Νέα

Εστίαση και τουρισμός δε μπορούν να βρουν υπαλλήλους

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα bruce wayne
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 1K
  • Εμφανίσεις 35K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 6 άτομα (0 μέλη και 6 επισκέπτες)

padepadou

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
20 Ιουν 2008
Μηνύματα
2.697
Κριτικές
3
Like
4.157
Πόντοι
456
Η κοινή λογική κ αντίληψη
Ο υπερ τουρισμός κανει ζημια πχ στο κεντρο της αθηνας κ άλλου
Επιπλέον αν γίνεις υπαλληλος σε ξενοδοχειο , εισαι αναλώσιμος , δε σε χρειάζεται κανεις μετα απο μερικά χρονια που θα καείς , ουσιαστικά εισαι ενας αγράμματος που αλλάζει σεντονια και θα σε πετάξουν εκτος εργασιας με μεγαλη ευκολία
Τι λες ρε φίλε;όλοι χρειάζονται.Και ο παλιός που αλλάζει σεντόνια μετά από χρόνια θα μανατζάρει και θα οργανώνει τους νέους "σεντονάδες".Άλλο αγράμματος και άλλο αδιάφορος και τεμπέλης στη δουλειά του.Ένας που θέλει να προοδεύσει προοδεύει ακόμα και αν αλλάζει σεντόνια και κάνει λάτζα.Διάθεση να μάθεις είναι το θέμα.Αλλά ξέρεις πιο είναι το πρόβλημα;ότι όλοι όσοι πάνε για δουλειά θεωρούν τα αφεντικά απατεώνες που κονομάνε ενώ ο απλός μεροκαματιάρης για έναν ανεξήγητο λόγο θα πρέπει να πληρώνεται μόνο και μόνο που ξύπνησε να πάει στη δουλειά.Μόνο που δηλώνει παρόν θα πρέπει να πληρωθεί.Για να ξυπνήσουμε λίγο.
 

barock

Ανώτερος
Εγγρ.
15 Μαρ 2016
Μηνύματα
62.196
Like
21.147
Πόντοι
5.506
Η κοινή λογική κ αντίληψη
Ο υπερ τουρισμός κανει ζημια πχ στο κεντρο της αθηνας κ άλλου
Επιπλέον αν γίνεις υπαλληλος σε ξενοδοχειο , εισαι αναλώσιμος , δε σε χρειάζεται κανεις μετα απο μερικά χρονια που θα καείς , ουσιαστικά εισαι ενας αγράμματος που αλλάζει σεντονια και θα σε πετάξουν εκτος εργασιας με μεγαλη ευκολία
Ο υπερτουρισμος κάνει ΖΗΜΙΑ; Άλλο και τούτο.

Το αν θα γίνεις αναλώσιμος ή όχι σε οποιαδήποτε δουλειά εξαρτάται καθαρά και μόνο από σένα, 100%. Αν έχεις όρεξη να δουλέψεις, να βελτιώνεσαι, να αποκτήσεις περισσότερες δεξιότητες και να γίνεις απαραίτητος και όχι αναλώσιμος είναι ξεκάθαρα στο χέρι σου.
 

padepadou

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
20 Ιουν 2008
Μηνύματα
2.697
Κριτικές
3
Like
4.157
Πόντοι
456
Γιατί και για 100Κ το μήνα 7ήμερο και 10ωρο δεν μπορεί να δουλέψει κανένας.

έστω μια μέρα τη βδομάδα πρέπει ο άνθρωπος να ξεκουράζεται ή να μπορεί να κάνει τις προσωπικές του δουλειές.

αφού έχεις κεφάλαιο να δίνεις τόσο καλά λεφτά γιατί δεν παίρνεις 1-2 υπαλλήλους παραπάνω να δίνεις λιγότερα από 2.5Κ (που είναι υπερβολικά λεφτά σχεδόν απίστευτα για απλό υπάλληλο...) και να δουλεύουν όλοι 8ωρο 6ήμερο με ρεπό.

Και εγώ έχω προσωπικό αλλά δεν σκέφτηκα ποτέ ούτε να δώσω 2.5Κ καθαρά σε εργάτη ούτε να τον κρατήσω 10 ώρες ή 7 μέρες.

Ούτε εγώ ο ίδιος δεν αντέχω την κυριακή...και όποτε το έχω κάνει ήταν για πολύ πολύ μεγάλη ανάγκη και προφανώς χωρίς προσωπικό.
Εγώ το προσπάθησα τόσο με προσωπικό όσο και εγώ προσωπικά.Πιο νέος άντεξα όπως και μερικοί υπάλληλοί μου προκείμενου μέσα στην κρίση να μείνουν τα χρήματα σε εμάς και να μην μοιραστούν σε περισσότερα άτομα.Τώρα που πιάσαμε τα 40 φεύγα δεν παλεύεται αυτό πάνω από το πολύ μια εβδομάδα.Και σωματικά και εγκεφαλικά πια 12ωρο πάνω από μιά εβδομάδα κλατάρω.
 

Spieler

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
5 Ιαν 2024
Μηνύματα
229
Κριτικές
19
Like
953
Πόντοι
371
Να κάμω εγώ όμως μια χαζή ερώτηση...τα παιδιά αυτά που θέλουν δουλειά για 2000 μισθό και επειδή εμείς οι εργοδότες δινουμε 1200 και για αυτό δεν υπάρχει προσωπικο στο τουρισμό..τι κάνουν αυτά τα παιδιά λοιπόν πως ζουν πως τα βγάζουν πέρα?γτ εγώ που δίνω 2500 για 7ημερο και 10ωρο πάλι δε βρίσκω άτομα αλλά παράλληλα έχω πάνω από 10 γνωστους που προτιμάνε να ζουν με επιδόματα αντί να πάρουν τα 2500 όπως και άλλους πολλούς που προσπαθούν να μπουν στο.δημοσιο για 1000 ευρώ..τροφή για σκέψη για όλους εσάς που η εύκολη απάντηση ειναι τα κακά αφεντικά και τα κακόμοιρα παιδιά που δε βγαίνουν με τα 1200 ευρώ το μισθό της πείνας αλλά παρόλα αυτά αν πάνε στο δημόσιο για 1000 ευρώ η με τα 700 των επιδομάτων για να μη δουλέψουν καξ τους πιάσουν κότσους βγαινουν..δε ξέρω για εσάς εμεβα δε μου βγαίνουν οι πραξεις
7ήμερο και 10ωρο είναι 70h/w.
Δε θέλεις εργαζόμενο, σκλάβο ψάχνεις, between us.
Στη δουλειά it's not all about the money. Μετράς και άλλα πράγματα.
Αν ο άλλος ξέρει ότι θα τα φάει στους γιατρούς για να ισιώσει το φθινόπωρο, λογικό να μην έρχεται.
Στο UK για να απασχολήσεις εργαζόμενο >48h/w έστω και για μια εβδομάδα θέλεις συμβόλαιο με ειδικό opt-out γιατί τέτοια απασχόληση θεωρείται δυνητικά επικίνδυνη για τη σωματική και ψυχική υγεία του εργαζόμενου.
Δοκίμασε π.χ. να το πας 1.500-2.000net για 40h/w με ένσημα και decent living conditions να δούμε αν θα βρεις.
Αλλιώς ανεβαίνεις μισθολογικά μέχρι να βρεις ή όπου σε παίρνει.
Στο Βόρεια Σκανδιναβία που οι συνθήκες είναι πολύ σκληρές λόγω καιρού και δε βρίσκουν εργαζόμενους, ανεβάζουν πολύ ψηλά τους μισθούς και βρίσκουν. That's market.
 
Τελευταία τροποποίηση:

Ippokratis22

Μέλος
Εγγρ.
18 Αυγ 2022
Μηνύματα
414
Κριτικές
1
Like
763
Πόντοι
81
Τι λες ρε φίλε;όλοι χρειάζονται.Και ο παλιός που αλλάζει σεντόνια μετά από χρόνια θα μανατζάρει και θα οργανώνει τους νέους "σεντονάδες".Άλλο αγράμματος και άλλο αδιάφορος και τεμπέλης στη δουλειά του.Ένας που θέλει να προοδεύσει προοδεύει ακόμα και αν αλλάζει σεντόνια και κάνει λάτζα.Διάθεση να μάθεις είναι το θέμα.Αλλά ξέρεις πιο είναι το πρόβλημα;ότι όλοι όσοι πάνε για δουλειά θεωρούν τα αφεντικά απατεώνες που κονομάνε ενώ ο απλός μεροκαματιάρης για έναν ανεξήγητο λόγο θα πρέπει να πληρώνεται μόνο και μόνο που ξύπνησε να πάει στη δουλειά.Μόνο που δηλώνει παρόν θα πρέπει να πληρωθεί.Για να ξυπνήσουμε λίγο.
Εντάξει φιλε , θα γινει ceo, στο χίλτον , το ακούσαμε κ αυτο

Φιλε μαθε μια τέχνη να σώσεις το κωλο σου , ο λαντζέρης /ξενοδοχοϋπάλληλος ειναι εργασια για φοιτητές , νέους , να βγάλουν τίποτα έξτρα το καλοκαιρι ή σε διακοπες
 

Ippokratis22

Μέλος
Εγγρ.
18 Αυγ 2022
Μηνύματα
414
Κριτικές
1
Like
763
Πόντοι
81
Ο υπερτουρισμος κάνει ΖΗΜΙΑ; Άλλο και τούτο.

Το αν θα γίνεις αναλώσιμος ή όχι σε οποιαδήποτε δουλειά εξαρτάται καθαρά και μόνο από σένα, 100%. Αν έχεις όρεξη να δουλέψεις, να βελτιώνεσαι, να αποκτήσεις περισσότερες δεξιότητες και να γίνεις απαραίτητος και όχι αναλώσιμος είναι ξεκάθαρα στο χέρι σου.

Τι αλλο κ τούτο ρε μασελακη;
Παρε μια πίπα απο κανα τουρίστα να σου δωσει TIP, που εχεις κ άποψη , οποτε γραφεις ολο μαλακιες λες
 

Συνημμένα

  • IMG_5845.jpeg
    IMG_5845.jpeg
    246,1 KB · Εμφανίσεις: 1

padepadou

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
20 Ιουν 2008
Μηνύματα
2.697
Κριτικές
3
Like
4.157
Πόντοι
456
Εντάξει φιλε , θα γινει ceo, στο χίλτον , το ακούσαμε κ αυτο

Φιλε μαθε μια τέχνη να σώσεις το κωλο σου , ο λαντζέρης /ξενοδοχοϋπάλληλος ειναι εργασια για φοιτητές , νέους , να βγάλουν τίποτα έξτρα το καλοκαιρι ή σε διακοπες
Σου είπε κανείς ότι θα γίνει ceo?Ουσιαστικά αυτό σου λέω από λατζέρης θα φτάσει να μάθει κάτι καλύτερο.Μιλάμε για αγράμματους και εσύ με πήγες σε φοιτητή για χαρτζιλίκι.Αυτός θα πάει για μπαρίστας ή μπαρμαν και όχι λατζέρης και το ξέρεις.
 

barock

Ανώτερος
Εγγρ.
15 Μαρ 2016
Μηνύματα
62.196
Like
21.147
Πόντοι
5.506
Τι αλλο κ τούτο ρε μασελακη;
Άλλο η άναρχη δόμηση και η έλλειψη υποδομών σε κάποια μέρη και άλλο "ο υπερτουρισμος κάνει ζημιά". Στην προκειμένη τη ζημιά την κάνει το λαμόγιο ο ιδιοκτήτης/εργολάβος/επιχειρηματίας που προσπαθεί να κτίσει πιθανώς παράνομα επειδή μυρίστηκε κέρδος και όχι ο υπερτουρισμος. Σα να λέμε, να αρχίσουμε να τους διώχνουμε κιόλας να μην έρχονται τόσο μαζικά.
 

Ippokratis22

Μέλος
Εγγρ.
18 Αυγ 2022
Μηνύματα
414
Κριτικές
1
Like
763
Πόντοι
81
Σου είπε κανείς ότι θα γίνει ceo?Ουσιαστικά αυτό σου λέω από λατζέρης θα φτάσει να μάθει κάτι καλύτερο.Μιλάμε για αγράμματους και εσύ με πήγες σε φοιτητή για χαρτζιλίκι.Αυτός θα πάει για μπαρίστας ή μπαρμαν και όχι λατζέρης και το ξέρεις.
ΤέλοςΠαντων φιλε , κανε οτι νομίζεις , εγω σε κατι γενικό αναφέρθηκα , οτι στην ελλαδα σταδιακά με τις κυβερνητικές πολιτικές , ο ελληνας θα γινει γκαρσόνι
 

barock

Ανώτερος
Εγγρ.
15 Μαρ 2016
Μηνύματα
62.196
Like
21.147
Πόντοι
5.506
Σου είπε κανείς ότι θα γίνει ceo?Ουσιαστικά αυτό σου λέω από λατζέρης θα φτάσει να μάθει κάτι καλύτερο.Μιλάμε για αγράμματους και εσύ με πήγες σε φοιτητή για χαρτζιλίκι.Αυτός θα πάει για μπαρίστας ή μπαρμαν και όχι λατζέρης και το ξέρεις.
Είναι απλά η λογική ότι ο φοιτητής μόλις τελειώσει τις σπουδές "πρέπει να τοποθετηθεί κατευθείαν ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ μάνατζερ ή διευθυντής". Αλλοιμονο κι αν ήξεραν πόσοι και πόσοι χιλιάδες διευθυντές και ceo ξεκινησαν απο σερβις/λαντζα ή καθαριοτητα.
 

Ippokratis22

Μέλος
Εγγρ.
18 Αυγ 2022
Μηνύματα
414
Κριτικές
1
Like
763
Πόντοι
81
Άλλο η άναρχη δόμηση και η έλλειψη υποδομών σε κάποια μέρη και άλλο "ο υπερτουρισμος κάνει ζημιά". Στην προκειμένη τη ζημιά την κάνει το λαμόγιο ο ιδιοκτήτης/εργολάβος/επιχειρηματίας που προσπαθεί να κτίσει πιθανώς παράνομα επειδή μυρίστηκε κέρδος και όχι ο υπερτουρισμος. Σα να λέμε, να αρχίσουμε να τους διώχνουμε κιόλας να μην έρχονται τόσο μαζικά.
Ενταξει με λενε ριζο κ οπως θελω τα γυρίζω…
 

padepadou

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
20 Ιουν 2008
Μηνύματα
2.697
Κριτικές
3
Like
4.157
Πόντοι
456
ΤέλοςΠαντων φιλε , κανε οτι νομίζεις , εγω σε κατι γενικό αναφέρθηκα , οτι στην ελλαδα σταδιακά με τις κυβερνητικές πολιτικές , ο ελληνας θα γινει γκαρσόνι
Απο που προκύπτει αυτό που λες;απο γενικότητες ότι η Ελλάδα θα γίνει ένα μεγάλο τουριστικό θέρετρο για να εξυπηρετεί τους ξένους;τόσο καλά το έχεις ψάξει;
 

padepadou

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
20 Ιουν 2008
Μηνύματα
2.697
Κριτικές
3
Like
4.157
Πόντοι
456
Είναι απλά η λογική ότι ο φοιτητής μόλις τελειώσει τις σπουδές "πρέπει να τοποθετηθεί κατευθείαν ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ μάνατζερ ή διευθυντής". Αλλοιμονο κι αν ήξεραν πόσοι και πόσοι χιλιάδες διευθυντές και ceo ξεκινησαν απο σερβις/λαντζα ή καθαριοτητα.
Όσοι πέτυχαν στη ζωή τους και πήγαν πολύ ψηλά ξεκίνησαν από το μηδέν και δούλεψαν σκληρά έμαθαν όλα τα βήματα και προχώρησαν.Έχει την εντύπωση ο φοιτητής που είναι διάβασε μερικά βιβλία management και παρακολούθησε μερικά σεμινάρια μπορεί την επόμενη να μανατζάρει προσωπικό.Ε ρε κάτι γέλια.
 
  • Like
Αντιδράσεις: barock

Saul

Μέγας
Εγγρ.
23 Αυγ 2020
Μηνύματα
12.415
Like
11.215
Πόντοι
3.656
Εγώ το προσπάθησα τόσο με προσωπικό όσο και εγώ προσωπικά.Πιο νέος άντεξα όπως και μερικοί υπάλληλοί μου προκείμενου μέσα στην κρίση να μείνουν τα χρήματα σε εμάς και να μην μοιραστούν σε περισσότερα άτομα.Τώρα που πιάσαμε τα 40 φεύγα δεν παλεύεται αυτό πάνω από το πολύ μια εβδομάδα.Και σωματικά και εγκεφαλικά πια 12ωρο πάνω από μιά εβδομάδα κλατάρω.
Κοίταξε....για τον εργοδότη (επιχειρηματία) δεν υπάρχουν κανόνες...ούτε ωράριο ούτε κούραση.

Εγώ πάνω γραφείο 8-9 και φεύγω 6-7 τις καλές μέρες αλλά τις κακές (αρκετά συχνά) πάω 7 και φεύγω 9.....και μέσα σε αυτές τις ώρες η πίεση πάει τέρμα γκάζι....δεν με ''νοιάζει'' γιατί το έχω επιλέξει και γιατί άλλες φορές μπορεί να μην πάω και καθόλου και να δουλέψω και από το λαπτοπ σπίτι. Έτσι είναι οι δουλειές....

Ο υπάλληλος όμως είναι υπάλληλος...έχει σχέση εξαρτημένης εργασίας και πρέπει να διέπεται από κανόνες. Δεν μπορει ο υπάλληλος ούτε να δουλέψει 12ωρο ούτε 7 μέρες τη βδομάδα. Δεν αξίζει για τα λεφτά που θα πάρει...ούτε και αξίζει να δίνεις σε έναν υπάλληλο 3 χιλιάρικα το μήνα....εκτός αν είναι διευθυντής νοτίου τομέα Ελλάδος :confused:

Δεν είναι ότι ο υπάλληλος δεν αντέχει...όλοι αντέχουν...αλλά δεν αξίζει και δεν το κάνει.
 

barock

Ανώτερος
Εγγρ.
15 Μαρ 2016
Μηνύματα
62.196
Like
21.147
Πόντοι
5.506
ΤέλοςΠαντων φιλε , κανε οτι νομίζεις , εγω σε κατι γενικό αναφέρθηκα , οτι στην ελλαδα σταδιακά με τις κυβερνητικές πολιτικές , ο ελληνας θα γινει γκαρσόνι
Επίσης, επειδή παραέγινε και αυτό με τα γκαρσόνια να σε ενημερώσω πως τώρα που γράφουμε απαξιωτικά τη λέξη υπάρχουν επίσης χιλιάδες πρώτοι σερβιτόροι (αυτοί που απλά σου παίρνουν την παραγγελία και προσέχουν το τραπέζι σου, ενώ ο δεύτερος είναι που σε σερβίρει) που προετοιμάζονται για να τσεπώσουν κανένα 20αρι-25αρι μέχρι τέλος Σεπτεμβρίου με δουλειά Μαξ 10ωρου είτε σε ξενοδοχεία ή σε μπαρ-ρεστωραν. Γενικά μην απαξιώνετε πράγματα και καταστάσεις που δε γνωρίζετε.
 

Ippokratis22

Μέλος
Εγγρ.
18 Αυγ 2022
Μηνύματα
414
Κριτικές
1
Like
763
Πόντοι
81
Απο που προκύπτει αυτό που λες;απο γενικότητες ότι η Ελλάδα θα γίνει ένα μεγάλο τουριστικό θέρετρο για να εξυπηρετεί τους ξένους;τόσο καλά το έχεις ψάξει;

αυτο προκύπτει η γκαρσόνι θα γίνεις ή εργάτης σε αποθήκη κ θα κουβαλάς παλέτες με καροτσάκια κ κλαρκ ….
Εξέλιξη μισθολογική καμια
Το βασικό μιςθο κ απόλυση μολις χαλαρώσεις
 

barock

Ανώτερος
Εγγρ.
15 Μαρ 2016
Μηνύματα
62.196
Like
21.147
Πόντοι
5.506
Απο που προκύπτει αυτό που λες;απο γενικότητες ότι η Ελλάδα θα γίνει ένα μεγάλο τουριστικό θέρετρο για να εξυπηρετεί τους ξένους;τόσο καλά το έχεις ψάξει;
Ακόμα και αυτό έχουν καταφέρει να το απαξιώσουν..... "ΔΕ ΘΑ ΓΙΝΟΥΜΕ ΤΑ ΓΚΑΡΣΟΝΙΑ ΤΩΝ ΕΥΡΩΠΑΙΩΝ" φώναζαν κάτι χαζοχαρούμενοι, γιατί τους το σέρβιραν έτσι. Αντί να σκεφτούν ότι μπορούμε κάλλιστα να είμαστε αυτοί που "ΘΑ ΕΡΧΟΝΤΑΙ ΟΙ ΕΥΡΩΠΑΙΟΙ ΣΤΗ ΧΩΡΑ ΓΙΑ ΤΟΥΡΙΣΜΟ ΚΑΙ ΕΜΕΙΣ ΘΑ ΕΧΟΥΜΕ ΔΟΥΛΕΙΕΣ ΚΑΙ ΘΑ ΚΟΝΟΜΑΝΕ ΟΛΟΙ".
 

padepadou

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
20 Ιουν 2008
Μηνύματα
2.697
Κριτικές
3
Like
4.157
Πόντοι
456
Κοίταξε....για τον εργοδότη (επιχειρηματία) δεν υπάρχουν κανόνες...ούτε ωράριο ούτε κούραση.

Εγώ πάνω γραφείο 8-9 και φεύγω 6-7 τις καλές μέρες αλλά τις κακές (αρκετά συχνά) πάω 7 και φεύγω 9.....και μέσα σε αυτές τις ώρες η πίεση πάει τέρμα γκάζι....δεν με ''νοιάζει'' γιατί το έχω επιλέξει και γιατί άλλες φορές μπορεί να μην πάω και καθόλου και να δουλέψω και από το λαπτοπ σπίτι. Έτσι είναι οι δουλειές....

Ο υπάλληλος όμως είναι υπάλληλος...έχει σχέση εξαρτημένης εργασίας και πρέπει να διέπεται από κανόνες. Δεν μπορει ο υπάλληλος ούτε να δουλέψει 12ωρο ούτε 7 μέρες τη βδομάδα. Δεν αξίζει για τα λεφτά που θα πάρει...ούτε και αξίζει να δίνεις σε έναν υπάλληλο 3 χιλιάρικα το μήνα....εκτός αν είναι διευθυντής νοτίου τομέα Ελλάδος :confused:

Δεν είναι ότι ο υπάλληλος δεν αντέχει...όλοι αντέχουν...αλλά δεν αξίζει και δεν το κάνει.
Και εγώ πιάνω δουλειά στο εργοτάξιο στις 7:30 τελειώνω αν όλα πάνε καλά στις 16:30 αλλιώς όσο πάει και μετά 19:00 το αργότερο μέχρι τις 24:00 γραφείο.Σάββατο εργοτάξιο και 3-4 ώρες γραφείο και την Κυριακή τουλάχιστον 8 ώρες δουλειά γραφείου (είτε από το σπίτι είτε από το γραφείο).Δεν διαφωνώ για τους υπαλλήλους που λες αλλά εγώ μιλάω και για το εργατικό προσωπικό στα εργοτάξια.Έχει τύχει λόγω ανάγκης να δουλέψουμε παλιότερα στα 35 μας και 1,5 χρόνο 7/7 14 ώρες το 24ωρο εκτός χριστούγεννα πρωτοχρονιά και πάσχα κα τις άλλες αργίες.Την ακούσαμε στο τέλος.Και τώρα σχεδόν στα 45 όσο και να πιεζόμαστε οι μισοί κλατάρουν όσο και να θέλουν να κάτσουν.Τα φτύνουν.Μιλάμε για χειρονακτικές εργασίες.
 

Ippokratis22

Μέλος
Εγγρ.
18 Αυγ 2022
Μηνύματα
414
Κριτικές
1
Like
763
Πόντοι
81
Ακόμα και αυτό έχουν καταφέρει να το απαξιώσουν..... "ΔΕ ΘΑ ΓΙΝΟΥΜΕ ΤΑ ΓΚΑΡΣΟΝΙΑ ΤΩΝ ΕΥΡΩΠΑΙΩΝ" φώναζαν κάτι χαζοχαρούμενοι, γιατί τους το σέρβιραν έτσι. Αντί να σκεφτούν ότι μπορούμε κάλλιστα να είμαστε αυτοί που "ΘΑ ΕΡΧΟΝΤΑΙ ΟΙ ΕΥΡΩΠΑΙΟΙ ΣΤΗ ΧΩΡΑ ΓΙΑ ΤΟΥΡΙΣΜΟ ΚΑΙ ΕΜΕΙΣ ΘΑ ΕΧΟΥΜΕ ΔΟΥΛΕΙΕΣ ΚΑΙ ΘΑ ΚΟΝΟΜΑΝΕ ΟΛΟΙ".

Εχεις όραμα μεγαλο βλέπω , για μετρ οχι απλό γκαρσόνι
Tip tip , give me tip , I help you with your luggage
 

padepadou

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
20 Ιουν 2008
Μηνύματα
2.697
Κριτικές
3
Like
4.157
Πόντοι
456
αυτο προκύπτει η γκαρσόνι θα γίνεις ή εργάτης σε αποθήκη κ θα κουβαλάς παλέτες με καροτσάκια κ κλαρκ ….
Εξέλιξη μισθολογική καμια
Το βασικό μιςθο κ απόλυση μολις χαλαρώσεις
Έχει κάπιο κόμπλεξ με αυτά τα επαγγέλματα;άσε που το κλαρκ δεν είναι κάτι τόσο απλό όσο το παρουσιάζεις.Πάντα έχεις εξέλιξη εσύ δεν την βλέπεις.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom