Νέα

ερωτας ειναι θαρρω

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα ntinosspa14
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 89
  • Εμφανίσεις 6K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 6 άτομα (0 μέλη και 6 επισκέπτες)

Mindreader

Τιμημένος
Εγγρ.
24 Φεβ 2014
Μηνύματα
14.802
Κριτικές
110
Like
20.314
Πόντοι
28.786
Φίλε εγώ σε κάποια φάση που είχα γαμήσει κάμποσες τσαμπέ ...
κόντεψα να ξεχάσω το δικό μου όνομα ...

όχι την πρώην ...


την πρώην όταν την είχα ξαναδεί σε παλιές φωτογραφίες σε ένα άλμπουμ
αναρωτιόμουν ... "ποιά είναι αυτή ;"


"εγώ είμαι με τούτη σε αυτή τη φωτογραφία ή κανένας άλλος ; "

Σωστος !! Ετσι πρεπει να νοιωθεις για τις πρωην !!

Βεβαια δεν ειμαστε ολοι ερωτευμενοι με ολες τις πρωην. Συνηθως οι περισσοτεροι αντρες σεξουαλικες αναγκες ικανοποιουμε. Και καλα κανουμε.

Ειναι σπανιο φαινομενο ο ερωτας. Πιο συνθετο.Αν ερωτευθεις καποια γυναικα, οταν τελειωσει η σχεση θελεις πολυ να τη ξεχασεις αλλα δεν ειναι και ευκολο.

Ενας απο τους λογους για τους οποιους οι καλιτεχνες δινουν στον ερωτα μορφη μικρου σε ηλικια αγγελου ειναι για να δειξουν συμβολικα οτι δεν μακροημερευει. Δεν διαρκει !! Ειναι το "αδυνατο" του σημειο.
 

lookatme21

Μέλος
Εγγρ.
6 Μαρ 2015
Μηνύματα
7.624
Like
0
Πόντοι
66
Σωστος !! Ετσι πρεπει να νοιωθεις για τις πρωην !!

Βεβαια δεν ειμαστε ολοι ερωτευμενοι με ολες τις πρωην. Συνηθως οι περισσοτεροι αντρες σεξουαλικες αναγκες ικανοποιουμε. Και καλα κανουμε.

Ειναι σπανιο φαινομενο ο ερωτας. Πιο συνθετο.Αν ερωτευθεις καποια γυναικα, οταν τελειωσει η σχεση θελεις πολυ να τη ξεχασεις αλλα δεν ειναι και ευκολο.

Ενας απο τους λογους για τους οποιους οι καλιτεχνες δινουν στον ερωτα μορφη μικρου σε ηλικια αγγελου ειναι για να δειξουν συμβολικα οτι δεν μακροημερευει. Δεν διαρκει !! Ειναι το "αδυνατο" του σημειο.
Δε θεωρείς ότι παίζει ρόλο και το γιατί τελειώνει μια σχέση όταν υπάρχει έρωτας?
 

psix_fan

Μέλος
Εγγρ.
13 Οκτ 2008
Μηνύματα
2.439
Κριτικές
5
Like
458
Πόντοι
36
Σωστος !! Ετσι πρεπει να νοιωθεις για τις πρωην !!

Βεβαια δεν ειμαστε ολοι ερωτευμενοι με ολες τις πρωην. Συνηθως οι περισσοτεροι αντρες σεξουαλικες αναγκες ικανοποιουμε. Και καλα κανουμε.

Ειναι σπανιο φαινομενο ο ερωτας. Πιο συνθετο.Αν ερωτευθεις καποια γυναικα, οταν τελειωσει η σχεση θελεις πολυ να τη ξεχασεις αλλα δεν ειναι και ευκολο.

Ενας απο τους λογους για τους οποιους οι καλιτεχνες δινουν στον ερωτα μορφη μικρου σε ηλικια αγγελου ειναι για να δειξουν συμβολικα οτι δεν μακροημερευει. Δεν διαρκει !! Ειναι το "αδυνατο" του σημειο.
Πολύ σωστό αυτό. Δεν το είχα σκεφτεί έτσι.
 

Mindreader

Τιμημένος
Εγγρ.
24 Φεβ 2014
Μηνύματα
14.802
Κριτικές
110
Like
20.314
Πόντοι
28.786
Δε θεωρείς ότι παίζει ρόλο και το γιατί τελειώνει μια σχέση όταν υπάρχει έρωτας?
Φαντάζομαι εννοείς το αν παίζει ρόλο στο πως θυμάσαι έναν/μια πρώην σου ο λόγος για τον οποίο τελειώνει η σχέση !!??

Απο προσωπική εμπειρία αλλά κυρίως απο αυτά που βλέπω γύρω μου παίζει περισσότερο ρόλο ο τρόπος με τον οποίο τελειώνει η σχεση παρά ο λόγος για τον οποίο τελειώνει. Αυτά στη περίπτωση πραγματικής ερωτικής σχέσης, όχι σχέσης στη βάση του καλά να περνάμε και έχει ο θεός.

Για παράδειγμα. Η ερωτική σχέση ενπεριέχει και το στοιχείο της ζήλιας. Αν κάποιος απο τους δυο το έχει αυτό το συναίσθημα και έντονο εγενές στο χαρακτήρα του, όταν ερωτευθεί θα το έχει σε υπέρμετρο βαθμό. Αυτο συνήθως τη σχέση τη καταστρέφει. Οταν λοιπον χωρίσεις επειδή ο άλλος/άλλη σου έχει γίνει θηλειά και σε πνίγει με τη ζηλοτυπία του/της τότε περισσότερο θα θυμάσαι το έλα να δεις που έγινε όταν του/της το αναικοίνωσες και έβαλες τέρμα παρά την ίδια την αιτία.
 

oxiallontalara

Μέλος
Εγγρ.
17 Απρ 2016
Μηνύματα
25
Like
6
Πόντοι
0
Δε θεωρείς ότι παίζει ρόλο και το γιατί τελειώνει μια σχέση όταν υπάρχει έρωτας?

Ο έρωτας απο μόνος του δεν μπορεί να συντηρήσει μια σχέση.
Γι αυτό άλλωστε ευδοκιμούν και οι παράνομοι,λόγω οτι δεν επεμβαίνουν όλες οι συμβατικές υποχρεώσεις που απορρέουν.
Προσωπικά θεωρώ οτι ο έρωτας είναι κάτι υπεράνω του σεξ.Και μπορούν κάλλιστα να έχουν διαφοροποιημένους ρόλους.
Το ποιο κεφάλι διεγείρεται είναι αυτό που κάνει τη διαφορά.
 

Mindreader

Τιμημένος
Εγγρ.
24 Φεβ 2014
Μηνύματα
14.802
Κριτικές
110
Like
20.314
Πόντοι
28.786
Ο έρωτας απο μόνος του δεν μπορεί να συντηρήσει μια σχέση.
Γι αυτό άλλωστε ευδοκιμούν και οι παράνομοι,λόγω οτι δεν επεμβαίνουν όλες οι συμβατικές υποχρεώσεις που απορρέουν.
Προσωπικά θεωρώ οτι ο έρωτας είναι κάτι υπεράνω του σεξ.Και μπορούν κάλλιστα να έχουν διαφοροποιημένους ρόλους.
Το ποιο κεφάλι διεγείρεται είναι αυτό που κάνει τη διαφορά.
Στο κόκκινο διαφωνώ !!! Κεντρικό στοιχείο ανάμεσα σε δυο ερωτευμένους ανθρώπους είναι η έντονη αναγκη για σεξ. Οι πλατωνικοί έρωτες είναι κατά τη γνώμη μου απλώς  φιλοσοφικά κατασκευάσματα !!

Στα υπόλοιπα συμφωνώ !!  :hi: :hi:
 

oxiallontalara

Μέλος
Εγγρ.
17 Απρ 2016
Μηνύματα
25
Like
6
Πόντοι
0
Στο κόκκινο διαφωνώ !!! Κεντρικό στοιχείο ανάμεσα σε δυο ερωτευμένους ανθρώπους είναι η έντονη αναγκη για σεξ. Οι πλατωνικοί έρωτες είναι κατά τη γνώμη μου απλώς  φιλοσοφικά κατασκευάσματα !!

Στα υπόλοιπα συμφωνώ !!  :hi: :hi:

Αγαπητέ Mindreader βρίσκω πάντοτε τις προσεγγίσεις σου πολύ εύστοχες.

Σαφώς και ο ολοκληρωμένος έρωτας είναι το ιδεώδες σενάριο.Η σχέση είναι το επόμενο λογικό βήμα,που όμως θα κριθεί απο τη διαχείρηση των ερωτικών αποθεματικών που τείνουν να σώνονται σε βάθος χρόνου.
Έρωτας,σεξ,σχέση pick any two θα μπορούσα να το θέσω.

Η έντονη ανάγκη για σεξ ποτέ δεν παύει να υφίσταται,ακόμα και σε περιπτώσεις που αυτό δεν είναι (τεχνικά,ηθικά whatever) εφικτό.Ο έρωτας έχει πολλές εκφράσεις και μια απο αυτές είναι η θυσία.Μόνο ο πραγματικά ερωτευμένος θα έβαζε τον άλλο παραπάνω απο την ανάγκη του να γαμήσει.

Σχετικό-άσχετο: Έχει δει κανείς την ταινία "Διψα για ζωή" με Κούρκουλο-Φόνσου που η τύπισσα είχε καρδιακό πρόβλημα και της απαγόρευε ο γιατρός να γαμηθεί; Τι μαλακία Θεέ μου...

www.retrodb.gr/wiki/index.php/Δίψα_για_ζωή]http://www.retrodb.gr/wiki/index.php/Δίψα_για_ζωή[/url]
 

ass_kavlos

Μέλος
Εγγρ.
21 Οκτ 2009
Μηνύματα
8.224
Κριτικές
2
Like
27
Πόντοι
66
Αφήστε τις φιλοσοφίες, και δώστε καμία πρακτική συμβουλή στον άνθρωπο.
 

Mindreader

Τιμημένος
Εγγρ.
24 Φεβ 2014
Μηνύματα
14.802
Κριτικές
110
Like
20.314
Πόντοι
28.786
Αγαπητέ Mindreader βρίσκω πάντοτε τις προσεγγίσεις σου πολύ εύστοχες.

Σαφώς και ο ολοκληρωμένος έρωτας είναι το ιδεώδες σενάριο.Η σχέση είναι το επόμενο λογικό βήμα,που όμως θα κριθεί απο τη διαχείρηση των ερωτικών αποθεματικών που τείνουν να σώνονται σε βάθος χρόνου.
Έρωτας,σεξ,σχέση pick any two θα μπορούσα να το θέσω.

Η έντονη ανάγκη για σεξ ποτέ δεν παύει να υφίσταται,ακόμα και σε περιπτώσεις που αυτό δεν είναι (τεχνικά,ηθικά whatever) εφικτό.Ο έρωτας έχει πολλές εκφράσεις και μια απο αυτές είναι η θυσία.Μόνο ο πραγματικά ερωτευμένος θα έβαζε τον άλλο παραπάνω απο την ανάγκη του να γαμήσει.

Σχετικό-άσχετο: Έχει δει κανείς την ταινία "Διψα για ζωή" με Κούρκουλο-Φόνσου που η τύπισσα είχε καρδιακό πρόβλημα και της απαγόρευε ο γιατρός να γαμηθεί; Τι μαλακία Θεέ μου...

www.retrodb.gr/wiki/index.php/Δίψα_για_ζωή]http://www.retrodb.gr/wiki/index.php/Δίψα_για_ζωή[/url]
Ευχαριστώ. Να εισαι καλά.
:hi: :hi:
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom