Νέα

εργατικη πρωτομαγια

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα LIO_1959
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 70
  • Εμφανίσεις 3K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

georgetsl

Μέλος
Εγγρ.
15 Φεβ 2007
Μηνύματα
3.077
Like
2
Πόντοι
16
Γιατι να μην παρεις συνταξη αν την δικαιουσαι;


γιατι απλα ετσι λεει ο νομος.....για να μην μενουν οι αγροτες χωρις συνταξεις που δεν πληρωναν μια ποτε τους....κρατουν απο ολους τους αλλους ως βοηθημα προς τους αγροτες.....αλλα δεν δικαιουμαι συνταξη ΟΓΑ !!! οπως σε αλλους κρατουν για ΙΚΑ εδω και ετη και δεν δικαιουνται ουτε ιατροφαρμακευτικη ουτε συνταξη ΙΚΑ!!!!!για πες ?????
 

ektor lopez

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
9 Αυγ 2008
Μηνύματα
36.190
Like
52
Πόντοι
366
γιατι απλα ετσι λεει ο νομος.....για να μην μενουν οι αγροτες χωρις συνταξεις που δεν πληρωναν μια ποτε τους....κρατουν απο ολους τους αλλους ως βοηθημα προς τους αγροτες.....αλλα δεν δικαιουμαι συνταξη ΟΓΑ !!! οπως σε αλλους κρατουν για ΙΚΑ εδω και ετη και δεν δικαιουνται ουτε ιατροφαρμακευτικη ουτε συνταξη ΙΚΑ!!!!!για πες ?????

αυτο τωρα ειναι επιχειρημα για να διαφωνησεις με μας ή για να συμφωνησεις μπερδευτηκα
 

axaxouxas

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Απρ 2007
Μηνύματα
21.957
Κριτικές
2
Like
8
Πόντοι
366
Αυτοι που εχουν πληρωσει καποια ενσημα αλλα δεν εχουν συμπληρωσει τα απαιτουμενα και δεν παιρνουν συνταξη τι να πουν δηλαδη ?
 

ektor lopez

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
9 Αυγ 2008
Μηνύματα
36.190
Like
52
Πόντοι
366
Αυτοι που εχουν πληρωσει καποια ενσημα αλλα δεν εχουν συμπληρωσει τα απαιτουμενα και δεν παιρνουν συνταξη τι να πουν δηλαδη ?

να πεις για τη μαρινα γλυφαδας. και τις σχεσεις σου.
 

axaxouxas

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Απρ 2007
Μηνύματα
21.957
Κριτικές
2
Like
8
Πόντοι
366
να πεις για τη μαρινα γλυφαδας. και τις σχεσεις σου.
Σημερα το πιπωσες το φιλαρακι σου με το γιοτ διπλα απο το φουσκωτο σου ?

Γραψε μια κριτικη κι εσυ ....... Μπορεις  ;)
 

Boldemort

Σεβαστός
Εγγρ.
4 Σεπ 2009
Μηνύματα
47.532
Κριτικές
12
Like
38
Πόντοι
1.220
τυπε αμα δε πληρωνες ικα και εδινες τα μισα σε ιδιωτικη ασφαλιστικη θα χορευες και θα σου κανανε και αερα νασαι σιγουρος.

Ναι αλλα αν η ιδιωτικη καποια στιγμη βαρεσει κανονι τι γινεται? χανεις τα λεφτα σου.
 

georgetsl

Μέλος
Εγγρ.
15 Φεβ 2007
Μηνύματα
3.077
Like
2
Πόντοι
16
αυτο τωρα ειναι επιχειρημα για να διαφωνησεις με μας ή για να συμφωνησεις μπερδευτηκα


αμα οι αποκρατικοποιησεις γινονταν σε ενα οργανωμενο κρατος με εθνικη στρατηγικη και μελλον....θα συμφωνουσα.... Στην ελλαδα σε ενα κρατος που οι πολιτικοι τα εφαγαν ολα ....δεν μπορω να τους εμπιστευτω σε τετοιες δουλειες.....διοτι για την ιστορια ,οπου μπηκε πολιτικος σε θεματα με χρημα.....μετα απο χρονια μαθαιναμε τα σκανδαλα !!!! απλα στην ελλαδα σημερα δεν ευσταθουν να γινονται αποκρατικοποιησεις με λιγα χρηματα απο την στιγμη που ολοι εμφανιζουν ζημιες .......γιατι δεν τα πουλουσαν προ κρισης αφου και τοτε υπηρχε αναγκη  ?? ξαφνικα πρεμουρες να φυγουν ολα ??? οταν ενας δημος θελει να πουλησει σε "δικο" του παιδι κατι δημοτικο....αυξανει τις τιμες...ο κοσμος δεν παταει.....εμφανιζει ζημιες και τον πουλανε οσο οσο.....στο "δικο" του παιδι.....εσυ εχει δει να γινεται κατι αλλο ??? αν ναι,μαλλον ζουμε σε παραλληλο συμπαν!!!
 

ektor lopez

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
9 Αυγ 2008
Μηνύματα
36.190
Like
52
Πόντοι
366
Ναι αλλα αν η ιδιωτικη καποια στιγμη βαρεσει κανονι τι γινεται? χανεις τα λεφτα σου.

ε ναι που τετοια σιγουρια οι συνταξεις του δημοσιου και οι παροχες οπως τωρα  :2funny:
 

axaxouxas

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Απρ 2007
Μηνύματα
21.957
Κριτικές
2
Like
8
Πόντοι
366
δε νιωθεις ρομπα με τιποτα ε πες
δεν ξερω τιποτα τυπε εγω....

Εσυ ειπες οτι ησουν στο ξενο γιοτ με μονη ενδυμασια τα τατουαζ και το χακι μποξερακι ....

Για μοιρασου μαζι μας την εμπειρια σου !!!!!!

Μια κοινοτητα ειμαστε......
 

Boldemort

Σεβαστός
Εγγρ.
4 Σεπ 2009
Μηνύματα
47.532
Κριτικές
12
Like
38
Πόντοι
1.220
Λοπεζ τι εννοεις? τις μειωσεις στις συνταξεις ? Ορισμενοι ακομη παιρνουν καλη συνταξη και ειναι και σιγουρη υπο αυτη την εννοια το λεω ενω αν η ιδιωτικη φαληρισει τι γινεται?
 

ektor lopez

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
9 Αυγ 2008
Μηνύματα
36.190
Like
52
Πόντοι
366
αμα οι αποκρατικοποιησεις γινονταν σε ενα οργανωμενο κρατος με εθνικη στρατηγικη και μελλον....θα συμφωνουσα.... Στην ελλαδα σε ενα κρατος που οι πολιτικοι τα εφαγαν ολα ....δεν μπορω να τους εμπιστευτω σε τετοιες δουλειες...

ρε με τρολαρεις? δηλαδη δε τους εμπιστευεσαι να τρωνε με δεκα πηρουνια αλλα τους εμπιστευεσαι να τρωνε με εντεκα? δηλαδη μη τυχον και δοθει ενα πηρουνι χαθηκαμε
 

axaxouxas

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Απρ 2007
Μηνύματα
21.957
Κριτικές
2
Like
8
Πόντοι
366
Λοπεζ τι εννοεις? τις μειωσεις στις συνταξεις ? Ορισμενοι ακομη παιρνουν καλη συνταξη και ειναι και σιγουρη υπο αυτη την εννοια το λεω ενω αν η ιδιωτικη φαληρισει τι γινεται?
Παιρνεις οτι σου επιδικασει το δικαστηριο εφοσον υπαρχει αντικρυσμα
Αν δεν υπαρχει αντικρυσμα τοτε παιρνεις τα παπακια της ασφαλιστικης σε συσκευασια δωρου

Εντιτ...

Τιποτα δεν ειναι σιγουρο μπολντη
Αυριο ερχονται κι αλλες μειωσεις και περικοπες και μεθαυριο μπορει να σου πουν ξερεις κατι ? δυστυχως επτωχευσαμεν.....
 

ektor lopez

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
9 Αυγ 2008
Μηνύματα
36.190
Like
52
Πόντοι
366
δεν ξερω τιποτα τυπε εγω....

Εσυ ειπες οτι ησουν στο ξενο γιοτ με μονη ενδυμασια τα τατουαζ και το χακι μποξερακι ....

Για μοιρασου μαζι μας την εμπειρια σου !!!!!!

Μια κοινοτητα ειμαστε......


δε νιωθεις ρομπα με τιποτα. δε πειραζει εδω θα ειμαστε εμεις να σε γλενταμε. ολοι. κατσε να γουσταρεις φτυσιδια.
 

axaxouxas

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Απρ 2007
Μηνύματα
21.957
Κριτικές
2
Like
8
Πόντοι
366
δε νιωθεις ρομπα με τιποτα. δε πειραζει εδω θα ειμαστε εμεις να σε γλενταμε. ολοι. κατσε να γουσταρεις φτυσιδια.
Δεν καταλαβαινω τιποτα εγω γιατι σε εχω συνδεσει με την πουτσα μου.....

πες μας την εμπειρια σου με το φιλαρακι στο διπλα γιοτ.
 

ektor lopez

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
9 Αυγ 2008
Μηνύματα
36.190
Like
52
Πόντοι
366
Λοπεζ τι εννοεις? τις μειωσεις στις συνταξεις ? Ορισμενοι ακομη παιρνουν καλη συνταξη και ειναι και σιγουρη υπο αυτη την εννοια το λεω ενω αν η ιδιωτικη φαληρισει τι γινεται?

καλα συ εισαι εκτος τοπου τι να λεμε. και να λεμε δηλαδη αυριο θα πεις αλλα γιατι εισαι και ολιγον ανεμελος  :2funny:
 

ektor lopez

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
9 Αυγ 2008
Μηνύματα
36.190
Like
52
Πόντοι
366
Δεν καταλαβαινω τιποτα εγω γιατι σε εχω συνδεσει με την πουτσα μου.....

πες μας την εμπειρια σου με το φιλαρακι στο διπλα γιοτ.

συνεδεσες ολο το σαιτ? κατσε λεμε κατσε. ο βλακας της 10ετιας.
 

Boldemort

Σεβαστός
Εγγρ.
4 Σεπ 2009
Μηνύματα
47.532
Κριτικές
12
Like
38
Πόντοι
1.220
καλα συ εισαι εκτος τοπου τι να λεμε. και να λεμε δηλαδη αυριο θα πεις αλλα γιατι εισαι και ολιγον ανεμελος  :2funny:

Δεν εχω ασχοληθει ποτε με τις ασφαλισεις. Οποτε δεν ξερω καθολου τι γινεται.
 

axaxouxas

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Απρ 2007
Μηνύματα
21.957
Κριτικές
2
Like
8
Πόντοι
366
συνεδεσες ολο το σαιτ? κατσε λεμε κατσε. ο βλακας της 10ετιας.
Σε εχω συνδεσει ειπα βλακα, δεν με εχει πειραξει ολο το σαιτ ρε στοκε

Πεντε δεκα μαλακες και οι κλωνοι τους ειναι απλα συνδεδεμενοι με την πουτσα μου

Τι δεν καταλαβαινεις απο ολο αυτο ?
 

Boldemort

Σεβαστός
Εγγρ.
4 Σεπ 2009
Μηνύματα
47.532
Κριτικές
12
Like
38
Πόντοι
1.220
Και επισης δεν εχω ιδεα και απο δικηγορικα ....
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom