Νέα

Επιθέσεις αλλοδαπών σε συναδέλφους

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα farkeli
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 398
  • Εμφανίσεις 38K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

apolyto_arseniko

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
2 Μαρ 2008
Μηνύματα
77.482
Like
173
Πόντοι
866

Συνημμένα

  • ap1.jpg
    ap1.jpg
    71,2 KB · Εμφανίσεις: 33

tomito

Moderator
Γλομπεο-στέλεχος
Εγγρ.
15 Μαΐ 2006
Μηνύματα
10.311
Κριτικές
3
Like
164
Πόντοι
166

tomito

Moderator
Γλομπεο-στέλεχος
Εγγρ.
15 Μαΐ 2006
Μηνύματα
10.311
Κριτικές
3
Like
164
Πόντοι
166
η μόνη λύση είναι από την κρίση και την πείνα που πλακώνει να φύγουν ή τουλάχιστον να σταματήσουν να έρχονται νομίζοντας ότι εδώ θα βρουν τον επίγειο παράδεισο.

Όσο θα πληρώνονται σε ευρώ εδώ θα μένουν. Δραχμή κ σπίτια τους.
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
152.360
Κριτικές
1
Like
30.036
Πόντοι
8.006
Προσωπικα εφυγα απο την αθηνα το 1997 και δεν ξαναγυρισα ποτέ μονιμως. Δεν εμενα στο κεντρο, αλλά καθε μερα κατω ημουνα, εξαλλου εκει σπουδαζα. Δεν ηταν λιγες οι φορες που περπαταγα στην κανιγγος και στην ομονοια μεσανυχτα.
Θυμαμαι χαρακτηριστικα ότι φοβο δεν ενιωσα ΠΟΤΕ.
Κατεβαινω ακομη στην αθηνα καμια δυο φορες το μηνα, αλλά το κεντρο δεν το επισκεπτομαι πια.
Θυμαμαι πριν κανενα μηνα, που πηγα στις 8 το βραδυ στη δροσοπουλου για επισκεψη στην Νταρια και οταν παρκαρα το αμαξι και βγηκα εξω, ενιωσα παγωμαρα. Παντου γυρω μου μαυροι, μαυριδεροι, κιτρινοι και ομιλιες σε αγνωστες γλωσσες. Δεν μου εκανε κανενας τιποτα, ουτε με πλησιασε περιεργα καποιος (οπως λεει και ο λακης, ισως ο σωματοτυπος μου, 1,88 και 105 κιλα ειναι αποτρεπτικος). Ομως για πρωτη φορα ενιωσα ΦΟΒΟ. ΔΕΟΣ. Και το θεμα ειναι οτι κι αυτοι το ΞΕΡΟΥΝ οτι προκαλουν φοβο.
Λυση δεν ξερω αν υπαρχει. Εγω στην Αθηνα δεν θα γυρισω ποτέ πια εξαλλου.
Το σιγουρο ειναι, οτι η ιστορια διδασκει οτι αυτες οι καταστασεις δεν οδηγουν σε καλα αποτελεσματα. Επισης σιγουρο ειναι οτι αυτα οδηγουν σε ακροδεξιες και ακραιες λυσεις τον κοσμο, κατι που ηδη ξεκινησε. Οι αριστερες φωνες θα ακουγονται ολο και πιο γραφικες και ανευ σημασιας. Δεν εχουμε 1980 πια, η ηγεμονια της αριστερας εληξε δια παντος. Για μενα, το τελευταιο ισως ειναι και η μονη ελπιδα για να μπουν τα πραγματα στη θεση τους.
 

giorgosgiorgos23

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
18 Μαΐ 2010
Μηνύματα
6.393
Κριτικές
68
Like
21
Πόντοι
366
να λαβει μετρα ο Δημος Αθηναιων για την Προστασια του πολιτη-μπουρδελιαρη και η αστυνομια !!!

Σώθηκες !!!

Ο Δήμος ετοιμάζει την gay παρέλαση  :jerking:

Η αστυνομία φυλάει τους βουλευτές  :jerking:
 

Boldemort

Σεβαστός
Εγγρ.
4 Σεπ 2009
Μηνύματα
47.532
Κριτικές
12
Like
38
Πόντοι
1.220

ΑΝτε μπραβο δικιε μου

και ανησυχησα  :2funny: :2funny: :2funny:
 

bianco_verdi

Μέλος
Εγγρ.
15 Ιαν 2010
Μηνύματα
1.724
Like
55
Πόντοι
16
Όσο θα πληρώνονται σε ευρώ εδώ θα μένουν. Δραχμή κ σπίτια τους.
όταν δεν θα έχουμε κι εμείς ούτε ευρώ από πού θα πληρώνονται; εδώ μεταναστεύουν οι έλληνες αυτοί θα συνεχίσουν να μένουν;
 

Επισκέπτης
κάποια στιγμή όπως στη Φινλανδία θα βγει καμια Χρυσή Αυγή κυβέρνηση ή έστω το ΛΑΟΣ και δυστυχώς δεν θα την πληρώσουν μόνο οι εγκληματίες λαθρομετανάστες αλλά και ήσυχοι άνθρωποι που δεν πείραξαν κανένα

Αχ .... δυστυχώς ...

ευτυχώς  θα αργήσει να βγεί φασιστική κυβέρνηση στην ελλάδα ,
που θα ενοχλήσει "τίμιους ματανάστες-ήσυχους ανθρώπους που δεν πείραξαν κανέναν"

Μέχρι να γίνει αυτό ,
οι σκληρές άπλυτες μαυριδερές ψωλές των λαθρομεταναστών
θα γαμάνε τρυφερά ελληνικά κωλαράκια (ανδρικά & γυναικεία) ατιμώρητα.

Δεν ξέρεις ...
μπορεί σιγά-σιγά οι προοδευτικοί έλληνες
να γουστάρουν τόσο πολύ τον άπλυτο λαθραίο πούτσο
που να τους αρέσει
και να μην βγάλουν κυβερνήσεις φασιστικές που θα θίξουν τους μτανάστες.

Και με τα γιουσουφάκια οι τούρκοι έτσι έκαναν ....
τα έβαζαν στο καβλί τους από μικρα
και μετά γούσταραν.

Τα γιουσουφάκια άφησαν πολλούς απογόνους στο ελληνικό κράτος,
σε αντίθεση με κάτι παπα-φλέσες και ανδρούτσους που σκοτώνονταν ....
 

tomito

Moderator
Γλομπεο-στέλεχος
Εγγρ.
15 Μαΐ 2006
Μηνύματα
10.311
Κριτικές
3
Like
164
Πόντοι
166
όταν δεν θα έχουμε κι εμείς ούτε ευρώ από πού θα πληρώνονται; εδώ μεταναστεύουν οι έλληνες αυτοί θα συνεχίσουν να μένουν;

Γιατί τώρα μας περισσεύουν τα ευρώ?
Τα γερόντια εξάλλου εδώ θα μείνουν. Η μορφωμένη πιτσιρικαρία ίσως φύγει κ μερικοι απελπισμένοι οικογενειάρχες.
 

bianco_verdi

Μέλος
Εγγρ.
15 Ιαν 2010
Μηνύματα
1.724
Like
55
Πόντοι
16
Γιατί τώρα μας περισσεύουν τα ευρώ?
Τα γερόντια εξάλλου εδώ θα μείνουν. Η μορφωμένη πιτσιρικαρία ίσως φύγει κ μερικοι απελπισμένοι οικογενειάρχες.
δε μας περισσεύουν φυσικά,αυτό λέω,όταν ένα κράτος δεν έχει πια ευμάρεια παύει να αποτελεί προορισμό για μετανάστες,οπότε ίσως μειωθεί η εισροή τώρα με την κρίση,αυτό λέω.
 

giorgosgiorgos23

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
18 Μαΐ 2010
Μηνύματα
6.393
Κριτικές
68
Like
21
Πόντοι
366
Εχετε μαζι ενα αεροβολο και αν δειτε τετοια κινηση χωστε του την κατευθειαν στην μουρη δεν θα σας λυπηθουν ειναι αδιστακτοι.Ειδα μια τετοια εκπομπη,απασχολει ενας τον οδηγο,παει καποιος να ανοιξει την πορτα του συνοδηγου και να κλεψει οτι βρει,και ενας τριτος παρακολουθει αν χρειαστει κατι να κανει.

Και αν αυτοί έχουν κανονικό σιδερικό τι κάνεις τύπε?

Βλέπεις τα ραδίκια ανάποδα?
 

tomito

Moderator
Γλομπεο-στέλεχος
Εγγρ.
15 Μαΐ 2006
Μηνύματα
10.311
Κριτικές
3
Like
164
Πόντοι
166
δε μας περισσεύουν φυσικά,αυτό λέω,όταν ένα κράτος δεν έχει πια ευμάρεια παύει να αποτελεί προορισμό για μετανάστες,οπότε ίσως μειωθεί η εισροή τώρα με την κρίση,αυτό λέω.

Εντάξει αν είναι να συζητάμε ότι δεν μπαίνουν πια εκατό την ημέρα αλλα μόνο ογδόντα νομίζω ότι δεν έχει νόημα πάντως.
 

giorgosgiorgos23

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
18 Μαΐ 2010
Μηνύματα
6.393
Κριτικές
68
Like
21
Πόντοι
366

Επισκέπτης
Εχετε μαζι ενα αεροβολο και αν δειτε τετοια κινηση χωστε του την κατευθειαν στην μουρη

Το αεροβόλο δεν είναι όπλο.
Δεν κάνει για άμυνα.
Τουλάχιστον τα πιστόλια αεροβόλα , που μπορεί να έχει κάποιος μαζί του
(από τουφέκια , υπάρχουν δυνατά που κάνουν ζημιά, αλλά δεν κουβαλιούνται).

Το να κουβαλάει λοιπόν κάποιος αεροβόλο πιστόλι,
είναι μεγάλη μαλακία. Ειδικά αν μοιάζει με πυροβόλο,
όπως κάποιες μαλακισμένες ρεπλίκες πυροβολων .
Αν βγάλεις αεροβόλο που μοιάζει με πυροβόλο,
αυξάνεις πολύ τις πιθανότητες να σε σκοτώσει ο άλλος,
που μάλλον θα έχει πυροβόλο και τον αναγκάζεις να το χρησιμοποιήσει.
Όπως και αν του ρίξεις με αεροβόλο πιστόλι,
αφού θα προκαλέσεις γελοίο τραύμα που μόνο θα τον τσαντίσει.

Το μόνο που μοιάζει σε πυροβόλο στα αεροβόλα,
είναι οι μπελάδες που προκαλούν
έτσι και σε πιάσουν οι μπάτσοι να το έχεις επάνω σου.
Εκεί θα μπλέξεις σχεδόν το ίδιο σαν να είχες πυροβόλο,
τουλαχιστον σε 1η φάση.

Καλό είναι να πρσέχουμε τι γράφουμε
και να μη προτείνουμε επικίνδυνες καταστάσεις.
 

giorgosgiorgos23

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
18 Μαΐ 2010
Μηνύματα
6.393
Κριτικές
68
Like
21
Πόντοι
366

:2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:

Δεν υπάρχεις απόλυτε  :2funny: :2funny: :2funny:
 

giorgosgiorgos23

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
18 Μαΐ 2010
Μηνύματα
6.393
Κριτικές
68
Like
21
Πόντοι
366
Προσωπικα εφυγα απο την αθηνα το 1997 και δεν ξαναγυρισα ποτέ μονιμως. Δεν εμενα στο κεντρο, αλλά καθε μερα κατω ημουνα, εξαλλου εκει σπουδαζα. Δεν ηταν λιγες οι φορες που περπαταγα στην κανιγγος και στην ομονοια μεσανυχτα.
Θυμαμαι χαρακτηριστικα ότι φοβο δεν ενιωσα ΠΟΤΕ.

Κατεβαινω ακομη στην αθηνα καμια δυο φορες το μηνα, αλλά το κεντρο δεν το επισκεπτομαι πια.
Θυμαμαι πριν κανενα μηνα, που πηγα στις 8 το βραδυ στη δροσοπουλου για επισκεψη στην Νταρια και οταν παρκαρα το αμαξι και βγηκα εξω, ενιωσα παγωμαρα. Παντου γυρω μου μαυροι, μαυριδεροι, κιτρινοι και ομιλιες σε αγνωστες γλωσσες. Δεν μου εκανε κανενας τιποτα, ουτε με πλησιασε περιεργα καποιος (οπως λεει και ο λακης, ισως ο σωματοτυπος μου, 1,88 και 105 κιλα ειναι αποτρεπτικος). Ομως για πρωτη φορα ενιωσα ΦΟΒΟ. ΔΕΟΣ. Και το θεμα ειναι οτι κι αυτοι το ΞΕΡΟΥΝ οτι προκαλουν φοβο.
Λυση δεν ξερω αν υπαρχει. Εγω στην Αθηνα δεν θα γυρισω ποτέ πια εξαλλου.
Το σιγουρο ειναι, οτι η ιστορια διδασκει οτι αυτες οι καταστασεις δεν οδηγουν σε καλα αποτελεσματα. Επισης σιγουρο ειναι οτι αυτα οδηγουν σε ακροδεξιες και ακραιες λυσεις τον κοσμο, κατι που ηδη ξεκινησε. Οι αριστερες φωνες θα ακουγονται ολο και πιο γραφικες και ανευ σημασιας. Δεν εχουμε 1980 πια, η ηγεμονια της αριστερας εληξε δια παντος. Για μενα, το τελευταιο ισως ειναι και η μονη ελπιδα για να μπουν τα πραγματα στη θεση τους.

Τώρα μόλις νυχτώσει πρέπει να είσαι σε εγρήγορση  ;)
 

jnr32

Μέλος
Εγγρ.
12 Σεπ 2010
Μηνύματα
1.002
Κριτικές
4
Like
9
Πόντοι
16
Προσωπικα εφυγα απο την αθηνα το 1997 και δεν ξαναγυρισα ποτέ μονιμως. Δεν εμενα στο κεντρο, αλλά καθε μερα κατω ημουνα, εξαλλου εκει σπουδαζα. Δεν ηταν λιγες οι φορες που περπαταγα στην κανιγγος και στην ομονοια μεσανυχτα.
Θυμαμαι χαρακτηριστικα ότι φοβο δεν ενιωσα ΠΟΤΕ.
Κατεβαινω ακομη στην αθηνα καμια δυο φορες το μηνα, αλλά το κεντρο δεν το επισκεπτομαι πια.
Θυμαμαι πριν κανενα μηνα, που πηγα στις 8 το βραδυ στη δροσοπουλου για επισκεψη στην Νταρια και οταν παρκαρα το αμαξι και βγηκα εξω, ενιωσα παγωμαρα. Παντου γυρω μου μαυροι, μαυριδεροι, κιτρινοι και ομιλιες σε αγνωστες γλωσσες. Δεν μου εκανε κανενας τιποτα, ουτε με πλησιασε περιεργα καποιος (οπως λεει και ο λακης, ισως ο σωματοτυπος μου, 1,88 και 105 κιλα ειναι αποτρεπτικος). Ομως για πρωτη φορα ενιωσα ΦΟΒΟ. ΔΕΟΣ. Και το θεμα ειναι οτι κι αυτοι το ΞΕΡΟΥΝ οτι προκαλουν φοβο.
Λυση δεν ξερω αν υπαρχει. Εγω στην Αθηνα δεν θα γυρισω ποτέ πια εξαλλου.
Το σιγουρο ειναι, οτι η ιστορια διδασκει οτι αυτες οι καταστασεις δεν οδηγουν σε καλα αποτελεσματα. Επισης σιγουρο ειναι οτι αυτα οδηγουν σε ακροδεξιες και ακραιες λυσεις τον κοσμο, κατι που ηδη ξεκινησε. Οι αριστερες φωνες θα ακουγονται ολο και πιο γραφικες και ανευ σημασιας. Δεν εχουμε 1980 πια, η ηγεμονια της αριστερας εληξε δια παντος. Για μενα, το τελευταιο ισως ειναι και η μονη ελπιδα για να μπουν τα πραγματα στη θεση τους.


όσο θα μπορούν οι πολιτικοί, να απασχολούν τον κόσμο με τους μετανάστες και τα προβλήματα που δημιουργούνται, από την λάθος αντιμετώπιση του μεταναστευτικου ζητήματος, τα πράγματα θα συνεχίζουν να πάνε από το κακό στο χειρότερο. Αφού η σημερινή κατάσταση βολεύει (το να σου φταίνε όλοι για όλα) τότε δεν θα αλάξει.
 
Δείτε τα όλα τα  μπουρδέλα  και τα  studio  της Αθήνας στον κατάλογο.

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom