Νέα

Εντόπισα κάτι σαν "γρομπαλάκι" δεξιά της βάσης του πέους

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Rastopoulos
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 90
  • Εμφανίσεις 12K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

papateo

Μέλος
Εγγρ.
31 Ιουλ 2010
Μηνύματα
116
Κριτικές
2
Like
12
Πόντοι
1
βαλε τετοια εσυ να νομιζει οτι θα τον ριξουν σε κανενα τετοιο μεσα..αντε καληνυχτα μαγκες παω για υπνο
 

antipa

Μέλος
Εγγρ.
15 Αυγ 2010
Μηνύματα
1.307
Like
2
Πόντοι
16
βαλε τετοια εσυ να νομιζει οτι θα τον ριξουν σε κανενα τετοιο μεσα..αντε καληνυχτα μαγκες παω για υπνο

Όχι ρε φίλε.
Εγω ίσα ίσα που του μίλησα απο την αρχή καθυσηχαστικά του παιδιού.
Ότι και να ναι φτιάχνει  ;)
 

Yorgos

Τιμημένος
Εγγρ.
21 Σεπ 2005
Μηνύματα
15.504
Κριτικές
22
Like
51
Πόντοι
4.095
Εμένα πάντως ένας φίλος μου που είχε κάτι τέτοιο και δεν το κοίταξε αμέσως, του σάπισε η ψωλή.
 

tresurert

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
16 Μαρ 2009
Μηνύματα
10.663
Κριτικές
1
Like
2
Πόντοι
166
Μαλακα Μηχανικε !!! :2funny: :2funny: :2funny:
 

Yorgos

Τιμημένος
Εγγρ.
21 Σεπ 2005
Μηνύματα
15.504
Κριτικές
22
Like
51
Πόντοι
4.095
Καλά...τώρα γαμιέστε και χαίρεστε, στην γέννα θα τα πούμε.

:grin:
 

gianevan

Σεβαστός
Εγγρ.
15 Φεβ 2009
Μηνύματα
17.067
Like
5.495
Πόντοι
1.206
Σιγά το πρόβλημα ρε φίλε που κάθονται καμιά 50αριά και ασχολούνται με το σπυράκι σου.
Εκτός του πέους (βάλανο και πόσθη = κεφάλι και πετσάκι) δεν αποκαλείται καν κονδύλωμα, αλλά μηρμυγκιά (ο ίδιος ιός είναι!) Προσωπικά έχω κάψει στον εαυτό μου πάρα πολλές τέτοιες (και όχι μόνο στην επίμαχη περιοχή, ακόμη και στο μπράτσο μου ή τα δάκτυλά μου) μόνος μου με το κεφάλι μιας καρφίτσας που το πυρακτώνω.
Επειδή ίσως δεν το κάνει ο καθένας αυτό πήγαινε σε κάποιον δερματολόγο. 4 τρόπους θεραπείας έχει. Ποδοφυλίνη, θερμοκαυτηρίαση, laser, κρυοπηξία. Διαλέγεις και παίρνεις.
 

Carlos

Σπουδαίος
Εγγρ.
29 Αυγ 2005
Μηνύματα
2.302
Κριτικές
11
Like
2
Πόντοι
2.945
....ειχα  κι  εγω  προσφατα  κατι παρομοιο....πηγα στην δερματολογο......μου  εβαλε  κατι σαν  χρωστικη  και μου ειπε οτι αν ηταν κονδυλωμα θα  αλλαζε χρωμα......τελικα  ηταν ενας  απλος  ερεθισμος , μου  εχει παραμεινει και σκεφτομαι να ξαναπαω  για να το αφαιρεσω !




Υ.Γ......η δερματολογος  απιστευτη μουναρα Μιλφ απο αυτες  που βλεπεις στο εξωτερικο και παθαινεις.....εκανα  αγωνα για να μην μου σηκωθει και ξεφτιλιστω....σκεφτομουν θανατους,νεκροταφεια  κι αλλα δυσαρεστα , μην γελατε  ηταν μαρτυριο  :grin:
 

gastez

Moderator
Γλομπεο-στέλεχος
Εγγρ.
23 Μαρ 2008
Μηνύματα
5.234
Κριτικές
29
Like
8
Πόντοι
1.290
Σιγά το πρόβλημα ρε φίλε που κάθονται καμιά 50αριά και ασχολούνται με το σπυράκι σου.
Εκτός του πέους (βάλανο και πόσθη = κεφάλι και πετσάκι) δεν αποκαλείται καν κονδύλωμα, αλλά μηρμυγκιά (ο ίδιος ιός είναι!) Προσωπικά έχω κάψει στον εαυτό μου πάρα πολλές τέτοιες (και όχι μόνο στην επίμαχη περιοχή, ακόμη και στο μπράτσο μου ή τα δάκτυλά μου) μόνος μου με το κεφάλι μιας καρφίτσας που το πυρακτώνω.
Επειδή ίσως δεν το κάνει ο καθένας αυτό πήγαινε σε κάποιον δερματολόγο. 4 τρόπους θεραπείας έχει. Ποδοφυλίνη, θερμοκαυτηρίαση, laser, κρυοπηξία. Διαλέγεις και παίρνεις.


και το κονδύλωμα ειναι μια μορφη μυρμηγκιάς.απλα την μυρμήγκια που εχεις στο μπρατσο σου ετσι και με ακουμπήσεις δεν τρεχει μια,αν ειναι κοδυλωμα και ακουμπησεις τον/την συντροφο σου τον κολλας.αυτη ειναι η διαφορα
 

antipa

Μέλος
Εγγρ.
15 Αυγ 2010
Μηνύματα
1.307
Like
2
Πόντοι
16
Αντε ρε ντοκτορες, πείτε τα!
Τι περιμένατε, να περάσουν τα μεσάνυχτα??? :grin:

....ειχα  κι  εγω  προσφατα  κατι παρομοιο....πηγα στην δερματολογο......μου  εβαλε  κατι σαν  χρωστικη  και μου ειπε οτι αν ηταν κονδυλωμα θα  αλλαζε χρωμα......τελικα  ηταν ενας  απλος  ερεθισμος , μου  εχει παραμεινει και σκεφτομαι να ξαναπαω  για να το αφαιρεσω !




Υ.Γ......η δερματολογος  απιστευτη μουναρα Μιλφ απο αυτες  που βλεπεις στο εξωτερικο και παθαινεις.....εκανα  αγωνα για να μην μου σηκωθει και ξεφτιλιστω....σκεφτομουν θανατους,νεκροταφεια  κι αλλα δυσαρεστα , μην γελατε  ηταν μαρτυριο  :grin:

Μήπως ήτανε προς Καλλιθέα μεριά???  :rolleyes:
 

imbosch4

Μέλος
Εγγρ.
2 Απρ 2010
Μηνύματα
1.144
Like
0
Πόντοι
16
....ειχα  κι  εγω  προσφατα  κατι παρομοιο....πηγα στην δερματολογο......μου  εβαλε  κατι σαν  χρωστικη  και μου ειπε οτι αν ηταν κονδυλωμα θα  αλλαζε χρωμα......τελικα  ηταν ενας  απλος  ερεθισμος , μου  εχει παραμεινει και σκεφτομαι να ξαναπαω  για να το αφαιρεσω !




Υ.Γ......η δερματολογος  απιστευτη μουναρα Μιλφ απο αυτες  που βλεπεις στο εξωτερικο και παθαινεις.....εκανα  αγωνα για να μην μου σηκωθει και ξεφτιλιστω....σκεφτομουν θανατους,νεκροταφεια  κι αλλα δυσαρεστα , μην γελατε  ηταν μαρτυριο  :grin:
για ενημερωσε μας που βρισκεται η εν λόγω δερματολόγος
 

Επισκέπτης
Κι εγω χτες που κοιμομουνα , κανω ετσι (αν δεν καταλαβατε --------->ετσι) και πιανω δυο γρομπαλακια στη συσκευασια του ενος. Πεταχτηκα εντρομη αλλα μετα ηρεμησα . Ηταν τα αυγα του διπλα *P
 

antipa

Μέλος
Εγγρ.
15 Αυγ 2010
Μηνύματα
1.307
Like
2
Πόντοι
16
Κι εγω χτες που κοιμομουνα , κανω ετσι (αν δεν καταλαβατε --------->ετσι) και πιανω δυο γρομπαλακια στη συσκευασια του ενος. Πεταχτηκα εντρομη αλλα μετα ηρεμησα . Ηταν τα αυγα του διπλα *P

Τόσο μικρά τα έχει κι αυτός? Μισό εκατοστό διάμετρο?  :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:
 

gianevan

Σεβαστός
Εγγρ.
15 Φεβ 2009
Μηνύματα
17.067
Like
5.495
Πόντοι
1.206
1. και το κονδύλωμα ειναι μια μορφη μυρμηγκιάς
2. απλα την μυρμήγκια που εχεις στο μπρατσο σου ετσι και με ακουμπήσεις δεν τρεχει μια,αν ειναι κοδυλωμα και ακουμπησεις τον/την συντροφο σου τον κολλας.αυτη ειναι η διαφορα

To 1. είναι σωστό, αυτό είπα και εγώ.
Το 2. όχι και τόσο! Και από το μπράτσο ή το δάκτυλο κολλάς, αλλιώς πως στο καλό βρέθηκε εκεί. Από άλλο δάκτυλο ή μπράτσο κλπ.
Υπάρχουν και επίπεδες μυρμηγκιές που κολλάνε τα παιδάκια στο πρόσωπο και συνήθως φεύγουν μόνες τους όπως και επίπεδα κονδυλώματα που επίσης μόνα τους περνούν, αλλά αν τα πάρει χαμπάρι ο γυναικολόγος η γυναίκα δεν γλυτώνει 10 με 15 εξετάσεις και 3 κρυοπηξίες.
Όλα λοιμώδη (κολλητικά) είναι, αλλά ναι τα κονδυλώματα είναι περισσότερο.
Συνήθως αποκαλούμε μυρμηγκιές όσες βρίσκονται στο δέρμα και κονδυλώματα όσα βρίσκονται σε βλενογόνο ή δερματοβλενογόνιο περιοχή. Βάλανο, ακροποσθία, αιδοίο, κόλπο, δακτύλιο.
Και έχουν αρκετά διαφορετική εικόνα.
Οι μυρμηγκιές είναι μάλλον ομαλές. Τα κονδυλώματα έχουν πολύ πιο ανώμαλη μορφολογία "ανθοκραμβοειδή" ("ανθοκράμβη" νομίζω σημαίνει κουνουπίδι, αν δεν κάνω λάθος)
Του φίλου μόνο ανώμαλη μορφολογία δεν φάνηκε να έχει...  
 

kosnik26

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Σεπ 2009
Μηνύματα
49.263
Like
20
Πόντοι
366
Κι εγω χτες που κοιμομουνα , κανω ετσι (αν δεν καταλαβατε --------->ετσι) και πιανω δυο γρομπαλακια στη συσκευασια του ενος. Πεταχτηκα εντρομη αλλα μετα ηρεμησα . Ηταν τα αυγα του διπλα *P

Βάλτα λίγο στο στόμα σου να την βρεις  :jerking:
 

gastez

Moderator
Γλομπεο-στέλεχος
Εγγρ.
23 Μαρ 2008
Μηνύματα
5.234
Κριτικές
29
Like
8
Πόντοι
1.290
 
Το 2. όχι και τόσο! Και από το μπράτσο ή το δάκτυλο κολλάς, αλλιώς πως στο καλό βρέθηκε εκεί. Από άλλο δάκτυλο ή μπράτσο κλπ.
   

μου το ειχε εξηγήσει ο ιατρος αλλα δεν θυμαμαι ακριβος τι ειχε πει  γιατι δεν κολλας την μυρμηγκιά στο χερι πχ αν ακουμπησεις αλλον
 

antipa

Μέλος
Εγγρ.
15 Αυγ 2010
Μηνύματα
1.307
Like
2
Πόντοι
16
Είναι πολλοί οι τύποι του ιου λέμε....
 

gianevan

Σεβαστός
Εγγρ.
15 Φεβ 2009
Μηνύματα
17.067
Like
5.495
Πόντοι
1.206
μου το ειχε εξηγήσει ο ιατρος αλλα δεν θυμαμαι ακριβος τι ειχε πει  γιατι δεν κολλας την μυρμηγκιά στο χερι πχ αν ακουμπησεις αλλον

Δεν κολλάς εύκολα και δεν κολλάς αν είναι αρκετά παλιά γιατί είναι κερατινοποιημένη. (καλυμμένη με μεγάλο στρώμα από νεκρά ανενεργά επιθηλιακά κύταρρα)
Όταν είναι "φρέσκια" και ενεργή κολλάς και παρακολλάς.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom