Νέα

Ελληνική Αστυνομία...

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα GEORGEG
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 12K
  • Εμφανίσεις 392K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 4 άτομα (0 μέλη και 4 επισκέπτες)

tomito

Moderator
Γλομπεο-στέλεχος
Εγγρ.
15 Μαΐ 2006
Μηνύματα
10.311
Κριτικές
3
Like
164
Πόντοι
166
Αν ποιανανε αυτοί έναν μπάτσο θα έτρωγε λιγότερο ξύλο?
Και αν έτρωγε ακριβώς το ίδιο τι θα λέγαμε εμείς σημερα?
 

str81977

Τιμημένος
Εγγρ.
17 Απρ 2006
Μηνύματα
13.679
Κριτικές
2
Like
6
Πόντοι
166
Καμμια γκλομπια  παραπάνω !!!!!!!!!!
Δηλαδή μέχρι πόσες είναι εντάξει αγαπητέ φίλε ???

ΠΑΝΤΑ υπάρχει κάμερα
Δηλαδή όσα δίχνει η τηλεόραση ΜΟΝΟ αυτά γίνονται
και δεν έχει πέσει ποτε΄"γκλομπιά παραπάνω" off camera.
Μήπως τελικά έχουν δίκιο όσοι  λένε πώς΄μόνο οτι δείχνει η τηλεόραση συμβαίνει ???
Μήπως εμείς που δεν δείχνει η τηλεόραση της ζωή μας δεν υπάρχουμε καν ????
Αγαπητέ φίλε δεν ξέρω αν έχει τύχει ποτέ να εμπλακείς με αστυνομικούς - ασφαλίτες  με την γνωστή νοοτροπία του τυρρανίσκου - σαδιστή που θεωρεί ότι ο πολίτης οφείλει να τους φοβάται.  Που με την εξουσιούλα της στολής βγάζουν ( συνήθως στους πιο ανίσχυρους) όλα τα προσωπικά κοινωνινικά και επαγγελματικά τους συμπλέγματα. ΚΑι δεν είναι μόνο αυτοί, οι μικρόβαθμοι - κακομοιραίοι υπεύθυνοι. Αυτή τη νοοτροπία τους  μεταδίδει ολόκληρη η ιεραρχία. Από τον τελευταίο ασυτφυλακάκο μέχρι τον αρχηγό και τον εκάστοτε υπουργό.  Γι' αυτό ο μπατσούλης θα βγάλει τα απωθημένα του στον πολίτη που σταματάει για τροχαία παράβαση για αλκοτέστ για ελεγχο στοιχείων για πλάκα ενίοτε. ΘΑ πουλήσει εξουσία και αν δεν την αγοράσεις ισχύει  ο κλασικός κανόνας "θα σε τυλίξω σε μια κόλα χαρτί"  Κι αν είσαι και μόνος σου εκείνη τη στιγμη εισαι ελέφαντας και δεν μπορείς να αποδείξεις το αντίθετο. 
Και να είσαι βέβαιος ότι η τηλεόραση δεν δείχνει ούτε το ένα δισεκατομμυριοστό από τις καθημερινές ( μικρο ή μεγαλο - ) καταχρήσεις της όποιας έξουσίας έχει, ή νομίζει ότι έχει το ΟΡΓΑΝΟΝ ΣΤΗΝ ΥΠΗΡΕΣΊΑ ΤΟΥ ΠΟΛΙΤΗ

"ΠΟΙΟΣ ΘΑ ΜΑΣ ΦΥΛΑΞΕΙ ΑΠΌ ΤΟΥΣ ΦΥΛΑΚΕΣ ? "

Προσωπικά ΔΕΝ ΦΟΒΑΜΑΙ τους αστυνομικούς...1) Διότι ξέρω τα δικαιώματά μου  2) Διότι δεν παρανομώ, τουλάχιστον όχι μπροστά στα μάτια τους, όχι προκλητικά και όχι βίαια και 3) Δεν διακατέχομαι από το σύνδρομο "Η δασκάλα (ή ο καθηγητής ή ο εργοδότης ή ο λογαχός κτλ) με έχουν βάλει στο μάτι"..

Όσο για τις κάμερες, δεν ξέρω πόσες γκλομπιές μπάτσων τους έχουν ξεφύγει
Ξέρω όμως ότι στην Ελλάδα δεν κινδυνεύουμε από υπερβολική αστυνόμευση αλλά από την ανυπαρξία της...Και στις περισσότερες περιπτώσεις αστυνομικής βίας έχει αποδειχθεί ότι το "θύμα" πήγε να πουλήσει τσαμπουκά στους αστυνομικούς ή να σηκώσει χέρι..
Όχι ότι επικροτώ τη βία πέραν του αναγκαίου μέτρου, όχι ότι πολλοί μπάτσοι δεν εξαντλούν τον τσαμπουκά τους σε κανέναν φουκαρά, όπως σωστά έγραψες και κάνουν την κότα μπροστά σε επικίνδυνους εγκληματίες (αλλά μην ξεχνάς ότι απλοί υπάλληλοι είναι και αυτοί και συνήθως ο νονός που πάνε να συλλάβουν πίνει καφέδες με τον πολιτικό ή φυσικό τους προϊστάμενο) αλλά μην ψάχνουμε να βρούμε φαντάσματα της 7ετίας στην κακή εκπαίδευση και στον ελλιπή επαγγελματισμό κάποιων μπάτσων, που γι' αυτό ευθύνεται πρωτίστως η πολιτεία και όχι οι ίδιοι ατομικά...
 

Xartinos

Μέλος
Εγγρ.
11 Αυγ 2006
Μηνύματα
456
Like
1
Πόντοι
1
Τι ωραία ήταν στην Αμάρυνθο που πήγε ένα τσούρμο γνωστών αγνώστων.
Αρχισαν να διαδηλώνουν κατά των Αμαρυνθινών ότι είναι ρατσιστές.Εβαφαν τοίχους και έκαναν και άλλες μαλακίες.
Υπολόγισαν όμως χωρίς τον ξενοδόχο.
Νόμιζαν ότι η περιοχή εκεί είναι εξάρχεια.
Δεν κατάλαβαν εγκαίρως ότι βρίσκόταν εκτός έδρας.
Το αποτέλεσμα ποιό ήταν.
Τους πελέκησαν.
Στην Αθήνα σας παίρνει μόνο να καταστρέφετε περιουσίες του εργαζόμενου κοσμάκη γιατί έχετε την ανοχή της αστυνομίας και των κομμάτων.
Βγείτε λίγο παρα έξω και θα χαρείτε ΠΕΛΕΚΗΜΑ.

 

kifinas

Μέλος
Εγγρ.
16 Ιαν 2006
Μηνύματα
1.422
Like
2
Πόντοι
16
και εγώ απλός υπάλληλος είμαι αλλά αν πλακώσω την ηλίθια του γραφείου στις μπουνιές θα με γαμήσουν!
αυτό που λες μου θυμίζει την καραμέλα που τα τελευταία χρόνια όλο και πιο πολλοί την πιπιλάνε για να δικαιολογηθούν!
"ε τι να κάνουν οι γιατροί με τον μισθό που παίρνουν στρέφονται στα φακελάκια"!
"ε και οι αστυνομικοί άνθρωποι είναι πληρώνονται λίγο και έχουν να κάνουν με εγκληματίες"!
Ολους αυτούς δεν τους έπιασε κανείς απο το μανίκι να κάνουν αυτή τη δουλειά. και ο γιατρός και ο μπάτσος μέχρι να βγει απο σχολή περνάνε κάποια χρόνια! προλαβαινουν να αλλάξουν γνώμη!
όποιος δεν αντέχει τον "τσαμπουκά" μπορεί να γίνει καστανάς, οικοδόμος, σερβιτόρος, υπάρχουν πολλές δουλειές!
 

str81977

Τιμημένος
Εγγρ.
17 Απρ 2006
Μηνύματα
13.679
Κριτικές
2
Like
6
Πόντοι
166
Τι ωραία ήταν στην Αμάρυνθο που πήγε ένα τσούρμο γνωστών αγνώστων.
Αρχισαν να διαδηλώνουν κατά των Αμαρυνθινών ότι είναι ρατσιστές.Εβαφαν τοίχους και έκαναν και άλλες μαλακίες.
Υπολόγισαν όμως χωρίς τον ξενοδόχο.
Νόμιζαν ότι η περιοχή εκεί είναι εξάρχεια.
Δεν κατάλαβαν εγκαίρως ότι βρίσκόταν εκτός έδρας.
Το αποτέλεσμα ποιό ήταν.
Τους πελέκησαν.
Στην Αθήνα σας παίρνει μόνο να καταστρέφετε περιουσίες του εργαζόμενου κοσμάκη γιατί έχετε την ανοχή της αστυνομίας και των κομμάτων.
Βγείτε λίγο παρα έξω και θα χαρείτε ΠΕΛΕΚΗΜΑ.

Οι αντιεξουσιαστές άρχισαν τα city- tours! Πρώτος σταθμός Αμάρυνθος..Μόνο που κάποιος ξέχασε να τους πεί ότι εκεί κοντά δεν έχει πανεπιστήμιο για να κρυφτούν όπως οι κατσαρίδες στην κουζίνα μόλις ανάψει το φώς, όταν έσφιξαν τα πράγματα και άρπαξαν τις ψιλές τους...
 

ivan36

Μέλος
Εγγρ.
5 Απρ 2006
Μηνύματα
103
Like
1
Πόντοι
1
Καλα ολοι ηλιθιοι ειστε εδω μεσα?βγηκανε 7-8 κομ(μουνια) καθηγητες και καθηγητριες αγαμητες και πηρε διασταση το θεμα.Σε καθε πορεια γινονται δεκαδες τετοια περιστατικα και χειροτερα και δεν ασχολειται κανεις και τωρα που δεν εχουν αλλο θεμα τα καναλια θα το τραβηξουν κανα μηνα
 

ivan36

Μέλος
Εγγρ.
5 Απρ 2006
Μηνύματα
103
Like
1
Πόντοι
1
Οι αντιεξουσιαστές άρχισαν τα city- tours! Πρώτος σταθμός Αμάρυνθος..Μόνο που κάποιος ξέχασε να τους πεί ότι εκεί κοντά δεν έχει πανεπιστήμιο για να κρυφτούν όπως οι κατσαρίδες στην κουζίνα μόλις ανάψει το φώς, όταν έσφιξαν τα πράγματα και άρπαξαν τις ψιλές τους...
Το ωραιο το ακουσατε?Ζητησαν την προστασια της Αστυνομιας!!!!!!!!!!
 

Επισκέπτης
αν οι αστυνομικοι θελαν να πιασουν τα ατομα που σπανε και καινε τα μαγαζια,θα το ειχαν κανει εδω και καιρο!!δεν θελουν και δεν το κανουν!!και  ετυχε στην πορεια του πολυτεχνειου να γινει σκηνικο μπροστα μου με ματατζηδες και εναν πιτσιρικα που πεταξε ενα εισιτηριο του μετρου μπροστα τους και το θεωρησαν προσβολη και τον αρχισαν στις φαπες!!τοσο κομπλεξικοι ειναι!!
 

bene

Μέλος
Εγγρ.
7 Δεκ 2005
Μηνύματα
588
Κριτικές
1
Like
9
Πόντοι
6
str81977 +1
warhol θα συμφωνησω πως μερικοι ειναι ζωα αλλα και εγω απορω πως γινεται καθε φορα που γινεται κατι με τους μπατσους αυτος που τις τρωει να μεταμφιεζεται απο κομματοσκυλο πασπ-δαπ-πκς κλπ σε εναν απλο αγνο φοιτητη με 0% λιπαρα..μηπως ο τυπάς πεταγε καμμια μολοτωφ τον ειδαν και τον τσιμπησαν?
αν ειναι κομματοσκυλο.... και λιγες εφαγε
αν πραγματικα ειναι ασχετος που δεν το πολυπιστευω κριμα το παιδι..
 

sxsitegr

Μέλος
Εγγρ.
28 Οκτ 2005
Μηνύματα
900
Like
2
Πόντοι
6
Τι ωραία ήταν στην Αμάρυνθο που πήγε ένα τσούρμο γνωστών αγνώστων.
Αρχισαν να διαδηλώνουν κατά των Αμαρυνθινών ότι είναι ρατσιστές.Εβαφαν τοίχους και έκαναν και άλλες μαλακίες.
Υπολόγισαν όμως χωρίς τον ξενοδόχο.
Νόμιζαν ότι η περιοχή εκεί είναι εξάρχεια.
Δεν κατάλαβαν εγκαίρως ότι βρίσκόταν εκτός έδρας.
Το αποτέλεσμα ποιό ήταν.
Τους πελέκησαν.
Στην Αθήνα σας παίρνει μόνο να καταστρέφετε περιουσίες του εργαζόμενου κοσμάκη γιατί έχετε την ανοχή της αστυνομίας και των κομμάτων.
Βγείτε λίγο παρα έξω και θα χαρείτε ΠΕΛΕΚΗΜΑ.

Η αλήθεια είναι ότι οι Αμαρύνθιοι δεν ήταν και τόσο ήρωες.
Ήτανε πάνω κάτω οι τριπλάσιοι από τους "διαδηλωτές". Τα νούμερα που έγιναν γνωστά είναι 200+ με 80.
Τους πετύχανε προς την μεριά του σχολείου που φέρεται να έγινε ο βιασμός (ειρωνεία...). Εκεί είναι και το δημοτικό στάδιο και το νεκροταφείο. Ακριβώς μόλις μπεις αριστερά.
Δεν υπάρχει ψυχή ζώσα εκεί. Αρκετά απομονωμένο μέρος.

ʼκουσα από πρώτο χέρι ότι έπεσε πολύ ξύλο.
Περισσότερο απ' ότι ακούστηκε στα κανάλια.
Και πολύ ώρα. Γιατί στο τέλος επενέβη η αστυνομία (που την κάλεσε περαστικός) και τους έσωσε.

Δεν ξέρω ποιος είχε δίκιο. Το να μοιράζεις ξύλο είναι λάθος.
Από εκεί και πέρα, ήταν προκλητικοί. Κατά (σχετικά) κοινή παραδοχή.
Βρίζανε. Φτύνανε. Έτσι έμαθα.
Τα έχει πάρει λίγο και η τοπική κοινωνία με τον κάθε άσχετο που κάνει υψηλή κριτική...

Πάντως έχω να πω ότι και η Καραμάνου με την κομπανία της έκανε διαδήλωση. Αυτές όμως δεν τις έφαγαν. Γιατί ήταν κόσμιες.
 

Επισκέπτης
δηλαδη αν ηταν σε παραταξη καλα καναν και τον χτυπησαν?μιλατε σοβαρα?για να σοβαρευτουμε λιγακι!
 

tomito

Moderator
Γλομπεο-στέλεχος
Εγγρ.
15 Μαΐ 2006
Μηνύματα
10.311
Κριτικές
3
Like
164
Πόντοι
166
Ας ρωτήσω και ένα τρίτο και ας μην μου απαντήσει κανένας όπως στα δυο προηγούμενα.
Προς τι η διαμαρτυρία για αστυνομική βία?
Δηλαδη τι πραγματικά περιμένουν οι αναρχοαυτόνομοι κτλ από την αστυνομία?
" Όργανο του καθεστώτος" δεν είναι?
Δεν καταλαβαίνω. :idiot:
 

kakoslikos

Μέλος
Εγγρ.
19 Δεκ 2005
Μηνύματα
162
Like
7
Πόντοι
1
Το να δέρνουν οι αστυνομικοί έναν ανυπεράσπιστο άνθρωπο (κι ας έκανε μία μαλακία, εάν είναι ένας κι αυτοί δέκα πάλι ανυπεράσπιστος είναι) ισούται σαν πράξη μόνο με την αθλιότητα του κάθε ψευτοαριστερού να καίει τη σημαία / την περιουσία του άλλου για να δείξει τάχα την αντίθεσή του στην άρχουσα τάξη (λες κι αυτοί πέθαναν για τον τόπο στον κάθε πόλεμο). Ισότητα που έχει η γαμημένη η ζωή καμιά φορά, ε ;
 

bene

Μέλος
Εγγρ.
7 Δεκ 2005
Μηνύματα
588
Κριτικές
1
Like
9
Πόντοι
6
δηλαδη αν ηταν σε παραταξη καλα καναν και τον χτυπησαν?μιλατε σοβαρα?για να σοβαρευτουμε λιγακι!

σου μιλαω σοβαρα.δεν με χαλαει καθολου.αν τον δερνανε διπλα μου δεν θα με ενοιαζε καθολου.ολα τα κομματοσκυλα αξιζουν τις φαπες τους
 

Επισκέπτης
τις σημαιες τις καινε οι αναρχικοι οπως και αυτοι σπανε τα μαγαζια!!και για να σας ενημερωσω αλλο πραγμα οι αναρχικοι αλλο οι αριστεροι!!
 

Επισκέπτης
σου μιλαω σοβαρα.δεν με χαλαει καθολου.αν τον δερνανε διπλα μου δεν θα με ενοιαζε καθολου.ολα τα κομματοσκυλα αξιζουν τις φαπες τους
το ξερω οτι δεν σα σε ενοιαζε!!τον ευατουλη σου και τιποτα αλλο!!προσεξε ομως μην βρεθεις στην θεση να ζητησεις εσυ βοηθεια καποτε!!
 

kakoslikos

Μέλος
Εγγρ.
19 Δεκ 2005
Μηνύματα
162
Like
7
Πόντοι
1
Ρε φίλε warhol είσαι γενικά από τα πιο εντάξει μυαλά εδώ μέσα αλλά μην με τρελαίνεις ..... Σάμπως δεν τελείωσα εγώ ρημάδα σχολή στο πανεπιστήμιο κι έβλεπα τους αριστερούς να θεωρούν τη σημαία ντροπή ; (μιλάω πάντα για τους φανατικούς). Τους αναρχικούς άστους, δεν υπάρχουν τέτοιοι σήμερα (ελάχιστα να έχει κάποιος διαβάσει αναρχικούς θα καταλάβει ότι είναι οι μεγαλύτεροι φιλειρηνιστές κι όχι αλήτες).
 

str81977

Τιμημένος
Εγγρ.
17 Απρ 2006
Μηνύματα
13.679
Κριτικές
2
Like
6
Πόντοι
166
Ας ρωτήσω και ένα τρίτο και ας μην μου απαντήσει κανένας όπως στα δυο προηγούμενα.
Προς τι η διαμαρτυρία για αστυνομική βία?
Δηλαδη τι πραγματικά περιμένουν οι αναρχοαυτόνομοι κτλ από την αστυνομία?
" Όργανο του καθεστώτος" δεν είναι?
Δεν καταλαβαίνω. :idiot:

Τα όργανα του (δημοκρατικού) καθεστώτος πρέπει να σέβονται τους νόμους ακόμα και όταν απέναντί τους έχουν τους θρασύδειλους αρνητές κάθε νομιμότητας...
Η υπέρμετρη βία είναι κατακριτέα γιατι απλούστατα είναι παράνομη..

Ωστόσο σε σκηνικά τύπου επεισοδίων όπου μολότωφ και δακρυγόνα πηγαινοέρχονται , πέφτει ξύλο, βρισίδια, γίνεται χαμός ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΑΠΑΙΤΩ ΑΠΌ ΤΟΝ ΜΑΤΑΤΖΗ ΝΑ ΔΕΙΞΕΙ ΨΥΧΡΑΙΜΙΑ επιπέδου βουδιστή μοναχού...
ʼλλο να σε σταματήσουν γι' αλκοτέστ και παρολίγο να σε βιάσουν (θυμηθείτε την ταινία Κρας τη σκηνή με το Ματ Ντίλον και τη μουνίτσα) και άλλο να συλλάβεις κάποιον που κάνει χουλιγκανιές και αντί να το βουλώνει να στο παιζει λεβέντης και να συνεχίζει να κάνει το μάγκα...Εκεί, ναι θα πέσει η γκλομπιά παραπάνω...
Είναι κανείς από εσάς που δεν θα την έριχνε;
 

Επισκέπτης
Ρε φίλε warhol είσαι γενικά από τα πιο εντάξει μυαλά εδώ μέσα αλλά μην με τρελαίνεις ..... Σάμπως δεν τελείωσα εγώ ρημάδα σχολή στο πανεπιστήμιο κι έβλεπα τους αριστερούς να θεωρούν τη σημαία ντροπή ; (μιλάω πάντα για τους φανατικούς). Τους αναρχικούς άστους, δεν υπάρχουν τέτοιοι σήμερα (ελάχιστα να έχει κάποιος διαβάσει αναρχικούς θα καταλάβει ότι είναι οι μεγαλύτεροι φιλειρηνιστές κι όχι αλήτες).
που ανηκαν αυτοι αριστεροι που λες?μλ-κε?κκε-μλ?αριστερα σχηματα?και εγω εχω δει ακροδεξιους να κρατανε την ελληνικη σημαια και να μαχαιρωνουν ατομα επειδη ηταν αριστεροι και ξενοι!!ειναι μεγαλη κουβεντα για την σημαια και το πως την βλεπει ο καθενας!εγω  παντως δεν θα την εκαιγα ποτε,οπως και καμια σημαια δεν θα εκαιγα!
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom