Νέα

Ελληνικές ταινίες cult δεκαετίας '80

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα santa
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 400
  • Εμφανίσεις 45K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

mounitsa

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
21 Οκτ 2006
Μηνύματα
20.880
Like
13
Πόντοι
366
Ναι παρακαλω και εγω πολυ........το ψαχνω πολυ καιρο και δεν το βρισκω!!!! παντως απο ρενα παγκρατη και γαρδελη εχω κομματια οποιος ενδιαφερεται........
 

kaytos

Μέλος
Εγγρ.
4 Ιαν 2007
Μηνύματα
6.907
Like
14
Πόντοι
66
Και με την Αλιμπέρτη "με λένε Σταμάτη, σε λένε Σοφία"..
 

mounitsa

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
21 Οκτ 2006
Μηνύματα
20.880
Like
13
Πόντοι
366
με λενε αλεξη ελεγε........σε λενε σοφια.......κρατω μια κιθαραααααα........κρατας μια καρδιαααααααααα
 

kaytos

Μέλος
Εγγρ.
4 Ιαν 2007
Μηνύματα
6.907
Like
14
Πόντοι
66
Ναι, ναι έτσι έλεγε...
 

menis

Μέλος
Εγγρ.
3 Δεκ 2006
Μηνύματα
604
Like
3
Πόντοι
6
μουνιτσα σου χει πει κανεις οτι τραγουδας ωραια??? :2funny: :2funny:
 

mounitsa

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
21 Οκτ 2006
Μηνύματα
20.880
Like
13
Πόντοι
366
Χεχεχεχε βρισκεις? καμερατα η δικια σου.....
 

Heelover

Τιμημένος
Εγγρ.
8 Ιαν 2007
Μηνύματα
9.251
Κριτικές
27
Like
14
Πόντοι
3.057
Α ρε κοπέλια! Τι μου θυμήσατε τώρα!!
Ωραίες ταινίες!! Γυρνούσα από τη δουλειά,άραζα
στον καναπέ κι έβλεπα  ʼλτερ!!
Τώρα βάζει μια εκπομπή που παίρνει ο καθένας και λέει τον
πόνο του και την έχουν δει όλοι ψυχολόγοι!!
Αυτές τις ταινίες στην Αθήνα υπάρχουνσε dvd έ;
Δεν την παλεύω με το rapidshare και στο videogoogle
την βλέπεις, δεν αποθηκεύεται!!
 

trixotos kavliaris

Μέλος
Εγγρ.
6 Νοε 2006
Μηνύματα
1.129
Like
2
Πόντοι
16
Αντε σπασεεεεε ρε μαλακαααααα (σα λαλαλαλαααα..... σα λαλαλαλααααα....)

εγω θελω να βρω εκεινο το τραγουδι που ελεγε η Βασια Παναγοπουλου και δε μπορω να το βρω πουθενα!!!!

"εγω δε θελω μεροκαματοοοοοοο θελω χιλιαρα μηχανηηηη και θανατοοοοοο" 

χαχαχαχαχαχα
;

Πού τα βρίσκεις βρε πουλάκι μου. :o :o

ʼναυδος :uglystupid:
 

Heelover

Τιμημένος
Εγγρ.
8 Ιαν 2007
Μηνύματα
9.251
Κριτικές
27
Like
14
Πόντοι
3.057
Η τον θεικό διάλογο στο "Ρόδα τσάντα και κοπάνα"!!
Ο Μπίλιας με τον αδύνατο συμαθητή του(δεν θυμάμαι όνομα)!!

"Φάση είναι να είσαι στη 1000ρα, μαζί με τη γκόμενα, να σε κυνηγάνε οι μπάτσοι, όλα τα φανάρια κόκκινα και να β΄ρεχει από πάνω... Γουστάρεις ρε Μπίλλια;;

Ναι, αλλά την γκόμενα που να τη βρω;;;;
:) :) :)
 

trixotos kavliaris

Μέλος
Εγγρ.
6 Νοε 2006
Μηνύματα
1.129
Like
2
Πόντοι
16
Η τον θεικό διάλογο στο "Ρόδα τσάντα και κοπάνα"!!
Ο Μπίλιας με τον αδύνατο συμαθητή του(δεν θυμάμαι όνομα)!!

"Φάση είναι να είσαι στη 1000ρα, μαζί με τη γκόμενα, να σε κυνηγάνε οι μπάτσοι, όλα τα φανάρια κόκκινα και να β΄ρεχει από πάνω... Γουστάρεις ρε Μπίλλια;;

Ναι, αλλά την γκόμενα που να τη βρω;;;;
:) :) :)

:2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:

Αθάνατε ελληνικέ Κινηματόγραφε.......

 

Heelover

Τιμημένος
Εγγρ.
8 Ιαν 2007
Μηνύματα
9.251
Κριτικές
27
Like
14
Πόντοι
3.057
με αυτά που διαβάζω, θα σηκώσω το μισθό μου και
θα πάρω παραμάζωμα τα βίνετο-μαγαζιά της Αθήνας!!!
Χαχα!!   :dancing: :2funny:
 

Burtoniac

Μέλος
Εγγρ.
22 Ιαν 2006
Μηνύματα
49
Κριτικές
7
Like
0
Πόντοι
0
Σιγά ρε παιδιά που δε βρίσκετε αυτά τα τραγούδια! Κατεβάστε τις σχετικές ταινίες και γράφτε τα σαν mp3 με 'κανα SuperMp3Recorder. Φαντάζομαι ξέρετε απο πού είναι το κάθε τραγούδι. Αν όχι, το "Εγώ δε θέλω μεροκάματο" είναι απο το ΟΤΑΝ ΟΙ ΡΟΔΕΣ ΧΟΡΕΥΟΥΝ (με δύο ερμηνείες, μία απο Γαρδέλη σόλο και μια ντουέτο με Παναγοπούλου), το "Με λένε Αλέξη..." απο το ΚΑΜΙΚΑΖΙ ΑΓΑΠΗ ΜΟΥ (με εκείνο το κορυφαίο φινάλε με την ιπτάμενη μηχανή) όπως και το "Αντε σπάσε ρε μαλάκα".

Εναλλακτικά, προτείνω και όλα τα κομμάτια απο το ΕΛΑ Ν'ΑΓΑΠΗΘΟΥΜΕ ΝΤΑΡΛΙΝΓΚ (Come with me για να τη βρείς, Ελα ν'αγαπηθούμε Ντάρλινγκ, Είναι Φάση το Αγόρι, κλπ).

ΠΑΝΟS
 

mounitsa

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
21 Οκτ 2006
Μηνύματα
20.880
Like
13
Πόντοι
366
Το οταν οι ροδες χορευουν δεν το εχω γμτ..........τα αλλα τα εχω.........αλλα απο τα αλλα ουτως η αλλως εχω τα τραγουδια μονα τους.......



τριχωτε........που τα βρισκω????στον αθανατο ελληνικο κινηματογραφο φυσικα.....χαχαχαχαχα

τακουνολατρη μπορεις να κανεις αποθηκευση απο το googlevideo οπως και απο το Youtube αμα εχεις firefox.......ενα extension downloader χρειαζεσαι και θα στα αποθηκευσει ως flv και μετα τα μετατρεπεις με encoder σε mpg
 

rodman

Μέλος
Εγγρ.
10 Αυγ 2006
Μηνύματα
1.283
Like
62
Πόντοι
16
απο τις καλύτερες ελληνικές ταινίες της εποχής αυτής είναι και : " ΕΛΑ ΝΑ ΓΥΜΝΟΘΟΥΜΕ ΝΤΑΡΛΙΝΓΚ " με ψάλτη ,γαρδέλη ,ευαγγελόπουλο, φίνου έχει φοβερές ατάκες μέσα :grin: :grin: :grin:
 

kaytos

Μέλος
Εγγρ.
4 Ιαν 2007
Μηνύματα
6.907
Like
14
Πόντοι
66
απο τις καλύτερες ελληνικές ταινίες της εποχής αυτής είναι και : " ΕΛΑ ΝΑ ΓΥΜΝΟΘΟΥΜΕ ΝΤΑΡΛΙΝΓΚ " με ψάλτη ,γαρδέλη ,ευαγγελόπουλο, φίνου έχει φοβερές ατάκες μέσα :grin: :grin: :grin:

Απόλαυση και ο Καλογήρου  στο ρόλο του πατέρα του Ψάλτη...θεϊκοί οι μεταξύ τους διάλογοι
 

SpermBob

Τιμημένος
Εγγρ.
15 Σεπ 2005
Μηνύματα
1.009
Κριτικές
4
Like
28
Πόντοι
16
Φίλε panosmpos, ντροπή μας που απο την αγαπημένη μας ταινία "Φυλακές Ανηλίκων" ξεχάσαμε μια απο τις καλύτερες σκηνές - ατάκες:
Εκεί που φωνάζει ο διευθυντής των φυλακών τον ψηλό και του κάνει καμάκι "Αυτό το μέρος δεν είναι για αγόρια σαν κι εσένα. Θέλεις να σε πάω σε έναν θάλαμο να είσαι μόνος σου ? Να έρχεσαι να φεύγεις ότι ώρα θες ? Να τρώς μόνος σου ? " και όταν αυτός του ρίχνει χυλόπιτα, του απαντάει το θεικό: "Θα σε συντρίψω ! θα σε συντρίψω γιατί μ'αρέσεις..."  :dancing: :dancing:
 

efthimis

Μέλος
Εγγρ.
24 Οκτ 2006
Μηνύματα
130
Like
0
Πόντοι
1
Που ειναι αυτες οι παλιες καλες βιντεοταινιες αλλα και και ο ελληνικος κινηματογραφος του 80;Εγω προσωπικα ψαχνω αρκετο καιρο να βρω ταινιες οπως του Ψαλτη,Γαρδελη,Μιχαλοπουλου αλλα δεν ειναι ευκολο να βρεις.Πιστευω οτι πολυς κοσμος γουσταρει αυτου του ειδους τις ταινιες.Καποτε τις εβαζε κ στο Alter κανα απογευμα... :sunglasses:

edit_antisthenis: το thread συγχωνεύτηκε ασφαλώς.
 

kaytos

Μέλος
Εγγρ.
4 Ιαν 2007
Μηνύματα
6.907
Like
14
Πόντοι
66
Φίλε panosmpos, ντροπή μας που απο την αγαπημένη μας ταινία "Φυλακές Ανηλίκων" ξεχάσαμε μια απο τις καλύτερες σκηνές - ατάκες:
Εκεί που φωνάζει ο διευθυντής των φυλακών τον ψηλό και του κάνει καμάκι "Αυτό το μέρος δεν είναι για αγόρια σαν κι εσένα. Θέλεις να σε πάω σε έναν θάλαμο να είσαι μόνος σου ? Να έρχεσαι να φεύγεις ότι ώρα θες ? Να τρώς μόνος σου ? " και όταν αυτός του ρίχνει χυλόπιτα, του απαντάει το θεικό: "Θα σε συντρίψω ! θα σε συντρίψω γιατί μ'αρέσεις..."  :dancing: :dancing:

Διευθυντής:  "σου αρέσει η ποίηση;"
Ψηλός:          "όχι κύριε, μου τη σπάει"
Διευθυντής:  "Αδιαφορώ τι κάνεις με την ποίηση, αρκεί να 
                      καταλαβαίνεις ... εμένα" 
Ψηλός:          " Τί ανωμαλίες είναι αυτές που μου λέτε;"
 

pisoxostis

Σπουδαίος
Εγγρ.
8 Σεπ 2005
Μηνύματα
3.138
Κριτικές
12
Like
52
Πόντοι
2.945
Και για να μην ξεχνιόμαστε: "είναι φάση το αγόρι, είναι φάση το παιδί, το γουστάρω και δεν έχει σημασία...να την βρούμε με τ΄αγόρι, να τηυ βρω με το παιδί...και να πέσουμε τα δυό μας σε ...αφασία" τραγουδισμένο από Ρένα Παγκράτη...

[URL unfurl="true"]http://rapidshare.com/files/17153819/___929___941___957___945____928___945___947___954___961___940___964___951_____917___943___957___945_[/url]
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom