Νέα

Εκτός γαμου παιδί του θείου ψάχνει τον μπαμπά του. Βοηθάς;

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα daddycool
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 63
  • Εμφανίσεις 3K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

goustarwnaxunw

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
23 Αυγ 2019
Μηνύματα
951
Like
3.051
Πόντοι
446
Μλκ έτσι ακριβως είναι!!!! Αλλά 50άρα! :buck2::buck2::buck2::buck2:

τύπε εγω γουσταρω 50αρες...πες της τα όλα και κάλεσε την Ελλάδα να γνωρίσει το σόι της, και μην φοβάσαι για ξενοδοχεία κλπ, μπορει να μείνει σπίτι μου!!!!!
 

Anemodoura

Ανώτερος
Εγγρ.
19 Δεκ 2007
Μηνύματα
14.018
Like
30.138
Πόντοι
6.056
Στα σοβαρα τωρα πιστεύω οτι η ξαδέλφη σου δικαιούται να μάθει οτι μπορει να εχει μια αδελφή και η Γερμανίδα δικαιούται να μαθει για τον πατερα της και την αδελφή της. Πες το στην ξαδέλφη σου οτι κατα πασα πιθανότητα εχει μια αδελφή στην Γερμανία και αν θελει να το ψαξει.
 

aunanisths

Μέλος
Εγγρ.
9 Δεκ 2023
Μηνύματα
368
Like
857
Πόντοι
81
Μην ψάχνεις περιπέτειες και μην δημιουργείς μεξικάνικα δράματα. Let the dead dog lie.
 

batist

Μέλος
Εγγρ.
6 Μαρ 2016
Μηνύματα
53
Like
302
Πόντοι
20
Πιθανοτητες λαθους του τεστ??
 

teaserman

Σπουδαίος
Εγγρ.
20 Νοε 2015
Μηνύματα
3.889
Κριτικές
1
Like
6.246
Πόντοι
2.306
Εν τω μεταξυ και σαν τηλεοπτικο σεναριο το θεμα εχει εξανλτηθει…και να το πουλησεις δεν θα βγαλεις τιποτα.:confused:
βασικη παραδοχη: η «νομιμη» εξαδελφη ειναι μοναχοπαιδι αν εχω καταλαβει καλα.
Παρε την λοιπον τηλεφωνο και πες της:
« Δεν θα πιστέψεις ποιον ειδα προσφατα»
«Ποιον?»
«Την αδελφη σου βρε!»
Μετα ολα θα κυλισουν καλα:confused:
 
OP
OP
daddycool

daddycool

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
24 Μαΐ 2022
Μηνύματα
564
Κριτικές
11
Like
1.496
Πόντοι
496
Εν τω μεταξυ και σαν τηλεοπτικο σεναριο το θεμα εχει εξανλτηθει…και να το πουλησεις δεν θα βγαλεις τιποτα.:confused:
βασικη παραδοχη: η «νομιμη» εξαδελφη ειναι μοναχοπαιδι αν εχω καταλαβει καλα.
Παρε την λοιπον τηλεφωνο και πες της:
« Δεν θα πιστέψεις ποιον ειδα προσφατα»
«Ποιον?»
«Την αδελφη σου βρε!»
Μετα ολα θα κυλισουν καλα:confused:
Εχω σενάριο να πουλήσω, να κλαινε οι χηρες και τα ορφανά.
Η προσέγγιση μου άρεσε πάντως.
 

Παραλιώτης

Σπουδαίος
Εγγρ.
13 Φεβ 2013
Μηνύματα
4.163
Κριτικές
10
Like
5.514
Πόντοι
2.816
Πες το ρε τύπε.. δεν έγινε και τίποτα
 

dinamitisc5

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
16 Νοε 2018
Μηνύματα
833
Κριτικές
12
Like
2.323
Πόντοι
496
Βάλε λίγο αλατοπίπερο στην ζωή σου βρέ.
Δώσε νότα κάντα λίγο ώπα.
Δεν βαρέθηκες τα ίδια και τα ίδια κάθε μέρα.
Άσε που θα κάνεις και κονέ με Αυστρία? αν διάβασα σωστά.
 
Εγγρ.
28 Μαΐ 2011
Μηνύματα
10.258
Κριτικές
7
Like
14.012
Πόντοι
3.936
Για να το κανω λιανά, μετά από dna test σε μια από τις γνωστές πλατφόρμες, μου εβγαλε ότι έχω (άγνωστη) πρωτη ξαδέρφη Γερμανίδα. Μπαίνοντας στο οικογενειακό της δέντρο διαπίστωσα ότι δεν γνωρίζει ποιος είναι ο πατέρας της, το σχετικό μπαλόνάκι γράφει "Άγνωστος". Όλα αυτά βγαζουν νόημα, αφού ενας θείος μου έζησε πολλά χρόνια στη Γερμανία, και ήταν αρκετά μπερμπάντης. Ο θείος πέθανε το 2022, έχει όμως μια κόρη που σήμερα ζει στην Αυστρία.
Το ερώτημα είναι, όταν με προσεγγίσει η Γερμανίδα, δίνω τον μακαρίτη ή κάνω την πάπια;

Πες μας την πλατφόρμα να πάμε να κάνουμε και εμείς.
 

kiss-my-feet

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
6 Αυγ 2023
Μηνύματα
668
Like
1.422
Πόντοι
206
ηθικά μιλωντας πρέπει να την γνωρίσεις και να τα ξερει ολα. εναπόκειται στην δική σου ηθικη αυτο. μπορείς να κάνεις την "πάπια" και να σε τρώει "συνεχεια". εγω θα την γνωριζα και θα της τα ελεγα και οτι προεκυπτε. τουλαχιστον θα είχα την συνειδηση μου ησυχη.
 

DmtrsxXx

Γλομπεάρχης
Εγγρ.
5 Αυγ 2010
Μηνύματα
11.199
Κριτικές
496
Like
62.913
Πόντοι
39.662
Για να το κανω λιανά, μετά από dna test σε μια από τις γνωστές πλατφόρμες, μου εβγαλε ότι έχω (άγνωστη) πρωτη ξαδέρφη Γερμανίδα. Μπαίνοντας στο οικογενειακό της δέντρο διαπίστωσα ότι δεν γνωρίζει ποιος είναι ο πατέρας της, το σχετικό μπαλόνάκι γράφει "Άγνωστος". Όλα αυτά βγαζουν νόημα, αφού ενας θείος μου έζησε πολλά χρόνια στη Γερμανία, και ήταν αρκετά μπερμπάντης. Ο θείος πέθανε το 2022, έχει όμως μια κόρη που σήμερα ζει στην Αυστρία.
Το ερώτημα είναι, όταν με προσεγγίσει η Γερμανίδα, δίνω τον μακαρίτη ή κάνω την πάπια;
Άμα είναι ωραίο μουνι η ξαδέρφη κάμεις την πάπια για να γαμήσεις.
 

soylakostas72

Μέλος
Εγγρ.
6 Ιαν 2023
Μηνύματα
208
Like
172
Πόντοι
1
Πες μας τι έκανες και τι έγινε να ξέρουμε μην κάνουμε λάθη.
Σε περίπτωση που κάτσει ίδια φάση.
 
OP
OP
daddycool

daddycool

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
24 Μαΐ 2022
Μηνύματα
564
Κριτικές
11
Like
1.496
Πόντοι
496
μπορει να ειχε ερθει η γερμανια στον φαδερ...
Θα ήταν αδερφη. Τα αδέρφια μοιράζονται (έχουν κοινό) θεωρητικά από 0-50% του dna, αλλά συνήθως 20-30%,που είαι και το 90% των περιπτώσεων. Αντίστοιχα τα ξαδέλφια έχουν κατά κανόνα κοινό ένα 10-15% του dna. Με αυτήν έχουμε 11,5% κοινό που σημαίνει λιγότερο από 2,5% πιθανότητες* να ΜΗΝ είναι ξαδέρφη.
Οτιδήποτε μπορεί να ισχύει όμως θεωρητικά. Εχω 3 θείους από τον πατέρα και εναν από την μάνα. Ενας από αυτούς ζούσε στη Γερμανία χρόνια και δεν στέριωνε με γυναίκα, άρα είναι ο πρώτος υποψήφιος. Αν επικοινωνήσει, και αν προχωρήσει η φάση, πρεπει κανονικά να κάνει σύγκριση και με το dna της νόμιμης κόρης του θείου.

*Γιατί 2,5% θέλει πολύ εξήγηση και δεν προκειται να το κάνω
 

frejit

Μέλος
Εγγρ.
20 Σεπ 2018
Μηνύματα
244
Like
230
Πόντοι
21
Να βοηθήσεις να βρει τον πατέρα της. Η ηθική απάντηση σε αυτά είναι να βάζεις τον εαυτό σου τη θέση του άλλου. Εσύ θα ήθελες να σε βοηθήσει η ξαδέρφη σου σε τέτοια περίπτωση;
Δεν έχεις κανένα ηθικό βάρος κάνοντας το καλό. Το βάρος θα έπρεπε να το έχει ο μακαρίτης για όλα.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom