Νέα

Εκρηκτικό κλίμα στο Πανεπιστήμιο Αθηνών.

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα karnezis
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 288
  • Εμφανίσεις 10K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

st@rdust

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
7 Δεκ 2006
Μηνύματα
15.662
Like
1.269
Πόντοι
366
Ναταααα! Δεν είναι φρόνιμο να τα βάζει ο Πρύτανης με τους φοιτητές, ενώ το αντίθετο είναι φυσιολογικό!
Ρε θα βάλουμε μυαλό ποτέ; Πείτε μου ΕΝΑ  πανεπιστήμιο της Ευρώπης (και της Αλβανίας συμπεριλαμβανομένης) που μπορούν οι φοιτητές να φέρονται έτσι ΣΤΗ ΣΥΓΚΛΗΤΟ και να απαιτούν να διοικούν αυτοί. Πείτε μου πού μπορεί ο κάθε άσχετος να μπαίνει χωρίς έλεγχο στο campus πανεπιστημίου, όπως απαιτούν οι άπλητοι. Πείτε μου πού στον κόσμο δεν θα περνούσαν πειθαρχικό  και δεν θα διαγράφονταν επιτόπου φοιτητές που διέκοψαν συνεδρίαση και φέρθηκαν έτσι στη Σύγκλητο.
ΠΟΥΘΕΝΑ ΠΛΗΝ ΑΦΡΙΚΗΣ!
ΑΝΤΕ ΓΑΜΗΘΕΙΤΕ ΚΟΠΡΟΣΚΥΛΑ ΤΗς ΑΡΙΣΤΕΡΑΣ, ΓΑΜΗΣΑΤΕ ΤΟ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ ΤΟΣΑ ΧΡΟΝΙΑ.
Υποβαθμίσατε το δημόσιο πανεπιστήμιο και είστε οι καλύτεροι προμότορες των ιδιωτικών πανεπιστημίων του εξωτερικού. ΖΩΑ :birdman: :birdman: :birdman:  
δεν συναδει στην "εικονα" του πρυτανη να κανει τον μπαμπουλα, τον χωροφυλακα και να απειλει τους φοιτητες...αυτος πρεπει να δινει το παραδειγμα...δεν μιλαμε για οποιον κι οποιον αλλα για τον πρυτανη...ουτε βεβαια και οι φοιτητες εχουν το ακαταλογιστο, αλλα δεν περιμενω και την ιδια υπευθυνοτητα, σοβαροτητα και αυτοσυγκρατηση μ αυτη που οφειλει να εχει ενας πρυτανης...πως να το κανουμε δεν ειναι το ιδιο ενας 20αρης-25αρης με ενα 60χρονο ωριμο και φτασμενο ανθρωπο  ;)
και στη τελικη δεν εγινε και κανα εγκλημα ουτε υπηρξαν λεκτικες αντεγκλησεις και βιαιοτητες, απλα ζητησαν να παραστουν...αν δεν μπορουν να επιλυθουν  και να βρεθει μια τομη σε τετοια απλα ζητηματα, αστα βραστα...

οι φοιτητες πρεπει να εχουν σημαντικο λογο στα πανεπιστημια, αφου αυτα αφορουν αποκλειστικα αυτους...δεν πρεπει να αγνοειται η αποψη τους...
δυστυχως δεν ειναι λιγα αυτα που εχουν κανει οι πανεπιστημιακοι και το συναφη τους...οι πρεμουρες, τα σκανδαλα, η συντεχνιακη νοοτροποια τους και οι κλικες...


για το χαλι γενικοτερα της δημοσιας παιδειας, ειναι πολυ ευκολο, ρηχο κι ανοητο να τα ριχνουμε σε φοιτητες και φοιτητικες παραταξεις... (παρολο που τη πλειοψηφια την εχει η δαπ  ;) )
κι οσο για το ποιος ειναι προμοτορας κι υπερ της πασης φυσης ιδιωτικοποιησης, εδω γελαμε...(σχετικα μ αυτο που εγραψες)

 

koyiot1312

Μέλος
Εγγρ.
17 Σεπ 2013
Μηνύματα
1.898
Κριτικές
14
Like
75
Πόντοι
26
Τα πανεπιστήμια αφέθηκαν στο έλεος των πολιτικών νεολαιών και των αναρχικών. Ένα μάτσο αλήτες που θέλουν να έχουν και αυτοί το κουμάντο εκεί μέσα και να περνάει πάντα το δικό τους. Και όποιος καθηγητής, πρύτανης κ.α έχει αντίρρηση να τον προπηλακίζουν, να τον χτίζουν σε μία αίθουσα ή γραφείο, να του απειλούν την ζωή κ.ο.κ.

Πρέπει να υπάρχει έλεγχος στα πανεπιστήμια στο ποιος μπαινοβγαίνει εκεί μέσα. Πριν μιά 10αριά χρόνια συζήτησα το θέμα του ασύλου με έναν ξάδελφο που είναι πολλά χρόνια καθηγητής στο πανεπιστήμιο της Πάτρας. Αυτός πέρα ότι μου είπε ότι η κατάσταση με το άσυλο είχε παραγίνει από χρόνια ανέφερε και άλλες περιπτώσεις όπως π.χ ότι τα τσιγγανάκια μπαίνουν στο πανεπιστήμιο -και καλά- για να παίξουν αλλά ο σκοπός τους ήταν να μπαίνουν στις αίθουσες του και να κλέβουν τα πράγματα των φοιτητών, όπως και τα έκλεβαν.....
Τριτοκοσμικές καταστάσεις.....

Σε ότι αφορά το άσυλο μου είχε απαντήσει πως ο νόμος το λέει σαφέστατα πως αν κινδύνευε ανθρώπινη ζωή δεν υφίσταται το άσυλο. Αλλά οι αριστεροί συνάδελφοι του (αριστερός και ο ίδιος, ΣΥΡΙΖΑ)αντιδρούσαν και έλεγαν να το συζητήσουν αν θα πρέπει να εφαρμόζεται ο νόμος. Ουσιαστικά δεν ήθελαν να εφαρμοστεί σε καμμία περίπτωση ο νόμος.

Σε άλλες περιπτώσεις στους ανοιχτούς χώρους διάφορων πανεπιστημίων γίνεται εμπόριο ναρκωτικών και όπλων. Όσοι έμποροι κ.α είναι να κλείσουν τα ντηλ τους προτιμούσαν (δεν ξέρω τι γίνεται τώρα..) αυτούς τους χώρους λόγο ασύλου. Άτομα που δουλεύουν σε πανεπιστήμια μου έχουν πει περιπτώσεις, ότι η μία είδε ένα απόγευμα που σχόλαγε να γίνεται αγοραπωλησία όπλου (Πολυτεχνειούπολη Ζωγράφου) και άλλος έχει δει να γίνεται εμπόριο ναρκωτικών. (Κρήτη)
10-100 στις πορειες.10-100 στα πανεπιστιμια..τοσοι ειναι οτι σας λενε τα δελτια των 8!! :grin: :grin:
 

matrix21

Ανώτερος
Εγγρ.
13 Φεβ 2008
Μηνύματα
1.975
Κριτικές
27
Like
1.755
Πόντοι
5.235
Ναταααα! Δεν είναι φρόνιμο να τα βάζει ο Πρύτανης με τους φοιτητές, ενώ το αντίθετο είναι φυσιολογικό!
Ρε θα βάλουμε μυαλό ποτέ; Πείτε μου ΕΝΑ  πανεπιστήμιο της Ευρώπης (και της Αλβανίας συμπεριλαμβανομένης) που μπορούν οι φοιτητές να φέρονται έτσι ΣΤΗ ΣΥΓΚΛΗΤΟ και να απαιτούν να διοικούν αυτοί. Πείτε μου πού μπορεί ο κάθε άσχετος να μπαίνει χωρίς έλεγχο στο campus πανεπιστημίου, όπως απαιτούν οι άπλητοι. Πείτε μου πού στον κόσμο δεν θα περνούσαν πειθαρχικό  και δεν θα διαγράφονταν επιτόπου φοιτητές που διέκοψαν συνεδρίαση και φέρθηκαν έτσι στη Σύγκλητο.
ΠΟΥΘΕΝΑ ΠΛΗΝ ΑΦΡΙΚΗΣ!
ΑΝΤΕ ΓΑΜΗΘΕΙΤΕ ΚΟΠΡΟΣΚΥΛΑ ΤΗς ΑΡΙΣΤΕΡΑΣ, ΓΑΜΗΣΑΤΕ ΤΟ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ ΤΟΣΑ ΧΡΟΝΙΑ.
Υποβαθμίσατε το δημόσιο πανεπιστήμιο και είστε οι καλύτεροι προμότορες των ιδιωτικών πανεπιστημίων του εξωτερικού. ΖΩΑ :birdman: :birdman: :birdman:  
+1000 τα ειπες ολα!
να προσθεσω οτι οι ιδιοι φοιτητες οταν συνεχιζουν τις σπουδες τους (μεταπτυχιακα κλπ) σε πανεπιστημια του εξωτερικου (Αγγλια, Γαλλια, Αμερικη) μια χαρα δεχονται να ελεγχονται κατα την εισοδο τους, καθως και να υπαρχει προσωπικο ασφαλειας στο ιδρυμα.
μονο στο Ελλαντα τους πιανει αλλεργια με τους κανονισμους και την καθε ειδους "στολη"
υποκριτες...
 
Δ

Διαγραμμένο μέλος 33661

Επισκέπτης
για το χαλι γενικοτερα της δημοσιας παιδειας, ειναι πολυ ευκολο, ρηχο κι ανοητο να τα ριχνουμε σε φοιτητες και φοιτητικες παραταξεις... (παρολο που τη πλειοψηφια την εχει η δαπ  ;) )
κι οσο για το ποιος ειναι προμοτορας κι υπερ της πασης φυσης ιδιωτικοποιησης, εδω γελαμε...(σχετικα μ αυτο που εγραψες)
Και πέρασα από το πανεπιστήμιο και έχω σχέση τώρα με το πανεπιστήμιο. Άρα έχω άποψη.
Ότι φταίνει και οι καθηγητές, δεν το συζητώ, φταίνε.
Ότι οι φοιτητές πρέπει να κάτσουν να διαβάσουν κυρίως και λιγότερο να είναι κοματόσκυλα, επίσης δεν το συζητώ. Ας κάνουν τα ίδια σε πολιτισμένες χώρες και να έρθουν να τα πούμε μετά. Έξω κόπηκες τρεις φορές σε μάθημα χάνεις χρονιά (Αγγλία) ή φεύγεις εντελώς από τη σχολή (Γερμανία). Εδώ κάθεσαι όσο θέλεις.
Και για το πόσο ΔΕΝ προμοτάρει η αριστερά τα ιδιωτικά πανεπιστήμια, ΕΔΩ ΓΕΛΑΩ ΕΓΩ φιλαράκο!
Δες πού έστειλαν τα παιδιά τους να σπουδάσουν η Παπαρήγα και οι περισσότεροι αριστεροί βουλευτές και έλα να τα πούμε.
Δες πού είναι σύμβουλος σπουδών ο Αντώνης Μανιτάκης (επίτιμος καθηγητής συνταγματικού ΑΠΘ), συνταξιούχος και πρώην υπουργός (ΔΗΜΑΡ), φουλ αριστερός και υπέρμαχος του δημόσιου πανεπιστημίου: Σε ιδιωτικό πανεπιστήμιο της Κύπρου. Εδώ η αριστερά το ξεφτίλησε το πανεπιστήμιο και στέλνει έξω τα παιδιά της για σπουδές ή δουλειά.     
 

matrix21

Ανώτερος
Εγγρ.
13 Φεβ 2008
Μηνύματα
1.975
Κριτικές
27
Like
1.755
Πόντοι
5.235
οι φοιτητες πρεπει να εχουν σημαντικο λογο στα πανεπιστημια ([size=10pt][size=10pt]στα ελληνικα πανεπιστημια, γιατι σε ολο τον υπολοιπο κοσμο, το πανεπιστημιο βαζει τους ορους και τους κανονισμους, καθοριζει το προγραμμα σπουδων, αποφασιζει για τα θεματα φυλαξης, σε πεταει εξω σε καθορισμενο χρονο αν δεν περνας τα μαθηματα κλπ κλπ και οι φοιτητες επιλεγουν αν θελουν να σπουδασουν εκει...αν δεν τους αρεσει πανε αλλου...[/size][/size], αφου αυτα αφορουν αποκλειστικα αυτους...δεν πρεπει να αγνοειται η αποψη τους...
δυστυχως δεν ειναι λιγα αυτα που εχουν κανει οι πανεπιστημιακοι και το συναφη τους...οι πρεμουρες, τα σκανδαλα, η συντεχνιακη νοοτροποια τους και οι κλικες...
 

tramountana

Σεβαστός
Εγγρ.
2 Φεβ 2010
Μηνύματα
76.755
Κριτικές
2
Like
2.714
Πόντοι
1.306
Και πέρασα από το πανεπιστήμιο και έχω σχέση τώρα με το πανεπιστήμιο. Άρα έχω άποψη.
Ότι φταίνει και οι καθηγητές, δεν το συζητώ, φταίνε.
Ότι οι φοιτητές πρέπει να κάτσουν να διαβάσουν κυρίως και λιγότερο να είναι κοματόσκυλα, επίσης δεν το συζητώ. Ας κάνουν τα ίδια σε πολιτισμένες χώρες και να έρθουν να τα πούμε μετά. Έξω κόπηκες τρεις φορές σε μάθημα χάνεις χρονιά (Αγγλία) ή φεύγεις εντελώς από τη σχολή (Γερμανία). Εδώ κάθεσαι όσο θέλεις.
Και για το πόσο ΔΕΝ προμοτάρει η αριστερά τα ιδιωτικά πανεπιστήμια, ΕΔΩ ΓΕΛΑΩ ΕΓΩ φιλαράκο!
Δες πού έστειλαν τα παιδιά τους να σπουδάσουν η Παπαρήγα και οι περισσότεροι αριστεροί βουλευτές και έλα να τα πούμε.
Δες πού είναι σύμβουλος σπουδών ο Αντώνης Μανιτάκης (επίτιμος καθηγητής συνταγματικού ΑΠΘ), συνταξιούχος και πρώην υπουργός (ΔΗΜΑΡ), φουλ αριστερός και υπέρμαχος του δημόσιου πανεπιστημίου: Σε ιδιωτικό πανεπιστήμιο της Κύπρου. Εδώ η αριστερά το ξεφτίλησε το πανεπιστήμιο και στέλνει έξω τα παιδιά της για σπουδές ή δουλειά.     

για να μην πούμε που είναι καθηγητές οι κκ Μπαρουφάκης και Λαπαβίτσας …
 

apolyto_arseniko

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
2 Μαρ 2008
Μηνύματα
77.482
Like
173
Πόντοι
866
εδω ο αντωνης δεν μπορει να τα βαλει με 10 φοιτητισκους αλλα θα τα βαλει με την μερκελ :grin:
 
Δ

Διαγραμμένο μέλος 33661

Επισκέπτης
εδω ο αντωνης δεν μπορει να τα βαλει με 10 φοιτητισκους αλλα θα τα βαλει με την μερκελ :grin:
Άστο απόλυτε, εμείς οι σώφρονες περιμένουμε τον ανηψιό του ΤΣΕ (τον Αλέξη καλέ!) να πάει να σκίσει τη Μέρκελ. Εκεί να δεις με τι κλωτσοπατινάδα θα φύγει κι ο Αλέξης και η Ελλαδίτσα από την Ευρώπη. Θα κάνει χρόνια έλληνας πρωθυπουργός να πατήσει στας ευρώπας, αν πάει ο Αλέξης και πει τις μαλακίες που μας λέει εδώ. Εγώ θα τον ψηφίσω ΓΙ' ΑΥΤΉ ΑΚΡΙΒΩΣ τη φάση. Θέλω να δω να ξεφτιλίζεται η ψευτομαγκιά του νεοέλληνα.
 
OP
OP
karnezis

karnezis

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
3 Δεκ 2012
Μηνύματα
348
Κριτικές
11
Like
532
Πόντοι
511

Κανένας λογικός άνθρωπος δεν διαφωνεί ότι τα πανεπιστήμια πρέπει να φυλάσσονται όπως κάθε δημόσιο κτήριο.
Όμως η αστυνομία δεν έχει καμιά δουλειά μέσα στις ανώτατες σχολές.Ο πρύτανης οφείλει να ζητά τη συνδρομή της μόνο όταν διαπιστώνονται ή υπάρχουν υποψίες για έκνομες πράξεις.
Επίσης είναι υποκριτικό να λένε τα μέλη της συγκλήτου ότι οι φοιτητικές παρατάξεις βλέπουν το πανεπιστήμιο ως τσιφλίκι τους όταν τα περισσότερα μέλη της έγιναν καθηγητές με την υποστήριξή τους ενίοτε χωρίς να έχουν τα απαραίτητα προσόντα . Ακόμα δεν είναι λίγες οι περιπτώσεις όπου οι καθηγητές "χάρισαν" πτυχία σε μέλη φοιτητικών παρατάξεων ευελπιστώντας στην εύνοια του κόμματος.
Τέλος,ο πρύτανης αντί να τσακώνεται με τους φοιτητές και να ξεκινά βεντέτα προσφέροντας στα ΜΜΕ ένα show θα ήταν καλύτερο να διοικήσει.Όταν δε καταγγέλλει συμπεριφορές που ο ίδιος ανέθρεψε καταντά γελοίος. Βέβαια,όλα αυτά,η αριστερά θα τα βρει μπροστά της όταν κυβερνήσει και δεν νομίζω ότι είναι ώριμη να τα αντιμετωπίσει καθώς είναι συνυπεύθυνη για την κατάσταση στα πανεπιστήμια.
 

Γιάννης1

Μέλος
Εγγρ.
23 Οκτ 2014
Μηνύματα
426
Like
2
Πόντοι
1
@graf
Στην Ελλάδα μπορεί να σου φαίνετα απλό και καθημερινό....να γίνεται εμπόριο ναρκωτικών και όπλων σε πανεπιστήμια και τα τσουβάλια χασίς και τα πιστόλια να αλλάζουν χέρια σε κοινή θέα. Χωρίς να έχω πάει στο Χάρβαντ και σε πανεπιστήμια άλλων χωρών, στην Γερμανία, Ισραήλ, Ιαπωνία κ.α που πήγα δεν πιστεύω να γίνεται στα πανεπιστήμια τους ότι στα ελληνικά. Που τα θεωρούμε εδώ όλα λογικά, καθημερινά, απλά,  που το παράλογο το θεωρούμε απολύτως λογικό.  
 

kostakis_ss

Σεβαστός
Εγγρ.
18 Μαρ 2008
Μηνύματα
15.648
Κριτικές
29
Like
189
Πόντοι
1.390
Άστο απόλυτε, εμείς οι σώφρονες περιμένουμε τον ανηψιό του ΤΣΕ (τον Αλέξη καλέ!) να πάει να σκίσει τη Μέρκελ. Εκεί να δεις με τι κλωτσοπατινάδα θα φύγει κι ο Αλέξης και η Ελλαδίτσα από την Ευρώπη. Θα κάνει χρόνια έλληνας πρωθυπουργός να πατήσει στας ευρώπας, αν πάει ο Αλέξης και πει τις μαλακίες που μας λέει εδώ. Εγώ θα τον ψηφίσω ΓΙ' ΑΥΤΉ ΑΚΡΙΒΩΣ τη φάση. Θέλω να δω να ξεφτιλίζεται η ψευτομαγκιά του νεοέλληνα.

καιρος ειναι  :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon:
 

apolyto_arseniko

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
2 Μαρ 2008
Μηνύματα
77.482
Like
173
Πόντοι
866
Άστο απόλυτε, εμείς οι σώφρονες περιμένουμε τον ανηψιό του ΤΣΕ (τον Αλέξη καλέ!) να πάει να σκίσει τη Μέρκελ. Εκεί να δεις με τι κλωτσοπατινάδα θα φύγει κι ο Αλέξης και η Ελλαδίτσα από την Ευρώπη. Θα κάνει χρόνια έλληνας πρωθυπουργός να πατήσει στας ευρώπας, αν πάει ο Αλέξης και πει τις μαλακίες που μας λέει εδώ. Εγώ θα τον ψηφίσω ΓΙ' ΑΥΤΉ ΑΚΡΙΒΩΣ τη φάση. Θέλω να δω να ξεφτιλίζεται η ψευτομαγκιά του νεοέλληνα.
τυπε μονο ο Μεγαλειοτατος εχει το κυρος να αντιμετωπισει την μερκελ :rockon:
 

hippoaki

Μέλος
Εγγρ.
7 Απρ 2009
Μηνύματα
2.810
Κριτικές
1
Like
2
Πόντοι
16
η αστυνομία δεν ήρθε γιατί δεν την φώναξε ο Φορτσάκης (κακώς)...

δηλαδή αν πήγαινε να περάσει (όπως και πήγε) θα τον αφήνανε ??

γιατι δεν τ φωναξε μηπως ξεφτυλιζοτανε

αυτο τι σχεση εχει  α και οταν οφορτσακης κλεδωνε το διοικητικο προσωπικο ηταν καλα
 

NickoYavek

Μέλος
Εγγρ.
31 Ιουλ 2014
Μηνύματα
68
Like
0
Πόντοι
0
γιατι δεν τ φωναξε μηπως ξεφτυλιζοτανε

αυτο τι σχεση εχει  α και οταν οφορτσακης κλεδωνε το διοικητικο προσωπικο ηταν καλα

Σχεση εχει ρε μπαγλαμα γιατι σημαινει οτι οντως ασκουσαν βια τα κοπροσκυλα που υπερασπιζεσαι και θες να λεγονται και φοιτητες.
 

tramountana

Σεβαστός
Εγγρ.
2 Φεβ 2010
Μηνύματα
76.755
Κριτικές
2
Like
2.714
Πόντοι
1.306
γιατι δεν τ φωναξε μηπως ξεφτυλιζοτανε

αυτο τι σχεση εχει  α και οταν οφορτσακης κλεδωνε το διοικητικο προσωπικο ηταν καλα

είπα ότι κακώς δεν την κάλεσε να τους πετάξει έξω με τις κλωτσιές….

δηλαδή θα τον αφήνανε οι κάφροι να περάσει ?? αφού στο βίντεο καθαρά φαίνεται ότι μπήκαν μπροστά στην πόρτα και δεν αφήνανε κανέναν να περάσει … δεν είναι άσκηση βίας αυτό ?? δεν είναι παράνομη κατακράτηση ??

δηλαδή για να καταλάβω ο ελεγκτής στο λεωφορείο (που στο κάτω κάτω της γραφής είναι εντεταλμένος από την διεύθυνση μιας κρατικής εταιρείας) που δεν σε αφήνει να κατέβεις αν σε πιάσει χωρίς εισιτήριο κάνει παράνομη κατακράτηση… τα ούγκανα που κρατήσανε μια ώρα τους καθηγητές με το έτσι θέλω μέσα (τι ακριβώς εντολή είχανε και από ποιόν θεσμικό παράγοντα της πολιτείας) δεν κάνουν παράνομη κατακράτηση (μάλλον για απαγωγή θα πρέπει να πάνε μέσα) ???

και ποιός σου είπε ρε παπάρα ότι επειδή κλείδωσε την πόρτα για να μην μπούν τα ούγκανα μέσα δεν άφηνε αυτούς που είναι μέσα να βγούνε ?? ζήτησε κανένας να βγεί και του είπανε όχι ??

και στο κάτω κάτω της γραφής το διοικητικό προσωπικό δεν έχει καμμία απολύτως δουλειά να βγεί από το κτίριο σε ώρα εργασίας… για να βγεί πρέπει να ζητήσει άδεια από τον προιστάμενο, ίσως να χρεωθεί ολιγόωρη απουσία είτε σε βαρος των αποδοχών του είτε σε βάρος της κανονικής του αδείας και όχι να την κοπανάει με το έτσι θέλω να πάει για καφέ ή για βόλτα στα μαγαζιά…

και όσο για τις μαλακίες που είπαν για πυρκαγιές και σεισμούς το κτίριο έχει ανίχνευση πυρκαιάς και αν συμβεί κάτι θα σκούξει ο συναγερμός και θα ανοίξουν οι πόρτες για να βγούνε … το ίδιο και στην περίπτωση σεισμού…

κτίρια στα οποία δεν υπάρχει επαφή με κοινό πρέπει να έχουν ελεγχόμενη είσοδο (κάρτα εισόδου - εξόδου)… και κάμερες παρακολούθησης και ασφαλείας…

σε κτίρια στα οποία υπάρχει επαφή με κοινό πρέπει να υπάρχει μόνο μία είσοδος - έξοδος για το κοινό και σημείο στο οποίο δηλώνεις στοιχεία ταυτότητας για να προχωρήσεις… και φυσικά κάμερες παρακολούθησης….
τι είναι ρε παπάρα τα δημόσια κτίρια ? χωράφια ή αλάνες για να παίζουν μπάλλα τα παιδιά ή η πλατεία Εξαρχείων για να κάνουν επαναστατική γυμναστική οι αναρχοάπλυτοι…??
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom