Νέα

Εκρηκτικό κλίμα στο Πανεπιστήμιο Αθηνών.

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα karnezis
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 288
  • Εμφανίσεις 10K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

tramountana

Σεβαστός
Εγγρ.
2 Φεβ 2010
Μηνύματα
76.755
Κριτικές
2
Like
2.714
Πόντοι
1.306
μαλιστα το μαθαμε κι αυτο δηλαδη εσυ μπορεις να απειληθεις απο μια γυναικα 1,60 που στεκετε μπροστα απο μια πορτα

δηλαδή αν της έριχνε μια φάπα και την εδιωχνε από μπροστά από την πόρτα θα την έβγαζε καθαρή από το υπόλοιπο αληταριό ??
 

NIK DANDOLO(1)

Μέλος
Εγγρ.
20 Ιουν 2012
Μηνύματα
2.882
Κριτικές
4
Like
29
Πόντοι
16
Σεβαστό το δικαίωμα του καθηγητάκου, να γραφει το βιβλίο του, και από όλα τα βιβλία να βάζει ύλη μονο από το ΔΙΚΟ ΤΟΥ!!!!!
RESPECT!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Σας εριξε το επιπεδο το θελατε ανωτερω ρε καντε τα μπουρδελα εσεις θα ειστε ανεργοι και θα ερθουν οι ιδιωτες και θα σας παρουν τον κωλο.
 

hippoaki

Μέλος
Εγγρ.
7 Απρ 2009
Μηνύματα
2.810
Κριτικές
1
Like
2
Πόντοι
16
η οποία όμως έχει από δίπλα της καμμιά πενηνταριά κοπρίτες...

σιγα ρεεεε μην ηταν καμια 50αρια 4 με 5 τυποι ηταν που απλα εφραζαν την εισοδο ουτε βια ασκουσαν ουτε τιποτε ουτε η αστυνομια δεν ηρθε ρε φασιστα
 

NIK DANDOLO(1)

Μέλος
Εγγρ.
20 Ιουν 2012
Μηνύματα
2.882
Κριτικές
4
Like
29
Πόντοι
16
σιγα ρεεεε μην ηταν καμια 50αρια 4 με 5 τυποι ηταν που απλα εφραζαν την εισοδο ουτε βια ασκουσαν ουτε τιποτε ουτε η αστυνομια δεν ηρθε ρε φασιστα

εχω εναν καλο οφθαλμιατρο να σε κανει καλα μην ανησυχεις
 

koyiot1312

Μέλος
Εγγρ.
17 Σεπ 2013
Μηνύματα
1.898
Κριτικές
14
Like
75
Πόντοι
26
Στην περίπτωση που οι "άπλυτοι αλήτες" συνηθίζουν να κουστουμάρονται και να φαίνονται καθώς πρέπει... σίγουρα κάποια κρυφή υποστήριξη θα έχουν!!!
βρε τι μου θυμιζει να δεις..α ναι κατι <καραφλα> αγορια που θα μπαινανε στην βουλη με τις παραλλαγες και τις σβαστιγκες στον μπρατσο και θα μυριζανε φαπες!!!!
 

tramountana

Σεβαστός
Εγγρ.
2 Φεβ 2010
Μηνύματα
76.755
Κριτικές
2
Like
2.714
Πόντοι
1.306
σιγα ρεεεε μην ηταν καμια 50αρια 4 με 5 τυποι ηταν που απλα εφραζαν την εισοδο ουτε βια ασκουσαν ουτε τιποτε ουτε η αστυνομια δεν ηρθε ρε φασιστα

η αστυνομία δεν ήρθε γιατί δεν την φώναξε ο Φορτσάκης (κακώς)...

δηλαδή αν πήγαινε να περάσει (όπως και πήγε) θα τον αφήνανε ??
 

Walter White

Μέλος
Εγγρ.
14 Ιαν 2014
Μηνύματα
1.516
Like
0
Πόντοι
16
Ειναι προφανες οτι τα κόζα άλλαξαν και ότι συμπεριφορές και πρακτικές του παρελθόντος αποτελουν...παρελθόν. Σιχαμένα κομματόσκυλα, έπρεπε να σας ειχαν μπουζουριάσει.
 

tramountana

Σεβαστός
Εγγρ.
2 Φεβ 2010
Μηνύματα
76.755
Κριτικές
2
Like
2.714
Πόντοι
1.306
xaxaxa o fortsakis o diorismenos filos tou samara

φατσα ο φορτσακης, ψιλοσαϊκο τον κοβω

για να καταλάβω κάτι γιατί έχω πολλά χρόνια που έχω τελειώσει το πανεπιστήμιο …

ο πρύτανης διορίζεται από την κυβέρνηση ??

πως έχω την εντύπωση ότι ο πρύτανης εκλέγεται με μυστική ψηφοφορία στην οποία συμμετέχουν όλοι οι καθηγητές και τα μέλη ΔΕΠ, το διοικητικό προσωπικό και οι φοιτητές ??????

άλλαξε αυτό ?? τον διορίζει η κυβέρνηση ??
 

st@rdust

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
7 Δεκ 2006
Μηνύματα
15.662
Like
1.269
Πόντοι
366
για να καταλάβω κάτι γιατί έχω πολλά χρόνια που έχω τελειώσει το πανεπιστήμιο …

ο πρύτανης διορίζεται από την κυβέρνηση ??

πως έχω την εντύπωση ότι ο πρύτανης εκλέγεται με μυστική ψηφοφορία στην οποία συμμετέχουν όλοι οι καθηγητές και τα μέλη ΔΕΠ, το διοικητικό προσωπικό και οι φοιτητές ??????

άλλαξε αυτό ?? τον διορίζει η κυβέρνηση ??
samaras rules agori mou  :birdman:

[size=6pt]ετσι οπως τα λες ειναι, αλλα ηταν ολοι μιλημενοι να βγαλουν το φιλο του αντωνακι[/size]  :birdman: :grin:




 
Δ

Διαγραμμένο μέλος 33661

Επισκέπτης
Ε ναι, δεν είναι γελοίο ο πρύτανης να ωρύεται προς τους φοιτητές ότι "απειλείται" από συνάδελφό τους δείχνοντας μια κοπελίτσα;

Ξαναλέω δεν έχω γνώση του θέματος και πως φτάσανε σε αυτό το εκρηκτικό κλίμα όμως πιστεύω πως ο Φορτσάκης δεν είναι σοβαρός άνθρωπος διότι το να ξεκινάς "βεντέτα" με τους φοιτητές, ανεξαρτήτως που ανήκουν, δεν είναι φρόνιμο.
Ναταααα! Δεν είναι φρόνιμο να τα βάζει ο Πρύτανης με τους φοιτητές, ενώ το αντίθετο είναι φυσιολογικό!
Ρε θα βάλουμε μυαλό ποτέ; Πείτε μου ΕΝΑ  πανεπιστήμιο της Ευρώπης (και της Αλβανίας συμπεριλαμβανομένης) που μπορούν οι φοιτητές να φέρονται έτσι ΣΤΗ ΣΥΓΚΛΗΤΟ και να απαιτούν να διοικούν αυτοί. Πείτε μου πού μπορεί ο κάθε άσχετος να μπαίνει χωρίς έλεγχο στο campus πανεπιστημίου, όπως απαιτούν οι άπλητοι. Πείτε μου πού στον κόσμο δεν θα περνούσαν πειθαρχικό  και δεν θα διαγράφονταν επιτόπου φοιτητές που διέκοψαν συνεδρίαση και φέρθηκαν έτσι στη Σύγκλητο.
ΠΟΥΘΕΝΑ ΠΛΗΝ ΑΦΡΙΚΗΣ!
ΑΝΤΕ ΓΑΜΗΘΕΙΤΕ ΚΟΠΡΟΣΚΥΛΑ ΤΗς ΑΡΙΣΤΕΡΑΣ, ΓΑΜΗΣΑΤΕ ΤΟ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ ΤΟΣΑ ΧΡΟΝΙΑ.
Υποβαθμίσατε το δημόσιο πανεπιστήμιο και είστε οι καλύτεροι προμότορες των ιδιωτικών πανεπιστημίων του εξωτερικού. ΖΩΑ :birdman: :birdman: :birdman:  
 

st@rdust

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
7 Δεκ 2006
Μηνύματα
15.662
Like
1.269
Πόντοι
366
εεε τότε τι τσαμπουνάει ο παραπάνω ότι ο Φορτσάκης είναι διορισμένος από τον Σαμαρά ????
αφου ξερεις τις διαδικασιες, γιατι ψαρωνεις?  :birdman:

δεν πιστευω να μοιαζεις αυτου του μαχλεπα, γιατι κοντοφερνετε ηλικιακα, αν δεν κανω λαθος  :birdman:
 

Γιάννης1

Μέλος
Εγγρ.
23 Οκτ 2014
Μηνύματα
426
Like
2
Πόντοι
1
Τα πανεπιστήμια αφέθηκαν στο έλεος των πολιτικών νεολαιών και των αναρχικών. Ένα μάτσο αλήτες που θέλουν να έχουν και αυτοί το κουμάντο εκεί μέσα και να περνάει πάντα το δικό τους. Και όποιος καθηγητής, πρύτανης κ.α έχει αντίρρηση να τον προπηλακίζουν, να τον χτίζουν σε μία αίθουσα ή γραφείο, να του απειλούν την ζωή κ.ο.κ.

Πρέπει να υπάρχει έλεγχος στα πανεπιστήμια στο ποιος μπαινοβγαίνει εκεί μέσα. Πριν μιά 10αριά χρόνια συζήτησα το θέμα του ασύλου με έναν ξάδελφο που είναι πολλά χρόνια καθηγητής στο πανεπιστήμιο της Πάτρας. Αυτός πέρα ότι μου είπε ότι η κατάσταση με το άσυλο είχε παραγίνει από χρόνια ανέφερε και άλλες περιπτώσεις όπως π.χ ότι τα τσιγγανάκια μπαίνουν στο πανεπιστήμιο -και καλά- για να παίξουν αλλά ο σκοπός τους ήταν να μπαίνουν στις αίθουσες του και να κλέβουν τα πράγματα των φοιτητών, όπως και τα έκλεβαν.....
Τριτοκοσμικές καταστάσεις.....

Σε ότι αφορά το άσυλο μου είχε απαντήσει πως ο νόμος το λέει σαφέστατα πως αν κινδύνευε ανθρώπινη ζωή δεν υφίσταται το άσυλο. Αλλά οι αριστεροί συνάδελφοι του (αριστερός και ο ίδιος, ΣΥΡΙΖΑ)αντιδρούσαν και έλεγαν να το συζητήσουν αν θα πρέπει να εφαρμόζεται ο νόμος. Ουσιαστικά δεν ήθελαν να εφαρμοστεί σε καμμία περίπτωση ο νόμος.

Σε άλλες περιπτώσεις στους ανοιχτούς χώρους διάφορων πανεπιστημίων γίνεται εμπόριο ναρκωτικών και όπλων. Όσοι έμποροι κ.α είναι να κλείσουν τα ντηλ τους προτιμούσαν (δεν ξέρω τι γίνεται τώρα..) αυτούς τους χώρους λόγο ασύλου. Άτομα που δουλεύουν σε πανεπιστήμια μου έχουν πει περιπτώσεις, ότι η μία είδε ένα απόγευμα που σχόλαγε να γίνεται αγοραπωλησία όπλου (Πολυτεχνειούπολη Ζωγράφου) και άλλος έχει δει να γίνεται εμπόριο ναρκωτικών. (Κρήτη)
 
Δ

Διαγραμμένο μέλος 33661

Επισκέπτης
Σε άλλες περιπτώσεις στους ανοιχτούς χώρους διάφορων πανεπιστημίων γίνεται εμπόριο ναρκωτικών και όπλων. Όσοι έμποροι κ.α είναι να κλείσουν τα ντηλ τους προτιμούσαν (δεν ξέρω τι γίνεται τώρα..) αυτούς τους χώρους λόγο ασύλου. Άτομα που δουλεύουν σε πανεπιστήμια μου έχουν πει περιπτώσεις, ότι η μία είδε ένα απόγευμα που σχόλαγε να γίνεται αγοραπωλησία όπλου (Πολυτεχνειούπολη Ζωγράφου) και άλλος έχει δει να γίνεται εμπόριο ναρκωτικών. (Κρήτη)
Απλά καθημερινά πράγματα δηλαδή......Δε γαμιόμαστε λέω γω :knockinb: :knockinb: :knockinb:
 

Infected_Mushroom

Μέλος
Εγγρ.
24 Οκτ 2012
Μηνύματα
187
Κριτικές
8
Like
63
Πόντοι
1
Εγώ θα πώ , έχοντας σπουδάσει στην Αγγλία , ότι όλα τα πανεπιστήμια έχουνε προσωπικό ασφαλείας , δηλαδή σεκιουριτάδες!

Το πανεπιστήμιο ΔΕΝ είναι τσιφλίκι του καθενός κομματόσκυλου.

Εάν θέλουμε να έχουμε παιδεία με @@ , πρέπει να περιορίσουμε όλα αυτά τα μαλακισμένα που κάνουνε ότι θέλουνε εκει μεσα !
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom