Νέα

Εισάγοντας Γκόμενες / Βιζιτούδες από Ανατολική Ευρώπη για διακοπές

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Mindreader
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 514
  • Εμφανίσεις 32K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

fylobios30

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Δεκ 2012
Μηνύματα
11.051
Κριτικές
2
Like
2.200
Πόντοι
606
Τι έγινε ορέ σαβ ;
Πολύ μουτζούφλα smilies
 

geroksouras

Γλομπεάρχης
Εγγρ.
29 Δεκ 2013
Μηνύματα
5.370
Κριτικές
291
Like
37.839
Πόντοι
34.478
Δεν έχω πάει αρα δηλώνω άσχετος. Δεν θα κάνω τον ξερόλα γράφοντας για πράγματα που δεν ξέρω.

Μόνο τα ποσταρίσματα του mind έχω δεί σχετικά.

Κάποιες από τις τύπισες που ο mind πόσταρε ήταν αντικειμενικά καλές. Συνδύαζαν ομορφιά και εξωτικότητα. Βέβαια ο συγκεκριμένος με την εμπειρία αλλά και τα φράγκα που διαθέτει το βλέπω χλωμό να ψώνιζε απο πανέρια.

Κρίνοντας σαν άσχετος με το θέμα θα έλεγα οτι αν ψάξεις καλά και πληρώσεις καλά το εκλεκτό θα το βρεις παντού.

Πόσοι βέβαια μπορούν να το κάνουν αυτό ??
ρε φιλε μας εχει σκοτισει τα αρχιδια
ποσο καταναγκαστικος εχεις γινει με τον mindreader & kman2
πραγματικα εισαι κουραστικος
εχεις αναγαγει σε μεγα θεμα στου τον τσακωμο των 2
GET A LIFE
YOUR OWN LIFE
 

modeljunkie

Μέλος
Εγγρ.
15 Οκτ 2019
Μηνύματα
401
Like
9
Πόντοι
1
Το οτι ο κμαν με αυτον τον σωματοτυπο και ηλικια γαμαει αρτιμελεις, μη εμμηνοπαυσιακες σλαβες, εγω παντως το βρισκω αξιοθαυμαστο, σημειο των καιρων και συμβολικα την πληρη και ανελεητη επικρατηση του καπιταλισμου στον κομμουνισμο-σοσιαλισμο. Ο κμαν μπορεσε και εκμεταλλευτηκε το εργαλειο του καπιταλισμου (λεφτα) για να επιβληθει και να ξεφτιλισει τις σλαβες, θυματα μερικων δεκαετιων κομμουνιστικης εξαθλιωσης. Μπορει ολοι εδω να λενε και εγω μπορω να το κανω, σιγα το πραγμα κλπ αλλα εγω βλεπω οτι ελαχιστοι το κανουν.

Αν υπηρχε ΕΝΑ και μονο επιχειρημα για να μην ειναι καποιος κομμουνιστης/αριστερος αυτο θα ηταν οι φωτος του κμαν να χεζει τις σλαβες, ή ακομα χειροτερα, να ειναι χερακι χερακι με αυτες. Ειναι πανω και απο τις γενοκτονιες του σταλιν. Ο κμαν ειναι ενας συγχρονος τζενκις χαν που βιαζει με το χρημα του τις γυναικες στις σλαβικες στεπες. Ιδανικα επρεπε να αφηνει και απογονους σαν τον κανονικο τζενκις χαν , να τους γαμησει εντελως και τη φυλη δλδ, καταστρεφοντας το σλαβικο γονιδιο αλλα ενταξει δεν μπορεις να τα εχεις ολα στη ζωη.

Μια χαρα ειναι ο Αρχηγος διπλα τους
Στο κεντρο του Κιεβου υπαρχει μεχρι και τουρκικη καφετερια. Εκει θα δεις ξανθα γλυφιτζουρακια με κουραδοχρωμους να εχουν το ενα χερι στον ναργιλε και το αλλο αναμεσα στα ποδια του μωρου
Θεαμα για δυνατα στομαχια
 

berbadis

Μέλος
Εγγρ.
28 Δεκ 2019
Μηνύματα
89
Like
0
Πόντοι
0
Ισα ίσα εγώ αν αναμιγνυόμουνα με τις Σλάβες θα ενίσχυα το γονιδίωμα.Θα είχαμε ένα αποτέλεσμα όπως οι Σέρβοι θα έδινα δηλαδή εκρηκτικότητα στο μίγμα.
Είμαστε πάντα ευπρόσδεκτοι στο μπλοκ.
Η έγνοια είναι πού θα καταντήσουν τα γονίδια του θρυλικού παππού μου του πυρπολητή της Μικράς Ασίας σε ενδεχόμενο τέτοιο γενετικό μιξ.
Φαντάσου να βγει η κόρη σου πουτάνα και ο γιος σου αλκοόλας.Θα σηκωθεί ο πάππος από τον τάφο του να με κρεμάσει.

 

bdsm1988

Σπουδαίος
Εγγρ.
1 Σεπ 2013
Μηνύματα
756
Κριτικές
29
Like
1.689
Πόντοι
2.416
ρε φιλε μας εχει σκοτισει τα αρχιδια
ποσο καταναγκαστικος εχεις γινει με τον mindreader & kman2
πραγματικα εισαι κουραστικος
εχεις αναγαγει σε μεγα θεμα στου τον τσακωμο των 2
GET A LIFE
YOUR OWN LIFE

Με τις κλωνομαχίες με μπερδέψατε.

Τώρα εσύ ποιανού κλώνος να είσαι άραγε ???

Τέλος πάντων συγχωρείσαι γιατί μάλλον είσαι θρύλος και δεν μπορώ να μιλήσω άσχημα σε ολυμπιακούς.
 

Kman2

Σπουδαίος
Εγγρ.
18 Ιουλ 2010
Μηνύματα
20.997
Κριτικές
1
Like
13.992
Πόντοι
2.606
Μια χαρα ειναι ο Αρχηγος διπλα τους
Στο κεντρο του Κιεβου υπαρχει μεχρι και τουρκικη καφετερια. Εκει θα δεις ξανθα γλυφιτζουρακια με κουραδοχρωμους να εχουν το ενα χερι στον ναργιλε και το αλλο αναμεσα στα ποδια του μωρου
Θεαμα για δυνατα στομαχια

Πολλοί ψαρώνουν με τους Τουρκαλάδες και τους Αραβες που σπρώχνουν Ουκρανές αλλά σαν άρχοντας Βαλκάνιος ξεπερνάς το πρόβλημα με δυο ξύσεις των αρχιδίων.Απλά μπουκάρεις και υποτάσσεις τους τριτοκοσμικούς και καθυστερημένους στην τεράστια ανωτερότητά σου.
Αμα δω ντίσκο ή κλαμπ γεμάτο Αραβες ή Τούρκους ξέρω οτι θα βγάλω γκόμενα σίγουρα,ο ανταγωνισμός είναι γελοίος.Πολλοί παθαίνουν ακριβώς το αντίστροφο γυρνάνε 180 μοίρες και τρέχουν μακριά.
Λένε εδώ δεν είναι περιβάλλον για εμένα,εγώ θέλω πιο εκλεκτικό περιβάλλον να είμαι μόνος στο μπαρ με 10 γκόμενες δίπλα και να κάνω κίνηση μυστηριώδης τυπάς Τζέιμς Μποντ φάση.Δε γουστάρω τον ανταγωνισμό με τα μεχμέτια,τους Αμερικάνους,τους Δυτικούς.Θέλω τα εύκολα,είμαι ψωλάς φάση.Δε θεωρώ οτι το μουνί αξίζει κτλ.
 

modeljunkie

Μέλος
Εγγρ.
15 Οκτ 2019
Μηνύματα
401
Like
9
Πόντοι
1
Πολλοί ψαρώνουν με τους Τουρκαλάδες και τους Αραβες που σπρώχνουν Ουκρανές αλλά σαν άρχοντας Βαλκάνιος ξεπερνάς το πρόβλημα με δυο ξύσεις των αρχιδίων.Απλά μπουκάρεις και υποτάσσεις τους τριτοκοσμικούς και καθυστερημένους στην τεράστια ανωτερότητά σου.
Αμα δω ντίσκο ή κλαπ γεμάτο Αραβες ή Τούρκους ξέρω οτι θα βγάλω γκόμενα σίγουρα,ο ανταγωνισμός είναι γελοίος.Πολλοί παθαίνουν ακριβώς το αντίστροφο γυρνάνε 180 μοίρες και τρέχουν μακριά.
Λένε εδώ δεν είναι περιβάλλον για εμένα,εγώ θέλω πιο εκλεκτικό περιβάλλον να είμαι μόνος στο μπαρ με 10 γκόμενες δίπλα και να κάνω κίνηση μυστηριώδης τυπάς Τζέιμς Μποντ φάση.Δε γουστάρω τον ανταγωνισμό με τα μεχμέτια,τους Αμερικάνους,τους Δυτικούς.Θέλω τα εύκολα,είμαι ψωλάς φάση.Δε θεωρώ οτι το μουνί αξίζει κτλ.

Ρωσια ειναι slavic only αλλα εκει εχω φαει απο tinder και  live απο πεσιμο που μου εκαναν εκεινες
Να σημειωσω οτι εχω επαγγελματικη βιζα για Ρωσια και περναω αρκετο χρονο, δεν ξερω τι θα επαιζε με σεξοτουριστα
 

Kman2

Σπουδαίος
Εγγρ.
18 Ιουλ 2010
Μηνύματα
20.997
Κριτικές
1
Like
13.992
Πόντοι
2.606
Τύπε, τις γυναίκες που ανεβάζει φωτό  ο Κμαν , θα θέλαμε όλοι να τις γαμήσουμε.ΔΙΑΦΩΝΕΙΣ ;;;;

Τους διανοούμενους κουλτουριάρηδες ΠΟΥ ΓΑΜΑΝΕ ΤΑΫΛΑΝΔΗ-ΦΙΛΙΠΙΝΕΣ-ΜΟΖΑΜΒΙΚΗ ;;;;;;;;;;;

Γουστάρεις εσύ προσωπικά γκόμενες από αυτά τα μέρη ;;;;;

Αν οι 1.85 ρίχνουν στον ΚΜΑΝ 20-30 πόντους όπως λέτε για να τον απαξιώσετε,
όσοι είμαστε ψηλοί , στις γκόμενες σε  φιλιπίνες-ταϋλάνδη , ρίχνουμε πάνω από ΜΙΣΟ ΜΕΤΡΟ.

Αυτοί κοιτάνε τα εύκολα.Σου λέει ο άλλος πού μπορεί να γαμήσω τις περισσότερες με τα λιγότερα λεφτά?
Η απάντηση είναι Φιλιππίνες,Ταυλάνδη άντε και Αφρική.Πάει εκεί και μας ...παρουσιάζει το κατόρθωμά του.
Μετά λένε παλιά γαμούσες και Ουκρανία,πιο παλιά γαμούσες Ρωσία,και ακόμα πιο παλιά Πολωνία και παλαιότερα Τσεχία αλλά πλέον δε δύνασαι,χάλασαν τα μέρη για διάφορους λόγους.
Φυσικά οι Κμαν είναι υπεύθυνοι για όλα αλλά τώρα δε με παίρνει εκεί οπότε απαρνούμαι τη λευκή φυλή εντελώς, αποκτώ κίτρινο πυρετό και γαμάω πιθηκάκια που με παίρνει να αγιάσω.
Σε αυτό δίνουν μετά φιλοσοφικό περίβλημα γιατί επιλέγω να γαμάω κίτρινες και μαύρες,αλλά είναι ουσιαστικά αυτό που περιγράφω.Δεν μπορούν να ανταγωνιστούν.
 

berbadis

Μέλος
Εγγρ.
28 Δεκ 2019
Μηνύματα
89
Like
0
Πόντοι
0
Πολλοί ψαρώνουν με τους Τουρκαλάδες και τους Αραβες που σπρώχνουν Ουκρανές αλλά σαν άρχοντας Βαλκάνιος ξεπερνάς το πρόβλημα με δυο ξύσεις των αρχιδίων.Απλά μπουκάρεις και υποτάσσεις τους τριτοκοσμικούς και καθυστερημένους στην τεράστια ανωτερότητά σου.
Αμα δω ντίσκο ή κλαμπ γεμάτο Αραβες ή Τούρκους ξέρω οτι θα βγάλω γκόμενα σίγουρα,ο ανταγωνισμός είναι γελοίος.Πολλοί παθαίνουν ακριβώς το αντίστροφο γυρνάνε 180 μοίρες και τρέχουν μακριά.
Λένε εδώ δεν είναι περιβάλλον για εμένα,εγώ θέλω πιο εκλεκτικό περιβάλλον να είμαι μόνος στο μπαρ με 10 γκόμενες δίπλα και να κάνω κίνηση μυστηριώδης τυπάς Τζέιμς Μποντ φάση.Δε γουστάρω τον ανταγωνισμό με τα μεχμέτια,τους Αμερικάνους,τους Δυτικούς.Θέλω τα εύκολα,είμαι ψωλάς φάση.Δε θεωρώ οτι το μουνί αξίζει κτλ.

 

Kman2

Σπουδαίος
Εγγρ.
18 Ιουλ 2010
Μηνύματα
20.997
Κριτικές
1
Like
13.992
Πόντοι
2.606
Ρωσια ειναι slavic only αλλα εκει εχω φαει απο tinder και  live απο πεσιμο που μου εκαναν εκεινες
Να σημειωσω οτι εχω επαγγελματικη βιζα για Ρωσια και περναω αρκετο χρονο, δεν ξερω τι θα επαιζε με σεξοτουριστα

Ρωσία κρατάει ακόμα αλλά πρέπει να πας εκεί.Οι περισσότεροι κωλύονται λόγω βίζας,κόστους.Φυσικά δεν ξέρουν οτι το κόστος έπεσε στο μισό αφού υποτιμήθηκε το ρούβλι λόγω του πολέμου στην Ουκρανία αλλά δεν τους ενδιαφέρει αφού έχουν σταματήσει να πάνε εδώ και δεκαετία.
Σου λέει τι να μου πεις για Ρωσία,μετά το 2008 δεν έχω ξαναπατήσει.Η δεν έχω πάει ποτέ γιατί έχει ακριβύνει και έχει προβλήματα με τη βίζα.
Ρωσία δεν έχεις την άνεση που έχεις Ουκρανία.Ουκρανία έχει παντού ανταλλακτήρια πληρώνεις σε ευρώ και λαδώνεις για όλα.Εχει ευρωπαικά κομφόρ.Ρωσία δέχονται μόνο ρούβλι,έχει κανονισμούς ετικέτα και μπορεί να σου βγάλουνε την παναγία,να φας φυστίκι.Οι πιο πολλοί ψαρώνουνε αφού δεν έχουν τα αναγκαία χρήματα.
Ρωσία έχει το πλεονέκτημα οτι έχει πολύ λίγους σεξοτουρίστες και ελάχιστους Τουρκοάραβες διότι
1.Τους δέρνουνε
2.Δεν μπορούν να βγάλουν βίζα
3.Είναι πολύ ακριβά για σεξοτουρισμό και ψαρώνουνε.
Οπότε μετράς σαφώς περισσότερο σαν ξένος αν καταφέρεις και χωθείς βέβαια.
Αν έχεις δηλαδή πάνω από 3 χιλιάρικα διαθέσιμα σαφώς θα γαμήσεις καλύτερα Ρωσία από ό,τι Ουκρανία.
Αμα όμως έχεις διχίλιαρο και κάτω σε περιμένει η Ουκρανία με τους γνωστούς περιορισμούς(απατεώνισσες,σκαμς,χιλιάδες σεξοτουρίστες,αραβότουρκοι κτλ).
Οι πιο πολλοί Ουκρανία καταλήγουνε είναι αναπόφευκτο και τρώνε το χύσι του αραβότουρκου,αναπόφευκτο και αυτό τρόπον τινά.
 

modeljunkie

Μέλος
Εγγρ.
15 Οκτ 2019
Μηνύματα
401
Like
9
Πόντοι
1
Ρωσία κρατάει ακόμα αλλά πρέπει να πας εκεί.Οι περισσότεροι κωλύονται λόγω βίζας,κόστους.Φυσικά δεν ξέρουν οτι το κόστος έπεσε στο μισό αφού υποτιμήθηκε το ρούβλι λόγω του πολέμου στην Ουκρανία αλλά δεν τους ενδιαφέρει αφού έχουν σταματήσει να πάνε εδώ και δεκαετία.
Σου λέει τι να μου πεις για Ρωσία,μετά το 2008 δεν έχω ξαναπατήσει.Η δεν έχω πάει ποτέ γιατί έχει ακριβύνει και έχει προβλήματα με τη βίζα.
Ρωσία δεν έχεις την άνεση που έχεις Ουκρανία.Ουκρανία έχει παντού ανταλλακτήρια πληρώνεις σε ευρώ και λαδώνεις για όλα.Εχει ευρωπαικά κομφόρ.Ρωσία δέχονται μόνο ρούβλι,έχει κανονισμούς ετικέτα και μπορεί να σου βγάλουνε την παναγία,να φας φυστίκι.Οι πιο πολλοί ψαρώνουνε αφού δεν έχουν τα αναγκαία χρήματα.
Ρωσία έχει το πλεονέκτημα οτι έχει πολύ λίγους σεξοτουρίστες και ελάχιστους Τουρκοάραβες διότι
1.Τους δέρνουνε
2.Δεν μπορούν να βγάλουν βίζα
3.Είναι πολύ ακριβά για σεξοτουρισμό και ψαρώνουνε.
Οπότε μετράς σαφώς περισσότερο αν καταφέρεις και χωθείς βέβαια.

Πλεον δεν εχει σημασια το νομισμα, οπου και να εισαι απο atm βγαζεις
Καλο θα ειναι να εγκαταστηστησεις yandex maps και αντιστοιχες εφαρμογες uber. Γενικα ειναι φιλικοι οι Ρωσοι, συμπαθουν τους Έλληνες και κυκλοφορεις με τα μουνετα τους χωρις να σε κοιτανε με μισο ματι
 

berbadis

Μέλος
Εγγρ.
28 Δεκ 2019
Μηνύματα
89
Like
0
Πόντοι
0
Ρωσία κρατάει ακόμα αλλά πρέπει να πας εκεί.Οι περισσότεροι κωλύονται λόγω βίζας,κόστους.Φυσικά δεν ξέρουν οτι το κόστος έπεσε στο μισό αφού υποτιμήθηκε το ρούβλι λόγω του πολέμου στην Ουκρανία αλλά δεν τους ενδιαφέρει αφού έχουν σταματήσει να πάνε εδώ και δεκαετία.
Σου λέει τι να μου πεις για Ρωσία,μετά το 2008 δεν έχω ξαναπατήσει.Η δεν έχω πάει ποτέ γιατί έχει ακριβύνει και έχει προβλήματα με τη βίζα.
Ρωσία δεν έχεις την άνεση που έχεις Ουκρανία.Ουκρανία έχει παντού ανταλλακτήρια πληρώνεις σε ευρώ και λαδώνεις για όλα.Εχει ευρωπαικά κομφόρ.Ρωσία δέχονται μόνο ρούβλι,έχει κανονισμούς ετικέτα και μπορεί να σου βγάλουνε την παναγία,να φας φυστίκι.Οι πιο πολλοί ψαρώνουνε αφού δεν έχουν τα αναγκαία χρήματα.
Ρωσία έχει το πλεονέκτημα οτι έχει πολύ λίγους σεξοτουρίστες και ελάχιστους Τουρκοάραβες διότι
1.Τους δέρνουνε
2.Δεν μπορούν να βγάλουν βίζα
3.Είναι πολύ ακριβά για σεξοτουρισμό και ψαρώνουνε.
Οπότε μετράς σαφώς περισσότερο αν καταφέρεις και χωθείς βέβαια.


 

Kman2

Σπουδαίος
Εγγρ.
18 Ιουλ 2010
Μηνύματα
20.997
Κριτικές
1
Like
13.992
Πόντοι
2.606
Πλεον δεν εχει σημασια το νομισμα, οπου και να εισαι απο atm βγαζεις
Καλο θα ειναι να εγκαταστηστησεις yandex maps και αντιστοιχες εφαρμογες uber. Γενικα ειναι φιλικοι οι Ρωσοι, συμπαθουν τους Έλληνες και κυκλοφορεις με τα μουνετα τους χωρις να σε κοιτανε με μισο ματι

Μπα μην το λες.Ρωσία έχει φοβερούς περιορισμούς.Εσκασα ξενοδοχείο μία η ώρα τη νύχτα και δεν μπορούσα να πληρώσω αφού δέχονταν μόνο ρούβλια.Την επόμενη μέρα ήταν 9 Μαίου επέτειος της νίκης κατά των Γερμανών και όλες οι τράπεζες ήταν κλειστές εθνική αργία κι έτσι.
Θα τον έπινα κλαρίνο αν η γκόμενα δεν έβρισκε τη μοναδική τράπεζα που ήταν ανοιχτή στην πόλη αφού γυρίσαμε όλο το κέντρο.
Ουκρανία πουθενά δεν παίζουν αυτά.Ακόμα και αν δεν έχεις γρίβνυα όλοι δέχονται τα ευρώ.
Συν άλλους 100 περιορισμούς που έχεις Ρωσία λόγω νόμων.Ουκρανία είσαι υπεράνετος,Ρωσία είναι σαν άλλος πλανήτης.
Εντάξει Ουκρανία σε κλέβουνε όλοι αλλά δε σε νοιάζει,ξοδεύεις ένα 20% τζάμπα σε υπερτιμολογήσεις,σκαμς και λαμογιές αλλά έχεις άνεση.Ρωσία δεν κλέβουν τόσο αλλά σου βγάζουν την Παναγία.
Πρτοιμώ να με κλέβουν ένα 20% και να έχω άνεση κινήσεων από το να είναι πιο δίκαιοι αλλά να έχω αυστηρή αντιμετώπιση και να ανησυχώ για όλα.
Το πλεονέκτημα δηλαδή της Ουκρανίας είναι η φοβερή διαφθορά,αν έχεις παραδάκι κινείσαι πολύ άνετα τα γαμάς όλα,δεν έχεις πρόβλημα.Ρωσία πρέπει να προσαρμοστείς,δεν είναι έτσι.Δεν κάνεις ό,τι θες.
Δηλαδή Ουκρανία το παίρνεις σα δεδομένο οτι θα σου φάνε κάποια λεφτά αλλά σε αντάλλαγμα έχεις φοβερή άνεση κινήσεων.
 

Kman2

Σπουδαίος
Εγγρ.
18 Ιουλ 2010
Μηνύματα
20.997
Κριτικές
1
Like
13.992
Πόντοι
2.606
Αν βέβαια κάτσεις πάνω από τριήμερο Ρωσία,μετά συμέρει χοντρά αφού πλέον έχεις προσατμοστεί,έχεις μάθει την ετικέτα και κινείσαι σωστά.
Αλλά αν πας για καταδρομική τριήμερο το πολύ η Ουκρανία είναι σαφώς καλύτερη.Εκτός και αν γουστάρεις περιπέτεια.
Ρωσία δεν ξέρεις τι θα γίνει,οι Ρώσοι είναι νευρώδεις και αρπάζονται εύκολα.
Μπορεί να φας μπουκέτα από το πουθενά αν κάνεις κάποιο λάθος,είναι πολύ πιο επικίνδυνα από Ουκρανία.
Ουκρανία είναι πιο πολύ σα χωριάτες Πολωνοί φάση,πιο σβέρκοι αλλά όχι τόσο νευρώδεις,επιθετικοί και ανεξέλεγκτοι.
Κίεβο δεν έχει καν σβέρκους αφού τρώνε πόρτα στα μαγαζιά και έχεις να ανταγωνιστείς κυριλέ κοστουμαρισμένους Ουκρανούς.Που φυσικά ξέρουν τις δικές τους δέκα φορές καλύτερα από εσένα αλλά δεν έχει σημασία.

Θυμάμαι πριν από 10 χρόνια να ανεβαίνω Decadence να δω τι παίζει στα τραπέζια και οι γκόμενες του άλλου να έχουν βγάλει τις φούστες και να είναι με τα στρινγκ και τις κοντές μπλούζες στα σκοτάδια.Τρεις έως πέντε γκόμενες μαζί φάση.Χαιρετάς και φεύγεις.
Αυτό να βγάζει κάποια στιγμή η γκόμενα τη φούστα ή το φόρεμα στο κλαμπ και να μένει μόνο με μπλούζα ή τοπάκι και εσώρουχα το έχω δει μόνο Ουκρανία.Δύση θα τις βιάζανε άμα κυκλοφορούσαν έτσι.
Ρωσία από την άλλη χορεύεις με τη δικιά σου και έρχονται και σου κωλοτρίβονται όλες οι άλλες.Σου λέει για να έχει γκόμενα αυτός,θα αξίζει.Fair game.
Καλό αυτό βέβαια δεν έχεις να ανησυχείς για ζήλιες.Η γκόμενα πρέπει να βάλει τα δυνατά της να σε κρατήσει αφού σου ρίχονται οι υπόλοιπες.
Σαν άντρας είσαι υπεράρχων φάση,ξελιγώνονται όταν προφέρουν τη λέξη musyna(άντρας).Τις γυναίκες τις θεωρούν ασήμαντες εντελώς καριόλες και gold diggers,μόνο τους άντρες σέβονται και δη τους επιτυχημένους.
Σλαβικό κόσμο βασιλεύει ο άντρας,ωραίες καταστάσεις.Το καθήκον της γυναίκας είναι πίπα,μαγείρεμα,καθάρισμα και σωστή παρουσία να χορεύει καλά,να ντύνεται ωραία,να φροντίζει τη σιλουέτα της  και να μη μιλάει πολύ.Αλλιώς έρχεται η επόμενη αντικαταστάτρια.
Δε νομίζω οτι κάποιος πλην φανατικών φεμινιστών,μουνόδουλων ή πουσταίων τραβάει ζόρι στο σλαβικό κόσμο.
 

modeljunkie

Μέλος
Εγγρ.
15 Οκτ 2019
Μηνύματα
401
Like
9
Πόντοι
1
Μπα μην το λες.Ρωσία έχει φοβερούς περιορισμούς.Εσκασα ξενοδοχείο μία η ώρα τη νύχτα και δεν μπορούσα να πληρώσω αφού δέχονταν μόνο ρούβλια.Την επόμενη μέρα ήταν 9 Μαίου επέτειος της νίκης κατά των Γερμανών και όλες οι τράπεζες ήταν κλειστές εθνική αργία κι έτσι.
Θα τον έπινα κλαρίνο αν η γκόμενα δεν έβρισκε τη μοναδική τράπεζα που ήταν ανοιχτή στην πόλη αφού γυρίσαμε όλο το κέντρο.
Ουκρανία πουθενά δεν παίζουν αυτά.Ακόμα και αν δεν έχεις γρίβνυα όλοι δέχονται τα ευρώ.
Συν άλλους 100 περιορισμούς που έχεις Ρωσία λόγω νόμων.Ουκρανία είσαι υπεράνετος,Ρωσία είναι σαν άλλος πλανήτης.
Εντάξει Ουκρανία σε κλέβουνε όλοι αλλά δε σε νοιάζει,ξοδεύεις ένα 20% τζάμπα σε υπερτιμολογήσεις,σκαμς και λαμογιές αλλά έχεις άνεση.Ρωσία δεν κλέβουν τόσο αλλά σου βγάζουν την Παναγία.
Πρτοιμώ να με κλέβουν ένα 20% και να έχω άνεση κινήσεων από το να είναι πιο δίκαιοι αλλά να έχω αυστηρή αντιμετώπιση και να ανησυχώ για όλα.
Το πλεονέκτημα δηλαδή της Ουκρανίας είναι η φοβερή διαφθορά,αν έχεις παραδάκι κινείσαι πολύ άνετα τα γαμάς όλα,δεν έχεις πρόβλημα.Ρωσία πρέπει να προσαρμοστείς,δεν είναι έτσι.Δεν κάνεις ό,τι θες.
Δηλαδή Ουκρανία το παίρνεις σα δεδομένο οτι θα σου φάνε κάποια λεφτά αλλά σε αντάλλαγμα έχεις φοβερή άνεση κινήσεων.

Αρχηγε ειπαμε με την καρτα σου βγαζεις απο atm που εχει παντου
Το Google maps δεν δουλευει καλα στην Ρωσια, βαλε yandex και θα βρισκεις και atm και τα παντα
Οι Ρωσοι επαναλαμβανω μια χαρα κυριλε ειναι, κυκλοφορω με τα μουνετα τουε παντου, μαγαζια δρομοι κλπ ανετα
 

Kman2

Σπουδαίος
Εγγρ.
18 Ιουλ 2010
Μηνύματα
20.997
Κριτικές
1
Like
13.992
Πόντοι
2.606
Αρχηγε ειπαμε με την καρτα σου βγαζεις απο atm που εχει παντου
Το Google maps δεν δουλευει καλα στην Ρωσια, βαλε yandex και θα βρισκεις και atm και τα παντα
Οι Ρωσοι επαναλαμβανω μια χαρα κυριλε ειναι, κυκλοφορω με τα μουνετα τουε παντου, μαγαζια δρομοι κλπ ανετα

Λένε οτι η EC κάρτα με Maestro δουλεύει εδώ και ένα χρόνο Ρωσία,Ουκρανία.Λες να δοκιμάσω?
Αλλά φοβάμαι οτι θα την μπλοκάρουν αμέσως άμα δώσεις PIN σε τέτοια χώρα.
Ρωσία,Ουκρανία δε σκάω ποτέ με λιγότερα από 2000 ευρώ σε ρευστό αφού ξέρω οτι με τις κάρτες θα παίξουν προβλήματα.
Θυμάμαι το 2015 που έχασα ένα οχτάρι απλά γιατί δε δούλευε η EC κάρτα Κίεβο.Μου είπε αν δεν της έχωνα επί τόπου κατοστάρικο θα έφερνε ένα ουκρανικό τέρας να με σπάσει στο ξύλο.Η άλλη δυνατότητα που προσέφερε ήταν να της δώσω ξανά 200αρικο να τη γαμήσω ή να της αγοράσω iphoni για να τη γαμάω όλη την εβδομάδα και να φέρει και φίλη.
Γενικά κάπως έτσι πάει σλαβικό κόσμο.Ξύλο ή σεξ.Αυτά είναι κάπως αλληλένδετα.Σεξ=λεφτά για τις γκόμενες.
 

modeljunkie

Μέλος
Εγγρ.
15 Οκτ 2019
Μηνύματα
401
Like
9
Πόντοι
1
Λένε οτι η EC κάρτα δουλεύει εδώ και ένα χρόνο Ρωσία,Ουκρανία.Λες να δοκιμάσω?
Αλλά φοβάμαι οτι θα την μπλοκάρουν αμέσως άμα δώσεις PIN σε τέτοια χώρα.
Ρωσία,Ουκρανία δε σκάω ποτέ με λιγότερα από 2000 ευρώ σε ρευστό αφού ξέρω οτι με τις κάρτες θα παίξουν προβλήματα.

Εχω κανει αμετρητες αναληψεις/χρηση πιστωτικης στην ρωσια, δεν ειχα κανενα προβλημα
Εχω περπατησει ολο το κεντρο της μοσχας, μετακινουμαι με μετρο, ειναι μια ομορφη ασφαλης πολη γεματη γλειφιτζουρακια
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom