Νέα

Έφυγε ο θρυλικός Μανάβης

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα ELMOUNIO
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 65
  • Εμφανίσεις 7K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)
OP
OP
ELMOUNIO

ELMOUNIO

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
31 Οκτ 2016
Μηνύματα
776
Κριτικές
1
Like
1.622
Πόντοι
486
Αν και φίλος του παναθηναϊκου οφείλουμε να αναγνωριζουμε την προσφορά και τον αγώνα αυτών των ανθρώπων τόσα χρόνια στα γήπεδα..μόνο ο ντοκεν έμεινε πλέον από τους παλιούς
 

HollywoodInRosa

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
19 Ιαν 2023
Μηνύματα
1.980
Κριτικές
1
Like
3.072
Πόντοι
456

333407819_1577381579412844_3231033213986500760_n.jpg


Στο πένθος βυθίστηκε η οικογένεια του ΠΑΟΚ καθώς ο μυθικός «Μανάβης», Μάκης Μαυρομιχάλης, «έφυγε» από τη ζωή - «Η θύμησή του θα ζωντανεύει όσο η ιαχή ΠΑΟΚ θα δονεί τα τσιμέντα των γηπέδων».

Αποτέλεσε και θα αποτελεί ένα από τα μεγαλύτερα κεφάλαια της οπαδικής ιστορίας του Δικεφάλου. Ο Θωμάς Μαυρομιχάλης, όπως ήταν το όνομά του, «έφυγε» ξαφνικά από ανακοπή καρδιάς, την Δευτέρα (13/3). Η είδηση του θανάτου του ιστορικού ηγέτη της κερκίδας του Δικεφάλου και του ανθρώπου που μεγάλωσε γενιές ΠΑΟΚτσήδων, προκάλεσε τεράστια θλίψη εντός της ασπρόμαυρης οικογένειας.

«Ο Μάκης Μαυρομιχάλης, ο μυθικός «Μανάβης» δεν είναι πια μαζί μας. Το αποτύπωμά του ωστόσο θα μείνει ανεξίτηλο και η θύμησή του θα ζωντανεύει όσο η ιαχή ΠΑΟΚ δονεί τα τσιμέντα των γηπέδων.

Ο Στρατηγός δημιούργησε το μεγαλείο της Τούμπας κι ενός τεράστιου λαού, θέτοντας τα θεμέλια για το τετράπτυχο: Περηφάνεια, Αντίσταση, Όνειρο, Κατάκτηση.

Σεβόμαστε την επιθυμία της οικογένειας να ταφεί σε στενό οικογενειακό κύκλο και τους εκφράζουμε τα ειλικρινή μας συλλυπητήρια...», ανέφερε ο ΠΑΟΚ στο μήνυμά του.

9_0.jpeg


RIP Μακη
 

Sub-Zero

Μέγας
Εγγρ.
10 Οκτ 2021
Μηνύματα
12.163
Like
15.741
Πόντοι
3.656
Πέθανε ο Μάκης να πούμε ξερωγω;
 

HollywoodInRosa

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
19 Ιαν 2023
Μηνύματα
1.980
Κριτικές
1
Like
3.072
Πόντοι
456
335636187_156139210685420_8911056752578878497_n.jpg


ΑΝΙΚΗΤΟΣ

Ο Μάκης Μαυρομιχάλης, κατά κόσμον Μάκης Μανάβης ( επειδή είχε μανάβικο στο Βαρδάρη ), δεν είναι πια ανάμεσα μας.
Δεν μένει πια εδώ.
Πήγε να συναντήσει το Θόδωρο Παρασίδη και ένα σωρό άλλα παιδιά της γενιάς του 70 και του 80 που έφυγαν πιο πριν.

Ο άνθρωπος που δημιούργησε στην κυριολεξία το εκστρατευτικό σώμα που λέγεται ΟΠΑΔΟΙ ΤΟΥ ΠΑΟΚ, δημιουργώντας έτσι ΤΟΝ ΑΣΤΙΚΟ ΜΥΘΟ του αήττητου οπαδού

αυτός που μας έβαλε σε όλα τα πέταλα στα γήπεδα του λεκανοπεδίου τη δεκαετία του 80 με τη δύναμη της γροθιάς μην έχοντας χάσει ούτε μια μάχη στο δρόμο ( αλλιώς μάλλον θα είμασταν όλοι νεκροί ), δεν είναι πια ανάμεσα μας.

Η λέξη ΜΑΓΚΑΣ στο λεξικό θα έπρεπε να έχει δίπλα τη φωτογραφία του καθώς και στο λήμμα ΤΡΕΛΟΣ ΚΑΙ ΠΑΛΙΚΑΡΙ.

Σε 2 τουλάχιστον περιπτώσεις τον είδα με τα ίδια μου τα μάτια ( όχι άκουσα, μου είπαν, έμαθα κλπ αερολογίες ) να μιλάει σε 400 γονατιστούς οπαδούς στα χώματα στο ΔΑΣΑΚΙ της ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑΣ και στα ΠΛΑΚΑΚΙΑ έξω από το ΟΑΚΑ

ενώ μας έκαναν ντου και είχαν φτάσει στα 20 μέτρα μιλιούνια αντίπαλοι οπαδοί με τα κοτρόνια να σφυράνε ολόγυρα, καταιγισμός , τους πυρσούς να καίνε τα πάντα, τη βοή και την οσμή του θανάτου να σκίζουν την ατμόσφαιρα.

Και αυτός ρε μ@λακα μου ατάραχος, εκεί μπροστά μας, όρθιος, να μας εξηγεί ότι "την μάχη αυτή ΔΕΝ ΤΗΝ ΕΠΙΔΙΩΞΑΜΕ
εμείς στο γήπεδο θέλουμε να μπούμε, αλλά αφού το θέλουν έτσι, μόλις σηκωθούμε απλά θα τους γ@μήσουμε ......."

ΑΠΛΑ ΘΑ ΤΟΥΣ Γ@ΜΗΣΟΥΜΕ ....

Και έτσι ακριβώς γινόταν. Πάντα. Οι 400 σηκώνονταν και έπεφταν πάνω τους σαν 4 χιλιάδες.
Σε 5 λεπτά το πολύ τους είχαμε ισοπεδώσει . Πάντα με αυτόν μπροστά.
Πρώτος και μπροστά.

Μετά από κάθε τέτοια μάχη, καθισμένος στο πέταλο αναρωτιόμουν αν αυτό που είδα, που έζησα, ήταν αληθινό ή έβλεπα όνειρο, αν ήταν πραγματικότητα ή ταινία καράτε στο Λαϊκόν που πηγαίναμε τότε ...
Τον κοιτούσα κι εγώ και όλοι μας πιστεύω με δέος.
Ναι ρε μλκ μου.
ΜΕ ΔΕΟΣ.

ΠΑΟΚΤΣΗΣ ΔΕΝ ΣΗΚΩΝΕΙ ΧΕΡΙ ΣΕ ΠΑΟΚΤΣΗ.
ΟΣΟΙ ΠΑΜΕ ΤΟΣΟΙ ΓΥΡΝΑΜΕ, ΔΕΝ ΑΦΗΝΟΥΜΕ ΚΑΝΕΝΑΝ ΠΙΣΩ.
Ο ΟΠΑΔΟΣ ΤΟΥ ΠΑΟΚ ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΙ ΤΙΠΟΤΑ, ΔΕΝ ΧΑΝΟΥΜΕ ΜΑΧΗ ΠΟΥΘΕΝΑ.
Η ΟΜΑΔΑ ΔΕ ΘΑ ΠΑΙΖΕΙ ΜΟΝΗ ΤΗΣ ΠΟΤΕ, ΠΑΝΤΑ ΚΑΠΟΙΟΙ ΑΠΟ ΜΑΣ ΘΑ ΝΑΙ ΔΙΠΛΑ ΤΗΣ, ΜΕ ΚΑΘΕ ΚΟΣΤΟΣ.

Αυτά είναι μερικά από τα μότο του που περάσανε από γενιά σε γενιά σχεδόν ως σήμερα. Σχεδόν.

Ειναι αυτός που έκανε στον ΠΑΟΚ, ΟΠΑΔΟΥΣ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΟΠΑΔΟΥΣ και όχι από την ομάδα, πράγμα πρωτόγνωρο πιστεύω στο παγκόσμιο ποδόσφαιρο.

Και όμως, παρά όλα τα παραπάνω ο Μάκης ήταν κατά της βίας.
Πέντε ώρες πριν πηγαίναμε γήπεδο για να μπούμε μέσα χωρίς ντράβαλα.
Ποτέ του δεν έμεινε έξω για μανούρα.
Ποτέ του.
ΠΟΤΕ.

Ο,τι έγινε τότε, έγινε επειδή μας περίμεναν απ έξω.

Είμασταν παιδιά και γίναμε άντρες δίπλα του.
Μάθαμε να μην μασάμε και ότι ο όγκος και η αριθμητική υπεροχή δεν μετράνε.
Μετράει μόνο η ψυχή και το να έχεις δίκιο.
Οταν έχεις αυτά τα δύο, όσοι και να είναι οι άλλοι ακόμη και μόνος σου θα τους γ@μησεις.

ΑΝΤΙΟ ΜΑΚΗ
ΑΝΤΙΟ ΣΤΡΑΤΗΓΕ ΜΟΥ.
ΑΝΙΚΗΤΟΣ.

ΚΑΛΗ ΑΝΤΑΜΩΣΗ ΠΑΛΙΚΑΡΕ.
1f62a.png


ΠΑΟΚ
1️⃣
9️⃣
2️⃣
6️⃣


Υ.Γ. Αν υπήρχαν τότε σόσιαλ μίντια ο ΠΑΟΚ σήμερα θα είχε συν ένα εκατομμύρια οπαδούς.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

ΘΥΡΑ 4 το ωραιοτερο πεταλο της Ελλαδας κι ο Μακης μας εκαναν τον Πρωταθλητη Λαο !

στα @@ μας οι κουπες που μας κλεψατε , ειμαστε οπαδοι του λαου του ΠΑΟΚ !
 

troubakhs

Ανώτερος
Εγγρ.
6 Φεβ 2017
Μηνύματα
66.247
Like
26.030
Πόντοι
5.506
335636187_156139210685420_8911056752578878497_n.jpg


ΑΝΙΚΗΤΟΣ

Ο Μάκης Μαυρομιχάλης, κατά κόσμον Μάκης Μανάβης ( επειδή είχε μανάβικο στο Βαρδάρη ), δεν είναι πια ανάμεσα μας.
Δεν μένει πια εδώ.
Πήγε να συναντήσει το Θόδωρο Παρασίδη και ένα σωρό άλλα παιδιά της γενιάς του 70 και του 80 που έφυγαν πιο πριν.

Ο άνθρωπος που δημιούργησε στην κυριολεξία το εκστρατευτικό σώμα που λέγεται ΟΠΑΔΟΙ ΤΟΥ ΠΑΟΚ, δημιουργώντας έτσι ΤΟΝ ΑΣΤΙΚΟ ΜΥΘΟ του αήττητου οπαδού

αυτός που μας έβαλε σε όλα τα πέταλα στα γήπεδα του λεκανοπεδίου τη δεκαετία του 80 με τη δύναμη της γροθιάς μην έχοντας χάσει ούτε μια μάχη στο δρόμο ( αλλιώς μάλλον θα είμασταν όλοι νεκροί ), δεν είναι πια ανάμεσα μας.

Η λέξη ΜΑΓΚΑΣ στο λεξικό θα έπρεπε να έχει δίπλα τη φωτογραφία του καθώς και στο λήμμα ΤΡΕΛΟΣ ΚΑΙ ΠΑΛΙΚΑΡΙ.

Σε 2 τουλάχιστον περιπτώσεις τον είδα με τα ίδια μου τα μάτια ( όχι άκουσα, μου είπαν, έμαθα κλπ αερολογίες ) να μιλάει σε 400 γονατιστούς οπαδούς στα χώματα στο ΔΑΣΑΚΙ της ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑΣ και στα ΠΛΑΚΑΚΙΑ έξω από το ΟΑΚΑ

ενώ μας έκαναν ντου και είχαν φτάσει στα 20 μέτρα μιλιούνια αντίπαλοι οπαδοί με τα κοτρόνια να σφυράνε ολόγυρα, καταιγισμός , τους πυρσούς να καίνε τα πάντα, τη βοή και την οσμή του θανάτου να σκίζουν την ατμόσφαιρα.

Και αυτός ρε μ@λακα μου ατάραχος, εκεί μπροστά μας, όρθιος, να μας εξηγεί ότι "την μάχη αυτή ΔΕΝ ΤΗΝ ΕΠΙΔΙΩΞΑΜΕ
εμείς στο γήπεδο θέλουμε να μπούμε, αλλά αφού το θέλουν έτσι, μόλις σηκωθούμε απλά θα τους γ@μήσουμε ......."

ΑΠΛΑ ΘΑ ΤΟΥΣ Γ@ΜΗΣΟΥΜΕ ....

Και έτσι ακριβώς γινόταν. Πάντα. Οι 400 σηκώνονταν και έπεφταν πάνω τους σαν 4 χιλιάδες.
Σε 5 λεπτά το πολύ τους είχαμε ισοπεδώσει . Πάντα με αυτόν μπροστά.
Πρώτος και μπροστά.

Μετά από κάθε τέτοια μάχη, καθισμένος στο πέταλο αναρωτιόμουν αν αυτό που είδα, που έζησα, ήταν αληθινό ή έβλεπα όνειρο, αν ήταν πραγματικότητα ή ταινία καράτε στο Λαϊκόν που πηγαίναμε τότε ...
Τον κοιτούσα κι εγώ και όλοι μας πιστεύω με δέος.
Ναι ρε μλκ μου.
ΜΕ ΔΕΟΣ.

ΠΑΟΚΤΣΗΣ ΔΕΝ ΣΗΚΩΝΕΙ ΧΕΡΙ ΣΕ ΠΑΟΚΤΣΗ.
ΟΣΟΙ ΠΑΜΕ ΤΟΣΟΙ ΓΥΡΝΑΜΕ, ΔΕΝ ΑΦΗΝΟΥΜΕ ΚΑΝΕΝΑΝ ΠΙΣΩ.
Ο ΟΠΑΔΟΣ ΤΟΥ ΠΑΟΚ ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΙ ΤΙΠΟΤΑ, ΔΕΝ ΧΑΝΟΥΜΕ ΜΑΧΗ ΠΟΥΘΕΝΑ.
Η ΟΜΑΔΑ ΔΕ ΘΑ ΠΑΙΖΕΙ ΜΟΝΗ ΤΗΣ ΠΟΤΕ, ΠΑΝΤΑ ΚΑΠΟΙΟΙ ΑΠΟ ΜΑΣ ΘΑ ΝΑΙ ΔΙΠΛΑ ΤΗΣ, ΜΕ ΚΑΘΕ ΚΟΣΤΟΣ.

Αυτά είναι μερικά από τα μότο του που περάσανε από γενιά σε γενιά σχεδόν ως σήμερα. Σχεδόν.

Ειναι αυτός που έκανε στον ΠΑΟΚ, ΟΠΑΔΟΥΣ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΟΠΑΔΟΥΣ και όχι από την ομάδα, πράγμα πρωτόγνωρο πιστεύω στο παγκόσμιο ποδόσφαιρο.

Και όμως, παρά όλα τα παραπάνω ο Μάκης ήταν κατά της βίας.
Πέντε ώρες πριν πηγαίναμε γήπεδο για να μπούμε μέσα χωρίς ντράβαλα.
Ποτέ του δεν έμεινε έξω για μανούρα.
Ποτέ του.
ΠΟΤΕ.

Ο,τι έγινε τότε, έγινε επειδή μας περίμεναν απ έξω.

Είμασταν παιδιά και γίναμε άντρες δίπλα του.
Μάθαμε να μην μασάμε και ότι ο όγκος και η αριθμητική υπεροχή δεν μετράνε.
Μετράει μόνο η ψυχή και το να έχεις δίκιο.
Οταν έχεις αυτά τα δύο, όσοι και να είναι οι άλλοι ακόμη και μόνος σου θα τους γ@μησεις.

ΑΝΤΙΟ ΜΑΚΗ
ΑΝΤΙΟ ΣΤΡΑΤΗΓΕ ΜΟΥ.
ΑΝΙΚΗΤΟΣ.

ΚΑΛΗ ΑΝΤΑΜΩΣΗ ΠΑΛΙΚΑΡΕ.
1f62a.png


ΠΑΟΚ
1️⃣
9️⃣
2️⃣
6️⃣


Υ.Γ. Αν υπήρχαν τότε σόσιαλ μίντια ο ΠΑΟΚ σήμερα θα είχε συν ένα εκατομμύρια οπαδούς.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

ΘΥΡΑ 4 το ωραιοτερο πεταλο της Ελλαδας κι ο Μακης μας εκαναν τον Πρωταθλητη Λαο !

στα @@ μας οι κουπες που μας κλεψατε , ειμαστε οπαδοι του λαου του ΠΑΟΚ !
με ολο τον σεβασμο.......αλλα πολυ βουγιουκλακη αρθρο ειναι αυτο
 

raopau

Ανώτερος
Εγγρ.
14 Δεκ 2012
Μηνύματα
39.764
Like
20.653
Πόντοι
5.006
γνησιος οπαδος της παλιας σχολης...
περα απο τα διαφορα αρλεκιν που παντα λεγονται, ανηκε σε αυτους που αγαπουσαν την ομαδα τους...οποτε μονο και μονο για αυτο, του αξιζει σεβασμος....

τωρα πλεον κυριαρχει η λαιλαπα του φαπαθεοδωρου και η νοοτροπια του σανοδνα : πρωτα μισεις την ομαδα του αντιπαλου και μετα αγαπας την δικη σου....οπαδοι του αντι- :shit:
 
Τελευταία τροποποίηση:

delipas

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
19 Ιουλ 2008
Μηνύματα
226
Κριτικές
83
Like
9.732
Πόντοι
24.351
335636187_156139210685420_8911056752578878497_n.jpg


ΑΝΙΚΗΤΟΣ

Ο Μάκης Μαυρομιχάλης, κατά κόσμον Μάκης Μανάβης ( επειδή είχε μανάβικο στο Βαρδάρη ), δεν είναι πια ανάμεσα μας.
Δεν μένει πια εδώ.
Πήγε να συναντήσει το Θόδωρο Παρασίδη και ένα σωρό άλλα παιδιά της γενιάς του 70 και του 80 που έφυγαν πιο πριν.

Ο άνθρωπος που δημιούργησε στην κυριολεξία το εκστρατευτικό σώμα που λέγεται ΟΠΑΔΟΙ ΤΟΥ ΠΑΟΚ, δημιουργώντας έτσι ΤΟΝ ΑΣΤΙΚΟ ΜΥΘΟ του αήττητου οπαδού

αυτός που μας έβαλε σε όλα τα πέταλα στα γήπεδα του λεκανοπεδίου τη δεκαετία του 80 με τη δύναμη της γροθιάς μην έχοντας χάσει ούτε μια μάχη στο δρόμο ( αλλιώς μάλλον θα είμασταν όλοι νεκροί ), δεν είναι πια ανάμεσα μας.

Η λέξη ΜΑΓΚΑΣ στο λεξικό θα έπρεπε να έχει δίπλα τη φωτογραφία του καθώς και στο λήμμα ΤΡΕΛΟΣ ΚΑΙ ΠΑΛΙΚΑΡΙ.

Σε 2 τουλάχιστον περιπτώσεις τον είδα με τα ίδια μου τα μάτια ( όχι άκουσα, μου είπαν, έμαθα κλπ αερολογίες ) να μιλάει σε 400 γονατιστούς οπαδούς στα χώματα στο ΔΑΣΑΚΙ της ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑΣ και στα ΠΛΑΚΑΚΙΑ έξω από το ΟΑΚΑ

ενώ μας έκαναν ντου και είχαν φτάσει στα 20 μέτρα μιλιούνια αντίπαλοι οπαδοί με τα κοτρόνια να σφυράνε ολόγυρα, καταιγισμός , τους πυρσούς να καίνε τα πάντα, τη βοή και την οσμή του θανάτου να σκίζουν την ατμόσφαιρα.

Και αυτός ρε μ@λακα μου ατάραχος, εκεί μπροστά μας, όρθιος, να μας εξηγεί ότι "την μάχη αυτή ΔΕΝ ΤΗΝ ΕΠΙΔΙΩΞΑΜΕ
εμείς στο γήπεδο θέλουμε να μπούμε, αλλά αφού το θέλουν έτσι, μόλις σηκωθούμε απλά θα τους γ@μήσουμε ......."

ΑΠΛΑ ΘΑ ΤΟΥΣ Γ@ΜΗΣΟΥΜΕ ....

Και έτσι ακριβώς γινόταν. Πάντα. Οι 400 σηκώνονταν και έπεφταν πάνω τους σαν 4 χιλιάδες.
Σε 5 λεπτά το πολύ τους είχαμε ισοπεδώσει . Πάντα με αυτόν μπροστά.
Πρώτος και μπροστά.

Μετά από κάθε τέτοια μάχη, καθισμένος στο πέταλο αναρωτιόμουν αν αυτό που είδα, που έζησα, ήταν αληθινό ή έβλεπα όνειρο, αν ήταν πραγματικότητα ή ταινία καράτε στο Λαϊκόν που πηγαίναμε τότε ...
Τον κοιτούσα κι εγώ και όλοι μας πιστεύω με δέος.
Ναι ρε μλκ μου.
ΜΕ ΔΕΟΣ.

ΠΑΟΚΤΣΗΣ ΔΕΝ ΣΗΚΩΝΕΙ ΧΕΡΙ ΣΕ ΠΑΟΚΤΣΗ.
ΟΣΟΙ ΠΑΜΕ ΤΟΣΟΙ ΓΥΡΝΑΜΕ, ΔΕΝ ΑΦΗΝΟΥΜΕ ΚΑΝΕΝΑΝ ΠΙΣΩ.
Ο ΟΠΑΔΟΣ ΤΟΥ ΠΑΟΚ ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΙ ΤΙΠΟΤΑ, ΔΕΝ ΧΑΝΟΥΜΕ ΜΑΧΗ ΠΟΥΘΕΝΑ.
Η ΟΜΑΔΑ ΔΕ ΘΑ ΠΑΙΖΕΙ ΜΟΝΗ ΤΗΣ ΠΟΤΕ, ΠΑΝΤΑ ΚΑΠΟΙΟΙ ΑΠΟ ΜΑΣ ΘΑ ΝΑΙ ΔΙΠΛΑ ΤΗΣ, ΜΕ ΚΑΘΕ ΚΟΣΤΟΣ.

Αυτά είναι μερικά από τα μότο του που περάσανε από γενιά σε γενιά σχεδόν ως σήμερα. Σχεδόν.

Ειναι αυτός που έκανε στον ΠΑΟΚ, ΟΠΑΔΟΥΣ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΟΠΑΔΟΥΣ και όχι από την ομάδα, πράγμα πρωτόγνωρο πιστεύω στο παγκόσμιο ποδόσφαιρο.

Και όμως, παρά όλα τα παραπάνω ο Μάκης ήταν κατά της βίας.
Πέντε ώρες πριν πηγαίναμε γήπεδο για να μπούμε μέσα χωρίς ντράβαλα.
Ποτέ του δεν έμεινε έξω για μανούρα.
Ποτέ του.
ΠΟΤΕ.

Ο,τι έγινε τότε, έγινε επειδή μας περίμεναν απ έξω.

Είμασταν παιδιά και γίναμε άντρες δίπλα του.
Μάθαμε να μην μασάμε και ότι ο όγκος και η αριθμητική υπεροχή δεν μετράνε.
Μετράει μόνο η ψυχή και το να έχεις δίκιο.
Οταν έχεις αυτά τα δύο, όσοι και να είναι οι άλλοι ακόμη και μόνος σου θα τους γ@μησεις.

ΑΝΤΙΟ ΜΑΚΗ
ΑΝΤΙΟ ΣΤΡΑΤΗΓΕ ΜΟΥ.
ΑΝΙΚΗΤΟΣ.

ΚΑΛΗ ΑΝΤΑΜΩΣΗ ΠΑΛΙΚΑΡΕ.
1f62a.png


ΠΑΟΚ
1️⃣
9️⃣
2️⃣
6️⃣


Υ.Γ. Αν υπήρχαν τότε σόσιαλ μίντια ο ΠΑΟΚ σήμερα θα είχε συν ένα εκατομμύρια οπαδούς.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

ΘΥΡΑ 4 το ωραιοτερο πεταλο της Ελλαδας κι ο Μακης μας εκαναν τον Πρωταθλητη Λαο !

στα @@ μας οι κουπες που μας κλεψατε , ειμαστε οπαδοι του λαου του ΠΑΟΚ !
τι μαλακιες γραφεις ??
 

argyrotoxos

Ανώτερος
Εγγρ.
16 Σεπ 2010
Μηνύματα
31.988
Κριτικές
62
Like
40.503
Πόντοι
8.530
Ήταν ένα κομμάτι της ιστορίας μας....
Οι αναπνοές μας βγήκαν από το ίδιο λικνο,τον ΝΑΟ της ΤΟΥΜΠΑΣ και θα συναντήσουν τόσον κόσμο που τίμησε τα ένδοξα διακριτικά μας ΕΚΕΙ ΨΗΛΑ.
 

resp

Σεβαστός
Εγγρ.
5 Μαρ 2023
Μηνύματα
4.341
Like
4.535
Πόντοι
1.706
Ο Μανάβης υπήρξε μορφή του οπαδικου κινηματος στην Ελλάδα. Αλλά τα σάλια που γράφονται από τους ΠΑΟΚτσήδες δεν περιγράφονται. Αυτά που γράφει ο τύπος με τους "ανικητους" δεν είναι τίποτα μπροστά σε αυτά που έγραφαν στο Curva. Τέτοια ανάγκη για παραμύθι, που να το πιστεύουν κιολας, δε νομίζω να έχουν άλλοι οπαδοί στην Ελλάδα.
 

Barry Lyndon

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
5 Ιαν 2019
Μηνύματα
2.319
Like
1.831
Πόντοι
216
Ο Μανάβης υπήρξε μορφή του οπαδικου κινηματος στην Ελλάδα. Αλλά τα σάλια που γράφονται από τους ΠΑΟΚτσήδες δεν περιγράφονται. Αυτά που γράφει ο τύπος με τους "ανικητους" δεν είναι τίποτα μπροστά σε αυτά που έγραφαν στο Curva. Τέτοια ανάγκη για παραμύθι, που να το πιστεύουν κιολας, δε νομίζω να έχουν άλλοι οπαδοί στην Ελλάδα.
Σε ποιο πραγμα αναφερεσαι ακριβως ρε τρολ?Αν δεν ηταν αυτος ο ΠΑΟΚ δεν θα ειχε ουτε εναν οπαδο.
 

resp

Σεβαστός
Εγγρ.
5 Μαρ 2023
Μηνύματα
4.341
Like
4.535
Πόντοι
1.706
Σε ποιο πραγμα αναφερεσαι ακριβως ρε τρολ?Αν δεν ηταν αυτος ο ΠΑΟΚ δεν θα ειχε ουτε εναν οπαδο.
Στις μαλακίες για τον ανίκητο λαό που δεν έχασε μάχη πουθενά. Μπουγατσόβλακα που θα μιλήσεις και για τρολ.
 

Barry Lyndon

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
5 Ιαν 2019
Μηνύματα
2.319
Like
1.831
Πόντοι
216
Στις μαλακίες για τον ανίκητο λαό που δεν έχασε μάχη πουθενά. Μπουγατσόβλακα που θα μιλήσεις και για τρολ.
Καλαμακοβλακα ο στρατηγος μεσα στο μπουρδελο σας κατεβαινε καθε μερα και σας εκανε χαβαλε.Που ακριβως εχασε μαχη?Αν εννοεις το ξυλο που τρωγανε απο τα ΜΑΤ και τους μιλημενους μπατσους της χαβουζας τοτε εχεις δικαιο...
 

baros

Ανώτερος
Εγγρ.
20 Ιαν 2010
Μηνύματα
81.724
Κριτικές
31
Like
12.342
Πόντοι
5.097
ο λεωνιδας με τους 300. :rolleyes:θεος χωρεστον αλλα μην αγιοποιουμε τους οπαδους ολων των ομαδων ανεξαρτητος.
 

resp

Σεβαστός
Εγγρ.
5 Μαρ 2023
Μηνύματα
4.341
Like
4.535
Πόντοι
1.706
Καλαμακοβλακα ο στρατηγος μεσα στο μπουρδελο σας κατεβαινε καθε μερα και σας εκανε χαβαλε.Που ακριβως εχασε μαχη?Αν εννοεις το ξυλο που τρωγανε απο τα ΜΑΤ και τους μιλημενους μπατσους της χαβουζας τοτε εχεις δικαιο...
Ναι μωρέ, ότι σας ταΐζουν. Είσαι κι άτυχος που ο διαγωνισμός για το Μυνχαουζεν έκλεισε για φέτος με αλλον πρωταθλητή. Του χρόνου τραίνο σε βλέπω να πηγαίνεις. Πες τώρα και τα άλλα "ηρωικά" για οποιον τα κατάπινει. Το βαριέμαι το έργο. Χιλιοπαιγμενο.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom