Νέα

Έφυγε ο θρυλικός Μανάβης

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα ELMOUNIO
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 65
  • Εμφανίσεις 7K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

forza23

Σεβαστός
Εγγρ.
15 Απρ 2009
Μηνύματα
2.697
Κριτικές
2
Like
5.421
Πόντοι
1.056
Ακόμα υπάρχουν άνθρωποι που μαλώνουν για τις ομάδες;
 

8/2/1981

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
17 Απρ 2018
Μηνύματα
1.159
Κριτικές
3
Like
4.764
Πόντοι
736
Πραγματικός αρχηγός ο Μαναβης,στο ΣΕΦ μόνος του μάζευε τα κομμένα αυτιά,δεν έβαλε κανένα πιτσιρικά προς τιμήν του.
Επίσης στην ίδια εκδρομή ήταν ο πρώτος που αντιλήφθηκε ότι έχουν αγνοούμενους και πήρε τηλέφωνο το amber alert.
 

captain 69

Σπουδαίος
Εγγρ.
24 Αυγ 2015
Μηνύματα
3.258
Like
10.778
Πόντοι
2.256
Ακόμα υπάρχουν άνθρωποι που μαλώνουν για τις ομάδες;
Και θεωρούν και τους ψόφιους ουγκανους απώλεια για τη κοινωνία και προσωπικότητες. Αυτό πού το πας;
 

orionf13

Μέλος
Εγγρ.
17 Ιουν 2021
Μηνύματα
11
Like
19
Πόντοι
0
ω ρε παπατζα μια ζωη οι γαβροι
 

MaximTsigalko21

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
9 Σεπ 2012
Μηνύματα
343
Κριτικές
11
Like
266
Πόντοι
231
Καλό παράδεισο στον άνθρωπο που έδωσε οντότητα στον ΠΑΟΚ,που δεν έβγαλε σοβαρούς αθλητές αξίας και δεν πέρνανε και τίτλους.Και παρά το ο,τι έδωσε ο Ιβάν 200 εκ.ευρώ δεν έφυγε ο ΠΑΟΚ και πολύ απ'το πεπρωμένο του.
 

dimchair

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
5 Δεκ 2016
Μηνύματα
786
Like
1.171
Πόντοι
206
Τι έχουν κάνει όλοι αυτοί στη ζωή τους και τους έχετε για Θεούς μετα θάνατον;

Τι έχουν προσφέρει στην κοινωνία και στον αθλητισμό μπορεί να μου εξηγήσει κάποιος;

Mιλάω για όλες αυτές τις "φυσιογνωμίες" από παλιούς οπαδούς θύρας 7, 13, 21 , 4 κ.α

Ντάξει οπαδοί μιας άλλης εποχής των γηπέδων για μια μερίδα οργανωμένων αλλά τίποτα μα τίποτα παραπάνω....

Μυαλό κουκούτσι και ούγκανοι σχεδόν όλοι τους με ελάχιστες εξαιρέσεις....

όταν ψωφίσει ο τσουκαλάς ή κάνας μαχαιροβγάλτης από οποιαδήποτε θύρα να πάτε να του καταθέτετε και στεφάνια...
 
Τελευταία τροποποίηση:

geroksouras

Γλομπεάρχης
Εγγρ.
29 Δεκ 2013
Μηνύματα
5.370
Κριτικές
291
Like
37.839
Πόντοι
34.478
Ποιος να με ταιζει βρε κατακαημενε χαμουτζη?ο πατερας μου και ο θειος μου ηταν πιστα μαναβοσκυλα και εχουν γυρισει ολη την Ελλαδα.Μου εχει πει χιλιαδες σκηνικα και εκδρομες.Η μονη εκδρομη που φαγανε ξυλο ηταν στον πασαλιμανι που ειχε μαζευτει ολος ο Πειραιας....πουθενα αλλου.Αυτα που εκανε ο λαος του ΠΑΟΚ εκεινη την δεκαετια δεν τα εχει κανει καμμια αλλη ομαδα.Το οπαδικο κινημα εχει ονομα και λεγεται Θωμας Μαυρομιχαλης.Το ξερω οτι σε τσουζει αλλα τι να κανουμε...να πινεις ξυδακι.
ελα να τα πεις σε εμενα που τα εζησα φιλε απο κοντα
και να ρωτησεις το μπαμπα σου και τον θειο σου τι εγινε στο κλειστο τις αρτακης μεχρι το σταθμο της καλλιθεας το 1989/90
 

Barry Lyndon

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
5 Ιαν 2019
Μηνύματα
2.319
Like
1.831
Πόντοι
216
ελα να τα πεις σε εμενα που τα εζησα φιλε απο κοντα
και να ρωτησεις το μπαμπα σου και τον θειο σου τι εγινε στο κλειστο τις αρτακης μεχρι το σταθμο της καλλιθεας το 1989/90
Την αλαμάνα την θυμάσαι μήπως :2funny:

Έχω κατέβει Αθήνα και Πειραιά άπειρες φορές εσυ Θεσσαλονίκη έχεις έρθει μετρημένες στα δάχτυλα και ιδίως μετά το 90.Άστο,την δεκαετία του 80 σε είχαν στη φάπα οι παοκτζήδες της γενιάς του πατέρα μου και το ξες καλά.
 

geroksouras

Γλομπεάρχης
Εγγρ.
29 Δεκ 2013
Μηνύματα
5.370
Κριτικές
291
Like
37.839
Πόντοι
34.478
Την αλαμάνα την θυμάσαι μήπως :2funny:

Έχω κατέβει Αθήνα και Πειραιά άπειρες φορές εσυ Θεσσαλονίκη έχεις έρθει μετρημένες στα δάχτυλα και ιδίως μετά το 90.Άστο,την δεκαετία του 80 σε είχαν στη φάπα οι πασοκτζήδες της γενιάς του πατέρα μου και το ξες καλά.
μαλλον εισαι πιτσιρικος
το περιστατικο που σου γραφω ηταν γεγονος
και μαθε την αληθεια για την Αλαμανα
φυλακη μεσα στην φυλακη ησουν
αυτα τα λετε μεταξυ σας για να λετε ποσο μεγαλη ομαδα εχετε και ποσο μεγαλο λαο εχετε
μην τα λες σε καποιους που ηταν παρον σε αυτα
αυτα αλλου
 

Barry Lyndon

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
5 Ιαν 2019
Μηνύματα
2.319
Like
1.831
Πόντοι
216
μαλλον εισαι πιτσιρικος
και μαθα την αληθεια για την Αλαμανα
φυλακη μεσα στην φυλακη ησουν
αυτα τα λετε μεταξυ σας για να λετε ποσο μεγαλη ομαδα εχετε και ποσο μεγαλο λαο εχετε
μην τα λες σε καποιους που ηταν παρον σε αυτα
αυτα αλλου
Ναι ναι θα μας πεις εσυ για την Αλαμάνα.Αλλά δεν είναι μόνο η Αλαμανα για να μην ξεχνιόμαστε…

1679167927318.jpeg
 

Sub-Zero

Μέγας
Εγγρ.
10 Οκτ 2021
Μηνύματα
12.462
Like
16.150
Πόντοι
3.656
Τελικά ρε σεις,ποιος τις έφαγε σ'αυτή την Αλαμάνα;Άλλα λένε τα παόκια,άλλα οι γαύροι
 

geroksouras

Γλομπεάρχης
Εγγρ.
29 Δεκ 2013
Μηνύματα
5.370
Κριτικές
291
Like
37.839
Πόντοι
34.478
Ναι ναι θα μας πεις εσυ για την Αλαμάνα.Αλλά δεν είναι μόνο η Αλαμανα για να μην ξεχνιόμαστε…

1679167927318.jpeg
μην ξεκινας να λες ανακριβιες για γεγονοτα που ημουν παρον και τα εχω αφησει πισω μου 25 χρονια
ακομα και στον τελικο κυπελου στο μπασκετ στο σεφ δεν γτασατε ολοι επανω
ασε μην σκαλιζεις ιστοριες που δεν αξιζε ποτε να γινουν

η βια δεν ειναι καλο πραγμα και δη η οπαδικη εγω ειχα την ατυχια να ειμαι σε πολλα περιστατικα
αστο σου λεω αλλου αυτα
 

Barry Lyndon

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
5 Ιαν 2019
Μηνύματα
2.319
Like
1.831
Πόντοι
216
μαλλον εισαι πιτσιρικος
το περιστατικο που σου γραφω ηταν γεγονος
και μαθε την αληθεια για την Αλαμανα
φυλακη μεσα στην φυλακη ησουν
αυτα τα λετε μεταξυ σας για να λετε ποσο μεγαλη ομαδα εχετε και ποσο μεγαλο λαο εχετε
μην τα λες σε καποιους που ηταν παρον σε αυτα
αυτα αλλου
Εδώ είναι που τρέχεις μέσα στο μπουρδελο σου.Αν δεν το ξες το σκυνικο καλά ρωτά τον Ρομάριο και τα συντροφιά σου από την 7…

 

geroksouras

Γλομπεάρχης
Εγγρ.
29 Δεκ 2013
Μηνύματα
5.370
Κριτικές
291
Like
37.839
Πόντοι
34.478
Εδώ είναι που τρέχεις μέσα στο μπουρδελο σου.Αν δεν το ξες το σκυνικο καλά ρωτά τον Ρομάριο και τα συντροφιά σου από την 7…

πρωτα απο ολα μαθε να γραφεις σωστα ελληνικα
δευτερον να βλεπεις το τελος οχι την αρχη
εμεις δεκατια 80 μεσα 90 ποτε δεν την πεσαμε σε μεμονομενους
αστο δεν ξερω ποσο εισαι ηλικιακα
αλλα να ξερεις η βια δεν εκανε ποτε κανενα καλο
 

Barry Lyndon

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
5 Ιαν 2019
Μηνύματα
2.319
Like
1.831
Πόντοι
216
Τελικά ρε σεις,ποιος τις έφαγε σ'αυτή την Αλαμάνα;Άλλα λένε τα παόκια,άλλα οι γαύροι
Καλά οι Γαύροι τι θα λέγανε;Μια ζωή ψέμματα και προπαγάνδα.Το σκηνικό το πήρε ο ΠΑΟΚ και το ξύλο που έφαγαν θα τους μείνει αξέχαστο.Είχα παρόν πατέρα,θείο και κουμπάρο του πατέρα μου στο συγκεκριμένο σκηνικό.Φάπες και κλωτσιές άρπαζαν μέσα στα χωράφια και παρακαλούσαν να σταματήσουν.Οι διαφορά των παοκτζηδων με τους γαύρους είναι ότι οι πρώτοι παραδέχονται τα σκηνικά που έχουν μαζέψει φάπες.Για παράδειγμα μέσα στο τηγάνι έπεσε πολύ ξύλο και τις φάγανε και μέσα στο γήπεδο και έξω.Αλλά λογικό όταν κανείς εκδρομή μέσα στο στόμα του λύκου.Πάνω από την Λάρισα κανένας δεν έχει πάρει σε σκηνικό τους παοκτζηδες δεκαετίας 80,90 και αρχές 2000.Κάτω στην Αθήνα ήταν λογικό αρκετά σκηνικά οι του ΠΑΟΚ να τα χάσουν διότι φυσικά ήταν και πολλές φορές αριθμητικά λιγότεροι.
 

Barry Lyndon

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
5 Ιαν 2019
Μηνύματα
2.319
Like
1.831
Πόντοι
216
πρωτα απο ολα μαθε να γραφεις σωστα ελληνικα
δευτερον να βλεπεις το τελος οχι την αρχη
εμεις δεκατια 80 μεσα 90 ποτε δεν την πεσαμε σε μεμονομενους
αστο δεν ξερω ποσο εισαι ηλικιακα
αλλα να ξερεις η βια δεν εκανε ποτε κανενα καλο
Ναι μπαμπινιώτη είσαι κατά της βίας το πιστέψαμε.Δεκαετία 80 και 90 μπορεί να έκανες κουμάντο στα οπαδικά σε Πειραιά και Αθήνα αλλά όποτε έβλεπες τα ορκ από την Θεσσαλονίκη τις μαζεύες.Η Αλαμάνα που το παίζεις ότι τα ξες κιόλας είναι καταγεγραμμένο σκηνικό ακόμα και από την Ελληνική αστυνομία.Δεν είναι τυχαίο ότι οι δικοί σας τρέχανε στα νοσοκομεία και οι δικοί μας δίνανε καταθέσεις στα αστυνομικά τμήματα.
 

geroksouras

Γλομπεάρχης
Εγγρ.
29 Δεκ 2013
Μηνύματα
5.370
Κριτικές
291
Like
37.839
Πόντοι
34.478
Ναι μπαμπινιώτη είσαι κατά της βίας το πιστέψαμε.Δεκαετία 80 και 90 μπορεί να έκανες κουμάντο στα οπαδικά σε Πειραιά και Αθήνα αλλά όποτε έβλεπες τα ορκ από την Θεσσαλονίκη τις μαζεύες.Η Αλαμάνα που το παίζεις ότι τα ξες κιόλας είναι καταγεγραμμένο σκηνικό ακόμα και από την Ελληνική αστυνομία.Δεν είναι τυχαίο ότι οι δικοί σας τρέχανε στα νοσοκομεία και οι δικοί μας δίνανε καταθέσεις στα αστυνομικά τμήματα.
οπως τα λες ειναι, ακριβως, για δειξε μας κανενα ρεπορταζ της εποχης
οχι δεν υπαρχει
2016-04-27_154157.jpg
alamana fil 3.jpg
alamana fos.jpg
 
Τελευταία τροποποίηση:

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom