Νέα

ΚΛΕΙΣΤΟ Dina massage

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Dinamashand
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 100
  • Εμφανίσεις 13K
  • Tagged users Καμία

zadren

Σπουδαίος
Εγγρ.
20 Ιουλ 2015
Μηνύματα
10.444
Κριτικές
17
Like
2.495
Πόντοι
2.756
Το Μασάζ,

* καταπραΰνει τον πόνο και γαληνεύει το σώμα και το πνεύμα, καταπολεμά το στρες (ενεργοποίηση παρασυμπαθητικού νευρικού συστήματος)

* ελαττώνει ή διώχνει εντελώς τον σωματικό πόνο (έστω και προσωρινά)

* καταπολεμά την σωματική κόπωση και ενισχύει την ευλυγισία των αρθρώσεων

* ενισχύει την λειτουργία της αναπνοής και του ύπνου

* σε κυτταρικό επίπεδο έχει αποδειχθεί πως δίνει ενέργεια στο σώμα και καταπολεμά τις φλεγμονές

* βελτιώνει την κυκλοφορία του αίματος
ναι, καλα το daily mail ετσι τα γραφει, αλλα γραφει και κατι αλλο που λεγετε "happy ending" Αυτο ειναι γραμμενο στην 2η παραγραφο. Και οι φιλοι μου σε ρωτουν γι'αυτο και δεν απαντας...Τελικα τι ισχυει? Τριβουμε μονο τα γερικα κρεατα η "ριχνουμε 10αρικο και παιζουμε 50αρικο"...Τον Κο Αποπανογλου τον βλεπουμε καθολου?
 

spunky13

Τιμημένος
Εγγρ.
20 Οκτ 2005
Μηνύματα
15.726
Κριτικές
27
Like
6.702
Πόντοι
6.115
τα σχολια συγχωνευτηκαν.
 

astatos123

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
14 Μαΐ 2014
Μηνύματα
9.883
Κριτικές
9
Like
881
Πόντοι
426
που ειναι το μελι?
διοτι ακομα δεν καταλαβα το λογο που εχει το συγκεκριμενο θρεντ?
 

zadren

Σπουδαίος
Εγγρ.
20 Ιουλ 2015
Μηνύματα
10.444
Κριτικές
17
Like
2.495
Πόντοι
2.756
και εσυ τι περιμενες να κανουμε ,  γιατρε? ανοιγεις νημα(τα) σε site με καυλωμενους ιπποτες που απο το πρωι μεχρι το βραδυ σανιδιαζουνε τη σκαλωσια , μας εχουν κακομαθει και αλλες συναδελφισες γιατροι εδω μεσα που προσφερουν απλοχερα και απλο$%#*  το μασαζ και εχουμε γινει κολληματιες τους...τι περιμενες να βρεις? Τρικυκλα καροτσες και μινωταυρους???
 

astatos123

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
14 Μαΐ 2014
Μηνύματα
9.883
Κριτικές
9
Like
881
Πόντοι
426
αυτο που δεν καταλαβα ποτε μου - βεβαια δεν ειμαι και πολυ ευστροφος  :uglystupid: - ειναι το γιατι ενω βαζει καποια(ος) μια διαφημιση δεν περιγραφη αναλυτικα το διαφημιζομενο προιον! δεν καταλαβα γιατι πρεπει να κανω τον μαντη καλχαντα πρωι πρωι για να μαθω αν μαζι με το μασαζ προσφερεται και φραπεδακι σκετο η με καλαμακι η και κανενα μπριζολακι ! ?  :think: αλλα ειπαμε ειμαι και ΕΠΕ!  :hi:
 
OP
OP
D

Dinamashand

Μέλος
Εγγρ.
22 Οκτ 2015
Μηνύματα
31
Like
0
Πόντοι
0
αυτο που δεν καταλαβα ποτε μου - βεβαια δεν ειμαι και πολυ ευστροφος  :uglystupid: - ειναι το γιατι ενω βαζει καποια(ος) μια διαφημιση δεν περιγραφη αναλυτικα το διαφημιζομενο προιον! δεν καταλαβα γιατι πρεπει να κανω τον μαντη καλχαντα πρωι πρωι για να μαθω αν μαζι με το μασαζ προσφερεται και φραπεδακι σκετο η με καλαμακι η και κανενα μπριζολακι ! ?  :think: αλλα ειπαμε ειμαι και ΕΠΕ!  :hi:
Το massage βασίζεται στην χειροπρακτική.
:2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :rockon: :rockon: :rockon:
 

zadren

Σπουδαίος
Εγγρ.
20 Ιουλ 2015
Μηνύματα
10.444
Κριτικές
17
Like
2.495
Πόντοι
2.756
δηλαδη?? τελικα εισαι γιατρος, μασατζου η χειροπρακτορας? Γιατι οπο οσο ξερω (μασαζ δεν εχω παρει ποτε-την τελευταια φορα με ...μελ μισερωθηκα για 5 μερες) ειναι διαφορετικα πραγματα. Ο χειροπρακτορας για παραδειγμα και ο γιατρος ειναι επιστημονες, το μασαζ δεν ειναι επιστημη, και ο πελατης μπορει να μπερδευτει με τις υπηρεσιες αυτες αν δλδ παει για το μασαζ και του κανεις χειροπρακτικη ,  και νομιζει οτι ειναι μασαζ, θα παει με την θεια η αλλη θα ζητησει μασαζ και αυτο που θα παρει θα ειναι κατι το εντελως διαφορετικο με αποτελεσμα το σκουρδουμπλουκου να ειναι αναποφευκτο. Γι'αυτο οι συναγωνιστες(προσεχε συναγωνιστες τους λεω και οχι συνασθενεις) σε ρωτανε διαφορα πραγματα για τις υπηρεσιες σου.   Αν παλι ερθουν για συνδρομο ευερεθιστου εντερου και τους κανεις μασαζ, τοτε στο γιατρο που θα πανε, θα περιμενουν μασαζ και αυτος θα τους κανει χαραδροσκοπηση και θα βγουνε λεβεντοκωλοι απο κει μεσα.
 
OP
OP
D

Dinamashand

Μέλος
Εγγρ.
22 Οκτ 2015
Μηνύματα
31
Like
0
Πόντοι
0
δηλαδη?? τελικα εισαι γιατρος, μασατζου η χειροπρακτορας? Γιατι οπο οσο ξερω (μασαζ δεν εχω παρει ποτε-την τελευταια φορα με ...μελ μισερωθηκα για 5 μερες) ειναι διαφορετικα πραγματα. Ο χειροπρακτορας για παραδειγμα και ο γιατρος ειναι επιστημονες, το μασαζ δεν ειναι επιστημη, και ο πελατης μπορει να μπερδευτει με τις υπηρεσιες αυτες αν δλδ παει για το μασαζ και του κανεις χειροπρακτικη ,  και νομιζει οτι ειναι μασαζ, θα παει με την θεια η αλλη θα ζητησει μασαζ και αυτο που θα παρει θα ειναι κατι το εντελως διαφορετικο με αποτελεσμα το σκουρδουμπλουκου να ειναι αναποφευκτο. Γι'αυτο οι συναγωνιστες(προσεχε συναγωνιστες τους λεω και οχι συνασθενεις) σε ρωτανε διαφορα πραγματα για τις υπηρεσιες σου.   Αν παλι ερθουν για συνδρομο ευερεθιστου εντερου και τους κανεις μασαζ, τοτε στο γιατρο που θα πανε, θα περιμενουν μασαζ και αυτος θα τους κανει χαραδροσκοπηση και θα βγουνε λεβεντοκωλοι απο κει μεσα.
χα χα χα δακτυλοσκοπικη εξεταση ειναι αλλου.... :gay: :gay: :gay:
 

μορφονιος

Σπουδαίος
Εγγρ.
6 Ιουλ 2013
Μηνύματα
10.091
Κριτικές
2
Like
8.838
Πόντοι
2.456
Ντινα,ξερεις να κανεις αθλητικο μασαζ;
 

zadren

Σπουδαίος
Εγγρ.
20 Ιουλ 2015
Μηνύματα
10.444
Κριτικές
17
Like
2.495
Πόντοι
2.756
γιατι ρε ρεμαλι? προετοιμαζεσαι για αγωνα με αλλη μετα?? :2funny: :2funny:
 
OP
OP
D

Dinamashand

Μέλος
Εγγρ.
22 Οκτ 2015
Μηνύματα
31
Like
0
Πόντοι
0
Ντινα,ξερεις να κανεις αθλητικο μασαζ;
ναι ξερω
Το αθλητικό μασάζ βοηθά στο να διατηρούνται οι μυς σε καλή κατάσταση ελαστικότητας και θρεπτικότητας. Σε περιόδους έντονης προπόνησης το σώμα του αθλητή δεν προλαβαίνει να συνέλθει τελείως και αυτό έχει σαν αποτέλεσμα τη μείωση της απόδοσής του, δηλαδή υπερκόπωση. Το αθλητικό μασάζ μειώνει την μυϊκή δυσφορία, μειώνει τον πόνο που προκαλεί το γαλακτικό οξύ, προωθεί την τοπική και γενική χαλάρωση των μυών μετά την άσκηση. Γενικά, είναι η πιο κατάλληλη τεχνική για την αποκατάσταση αθλητικών κακώσεων, βοηθάει στο να διατηρούνται οι ιστοί σε καλή κατάσταση, διότι κινητοποιεί όλους τους ιστούς που εμπλέκονται στην κίνηση, επιταχύνει την επούλωση, ενισχύει την ελαστικότητα και βελτιώνει το εύρος κίνησης.
 

zadren

Σπουδαίος
Εγγρ.
20 Ιουλ 2015
Μηνύματα
10.444
Κριτικές
17
Like
2.495
Πόντοι
2.756
ποτε προλαβες και τα εγραψες ολα αυτα σαν απαντηση? Σικε ο αγωνας μαγκες, ο μοχα μαλλον της ειχε πει τι θα ρωτησει απο χτες..... :2funny: :2funny: :2funny:
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom