Νέα

ΚΛΕΙΣΤΟ Dina massage

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Dinamashand
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 100
  • Εμφανίσεις 13K
  • Tagged users Καμία

Dinamashand

Μέλος
Εγγρ.
22 Οκτ 2015
Μηνύματα
31
Like
0
Πόντοι
0
αλλάζει το τηλέφωνο, αλλάζει την φωτογραφία ( έτσι ή αλλιώς το 99,999% είναι ψεύτικες) , αλλάζει και το καλλιτεχνικό της ....και τι να προσέξεις μετά, αντίο ....
Καλησπέρα ο ποίος με έχει δει ξέρει πως είμαι και πόσο αληθινές  οι φώτο μου δεν κρύβομαι απο κανέναν. Και το καλλιτεχνικό μου είναι όντος D... K... στο fb και οι περισσότεροι εδώ το ξέρουν. Καλό σας βράδυ.
 
 
OP
OP
D

Dinamashand

Μέλος
Εγγρ.
22 Οκτ 2015
Μηνύματα
31
Like
0
Πόντοι
0
Αν έχετε κάποια απορία ας ανοίξουμε συζήτησή οσο άφορα έμενα και το επάγγελμα που κάνω. θα χαρώ να σας απαντήσω σε αυτά που θέλετε να μάθετε. Ευχαριστώ
 

alex04

Μέλος
Εγγρ.
16 Νοε 2010
Μηνύματα
30
Like
8
Πόντοι
0
Καλησπέρα ο ποίος με έχει δει ξέρει πως είμαι και πόσο αληθινές  οι φώτο μου δεν κρύβομαι απο κανέναν. Και το καλλιτεχνικό μου είναι όντος D... K... στο fb και οι περισσότεροι εδώ το ξέρουν. Καλό σας βράδυ.
 
Εσύ τώρα ποια είσαι γιατί μπερδεύτηκα..
 
OP
OP
D

Dinamashand

Μέλος
Εγγρ.
22 Οκτ 2015
Μηνύματα
31
Like
0
Πόντοι
0
block0,roninanka,topgun83,Πετρος Γεωργιου:
Ασχολούμαι  με μασάζ.


 
OP
OP
D

Dinamashand

Μέλος
Εγγρ.
22 Οκτ 2015
Μηνύματα
31
Like
0
Πόντοι
0
καλημέρα με πολύ καλή διάθεση για εσάς και για μενα. ευχαριστώ για τα μηνύματα που μου έχετε γράψει απλά δεν έχω ακόμα πρόσβαση για πμ λίγο υπομονή.
 
OP
OP
D

Dinamashand

Μέλος
Εγγρ.
22 Οκτ 2015
Μηνύματα
31
Like
0
Πόντοι
0
Μασάζ για άντρες
Το αντρικό σώμα διαφέρει από αυτό της γυναίκας όσο αφορά το μυϊκό του σύστημα και για αυτό οι απαιτήσεις ενός άντρα είναι τελείως διαφορετικές από αυτές της γυναίκας. Συγκεκριμένα, το μυϊκό σύστημα του ανδρός είναι πιο ανεπτυγμένο και το δέρμα είναι πιο τραχύ σε σχέση με της γυναίκας. Γι’ αυτό και οι απαιτήσεις στο μασάζ είναι διαφορετικές...

Πιο αναλυτικά, στην περίπτωση που ένας άντρας θελήσει να απολαύσει μασάζ, θα πρέπει να υπάρξει προσοχή από τον θεραπευτή στην επιλογή του είδους μάλαξης και στην ένταση του. Το ιδανικότερο είδος μασάζ για έναν άνδρα είναι οι κλασικοί τύποι, όπως το βαθύ χαλαρωτικό μασάζ (deep tissue) όπου οι πιέσεις είναι πιο έντονες και φθάνουν σε πιο βαθείς ιστούς, το αθλητικό μασάζ (λειτουργική μάλαξη) και το χαλαρωτικό μασάζ.
 
OP
OP
D

Dinamashand

Μέλος
Εγγρ.
22 Οκτ 2015
Μηνύματα
31
Like
0
Πόντοι
0
Χαλαρωτικό μασάζ
Γνωστό και ως relax massage για ανακούφιση σε μυϊκά προβλήματα και ιδιαίτερη χαλάρωση.
 

gampros

Μέλος
Εγγρ.
25 Αυγ 2005
Μηνύματα
405
Κριτικές
8
Like
82
Πόντοι
1
χωρις "παρελκομενα"  ????
 
OP
OP
D

Dinamashand

Μέλος
Εγγρ.
22 Οκτ 2015
Μηνύματα
31
Like
0
Πόντοι
0
Το αντρικό σώμα διαφέρει από αυτό της γυναίκας όσο αφορά το μυϊκό του σύστημα και για αυτό οι απαιτήσεις ενός άντρα είναι τελείως διαφορετικές από αυτές της γυναίκας. Συγκεκριμένα, το μυϊκό σύστημα του ανδρός είναι πιο ανεπτυγμένο και το δέρμα είναι πιο τραχύ σε σχέση με της γυναίκας. Γι’ αυτό και οι απαιτήσεις στο μασάζ είναι διαφορετικές...

Πιο αναλυτικά, στην περίπτωση που ένας άντρας θελήσει να απολαύσει μασάζ, θα πρέπει να υπάρξει προσοχή από τον θεραπευτή στην επιλογή του είδους μάλαξης και στην ένταση του. Το ιδανικότερο είδος μασάζ για έναν άνδρα είναι οι κλασικοί τύποι, όπως το βαθύ χαλαρωτικό μασάζ (deep tissue) όπου οι πιέσεις είναι πιο έντονες και φθάνουν σε πιο βαθείς ιστούς, το αθλητικό μασάζ (λειτουργική μάλαξη) και το χαλαρωτικό μασάζ.

Πιο εναλλακτικά είδη, που θα μπορούσε να δοκιμάσει ένας άνδρας, είναι η ρεφλεξολογία, το σιάτσου, το αγιουβερδικό μασάζ, το ταϋλανδέζικο μασάζ, το λεμφικό μασάζ αν και σε γενικές γραμμές τα περισσότερα είδη μασάζ είναι κατάλληλα σχεδιασμένα και για άνδρες και για γυναίκες.
 
OP
OP
D

Dinamashand

Μέλος
Εγγρ.
22 Οκτ 2015
Μηνύματα
31
Like
0
Πόντοι
0
Το massage βασίζεται στην χειροπρακτική.
 

tramountana

Σεβαστός
Εγγρ.
2 Φεβ 2010
Μηνύματα
76.755
Κριτικές
2
Like
2.714
Πόντοι
1.306
αντιληπτόν... το κατάστημα προσφέρει φραπέ...
 
OP
OP
D

Dinamashand

Μέλος
Εγγρ.
22 Οκτ 2015
Μηνύματα
31
Like
0
Πόντοι
0
Το Μασάζ,

* καταπραΰνει τον πόνο και γαληνεύει το σώμα και το πνεύμα, καταπολεμά το στρες (ενεργοποίηση παρασυμπαθητικού νευρικού συστήματος)

* ελαττώνει ή διώχνει εντελώς τον σωματικό πόνο (έστω και προσωρινά)

* καταπολεμά την σωματική κόπωση και ενισχύει την ευλυγισία των αρθρώσεων

* ενισχύει την λειτουργία της αναπνοής και του ύπνου

* σε κυτταρικό επίπεδο έχει αποδειχθεί πως δίνει ενέργεια στο σώμα και καταπολεμά τις φλεγμονές

* βελτιώνει την κυκλοφορία του αίματος
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom