Νέα

Διακοπές στην τουρκία .. μήπως είναι καλύτερα και πολύ φθηνότερα??

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα koproni65
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 228
  • Εμφανίσεις 15K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

trikardos

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
18 Σεπ 2008
Μηνύματα
11.075
Like
24
Πόντοι
166
Εκαναμε βόλτα στην "Αγορα των μπαχαρικών" και είπαμε να φάμε στο ρεστοράν του "Παντελή" που βρίσκεται σε μια από τις εισόδους του παζαριου.

2 μπύρες Εφες - 2 μερίδες (λοιψές) κεμπαπ- 1 τζατσίκι- 1 μελιτζανοσαλάτα -1ντολμαδακια (4ηταν) σύνολο 110 λίρες!!!!!!!!!!!!!!! σχεδόν 47ευράααααααααα

ΚΛΕΦΤΕΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣ

τό ξέρω άν καί όπως η πλειοψηφία τών κορφιατών επιεικώς άσχετοι από τουρισμό άν καί ασχολείστε 100 χρόνια....
πουθενα περισσοτερη εκμεταλευση αν εισαι ελληνας απο την κερκυρα....

Πόλύ σωστά τα λες!!!! οι κερκυραίοι δεν ειναι επαγγελματίες (οι ηπειρώτες εχουν το πανω χερι στην Κερκυρα, γιαυτό και την  :knockinb: από κόμπλεξ)
 

Επισκέπτης
Πριν 2βδομάδες πήγα 3ημερο Κωνσταντινούπολη. Εντελός ξαφνικά και ανοργάνοτα (χωρις πρακτορείο δλδης). Ολα τα έξοδα (ξενοδοχειο κεντρο 3αστερων-αερ.εισητηρια-φαι- τσάρκες κλπ αλλά χωρίς ψώνια, δεν άξιζε τίποτα) για 2, ήταν 1200ευρά.
Αυτό που κατάλαβα ειναι πως η Τουρκία εχει πάψει να ειναι φθηνή. Οι γείτωνες ειναι το ίδιο λαμογια-κλέφτες όπως εμας.
Πάντως δεν ειδα πολλους τουρίστες γενικά, οι περισσότεροι μάλλον ηταν γκιαούριδες :2funny:

Ειμαι Κορφιάτης εμπλεκομενος με τον τουρισμό

Προτείνω ο μάρτυς να εξαιρεθεί...  :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:
 
OP
OP
K

koproni65

Ανώτερος
Εγγρ.
12 Μαρ 2006
Μηνύματα
3.493
Κριτικές
22
Like
356
Πόντοι
5.795
Εκαναμε βόλτα στην "Αγορα των μπαχαρικών" και είπαμε να φάμε στο ρεστοράν του "Παντελή" που βρίσκεται σε μια από τις εισόδους του παζαριου.

2 μπύρες Εφες - 2 μερίδες (λοιψές) κεμπαπ- 1 τζατσίκι- 1 μελιτζανοσαλάτα -1ντολμαδακια (4ηταν) σύνολο 110 λίρες!!!!!!!!!!!!!!! σχεδόν 47ευράααααααααα

ΚΛΕΦΤΕΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣ

Πόλύ σωστά τα λες!!!! οι κερκυραίοι δεν ειναι επαγγελματίες (οι ηπειρώτες εχουν το πανω χερι στην Κερκυρα, γιαυτό και την  :knockinb: από κόμπλεξ)
πάντως άν θές τήν αποψή μου πήγες σαν αμερικάνος χαζοτουρίστας στήν κωσταντινούπολη και σου πιασαν τόν κόλο...
είναι σαν να πάς στην αθηνα στην πλακα στην κυδαθηναιων να φας εκει πού πήγες..
τουλάχιστον ρίχνε καμμια ματια στό τριπ αντβαισορ......
 

trikardos

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
18 Σεπ 2008
Μηνύματα
11.075
Like
24
Πόντοι
166
Προτείνω ο μάρτυς να εξαιρεθεί...  :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:

Διάβασε με πρωτα και μετά με εξερείς :s&m_1:

Πάντως αυτό που κατάλαβα ειναι ότι και οι περισσότεροι τούρκοι, αρπαχτή πάνε να κάνουνε,

Αυτή μου η παρατήρηση με καθησυχασε. Δεν βλέπω να έχουν μέλον αν κάνουν τα ιδια λάθη με μας.
Βεβαια έχουμε περίπου το ιδιο τουριστικο προιόν, αλλά αυτοί εχου εκατομύρια φθηνά εργατικά χερια.
 
OP
OP
K

koproni65

Ανώτερος
Εγγρ.
12 Μαρ 2006
Μηνύματα
3.493
Κριτικές
22
Like
356
Πόντοι
5.795
ίσως αξίζει να δει κανείς ευκαιρία (αν έχει άνεση χρήματος κι επομένως χρόνου) την προοπτική να νοικιάσει σπίτι παραθαλάσσιο με παρέα στα παράλια για πάνω από 20 μέρες.
Κωλοτούμπες κάνουν για τέτοια και συμφέρει.
Νοικιάζεις κι ένα τετράτροχο.
και καλύτερα τόν σεπτέμβρη εκεί νά δείς πάρτυ τιμών....
σέ λίγο με τα 600 ευρώ τό μήνα συνταξη πολλοι συνταξιούχοι θά πηγένουν για 10 μηνες στην τουρκια....
 

Επισκέπτης
Διάβασε με πρωτα και μετά με εξερείς :s&m_1:
Τι να σε διαβάσω πρώτα ρε νούμερο ; Ποιος περνιέσαι που θα σε διαβάσω κιόλας άξεστε ανορθόγραφε...  :shit: :shit: :shit:
warnwarn.gif
 [/color[/URL]]
 

trikardos

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
18 Σεπ 2008
Μηνύματα
11.075
Like
24
Πόντοι
166
Τι να σε διαβάσω πρώτα ρε νούμερο ; Ποιος περνιέσαι που θα σε διαβάσω κιόλας άξεστε ανορθόγραφε...  :shit: :shit: :shit:

Ακού φασιστάκο - διάλογο κάνουμε. Αν νομίζεςι ότι εσύ κάνεις τους κανόνες, κάνεις λάθος.

Όσο για την ορθογραφία μου, τοχω δηλώσει οτι ειμαι δυσλεξικός
 

master21

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
3 Μαρ 2010
Μηνύματα
35.258
Κριτικές
1
Like
35
Πόντοι
366
πέρυσι είχαν πάει φίλοι μου και είχαν μείνει απίστευτα ικανοποιημένοι από τις τιμές και από την παροχή υπηρεσιών! Δεν είναι μυστικό ότι σαν λαός είμαστε καβατζόπουστες και κλεφταράδες.
Προσωπική εμειρία (διαφοράς τιμών σε διάφορα αγαθά): εχω ΠΑΨΕΙ να αγοράζω από Ελλάδα και αγοράζω από το ebay σχεδόν ΟΤΙΔΗΠΟΤΕ
Σωστος γαμαει το Ebay.
 

Επισκέπτης
Ακού φασιστάκο - διάλογο κάνουμε. Αν νομίζεςι ότι εσύ κάνεις τους κανόνες, κάνεις λάθος.

Όσο για την ορθογραφία μου, τοχω δηλώσει οτι ειμαι δυσλεξικός
Ακριβώς καραγκιοζάκο , διάλογο κάνουμε !!!

Σε λέω νούμερο και καραγκιόζη κι επειδή δεν σου αρέσει μου απαντάς ότι εγώ κάνω τους κανόνες ;

Μα είσαι παντελώς ζντουπ βλήμα ;;;  :shit: :shit: :shit:
 

tramountana

Σεβαστός
Εγγρ.
2 Φεβ 2010
Μηνύματα
76.755
Κριτικές
2
Like
2.714
Πόντοι
1.306
Εκαναμε βόλτα στην "Αγορα των μπαχαρικών" και είπαμε να φάμε στο ρεστοράν του "Παντελή" που βρίσκεται σε μια από τις εισόδους του παζαριου.

2 μπύρες Εφες - 2 μερίδες (λοιψές) κεμπαπ- 1 τζατσίκι- 1 μελιτζανοσαλάτα -1ντολμαδακια (4ηταν) σύνολο 110 λίρες!!!!!!!!!!!!!!! σχεδόν 47ευράααααααααα

ΚΛΕΦΤΕΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣ

Πόλύ σωστά τα λες!!!! οι κερκυραίοι δεν ειναι επαγγελματίες (οι ηπειρώτες εχουν το πανω χερι στην Κερκυρα, γιαυτό και την  :knockinb: από κόμπλεξ)

εεεε μα και σύ στον Παντελή βρήκες να φάς????????????

ας πήγαινες στα παραδοσιακά κεφτεδάδικα που είναι κοντα στην Αγία Σοφία.. 4 μερίδες κεφτέδες, 2 μερίδες πατάτες, 1 μερίδα πιάζι, μια ντομάτα, 3 μπύρες 60 λιρες
 

διομήδης

Τιμημένος
Εγγρ.
26 Δεκ 2008
Μηνύματα
44.918
Like
30.167
Πόντοι
5.006
Εκαναμε βόλτα στην "Αγορα των μπαχαρικών" και είπαμε να φάμε στο ρεστοράν του "Παντελή" που βρίσκεται σε μια από τις εισόδους του παζαριου.

2 μπύρες Εφες - 2 μερίδες (λοιψές) κεμπαπ- 1 τζατσίκι- 1 μελιτζανοσαλάτα -1ντολμαδακια (4ηταν) σύνολο 110 λίρες!!!!!!!!!!!!!!! σχεδόν 47ευράααααααααα

ΚΛΕΦΤΕΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣ

Πόλύ σωστά τα λες!!!! οι κερκυραίοι δεν ειναι επαγγελματίες (οι ηπειρώτες εχουν το πανω χερι στην Κερκυρα, γιαυτό και την  :knockinb: από κόμπλεξ)
Πήγαινε στην μεγάλη οδό του Πέρα στην στοά των λουλουδιών (cicek pasaji) και βρες την ταβέρνα του Γιώργου  :rockon:
Θα με θυμηθείς
 

διομήδης

Τιμημένος
Εγγρ.
26 Δεκ 2008
Μηνύματα
44.918
Like
30.167
Πόντοι
5.006
εεεε μα και σύ στον Παντελή βρήκες να φάς????????????

ας πήγαινες στα παραδοσιακά κεφτεδάδικα που είναι κοντα στην Αγία Σοφία.. 4 μερίδες κεφτέδες, 2 μερίδες πατάτες, 1 μερίδα πιάζι, μια ντομάτα, 3 μπύρες 60 λιρες
Καλα ρε τραβαμούνιε είσαι τρελός
σε άγνωστα μέρη και μαγαζιά κιμάς τρώγεται ρεεεεεεεεεεεεεεεε!!!!
 

tramountana

Σεβαστός
Εγγρ.
2 Φεβ 2010
Μηνύματα
76.755
Κριτικές
2
Like
2.714
Πόντοι
1.306
Καλα ρε τραβαμούνιε είσαι τρελός
σε άγνωστα μέρη και μαγαζιά κιμάς τρώγεται ρεεεεεεεεεεεεεεεε!!!!

λες εεεε.. το ένα από αυτά υπάρχει από το 1923 στο ίδιο μέρος και το τιμά μια φορά την εβδομάδα και ο Ερντογάν... παρόλα αυτά οι τιμές του χαμηλές..

και ο κιμάς στην Τουρκία δεν είναι μοσχαρίσιος.. από πρόβατο είναι
 

διομήδης

Τιμημένος
Εγγρ.
26 Δεκ 2008
Μηνύματα
44.918
Like
30.167
Πόντοι
5.006
λες εεεε.. το ένα από αυτά υπάρχει από το 1923 στο ίδιο μέρος και το τιμά μια φορά την εβδομάδα και ο Ερντογάν... παρόλα αυτά οι τιμές του χαμηλές..

και ο κιμάς στην Τουρκία δεν είναι μοσχαρίσιος.. από πρόβατο είναι
και νομίζεις οτι σου δίνουν εσενα σαν πελατη απο τον ίδιο κιμά που του δίνουν και τρώει του τύπου  :think:
Βγάλε βρώμα ότι είναι απο χοιρινό ο κιμάς τους να μην ξαναπατήσει άνθρωπος στο μαγαζί  :2funny: :2funny: :2funny:
 

tramountana

Σεβαστός
Εγγρ.
2 Φεβ 2010
Μηνύματα
76.755
Κριτικές
2
Like
2.714
Πόντοι
1.306
και νομίζεις οτι σου δίνουν εσενα σαν πελατη απο τον ίδιο κιμά που του δίνουν και τρώει του τύπου  :think:
Βγάλε βρώμα ότι είναι απο χοιρινό ο κιμάς τους να μην ξαναπατήσει άνθρωπος στο μαγαζί  :2funny: :2funny: :2funny:

λες εεεε.. οχι ρε καλό μαγαζί είναι
 

mounitsa

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
21 Οκτ 2006
Μηνύματα
20.880
Like
13
Πόντοι
366
Εχω παει τουρκια αρκετες φορες...Λογω καταγωγης ισως να μην ειμαι και τοσο αντικειμενικη αλλα προσωπικα στην Τουρκια εχω περασει υπεροχα και οι τιμες σε σχεση με τις υπηρεσιες ειναι εξαιρετικες...Υπαρχουν πολυ ομορφα ξενοδοχεια σε καλες τιμες (οι αντιστοιχες στην Ελλαδα θα ηταν απαγορευτικες) υπραχουν ωραια Hostel και παμφθηνα εστιατορια...Στα παραλια επειδη υπαρχει ιδιαιτερος τουρισμος τα ξενοδοχεια εχουν ψιλοτσιμπησει τις τιμες τους τα τελευταια 2 χρονια...Αυτο που για μενα ομως ειναι ασυγκριτο με την Ελλαδα και στο οποιο δίνω πολυ σημασια οταν παω διακοπες ειναι οι υπηρεσιες...Μπορει να μην αρεσει σε καποιους αλλα οι Τουρκοι γενικα σαν λαος (και οχι μονο οσοι ασχολουνται με τον τουρισμο) ειναι ανθρωποι και φιλοξενοι και κυριως εξυπηρετικοτατοι...Κατι το οποιο εχω δει και σε αλλες χωρες (Ισπανια κλπ) αλλα οχι σε τετοιο βαθμο...Και φετος θα παω στα παραλια για αλλη μια χρονια :)
 

tramountana

Σεβαστός
Εγγρ.
2 Φεβ 2010
Μηνύματα
76.755
Κριτικές
2
Like
2.714
Πόντοι
1.306
Εχω παει τουρκια αρκετες φορες...Λογω καταγωγης ισως να μην ειμαι και τοσο αντικειμενικη αλλα προσωπικα στην Τουρκια εχω περασει υπεροχα και οι τιμες σε σχεση με τις υπηρεσιες ειναι εξαιρετικες...Υπαρχουν πολυ ομορφα ξενοδοχεια σε καλες τιμες (οι αντιστοιχες στην Ελλαδα θα ηταν απαγορευτικες) υπραχουν ωραια Hostel και παμφθηνα εστιατορια...Στα παραλια επειδη υπαρχει ιδιαιτερος τουρισμος τα ξενοδοχεια εχουν ψιλοτσιμπησει τις τιμες τους τα τελευταια 2 χρονια...Αυτο που για μενα ομως ειναι ασυγκριτο με την Ελλαδα και στο οποιο δίνω πολυ σημασια οταν παω διακοπες ειναι οι υπηρεσιες...Μπορει να μην αρεσει σε καποιους αλλα οι Τουρκοι γενικα σαν λαος (και οχι μονο οσοι ασχολουνται με τον τουρισμο) ειναι ανθρωποι και φιλοξενοι και κυριως εξυπηρετικοτατοι...Κατι το οποιο εχω δει και σε αλλες χωρες (Ισπανια κλπ) αλλα οχι σε τετοιο βαθμο...Και φετος θα παω στα παραλια για αλλη μια χρονια :)

δηλαδή ???
 

VASILIAS

Μέλος
Εγγρ.
8 Νοε 2005
Μηνύματα
1.544
Like
2
Πόντοι
16
παντως μην περιμενετε τις τιμες που ειχαν πριν 5 χρονια.η Τουκια αναπτυσεται ραγδαια ;)
οχι σαν κατι αλλους :headbang: :helpplea:
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom