Νέα

"Black Jack" Αλήθειες & Μύθοι...

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα BeatTheDealerAndTheBooker
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 88
  • Εμφανίσεις 7K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

pdorison

Μέλος
Εγγρ.
18 Ιουλ 2006
Μηνύματα
1.326
Like
0
Πόντοι
16
ρε μαγκες για να μη κουραζεστε τα πραγματα ειναι απλα:

στο καζινο οι πιθανοτητες βαση μαθηματικων ειναι συντριπτικα κατα σας.

παιχτε οτι εχετε ορεξη να παιξετε για πλακα και σας περισευει και να βγειτε κερδισμενοι καλως

αυτο ειναι ο βασικος κανονας για τα αντικειμενικα καζινο γιατι σε αυτα που βγαινει οτι νουμερο και οτι χαρτι θελει ο ντιλερ αλλαζουν τα δεδομενα. παιχτε οτι εχετε σκοπο να πεταξετε και καλη τυχη!!!
 
OP
OP
B
Εγγρ.
13 Δεκ 2009
Μηνύματα
43
Like
0
Πόντοι
0
CARD-COUNTING
ΒΑΣΙΚΕς ΑΡΧΕς ΑΞΙΑ ΦΥΛΛΩΝ ΚΛΠ
1.ΤΑ ΦΥΛΛΑ ΕΙΝΑΙ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΗς ΑΞΙΑς,Κ ΤΟ ΕΝΑ ΚΑΛΟ ΑΝΤΙΣΤΑΘΜΙΖΕΙ  ΤΟ ΑΛΛΟ ΚΑΚΟ,ετσι το συνολο αν παιζαμε μια ταπουλα η περισοτερες απο την αρχη ως το τελος ειναι μηδεν
οι αυξομειωσεις του real-count ειναι ενδειξη τι ποιοτικα ειναι το ΥΠΟΛΟΙΠΟ ΠΕΡΙΕΧΟΜΕΝΟ ΤΟΥ ΚΟΥΤΙΟΥ Κ ΠΩς ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΟΝΤΑΡΟΥΜΕ
το βασικο δεν ειναι αν κερδιζω εγω η ο ντηλερ,αυτο ενδιαφερει οποιον ειναι απλα παικτης θαμωνας κ για να κερδισει σε χρημα πρεπει να κερδισει κ σε φορες τον ντηλερ αφου τα στοιχηματα του ειναι -και λογικα-ισοποσα η παρεμφερη
ο μετρητης μπορει να κερδισει τον ντηλερ 10 φορες κ να χασει 50,αλλα να φυγει με κερδος αν τα πονταρισματα τα μεγαλα που γινονται παντα κ μονο στο υψηλο καουντ "περασουν"
χανει λοιπον 50φορες-υπερβαλλω λιγο για να γινω κατανοητος,αποκλειεται αυτο,αλλα εστω λεμε- απο 10 ευρω-μινιμ τραπεζιου,αλλα κερδιζω μονο 10 αλλα με 150ε ΒΕΤ,αυτο σημαινει 1500 μειον 500,χιλια ευρω κερδος που ειναι κι ενα ποσο που δεν ανοιγει ουτε μυτη,για καποιο διαστημα βεβαια,αν γινετε συνεχεια,τρως πορτα....
ετσι λοιπον δεν ενδιαφερει ποσες φορες θα κερδισω τον ντιλερ συνεχεια,αλλα οταν ειναι να κερδισω να πονταρω σωστα για να νικησω στο χρηματικο τμημα,γι αυτο κι ειπα οτι δεν ενδιαφερει η παικτικοτητα αλλα η σωστη στοιχιματικοτητα
τα παιρνω λοιπον απο την αρχη τα θεματα,αν μπηκατε,οπως νομιζω, λιγο στο νοημα....
 
OP
OP
B
Εγγρ.
13 Δεκ 2009
Μηνύματα
43
Like
0
Πόντοι
0
είναι σαν την αριθμητική πρόοδο, έχανε ένα εκατομμύριο έβαζε δύο, κτλ κτλ
το ίδιο ισχύει και στα περισσότερα παιγνία (βλ. ρουλέτα, σεμέν ντεφερ, κτλ)
αυτο λεγεται κατ αρχας martingalle systemη συστημα προοδευτικου πονταρισματος
ειναι το πιο σιγουρο συστημα για να χασεις τα χρηματα σου στο καζινο
ο λογος
απλος το limit up sto BET!!!
Πρωσοπικα δεν πιστευω, OTI KATI TETOIO TO EKANE O TARAMAS, ΠΑΙΖΟΝΤΑς ΜΕ ΔΙΚΑ ΤΟΥ ΛΕΦΤΑ...... :think:
ΙΣΩς ΤΟ ΕΚΑΝΕ ΓΙΑ ΝΑ ΔΕΙΤΕ ΕΣΕΙς Κ ΝΑ φατε τη "φολα" :think:,ισως κατι αλλο εκανε κ δεν το αντεληφθεις σωστα... :think:
παντως στα συστηματα πονταρισματος ειναι το πιο αρχαιο κ το μονο σιγουρο -λογω "ταβανιου" στο ΒΕΤ, ΑΠΟ ΤΟΥς ΚΑΝΟΝΕς ΚΑΖΙΝΟ ΣΕ ΟΛΟ ΤΟΝ ΚΟΣΜΟ,για να τα χασεις ολα κ γρηγορα
η μοναδικη,για γερα νευρα στομαχια κ πορτοφολια,ειναι στο ιντερνετικο στοιχημα,οπου λογω των παρα πολλων παροχεων στοιχηματος πανω στο ιδιο γεγονος,πχ ενα ποδοσφαιρικο παιχνιδι,μπορεις διαμοιραζοντας το ΒΕΤ σε πολλους παροχους να κανεις MARTINGALLE ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΟ ΠΟΝΤΑΡΙΣΜΑ ΕΩς ΟΤΟΥ ΝΙΚΗΣΕΙς
δεν το εχω κανει,δοκιμασε το κ πες μας το αποτελεσμα για,αποκλειστικα ιντερνετικο παιχνιδι
στο live-cazino, ΔΕΝ ΕΦΑΡΜΟΖΕΤΕ, μην το δοκιμασεις το εχουν δοκιμασει αλλοι,κι ακομα κλαινε την "δοκιμη" τους.... :S :S :S :S
ακομα κ αν ξερεις οτι ειναι πιθανον να κερδισεις λογω "θετικου" κουτιου,μην ξεχνας οτι θετικο ειναι κ για τον ντηλερ
οποτε αν παιρνεις εσυ,στο συγκεκριμενο κουτι την συγκεκριμενη στιγμη που θα εφαρμοσεις το προοδευτικο πονταρισμα σου,παιρνεις εσυ 7 κ 8αρια κ μετα 10αρια κι ο ντηλερ εχει δεκαρια,εχοντας παιξει το hight bet σου στις τεσερεις πεντε φορες,αν χασεις,ολα παιζουν σε μια παρτιδα,στις 10,20 παρτιδες ειναι το πλεονεκτημα σου,ΤΟΤΕ ΕΝΔΕΧΕΤΕ ΧΩΡΙς ΝΑ ΠΑΡΕΙς "ΜΙΑ ΓΥΡΑ" ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΗΔΗ ΣΤΟΛΙΜΙΤ-ΑΠ....κ μετα???ακομα κι αν κερδισεις την επομενη εχεις ηδη χασει ολες τις προηγουμενες
ΟΤΙ ΧΕΙΡΟΤΕΡΟ ΚΑΙ ΠΙΟ ΕΠΙΚΙΝΔΥΝΟ,μεινετα μακρια απο αυτο σε ολα τα παιγνια που εχουν limit-up!!!!!
 
OP
OP
B
Εγγρ.
13 Δεκ 2009
Μηνύματα
43
Like
0
Πόντοι
0
αυριο,δηλσδη σημερα τα συστηματα etc, για το card-COUNTING :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup:
GOOD NIGHT BOYS AND GIRLS
James :grin: :grin: :grin: :grin:
 
OP
OP
B
Εγγρ.
13 Δεκ 2009
Μηνύματα
43
Like
0
Πόντοι
0
ρε ξεκολλατε με τα συστηματα και τις μαλακιες
ολα τα Ελληνικα καζινο εχουνε shuffler, τι συστημα θα παιξεις?
H EΡΩΤΗΣΗ ΣΟΥ ΕΧΕΙ ΗΔΗ ΑΠΑΝΤΗΘΕΙ,,,ΔΕς ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΑ ΠΟΣΤ....
 

hantok

Μέλος
Εγγρ.
9 Μαΐ 2006
Μηνύματα
382
Like
0
Πόντοι
1
εγώ αυτά τα τερτίπια τα ακούω βερεσέ. Έχω αρκετά χρόνια παίξει μπλακ τζακ, και είμαι σε θετικό πρόσημο ακόμα ακολουθώντας τους εξής κανόνες που για μένα δουλεύουν μια χαρά:
1ον δε κάθομαι παραπάνω από 2,5 ώρες στο καζίνο, βρέξει/χιονίσει. Ο χρόνος είναι πάντα υπερ του καζίνο.
2ον δε παίζω ποτέ παραπάνω από τα λεφτά που έχω ήδη προαποφασίσει
3ον παίζω σχετικά μεγάλα πονταρίσματα και σχεδόν ποτέ το μίνιμουμ του τραπεζιού, μου είναι αδιάφορο να παίξω για 5 ώρες και να φύγω με 30 ευρώ πάνω ή 30 κάτω. Πάω να κερδίσω, όχι για τη χαρά του παιχνιδιού. Συν του οτι με ενοχλεί η τσιγαρίλα και αποσυντονίζομαι μετά το δίωρο.
4ον αν διπλασιάσω νωρίς τα λεφτά που πήγα, τέλος το παιχνίδι για μένα κείνη τη φορά. Ας έπαιξα και ένα τέταρτο μόνο ή μισή ώρα. Κάθομαι κάνα μισαωρο να παρατηρήσω κάποιους παίχτες που έχω εντοπίσει καλούς και μετά φεύγω.
5ον αν με πάει κάργα η μέρα και σηκώσω αρκετά καλά λεφτά για τα δεδομένα μου, αποχαιρετάω για καιρό το καζίνο ώστε να φχαριστηθώ το κέρδος μου και να ξεφύγω από το τρυπάκι της βουλιμίας. Πρόπερσι σήκωσα 12 χιλιάρικα σε μια βραδιά, έκανα ένα χρόνο να ξαναπάω.
6ον Δε πάω με παρέα ποτέ καζίνο για πολλούς λόγους, λιγότερο ή περισσότερο προφανείς.

Όσα χρόνια παίζω έχουν τύχει όλοι οι πιθανοί συνδυασμοί που μπορούν να τύχουν, ας μας πει ο φίλος παραπάνω έναν αξιόπιστο τρόπο που να μπορείς να υπολογίζεις πως έχουν πέσει τα φύλλα από τις 6 τράπουλες που τραβάει ο γκρουπιέρης, από τη στιγμή που δε γνωρίζεις καν σε ποιο σημείο των φύλλων έκατσες στο τραπέζι. Απλά δεν υπάρχει. Στον μπλακ τζακ παίζεις μόνο χρησιμοποιώντας τη λογική (προϋποθέτει να γνωρίζεις τους κανόνες του παιχνιδιού) σε συνδιασμό με το φρένο που βάζεις στον εαυτό σου, δεν υπάρχει καμία άλλη παπαριά που να σου εξασφαλίζει κέρδος. Όταν νιώθω ότι δε με πάει ένα τραπέζι ή ένας γκρουπιέρης, απλά αλλάζω τραπέζι με κάποιο που μου "κάθεται" καλύτερα. Δε ξέρω πως γίνεται αυτό, αλλά όσοι παίζουν με καταλαβαίνουν, όταν αλλάζει γκρουπιέρης αλλάζει και το παιχνίδι. Έχει τύχει να αλλάξει 4 γκρουπιέρηδες ένα τραπέζι όχι στον προκαθορισμένο χρόνο, μόνο και μόνο επειδή έδινε λεφτά.

αυτά τα ολίγα και καλά κέρδη στις γιορτές όσοι παίξετε  ;)
καλα μιαλα αμα σκεφτεσε ετσι θα τα χασις ολα ,για το στιχιμα θα μας πις κανα σιστιμα για να κερδιζουμε ι μονο να πεζουμε μονα πεχνιδια τιν γκανιοτα πεσ μασ πος θα τιν προσπερασουμε BeatTheDealerAndTheBooker ?
 
OP
OP
B
Εγγρ.
13 Δεκ 2009
Μηνύματα
43
Like
0
Πόντοι
0
καλα μιαλα αμα σκεφτεσε ετσι θα τα χασις ολα ,για το στιχιμα θα μας πις κανα σιστιμα για να κερδιζουμε ι μονο να πεζουμε μονα πεχνιδια τιν γκανιοτα πεσ μασ πος θα τιν προσπερασουμε BeatTheDealerAndTheBooker ?
γεια σου φιλε
δεν καταλαβαινω τι ακριβως ρωτας
αν το επαναλαβεις πιο ξεκαθαρο,θα σου δωσω την αποψη-προταση μου...
 

hantok

Μέλος
Εγγρ.
9 Μαΐ 2006
Μηνύματα
382
Like
0
Πόντοι
1
για το στιχιμα θα μας πις κανα σιστιμα για να κερδιζουμε ι μονο να πεζουμε μονα πεχνιδια τιν γκανιοτα πεσ μασ πος θα τιν προσπερασουμε BeatTheDealerAndTheBooker ?
 

rozkrotalias

Τιμημένος
Εγγρ.
5 Απρ 2006
Μηνύματα
1.707
Κριτικές
157
Like
1.000
Πόντοι
5.355
BeatTheDealerAndTheBooker είσαι ο guru του blackjack  :rockon: :rockon:
Έχεις σκεφτεί ποτέ να γράψεις βιβλίο ??
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom