Νέα

Ανακαινιση Μεζονετας

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα majestic69
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 61
  • Εμφανίσεις 5K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)
OP
OP
majestic69

majestic69

Μέλος
Εγγρ.
8 Σεπ 2009
Μηνύματα
4.811
Κριτικές
4
Like
277
Πόντοι
36
στοκαρισμα και βαψιμο για 300 τ.μ. 150 ο οροφος ποσο παει με τα υλικα μαζι??
 

karablaxos

Μέλος
Εγγρ.
20 Φεβ 2008
Μηνύματα
882
Like
14
Πόντοι
6
...απο μπανιο ξερω.... υδραυλικα πλακακια....απο τα αλλα δεν γνωριζω.....
 

dinger

Μέγας
Εγγρ.
20 Απρ 2008
Μηνύματα
1.301
Κριτικές
12
Like
465
Πόντοι
4.195
για μπανιο εννοο να αλλαξω χεστρα νυπτηρα βρυσες τηλεφωνο και την πορτα του ντους.να τα βαλω το καθενα απο ενα 50 ευρω και λιγο παραπανω η πορτα του ντους.(τζακουζι μονο σε στουντιο) και στον ενα τοιχο μονο πλακακια.Οι πορτες εσωτερικες λευκες χωρις σχεδια με 200 η μια δε βρισκω?
αν σε ενδιαφερει μια πιο συγκεκριμενη προταση υπαρχουν πιστευω αρκετοι απο εδω μεσα που μπορουν να σου αναλαβουν την υπεργολαβια.ζητα τηλεφωνα για να κλειστει ραντεβου να δουνε την δουλεια.στα κουτουρου και στα λογια δεν γινετε τιποτα.συγκεκριμενα πραγματα...αν ενδιαφερεσαι περαιτερω στειλε μου πμ  ;)
 
OP
OP
majestic69

majestic69

Μέλος
Εγγρ.
8 Σεπ 2009
Μηνύματα
4.811
Κριτικές
4
Like
277
Πόντοι
36
δλδ τοτε αλλαγμα ολα τα πλακακια συν τα υπολοιπα νυπτηρες χεστρες βρυσες τηλεφωνα και τζαμι ντουζιερας συν τα εργατικα ξεπαιρναω τα 1500 ευρω τα παντα ολα?
 
OP
OP
majestic69

majestic69

Μέλος
Εγγρ.
8 Σεπ 2009
Μηνύματα
4.811
Κριτικές
4
Like
277
Πόντοι
36
αν σε ενδιαφερει μια πιο συγκεκριμενη προταση υπαρχουν πιστευω αρκετοι απο εδω μεσα που μπορουν να σου αναλαβουν την υπεργολαβια.ζητα τηλεφωνα για να κλειστει ραντεβου να δουνε την δουλεια.στα κουτουρου και στα λογια δεν γινετε τιποτα.συγκεκριμενα πραγματα...αν ενδιαφερεσαι περαιτερω στειλε μου πμ  ;)

ρε φιλαρακο αν ημουνα υδραυλικος και δουλευα καμια δεκαρια χρονια θα ηξερα πανω κατω οτι ενα μπανιο χρειαζεται τοσο και τοσο.η απο τοσα λεφτα μεχρι τοσα περιπου και με υλικα ουτε μαπα ουτε τα τελεια μεση κατασταση.δεν λεω να μου πεις 900 ευρω ακριβως η 2000 ακριβως αυτο εννοειται οτι ισχυει...
 

karablaxos

Μέλος
Εγγρ.
20 Φεβ 2008
Μηνύματα
882
Like
14
Πόντοι
6
...ειπες πλακακια στον ενα τοιχο....αλλα ολα αυτα ειναι στο περριπου....εγκυρη γνωμη θα παρεις απο καποιον που θα τα δει απο κοντα....και θα ειναι γνωστης των πραγματων.....
 
OP
OP
majestic69

majestic69

Μέλος
Εγγρ.
8 Σεπ 2009
Μηνύματα
4.811
Κριτικές
4
Like
277
Πόντοι
36
...ειπες πλακακια στον ενα τοιχο....αλλα ολα αυτα ειναι στο περριπου....εγκυρη γνωμη θα παρεις απο καποιον που θα τα δει απο κοντα....και θα ειναι γνωστης των πραγματων.....

ρε μαστορα αν ασχολεισαι οντως με τη φαση αυτη μια ερωτηση θα σου κανω μπανιο με ντους με 1000 ευρω εχεις φτιαξει ποτε στα χρονια της δουλειας σου?απλα πραγματα.....
 

Επισκέπτης
Για Πατωμα πλακακι λαμινειτ η ξυλο?ποιο ειναι καλυτερο πιστευεται και το πιο συμφερον?

Η ερώτηση είναι σαν το ...

"Bentley Continental R καινούργια
ή fiat punto του 1995 ;;;;;;;;
Ποιό είναι καλύτερο ;;;
Ποιό είναι πιο συμφέρον ;;;;
Η Bentley ή το punto ;; "
 

arcans82

Μέλος
Εγγρ.
17 Φεβ 2012
Μηνύματα
1.318
Like
20
Πόντοι
16
Καλησπεριζω ολους τους καυλιαρηδες αυτου του πορνοναου , οι ερωτησεις μου απευθυνονται μονο σε γνωστες και οχι σε αργοσχολους μπακουρηδες η μπαζοφονιαδες....
1.Ποσο παει κλεισιμο χωρων με γυψοσανιδα το μετρο?ποσα ζητανε οι γυψοσανιδαδες?
2.Για Πατωμα πλακακι λαμινειτ η ξυλο?ποιο ειναι καλυτερο πιστευεται και το πιο συμφερον?ποσο πανε το μετρο και ποσα παιρνει ο πλακας?
3.Αλλαγη κουζινας αλλα μονο τα ντουλαπια?τιμες?
4.Για μπανια ανακαινιση ποσο βγαινει το μπανιο μαζι με τοποθετηση?
5.Βαψιμο ολο το σπιτι και σπατουλαρισμα περιπου 250 τ.μ. ?
6.Πορτες εσωτερικες 10 συνολο ?
7.Το σπιτι στα υπνοδωματια εχει ξυλο αλλα ειναι γδαρμενο και καφε και θελω να το φτιαξω και να το κανω μαυρο.ποσο παει αυτο περιπου?η με συμφερει να βαλω απο πανω λαμινειτ και τελος?
8.Κουζινα καινουρια ποσο παει περιπου ?

οι τιμες των υλικων να ειναι λογικες και οχι πολυτελεστα πραγματα.

Αυτα προς το παρον......
θα το παντρευτεις το γκομενακι τελικα αρχηγε?
:grin: :grin: :grin: :grin: :grin: :grin: :grin: :grin: :grin:
 
OP
OP
majestic69

majestic69

Μέλος
Εγγρ.
8 Σεπ 2009
Μηνύματα
4.811
Κριτικές
4
Like
277
Πόντοι
36
Kαυλιαρη μου, θα σου κοστισει οσα περιπου χαλασες στην Ιβα και στην καθε Ιβα.. :2funny: :2funny: :2funny:

Ασχετο..Τελικα το πηρες το τεμαχιο ?

λες να εχω χαλασει στην ιβα και στην καθε ιβα απο 30 μεχρι 50 χηνες?μπα δεν το νομιζω......ΤΟ τεμαχιο δεν το εχω παρει γιατι εχω καιρο να παω και πρεπει να βαλεις και το χερι στην τσεπη βαθεια και δεν το ψηνω.Στουντιακι κατοσταρικο και τζακουζι να γλιστραω κιολας....Παντως η Ιβα μουναρα με τα ολα της παντα για το στυλ μου αλλα εχω καιρο να την δω δεν ξερω αν ασχολειτια ακομη με το αθλημα....
 

dinger

Μέγας
Εγγρ.
20 Απρ 2008
Μηνύματα
1.301
Κριτικές
12
Like
465
Πόντοι
4.195
ρε φιλαρακο αν ημουνα υδραυλικος και δουλευα καμια δεκαρια χρονια θα ηξερα πανω κατω οτι ενα μπανιο χρειαζεται τοσο και τοσο.η απο τοσα λεφτα μεχρι τοσα περιπου και με υλικα ουτε μαπα ουτε τα τελεια μεση κατασταση.δεν λεω να μου πεις 900 ευρω ακριβως η 2000 ακριβως αυτο εννοειται οτι ισχυει...
καθε δουλεια εχει ιδιαιτεροτητες.στα υδραυλικα που αναφερεσαι πχ δεν υπαρχει νοημα να αλλαξεις απλως ειδη υγειηνης και πλακακια σε ενα μπανιο με σωληνωσεις 25-30 ετων ειναι πεταμενα λεφτα.και το να δει την δουλεια ενας τεχνιτης ειναι προς οφελος σου.στο εγραψε και ενας φιλος πιο πανω οι τιμες παζαρευοται πια.το ιδιο σε ολα και οχι μονο στα υδραυλικα.
 

dinger

Μέγας
Εγγρ.
20 Απρ 2008
Μηνύματα
1.301
Κριτικές
12
Like
465
Πόντοι
4.195
ρε μαστορα αν ασχολεισαι οντως με τη φαση αυτη μια ερωτηση θα σου κανω μπανιο με ντους με 1000 ευρω εχεις φτιαξει ποτε στα χρονια της δουλειας σου?απλα πραγματα.....
αν εννοεις με υλικα και εργασια ,χωρις ειδη υγειηνης και πλακακια (αγορα και τοποθετηση) καπου εκει εισαι
 
OP
OP
majestic69

majestic69

Μέλος
Εγγρ.
8 Σεπ 2009
Μηνύματα
4.811
Κριτικές
4
Like
277
Πόντοι
36
Η ερώτηση είναι σαν το ...

"Bentley Continental R καινούργια
ή fiat punto του 1995 ;;;;;;;;
Ποιό είναι καλύτερο ;;;
Ποιό είναι πιο συμφέρον ;;;;
Η Bentley ή το punto ;; "

μου λες τωρα να παρω μουνι η κολο?αυτο μουλες....
 

karablaxos

Μέλος
Εγγρ.
20 Φεβ 2008
Μηνύματα
882
Like
14
Πόντοι
6
...λοιπον αγαπητε πουτανιαρη θα σου πω τα εξεις....λες(ρε μαστορα αν ασχολεισαι οντως με τη φαση αυτη μια ερωτηση θα σου κανω μπανιο με ντους με 1000 ευρω εχεις φτιαξει ποτε στα χρονια της δουλειας σου?απλα πραγματα.....)αυτο για εμενα λεει οτι...αφου μιλαμε για ανακαινηση απο την αρχη...δηλαδη αλλαγη υδρευσης και αποχετευτικων ναι γινεται με τα υλικα του υδραυλικου μεσα....αλλα ως εκει...για πλακακκια και λοιπες εργασιες θες ακομα πολα....και για να μην κακρυγορουμαι για να κανεις ολικη ανακατασκευη σε ενα μπανιο...υδραυλικα πλακακκια ειδη μπανιου καιι οτι αλο θελεις, μιλαω για το μπανιο παντα θελεις πολυ οικονομικα γυρω στα 4000-5000ε....μιλαω για ολικη ανακατασκευη....
 
OP
OP
majestic69

majestic69

Μέλος
Εγγρ.
8 Σεπ 2009
Μηνύματα
4.811
Κριτικές
4
Like
277
Πόντοι
36
...λοιπον αγαπητε πουτανιαρη θα σου πω τα εξεις....λες(ρε μαστορα αν ασχολεισαι οντως με τη φαση αυτη μια ερωτηση θα σου κανω μπανιο με ντους με 1000 ευρω εχεις φτιαξει ποτε στα χρονια της δουλειας σου?απλα πραγματα.....)αυτο για εμενα λεει οτι...αφου μιλαμε για ανακαινηση απο την αρχη...δηλαδη αλλαγη υδρευσης και αποχετευτικων ναι γινεται με τα υλικα του υδραυλικου μεσα....αλλα ως εκει...για πλακακκια και λοιπες εργασιες θες ακομα πολα....και για να μην κακρυγορουμαι για να κανεις ολικη ανακατασκευη σε ενα μπανιο...υδραυλικα πλακακκια ειδη μπανιου καιι οτι αλο θελεις, μιλαω για το μπανιο παντα θελεις πολυ οικονομικα γυρω στα 4000-5000ε....μιλαω για ολικη ανακατασκευη....

οχι αλλαγη υδρευσης και αποχετευσης δεν χρειαζονται.μονο τα υπολοιπα πλακακια νυπτηρες χεστρες....και μεροκαματα
 

karablaxos

Μέλος
Εγγρ.
20 Φεβ 2008
Μηνύματα
882
Like
14
Πόντοι
6
αυτα που εχω πει και πριν...αλλα δικε μου προσεξε...οταν μπλεκεται γυναικα η οποια εχει λογο, το πραγμα ξεφευγει, το εχω δει το εργο......εν κατακλειδι....τα πρωαναφερθεντα ισχυουν αλλα, οταν θα φερεις μαστορα να εχεις κατι συγκεκριμενο στο μυαλο σου. (αυτο θελω, ετσι το θελω, αυτο θα κανω....)
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom