Νέα

Αγορα μηχανης,KTM,honda,triumph tiger, tdm

  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

topmarried1977

Μέλος
Εγγρ.
3 Νοε 2014
Μηνύματα
80
Like
16
Πόντοι
0
Φίλε καλησπέρα πες μας χρήματα που διαθέτεις υψος που έχεις(πολυ βασικό) και αν σκοπεύεις σε καθημερινη χρηση να εχεις και δεύτερο άτομο.(πχ πασ με τη γυναικα στη δουλεία κάθε πρωί? τα ταξίδια θα τα κάνετε μαζί?)
 

Γιάννης1

Μέλος
Εγγρ.
23 Οκτ 2014
Μηνύματα
426
Like
2
Πόντοι
1
ενα 50αρακι scooter του πατερα μου,με αυτο κυκλοφορω Αθηνα...αλλα μου αρεσουν οι μηχανες,θελω να παρω κατι καλο...

Είναι σαν να έχει σήμερα κάποιος έναν Σκαραβαίο και αύριο να ξεκινήσει να οδηγάει μία Φερράρι-430. Σκέψου τι κατάληξη θα έχει.. Το ίδιο ισχύει για εσένα. Με έκανες και γέλασα. Αναρωτιέμαι μήπως άνοιξες το θρεντ για να κάνεις κάποια πλάκα ή για να τρολάρεις.
 
OP
OP
Δ
Εγγρ.
8 Οκτ 2015
Μηνύματα
386
Like
40
Πόντοι
1
Είναι σαν να έχει σήμερα κάποιος έναν Σκαραβαίο και αύριο να ξεκινήσει να οδηγάει μία Φερράρι-430. Σκέψου τι κατάληξη θα έχει.. Το ίδιο ισχύει για εσένα. Με έκανες και γέλασα. Αναρωτιέμαι μήπως άνοιξες το θρεντ για να κάνεις κάποια πλάκα ή για να τρολάρεις.
φιλε μου οχι,δεν κανω καμια πλακα,ανοιξα το θρεντ για να ακουσω γνωμες,απο πολυ πιο εμπειρους...ενταξει,εχεις δικιο,απο 50ρι να πας τοσο ψηλα...αλλα ειναι και ενα ονειρο αυτο και ισως βιαζομαι,τελος παντων,καθε γνωμη δεκτη...
 

vostanis

Μέλος
Εγγρ.
26 Αυγ 2009
Μηνύματα
102
Κριτικές
1
Like
44
Πόντοι
1
Κατ εμε μονοδρομος ειναι το honda nc 750 x dct.εννια χιλιαρικα.κι ενα κρανος arai.και μια καλη κλειδαρια.
 

Rafelo

Ανώτερος
Εγγρ.
7 Ιουν 2006
Μηνύματα
605
Κριτικές
10
Like
3.858
Πόντοι
5.267
αν ειχες 50αρι και πας εστω σε vstrom με το πρωτο highside εχεις αγορασει κολωνα! παρε ενα kymco xciting 300 h kana sym GTS μεταχειρισμενα μεχρι 2500χιλιαρικα. πολυ τιμια μηχανακια για μεσα στην πολη και για καμια εκδρομη μονοημερη των 250χλμ 250cc και 200κιλα ειναι οτι καλυτερο για να συνηθισεις και τον ογκο και τη δυναμη τους. μετα απο αυτα πας ανετα σε vstrom ή GS.  τιγρη δε θα σου προτεινα γιατι ειναι διαολος το μπουρδελο και δε συγχωρει καθολου τα λαθη

θα σου πω 10 χρονια που ξεκινησα και που ειμαι
GLX 1 χρονο
Ιnnova  2 χρονια περιπου δεν ειχαμε ευτυχη καταληξη
Agility περιπου 1 χρονο
GTS περιπου 2 χρονια (το καταευχαριστηθηκα)
Vstrom 3 χρονια
tiger μεχρι τωρα (ειναι το μονο που πηρα καινουργιο)

tdm με τιποτα. ειναι τρομερο μηχανακι αλλα εχει ενα κακο...ειναι για τα μηχανακια οτι ειναι το peugeot rally αυτο το βαφτισμενο 16αρι για τα αυτοκινητα

 

topmarried1977

Μέλος
Εγγρ.
3 Νοε 2014
Μηνύματα
80
Like
16
Πόντοι
0
9.000 για χρηση μεσα στη πολη, απο οτι εχω καταλάβει, ειναι πολλα. ξεκίνα με μεταχειρισμένο πρωτα να μη κλαις στισ πρώτες τούμπεσ τα πλαστικα σου. Αν θες και την αποψη μου μέτα από 20 χρονια μοτοσικλετιστής δικυλινδρο (πχ vstrom)triumph εχουν ακριβο σερβις και ανταλλακτικα. Δες και κανα KAWASAKI ER-6N ΑΝΕΒΑΙΝΕΙ ΚΑΙ ΠΕΖΟΔΡΟΜΙΑ μετράει αυτο πολυ στην Αθηνα και η σέλα πολυ καλή και φοβερο στήσιμο του μπροστινου για stree  οδήγηση.
 

whois

Μέλος
Εγγρ.
5 Απρ 2007
Μηνύματα
4.415
Like
467
Πόντοι
36
φιλε μου οχι,δεν κανω καμια πλακα,ανοιξα το θρεντ για να ακουσω γνωμες,απο πολυ πιο εμπειρους...ενταξει,εχεις δικιο,απο 50ρι να πας τοσο ψηλα...αλλα ειναι και ενα ονειρο αυτο και ισως βιαζομαι,τελος παντων,καθε γνωμη δεκτη...
ξεκινα με κατι σαν κ μετα απο 6 μηνες το ξανασυζηταμε
 
OP
OP
Δ
Εγγρ.
8 Οκτ 2015
Μηνύματα
386
Like
40
Πόντοι
1
αν ειχες 50αρι και πας εστω σε vstrom με το πρωτο highside εχεις αγορασει κολωνα! παρε ενα kymco xciting 300 h kana sym GTS μεταχειρισμενα μεχρι 2500χιλιαρικα. πολυ τιμια μηχανακια για μεσα στην πολη και για καμια εκδρομη μονοημερη των 250χλμ 250cc και 200κιλα ειναι οτι καλυτερο για να συνηθισεις και τον ογκο και τη δυναμη τους. μετα απο αυτα πας ανετα σε vstrom ή GS.  τιγρη δε θα σου προτεινα γιατι ειναι διαολος το μπουρδελο και δε συγχωρει καθολου τα λαθη

θα σου πω 10 χρονια που ξεκινησα και που ειμαι
GLX 1 χρονο
Ιnnova  2 χρονια περιπου δεν ειχαμε ευτυχη καταληξη
Agility περιπου 1 χρονο
GTS περιπου 2 χρονια (το καταευχαριστηθηκα)
Vstrom 3 χρονια
tiger μεχρι τωρα (ειναι το μονο που πηρα καινουργιο)

tdm με τιποτα. ειναι τρομερο μηχανακι αλλα εχει ενα κακο...ειναι για τα μηχανακια οτι ειναι το peugeot rally αυτο το βαφτισμενο 16αρι για τα αυτοκινητα
εχεις tiger φιλε? ποσο καιρο το εχεις? τιμη? το βαζεις γκαραζ?
 
OP
OP
Δ
Εγγρ.
8 Οκτ 2015
Μηνύματα
386
Like
40
Πόντοι
1
ρε?τι δεν καταλαβαινεις?δεν κανει λεμε.90 αλογα απο 10?εχεις τρελλαθει?
δεκτο ρε φιλε...αλλα κατσε να ρωτησω 5πραματα τον ανθρωπο να μας πει την εμπειρια του,δεν σημαινει οτι επειδη ρωταω,θα το παρω
 

maximos555

Μέλος
Εγγρ.
22 Νοε 2007
Μηνύματα
9.044
Like
0
Πόντοι
66
οτι προτεινει ο maximos να τον ακους γιατι γνωριζει αντικειμενικα απο μηχανες
τα σεβη μου παιχταρα μου
:hi:


Σ' ευχαριστω, αν και δεν ειμαι μηχανοβιος, ειμαι λατρης του ωραιου και του γερου οχηματος, αυτοκινητο-μηχανη. Δυστυχως βεβαια αυτα στοιχιζουν, αλλα αξιζει τον κοπο.
 

maximos555

Μέλος
Εγγρ.
22 Νοε 2007
Μηνύματα
9.044
Like
0
Πόντοι
66
σε τι υστερουν τα υπολοιπα δηλαδη,θα ηθελα την γνωμη σου


Κοιτα, ειναι η γνωμη μου σε συναρτηση τιμης,ομορφιας και αξιοπιστιας. Οχι οτι τα αλλα υστερουν καλα και σωνει, ειδικα η Honda παραδοσιακα παραγει σκυλια του πολεμου, αλλα πχ το vstrom κατ εμε ειναι ξεπερασμενο εμφανισιακα. Για KTM δεν εχω προσωπικη αποψη.  ;)
 

maximos555

Μέλος
Εγγρ.
22 Νοε 2007
Μηνύματα
9.044
Like
0
Πόντοι
66
φιλε μου οχι,δεν κανω καμια πλακα,ανοιξα το θρεντ για να ακουσω γνωμες,απο πολυ πιο εμπειρους...ενταξει,εχεις δικιο,απο 50ρι να πας τοσο ψηλα...αλλα ειναι και ενα ονειρο αυτο και ισως βιαζομαι,τελος παντων,καθε γνωμη δεκτη...


Τωρα που βλεπω τα δεδομενα, αλλαζει, σου προτεινω και γω να ανεβεις σκαλι-σκαλι. Πηγαινε σε κανενα σκουτερ 250-300 κυβικα να αρχισεις να αποκτας αισθηση, αυτα που περιγραφεις ειναι για εμπειρους χειριστες.
 

Matt LeBlanc

Ανώτερος
Εγγρ.
19 Ιουλ 2007
Μηνύματα
4.493
Κριτικές
21
Like
6.839
Πόντοι
6.745
Aν θελεις αξιοπιστια-αντοχη-σχετικα φτηνα ανταλλακτικα και καλη τιμη μεταπωλησης,παιρνεις ΗΟΝDA
Αν θελεις αξιοπιστια-αντοχη-ακριβα ανταλλακτικα και- σχετικα -καλη τιμη μεταπωλησης,παιρνεις BMW
Αν απλα θελεις να κανεις την καβλα σου και δεν σε νοιαζουν τα υπολοιπα,παρε ΚΤΜ η οτι αλλο...
αν δεν εχεις ιδεα απο μοτο,παρε ενα σκουτερ να κανεις την δουλεια σου
 

whois

Μέλος
Εγγρ.
5 Απρ 2007
Μηνύματα
4.415
Like
467
Πόντοι
36
Τωρα που βλεπω τα δεδομενα, αλλαζει, σου προτεινω και γω να ανεβεις σκαλι-σκαλι. Πηγαινε σε κανενα σκουτερ 250-300 κυβικα να αρχισεις να αποκτας αισθηση, αυτα που περιγραφεις ειναι για εμπειρους χειριστες.
τα σκουτερ κ αν ειναι σκοτωστρες.ΚΑΝΕΝΑ δεν σταματαει,αμα τ ακουμπησεις θελειςμια περιουσια για τα πλαστικα.ολοι οι ασχετοι σκουτερ οδηγουν κ λογω της αισθησης που τους προκαλει σαβουριαζονται με το παραμικρο.
 

whois

Μέλος
Εγγρ.
5 Απρ 2007
Μηνύματα
4.415
Like
467
Πόντοι
36
Τυπε παρε να εχεις την υγεια σου,ν ριχνεις κανα πουτσο,να κανεις διακοπες κ οταν βγαλεις τις βοηθητικες,το ξανασυζηταμε.
Εση θες μηχανη για μοστρα στην καφετερια χωριςνα γνωριζεις τισ επιπτωσεις.
Το να σκοτωθεις ειναι απλο.
Το να μεινεις αναπηρος ειναι το επωδυνο κ οχι μονο για εσενα.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom