Νέα

Αγορά laptop 500-600 €

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα kinky_boy
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 113
  • Εμφανίσεις 4K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

iakovos

Σπουδαίος
Εγγρ.
11 Ιαν 2007
Μηνύματα
23.082
Κριτικές
9
Like
13.604
Πόντοι
2.606
DELL INSPIRON λεει,το χω χρονια,αρα πριν το 2015.Πριν ειχα άλλο,αλλα όταν το κλεψανε απ το σπιτι μου,στο συμβολαιο αγορας ειχε ορο αντικαταστασης σε περιπτωση κλοπης.Και επειδή δεν ειχανε το αρχικο που ειχα αγορασει,μου δωσανε αυτό.400 ευρω το ειχα αγορασει,500 ευρω εκανε τοτε το DELL INSPIRON που μου δωσανε.

Τυπε inspiron ειναι η σειρα.Κι εγω inspiron 17αρι εχω

Αν το γυρισεις απο κατω που εχει το αυτοκόλλητο και τον πηρες πριν χρονια θα γραφει μεν dell inspiron XXXX αλλα οχι 5558 :S :S

?

Ειναι οπως και στα αυτοκινητα. H mercedes εχει Α-C-E class

αλλα η c class του 2016 δεν ειναι το ιδιο αυτοκινητο με αυτην του 2005.(μηχανη, εξοπλισμο, σασι κτλ κτλ)

 

Νεαρχος Κουκης

Σεβαστός
Εγγρ.
22 Οκτ 2014
Μηνύματα
11.308
Κριτικές
15
Like
5.828
Πόντοι
1.496
Τυπε inspiron ειναι η σειρα.Κι εγω inspiron 17αρι εχω

Αν το γυρισεις απο κατω που εχει το αυτοκόλλητο και τον πηρες πριν χρονια θα γραφει μεν dell inspiron XXXX αλλα οχι 5558

?

Ειναι οπως και στα αυτοκινητα. H mercedes εχει Α-C-E class

αλλα η c class του 2016 δεν ειναι το ιδιο αυτοκινητο με αυτην του 2005.(μηχανη, εξοπλισμο, σασι κτλ κτλ)
Ε,σιγουρα.Για να το χω τοσα χρονια.Δε παυει να είναι DELL INSPIRON.1545 όμως και σε σχεση με αυτά που ειχα κι εγω κι ο αδερφος μου παλιοτερα,εχει βγει αξιοπιστο και χωρις πολλα προβλήματα.
 

Velociraptoras

Σεβαστός
Εγγρ.
8 Σεπ 2013
Μηνύματα
5.162
Κριτικές
35
Like
4.487
Πόντοι
2.046
Τυπε εγω θα επαιρνα εναν dell χωρις λειτουργικο.

Σου προτεινω οθονη 1920χ1080.


Θα του εβαζα πανω win7 σπασμενα και στην συνεχεια θα πηγαινα στο site της microsoft και θα ζητουσα αντιγραφο των win10.


Το usb στικακι που θα φτιαξεις θα μπορεις να το χρησιμοποιησεις οσες φορες θες για επανεγκατασταση των windows αλλα μονο στο συγκεκριμενο laptop αλλιως θα σου ζητησει κλειδί ενεργοποιησης.

Αν εχεις 2ο υπολογιστη θα δημιουργήσεις αλλο στικακι με την ιδια μεθοδο.

Μην πεταχτει κανενας και πει οτι δεν γινεται γιατι το εκανα με το desktop μου (απο win 7 σπασμενα σε win 10 αυθεντικα)


Drivers θα κατεβασεις απο εδω


Αφου βαλεις το service tag απο το laptop σου θα πας στην σελιδα με τους drivers και θα επιλεξεις installation order

111.jpg


Τα laptop δεν ειναι οπως τα desktops,οπου πρωτα βαζεις τις drivers της μητρικης, ακολουθα την σειρα με την οποια σου προτεινει η dell και δεν θα εχεις προβληματα.

Για να μην ψαχνεις εκεινη την στιγμη, κατεβαζεις ολους τους drivers και τους αποθηκευεις  σε ενα usb με την σειρα που θα τους εγκαταστήσεις ,ετσι μετα την εγκατασταση των windows θα τους εχεις ετοιμους.

Ο ssd δεν χρειαζεται να σ'απασχολει και πολυ αφου οι τιμες συνεχως πεφτουνε.
Μολις εχεις φραγκα παιρνεις ενα samsung 250gb 850 εvo (80 ευρω απο ebay)

Αν ΔΕΝ θες να κανεις επανεγκατασταση των win στον ssd

Αγοραζεις ενα τετοιο


πας στο site της samsung κατεβαζεις το Samsung Data Migration Software


και κλωνοποιεις τον μηχανικο δισκο στον ssd, ανοιγεις το λαπτοπ τον αντικαθιστας μπαινεις στο bios και επιλεγεις boot from ssd και τελειωσες.

Τοσο απλο.

Εγω προτεινω clean install, θα εχεις τους drivers ηδη θα εχεις και το usb με τα windows δεν θα παρει πανω απο 1 ωρα η διαδικασια.  :S :S :S
Δεν υπαρχει λογος να βαλεις 7 και μετα αναβαθμιση στα 10 βαζεις κατευθειαν τα 10
 

soul3

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
3 Νοε 2010
Μηνύματα
4.116
Like
1.896
Πόντοι
216
Πρωτα κοιτα για dell και μετα για toshiba.Ειναι οι 2 καλυτερες
 

Velociraptoras

Σεβαστός
Εγγρ.
8 Σεπ 2013
Μηνύματα
5.162
Κριτικές
35
Like
4.487
Πόντοι
2.046
Not bad at all. Μ' αρέσει που είναι Dell.
Αδερφε θα στο ξαναπω κοιτα και στο eshop εχει πολλη καλα μηχανηματα σε προσφορα και 2 χρονια εγγυηση στα οποια στον πρωτο χρονο σου7 κανου αλλαγη ολο το μηχανημα αν παρουσιασει προβλημα στο δευτερο επισκευη το λενε οι οροι τους μεσα θα τους διαβασεις
 

dude33

Μέλος
Εγγρ.
10 Νοε 2007
Μηνύματα
9.198
Like
759
Πόντοι
146
Και τα Αsus και τα Lenovo ειναι εξισου καλα ειδικα η Lenovo εχει την τεχνολογια της IBM
Εχει αλλάξει τοσο η τεχνολογία απο τοτε που η λενοβο εξαγόρασε το τμημα pc της ΙΒΜ που μόνο για μειονέκτημα ακούγεται αυτό που έγραψες.  :2funny:

Αν βαλεις σπασμένα και ενεργοποιημένα win7 τότε κάνεις αναβαθμιση σε 10 που είναι καθόλα νόμιμα.Μεχρι τελος Ιουλίου αν δεν κάνω λάθος υπαρχει η δυνατότητα της δωρεάν αναβαθμισης σε 10αρια.
 

easyrider77

Μέλος
Εγγρ.
6 Ιαν 2007
Μηνύματα
5.866
Κριτικές
6
Like
236
Πόντοι
86
Αδερφε θα στο ξαναπω κοιτα και στο eshop εχει πολλη καλα μηχανηματα σε προσφορα και 2 χρονια εγγυηση στα οποια στον πρωτο χρονο σου7 κανου αλλαγη ολο το μηχανημα αν παρουσιασει προβλημα στο δευτερο επισκευη το λενε οι οροι τους μεσα θα τους διαβασεις


που λες στο stock house?
 

easyrider77

Μέλος
Εγγρ.
6 Ιαν 2007
Μηνύματα
5.866
Κριτικές
6
Like
236
Πόντοι
86
Ενταξει αν θες κατι καλο με λιγα λεφτα κοιτας εναλακτικες.. 1000αρικα € για λαπτοπ δε νομιζω να δινει πολυς κοσμος πλεον..
 

dude33

Μέλος
Εγγρ.
10 Νοε 2007
Μηνύματα
9.198
Like
759
Πόντοι
146
Ενταξει αν θες κατι καλο με λιγα λεφτα κοιτας εναλακτικες.. 1000αρικα € για λαπτοπ δε νομιζω να δινει πολυς κοσμος πλεον..
Μα και εκει για καλο παλι πολλα ζητάνε και ειναι προβληματικά.Αφου βγαζουν και προσφορες σε κανονικα κομματια γιατι να προτιμησεις κατι που επιστραφηκε σαν ελαττωματικό;Χωρις συσκευασια ή χωρις παρελκομενα και με ταλαιπωρημενες μπαταριες;
 

Velociraptoras

Σεβαστός
Εγγρ.
8 Σεπ 2013
Μηνύματα
5.162
Κριτικές
35
Like
4.487
Πόντοι
2.046
Εχει αλλάξει τοσο η τεχνολογία απο τοτε που η λενοβο εξαγόρασε το τμημα pc της ΙΒΜ που μόνο για μειονέκτημα ακούγεται αυτό που έγραψες.  :2funny:

Αν βαλεις σπασμένα και ενεργοποιημένα win7 τότε κάνεις αναβαθμιση σε 10 που είναι καθόλα νόμιμα.Μεχρι τελος Ιουλίου αν δεν κάνω λάθος υπαρχει η δυνατότητα της δωρεάν αναβαθμισης σε 10αρια.
Γιατι ακουγετε μειονεκτημα ξες οσο αλλαξε η τεχνολογια αλλαξε και στο αγορασμενο τμημα pc της IBM που τωρα λεγετε lenovo.Oσον αφορα τα windows δεν υπαρχει λογος να μπεις σε αυτη τη διαδικασια να βαλεις τα 7 και μετα να αναβαθμιστουν στα βαζεις τα 10 και τα ενεργοποιεις με το δικο τους crack απλα τα πραγματα ασε που στα 7 θα κανεις 2 χρονια να κατεβασεις τα update
 

Velociraptoras

Σεβαστός
Εγγρ.
8 Σεπ 2013
Μηνύματα
5.162
Κριτικές
35
Like
4.487
Πόντοι
2.046

Parakmiakos

Σεβαστός
Εγγρ.
7 Σεπ 2015
Μηνύματα
7.540
Κριτικές
28
Like
559
Πόντοι
1.056
Ρε παιδιά δεν ήξερα ότι είναι τόσο καλή η Dell  :think:
 

dude33

Μέλος
Εγγρ.
10 Νοε 2007
Μηνύματα
9.198
Like
759
Πόντοι
146
Σ αυτο εχεις ενα δικιο λαθος διατυπωση βασισμενη στην τεχνολογια της IBM δεν υπαρχει λογος να μπεις σε αυτη τη διαδικασια βαζεις τα 10 και τα ενεργοποιεις με το δικος τους crack απλα τα πραγματα ασε που στα 7 θα κανεις 2 χρονια να κατεβασεις τα update
γιατί να έχεις σπασμένα 10αρια ενω μπορείς να τα έχεις απολύτως νόμιμα;
Δεν χρειάζεται να κατεβάσεις όλα τα update για τα 7αρια.Απλά τα εγκαθιστάς και μετά πας στο
 

Velociraptoras

Σεβαστός
Εγγρ.
8 Σεπ 2013
Μηνύματα
5.162
Κριτικές
35
Like
4.487
Πόντοι
2.046
γιατί να έχεις σπασμένα 10αρια ενω μπορείς να τα έχεις απολύτως νόμιμα;
Δεν χρειάζεται να κατεβάσεις όλα τα update για τα 7αρια.Απλά τα εγκαθιστάς και μετά πας στο
Μα και με τα σπασμενα 7αρια παλι σπασμενα θα ναι τα 10αρια ο μονος τροπος να εχεις απο γνησια 7αρια γνησια 10αρια ειναι να εχεις γνησιο κλειδι οποτε αν θελουν ολα τα πιανουν και κατα δευτερον το λογισμικο ετσι κ αλλιως ενα ειναι και ειναι γνησιο το κλειδι ειναι το μουφε
 

geo_2007

Μέλος
Εγγρ.
12 Αυγ 2007
Μηνύματα
214
Κριτικές
5
Like
106
Πόντοι
1
Φιλε πάρε οθόνη full hd. Η ανάλυση hd  1366 768 είναι μεγάλη μαμακια
 

geo70

Μέλος
Εγγρ.
2 Σεπ 2007
Μηνύματα
1.079
Like
58
Πόντοι
16
Ρε παιδιά δεν ήξερα ότι είναι τόσο καλή η Dell  :think:

H σειρά Inspiron με τη Latitude δεν έχει καμιά σχέση....
Δυστυχώς στα καταστήματα πωλείται βασικά η Inspiron ή οποία δεν διαφέρει σχεδόν σε τίποτα από όλα τα άλλα (HP, Toshiba, Lenovo κλπ)
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom