Νέα

"Αφού κανείς δε μιλάει για την εργασία στο σεξ, ας μιλήσει μια σεξεργάτρια"

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα obi1
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 75
  • Εμφανίσεις 5K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Nubic

Μέγας
Εγγρ.
28 Οκτ 2019
Μηνύματα
4.441
Κριτικές
8
Like
11.297
Πόντοι
3.786
ΝΑΙ γιατί είναι άνθρωποι με δικαιώματα και πρέπει να θεωρούνται νόμιμοι εργαζόμενοι.

φίλε δεν ξέρω την ηλικία σου ή τι τριβή έχεις με τον έξω κόσμο, αλλά οι απόψεις σου μου θυμίζουν Κρίτωνα Αρσένη και αυτό σίγουρα δε στο λεώ για κοπλιμέντο. Όταν κάποιος δουλεύει μαύρα το κάνει επίτηδες επειδή θέλει να έχει περισσότερα λεφτά στην τσέπη του για να πληρώνει γιατρούς, νοσοκομεία και αντί σύνταξη να έχει καταθέσεις να τη βγάλει. Η συντριπτική πλειοψηφία των Ρομά καθώς και των αλλοδαπών σε χωράφια δουλεύουν έτσι. Επίσης φοιτητές που παίζουν μουσική σε κουτούκια (αν και τώρα τους κυνηγάνε) ή κάνουν δουλειές όπως να μοιράζουν φυλλάδια.

Αυτό σημαίνει ότι το κράτος δεν παίρνει χρήματα από αυτούς και έτσι δε μπορεί να χρηματοδοτήσει το κράτος πρόνοιας. Σε περίπτωση που δεν το έχεις καταλάβει πρόνοια για τους αδύναμους υπάρχει μόνο όταν οι πολίτες είναι συνεπείς στις υποχρεώσεις τους.

Και κάτι τελευταίο που αποφεύγεις να παραδεχτείς. Μπορώ να πάω εγώ στο Υπουργείο και να πω "γεια σας, γαμιέμαι με 30 μερακλήδες 7 μέρες την εβδομάδα, είμαι τσόλι και τα παίρνω μαύρα, χρηματοδοτήστε με" πως μπορεί να αποδειχτεί; Άρα θα πάρω τα λεφτά του κορόιδου που πάει στη δουλειά και θα κάθομαι να γελάω μαζί τους. Αυτή είναι η ιδανική κοινωνία για σένα;
 

ΜΕΝΕΔΗΜΟΣ

Σπουδαίος
Εγγρ.
10 Μαρ 2014
Μηνύματα
6.379
Κριτικές
2
Like
5.548
Πόντοι
2.356
Είναι χάλια ο νόμος.
Και για όσους βγάζουν μισθό μικρότερο του κατώτατου,θα πρέπει να θεωρούνται νόμιμοι,ώστε να τους αναγνωρίζεται νομικά το δικαίωμα βιοπορισμού και να υπάρχει ειδική προστασία για αυτούς.
Δηλαδή παράνομο για τον εργοδότη να δίνει κάτω των 650,αλλά νόμιμο για τον εργαζόμενο να τα δηλώνει ως δικά του,να μην τιμωρείται δηλαδή ο εργαζόμενος.

Γενικότερα αυτό που ισχύει στην Ελλάδα είναι το εξής: ΕΧΟΥΝ ΑΠΑΙΤΗΣΗ ΝΑ ΔΟΥΛΕΥΕΙΣ ΜΕ ΚΑΝΟΝΟΕΣ ΕΛΕΥΘΕΡΗΣ ΑΓΟΡΑΣ ΚΑΙ ΟΙΚΟΝΟΜΙΑΣ ΑΛΛΑ ΜΕΣΑ ΣΕ ΠΛΑΙΣΙΑ ΣΟΒΙΕΤΙΚΗΣ ΟΡΓΑΝΩΣΗ ΤΗΣ ΠΟΛΙΤΕΙΑΣ... Γι αυτό επιχειρηματικότητα ασκουν οι φίλοι, οι συγγενείς και οι παράνομοι
 

yakuza old boy

Σπουδαίος
Εγγρ.
16 Νοε 2019
Μηνύματα
5.527
Κριτικές
22
Like
6.703
Πόντοι
3.346
Η ζωη σημασια δεν δινει. Μην περιμένετε μπαμπάδες κράτη να σας σώσουν. Δεν είναι είμαστε στο κομμουνιστικό "παράδεισο" (γελάνε και οι κότες). Η αστυνομία οφείλει να συλλάβει τους μαστροπούς που εκμεταλλευονται γυναίκες. Τα υπόλοιπα ειναι του κώλου. Ξαναλέω. Πρώτος στηρίζω το διακίωμα της Ήβης και της κάθε Ήβης αλλά ας μη τα ισσοπεδώνουμε όλα. Μπείτε στα sites. Πηγαίνετε με κάποιες απο αυτές να σας πουνε (αμα κερδίσετε την εμπιστοσύνη τους) το βγάζανε τόσα χρόνια
Ξερω, εχω μιλησει με ιεροδουλη που κανει τη δουλεια 4 χρονια μονο και σκεφτοταν να την σταματησει και να παει στην χωρα της να ζησει..κανοντας αλλη δουλεια,υποψην εχει παιδι και παλι βγαζει τοσα πολλα που τις φτανουν και περισευουν να ζησει αξιπρεπεστατα στη χωρα της. Επαναλαμβανω με μονο 4 χρονια εδω σε αυτην τη δουλεια.
 

yakuza old boy

Σπουδαίος
Εγγρ.
16 Νοε 2019
Μηνύματα
5.527
Κριτικές
22
Like
6.703
Πόντοι
3.346
200 ευρω το μηνα δινει το κρατος σε οσους δεν εχουν κατι στο ονομα τους και δεν δουλευουν νομιμα φυσικα.
αυτο ειναι της προνοιας που λεμε..και το πληρωνουμε ολοι.Τι αλλο θελετε να κανουμε δλδ?
 

ΜΕΝΕΔΗΜΟΣ

Σπουδαίος
Εγγρ.
10 Μαρ 2014
Μηνύματα
6.379
Κριτικές
2
Like
5.548
Πόντοι
2.356
Ξερω, εχω μιλησει με ιεροδουλη που κανει τη δουλεια 4 χρονια μονο και σκεφτοταν να την σταματησει και να παει στην χωρα της να ζησει..κανοντας αλλη δουλεια,υποψην εχει παιδι και παλι βγαζει τοσα πολλα που τις φτανουν και περισευουν να ζησει αξιπρεπεστατα στη χωρα της. Επαναλαμβανω με μονο 4 χρονια εδω σε αυτην τη δουλεια.

Βγάζουν τόσα πολλά οι ιερόδουλες, ειδικά στις καλές εποχές αλλά και μέχρι προ κορονοαυτού που βγάζουν χρήματα για 4 ζωές. Ας κόψουν την κλάψα. Ειδικά οι καές επαγγελματίες παιαδιά επιλέγουν και με ποιούς θα πάνε.
Γνωστός μου που έμενε πίσω από Πάντειο μου έλεγε δίπλα του έμενε ένα τρανσ κορίτσι πολύ κούκλα. Κάθε μέρα έφρενε καμιά 8 - 10 πελάτες τη νύχτα. 50  - 70 ζηταγε τη φορά και σε μια ώρα τους ξεπέταγε. Και το έκανε πολλά χρόνια.
 

spirtoulis(2)

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Ιουλ 2019
Μηνύματα
1.113
Κριτικές
24
Like
1.157
Πόντοι
386
φίλε δεν ξέρω την ηλικία σου ή τι τριβή έχεις με τον έξω κόσμο, αλλά οι απόψεις σου μου θυμίζουν Κρίτωνα Αρσένη και αυτό σίγουρα δε στο λεώ για κοπλιμέντο. Όταν κάποιος δουλεύει μαύρα το κάνει επίτηδες επειδή θέλει να έχει περισσότερα λεφτά στην τσέπη του για να πληρώνει γιατρούς, νοσοκομεία και αντί σύνταξη να έχει καταθέσεις να τη βγάλει. Η συντριπτική πλειοψηφία των Ρομά καθώς και των αλλοδαπών σε χωράφια δουλεύουν έτσι. Επίσης φοιτητές που παίζουν μουσική σε κουτούκια (αν και τώρα τους κυνηγάνε) ή κάνουν δουλειές όπως να μοιράζουν φυλλάδια.

Αυτό σημαίνει ότι το κράτος δεν παίρνει χρήματα από αυτούς και έτσι δε μπορεί να χρηματοδοτήσει το κράτος πρόνοιας. Σε περίπτωση που δεν το έχεις καταλάβει πρόνοια για τους αδύναμους υπάρχει μόνο όταν οι πολίτες είναι συνεπείς στις υποχρεώσεις τους.

Και κάτι τελευταίο που αποφεύγεις να παραδεχτείς. Μπορώ να πάω εγώ στο Υπουργείο και να πω "γεια σας, γαμιέμαι με 30 μερακλήδες 7 μέρες την εβδομάδα, είμαι τσόλι και τα παίρνω μαύρα, χρηματοδοτήστε με" πως μπορεί να αποδειχτεί; Άρα θα πάρω τα λεφτά του κορόιδου που πάει στη δουλειά και θα κάθομαι να γελάω μαζί τους. Αυτή είναι η ιδανική κοινωνία για σένα;

Είμαι 22 και δεν έχω δουλέψει.

Πάντως,ευχαριστώ για όσες πληροφορίες μου δίνετε για τον κόσμο,πραγματικά

Βάσει αυτά που έχετε γράψει,οφείλω να πω πως το νομικό-φορολογικό-εργασιακό σύστημα της Ελλάδας είναι απαρχαιωμένο και θέλει σταδιακές ΜΕΤΑΡΡΥΘΜΙΣΕΙΣ.

Εγώ προσωπικά είμαι υπέρ του κατώτατου μισθού,ο οποίος φυσικά θα πρέπει να είναι βασισμένος στα πραγματικά στοιχεία της εθνικής μας οικονομίας.Επίσης,όσοι εργοδότες δίνουν λιγότερα,να τιμωρούνται με συγκεκριμένες διατάξεις,αλλά ο εργαζόμενος που π.χ. βάζει 450-500 ευρώ να θεωρείται νόμιμος,ώστε με τη δυνατότητα που θα του δίνει το κράτος να δηλώνει αυτά τα χρήματα,να του παρέχει ειδική μέριμνα λόγω του ότι είναι χαμηλόμισθος.

Επιπρόσθετα,όσον αφορά τους μετανάστες και τους ρομά που δουλεύουν παράνομα,το κάνουν από ανάγκη,κάτι το οποίο σημαίνει ότι από τη στιγμή που αυτή η <<παράνομη>> εργασία τους πραγματοποιείται για λόγους επιβίωσης και όχι κερδοσκοπικούς όπως για παράδειγμα με τους εμπόρους ναρκωτικών,τους νταβάδες και τους μαστροπούς,με ειδικές και πάλι διατάξεις,να νομιμοποιηθεί και ταυτόχρονα,αποποινικοποιηθεί και απενοχοποιηθεί,ώστε να προστατεύονται από το κράτος ως αδύναμα οικονομικώς μέλη της κοινωνίας που ζούμε.

Τέλος,όσον αφορά τη φορολογία και το ότι κάποιοι βγάζουν τα λεφτά τους μαύρα,είναι επειδή ναι μεν χρειαζόμαστε ένα εκσυγχρονισμένο κράτος πρόνοιας,αλλά για να επιτευχθεί ο συγκεκριμένος δύσκολος αλλά απαραίτητος στόχος,θα πρέπει να υπάρξουν ριζικές αλλαγές στον τρόπο με τον οποίον φορολογούνται επιχειρήσεις και γενικότερα,το κάθε άτομο ξεχωριστά.

Εν κατακλείδι,οι εργαζόμενοι με μισθό κάτω των 400 να θεωρούνται νόμιμοι και όχι παράνομοι,γιατί δεν είναι κακό να δουλεύεις έστω και για λίγα για να βοηθήσεις την οικογένειά σου που πεινάει και όπως ανέφερα προηγουμένως,να υπάρχει μια ευέλικτη φορολογία ώστε τόσο το κράτος να λαμβάνει τα χρήματα που χρειάζονται για να χρηματοδοτούνται τα δημόσια πανεπιστήμια,σχολεία,νοσοκομεία,ΕΥΔΑΠ,ΔΕΗ κλπ όσο και οι πολίτες να μην αντιμετωπίζουν δυσκολία στην πληρωμή των λογαριασμών τους.
 

spirtoulis(2)

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Ιουλ 2019
Μηνύματα
1.113
Κριτικές
24
Like
1.157
Πόντοι
386
Γενικότερα αυτό που ισχύει στην Ελλάδα είναι το εξής: ΕΧΟΥΝ ΑΠΑΙΤΗΣΗ ΝΑ ΔΟΥΛΕΥΕΙΣ ΜΕ ΚΑΝΟΝΟΕΣ ΕΛΕΥΘΕΡΗΣ ΑΓΟΡΑΣ ΚΑΙ ΟΙΚΟΝΟΜΙΑΣ ΑΛΛΑ ΜΕΣΑ ΣΕ ΠΛΑΙΣΙΑ ΣΟΒΙΕΤΙΚΗΣ ΟΡΓΑΝΩΣΗ ΤΗΣ ΠΟΛΙΤΕΙΑΣ... Γι αυτό επιχειρηματικότητα ασκουν οι φίλοι, οι συγγενείς και οι παράνομοι

Είναι περίεργα τα πράγματα.
Το να υπάρχει νομικά καθορισμένος κατώτατος μισθός με δημόσιες κοινωνικές παροχές δεν είναι απαραίτητα <<κομμουνισμός και σοβιετία>>.Άνετα κάτι τέτοιο υπάρχει και σε άλλες χώρες της Ευρωπαϊκής Ένωσης.
 
Εγγρ.
26 Μαρ 2012
Μηνύματα
11.543
Like
13.592
Πόντοι
3.656
Ας κάνω μια υπόθεση εργασίας. Μια πολύ μέτρια κοπέλλα, στο τρίγωνο ζητάει 20€ το ραντεβού. Αν κάνει 6 ραντεβού την ημέρα, ΔΗΛΑΔΗ ΑΝ ΔΟΥΛΕΨΕΙ 3 ΩΡΕΣ, θα τσιμπήσει 120€ την ημέρα, επί 25 ημέρες το μήνα θα έχει μηνιάτικο 3.000€. Τόσα έπαιρνα μεικτά εγώ με πτυχίο Διοίκησης Επιχειρήσεων, ύστερα από 33 χρόνια εργασίας και με την ευθύνη Ειδικής Υπηρεσίας στην κεφάλα μου. Αν τα τρώει όλα, δεν της φταίει κανένας. Θα μπορούσε να κάνει μια πολύ καλή ιδιωτική ασφάλιση για οποιαδήποτε κακοτοπιά και να πάρει και σύνταξη. Μπορεί να καταλάβει κάποιος τι ποσά μπορεί να βγάλει κάποια εμφανίσιμη

 

spirtoulis(2)

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Ιουλ 2019
Μηνύματα
1.113
Κριτικές
24
Like
1.157
Πόντοι
386
Κάποιες βγάζουν όμως 5 ευρώ στο δρόμο.. Αυτές κινδυνεύουν περισσότερο.. Προτιμούν να κάνουν σεξ και να κολλήσουν κορονοϊό πάρα να πεθάνουν από την πείνα.. Υπάρχει ένα άρθρο στο ίντερνετ που τα λέει αυτά..

Δε βγάζουν όλες 3.000-4.000€ το μήνα..
 

spirtoulis(2)

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Ιουλ 2019
Μηνύματα
1.113
Κριτικές
24
Like
1.157
Πόντοι
386
Σαν πελάτες έχουμε ευθύνη για το πού πηγαίνουμε να κάνουμε σεξ και πόσα πρέπει να δίνουμε ως αμοιβή στις κοπέλες αυτές.
 

imp9

Μέλος
Εγγρ.
24 Μαΐ 2020
Μηνύματα
68
Like
5
Πόντοι
0
Είμαι 22 και δεν έχω δουλέψει.


Εγώ προσωπικά είμαι υπέρ του κατώτατου μισθού

Επιπρόσθετα,όσον αφορά τους μετανάστες και τους ρομά που δουλεύουν παράνομα,το κάνουν από ανάγκη

να προστατεύονται από το κράτος ως αδύναμα οικονομικώς μέλη της κοινωνίας που ζούμε.

Αν αναρωτηθείς ποτέ γιατί λες τέτοιες βλακείες...

Είμαι 22 και δεν έχω δουλέψει.

...είναι γι’ αυτό.

Όταν με το καλό δουλέψεις και δεις τι σημαίνει να κρατάς σπίτι μόνος σου, θα καταλάβεις.
 

The-Sex-Pistols

Μέλος
Εγγρ.
13 Φεβ 2020
Μηνύματα
596
Like
113
Πόντοι
6
Το άρθρο είναι γεμάτο με επίκληση στο συναίσθημα.  Σίγουρα όχι τόσο πολύ στην λογική.
Εν μέρη την καταλαβαίνω πάντως και αυτήν και άλλες χιλιάδες που βρίσκονται σε αυτήν την θέση.
Δηλαδή, δεν γίνεται το κράτος να επιδοτεί την παραοικονομία, και να υπάρχει η διάθεση να γίνει, είναι δύσκολο  εκ των πραγμάτων να γίνει. Ποιος πιστοποιεί ότι όντως δουλεύεις μαύρα, και σε τι αντικείμενο?
Είναι ηθικά σωστό εφόσον δουλεύεις μαύρα να ζητάς την ίδια αντιμετώπιση χωρίς όμως τις ίδιες υποχρεώσεις με αυτόν που και φορολογείται και επίσης δυσκολεύεται να ζήσει.
Υπάρχουν όμως και σωστά σημεία. Όπως ότι το κράτος τους κρατάει σε ένα καθεστώς παρανομίας, χωρίς να υπάρχει δυνατότητα σε αυτήν την μερίδα ανθρώπων να συνεισφέρουν και αυτοί στην πολιτεία με ένα ποσό.
Το να δουλεύεις μαύρα από επιλογή είναι διαφορετικό από να μην έχεις την δυνατότητα να γίνεις νόμιμος. Μην αναφέρει κάνεις ναρκωτικά,η άλλες μορφές παραοικονομίας.  Μεγάλα παιδιά είμαστε.
Και στην τελική, δεν παίρνει κάποιο επίδομα αυτός ο κλάδος. Δεν πρέπει να ζήσει? Παράνομα η μη, δεν αλλάζει την ανάγκη ενός ατόμου στην διαβίωση.  Θα δουλέψει με όποιο κίνδυνο και να υπάρχει.
Τουλάχιστον σε αυτήν την περίπτωση, μην βρεθεί κανένας Λοβέρδος, και τα ΜΜΕ και πάνε πάλι να σώσουν τους ηλίθιους. Και κράζουν οι νοικοκυρές αυτές και αυτούς που αναγκάστηκαν να επιζήσουν.
 

spirtoulis(2)

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Ιουλ 2019
Μηνύματα
1.113
Κριτικές
24
Like
1.157
Πόντοι
386
Το άρθρο είναι γεμάτο με επίκληση στο συναίσθημα.  Σίγουρα όχι τόσο πολύ στην λογική.
Εν μέρη την καταλαβαίνω πάντως και αυτήν και άλλες χιλιάδες που βρίσκονται σε αυτήν την θέση.
Δηλαδή, δεν γίνεται το κράτος να επιδοτεί την παραοικονομία, και να υπάρχει η διάθεση να γίνει, είναι δύσκολο  εκ των πραγμάτων να γίνει. Ποιος πιστοποιεί ότι όντως δουλεύεις μαύρα, και σε τι αντικείμενο?
Είναι ηθικά σωστό εφόσον δουλεύεις μαύρα να ζητάς την ίδια αντιμετώπιση χωρίς όμως τις ίδιες υποχρεώσεις με αυτόν που και φορολογείται και επίσης δυσκολεύεται να ζήσει.
Υπάρχουν όμως και σωστά σημεία. Όπως ότι το κράτος τους κρατάει σε ένα καθεστώς παρανομίας, χωρίς να υπάρχει δυνατότητα σε αυτήν την μερίδα ανθρώπων να συνεισφέρουν και αυτοί στην πολιτεία με ένα ποσό.
Το να δουλεύεις μαύρα από επιλογή είναι διαφορετικό από να μην έχεις την δυνατότητα να γίνεις νόμιμος. Μην αναφέρει κάνεις ναρκωτικά,η άλλες μορφές παραοικονομίας.  Μεγάλα παιδιά είμαστε.
Και στην τελική, δεν παίρνει κάποιο επίδομα αυτός ο κλάδος. Δεν πρέπει να ζήσει? Παράνομα η μη, δεν αλλάζει την ανάγκη ενός ατόμου στην διαβίωση.  Θα δουλέψει με όποιο κίνδυνο και να υπάρχει.
Τουλάχιστον σε αυτήν την περίπτωση, μην βρεθεί κανένας Λοβέρδος, και τα ΜΜΕ και πάνε πάλι να σώσουν τους ηλίθιους. Και κράζουν οι νοικοκυρές αυτές και αυτούς που αναγκάστηκαν να επιζήσουν.

Όσοι δουλεύουν μαύρα και είναι εργαζόμενοι,δεν πρέπει να τιμωρούνται,αλλά να προστατεύονται εκτός και αν συμμετέχουν σε εγκληματικές δραστηριότητες.

Επίσης,εγώ αποφεύγω μπουρδέλα στο Μεταξουργείο γιατί φοβάμαι τα αφροδίσια.Οι άλλοι που πηγαίνουν σε αυτά,να προσέχουν και να καταγγέλουν τα περιστατικά τράφικινγκ.

Όσον αφορά το Λοβέρδο,είχε δίκιο,γιατί κάποιες κοπέλες που βγάζουν 2000-3000 το μήνα,τίποτα Φυλής,πρέπει να κάνουν εξετάσεις.Δε φταίνε βέβαια οι πελάτες να κολλήσουν AIDS.

Το κράτος γενικά πρέπει να αλλάξει τους νόμους και να μεριμνήσει για τους πολύ φτωχούς,ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ και όσους μέχρι στιγμής δουλεύουν για 450-500 ευρώ,ΕΙΔΙΚΑ αυτούς.

Το επίδομα πιο πολύ το χρειάζονται κοπέλες στο ΔΡΟΜΟ και το ΜΕΤΑΞΟΥΡΓΕΙΟ,που είναι ΧΑΜΗΛΟΜΙΣΘΕΣ,αλλά ο νόμος τις βλέπει σαν παράνομες δυστυχώς..
 

spirtoulis(2)

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Ιουλ 2019
Μηνύματα
1.113
Κριτικές
24
Like
1.157
Πόντοι
386
Είχα προαναφέρει ότι όσες δουλεύουν στο δρόμο,Φυλής,Μετάξι να αντιμετωπιστούν ως υποκείμενα ειδικής μέριμνας,γιατί είναι σε δεινή οικονομική κατάσταση.

 

spirtoulis(2)

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Ιουλ 2019
Μηνύματα
1.113
Κριτικές
24
Like
1.157
Πόντοι
386
Αν αναρωτηθείς ποτέ γιατί λες τέτοιες βλακείες...

...είναι γι’ αυτό.

Όταν με το καλό δουλέψεις και δεις τι σημαίνει να κρατάς σπίτι μόνος σου, θα καταλάβεις.
Εγώ καλοπροαίρετα ανέφερα ότι όσοι εργαζόμενοι δουλεύουν με χαμηλούς μισθούς να έχουν ΕΙΔΙΚΗ ΜΕΡΙΜΝΑ από το κράτος,να ΜΗ θεωρούνται πλέον παράνομοι.

Είπα πιο πριν,ότι ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΚΟ να δουλεύει κάποιος εργαζόμενος έστω και με λίγα για να βοηθήσει τα μέλη της οικογένειάς του που έχουν ανάγκη.

Νοιάζομαι,κυρίως για αυτούς γιατί χρήζουν ειδικής προστασίας από ένα νέο νόμο.
 

The-Sex-Pistols

Μέλος
Εγγρ.
13 Φεβ 2020
Μηνύματα
596
Like
113
Πόντοι
6
Φιλικά σου λέω ότι δεν πρόκειται να απαντήσω σε τόσες ανακρίβειες.
Ίσως κάποια άλλη μέρα που θα έχω διάθεση.
 

Krang

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
27 Απρ 2016
Μηνύματα
1.535
Κριτικές
11
Like
392
Πόντοι
306
Σπιρτούλη,ζεις στην χώρα του παραμυθιού. Στο λέω φιλικά,και δεν είμαι ούτε 8 χρόνια μεγαλύτερός σου.
 

spirtoulis(2)

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Ιουλ 2019
Μηνύματα
1.113
Κριτικές
24
Like
1.157
Πόντοι
386
Σπιρτούλη,ζεις στην χώρα του παραμυθιού. Στο λέω φιλικά,και δεν είμαι ούτε 8 χρόνια μεγαλύτερός σου.

Μέχρι στιγμής αυτά που θα πρότεινα ως νομοθεσίες δυστυχώς δε θα γίνουν.
 

markosp

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
3 Ιαν 2010
Μηνύματα
3.206
Κριτικές
5
Like
1.309
Πόντοι
216
Σπιρτουλη αδερφέ μου δίνεις την εντύπωση ανθρώπου που δεν έχει καμία επαφή με την πραγματικότητα.
Οκ να είσαι καλοπροαίρετος,αλλα μη φτάνεις στο σημείο να χαρακτηριστεις αφελής.
Εντάξει, δικαιολογείται λογω ηλικίας και έλλειψης εμπειριών.
Ποια πουτανα βγάζει 5 ευρω τη μερα στην Ελλάδα?
Αν ήταν τοσο αποτυχημένη ως πόρνη,θα αναζητούσε αλλη εργασία με25 ευρω τη μέρα τουλάχιστον.
Αν είναι πρεζοπουτανο,το κράτος πρέπει να τη βοηθήσει ως εξαρτημένη και άρρωστη.
 

spirtoulis(2)

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Ιουλ 2019
Μηνύματα
1.113
Κριτικές
24
Like
1.157
Πόντοι
386
Σπιρτουλη αδερφέ μου δίνεις την εντύπωση ανθρώπου που δεν έχει καμία επαφή με την πραγματικότητα.
Οκ να είσαι καλοπροαίρετος,αλλα μη φτάνεις στο σημείο να χαρακτηριστεις αφελής.
Εντάξει, δικαιολογείται λογω ηλικίας και έλλειψης εμπειριών.
Ποια πουτανα βγάζει 5 ευρω τη μερα στην Ελλάδα?
Αν ήταν τοσο αποτυχημένη ως πόρνη,θα αναζητούσε αλλη εργασία με25 ευρω τη μέρα τουλάχιστον.
Αν είναι πρεζοπουτανο,το κράτος πρέπει να τη βοηθήσει ως εξαρτημένη και άρρωστη.
5 ευρώ ανά πελάτη στο δρόμο εννοούσα.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom