Νέα

13χρονη κλέφτηκε με Αλβανό.

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα DmtrsxXx
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 866
  • Εμφανίσεις 30K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

BASKO

Μέλος
Εγγρ.
12 Ιουλ 2013
Μηνύματα
580
Κριτικές
5
Like
208
Πόντοι
6
κινεζικα βασανηστιρια και οχι θανατο  :s&m_3: :s&m_3: :s&m_3: :s&m_3: :s&m_3: :s&m_1: :s&m_1: :s&m_1: :s&m_1:
 

Επισκέπτης
έγινε πριν ένα μήνα www.eglimatikotita.gr/2013/07/19.html?m=1]εδώ οι λεπτομέρειες[/url]
Προσφάτως άλλη 13χρονη έπεσε θύμα αλβανικής κατσαρίδας www.eglimatikotita.gr/2013/08/13-20.html?m=1]click here[/url]
Με λίγα λόγια πιστεύω ότι μερικοί γονείς θα έπρεπε να είχαν ευνουχιστεί από τη Θεία Πρόνοια.
Μη ρίχνουμε τα βάρη στον κάθε αλβανό. Έτσι έμαθε και δεν αλλάζει. Εμείς είναι το θέμα τι κάνουμε.
 

White Angel

Μέλος
Εγγρ.
9 Αυγ 2013
Μηνύματα
60
Like
1
Πόντοι
0
έγινε πριν ένα μήνα www.eglimatikotita.gr/2013/07/19.html?m=1]εδώ οι λεπτομέρειες[/url]
Προσφάτως άλλη 13χρονη έπεσε θύμα αλβανικής κατσαρίδας www.eglimatikotita.gr/2013/08/13-20.html?m=1]click here[/url]
Με λίγα λόγια πιστεύω ότι μερικοί γονείς θα έπρεπε να είχαν ευνουχιστεί από τη Θεία Πρόνοια.
Μη ρίχνουμε τα βάρη στον κάθε αλβανό. Έτσι έμαθε και δεν αλλάζει. Εμείς είναι το θέμα τι κάνουμε.

Δεν φταίνε πάντα και μόνο οι γονείς. Εξάλλου, όλοι γνωρίζουν (ιδιαίτερα οι ψυχολόγοι και οι γιατροί) για τις επαναστάσεις και τις ιδιαιτερότητες της εφηβικής ηλικίας. Και αναπόφευκτα, τις ορμές. Δεν είναι ηθικό, αποδεκτό, λογικό σήμερα, αλλά πριν πολλές δεκαετίες, αυτές ήταν ηλικίες γάμου και μάλιστα όχι απαραίτητα από ντροπή ή ανεπιθύμητες εγκυμοσύνες. Και καλώς ή κακώς, η σεξουαλικότητα αναπτύσσεται είτε το θέλουμε είτε όχι, και όχι πάντα στις ίδιες ηλικίες με αυτές που νομίζουμε ή θεωρούμε λογικό. Αντί να μας φταίει ο αλβανός, οι γονείς, άντε το κορίτσι για τις επιλογές και τη μικρομυαλιά του στην τελική, δεν κοιτάμε λιγάκι την κοινωνία, τα πρότυπα, τα ήθη και τους κοινωνικούς θεσμούς; Κάποτε θεωρούσαν αρετή να νοικοκυρεύονται και να κάνουν παιδιά σε μικρές ηλικίες και να είναι η νύφη παρθένα. Σήμερα το θεωρούνε χαζομάρα, μικρομυαλιά, χωριατιά και ντροπή. Δεν γίνεται να έχει κανείς και την πίτα ολόκληρη, και το σκύλο χορτάτο.

Εμείς μπορούμε να κάνουμε πολλά. Να δώσουμε σωστή ανατροφή και παραδείγματα στα ΔΙΚΑ ΜΑΣ παιδιά. Και αυτά δεν γίνονται από ανθρώπους που αρέσκονται να κάνουν παρτουζίτσες, όργια, αλλαγές συντρόφων, ανταλλαγή βίντεο και φωτογραφιών με τις ερωτοτροπίες τους διαδικτυακά, ψάρεμα πιπινιών από πενηντάρηδες και ό,τι άλλο. Το μήλο κάτω από τη μηλιά θα πέσει, υπαγορεύει ο κανόνας. Όμως κάθε κανόνας έχει τουλάχιστον μια εξαίρεση. Παρέες, πρότυπα, παραδείγματα, *δάσκαλοι* πολλές φορές κάνουν τη ζημιά. Όχι τα παιδιά. Δεν γίνεται κάποιος να τη βρίσκει μες στη διαφθορά και τη σήψη, και μετά να γκρινιάζει ή να κριτικάρει, όταν την παρατηρεί ή την εντοπίζει σε άλλους. Τα σκατά ολονών το ίδιο βρωμάνε, δεν είναι τα δικά μας λιγότερο βρωμερά.
 

Επισκέπτης
σε αυτα που εγραψες φιλε. Η κοινωνια ειναι ο καθρεφτης αυτων που την απαρτιζουν.
Για να διασαφηνισω την αποψη μου, εννοουσα οτι ευθυνονται κατα βασικο & κυριο λογο οι γονεις των παιδιων που δεν τα προσεχουν.
Κι εγω μεγαλωσα με αντιδρασεις & επανασταση αλλα τις δεκαετιες του 80, 90 δεν υπηρχαν ενα σωρο πειρασμοι, οπως τωρα...
Παιδια δεν εχω ακομη, αλλα στα ανηψια μου, προσπαθω να τα προσεγγιζω (ειναι αγορια & κοριτσια) ως φιλος πρωτα και μετα ως μπαρμπα Γιαννης.
Δεν κανω τον αγιο, ναι εχω χρησιμοποιησει τα χρωματιστα κωλοχαρτα (χρημα) για να ικανοποιησω τις σωματικες μου αναγκες, ομως εχω προσπαθησει σε γενικες γραμμες να ειμαι ανθρωπινος οσο γινεται.
 

blooddead

Μέλος
Εγγρ.
11 Μαΐ 2012
Μηνύματα
1.011
Κριτικές
18
Like
107
Πόντοι
26
σε αυτα που εγραψες φιλε. Η κοινωνια ειναι ο καθρεφτης αυτων που την απαρτιζουν.
Για να διασαφηνισω την αποψη μου, εννοουσα οτι ευθυνονται κατα βασικο & κυριο λογο οι γονεις των παιδιων που δεν τα προσεχουν.
Κι εγω μεγαλωσα με αντιδρασεις & επανασταση αλλα τις δεκαετιες του 80, 90 δεν υπηρχαν ενα σωρο πειρασμοι, οπως τωρα...
Παιδια δεν εχω ακομη, αλλα στα ανηψια μου, προσπαθω να τα προσεγγιζω (ειναι αγορια & κοριτσια) ως φιλος πρωτα και μετα ως μπαρμπα Γιαννης.
Δεν κανω τον αγιο, ναι εχω χρησιμοποιησει τα χρωματιστα κωλοχαρτα (χρημα) για να ικανοποιησω τις σωματικες μου αναγκες, ομως εχω προσπαθησει σε γενικες γραμμες να ειμαι ανθρωπινος οσο γινεται.

τι φταινε οι γονεις ρε τυπε αν καποιος πιασει/αποπλανισει και βιασει ενα κοριτσι? τι θες δηλαδη να το παιρνουν απο πισω οπου παει η να το εχουν κλεισμενο μεσα? αυτα συμβαινουν και αυτοι που φταινε ειναι πιο πολυ ο δραστης και το θυμα(που τον εμπιστευτηκε) παρα οι γονεις που απλα αφηνουν το παιδι να βγει εξω.
 

White Angel

Μέλος
Εγγρ.
9 Αυγ 2013
Μηνύματα
60
Like
1
Πόντοι
0
σε αυτα που εγραψες φιλε. Η κοινωνια ειναι ο καθρεφτης αυτων που την απαρτιζουν.
Για να διασαφηνισω την αποψη μου, εννοουσα οτι ευθυνονται κατα βασικο & κυριο λογο οι γονεις των παιδιων που δεν τα προσεχουν.
Κι εγω μεγαλωσα με αντιδρασεις & επανασταση αλλα τις δεκαετιες του 80, 90 δεν υπηρχαν ενα σωρο πειρασμοι, οπως τωρα...
Παιδια δεν εχω ακομη, αλλα στα ανηψια μου, προσπαθω να τα προσεγγιζω (ειναι αγορια & κοριτσια) ως φιλος πρωτα και μετα ως μπαρμπα Γιαννης.
Δεν κανω τον αγιο, ναι εχω χρησιμοποιησει τα χρωματιστα κωλοχαρτα (χρημα) για να ικανοποιησω τις σωματικες μου αναγκες, ομως εχω προσπαθησει σε γενικες γραμμες να ειμαι ανθρωπινος οσο γινεται.

Για την πρώτη πρόταση, πολύ σωστά. Για τις 2 τελευταίες, αυτό είναι πολύ πιο τίμιο και αξιοσέβαστο, από ενέργειες που κάνουν άλλοι. Γενικά, είτε ιερόδουλη είτε όχι, είτε άντρας είτε γυναίκα, το να φερόμαστε στους άλλους όσο πιο αληθινά κι ανθρώπινα μπορούμε, είναι ιδανικό, και ουτοπία συνάμα. Άλλοι θα το περάσουν στο αδιάφορο, κάποιοι λίγοι θα το εκτιμήσουν, πολλοί θα κοιτάξουν να το εκμεταλλευτούν. Όμως εμείς καλό θα είναι να το πράττουμε, και ως σκέψη, και ως ενέργεια. Μην μισείται τον άνθρωπο, αλλά την αμαρτία. Έτσι υπάρχει και η μόνη σοβαρή περίπτωση αποφυγής αυτής.

Πολλοί άνθρωποι είναι θύματα της κοινωνίας, της εποχής, του σύγχρονου τρόπου σκέψης και ζωής. Ή θύματα άλλων ανθρώπων. Αν αποφύγουμε να δημιουργούμε εμείς οι ίδιοι ως άνθρωποι νέα θύματα, ό,τι και αν σημαίνει αυτό, τότε πετύχαμε ένα μικρό μέρος του σκοπού μας ως άνθρωποι.
 

Επισκέπτης
Black Dragon thanks συμφωνω με το σχολιο σου, λες και με αποκρυπτογραφεις.
mefist σαφως κι ο καθε γονιος δε γινεται να ειναι 24/7 Ιnterpol, ομως στο μπουρδελο που ζουμε, ας εκπαιδευουμε τα παιδια/ανιψια οπως η αλεπου τα αλεπουδακια.
Καλλιο το προλαμβανειν παρα το θεραπευειν...
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom