Νέα

πως μπορω να ''πειραξω'' το μετρητη αεριου

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα valkyrion
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 199
  • Εμφανίσεις 12K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 0 άτομα (0 μέλη και 0 επισκέπτες)

swingcouple

Μέλος
Εγγρ.
23 Δεκ 2012
Μηνύματα
197
Κριτικές
1
Like
6
Πόντοι
1
Δεν ξερω αμα το εχεις καταλαβει αλλα ειπες εχεις αεριο!!!
Τελικα και αεριο πληρωνεις και ΔΕΗ?
Τα συμπερασματα ας τα βγαλουν αυτοι που μας διαβαζουν(μπορεις να δεις και τι καταναλωση εχει το καθε φανκοιλ σε κιλοβατωρες για να ξερεις τι θα πληρωνεις και στη ΔΕΗ καθε διμηνο) :grin:
μαλλον αδικα συζηταω μαζι σου,,εισαι τελειως ασχετος,,,ναι,,ο ανεμιστηρας δουλευει με ρευμα ,,τωρα αν εχεις βρει εσυ πατεντα να γυρναν με αεριο,,καλα ειναι :2funny: :2funny: :2funny:
2ον τα φανκοιλ με φυσικο αεριο αν εχουν βγει πριν το ,,,αεριο,,εχεις δικηο,,, :2funny: :2funny: :2funny:
ΑΛΗΘΕΙΑ ,,ΤΙ ΔΟΥΛΕΙΑ ΚΑΝΕΙΣ??? :2funny: :2funny: :2funny:
 

swingcouple

Μέλος
Εγγρ.
23 Δεκ 2012
Μηνύματα
197
Κριτικές
1
Like
6
Πόντοι
1
αν δεν τοξερες σαν μαστορας να στο εξηγησω,,,λειτουργουν με ΖΕΣΤΟ ΝΕΡΟ απ το λεβητα και αερα με  θερμοστατη ,,,,,,χρυσοπληρωμενα αλλα με βαθεια το χερι στην τσεπη οταν τα λειτουργουσα,,,τωρα ταχω για διακοσμηση με την τιμη του φυσ αεριου,,,

για ξαναδιαβαστο
 

azazel

Τιμημένος
Εγγρ.
20 Ιουν 2008
Μηνύματα
10.390
Κριτικές
215
Like
17.226
Πόντοι
35.697
μαλλον αδικα συζηταω μαζι σου,,εισαι τελειως ασχετος,,,ναι,,ο ανεμιστηρας δουλευει με ρευμα ,,τωρα αν εχεις βρει εσυ πατεντα να γυρναν με αεριο,,καλα ειναι :2funny: :2funny: :2funny:
2ον τα φανκοιλ με φυσικο αεριο αν εχουν βγει πριν το ,,,αεριο,,εχεις δικηο,,, :2funny: :2funny: :2funny:
ΑΛΗΘΕΙΑ ,,ΤΙ ΔΟΥΛΕΙΑ ΚΑΝΕΙΣ??? :2funny: :2funny: :2funny:

Γιατι μπερδευεις την πουτσα με τη βουρτσα?
Ποιος σου ειπε οτι το φανκοιλ η το καθε θερμαντικο σωμα δουλευει με αεριο?
Ο λεβητας και μονο ο λεβητας σε μια εγκατασταση αεριου δουλευει με αεριο,πραγματικα τι σκαλωμα εχεις φαει?
Στο θεμα μας τωρα,ποσα φανκοιλ εχεις στο σπιτι σου μεσα και ποσες θερμιδες ειναι ο λεβητας σου?
 

akismouse

Μέλος
Εγγρ.
26 Μαρ 2013
Μηνύματα
78
Κριτικές
1
Like
24
Πόντοι
0
Να ξεκαθαρίσουμε κάποια πράγματα γιατί έχει μπερδέψει το θέμα. Τα funcoil τα χρησιμοποιούμε όταν η θερμοκρασία του ζεστού νερού είναι χαμηλή εώς 60 βαθμούς. Δηλαδή όποιος βάζει αντλία θερμότητας βάζει και funcoil για τον απλούστατο λόγο ότι η αντλία θερμότητας βγάζει περίπου 55 με 60 βαθμούς. Όταν έχεις φυσικό αέριο η πετρέλαιο δεν υπάρχει κανένας λόγος να βάλεις funcoil γιατί η θερμοκρασία νερού ρυθμίζεται και μπορεί να φτάσει και στους 95 βαθμούς. 
 

kostakis_ss

Σεβαστός
Εγγρ.
18 Μαρ 2008
Μηνύματα
15.648
Κριτικές
29
Like
189
Πόντοι
1.390
κοστακις,τη θερμομονωση που εκανες για να μην εχεις απωλειες γιατι δεν τη βαζεις στα εξοδα θερμανσης?
Μετα βγαλε και το κουστουμι στο σπιτι σου,που απ οτι καταλαβα απ αυτα που λες δεν πρεπει να ειναι πανω απο 60τμ  ;)

Θερμομονωση εκανα σ μονοκατοικια ,στο διαμερισμα δεν εκανα τιποτα.Θερμομονωση κανεις μια φορα και μενει ενω αεριο πληρωνεις καθε χρονο  :S
περιπου 94τετρ ειναι το διαμερισμα,αλλα τι σημασια εχει?
 

kostakis_ss

Σεβαστός
Εγγρ.
18 Μαρ 2008
Μηνύματα
15.648
Κριτικές
29
Like
189
Πόντοι
1.390
τι λες ρε επιστημονα?? Απο που και ως που ειναι φτηνο το αεριο?? Ποσο παει το Κυβικο αεριου σημερα,και ποσο το λιτρο πετρελαιου (με επιδοτηση)??? Προς γνωση κ ενημερωση....
1 κυβικο Φ.Α οταν καει σε μια ωρα, μας δινει 8.500 θερμιδες...
1 λιτρο πετρελαιου οταν καει σε μια ωρα,μας δινει 10.500 θερμιδες...
προχτες εβαλε πετρελαιο ενας πελατης μου με 90/λιτρο,αφαιρουμε την επιδοτηση και παμε στα 60 λεπτα...
αρα... τα 60 λεπτα πετρελαιου μας δινουν 10.500θερμιδες
το αεριο που κοντευει να χτυπησει το 1 ευρω μας δινει 8.500θερμιδες..
μιλαω για τη πλειοψηφια του κοσμου που εχει απλους λεβητες αεριου κ οχι συμπυκνωματων..

αζαζελ  :2on1: :2on1: :2on1: :2on1: :2on1:
 

kostakis_ss

Σεβαστός
Εγγρ.
18 Μαρ 2008
Μηνύματα
15.648
Κριτικές
29
Like
189
Πόντοι
1.390
Να ξεκαθαρίσουμε κάποια πράγματα γιατί έχει μπερδέψει το θέμα. Τα funcoil τα χρησιμοποιούμε όταν η θερμοκρασία του ζεστού νερού είναι χαμηλή εώς 60 βαθμούς. Δηλαδή όποιος βάζει αντλία θερμότητας βάζει και funcoil για τον απλούστατο λόγο ότι η αντλία θερμότητας βγάζει περίπου 55 με 60 βαθμούς. Όταν έχεις φυσικό αέριο η πετρέλαιο δεν υπάρχει κανένας λόγος να βάλεις funcoil γιατί η θερμοκρασία νερού ρυθμίζεται και μπορεί να φτάσει και στους 95 βαθμούς. 

πες μας ρε φιλε ποσο βγαινει το χρονο το φυσικο αεριο και ποσο το πετρελαιο (που με επιδοτηση το παιρνεις 70/λιτρο λεπτα πλεον  :grin:)
ειναι πιο φθηνο το φυσικο αεριο?  :2funny: :2funny: :2funny:
 

azazel

Τιμημένος
Εγγρ.
20 Ιουν 2008
Μηνύματα
10.390
Κριτικές
215
Like
17.226
Πόντοι
35.697
πες μας ρε φιλε ποσο βγαινει το χρονο το φυσικο αεριο και ποσο το πετρελαιο (που με επιδοτηση το παιρνεις 70/λιτρο λεπτα πλεον  :grin:)
ειναι πιο φθηνο το φυσικο αεριο?  :2funny: :2funny: :2funny:

Το φυσικο αεριο αυτη τη στιγμη εχει 0,65e τι θελετε να μας πειτε?  :think:

Θερμομονωση εκανα σ μονοκατοικια ,στο διαμερισμα δεν εκανα τιποτα.Θερμομονωση κανεις μια φορα και μενει ενω αεριο πληρωνεις καθε χρονο  :S
περιπου 94τετρ ειναι το διαμερισμα,αλλα τι σημασια εχει?

Kostakis τα 94 τμ δεν τα ζεσταινεις με τιποτα με 350e,τον ενα χωρο απο τα 94τμ ισως..
αν δεν τοξερες σαν μαστορας να στο εξηγησω,,,λειτουργουν με ζεστο νερο απ το λεβητα και αερα με  θερμοστατη ,,,,,,χρυσοπληρωμενα αλλα με βαθεια το χερι στην τσεπη οταν τα λειτουργουσα,,,τωρα ταχω για διακοσμηση με την τιμη του φυσ αεριου,,,

Τυπε τι εγινε?καταλαβες τελικα οτι μας ελεγες παπαριες και το σταματησες?
Ξαφνικα το αεροθερμο σου εγινε φανκοιλ και εγω απο ασχετος,σχετικος?  :jerking:
 

ΦΑΚΙΡΗΣ

Γλομπεάρχης
Εγγρ.
17 Ιουν 2012
Μηνύματα
16.394
Κριτικές
165
Like
25.056
Πόντοι
34.168
Και που τα ξερεις όλα αυτά?
 

azazel

Τιμημένος
Εγγρ.
20 Ιουν 2008
Μηνύματα
10.390
Κριτικές
215
Like
17.226
Πόντοι
35.697
τι λες ρε επιστημονα?? Απο που και ως που ειναι φτηνο το αεριο?? Ποσο παει το Κυβικο αεριου σημερα,και ποσο το λιτρο πετρελαιου (με επιδοτηση)??? Προς γνωση κ ενημερωση....
1 κυβικο Φ.Α οταν καει σε μια ωρα, μας δινει 8.500 θερμιδες... 8600-9200 θερμιδες
1 λιτρο πετρελαιου οταν καει σε μια ωρα,μας δινει 10.500 θερμιδες... 10250 θερμιδες
προχτες εβαλε πετρελαιο ενας πελατης μου με 90/λιτρο,αφαιρουμε την επιδοτηση και παμε στα 60 λεπτα... 65 λεπτα
αρα... τα 60 λεπτα πετρελαιου μας δινουν 10.500θερμιδες
το αεριο που κοντευει να χτυπησει το 1 ευρω μας δινει 8.500θερμιδες..
μιλαω για τη πλειοψηφια του κοσμου που εχει απλους λεβητες αεριου κ οχι συμπυκνωματων..

Ο λεβητας φυσικου αεριου εχει αποδοση απο 92%-94% ενω του πετρελαιου απο 85%-91%.
Αρα η διαφορα της θερμογονου δυναμης καλυπτετε απο τη διαφορα  :dancing:
Αμα θελεις μπορουμε να μιλησουμε για ρυπους και για ευκολιες που παρεχει το καθ ενα  :birdman:
 

ΦΑΚΙΡΗΣ

Γλομπεάρχης
Εγγρ.
17 Ιουν 2012
Μηνύματα
16.394
Κριτικές
165
Like
25.056
Πόντοι
34.168
Ο λεβητας φυσικου αεριου εχει αποδοση απο 92%-94% ενω του πετρελαιου απο 85%-91%.
Αρα η διαφορα της θερμογονου δυναμης καλυπτετε απο τη διαφορα  :dancing:
Αμα θελεις μπορουμε να μιλησουμε για ρυπους και για ευκολιες που παρεχει το καθ ενα  :birdman:

 

Απολλύων

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
9 Αυγ 2013
Μηνύματα
5.763
Like
3.905
Πόντοι
506
Ο λεβητας φυσικου αεριου εχει αποδοση απο 92%-94% ενω του πετρελαιου απο 85%-91%.
Αρα η διαφορα της θερμογονου δυναμης καλυπτετε απο τη διαφορα  :dancing:
Αμα θελεις μπορουμε να μιλησουμε για ρυπους και για ευκολιες που παρεχει το καθ ενα  :birdman:
Τι λες ρε φιλε?? Συντηρητης Καυστηρων ειμαι... Οι καυστηρες μου καινε με αποδοση μεσο ορο 92-93% και οι πολυ καλοι πιανουν ακομα και 95-96% (Weishaupt) που τους ειδες τους βαθμους αποδοσης 85?? Καταρχην απαγορευεται βαση νομοθεσιας τοσο χαμηλος βαθμος.... Αυριο αν μπορεσω θα ανεβασω και φωτο απο αναλυτη καυσαεριων.. για του λογου το αληθες....
 

ΦΑΚΙΡΗΣ

Γλομπεάρχης
Εγγρ.
17 Ιουν 2012
Μηνύματα
16.394
Κριτικές
165
Like
25.056
Πόντοι
34.168
Πω Πω,ρε ΑΖΑΖΕΛ...Σε ταπωσε ο ΜΑΖΟ...ΝΑΚΗΣ!!!!!
 

swingcouple

Μέλος
Εγγρ.
23 Δεκ 2012
Μηνύματα
197
Κριτικές
1
Like
6
Πόντοι
1
Το φυσικο αεριο αυτη τη στιγμη εχει 0,65e τι θελετε να μας πειτε?  :think:

Kostakis τα 94 τμ δεν τα ζεσταινεις με τιποτα με 350e,τον ενα χωρο απο τα 94τμ ισως..
Τυπε τι εγινε?καταλαβες τελικα οτι μας ελεγες παπαριες και το σταματησες?
Ξαφνικα το αεροθερμο σου εγινε φανκοιλ και εγω απο ασχετος,σχετικος?  :jerking:
σταματησα τυπε γιατι εισαι εντελως ασχετος..μαθε λοιπον!!!!τα φαν κοιλ μου δουλευουν ΜΕ ΦΥΣΙΚΟ ΑΕΡΙΟ και με ρευμα οι ανεμιστηρες του,,,εσυ μπερδεψες τη βουρτσα με τη ν πουτσα ,,,κανε κανα σεμιναριο για το φυσικο αεριο εφοσων λες εισαι της δουλειας γιατι εχεις μεινει πολληηηη   πισω,,,,,οι φωτο που ειδες τα μηχανηματα αυτα ΔΟΥΛΕΥΟΥΝ ΜΕ ΦΥΣΙΚΟ ΑΕΡΙΟ,,,δεν ειναι αεροθερμα ,,,,μεσα απο αυτα περναει το ζεστο νερο οπως τα κλασσικα σωματα και ο αερας τα διοχετευει στο δωματιο,,ΑΝΤΕ ΑΣΧΕΤΕ,,,,,
 

azazel

Τιμημένος
Εγγρ.
20 Ιουν 2008
Μηνύματα
10.390
Κριτικές
215
Like
17.226
Πόντοι
35.697
Τι λες ρε φιλε?? Συντηρητης Καυστηρων ειμαι... Οι καυστηρες μου καινε με αποδοση μεσο ορο 92-93% και οι πολυ καλοι πιανουν ακομα και 95-96% (Weishaupt) που τους ειδες τους βαθμους αποδοσης 85?? Καταρχην απαγορευεται βαση νομοθεσιας τοσο χαμηλος βαθμος.... Αυριο αν μπορεσω θα ανεβασω και φωτο απο αναλυτη καυσαεριων.. για του λογου το αληθες....

Τυπε για λεβητες πετρελαιου μιλαω!!!
 

azazel

Τιμημένος
Εγγρ.
20 Ιουν 2008
Μηνύματα
10.390
Κριτικές
215
Like
17.226
Πόντοι
35.697
σταματησα τυπε γιατι εισαι εντελως ασχετος..μαθε λοιπον!!!!τα φαν κοιλ μου δουλευουν ΜΕ ΦΥΣΙΚΟ ΑΕΡΙΟ και με ρευμα οι ανεμιστηρες του,,,εσυ μπερδεψες τη βουρτσα με τη ν πουτσα ,,,κανε κανα σεμιναριο για το φυσικο αεριο εφοσων λες εισαι της δουλειας γιατι εχεις μεινει πολληηηη   πισω,,,,,οι φωτο που ειδες τα μηχανηματα αυτα ΔΟΥΛΕΥΟΥΝ ΜΕ ΦΥΣΙΚΟ ΑΕΡΙΟ,,,δεν ειναι αεροθερμα ,,,,μεσα απο αυτα περναει το ζεστο νερο οπως τα κλασσικα σωματα και ο αερας τα διοχετευει στο δωματιο,,ΑΝΤΕ ΑΣΧΕΤΕ,,,,,

Πω,πω εκτος απο ασχετος εισαι και εριστικος!!!
ΛΟΙΠΟΝ ΑΝΟΙΞΕ ΤΑ ΜΑΤΙΑ ΣΟΥ ΚΑΙ ΤΑ ΑΥΤΙΑ ΣΟΥ ΜΠΑΣ ΚΑΙ ΜΑΘΕΙΣ ΤΙΠΟΤΑ ΑΠΟ ΔΩ ΜΕΣΑ!!!
Το φανκοιλ(που μεχρι χθες το ελεγες αεροθερμο)δουλευει με ρευμα και ΝΕΡΟ!!!
Αυτο που δουλευει με φυσικο αεριο ειναι ο λεβητας σου και ΜΟΝΟ ΑΥΤΟΣ!!!
Εγω χρειαζομαι σεμιναρια η εσυ ερανο για να ζεστανεις τα διακοσμητικα σωματα στο σπιτι σου?  :think:
Σε καθημερινη βαση εχω τετοιους ΕΞΥΠΝΟΥΣ σαν και σενα που δεν ξερουν τι εχουν πληρωσει και στο τελος μενουν με παγωμενο σπιτι(ΣΑΝ ΕΣΕΝΑ).
Το λιγοτερο,πες και ενα ευχαριστω,που εμαθες οτι τα θερμαντικα σωματα στην φωτογραφια που ανεβασες δεν ειναι αεροθερμα και επιτελους εμαθες οτι λεγονται φανκοιλ!!!
Ουτε ειναι κακο να πεις οτι το παιζεις πανεξυπνος και εισαι απλα ΑΣΧΕΤΟΣ.Ειμαι σιγουρος το διαβασμα που εχει ριξει εδω και 2-3 μερες στο γκουγκλ δεν το εκανες ουτε οταν πηγαινες σχολειο  :2funny: :2funny: :2funny:
 

Απολλύων

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
9 Αυγ 2013
Μηνύματα
5.763
Like
3.905
Πόντοι
506
Τυπε για λεβητες πετρελαιου μιλαω!!!
Και εγω το ιδιο... η αποδοση στο πετρελαιο,αν ξερεις να ρυθμιζεις καυστηρα ειναι 92-93 της εκατο...
Συγκρινω πιεστικους καυστηρες πετρελαιου με απλους επιτοιχιους..οχι συμπυκνωματων... (εκει η αποδοση του αεριου παει και 99%,αλλα η τιμη της συσκευης αεριου γυρω στα 2.000)
Αν συγκρινουμε πιεστικους καυστηρες πετρελαιου με πιεστικους αεριου,τοτε ο "πετρελαιου" εχει μεγαλυτερο βαθμο αποδοσης...
και αυτο γιατι...Να στο πω απλα... Η φλογα του φ.α ζεσταινει τον λεβητα μεσω των καυσαεριων της μονο.. ενω η φλογα του πετρελαιου ζεσταινει τον λεβητα μεσω των καυσαεριων αλλα επειδη ειναι πιο "λαμπερη" μεταδιδει θερμοτητα στον λεβητα ΚΑΙ μεσω ακτινοβολιας...
Τωρα ολα αυτα ειναι "ναχαμεναλεγαμε"...τετοιες διαφορες αποδοσεων ειναι πολυ μικρες και δεν φαινονται σε μικρα σπιτια..
η πραγματικη οικονομια ειναι στην μονωση του σπιτιου και στην τιμη του καυσιμου... διαφορες αποδοσης 1-3% ειναι αμελητεες....
 

azazel

Τιμημένος
Εγγρ.
20 Ιουν 2008
Μηνύματα
10.390
Κριτικές
215
Like
17.226
Πόντοι
35.697
Και εγω το ιδιο... η αποδοση στο πετρελαιο,αν ξερεις να ρυθμιζεις καυστηρα ειναι 92-93 της εκατο...
Συγκρινω πιεστικους καυστηρες πετρελαιου με απλους επιτοιχιους..οχι συμπυκνωματων... (εκει η αποδοση του αεριου παει και 99%,αλλα η τιμη της συσκευης αεριου γυρω στα 2.000)
Αν συγκρινουμε πιεστικους καυστηρες πετρελαιου με πιεστικους αεριου,τοτε ο "πετρελαιου" εχει μεγαλυτερο βαθμο αποδοσης...
και αυτο γιατι...Να στο πω απλα... Η φλογα του φ.α ζεσταινει τον λεβητα μεσω των καυσαεριων της μονο.. ενω η φλογα του πετρελαιου ζεσταινει τον λεβητα μεσω των καυσαεριων αλλα επειδη ειναι πιο "λαμπερη" μεταδιδει θερμοτητα στον λεβητα ΚΑΙ μεσω ακτινοβολιας...
Τωρα ολα αυτα ειναι "ναχαμεναλεγαμε"...τετοιες διαφορες αποδοσεων ειναι πολυ μικρες και δεν φαινονται σε μικρα σπιτια..
η πραγματικη οικονομια ειναι στην μονωση του σπιτιου και στην τιμη του καυσιμου... διαφορες αποδοσης 1-3% ειναι αμελητεες....

:rockon: :rockon:

Συμφωνώ συνάδελφε εξάλλου τα νούμερα που έβαλα είναι ''στα χαρτιά''
Το θέμα είναι ότι ο λέβητας αερίου όπως και να το κάνουμε έχει σχεδόν τέλεια καύση σε αντίθεση με τον λέβητα πετρελαίου από αυτό και μόνο καταλαβαίνει πολλά και ένας άσχετος(ας πούμε τώρα)  :2funny:
 

swingcouple

Μέλος
Εγγρ.
23 Δεκ 2012
Μηνύματα
197
Κριτικές
1
Like
6
Πόντοι
1
Πω,πω εκτος απο ασχετος εισαι και εριστικος!!!
ΛΟΙΠΟΝ ΑΝΟΙΞΕ ΤΑ ΜΑΤΙΑ ΣΟΥ ΚΑΙ ΤΑ ΑΥΤΙΑ ΣΟΥ ΜΠΑΣ ΚΑΙ ΜΑΘΕΙΣ ΤΙΠΟΤΑ ΑΠΟ ΔΩ ΜΕΣΑ!!!
Το φανκοιλ(που μεχρι χθες το ελεγες αεροθερμο)δουλευει με ρευμα και ΝΕΡΟ!!!
Αυτο που δουλευει με φυσικο αεριο ειναι ο λεβητας σου και ΜΟΝΟ ΑΥΤΟΣ!!!
Εγω χρειαζομαι σεμιναρια η εσυ ερανο για να ζεστανεις τα διακοσμητικα σωματα στο σπιτι σου?  :think:
Σε καθημερινη βαση εχω τετοιους ΕΞΥΠΝΟΥΣ σαν και σενα που δεν ξερουν τι εχουν πληρωσει και στο τελος μενουν με παγωμενο σπιτι(ΣΑΝ ΕΣΕΝΑ).
Το λιγοτερο,πες και ενα ευχαριστω,που εμαθες οτι τα θερμαντικα σωματα στην φωτογραφια που ανεβασες δεν ειναι αεροθερμα και επιτελους εμαθες οτι λεγονται φανκοιλ!!!
Ουτε ειναι κακο να πεις οτι το παιζεις πανεξυπνος και εισαι απλα ΑΣΧΕΤΟΣ.Ειμαι σιγουρος το διαβασμα που εχει ριξει εδω και 2-3 μερες στο γκουγκλ δεν το εκανες ουτε οταν πηγαινες σχολειο  :2funny: :2funny: :2funny:
ΡΕ ΑΣΧΕΤΕ,,ΕΣΥ ΤΑ ΕΛΕΓΕΣ ΑΕΡΟΘΕΡΜΑ!!ΕΓΩ ΕΙΧΑ ΓΡΑΨΕΙ ΔΟΥΛΕΥΟΥΝ ΜΕ ΑΕΡΙΟ!!!!!!!!!!!!!ΟΥΤΕ ΤΑ ΕΓΡΑΨΑ ΑΕΡΟΘΕΡΜΑ,,ΕΣΥ ΤΑ ΕΙΠΕΣ ΕΤΣΙ !!!!!!!!!!!ΕΝΝΟΕΙΤΕ Ο ΛΕΒΗΤΑΣ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΜΟΝΟ ΜΕ ΑΕΡΙΟ,,ΔΕΝ ΕΙΠΑ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ ΕΓΩ,,ΕΣΥ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΣ ΝΑ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΗΘΕΙΣ ΤΩΡΑ,,,ΑΑΑ,ΚΑΝΕ ΜΟΥ ΤΗ ΧΑΡΗ ΜΗΝ ΞΑΝΑΓΡΑΨΕΙΣ ΣΕ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΓΡΑΦΩ ,,ΔΕΝ ΘΑ ΑΠΑΝΤΗΣΩ ΓΙΑΤΙ ΕΙΝΑΙ ΣΑΝ ΝΑ ΜΙΛΑΩ ΣΕ ΝΤΟΥΒΑΡΙ,,,,ΚΑΙ ΤΑ ΕΧΩ ΔΙΑΚΟΣΜΗΤΙΚΑ ΑΠΛΑ ΕΠΕΙΔΗ ΤΟ ΑΕΡΙΟ ΔΕΝ ΣΥΜΦΕΡΕΙ ,,ΑΝΤΙΘΕΤΑ ΑΠΟ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΛΕΣ ,,,ΑΣΧΕΤΕ !!!!!!!!!!!!
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom