Νέα

sos- 31 χρονων απο επαρχιακη πολη.

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα anergos1
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 132
  • Εμφανίσεις 5K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

LION7

Ανώτερος
Εγγρ.
26 Ιουλ 2007
Μηνύματα
30.780
Κριτικές
16
Like
10.249
Πόντοι
7.045
OP
OP
A

anergos1

Μέλος
Εγγρ.
25 Αυγ 2009
Μηνύματα
9
Like
0
Πόντοι
0
Τα  κόμματα όμως είναι που κατάντησαν την επαρχία ετσι.
Θα  ήθελα να μου πείτε επίσης  αν γίνετε  κάποιες τιμές από ενοίκια ενδεικτικά από διαφορές περιοχές που θα μπορούσα να μείνω εκεί.
 

enallaktikos

Μέλος
Εγγρ.
23 Οκτ 2007
Μηνύματα
5.490
Like
280
Πόντοι
86
Δυάρι στη Κυψέλη περί τα 350€, βάλε κοινόχρηστα λογαριαμοί....
 
OP
OP
A

anergos1

Μέλος
Εγγρ.
25 Αυγ 2009
Μηνύματα
9
Like
0
Πόντοι
0
Έχω  σκεφτεί  για  αρχή όταν κατέβω Αθήνα να πιάσω δουλεία σαν σερβιτόρος σε κανένα μπουζουξίδικο .Σε  παίρνουν  εύκολα? Η πρέπει να είσαι μέσα σε κυκλώματα? Τι μεροκάματο παίζει σε αυτά? Ξέρει κανένας κάτι?
 

gl

Μέγας
Εγγρ.
6 Ιουλ 2009
Μηνύματα
129.587
Κριτικές
475
Like
494
Πόντοι
4.906
Δυάρι στη Κυψέλη περί τα 350€, βάλε κοινόχρηστα λογαριαμοί....
γαμησε τα ειναι και σαλονικη και τρωγλες με 200 ευρω ζητανε...οχι σπιτια..δεν βγαινει μονος του για αρχη...εγω επιμενω να εξαντλησει τις δυνατοτητες εκει που μενει...καμια οικοδομη,κανενα ντιλιβερι,κανα ψητοπωλειο,εστιατοριο,καφε τιποτα δεν παιζει;
 

ElftexTP

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
23 Ιουλ 2008
Μηνύματα
3.663
Κριτικές
22
Like
25
Πόντοι
616
Εάν κατέβω  Αθήνα υπάρχει  περίπτωση να βρω κάτι καλό?  Η θα είμαι σαν αλβανός  εκεί περά? Τι  δουλείες υπάρχουν ρε παιδιά εκεί? Τουλάχιστον αν κατέβω να βγάζω τα πρώτα μου έξοδα, νερό, φαί, ρεύμα. Επίσης ποιες  περιοχές προτείνετε  να μείνω? Να έχει δηλαδή φθηνή ενοίκια, αλλά και να μην είναι  και επικίνδυνες.

Αρχικά θα πρέπει να εστιάσεις - εστω και γενικά- σε τι τομεά θα σε ενδιεφερε να ασχοληθεις. Πιάνουν τα χέρια σου? Εισαι επικοινωνιακός? Σε τι πιστευεις ότι θα ειχες καλα αποτελέσματα αλλα΄και θα σου αρεσε να κανεις? Το γεγονος οτι εχεις τις απόλυτα βασικες γνωσεις δεν πρέπει να σε αποτρέπει. Ολα μαθαινονται.

Εγω συνιστώ να αρχίσεις από ΟΤΙΔΗΠΟΤΕ. λατζέρης/σερβιτορος/σε βενζιναδικο/πωλητης/ ΟΤΙΔΗΠΟΤΕ. Θα σε καθοδηγησει η δουλειά και η τύχη μετά. Αρκει να αρχίσεις από κάπου.
 

pantremenos(1)

Μέλος
Εγγρ.
17 Δεκ 2007
Μηνύματα
6.478
Like
12
Πόντοι
66
Έχω  σκεφτεί  για  αρχή όταν κατέβω Αθήνα να πιάσω δουλεία σαν σερβιτόρος σε κανένα μπουζουξίδικο .Σε  παίρνουν  εύκολα? Η πρέπει να είσαι μέσα σε κυκλώματα? Τι μεροκάματο παίζει σε αυτά? Ξέρει κανένας κάτι?
Καλησπέρα.
Νομίζω ότι μας κάνεις πλάκα.
Τέσπα.
Για κοίτα μήπως καταφέρεις να βρεις καμμία δουλεία εκεί που είσαι ή σε καμμία ποιο κοντινή σου πόλη και μετά σκέψου για την Αθήνα.

 
OP
OP
A

anergos1

Μέλος
Εγγρ.
25 Αυγ 2009
Μηνύματα
9
Like
0
Πόντοι
0
Μπορείτε να μου πείτε κάποιες περιοχές που θα μπορούσε να μείνει κάποιος σαν και έμενα στην Αθήνα? Δεν έχω κανένα γνωστό ,και αν έρθω θα είμαι ξεκάρφωτος εντελώς.
 
OP
OP
A

anergos1

Μέλος
Εγγρ.
25 Αυγ 2009
Μηνύματα
9
Like
0
Πόντοι
0
Φίλοι μου δεν κάνω πλακά καθόλου να ξέρετε, για να καταλάβετε πως είμαι τώρα σας  λέω το εξής. Είμαι σε ένα ιντερνέτ καφέ τώρα δεν έχω λεφτά ούτε για τσιγάρα ,με έχει  κεράσει καφέ ένα φιλαράκι που δουλεύει εδώ στο ιντερνέτ, και με έχει  βάλει να είμαι και αχρέωτα στον υπολογιστή. Σκατα είμαι εντελώς, 31 χρονών άνθρωπος.
 

lalak

Τιμημένος
Εγγρ.
28 Φεβ 2009
Μηνύματα
1.736
Κριτικές
52
Like
653
Πόντοι
4.057
Ψαξε λιγο Διοννυσο ,  Αγ Στεφανο , Δροσια  . Εχουν πεσει τωρα οι τιμες εκει
 

Επισκέπτης
Μαγκα ψηνεσε για τρυγο ? 30 ευρωπουλα ζεστα στο χερι καθημερινα και 2 πιατα φαι. 10 με 12 μερουλες δουλεια.
Απο αυριο ξεκιναμε.
 

teras1956

Μέλος
Εγγρ.
17 Φεβ 2006
Μηνύματα
4.547
Like
11
Πόντοι
16
Μαγκα ψηνεσε για τρυγο ? 30 ευρωπουλα ζεστα στο χερι καθημερινα και 2 πιατα φαι. 10 με 12 μερουλες δουλεια.
Απο αυριο ξεκιναμε.

και φαντάζομαι ότι δίνεις και κατάλυμα για υπνο?
 

lalak

Τιμημένος
Εγγρ.
28 Φεβ 2009
Μηνύματα
1.736
Κριτικές
52
Like
653
Πόντοι
4.057
Φίλοι μου δεν κάνω πλακά καθόλου να ξέρετε,

Eγω γιατι εχω αρχισει να πιστευω το αντιθετο...?

Δροσουλα στην καφετερια , αιρ κοντισιον , φραπεδια ομορφη , κατσε να κανουμε καμοια πλακιτσα να περασει η ωρα ... λεω εγω τωρα
 

larousse

Μέλος
Εγγρ.
13 Δεκ 2005
Μηνύματα
4.263
Κριτικές
1
Like
227
Πόντοι
36
ρε μπουρδελιαρηδες που ειναι το φιλοτιμο σας για να κανουμε ολοι ενα ερανο να μαζεψουμε λεφτα μεχρι να βρει δουλεια το παλικαρι ενα γαμησι ολοι μειον απο 20 ευρα με τοσα μελοι θα την βγαλει μεχρι χριστουγεννα !!!!!!!

αντε να σας βλεπω ζωηρους....
 

Επισκέπτης
ρε μπουρδελιαρηδες που ειναι το φιλοτιμο σας για να κανουμε ολοι ενα ερανο να μαζεψουμε λεφτα μεχρι να βρει δουλεια το παλικαρι ενα γαμησι ολοι μειον απο 20 ευρα με τοσα μελοι θα την βγαλει μεχρι χριστουγεννα !!!!!!!

αντε να σας βλεπω ζωηρους....

Δεν κανετε και για μενα που εχω ενα στεγαστικο και με εχει πνιξει ? 27000 χρωσταω μονο. Δεν θα δυσκολευτητε να τα μαζεψετε.........
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom