Νέα

Εκλεισε το rarbg

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα TOMCRUISE
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 43
  • Εμφανίσεις 5K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

TOMCRUISE

Ανώτατος
Εγγρ.
26 Αυγ 2020
Μηνύματα
4.137
Κριτικές
37
Like
20.329
Πόντοι
12.896
και τωρα ποια ειναι τα επομενα?
 

Fernando Alonso

Μέλος
Εγγρ.
16 Μαρ 2019
Μηνύματα
522
Like
708
Πόντοι
86
και τωρα ποια ειναι τα επομενα?
Λίγα τορενταδικα είχαν την ποιότητα του rarbg, πνέουν μεσίστιες οι σημαίες όλων των πειρατών.
 

nontas82

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
19 Οκτ 2018
Μηνύματα
1.934
Like
2.104
Πόντοι
456
1337x
dragons-den-%CF%80%CF%81%CE%B1%CF%86%CE%B9%CF%84.gif
 

paparotriftoulas

Ανώτατος
Εγγρ.
13 Σεπ 2014
Μηνύματα
9.999
Κριτικές
67
Like
29.008
Πόντοι
10.336
εχει πολλα ακομα.

σε αυτο το reddit εχει τα παντα, απλα ψαξτε και θα τα βρειτε. Πολυ δυσκολο να μεινουμε χωρις πειρατικα σαιτ.
 

Termin

Σπουδαίος
Εγγρ.
9 Φεβ 2018
Μηνύματα
3.773
Like
7.740
Πόντοι
2.306
γραψτε κανα link απο καλά τορεντάδικα να έχουν ταινιες σε 1080 ανάλυση και ήχο 5.1
 

Reznov

Ανώτερος
Εγγρ.
30 Ιουν 2016
Μηνύματα
18.940
Like
23.429
Πόντοι
6.056
οποιος καταλαβαινει 5 πραγματα, ξερει οτι (σχεδον) τιποτα δεν χανεται στα ιντερνετς των πειρατων
https://www.reddit.com/r/Piracy/comments/13wn554
ναι αλλα το μανικι ειναι οτι το τιμ του rarbg εκτος απο μπομπα σπρωξιμο που εκανε εβγαζε και δικα του τορρεντ

να δουμε με αυτο τι θα γινει τωρα

μαλλον θα εμφανιστουν καποια νεα ονοματα σε αλλα τορρενταδικα...αλλα για να δουμε :zombie:
 

DickWinters

Μέλος
Εγγρ.
31 Δεκ 2022
Μηνύματα
383
Like
947
Πόντοι
81
Με Kodi διαθέσιμο εδώ και χρόνια, stremio κλπ, ακόμα κατεβάζετε torrents;;
Τι έχουμε; 2005;
Τίποτα δε συγκρίνεται με την καύλα του να κατεβάζεις torrents με οπτική ίνα. :wanker:
Κάποιοι αληθινοί μύστες κατεβάζουν μέχρι κι από το usenet, που ήταν το διαδίκτυο των 90s, αλλά πλέον χρησιμοποιείται μόνο για διαμοιρασμό αρχείων. Εκεί οι ταχύτητες είναι δεκαπλάσιες (or smth) και κατεβάζεις με full bandwidth. Αλλά ακόμα δεν έχω στρωθεί να μάθω πως δουλεύει αυτό το πράγμα.
 
Τελευταία τροποποίηση:

DickWinters

Μέλος
Εγγρ.
31 Δεκ 2022
Μηνύματα
383
Like
947
Πόντοι
81
Όσον αφορά το rarbg εγώ είχα χρόνια να μπω, γιατί μου ζητούσε συνέχεια captcha στην αρχή και με εκνεύριζε. Και από ότι θυμάμαι, η αναζήτηση του έβγαζε πολλά άκυρα αποτέλεσματα?

Τέσπα, torrentάδικα υπάρχουν, μην κατεβάζετε πλερέζες.
yts.mx/ --> Όλα τα torrents από YIFY
1377x.to/
eztvtorrent.co/
thepiratebay.org/index.html

Όταν δεν βρίσκετε κάτι στα παραπάνω, είναι γκραραντί ότι θα το βρείτε σε κάποιον ρωσικο tracker. Οι Ρώσοι έχουν την καλύτερη torrent κοινότητα θεωρώ, αλλά δυστυχώς τα sites τους είναι στα ρώσικα. (Εγώ τα χρησιμοποιώ κυρίως για να κατεβάζω καλούς αγώνες μποξ. Γίνεται αγώνας Σάββατο βράδυ, Κυριακή πρωί-μεσημέρι τον ανεβάζουν οι Ρώσοι, και τον βλέπω χωρίς να ξέρω τα αποτελέσματα. Τρελή αδρεναλίνη να βλέπεις μια ματσάρα μποξ χωρίς να ξέρεις τα αποτελέσματα, σαν να ναι ζωντανό.)

rutracker.org/ --> Σε αυτό τουλάχιστον μπορείς να κάνεις αναζητήσεις στα αγγλικά, στα άλλα δύο πρέπει και οι αναζητήσεις να είναι στα ρώσικα.
kinozal.tv/
rutor.info/


Τέλος να αναφέρω και το ελληνικό trellas.net , το οποίο θέλει συνδρομή 20ε/χρόνο αλλά αξίζει, ειδικά για όσους θέλουν να βλέπουν σειρές πχ της cosmote tv, συνήθως με μια μέρα διαφορά από το air time.
 

paparotriftoulas

Ανώτατος
Εγγρ.
13 Σεπ 2014
Μηνύματα
9.999
Κριτικές
67
Like
29.008
Πόντοι
10.336
Με Kodi διαθέσιμο εδώ και χρόνια, stremio κλπ, ακόμα κατεβάζετε torrents;;
Τι έχουμε; 2005;
αρχισες παλι ρε μλκ;
δεν τα ειπαμε την αλλη φορα;
τα κατεβαζουμε 4Κ αναλυση υποτιτλους ολα κομπλε με 200αρα συνδεση πιστολι, 2 κλικ ειναι.
Kodi και Stremio κατι απροσαρμοστες θειες στο facebook βλεπω οτι χρησιμοποιουν που δεν καταλαβαινουν ουτε τα βασικα.

Ασε που τα τορρεντς βολευουν για τα παντα, ebooks, games, hd μουσικη (flac/wav), αμα μαθεις να τα κατεβαζεις ολα απο εκει δεν ξανασχολεισαι με πλατφορμες που ανοιγοκλεινουν (πχ Popcorn) ή κλαταρουν. Και το stremio τορρεντς χρησιμοποιει εν τω μεταξυ, αν εξαφανιστουν τα τορρενταδικα δεν θα εχεις stremio, αλλα τοσο σου κοβει....

Απλη προτιμηση ειναι, επειδη εσενα σε βολευει κατι αλλο δεν σημαινει οτι τα torrents ειναι δυσχρηστα, τα σεταρεις μια φορα και μετα δεν ξανασχολεισαι.
 

xenitemenos

Μέγας
Εγγρ.
14 Οκτ 2018
Μηνύματα
7.924
Κριτικές
15
Like
11.700
Πόντοι
3.846
αρχισες παλι ρε μλκ;
δεν τα ειπαμε την αλλη φορα;
τα κατεβαζουμε 4Κ αναλυση υποτιτλους ολα κομπλε με 200αρα συνδεση πιστολι, 2 κλικ ειναι.
Kodi και Stremio κατι απροσαρμοστες θειες στο facebook βλεπω οτι χρησιμοποιουν που δεν καταλαβαινουν ουτε τα βασικα.

Ασε που τα τορρεντς βολευουν για τα παντα, ebooks, games, hd μουσικη (flac/wav), αμα μαθεις να τα κατεβαζεις ολα απο εκει δεν ξανασχολεισαι με πλατφορμες που ανοιγοκλεινουν (πχ Popcorn) ή κλαταρουν. Και το stremio τορρεντς χρησιμοποιει εν τω μεταξυ, αν εξαφανιστουν τα τορρενταδικα δεν θα εχεις stremio, αλλα τοσο σου κοβει....

Απλη προτιμηση ειναι, επειδη εσενα σε βολευει κατι αλλο δεν σημαινει οτι τα torrents ειναι δυσχρηστα, τα σεταρεις μια φορα και μετα δεν ξανασχολεισαι.
Μαλακοπιτουρα επειδή εσύ δεν ξέρεις ότι με 3 κλικ γίνεται να δεις 4κ περιεχόμενο στο Kodi με 5.1 ήχο ή και Atmos, δε σημαίνει ότι δεν χρησιμοποιείται από πολύ άλλο κόσμο.

Επίσης για να απαντήσω σε άλλα παιδιά, είναι και θέμα ταχύτητας.
- Στο Kodi πατάς στην ταινία και ξεκινάς να βλέπεις. Μάλιστα οι υπότιτλοι συνήθως ξεκινάνε αυτόματα.
- Στα torrent θες: κατέβασμα για λίγη ώρα, μετά να βρεις το αρχείο στον φάκελο, να το ανοίξεις με κάποιον player, να διαλέξεις ξεχωριστά τον υπότιτλο.
 

paparotriftoulas

Ανώτατος
Εγγρ.
13 Σεπ 2014
Μηνύματα
9.999
Κριτικές
67
Like
29.008
Πόντοι
10.336
Μαλακοπιτουρα επειδή εσύ δεν ξέρεις ότι με 3 κλικ γίνεται να δεις 4κ περιεχόμενο στο Kodi με 5.1 ήχο ή και Atmos, δε σημαίνει ότι δεν χρησιμοποιείται από πολύ άλλο κόσμο.

Επίσης για να απαντήσω σε άλλα παιδιά, είναι και θέμα ταχύτητας.
- Στο Kodi πατάς στην ταινία και ξεκινάς να βλέπεις. Μάλιστα οι υπότιτλοι συνήθως ξεκινάνε αυτόματα.
- Στα torrent θες: κατέβασμα για λίγη ώρα, μετά να βρεις το αρχείο στον φάκελο, να το ανοίξεις με κάποιον player, να διαλέξεις ξεχωριστά τον υπότιτλο.
να βρεις το αρχειο στο φακελο; :2funny: να διαλεξεις υποτιτλο; (τα mkv files φανταζομαι σου ειναι αγνωστα) :2funny: καλα το πας...
με κατοσταρα συνδεση ή/και με οπτικη ινα, πολυ συχνα κολλανε στο buffering αυτα που "ξεκινας και βλεπεις".

Εχω κατεβασμενες 100+ ταινιες και 20+ σεζον απο σειρες, ετοιμοπολεμες στο λαπτοπ. Παω στο χωριο, παω διακοπες στο νησι, παω εξωτερικο, βρεξει χιονισει εχω υλικο να περασω την ωρα μου. Ουτε να ψαχνω καλο ιντερνετ, ουτε να καιω τζαμπα gigabytes, ουτε καν να περιμενω. Βιντεο κλαμπ ειναι ο σκληρος μου.

Τι μας φλεξαρεις ακριβως; το kodi;;; :2funny: κατεβαζεις games/ebooks απο αυτο; οχι, θα αναγκαστεις να μπεις στα τορρεντς. εμεις δεν εχουμε αναγκη στρεμιο, εσυ εχεις αναγκη τορρεντς. Μπορω να κατεβασω στρεμιο, αλλα δεν το κανω, δεν με βολευει, το χεζω.

Σουρβαιβορ βλεπεις ρε μαγκα και θα μας πεις για "χαμενο χρονο"; Ελα μανα μου αραξτην πετσα σου, σε 5 χρονια οι πλατφορμες σου μπορει να μην υπαρχουν καν, τα torrents 20 χρονια τωρα εχουν αποδειξει οτι ειναι αθανατα, γιατι βασιζονται στον διαμοιρασμο μεταξυ χρηστων που δεν ειναι παρταλια, πραγμα που δεν περιμενω να το καταλαβεις, γιατι εισαι απο αυτους που δεν δινεις νερο του αγγελου σου. Αραξε.

Αν ειχες μυαλο θα καταλαβαινες οτι ειμαστε στην ιδια μερια της ιστοριας (πειρατεια), αλλα θες να μας το παιξεις καποιος με τις πλεον boomer τακτικες. Σοβαρεψου επι τελους και μην αναζητας μπινελικια παντου, δεν ειναι τιμη σου να εισαι αλαζονας και αντιπαθητικος, καταλαβε το. Μπηκες εδω μεσα να μας την πεις για τα τορρεντς, τα θελει ο κωλος σου τυροβλαχο
 

DickWinters

Μέλος
Εγγρ.
31 Δεκ 2022
Μηνύματα
383
Like
947
Πόντοι
81
Εχω κατεβασμενες 100+ ταινιες και 20+ σεζον απο σειρες, ετοιμοπολεμες στο λαπτοπ.
Εγώ τώρα να πω τον πόνο μου. Έχω κοντά 500 ταινίες στον σκληρό και όταν θέλω να δω ταινία κατεβάζω πάντα άλλη. Από 500 ταινίες εκείνη τη στιγμή δε μου κάνει καμία :headbang:
 

paparotriftoulas

Ανώτατος
Εγγρ.
13 Σεπ 2014
Μηνύματα
9.999
Κριτικές
67
Like
29.008
Πόντοι
10.336
Εγώ τώρα να πω τον πόνο μου. Έχω κοντά 500 ταινίες στον σκληρό και όταν θέλω να δω ταινία κατεβάζω πάντα άλλη. Από 500 ταινίες εκείνη τη στιγμή δε μου κάνει καμία :headbang:
αμα δεν σου κανουν τι τις κατεβασες; :tooth:
και εγω εχω μερικες που καθυστερω να τις δω γιατι ειναι εκτος κλιματος (πχ δεν ψηνομαι να δω ενα καταθλιπτικο 3ωρο δραμα πριν κοιμηθω πχ) αλλα αργα ή γρηγορα θα φυγουν. Προφανως μολις βγει μια καινουρια ταινια που θελω πολυ να δω την κατεβαζω και την βλεπω κλανοντας τις παλιες που εχω στους φακελους, σκοπος ειναι να εχεις επιλογες αλλωστε.

Ετσι κι αλλιως, τσαμπα ειναι ο χωρος, αστες να υπαρχουν
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom