Νέα

Απάτη με κινητό από πλανόδιο

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα mixanikos85
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 108
  • Εμφανίσεις 7K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

aquarius2756

Μέλος
Εγγρ.
13 Απρ 2023
Μηνύματα
394
Like
403
Πόντοι
21
Υπαρχει ενας τροπος μεσω του σκρουτς που παραγγέλνουνε κατι πραγματα και πιστόλιαζουνε μια βουλγαρική τραπεζα .. αυτο το ξερω επισημα γιατι το κανουνε καποιοι στη πατρα .. και ο γύφτος μου περιέγραψε οτι τα περνει με καποιον τροπο μεσω λογαριασμών.. γ αυτο και ψαρωσα , συν οτι ειχε και κουτί υποτιθετε οποτε δεν θεωρησα οτι ειναι κλεμμένο .. στο λεω αυτο γιατι πετάχτηκες να πεις την αρχιδια σου .. και αν θες να βρεθουμε και απο κοντα να σου βαλω το μάρμαρο στο κωλαντερο ψευτομαγκα .. εγω τριτη θα ειμαι παλι εκει μηπως πετυχω το γύφτο αν θες ελα και εσυ για σελφι
Ρε φιλε, ειθελες να ψαρωσεις και ψαρωσες. Κατι γυφτοι, κατι μαυροι, κατι δηθεν αφορολογιτοι απο Κυπρο κτλ, 99% ειναι απατη. Εδωσες 120Ε. Ποσα γλυτωσες δλδ αν το επερνες μεταχειρισμενο απο καποιο μαγαζυ?
Κι ενω ειμαστε μαζυ σου στην προκειμενη, κιοχι με τον Τουρκογυφτα, το παιζεις μαγκας και νταης και προκαλεις τον αλλον να συναντηθειτε και να μονομαχισετε.
Τι να σου πω φιλος? Εισαι αξιος της τυχης σου
 

paparotriftoulas

Ανώτατος
Εγγρ.
13 Σεπ 2014
Μηνύματα
9.999
Κριτικές
67
Like
29.007
Πόντοι
10.336
Δεν λέμε για μάρμαρο για να χτίσεις τον Παρθενώνα. Λέμε για ένα μικρό κομμάτι. Τα μαρμαράδικα έχουν βουνά τέτοια ρετάλια για πέταμα.
Το σαπουνάκι το χρησιμοποιείς για να ξεπλύνεις τη γυφτίλα, το μαρμαράκι τι να το κάνεις;
Kαι που ξες εσυ τι μαρμαρο ειναι; καταρχην οι γυφτοι εχουν αλλεργια στο σαπουνι αρα δεν παιζει.
Λοιπον θα το λυσουμε μια και καλη.

@mixanikos85 τυπε τραβα φωτο με το καινουριο σου κινητο με καποιο δανεικο κινητο το μαρμαρο που σου πουλησαν να το αξιολογησουμε
See Season 16 GIF by The Simpsons
 

fatasstits

Μέλος
Εγγρ.
3 Σεπ 2020
Μηνύματα
298
Like
507
Πόντοι
81
Μην ασχολείσαι και μην ξαναμιλήσεις σε τέτοια άτομα. "Αδερφέ θες κινητό?" " Όχι ευχαριστώ" και φεύγεις. Τόσο απλά. Γιατί να ξέρεις, αν τον κάνεις κακό, να σαι σίγουρος ότι θα το συνεχίσει. Οπότε άστο, χέστο.
 

DayStalker

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
22 Φεβ 2020
Μηνύματα
2.309
Like
5.024
Πόντοι
456
Όλοι τα έχουμε περάσει αυτά. Αυτοί ήταν αρχάριοι κι εσύ ενθουσιάστηκες. Η σωστή κομπίνα γίνεται με το κάλπικο της βιτρίνας όπου έρχονται δύο αλλά εσύ μιλάς με τον έναν. Σε παραμυθιάζει με το πραγματικό να το περιεργαστείς έναντι χαμηλότατης τιμής και μετά το βάζει στην κωλότσεπη δήθεν από φόβο για μπατσαρία, εσύ λες τι ωραία, τι καλά και το ζητάς. Αλλά...το λαμόγιο τραβάει το κάλπικο της βιτρίνας από την (ίδια ή την άλλη) κωλότσεπη που είναι ίδιο. Έχεις ψαρώσει, δεν παρατηρείς καλά, σε σκιάζει κιόλας να χεστείς με βλέμματα εδώ κι εκεί μην σας δουν οπότε πληρώνεις σαν κουτός και τεζα. Την κοπανάει αυτός κι ο δεύτερος σε αρχίζει στο μπίρι μπίρι δίπλα σου όταν φεύγεις, ότι και καλά πέτυχες ευκαιρία. Εσύ του απαντάς και κάπου στα επόμενα 100 μέτρα μιλώντας και γελώντας, συνειδητοποιείς ότι την πάτησες ενώ έχει φύγει κι ο δεύτερος που έτσι κι αλλιώς θα καταλάβεις πολύ αργότερα ότι ήταν στο κόλπο και δεν μπορείς να του κάνεις τίποτα γιατί έκανες την συναλλαγή με τον πρώτο.
Been there, done that. Πωπω τι μου θύμησες , μιλάμε για αρχαία λαμογιά. Την έχω πατήσει προ 20+ ετων , πρωτοετης φοιτητης στο Μοναστηράκι. Ήταν τα παλαιολιθικά κινητά ακόμα, σκέψου. Μου χε πασάρει ένα Σονυ Ερικσον ,όχι τίποτα glamorous , το οποίο αντικατέστησε ταχυδακτυλουργικά ο γαμώσπιτος κωλόγυφτος με τη ρεπλίκα η οποία ήταν εξωτερικά αψεγάδιαστη πραγματικά. Μιλάμε για έργο τέχνης. Με μόνη διαφορά οτι το εσωτερικό της ήταν ...κούφιο και είχε μόνο κολλημένο ένα κομμάτι μαγνήτη να του δίνει βάρος. Ειναι με διαφορά η πιο αριστοτεχνικά στημένη απατεωνιά που έχω ζήσει. Συνεργος δεν υπήρχε καν , ήταν one man show.

ΥΓ Πούστη γύφτε , ένα μήνα σ'εψαχνα καθε μέρα με μαχαίρι στην τσέπη. Δεν ξαναπατησες κότα. Αν διαβαζεις μπου , στειλε ΠΜ.
 

Bron

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Μαρ 2022
Μηνύματα
296
Like
1.510
Πόντοι
201
Εντομεταξυ, είναι τόσο χαζός που όντως παίζει να πάει να τους ψάξει. Σαν να διαβάζω από τώρα τα headlines στα site
"Έλληνας ξυλοκοπήθηκε από Ρομά στο κέντρο της Αθήνας"
οποτε στο τέλος ο Ρομά θα έχει βγάλει απο έναν "πελάτη" ΚΑΙ 120 ευρώ ΚΑΙ νεο κινητό αφού σίγουρα θα τον ψυρισει μετά..


Τύπε, στο ραντεβού θανάτου που στήνεις προτείνω να πάρεις μαζί σου pitsilisti και μαύρο θάνατο που είναι γυμναστηριακοι τύποι.

Ο μαύρος θάνατος παίζει να φέρει και ταπερ με παστίτσιο όπως αυτό που πέταγε στα μπουρδελακια στην Ιάσωνος..
 

brabus67

Σπουδαίος
Εγγρ.
9 Οκτ 2010
Μηνύματα
32.140
Like
11.624
Πόντοι
2.606
Τι δίνεις ρε μαλακα ραντεβού θανάτου σε κάνανε μεροκάματο γυφτοι μπήκες άνοιξες νημα κιόλας τι θέλεις να μην σε γλεντήσουνε ; Ζήσε την ήττα σου με αξιοπρέπεια σαν άντρας
 

Spiderw

Σεβαστός
Εγγρ.
23 Απρ 2022
Μηνύματα
611
Κριτικές
15
Like
2.583
Πόντοι
1.196
Been there, done that. Πωπω τι μου θύμησες , μιλάμε για αρχαία λαμογιά. Την έχω πατήσει προ 20+ ετων , πρωτοετης φοιτητης στο Μοναστηράκι. Ήταν τα παλαιολιθικά κινητά ακόμα, σκέψου. Μου χε πασάρει ένα Σονυ Ερικσον ,όχι τίποτα glamorous , το οποίο αντικατέστησε ταχυδακτυλουργικά ο γαμώσπιτος κωλόγυφτος με τη ρεπλίκα η οποία ήταν εξωτερικά αψεγάδιαστη πραγματικά. Μιλάμε για έργο τέχνης. Με μόνη διαφορά οτι το εσωτερικό της ήταν ...κούφιο και είχε μόνο κολλημένο ένα κομμάτι μαγνήτη να του δίνει βάρος. Ειναι με διαφορά η πιο αριστοτεχνικά στημένη απατεωνιά που έχω ζήσει. Συνεργος δεν υπήρχε καν , ήταν one man show.

ΥΓ Πούστη γύφτε , ένα μήνα σ'εψαχνα καθε μέρα με μαχαίρι στην τσέπη. Δεν ξαναπατησες κότα. Αν διαβαζεις μπου , στειλε ΠΜ.
Να εισαι καλα ρε φιλε.....
Κλαιω απο τα γελια με το χιουμοριστικο σου υστερογραφο....
Ωραιος....
 
OP
OP
mixanikos85

mixanikos85

Μέλος
Εγγρ.
19 Ιαν 2019
Μηνύματα
230
Like
298
Πόντοι
21
Καλησπερα πηγα να το βγαλω αλλα ειχα τετοια ξενερα παιδια που το αφησα εκει δεν μηλησα καθολου και εφυγα σκεπτόμενος πτι με εξαπάτησε ενας χοντρος τσαντιρογυφτας.. πληγώθηκε ο εγωισμός μου
 

Spiderw

Σεβαστός
Εγγρ.
23 Απρ 2022
Μηνύματα
611
Κριτικές
15
Like
2.583
Πόντοι
1.196
Φιλε νηματοθετη σου ετυχε η στραβη.....
Παμε παρακατω......
 

ekkrhktikos

Μέλος
Εγγρ.
13 Φεβ 2007
Μηνύματα
279
Κριτικές
7
Like
354
Πόντοι
21
Υπαρχει ενας τροπος μεσω του σκρουτς που παραγγέλνουνε κατι πραγματα και πιστόλιαζουνε μια βουλγαρική τραπεζα .. αυτο το ξερω επισημα γιατι το κανουνε καποιοι στη πατρα .. και ο γύφτος μου περιέγραψε οτι τα περνει με καποιον τροπο μεσω λογαριασμών.. γ αυτο και ψαρωσα , συν οτι ειχε και κουτί υποτιθετε οποτε δεν θεωρησα οτι ειναι κλεμμένο .. στο λεω αυτο γιατι πετάχτηκες να πεις την αρχιδια σου .. και αν θες να βρεθουμε και απο κοντα να σου βαλω το μάρμαρο στο κωλαντερο ψευτομαγκα .. εγω τριτη θα ειμαι παλι εκει μηπως πετυχω το γύφτο αν θες ελα και εσυ για σελφι
Συνήθως αυτοί πάνε πρακτικέρ στο πάρκινγκ ρίξε και εκεί μια ματιά παλιά είχανε το ίδιο κόλπο με κάμερα γυαλιά και ότι είναι άκρως εμπορεύσιμο ακριβό και το παίρνεις στο ένα έκτο της τιμής απλά ούτε μάτια μη ρίχνεις αν συναντάς Ρόμα με το που σου μιλάνε ξεκινάς και μετρας απωλειες
 
OP
OP
mixanikos85

mixanikos85

Μέλος
Εγγρ.
19 Ιαν 2019
Μηνύματα
230
Like
298
Πόντοι
21
Καταρχας να ενημερωσω καποιος κακοπροερετους οτι το νήμα δεν το ανοιξα εγω … απλα σε καθε περιπτωση εγω δεν το ειπα αυτο ουτε για να με λυπήθηκε ουτε για να κραξουνε καποιοι .. εγω το ειπα μονο και μονο για να μν τυχη και σε εσας να ξερετε οτι ειναι απατη.. και εχουμε και τον αλλον το ντενεκε να μας λεει για σελφι με μαρμαρά και για το κωλο του
 
OP
OP
mixanikos85

mixanikos85

Μέλος
Εγγρ.
19 Ιαν 2019
Μηνύματα
230
Like
298
Πόντοι
21
Μαγκες επειδη δεν μπορω να απαντησω σε ολους αυτο με το σκρουτς και τις αγορές μεσω βουλγαρικής τραπεζας tbi bank συγκεκρριμενα
Ισχυει το εχουνε κανει πολυ γνωστη μου .. ειμαι απο πατρα και πηγενα μυκονο λες να μν ειχα 120
Ευρω επανω μου ; Και στη πατρα που ειμαι οχι οτι ειμαι κανενας πλουσιος
Αλλα 100 ευρβ τα εχω πανω μου
 

xenitemenos

Μέγας
Εγγρ.
14 Οκτ 2018
Μηνύματα
7.826
Κριτικές
15
Like
11.529
Πόντοι
3.846
Αυτά που γράψατε κάποιοι για Κύπρο και αφορολόγητα, πού διαβάσατε τέτοιες παπαριες;
Κανονικό ΦΠΑ έχει η χώρα.
Εννοείται μήπως από κατεχόμενα;
 
OP
OP
mixanikos85

mixanikos85

Μέλος
Εγγρ.
19 Ιαν 2019
Μηνύματα
230
Like
298
Πόντοι
21
Άμα το πιστεύεις αυτό, είναι λογικό που σε δούλεψαν.
Τι να σου πω ρε φιλε
Οτι ο ξάδερφος μου εχει παρει 4
I phone 14 προ μαξ 2
Τηλεοράσεις 4.000 ευρω ρουχα ντροουν και πατίνι απο αυτη τη δουλεια θα με
Πιστεψεις; Μν με πιστευεις το ξερω αλλα ολοι βγαζουνε λεφτα απο πουστιες τετοιες και εμεις παμε με
Το
Σταυρο
Στο Χερι και την
Πατάμε κιόλας .. σου ειπα και την
Τραπεζα
Tbi bank ..
 

brabus67

Σπουδαίος
Εγγρ.
9 Οκτ 2010
Μηνύματα
32.140
Like
11.624
Πόντοι
2.606
Καταρχας να ενημερωσω καποιος κακοπροερετους οτι το νήμα δεν το ανοιξα εγω … απλα σε καθε περιπτωση εγω δεν το ειπα αυτο ουτε για να με λυπήθηκε ουτε για να κραξουνε καποιοι .. εγω το ειπα μονο και μονο για να μν τυχη και σε εσας να ξερετε οτι ειναι απατη.. και εχουμε και τον αλλον το ντενεκε να μας λεει για σελφι με μαρμαρά και για το κωλο του
Ποιος το άνοιξε?
 

KALLIMAXOS

Μέγας
Εγγρ.
9 Νοε 2013
Μηνύματα
5.626
Κριτικές
24
Like
9.803
Πόντοι
4.746
Δυο λεξεις λες σε γυφτους Τον πουλο
Οσες φορες με εχουν πλησιαζει ο ενας ηθελε να βαλει υαλοκαθαριστηρες καλα εδω ερχονται πολλοι σε διαφορα μαρκετ που παω ΤΟΝ ΠΟΥΛΟ την αλλη φορα απ εξω απο το Νοσοκομειο χοντρογυφτισσα ελα να σου πω ΤΟΝ ΠΟΥΛΟ κλπ
 

brabus67

Σπουδαίος
Εγγρ.
9 Οκτ 2010
Μηνύματα
32.140
Like
11.624
Πόντοι
2.606
Δεν γνωριζω φιλε εγω τωρα μπηκα και ειδα ειδοποιήσεις, μεσω του νήματος αυτου
Βγες και πες την πάτησα είμαι μαλακας όλοι την έχουμε πατήσει κάπου τι δίνεις ραντεβού με αυτόν που σε γλενταει ? Κάτσε και διασκέδασε το 120 ευρώ έχασες δεν σου πηρανε το νεφρό
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom