Νέα

Απάτη με κινητό από πλανόδιο

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα mixanikos85
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 108
  • Εμφανίσεις 7K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

mixanikos85

Μέλος
Εγγρ.
19 Ιαν 2019
Μηνύματα
230
Like
298
Πόντοι
21
Καλημερα ενας χοντρος γύφτος τον εχει πετυχει κανενας στη μεγάλου Αλεξάνδρου και γυρω περιοχές; Τον περιμενει και ενας εκομα γύφτος με ενα μηχανακι ασημί μονογκαζο.. και απατεωνιά ο κοσμο με κινητα και τετοια .. εφαγα πακετο εχθες μου εφαγε 120 ευρω ο γαμωσπιτος.. και απλα ρωταω αν πηγενει συχνα σε αυτη τη περιοχη
 

perseas

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
14 Νοε 2006
Μηνύματα
2.057
Κριτικές
7
Like
3.763
Πόντοι
736
Καλημερα ενας χοντρος γύφτος τον εχει πετυχει κανενας στη μεγάλου Αλεξάνδρου και γυρω περιοχές; Τον περιμενει και ενας εκομα γύφτος με ενα μηχανακι ασημί μονογκαζο.. και απατεωνιά ο κοσμο με κινητα και τετοια .. εφαγα πακετο εχθες μου εφαγε 120 ευρω ο γαμωσπιτος.. και απλα ρωταω αν πηγενει συχνα σε αυτη τη περιοχη
Προχτές εγώ πέτυχα εναν τέτοιο τύπο να πουλάει ρολόι στην Κολωνού ποιο πάνω από την Μ.Αλεξανδρου.
 

Gianniskavliaris40

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
31 Μαρ 2022
Μηνύματα
525
Κριτικές
8
Like
1.132
Πόντοι
366
Καλημερα ενας χοντρος γύφτος τον εχει πετυχει κανενας στη μεγάλου Αλεξάνδρου και γυρω περιοχές; Τον περιμενει και ενας εκομα γύφτος με ενα μηχανακι ασημί μονογκαζο.. και απατεωνιά ο κοσμο με κινητα και τετοια .. εφαγα πακετο εχθες μου εφαγε 120 ευρω ο γαμωσπιτος.. και απλα ρωταω αν πηγενει συχνα σε αυτη τη περιοχη
ε ρε μεγλε και εσυ...τι κασκαντεριλικια κανεις εκει κατω με Ρομα....χθες γεννηθηκες?
Και για να πω και την πικρα μου(γιατι ισως δεν το εχεις σκεφτει ετσι)...καποιος /καπου κατι εχασε(αυτο που σου πυλησε ο φτοσγυ) και το κλαιει...Με το να δωσεις τ φραγκα να παρεις το οτιδηποτε.....δινεις κινητρο για να κλαψει ξανα καποιος αλλος στο μελλον το κατι τις....εν ολιγης
σημερα εγω,αυριο αυτος μεθαυριο εσυ!
 

Gianniskavliaris40

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
31 Μαρ 2022
Μηνύματα
525
Κριτικές
8
Like
1.132
Πόντοι
366
Καλημερα ενας χοντρος γύφτος τον εχει πετυχει κανενας στη μεγάλου Αλεξάνδρου και γυρω περιοχές; Τον περιμενει και ενας εκομα γύφτος με ενα μηχανακι ασημί μονογκαζο.. και απατεωνιά ο κοσμο με κινητα και τετοια .. εφαγα πακετο εχθες μου εφαγε 120 ευρω ο γαμωσπιτος.. και απλα ρωταω αν πηγενει συχνα σε αυτη τη περιοχη
:jerking:
 

Mpooumpoukos

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
11 Νοε 2022
Μηνύματα
482
Κριτικές
13
Like
4.565
Πόντοι
731
Καλημερα ενας χοντρος γύφτος τον εχει πετυχει κανενας στη μεγάλου Αλεξάνδρου και γυρω περιοχές; Τον περιμενει και ενας εκομα γύφτος με ενα μηχανακι ασημί μονογκαζο.. και απατεωνιά ο κοσμο με κινητα και τετοια .. εφαγα πακετο εχθες μου εφαγε 120 ευρω ο γαμωσπιτος.. και απλα ρωταω αν πηγενει συχνα σε αυτη τη περιοχη
Αγόρασες κινητό από γύφτο 120€ και προφανώς δεν ήταν αυτό που έλεγε ; έ, τι περίμενες...
Τελευταία δεν με έχει πλησιάσει/ενοχλήσει κανείς πάντως αν και δεν κατεβαίνω ποτέ πολύ αργά.

Πέρασα χθές με Βενεζολάνα Νικόλ στο Μ.Α.21 ισόγειο, ξανθιά , νορμάλ Λατινό-σωμα με πιασίματα, βγάζει μια ελαφριά ξινίλα η φάτσα της αλλά στο δωμάτιο ήταν οκ, δεν είναι κάτι το ιδιαίτερο αλλά δεν γκρίνιαξε καθόλου σε 3 αλλαγές και παραλλαγές στάσης, έδωσε και κάτι χαδάκια κλπ στα προκαταρκτικά, δεν έχω παράπονο, πάνω στην "κουβέντα" στο τέλος μου πέταξε και ένα κοπλιμέντο πως μυρίζω ωραία και ότι "pakistan es stupido y mallo" (μάλλον έχει φάει πολλούς βρωμιάρηδες) χαχαχα, τον οίκο τον κρατάει σε λογικά πλαίσια καθαριότητας η τσατσά η Βουλγάρα/γύφτισα (για μετάξι) πιστεύω.
 
Τελευταία τροποποίηση:

Romano Garreton

Μέλος
Εγγρ.
12 Νοε 2022
Μηνύματα
36
Like
220
Πόντοι
0
Προχτές εγώ πέτυχα εναν τέτοιο τύπο να πουλάει ρολόι στην Κολωνού ποιο πάνω από την Μ.Αλεξανδρου.
Οι γυφτοι κανουν και κατι αλλο,πουλανε ,για παραδειγμα , χωμα για λουλουδια , ο ανιδεος που θα τους ανοιξει την πορτα να μπουν στην αυλη η στο σπιτι, θα δει οτι θα μπουκαρουν τεσσερα-πεντε ακομα γυφταρια που κρυβονταν στην καροτσα του "καταστηματος" και κανοντας οτι δηθεν βοηθουν στη μεταφορα ,σουφρωνουν ο,τι βρουν. Αρπαζουν δε και το πενηνταρι και το σκανε χωρις να δωσουν ρεστα . Συναντησες γυφτο ??? Η μονη ορθη κινηση - Φευγεις απο κοντα του αυτοματως,ουτε κουβεντα,ουτε τιποτα, μακρυα απο αυτους.
 

Gianniskavliaris40

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
31 Μαρ 2022
Μηνύματα
525
Κριτικές
8
Like
1.132
Πόντοι
366
Οι γυφτοι κανουν και κατι αλλο,πουλανε ,για παραδειγμα , χωμα για λουλουδια , ο ανιδεος που θα τους ανοιξει την πορτα να μπουν στην αυλη η στο σπιτι, θα δει οτι θα μπουκαρουν τεσσερα-πεντε ακομα γυφταρια που κρυβονταν στην καροτσα του "καταστηματος" και κανοντας οτι δηθεν βοηθουν στη μεταφορα ,σουφρωνουν ο,τι βρουν. Αρπαζουν δε και το πενηνταρι και το σκανε χωρις να δωσουν ρεστα . Συναντησες γυφτο ??? Η μονη ορθη κινηση - Φευγεις απο κοντα του αυτοματως,ουτε κουβεντα,ουτε τιποτα, μακρυα απο αυτους.
Υπάρχουν και χειρότερα (είμαι παθών)... δυστυχώς... κακία ράτσα
 
OP
OP
mixanikos85

mixanikos85

Μέλος
Εγγρ.
19 Ιαν 2019
Μηνύματα
230
Like
298
Πόντοι
21
Τα μουνοπανα με πεξανε πολυ ασχημα μου λεει και καλα οτι παρτο με το κουτί και τα σχετικα και ενω φανηκε οτι εβαλε το κινητο μεσα στο κουτί για να μου το δωσει αυτος εβαλε ενα μάρμαρακι μεσα για να φενετε βαρος.. καποια στιγμη για ενα δευτερολεπτο με απασχόλησε ο δευτερος γύφτος με το ασημί μηχανακι .. και τοτε εκανε προφανώς την αλλαγη.. περνω το κουτί στο χερι μου και φανηκε βαρυ οποτε αυτόματος του εδωσα τα λεφτα .. αυτος μου ειπε οτι ερχοντε μπάτσοι προσεχε και ανεβηκε στο μηχανακι και εφυγε..2 ψηλο χοντροί ηταν .. σε περιπτωση που τον ξαναπετύχω θα τον στηλω στο νοσοκομειο χωρις να το καταλαβει .. αλλα σε καθε περιπτωση ειμαι μαλακας αφελής και καλοπροερετος.. προσοχη παιδια να μν τυχη και σε εσας
 

pannnos

Μέλος
Εγγρ.
11 Ιουν 2021
Μηνύματα
39
Κριτικές
1
Like
38
Πόντοι
0
Τα μουνοπανα με πεξανε πολυ ασχημα μου λεει και καλα οτι παρτο με το κουτί και τα σχετικα και ενω φανηκε οτι εβαλε το κινητο μεσα στο κουτί για να μου το δωσει αυτος εβαλε ενα μάρμαρακι μεσα για να φενετε βαρος.. καποια στιγμη για ενα δευτερολεπτο με απασχόλησε ο δευτερος γύφτος με το ασημί μηχανακι .. και τοτε εκανε προφανώς την αλλαγη.. περνω το κουτί στο χερι μου και φανηκε βαρυ οποτε αυτόματος του εδωσα τα λεφτα .. αυτος μου ειπε οτι ερχοντε μπάτσοι προσεχε και ανεβηκε στο μηχανακι και εφυγε..2 ψηλο χοντροί ηταν .. σε περιπτωση που τον ξαναπετύχω θα τον στηλω στο νοσοκομειο χωρις να το καταλαβει .. αλλα σε καθε περιπτωση ειμαι μαλακας αφελής και καλοπροερετος.. προσοχη παιδια να μν τυχη και σε εσας
Ελεος ρε τυπε λες και δε ξερεις τι εστι γυφτος,εχουν κανει επιστημη την απατεωνια και την κλεψια
 
OP
OP
mixanikos85

mixanikos85

Μέλος
Εγγρ.
19 Ιαν 2019
Μηνύματα
230
Like
298
Πόντοι
21
Καλά να πάθεις man.
Πήγες να γίνεις κλεπταποδοχος και την πάτησες..

Βγάλε καμία selfie με το μαρμαρακι τώρα..
Υπαρχει ενας τροπος μεσω του σκρουτς που παραγγέλνουνε κατι πραγματα και πιστόλιαζουνε μια βουλγαρική τραπεζα .. αυτο το ξερω επισημα γιατι το κανουνε καποιοι στη πατρα .. και ο γύφτος μου περιέγραψε οτι τα περνει με καποιον τροπο μεσω λογαριασμών.. γ αυτο και ψαρωσα , συν οτι ειχε και κουτί υποτιθετε οποτε δεν θεωρησα οτι ειναι κλεμμένο .. στο λεω αυτο γιατι πετάχτηκες να πεις την αρχιδια σου .. και αν θες να βρεθουμε και απο κοντα να σου βαλω το μάρμαρο στο κωλαντερο ψευτομαγκα .. εγω τριτη θα ειμαι παλι εκει μηπως πετυχω το γύφτο αν θες ελα και εσυ για σελφι
 
OP
OP
mixanikos85

mixanikos85

Μέλος
Εγγρ.
19 Ιαν 2019
Μηνύματα
230
Like
298
Πόντοι
21
ε ρε μεγλε και εσυ...τι κασκαντεριλικια κανεις εκει κατω με Ρομα....χθες γεννηθηκες?
Και για να πω και την πικρα μου(γιατι ισως δεν το εχεις σκεφτει ετσι)...καποιος /καπου κατι εχασε(αυτο που σου πυλησε ο φτοσγυ) και το κλαιει...Με το να δωσεις τ φραγκα να παρεις το οτιδηποτε.....δινεις κινητρο για να κλαψει ξανα καποιος αλλος στο μελλον το κατι τις....εν ολιγης
σημερα εγω,αυριο αυτος μεθαυριο εσυ!
Οχι αδερφε ειχε και κουτί και τετοια αλλιως δεν υπηρχε περιπτωση να το παρω … απλα τπαρχει ενας τροπος μεσω μιας βουλγαρικής τραπεζας που κανουνε κατι αγορές μεσω σκρουτς και μπιστολιαζουνε την τραπεζα.. και πιστευα οτι καπως ετσι τα ειχε παρει τα κινητα γιατι ειχε δυο σαμπσουγκ και ενα αιφον 14 ..γ αυτο και την πατησα διαφορετικα δεν θα ψαρωνα με τα μοσχάρια
 

EvilPlasma

Ανώτατος
Εγγρ.
21 Δεκ 2007
Μηνύματα
6.229
Κριτικές
90
Like
10.139
Πόντοι
17.885
Οχι αδερφε ειχε και κουτί και τετοια αλλιως δεν υπηρχε περιπτωση να το παρω … απλα τπαρχει ενας τροπος μεσω μιας βουλγαρικής τραπεζας που κανουνε κατι αγορές μεσω σκρουτς και μπιστολιαζουνε την τραπεζα.. και πιστευα οτι καπως ετσι τα ειχε παρει τα κινητα γιατι ειχε δυο σαμπσουγκ και ενα αιφον 14 ..γ αυτο και την πατησα διαφορετικα δεν θα ψαρωνα με τα μοσχάρια
Σε συμπονώ αλλά: "της νύχτας τα καμώματα..." που λέει και η παροιμία....
Να χεις την υγειά σου να βγάλεις άλλα, πες ότι δεν τα χες ποτέ τα λεφτά αυτά
 

paparotriftoulas

Ανώτατος
Εγγρ.
13 Σεπ 2014
Μηνύματα
9.999
Κριτικές
67
Like
29.007
Πόντοι
10.336
Καλημερα ενας χοντρος γύφτος τον εχει πετυχει κανενας στη μεγάλου Αλεξάνδρου και γυρω περιοχές; Τον περιμενει και ενας εκομα γύφτος με ενα μηχανακι ασημί μονογκαζο.. και απατεωνιά ο κοσμο με κινητα και τετοια .. εφαγα πακετο εχθες μου εφαγε 120 ευρω ο γαμωσπιτος.. και απλα ρωταω αν πηγενει συχνα σε αυτη τη περιοχη
Τα μουνοπανα με πεξανε πολυ ασχημα μου λεει και καλα οτι παρτο με το κουτί και τα σχετικα και ενω φανηκε οτι εβαλε το κινητο μεσα στο κουτί για να μου το δωσει αυτος εβαλε ενα μάρμαρακι μεσα για να φενετε βαρος.. καποια στιγμη για ενα δευτερολεπτο με απασχόλησε ο δευτερος γύφτος με το ασημί μηχανακι .. και τοτε εκανε προφανώς την αλλαγη.. περνω το κουτί στο χερι μου και φανηκε βαρυ οποτε αυτόματος του εδωσα τα λεφτα .. αυτος μου ειπε οτι ερχοντε μπάτσοι προσεχε και ανεβηκε στο μηχανακι και εφυγε..
χαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχα :2funny:

ΟΥΤΕ 10 ΧΡΟΝΩΝ ΔΕΝ ΠΕΦΤΑΜΕ ΣΕ ΤΕΤΟΙΑ ΠΑΓΙΔΑ ΤΥΠΕ.

Να σου πω, οποτε θελεις σου πουλαω εγω iphone17 στο κουτι του ολα κομπλε ενα πενηνταρικο :tooth:
σε 1-2 χρονια θα χτισεις καινουρια κουζινα με τοσο μαρμαρο
 

Arxontas tou skotous

Σεβαστός
Εγγρ.
20 Ιουν 2022
Μηνύματα
568
Κριτικές
25
Like
3.474
Πόντοι
1.436
Τα μουνοπανα με πεξανε πολυ ασχημα μου λεει και καλα οτι παρτο με το κουτί και τα σχετικα και ενω φανηκε οτι εβαλε το κινητο μεσα στο κουτί για να μου το δωσει αυτος εβαλε ενα μάρμαρακι μεσα για να φενετε βαρος.. καποια στιγμη για ενα δευτερολεπτο με απασχόλησε ο δευτερος γύφτος με το ασημί μηχανακι .. και τοτε εκανε προφανώς την αλλαγη.. περνω το κουτί στο χερι μου και φανηκε βαρυ οποτε αυτόματος του εδωσα τα λεφτα .. αυτος μου ειπε οτι ερχοντε μπάτσοι προσεχε και ανεβηκε στο μηχανακι και εφυγε..2 ψηλο χοντροί ηταν .. σε περιπτωση που τον ξαναπετύχω θα τον στηλω στο νοσοκομειο χωρις να το καταλαβει .. αλλα σε καθε περιπτωση ειμαι μαλακας αφελής και καλοπροερετος.. προσοχη παιδια να μν τυχη και σε εσας
Φίλε το κόλπο αυτό με τα κινητά από πλανόδιους είναι πολύ παλιό τουλάχιστον 20 χρόνια πίσω. Πως έπεσες στην παγίδα τους??? Εγώ θυμάμαι όταν πήγα 5 ήμερη στο λύκειο στη Θεσσαλονίκη 7 μαθητές είχαν αγοράσει κινητο τελευταίας τεχνολογίας τοτε από πλανόδιους γυφτοβουλγαρους στην πλατεία Αριστοτέλους κ ηταν μεσα στην τρελη χαρα για την αγορα τους. Όταν ομως άνοιξαν τα κουτιά μεσα είχαν πράσινα σαπούνια......
 

ΣΠΥΡΟΣΣ

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
1 Απρ 2023
Μηνύματα
43
Κριτικές
8
Like
444
Πόντοι
300
Τα μουνοπανα με πεξανε πολυ ασχημα μου λεει και καλα οτι παρτο με το κουτί και τα σχετικα και ενω φανηκε οτι εβαλε το κινητο μεσα στο κουτί για να μου το δωσει αυτος εβαλε ενα μάρμαρακι μεσα για να φενετε βαρος.. καποια στιγμη για ενα δευτερολεπτο με απασχόλησε ο δευτερος γύφτος με το ασημί μηχανακι .. και τοτε εκανε προφανώς την αλλαγη.. περνω το κουτί στο χερι μου και φανηκε βαρυ οποτε αυτόματος του εδωσα τα λεφτα .. αυτος μου ειπε οτι ερχοντε μπάτσοι προσεχε και ανεβηκε στο μηχανακι και εφυγε..2 ψηλο χοντροί ηταν .. σε περιπτωση που τον ξαναπετύχω θα τον στηλω στο νοσοκομειο χωρις να το καταλαβει .. αλλα σε καθε περιπτωση ειμαι μαλακας αφελής και καλοπροερετος.. προσοχη παιδια να μν τυχη και σε εσας
Παντως το περίεργο είναι πως ειχες πάνω σου 120€Άξιος!!!
 

Milfomaniac

Ανώτατος
Εγγρ.
11 Νοε 2022
Μηνύματα
971
Κριτικές
129
Like
16.431
Πόντοι
19.306
Τα μουνοπανα με πεξανε πολυ ασχημα μου λεει και καλα οτι παρτο με το κουτί και τα σχετικα και ενω φανηκε οτι εβαλε το κινητο μεσα στο κουτί για να μου το δωσει αυτος εβαλε ενα μάρμαρακι μεσα για να φενετε βαρος.. καποια στιγμη για ενα δευτερολεπτο με απασχόλησε ο δευτερος γύφτος με το ασημί μηχανακι .. και τοτε εκανε προφανώς την αλλαγη.. περνω το κουτί στο χερι μου και φανηκε βαρυ οποτε αυτόματος του εδωσα τα λεφτα .. αυτος μου ειπε οτι ερχοντε μπάτσοι προσεχε και ανεβηκε στο μηχανακι και εφυγε..2 ψηλο χοντροί ηταν .. σε περιπτωση που τον ξαναπετύχω θα τον στηλω στο νοσοκομειο χωρις να το καταλαβει .. αλλα σε καθε περιπτωση ειμαι μαλακας αφελής και καλοπροερετος.. προσοχη παιδια να μν τυχη και σε εσας
Ένας χοντρός γύφτος μόλις Μπήκε στο Μ. Αλεξάνδρου 15. Είχε σακίδιο στην πλάτη και μια σακούλα στο χέρι
 

Gianniskavliaris40

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
31 Μαρ 2022
Μηνύματα
525
Κριτικές
8
Like
1.132
Πόντοι
366
Υπαρχει ενας τροπος μεσω του σκρουτς που παραγγέλνουνε κατι πραγματα και πιστόλιαζουνε μια βουλγαρική τραπεζα .. αυτο το ξερω επισημα γιατι το κανουνε καποιοι στη πατρα .. και ο γύφτος μου περιέγραψε οτι τα περνει με καποιον τροπο μεσω λογαριασμών.. γ αυτο και ψαρωσα , συν οτι ειχε και κουτί υποτιθετε οποτε δεν θεωρησα οτι ειναι κλεμμένο .. στο λεω αυτο γιατι πετάχτηκες να πεις την αρχιδια σου .. και αν θες να βρεθουμε και απο κοντα να σου βαλω το μάρμαρο στο κωλαντερο ψευτομαγκα .. εγω τριτη θα ειμαι παλι εκει μηπως πετυχω το γύφτο αν θες ελα και εσυ για σελφι
Με σεβασμό πάντα....αλλά αυτά μάλλον τα λες για να κοροϊδέψεις τον εαυτό σου.... παθαίνουμε... μαθαίνουμε και προχωράμε... ελπίζω να συνειδητοποιής απόλυτα τι είπα και εγώ και ο Bron...όσο για να τους πετύχεις και να τον στείλεις νοσοκομείο....δεν ξέρω κατά πόσο το έχεις...αλλά αυτοί δεν το έχουν σε τπτ...ένα κατσαβίδι στα συκώτι και αντίο
 

Donald-Duck

Σπουδαίος
Εγγρ.
31 Μαρ 2023
Μηνύματα
5.850
Like
8.059
Πόντοι
2.356
Τα μουνοπανα με πεξανε πολυ ασχημα μου λεει και καλα οτι παρτο με το κουτί και τα σχετικα και ενω φανηκε οτι εβαλε το κινητο μεσα στο κουτί για να μου το δωσει αυτος εβαλε ενα μάρμαρακι μεσα για να φενετε βαρος.. καποια στιγμη για ενα δευτερολεπτο με απασχόλησε ο δευτερος γύφτος με το ασημί μηχανακι .. και τοτε εκανε προφανώς την αλλαγη.. περνω το κουτί στο χερι μου και φανηκε βαρυ οποτε αυτόματος του εδωσα τα λεφτα .. αυτος μου ειπε οτι ερχοντε μπάτσοι προσεχε και ανεβηκε στο μηχανακι και εφυγε..2 ψηλο χοντροί ηταν .. σε περιπτωση που τον ξαναπετύχω θα τον στηλω στο νοσοκομειο χωρις να το καταλαβει .. αλλα σε καθε περιπτωση ειμαι μαλακας αφελής και καλοπροερετος.. προσοχη παιδια να μν τυχη και σε εσας
Όλοι τα έχουμε περάσει αυτά. Αυτοί ήταν αρχάριοι κι εσύ ενθουσιάστηκες. Η σωστή κομπίνα γίνεται με το κάλπικο της βιτρίνας όπου έρχονται δύο αλλά εσύ μιλάς με τον έναν. Σε παραμυθιάζει με το πραγματικό να το περιεργαστείς έναντι χαμηλότατης τιμής και μετά το βάζει στην κωλότσεπη δήθεν από φόβο για μπατσαρία, εσύ λες τι ωραία, τι καλά και το ζητάς. Αλλά...το λαμόγιο τραβάει το κάλπικο της βιτρίνας από την (ίδια ή την άλλη) κωλότσεπη που είναι ίδιο. Έχεις ψαρώσει, δεν παρατηρείς καλά, σε σκιάζει κιόλας να χεστείς με βλέμματα εδώ κι εκεί μην σας δουν οπότε πληρώνεις σαν κουτός και τεζα. Την κοπανάει αυτός κι ο δεύτερος σε αρχίζει στο μπίρι μπίρι δίπλα σου όταν φεύγεις, ότι και καλά πέτυχες ευκαιρία. Εσύ του απαντάς και κάπου στα επόμενα 100 μέτρα μιλώντας και γελώντας, συνειδητοποιείς ότι την πάτησες ενώ έχει φύγει κι ο δεύτερος που έτσι κι αλλιώς θα καταλάβεις πολύ αργότερα ότι ήταν στο κόλπο και δεν μπορείς να του κάνεις τίποτα γιατί έκανες την συναλλαγή με τον πρώτο.
 

Bron

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Μαρ 2022
Μηνύματα
296
Like
1.510
Πόντοι
201
Υπαρχει ενας τροπος μεσω του σκρουτς που παραγγέλνουνε κατι πραγματα και πιστόλιαζουνε μια βουλγαρική τραπεζα .. αυτο το ξερω επισημα γιατι το κανουνε καποιοι στη πατρα .. και ο γύφτος μου περιέγραψε οτι τα περνει με καποιον τροπο μεσω λογαριασμών.. γ αυτο και ψαρωσα , συν οτι ειχε και κουτί υποτιθετε οποτε δεν θεωρησα οτι ειναι κλεμμένο .. στο λεω αυτο γιατι πετάχτηκες να πεις την αρχιδια σου .. και αν θες να βρεθουμε και απο κοντα να σου βαλω το μάρμαρο στο κωλαντερο ψευτομαγκα .. εγω τριτη θα ειμαι παλι εκει μηπως πετυχω το γύφτο αν θες ελα και εσυ για σελφι
Μαν μου, επαιξες και εχασες. Αποδεξου το και πηγαινε παρακατω.
Σου πουλησε ο ρομα ιντελεκτουαλ παπαριες και τις εφαγες..
Το παραπανω κείμενο δικαιολογεί γιατι επεσες θυμα του ρομα..

Περαν τουτου, ολοκληρη μπατσαρια και δεν τα βαζει μαζι τους αν δεν πανε μπροστά οι οπκε με θωρακισμενα και θα πας εσύ με το μαρμαρακι στο χερι να ζητησεις refund;

Ωραίος.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom