Νέα

Πολύνεκρη σύγκρουση τρένων στα Τέμπη

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα xxx_male
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 12K
  • Εμφανίσεις 361K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 4 άτομα (0 μέλη και 4 επισκέπτες)

barock

Ανώτερος
Εγγρ.
15 Μαρ 2016
Μηνύματα
62.326
Like
21.252
Πόντοι
5.506
Καλά μην τρελαίνεσαι. Το ξυλολιο το έχει βρει μέχρι και το Γενικό Χημείο του Κράτους, από τα πρώτα δείγματα που συνέλεξε.
Αυτό δεν αναιρείται από τη λάθος εντύπωση που σχημάτισε ο Σαούλ όταν διάβασε την είδηση.
Μα δεν είναι αυτό το θέμα, το θέμα είναι ότι ο Σαουλ δεν κατάλαβε ότι η εισαγγελέας "έδωσε" την προηγούμενη εισαγγελέα που δεν έκανε σωστά τη δουλειά της και απλώς διαβίβασε τη μήνυση και τις καταγγελίες των οικογενειών.

Και εμφανίζεται ο άλλος ο καραμαλακας που δε γουστάρει όσους δεν τον γλύφουν να του χτυπήσει φιλικά την πλάτη και να τον μπερδέψει ακόμα περισσότερο.
 

Saul

Μέγας
Εγγρ.
23 Αυγ 2020
Μηνύματα
12.643
Like
11.399
Πόντοι
3.656
Δεν καλεί κανέναν βουλευτή να δώσει εξηγήσεις. Διερεύνηση του πως και γιατί της απομάκρυνσης των υλικών επιχωματώσης ζητά, από Πυροσβεστική και Αστυνομία. Αυτοί θα δώσουν τα στοιχεία που ζητά η εισαγγελέας.
Δεν μπορώ να το βρω τώρα αλλά είχα διαβάσει (και ακούσει από έναν από τους γονείς) ότι η αντί εισαγγελέας ερευνά εκ νέου τις συνθήκες του μπαζώματος ΚΑΙ βγάζει από το αρχείο την μήνυση που είχαν κάνει οι συγγενείς στον Τριαντόπουλο και άλλους 2 βουλευτές.

Ο πατέρας αυτός έλεγε ότι θα σταλεί ο φάκελος στην Βουλή και θα αγορά τους παραπάνω. Ο Τριαντόπουλος δεν είχε σχέση με την τηλεδιοίκηση ή με κάτι άλλο..μόνο με το μπάζωμα.

Δε ξέρω έχω καταλάβει κάτι λάθος?
 

Saul

Μέγας
Εγγρ.
23 Αυγ 2020
Μηνύματα
12.643
Like
11.399
Πόντοι
3.656
Moυ αρέσει που βιάζεσαι να μιλήσεις για τον άλλο που δε διαβάζει τι ποστάρει.

Όπως λοιπόν σου έγραψα, ερευνάται η προηγούμενη αντιεισαγγελέας γιατί δεν παρεμπεμψε αμελλητί την καταγγελία. Αυτό είναι το τυπικό και η νομική διαδικασία που ελέγχεται.

Και ΠΡΟΦΑΝΩΣ η τωρινή αντιεισαγγελέας στέλνει τη μήνυση των οικογενειών ΟΠΟΥ ΑΝΑΦΕΡΟΝΤΑΙ οι ενέργειες που ζητούν ΟΙ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΕΣ να γίνουν και τι πρέπει να διερευνηθεί.


Εκτός αν νομίζεις ότι η τωρινή έκανε έρευνα και βρήκε για το μπάζωμα κάποιο λαυράκι.
Ε όχι...

Εσύ αναφέρθηκες σε αυτό που έγραψα για την ''εμπιστοσύνη'' στην Ελληνική δικαιοσύνη

και μετά απλά γκούγκλαρες και βρήκες ένα άρθρο που μιλάει για πράγματα που έγιναν πριν μερικές μέρες στο οποίο δεν αναφερόμουν εγώ.

σου πόσταρα το άρθρο στο οποίο αναφερόμουν και που είχε τις λεπτομέρειες που λέω. Ούτε για αντι εισαγγελέα είπες ούτε τίποτα....πήγαινε πίσω να τα ξαναδιαβάσεις.

Το ζουμί είναι ότι είναι δύο διαφορετικά πράγματα....η παράτυπη αρχειοθέτηση της μήνυσης των συγγενών και η εκ νέου έρευνα για τις συνθήκες του μπαζώματος. Δεν είναι μια απλή ''τυπική νομική διαδικασία'' και έχουν ήδη βρεθεί στοιχεία που το αποδεικνύουν.
 

resp

Σεβαστός
Εγγρ.
5 Μαρ 2023
Μηνύματα
4.359
Like
4.556
Πόντοι
1.706
Δεν μπορώ να το βρω τώρα αλλά είχα διαβάσει (και ακούσει από έναν από τους γονείς) ότι η αντί εισαγγελέας ερευνά εκ νέου τις συνθήκες του μπαζώματος ΚΑΙ βγάζει από το αρχείο την μήνυση που είχαν κάνει οι συγγενείς στον Τριαντόπουλο και άλλους 2 βουλευτές.

Ο πατέρας αυτός έλεγε ότι θα σταλεί ο φάκελος στην Βουλή και θα αγορά τους παραπάνω. Ο Τριαντόπουλος δεν είχε σχέση με την τηλεδιοίκηση ή με κάτι άλλο..μόνο με το μπάζωμα.

Δε ξέρω έχω καταλάβει κάτι λάθος?
Για να κατηγορηθεί ο οποιοσδήποτε θα πρέπει να αποδειχθεί ότι αυτός έδωσε την εντολή. Αυτό μπορούν να το πουν οι υπηρεσίες που εκτελεσαν την εντολή. Από αυτούς λοιπόν ζητά η Εισαγγελία τα στοιχεία. ΑΝ αποδειχθεί ότι την έδωσε πολιτικό πρόσωπο τα στοιχεία πάνε στη Βουλή. Αν όμως όχι η μήνυση πάει κουβά.
Η προηγούμενη εισαγγελέας ούτε καν ασχολήθηκε. Το γιατί το ξέρει αυτή.
Η επόμενη εισαγγελέας ακόμη "δεν είδε κάτι" όπως έγραψες. Διερεύνηση κάνει.
Αν και οταν δει κάτι θα το μάθουμε από την ίδια.
 

Saul

Μέγας
Εγγρ.
23 Αυγ 2020
Μηνύματα
12.643
Like
11.399
Πόντοι
3.656
Για να κατηγορηθεί ο οποιοσδήποτε θα πρέπει να αποδειχθεί ότι αυτός έδωσε την εντολή. Αυτό μπορούν να το πουν οι υπηρεσίες που εκτελεσαν την εντολή. Από αυτούς λοιπόν ζητά η Εισαγγελία τα στοιχεία. ΑΝ αποδειχθεί ότι την έδωσε πολιτικό πρόσωπο τα στοιχεία πάνε στη Βουλή. Αν όμως όχι η μήνυση πάει κουβά.
Η προηγούμενη εισαγγελέας ούτε καν ασχολήθηκε. Το γιατί το ξέρει αυτή.
Η επόμενη εισαγγελέας ακόμη "δεν είδε κάτι" όπως έγραψες. Διερεύνηση κάνει.
Αν και οταν δει κάτι θα το μάθουμε από την ίδια.

Το αν ''είδε κάτι'' το συμπεραίνω από 2 πράγματα 1. επειδή διατάζει εκ νέου έρευνα των συνθηκών και φαντάζομαι ότι υπάρχουν ενδείξεις αλλιώς τι νόημα έχει?

και 2. επειδή ο πατέρας που άκουσα είπε ότι η αντιεισαγγελέας θα προχωρήσει την μήνυση που έχουν κάνει οι συγγενείς και αφορά πολιτικά πρόσωπα.
 

resp

Σεβαστός
Εγγρ.
5 Μαρ 2023
Μηνύματα
4.359
Like
4.556
Πόντοι
1.706
Το αν ''είδε κάτι'' το συμπεραίνω από 2 πράγματα 1. επειδή διατάζει εκ νέου έρευνα των συνθηκών και φαντάζομαι ότι υπάρχουν ενδείξεις αλλιώς τι νόημα έχει?

και 2. επειδή ο πατέρας που άκουσα είπε ότι η αντιεισαγγελέας θα προχωρήσει την μήνυση που έχουν κάνει οι συγγενείς και αφορά πολιτικά πρόσωπα.
Το ότι προχωρά τη μήνυση σημαίνει ότι ακολουθεί μια διαδικασία. Όχι ότι βρήκε στοιχεία κατά του Τριαντοπουλου. Μη βιάζεσαι.
 
  • Like
Αντιδράσεις: alex71

Saul

Μέγας
Εγγρ.
23 Αυγ 2020
Μηνύματα
12.643
Like
11.399
Πόντοι
3.656
Το ότι προχωρά τη μήνυση σημαίνει ότι ακολουθεί μια διαδικασία. Όχι ότι βρήκε στοιχεία κατά του Τριαντοπουλου. Μη βιάζεσαι.
Τα στοιχεία που εννοώ δεν είναι κατά του τριαντόπουλου (συγκεκριμένα) αλλά σε σχέση με τις συνθήκες που αρχειοθετήθηκε η μήνυση από την πρώτη εισαγγελέα.

θέλω να πιστεύω ότι ενώ υπάρχουν διαδικασίες....οι εισαγγελείς δεν είναι άγνωστοι και η υπόθεση δεν μένει άγνωστη σε κανέναν....

θέλω να πω ότι αν πραγματικά είχε αρχειοθετηθεί καλώς λόγω έλλειψης στοιχείων και μέχρι σήμερα δεν είχε αλλάξει κάτι...δεν θα έμπαιναν στην διαδικασία αυτή...

θέλω επίσης να πιστεύω ότι οι εισαγγελείς και γενικά οι λειτουργοί μιλάνε με τους γονείς...και αν βγαίνει ο πατέρας και λέει κάτι στα κανάλια είναι επειδή έχει κάποιου είδους πληροφόρηση.

Τώρα το τι θα προχωρήσει....τι θα γίνει στο τέλος δεν το προκαταβάλλω.
 

resp

Σεβαστός
Εγγρ.
5 Μαρ 2023
Μηνύματα
4.359
Like
4.556
Πόντοι
1.706
Τα στοιχεία που εννοώ δεν είναι κατά του τριαντόπουλου (συγκεκριμένα) αλλά σε σχέση με τις συνθήκες που αρχειοθετήθηκε η μήνυση από την πρώτη εισαγγελέα.

θέλω να πιστεύω ότι ενώ υπάρχουν διαδικασίες....οι εισαγγελείς δεν είναι άγνωστοι και η υπόθεση δεν μένει άγνωστη σε κανέναν....

θέλω να πω ότι αν πραγματικά είχε αρχειοθετηθεί καλώς λόγω έλλειψης στοιχείων και μέχρι σήμερα δεν είχε αλλάξει κάτι...δεν θα έμπαιναν στην διαδικασία αυτή...

θέλω επίσης να πιστεύω ότι οι εισαγγελείς και γενικά οι λειτουργοί μιλάνε με τους γονείς...και αν βγαίνει ο πατέρας και λέει κάτι στα κανάλια είναι επειδή έχει κάποιου είδους πληροφόρηση.

Τώρα το τι θα προχωρήσει....τι θα γίνει στο τέλος δεν το προκαταβάλλω.
Έχεις μπερδευτεί. Άντε και πήγε η μήνυση στη Βουλή. Χωρίς στοιχεία ενοχής κάποιου πολιτικού στον κάλαθο των αχρήστων θα καταλήξει και δικαίως.
Αν την εντολή την έδωσε ο Αγοραστός πχ η Βουλή τι ακριβώς να κάνει;
Εγώ πιστεύω ότι προκειμένου να έχει το κεφάλι της ήσυχο η δεύτερη εισαγγελέας ακολουθεί τη διαδικασία. Το ότι κάποιος γονέας ισχυρίζεται κάτι δεν αποδεικνύει τίποτα.
Πρέπει να αποδειχθεί ποιός έδωσε την εντολή και μέχρι σήμερα κανείς δεν το ξεκαθάρισε.
Στο ξαναειπα. Κακώς βιάζεσαι και βγάζεις αυθαίρετα συμπεράσματα. Θα περιμένουμε 20 μέρες να δούμε αν όντως υπάρχει κάτι.
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
152.290
Κριτικές
1
Like
29.983
Πόντοι
8.006
Τα στοιχεία που εννοώ δεν είναι κατά του τριαντόπουλου (συγκεκριμένα) αλλά σε σχέση με τις συνθήκες που αρχειοθετήθηκε η μήνυση από την πρώτη εισαγγελέα.

θέλω να πιστεύω ότι ενώ υπάρχουν διαδικασίες....οι εισαγγελείς δεν είναι άγνωστοι και η υπόθεση δεν μένει άγνωστη σε κανέναν....

θέλω να πω ότι αν πραγματικά είχε αρχειοθετηθεί καλώς λόγω έλλειψης στοιχείων και μέχρι σήμερα δεν είχε αλλάξει κάτι...δεν θα έμπαιναν στην διαδικασία αυτή...

θέλω επίσης να πιστεύω ότι οι εισαγγελείς και γενικά οι λειτουργοί μιλάνε με τους γονείς...και αν βγαίνει ο πατέρας και λέει κάτι στα κανάλια είναι επειδή έχει κάποιου είδους πληροφόρηση.

Τώρα το τι θα προχωρήσει....τι θα γίνει στο τέλος δεν το προκαταβάλλω.
Αντε να σας διαφωτισω.
Η εισαγγελεας πρωτοδικων, εκρινε οτι η μηνυση κατα Τριαντοπουλου ειναι προφανώς αβασιμη, και γι αυτο δεν απαιτείτο η αποστολη στη Βουλη για να συνεχισθει η διαδικασια.
Η Εισαγγελια του Αρειου Παγου διαφωνησε και μαλιστα εδωσε και παραγγελια για πειθαρχικο ελεγχο, ενώ υπηρχε ακομη η προθεσμια για την προσφυγη στην Εισαγγελεα Εφετων. Ουσιαστικα επρόκειτο για ευθεία παρεμβαση. Οσοι ειμαστε του χώρου, αντιλαμβανομαστε οτι ειναι θεσμικά απαράδεκτο. Οσοι ειναι εκτος, πανηγυριζουν οτι "ερχεται η δικαιωση". Ειναι απο τις περιπτωσεις που μονο οι εντος των τειχων μπορουν να αντιληφθουν.
Και βεβαια, η Εισαγγελεας Εφετων θα στειλει πλεον τη δικογραφια στη Βουλη. Θεωρωντας οτι δεν ειναι "προφανως" αβασιμη η εγκληση.
Αυτα.
Δεν θα ηθελα να το συζητησω παραπανω
Η ανάρτηση συγχωνεύτηκε αυτόματα:

Έχεις μπερδευτεί. Άντε και πήγε η μήνυση στη Βουλή. Χωρίς στοιχεία ενοχής κάποιου πολιτικού στον κάλαθο των αχρήστων θα καταλήξει και δικαίως.
Αν την εντολή την έδωσε ο Αγοραστός πχ η Βουλή τι ακριβώς να κάνει;
Εγώ πιστεύω ότι προκειμένου να έχει το κεφάλι της ήσυχο η δεύτερη εισαγγελέας ακολουθεί τη διαδικασία. Το ότι κάποιος γονέας ισχυρίζεται κάτι δεν αποδεικνύει τίποτα.
Πρέπει να αποδειχθεί ποιός έδωσε την εντολή και μέχρι σήμερα κανείς δεν το ξεκαθάρισε.
Στο ξαναειπα. Κακώς βιάζεσαι και βγάζεις αυθαίρετα συμπεράσματα. Θα περιμένουμε 20 μέρες να δούμε αν όντως υπάρχει κάτι.
Εχεις αντιληφθει απολυτως σωστα το τι εχει συμβει.
 

The Saint*

Τιμημένος
Εγγρ.
28 Ιουλ 2010
Μηνύματα
55.482
Κριτικές
90
Like
32.733
Πόντοι
24.700
Το "δήθεν" ξυλολιο, οπως μας ενημέρωσε πρόσφατα και ο Πρωθυπουργός.
Εδώ ο Άδωνις από πωλητής βιβλίων έγινε ιατρός και αποφάνθηκε πως στο Αττικό Νοσοκομείο όλα έγιναν τέλεια. Λέτε πρωθυπουργός που ήταν οικονομικός σύμβουλος να μήν γνωρίζει απταίστως από χημεία;
 

Saul

Μέγας
Εγγρ.
23 Αυγ 2020
Μηνύματα
12.643
Like
11.399
Πόντοι
3.656
Έχεις μπερδευτεί. Άντε και πήγε η μήνυση στη Βουλή. Χωρίς στοιχεία ενοχής κάποιου πολιτικού στον κάλαθο των αχρήστων θα καταλήξει και δικαίως.
Αν την εντολή την έδωσε ο Αγοραστός πχ η Βουλή τι ακριβώς να κάνει;
Εγώ πιστεύω ότι προκειμένου να έχει το κεφάλι της ήσυχο η δεύτερη εισαγγελέας ακολουθεί τη διαδικασία. Το ότι κάποιος γονέας ισχυρίζεται κάτι δεν αποδεικνύει τίποτα.
Πρέπει να αποδειχθεί ποιός έδωσε την εντολή και μέχρι σήμερα κανείς δεν το ξεκαθάρισε.
Στο ξαναειπα. Κακώς βιάζεσαι και βγάζεις αυθαίρετα συμπεράσματα. Θα περιμένουμε 20 μέρες να δούμε αν όντως υπάρχει κάτι.
Το μόνο συμπέρασμα που βγάζω είναι ότι η αντι εισαγγελέας κάτι θα είδε για να βγάζει την υπόθεση από το αρχείο.

Για όλα τα υπόλοιπα όπως είπα δεν προκαταβάλλω το τι θα γίνει.

Και με στοιχεία ενοχής κάποιου πολιτικού πάλι στον κάλαθο θα πάει αν δεν ψηφίσει η πλειοψηφία την άρση της ασυλίας του....αυτό είναι άλλο μεγάλο θέμα αλλά δεν έχουμε φτάσει εκεί.

Εγώ αναρωτιέμαι όμως ως άσχετος....το κάθε δημόσιο έργο έστω και με επείγουσα διαδικασία έστω και με ανάθεση για να δώσει το έργο που έγινε εκεί έκανε μια διαδικασία.

Εκεί δεν φαίνεται από που ήρθε το αίτημα και ποιος το ενέκρινε? Δεν λέω έγώ τώρα για αυτό που όλοι ξέρουμε αλλά δεν μπορούμε να αποδείξουμε..ότι δηλαδή σε τέτοιες περιπτώσεις ξέρουν όλοι όλα...για τα χαρτιά μιλάω...για τα αιτήματα...τις εγκρίσεις...την ανάθεση...από πιο καε έφυγαν τα λεφτά κανένας δεν είδε τίποτα?

Συνεχίζω να πιστεύω ότι κάποιος λόγος υπάρχει....κάθε μέρα μαθαίνουμε κάτι καινούριο...υπολείμματα οστών...χημικά κτλπ....μου φαίνεται απίθανο να μην έχει αλλάξει κάτι από την αρχή που μπήκε στο αρχείο η υπόθεση.
 

The Saint*

Τιμημένος
Εγγρ.
28 Ιουλ 2010
Μηνύματα
55.482
Κριτικές
90
Like
32.733
Πόντοι
24.700
Αυτό δεν είναι κυβέρνηση. CSI Ν.Δ είναι. :confused:
 

Saul

Μέγας
Εγγρ.
23 Αυγ 2020
Μηνύματα
12.643
Like
11.399
Πόντοι
3.656
Αντε να σας διαφωτισω.
Η εισαγγελεας πρωτοδικων, εκρινε οτι η μηνυση κατα Τριαντοπουλου ειναι προφανώς αβασιμη, και γι αυτο δεν απαιτείτο η αποστολη στη Βουλη για να συνεχισθει η διαδικασια.
Η Εισαγγελια του Αρειου Παγου διαφωνησε και μαλιστα εδωσε και παραγγελια για πειθαρχικο ελεγχο, ενώ υπηρχε ακομη η προθεσμια για την προσφυγη στην Εισαγγελεα Εφετων. Ουσιαστικα επρόκειτο για ευθεία παρεμβαση. Οσοι ειμαστε του χώρου, αντιλαμβανομαστε οτι ειναι θεσμικά απαράδεκτο. Οσοι ειναι εκτος, πανηγυριζουν οτι "ερχεται η δικαιωση". Ειναι απο τις περιπτωσεις που μονο οι εντος των τειχων μπορουν να αντιληφθουν.
Και βεβαια, η Εισαγγελεας Εφετων θα στειλει πλεον τη δικογραφια στη Βουλη. Θεωρωντας οτι δεν ειναι "προφανως" αβασιμη η εγκληση.
Αυτα.
Δεν θα ηθελα να το συζητησω παραπανω
Για να καταλάβω δηλαδή και αν τα διαβάζω σωστά ως κάποιος εκτός των τειχών...

1. Η εισαγγελέας πρωτοδικών έκρινε ότι η μήνυση είναι αβάσιμη στην αρχή της υπόθεσης με λειψά (όπως φαίνεται στοιχεία) και έβαλε την υπόθεση στο αρχείο. Είχε το δικαίωμα να την βάλει στο αρχείο??? ή το έκανε παράτυπα?

2. Η εισαγγελία του Αρείου Πάγου μου λες ότι ούτε λίγο ούτε πολύ κρέμασε την συνάδελφο της στα μανταλάκια αδικαιολόγητα γιατί? Για να κερδίσει την συμπάθεια του όχλου????

3. Η εισαγγελέας εφετών θα στείλει στην δικογραφία στη Βουλή ενώ δεν υπάρχουν επαρκή στοιχεία και γνωρίζοντας όλα τα προηγούμενα ενεργόντας και αυτή παράτυπα και αντιδεοντολογικά για να λάβει και αυτή likes.


Τι λες ρε παιδί μου....είτε έχεις δίκιο και στην Ελλάδα δεν υπάρχει ούτε κράτος ούτε δικαιοσύνη...είτε δεν έχεις δίκιο και πιο πιθανό είναι να μην είναι και τόσο αβάσιμη η μήνηση.

πως γίνεται όμως όποτε δεν είναι συμφέρουσα η ενέργεια της δικαιοσύνης να γίνεται για τα likes....attention chores έχουν γίνει αυτοί οι δικαστικοί :confused:

Διαβάζω κάτι λάθος δηλαδή?
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
152.290
Κριτικές
1
Like
29.983
Πόντοι
8.006
Για να καταλάβω δηλαδή και αν τα διαβάζω σωστά ως κάποιος εκτός των τειχών...

1. Η εισαγγελέας πρωτοδικών έκρινε ότι η μήνυση είναι αβάσιμη στην αρχή της υπόθεσης με λειψά (όπως φαίνεται στοιχεία) και έβαλε την υπόθεση στο αρχείο. Είχε το δικαίωμα να την βάλει στο αρχείο??? ή το έκανε παράτυπα?
Ναι, ειχε το δικαιωμα, αν ειναι προφανως αβασιμη η μηνυση.
2. Η εισαγγελία του Αρείου Πάγου μου λες ότι ούτε λίγο ούτε πολύ κρέμασε την συνάδελφο της στα μανταλάκια αδικαιολόγητα γιατί? Για να κερδίσει την συμπάθεια του όχλου????
ΝΑΙ γαμω την αγανακτηση μου. ΝΑΙ
3. Η εισαγγελέας εφετών θα στείλει στην δικογραφία στη Βουλή ενώ δεν υπάρχουν επαρκή στοιχεία και γνωρίζοντας όλα τα προηγούμενα ενεργόντας και αυτή παράτυπα και αντιδεοντολογικά για να λάβει και αυτή likes.
Μετα τη δαμοκλειο σπαθη της πειθαρχικης διωξης που εφαγε στο κεφαλι η υφιστάμενή της, τι λες να εκανε???
Τι λες ρε παιδί μου....είτε έχεις δίκιο και στην Ελλάδα δεν υπάρχει ούτε κράτος ούτε δικαιοσύνη...είτε δεν έχεις δίκιο και πιο πιθανό είναι να μην είναι και τόσο αβάσιμη η μήνηση.

Διαβάζω κάτι λάθος δηλαδή?
Κατα τη γνωμη μου αβασιμη ειναι, αλλά δεν ειναι αυτο το ζητημα, αλλά ολη αυτη η μεθοδευση. Για να χαιδεψουμε αυτιά. Φανταζομαι με αντιλαμβανεσαι
 

Saul

Μέγας
Εγγρ.
23 Αυγ 2020
Μηνύματα
12.643
Like
11.399
Πόντοι
3.656
Ναι, ειχε το δικαιωμα, αν ειναι προφανως αβασιμη η μηνυση.

ΝΑΙ γαμω την αγανακτηση μου. ΝΑΙ

Μετα τη δαμοκλειο σπαθη της πειθαρχικης διωξης που εφαγε στο κεφαλι η υφιστάμενή της, τι λες να εκανε???

Κατα τη γνωμη μου αβασιμη ειναι, αλλά δεν ειναι αυτο το ζητημα, αλλά ολη αυτη η μεθοδευση. Για να χαιδεψουμε αυτιά. Φανταζομαι με αντιλαμβανεσαι
όχι δεν αντιλαμβάνομαι

αν αυτά που λες ισχύουν τότε παραδέχεσαι και ο ίδιος ότι δεν υπάρχει καμία δικαιοσύνη γιατί για να παίζουν παιχνίδια με τους θανάτους 60 παιδιών φαντάσου πόσο γράφουν στα παλιά τους τα παπούτσια αν εσύ σαπίσεις στη φυλακή άδικα.

Δεν μου φαίνεται ούτε λογικό ούτε πιθανό. Πιο πολύ για σενάριο ταινίας μου κάνει.

Ειδικά σε μια χώρα που ο άριος πάγος έχει τέτοια σχέση με την κυβέρνηση. Δεν συνάδει.
 

BestNotGeorge

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
9 Ιουλ 2023
Μηνύματα
779
Like
1.123
Πόντοι
206
Κατα τη γνωμη μου αβασιμη ειναι, αλλά δεν ειναι αυτο το ζητημα, αλλά ολη αυτη η μεθοδευση. Για να χαιδεψουμε αυτιά. Φανταζομαι με αντιλαμβανεσαι
Ανεδιήγηκτε
Εντός των τοιχών

ΑΚΟΜΑ ΚΟΚΚΑΛΑ ΒΡΙΣΚΟΥΝΕ και μιλας για μεθόδευση ?
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
152.290
Κριτικές
1
Like
29.983
Πόντοι
8.006

Saul

Μέγας
Εγγρ.
23 Αυγ 2020
Μηνύματα
12.643
Like
11.399
Πόντοι
3.656
Ο άλεξ εννοεί ότι έβαλαν τον άριο πάγο να ''ελέγξει'' την υπόθεση για να δημιουργηθεί στο κοινό αίσθημα η ψευδής εντύπωση της ''δικαιοσύνης'' και επειδή έρχονται ευρωεκλογές να σώσει λίγο το αφήγημα της συγκάλυψης και του διεφθαρμένου κράτους.

γνωρίζοντας ότι η υπόθεση θα πάει στη βουλή και θα σταματήσει εκεί χωρίς κανένα στοιχείο και δεν θα την πληρώσει κανένας...

τύπου αν πρέπει να φας σφαίρα καλύτερα φάε άσφαιρα... :confused:
 

raopau

Ανώτερος
Εγγρ.
14 Δεκ 2012
Μηνύματα
39.777
Like
20.670
Πόντοι
5.006
Για να καταλάβω δηλαδή και αν τα διαβάζω σωστά ως κάποιος εκτός των τειχών...


2. Η εισαγγελία του Αρείου Πάγου μου λες ότι ούτε λίγο ούτε πολύ κρέμασε την συνάδελφο της στα μανταλάκια αδικαιολόγητα γιατί? Για να κερδίσει την συμπάθεια του όχλου????

ΝΑΙ γαμω την αγανακτηση μου. ΝΑΙ

δηλαδη τι μας λες γιαγκο δρακο?
οτι η κορυφη της ελληνικης δικαιοσυνης επηρεαζεται απο τον οχλο????
αρα αν επηρεαζεται απο τον απροσωπο οχλο, φανταζεσαι τι γινεται απεναντι στην προσωποποιημενη εξουσια...

σοκαριστικο τυπε, γιατι μεχρι τωρα μας ελεγες για την αδεκαστη δικαιοσυνη που εχουμε επιπεδου νορβηγιας και λουξεμβουργου ναπουμε...δεν τολμουσαμε να ασκησουμε κριτικη και αμεσως μας ελεγες για το πως τολμαμε να αμφησβητουμε την ελληνικη δικαιοσυνη!!!!
:confused::confused::confused::confused:
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom