Νέα

Να θυμουνται οι Παλιοι ....

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα dionisiakos
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 134
  • Εμφανίσεις 21K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

Επισκέπτης
Μπράβο σε όλους!!!!!!!!
Mνημείο το Θρεντ! Ιστορία!
Η μνήμη βέβαια εξωραΐζει τις καταστάσεις, αλλά ήταν όντως αλλοιώς τα πράγματα.
Πάντως η εξυπηρέτηση δεν ήταν συνήθως καλή (εκτός αν ήμουν γκαντέμης και δεν μου τύχαινε).
Σύχνά βιαζόντουσαν και δεν ήθελαν πολλά πολλά. Άλλες δεν βγάζαν το σουτιέν...
Τώρα τελευταία ξαναεμφανίζονται τέτοια φαινόμενα, απόρροια της οικονομικής μιζέριας.
Οι πουτανόπιατσες εχουν τη δίκη τους ιστορία.
Ξανά μπράβο σε όλους!
 

Επισκέπτης
To ιδρυμα που αβαφερεις στην Λεωνιδου, αυτη την στιγμη δεν μου ερχεται στο μυαλο.  :dunno:
Σόρυ δεν ήμουν κατατοπιστικός...Ήταν επί της Λεωνίδου μετά τη διάσταύρωση της με τη μυλλέρου με κατεύθυνση τη θερμοπυλών. Μιλάμε για μπουρδέλο φάντασμα κι αυτό, όπως και κάποια άλλα που πέρασαν σχεδόν απαρατήρητα. Το συγκεκριμένο πάντως πρέπει να έκλεισε πριν το 97-98 όπου το αντίτιμο στο μετάξι ήταν κάπου στα 2,5 χιλιάρικα (αν θυμάμαι καλά...).

Η Κατερινα ηταν το πρωτο cif της καριερας μου, στην βασικη τιμη.(Εαν θυμαμαι καλα γυρω στο 1000αρικο).
Δεν μου ειχε κανει κουβεντα για εξτραδακια.
Για να το λες ομως ετσι θα ειναι.

Κριμα ομως (γι' αυτην - ευτυχως για μενα)), γιατι θα ειχε βγαλει πολλα περισσοτερα
Πολύ πρόσφατα που την είχα πετύχει στο κολ 32 πάνω, παρατήρησα ότι έχει βάλει αρκετά κιλά, της έχουν πέσει 2-3 δόντια και ήταν πιωμένη...χόρευε με τους πάκηδες στο σαλόνι.

Τώρα τελευταία ξαναεμφανίζονται τέτοια φαινόμενα, απόρροια της οικονομικής μιζέριας.
Είναι επειδή οι ρουμανίτσες έχουν εκπαιδευθεί απ'τις παλιές ελληνίδες πόρνες...την ευχή μου να χουν  :2funny:
 
 

sonderage

Μέλος
Εγγρ.
24 Μαΐ 2010
Μηνύματα
785
Κριτικές
18
Like
1
Πόντοι
16
Επί της Αχαρνών στην αμέσως παράλληλη της Περγάμου απο την κάτω μεριά δεν ξέρω αν λέγεται και αυτή η οδός Ιθάκης υπήρχε υπόγειο μπουρδέλο σε νεοκλασσικό κτίριο.

Η οδος λέγεται Διογένους Λαερτίου,το κτήριο αυτο  το γωνιακο με Αχαρνών ,οπου και το υπόγειο λεγανε τοτε οτι το ειχε ο υπουργος εκεινος Εργασιας του Καραμανλη ,ο Λασκαρης.
Εκει δουλευε το 1976-78 μια  μουναρα  ,ξεχναω το  ονομα,πολυ  ομορφη κοπελλα και στο προσωπο,μελαχροινη.Τοτε το εισιτηριο ητανε περι τις 140 δραχμες,αν θυμαμαι καλα.Την ειχα ξαναβρεί στην Εξηκιου  μετα  απο χρονια ,ειχε παχυνει πολυ και ηταν πια  αγνωριστη...Στο μαγαζι δε  αυτο θυμαμαι και τον χαρακτηριστικο τσατσο που δουλευε εκει και καποτε μετα στην Αλκαμενους,μου διαφευγει το  ονομα του ...
  Ειχε κανεις  γαμησει  στη Βαλτετσιου  πριν το 1970 σε  ενα ημιυπογειο μια μουναρα  ψηλη ελληνιδα,την Κορινα (στυλ σαν την Ντενιζα τη σημερινη  απο Φ54...)? Θυμαμαι 50 δραχμες ητανε το 1969 περιπου. 
 

jimmmy

Μέλος
Εγγρ.
23 Μαΐ 2006
Μηνύματα
271
Like
6
Πόντοι
1
Οδός Τζωρτζ (αριθμός νομίζω 26 ή 28 ίσως και  25, πρέπει να παω να το δω). Ίδρυμα υπόγειο με διπλή είσοδο, μια από την οδό Τζωρτζ και άλλη από την Σολωμού. Εκείνα τα χρόνια εκδιδόταν η Μαρίνα,  Ελληνίδα καλλονή, με πλούσιο φυσικό στήθος  και εξαιρετικές υπηρεσίες, τακτικότατος πελάτης της μέχρι το 1999. Μεταφέρθηκε όταν έκλεισε στο γειτονικό Σολωμού 32 όροφος, το οποίο λειτουργεί μέχρι σήμερα σαν studio
Α, ναι, η Μαρίνα.
Δε θα χάσει εύκολα τον τίτλο της γκόμενας, στην οποία έχω ρίξει τα περισσότερα άκυρα για ουρολαγνεία-
από τότε καμία άλλη δε μου έχει κάνει ανάλογη πρόταση, οπότε δεν έχω συχνά την ευκαιρία να ρίχνω Χ.
Η ιστορία είχε ως εξής: κάθε φορά που έμπαινε στο δωμά, με ρωτούσε σχετικά,
γιατί με περνούσε για άλλον πελάτη της, λέει, που γούσταρε τέτοια κόλπα.
Ε, αρνούμουν, καθότι δεν ήμουν ο άλλος, αλλά εγώ, και μετά γαμιόμασταν.
Δούλευε μέχρι το 2005 περίπου.
Πρέπει να ήταν μια από τις τελευταίες ιερόδουλες (αλλά και γραμματείς, μπείμπισίτερ, δικηγόρους, ταμίες σούπερ μάρκετ, νοικοκυρές κλπ), που κυκλοφορούσε με έιτις αξύριστη μασχάλη.
Στο τέλος ξυρίστηκε και πήρε σύνταξη.
Το μαγαζί παρείχε ευκαιρίες για ψυχεδελική φυσιογνωμική στους συνήθως οικογενειάρχες
πελάτες της, όσο περίμεναν κάτω απ' τα βιτρώ του σαλονιού.
Την ευχαριστώ, πάντως, για την εμπειρία να περιμένω στο δωμάτιο,
όσο η Μαρίνα έκανε απ' το τηλέφωνο ζήλειες στον γκόμενο, ότι πάει με άλλες :S

Χαρίλαου Τρικούπη και Λασκαρεως. Η πρώτη φορά που άκουσα για μασάζ σε τσαρδι. Η εργαζόμενη σε αρκετά προχωρημένη ηλικία (τότε ακόμα), τιμή 2000 με μασάζ, ενώ το απλό sex κόστιζε 1000 δραχμές.

Την έχω μνημονεύσει κάπου- α, κάτσε να δεις, το βρήκα.

Σε μια περίπτωση, πριν κανά 10ρι χρόνια, είχαμε πάει μ' έναν κολλητό σ' ένα, κατά δήλωση, στούντιο μασάζ
(τόσο αποκλειστικά αθώο μασατζίδικο, ώστε είχε και γλόμπο απ' έξω),
κάπου ψηλά στην Χ. Τρικούπη, αν δεν απατώμαι.
Στην είσοδο υπήρχε επιγραφή ότι "προσφερόταν μασάζ αυστηρώς ΑΝΔΡΙΚΟ".
Όταν, λίγο μετά μας υποδέχτηκε η εκδιδομένη (καμιά 60ρια χρονών- ούτε καν 100),
δεν άντεξα και τη ρώτησα τι εννοούσε στην ταμπέλα.
"Για να αποφύγω τις πλακομουνούδες", μου λέει, "την έβαλα".
Θυμάμαι ότι δεν είχαμε περάσει (εντάξει, μια στοιχειώδη αισθητική την είχα από τότε),
αλλά εν τω μεταξύ βρήκε την ευκαιρία να μας πει την ιστορία της ζωής της
και πώς περνάν τα 3 παιδιά της.



ΥΓ- Τίποτα δε συγκρίνεται, βέβαια, με τις ιστορίες της Σύλβιας (νυν γατόσπιτο) για την κόρη της,
που είναι, λέει, βιολόγος.
Κρίμα, θα μου πεις, κάτι πρέπει να λεν κι αυτές (στον εαυτό τους)...
 

axaxouxas

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Απρ 2007
Μηνύματα
21.957
Κριτικές
2
Like
8
Πόντοι
366
Εκει στην ευριπιδου ειχα γνωρισει μια πολυ καλη κυρια η οποια με φωναζε να αγορασει λαχεια
Ναι ηταν οικος ανοχης αλλα ουδεποτε πηγα μαζι της και με φωναζε συνηθως το πρωι πριν ερθει η τσατσα .....
Το ονομα μου διαφευγει αλλα θυμαμαι αχνα την φιγουρα της....
Ηταν ξανθια με πλουσιες καμπυλες και καμια φορα με κρατουσε κερνωντας με καφε και μιλουσαμε για διαφορα.....
2-3 φορες μου προτεινε να με κερασει ουισκυ αλλα της ελεγα οτι δεν πινω και μαλιστα πρωι πρωι.... οποτε μειναμε στον καφε.....

Στο μεταξυ μεχρι να φυγω εξυπηρετουσε και 2-3 πελατες....

Η πλακα ηταν που μου ζητουσε αν την δω στον δρομο ποτε, να μην αναφερω σε κανεναν το επαγγελμα της....
Φυσικα και δεν θα το εκανα ποτε με οποιον κι αν ημουν.....

Πηγα αρκετες φορες μεχρι που μου πεταξε ασχημα υπονοουμενα ενας και δεν ξαναπερασα..... (ημουν και μικρος ..... γυρω στα 18-19)
Καποια στιγμη θελησα να παω να της πω ενα γεια, να την δω ξανα (φιλικα) αλλα ειχε κλεισει πλεον......


Οι αναμνησεις καμια φορα ξαναρχονται...... Ας ειναι καλα οπου ειναι......
 

sonderage

Μέλος
Εγγρ.
24 Μαΐ 2010
Μηνύματα
785
Κριτικές
18
Like
1
Πόντοι
16
Θυμήθηκα  το ονομα του τσατσου που ητανε στο Διογένους Λαερτιου, Μαρίνος...σημερα θα πρεπει να ειναι  γυρω στά 72-75 χρονων...
 

axaxouxas

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Απρ 2007
Μηνύματα
21.957
Κριτικές
2
Like
8
Πόντοι
366
Μου ελεγε οτι την πηδαω
Οτι με γουσταρει η κοπελα και αλλα τετοια...
(και η γυναικα ηταν αρκετα μεγαλυτερη μου πρεπει να με περνουσε πανω απο 10-15 ετη)

Με ρωταγε πως το κανει ? (μεχρι που μου ειπε να μου δωσει 800-1000 δρχ να την παρω σαν κερασμα)

Και καπου αηδιασα κι εγω και δεν ξαναπηγα...



Απλα μιλουσαμε φιλικα και με συμπαθουσε ....

Περιπου τα ιδια μου ετυχαν με μια αλλη σε κυλικειο σε τραπεζα και ο διευθυντης που ηταν φιλος μου μου ελεγε να της την πεσω....
(ηταν χωρισμενη και πολυ μεγαλυτερη μου και δεν βλεποταν.....)


Μου ειπε χαρακτηριστικα.... (ο διευθυντης οταν την ειδε να μου δινει χωρις να παιζει λαχειο το τηλεφωνο της)
Οταν εφυγε απο το τμημα η γυναικα, με αρχισε ο αλλος :2funny:
Θα φας καλα μπαγγασακο...
Τι μου λες βρε συ του λεω, ασε με κατω στην ησυχια μου....  :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:

Ρε μαλακα αν σε βαλει κατω αυτη θα ξεχασεις και το ονομα σου....
Η γρια κοτα εχει το ζουμι.... και αλλα τετοια  :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:
Σε θελει γιαυτο σου εδωσε το τηλεφωνο της ..... του σπιτιου της ειναι
Ε οχι και να παω με την μητερα μου βρε συ....... του απαντησα εγω αηδιασμενος (γελαγαν ολοι)
Μου ειχε δωσει και το τηλεφωνο της η ιδια ενω ειχα γνωρισει και τον γιο της στο κυλικειο  :S :headbang: :uglystupid:





Πωωωωωωωωωω ρε τι θυμηθηκα τωραααααααααα  :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:
 

dude33

Μέλος
Εγγρ.
10 Νοε 2007
Μηνύματα
9.197
Like
759
Πόντοι
146
Μου ελεγε οτι την πηδαω
Οτι με γουσταρει η κοπελα και αλλα τετοια...
(και η γυναικα ηταν αρκετα μεγαλυτερη μου πρεπει να με περνουσε πανω απο 10-15 ετη)

Με ρωταγε πως το κανει ? (μεχρι που μου ειπε να μου δωσει 800-1000 δρχ να την παρω σαν κερασμα)

Και καπου αηδιασα κι εγω και δεν ξαναπηγα...



Απλα μιλουσαμε φιλικα και με συμπαθουσε ....

Περιπου τα ιδια μου ετυχαν με μια αλλη σε κυλικειο σε τραπεζα και ο διευθυντης που ηταν φιλος μου μου ελεγε να της την πεσω....
(ηταν χωρισμενη και πολυ μεγαλυτερη μου και δεν βλεποταν.....)


Μου ειπε χαρακτηριστικα.... (ο διευθυντης οταν την ειδε να μου δινει χωρις να παιζει λαχειο το τηλεφωνο της)
Οταν εφυγε απο το τμημα η γυναικα, με αρχισε ο αλλος :2funny:
Θα φας καλα μπαγγασακο...
Τι μου λες βρε συ του λεω, ασε με κατω στην ησυχια μου....  :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:

Ρε μαλακα αν σε βαλει κατω αυτη θα ξεχασεις και το ονομα σου....
Η γρια κοτα εχει το ζουμι.... και αλλα τετοια  :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:
Σε θελει γιαυτο σου εδωσε το τηλεφωνο της ..... του σπιτιου της ειναι
Ε οχι και να παω με την μητερα μου βρε συ....... του απαντησα εγω αηδιασμενος (γελαγαν ολοι)
Μου ειχε δωσει και το τηλεφωνο της η ιδια ενω ειχα γνωρισει και τον γιο της στο κυλικειο  :S :headbang: :uglystupid:





Πωωωωωωωωωω ρε τι θυμηθηκα τωραααααααααα  :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:
Το οτι επαιζαν μαζι σου οι μαγκες δεν σου περασε απο το μυαλο;Σε ειδαν πιτσιρικα και επαιζαν!Μαλακες ηταν!
 

larousse

Μέλος
Εγγρ.
13 Δεκ 2005
Μηνύματα
4.263
Κριτικές
1
Like
227
Πόντοι
36
axaxouxa η καλυτερη ιστορια ever ηταν ο τυπος στο μεταξουργειο με το παρκακι!!!!!!

και η θεεικη ερωτηση " ΕΔΩ ΚΑΛΑ ΕΙΝΑΙ".....


χαχαχχχαχχαχχααχαχαχαχαχαχαχαχαχχαχααχχαχαχχα :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :dancing: :dancing: :dancing: :dancing: :dancing: :dancing: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:
 

axaxouxas

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Απρ 2007
Μηνύματα
21.957
Κριτικές
2
Like
8
Πόντοι
366
axaxouxa η καλυτερη ιστορια ever ηταν ο τυπος στο μεταξουργειο με το παρκακι!!!!!!

και η θεεικη ερωτηση " ΕΔΩ ΚΑΛΑ ΕΙΝΑΙ".....


χαχαχχχαχχαχχααχαχαχαχαχαχαχαχαχχαχααχχαχαχχα :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :dancing: :dancing: :dancing: :dancing: :dancing: :dancing: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:
:2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:

Εκει ειχα παθει χοντρη πλακα !!!!!!!!!  :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:

Ουτε που ειχα καταλαβει τιποτα μεχρι την επιμαχη ατακα ..... και ζητησα εξηγησεις κιολας !!!!!!

Εδω καλα ειναι ?
Γιατι πραγμα φιλε μου ?
Να με πηδηξεις !!!!!!!!
Οχι ρε συ τι με περασες ?
δεν κανω τετοια εγω.... (και εφυγα τρεχοντας ..... προς την Μυλλερου))

:2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:


Κλαιωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωω  :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:


Αστο καλο σου ρε.....  :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:
 

peonius

Μέλος
Εγγρ.
18 Απρ 2011
Μηνύματα
1.047
Κριτικές
1
Like
2
Πόντοι
16
Ετσι ακριβώς ήταν τα πράγματα φίλε μου. Ανάλογη σχέση είχα αναπτύξει με μία κυρία Κάιτη στην Μεθώνης, την Πόπη στην Λουκιανού και με μία άλλη κυρία κατερίνα αν θυμάμαι καλά σε ένα ξενοδοχείο ακριβώς στο Μοναστηράκι. Η τελευταία ήταν μία καλονή... στην κυριολεξία. Ομορφη, γλυκειά... ό,τι καλύτερο μία τριανταπενάρα για έναν εικοσάρι... Ξεχνούσαμε να βγούμε από το δωμάτιο.. και πόσες φορές έφευγα ξεχνώντας τα χρήματα
 

caracortado

Μέλος
Εγγρ.
16 Ιαν 2012
Μηνύματα
2.783
Like
72
Πόντοι
16
  Ανάλογη σχέση είχα αναπτύξει με μία κυρία Κάιτη στην Μεθώνης,

Φίλε με πήγες δεκαετίες πίσω.Η κυρία Καίτη ήταν σε ένα υπόγειο σε ένα πολύ μικρό δρομάκι μεταξύ Μεθώνης και Ερεσσού.Ισως το πλέον μικροσκοπικό μπουρδέλλο τής Αθήνας.
Τριάντα περίπου τετραγωνικά με δύο δωμάτια πού μόλις χωρούσε το ημίδιπλο κρεββάτι και χωρίζονταν μεταξύ τους με κόντρα πλακέ.Υποτυπώδες σαλονάκι με σκαμπό και στο βάθος ένα υποτυπώδες υπερυψωμένο κουζινάκι πού διαχωριζόταν από το σαλονάκι με κουρτίνα.
Η κυρία Καίτη ήταν αρχόντισα και άριστη επαγγελματίας.Ψηλή γύρω στα σαράντα πέντε με
μεγάλα μαστάρια, σπαστό μαύρο μαλλί.Εξαιρετικά καλλιεργημένη γυναίκα.
Η τσατσα την προανήγγελε πάντα ως "η κυρία Καίτη" και πράγματι επρόκειτο περί
αληθινής κυρίας.
Την ανακάλυψα το 77 και για μέχρι το 81 την επισκεπτόμουν άπαξ τής εβδομάδος πάντα σε
πρωινή βάρδια.Την εποχή εκείνη η πρωινή βάρδια ήταν για μερακλίδικα γαμήσια χωρίς βιασύνες και άγχος.Τό βράδυ τσάρκα και κυαλάρισμα, το επόμενο πρωί επίσκεψη.
Για έναν λόγο πού ποτέ δεν εξήγησα όποτε με έβλεπε με φιλούσε και με προσφωνούσε "καλώς
τον Νικολάκη μου".Δεν τής χάλασα ποτέ την καρδιά.Ημουν πάντα ο Νικολάκης της κι ας της είχα εξηγήσει ότι αλλοιώς με βάφτισαν!
Γυναίκα με καθαρό μουνί καί κυρίως καθαρό μυαλό.Γαμιόμασταν πάντα ακάποτα και αυτό
άλλωστε ήταν ένα κίνητρο τής επιλογής μου.Οι νεότεροι ίσως θα τρομάξουν αλλά μέχρι το 85 αρκετές πουτάνες γαμιόντουσαν ακάποτα χωρίς την παραμικρή ανασφάλεια.Τό μπουρδέλλο
ήταν σίγουρα η ασφαλέστερη επιλογή από την σκοπιά τής υγιεινής.Ακόμη και οι ρεπατζούδες ήταν επαγγελματίες.
Είναι αυτονόητο ότι μετά από κάποιο καιρό περνούσα από το μπουρδέλλο ακόμη και για ένα καφεδάκι.Η κυρία Καίτη ήταν μιά πρόσχαρη και χαμογελαστή γυναίκα εντελώς απενοχοποιημένη για το περιεχόμενο τής δουλειάς της.Καθαρότερη ατμόσφαιρα, καθαρότεροι άνθρωποι, καθαρότερες αρχές.
Τότε τα φύλλα ήταν δύο.Οι άντρες και οι γυναίκες.Υπήρχαν και οι άντρες με κουσούρι.Τότε τούς λέγαμε πούστηδες.Δεν υπήρχαν ομοφυλόφιλοι, γκαίη, κλπ.
Η επίσκεψη ήταν στις 120 δραχμές και τόσο μού το κράτησε ακόμη κι όταν έφτασε στις 200.
Αξίζει να αναφερθεί ότι η περιοχή τών Εξαρχείων ήταν μπουρδελλομάνα.Είχα καταγράψει
περίπου σαράντα σπίτια.Πολλά από αυτά σε νεοκλασσικά κτίρια πού αργότερα ανακηρύχθηκαν διατηρητέα.
Δεν έμαθα τι απέγινε η κυρία Καίτη όμως κάθε φορά πού την συναντούσα ο κόσμος μού φαινόταν καλύτερος.

 

peonius

Μέλος
Εγγρ.
18 Απρ 2011
Μηνύματα
1.047
Κριτικές
1
Like
2
Πόντοι
16
:priest:  Τὶ ἄλλο θὰ ἀκούσωμεν...
Πολύ σωστά τα λέει ο Ξενοφών. Οι κοπέλες τότε ή μάλλον οι κυρίες γιατί περι αυτού επρόκειτο όχι μόνο πήγαιναν τακτικά για εξετάσεις αλλά ήταν και πεντακάθαρες. Ασε που εμάς τους πιτσιρικάδες μας είχαν στα ώπα ώπα. Οταν γυρίζαμε από διακοπές και πήγάιναμε μα ξεχαρμανιάσουμε, θυμάμαι την Πόπη καλή της ώρα να λέει Καλώς τα σοκολατάκια μου. Ασε δε τα κεράσματα στο κουζινάκι,κρασάκια και μεζέδες.. Και δεν υπήρχε περίπτωση να αρπάξεις τίποτα. Σε πληροφορώ φίλε μου πως τις πρώτες μου μουνόψειρες τις άρπαξα από καθώς πρέπει συμφοιτήτρια μου....
 

peonius

Μέλος
Εγγρ.
18 Απρ 2011
Μηνύματα
1.047
Κριτικές
1
Like
2
Πόντοι
16

kronos

Μέγας
Εγγρ.
28 Δεκ 2006
Μηνύματα
4.201
Κριτικές
3
Like
10.587
Πόντοι
3.506
Δούλευε μέχρι το 2005 περίπου.

Οδός Τζωρτζ (αριθμός νομίζω 26 ή 28 ίσως και  25, πρέπει να παω να το δω). Ίδρυμα υπόγειο με διπλή είσοδο, μια από την οδό Τζωρτζ και άλλη από την Σολωμού. Εκείνα τα χρόνια εκδιδόταν η Μαρίνα,  Ελληνίδα καλλονή, με πλούσιο φυσικό στήθος  και εξαιρετικές υπηρεσίες, τακτικότατος πελάτης της μέχρι το 1999. Μεταφέρθηκε όταν έκλεισε στο γειτονικό Σολωμού 32 όροφος, το οποίο λειτουργεί μέχρι σήμερα σαν studio, όπου εργάζεται μόνιμα η Μπιανκα..



Μεγαλη φυσιογνωμια..η Μαρινα..Στη Τζωρτζ ειχε αφησει εποχη.Αρχιζε απο τις εννια το πρωι μεχρι το βαρδυ, εκανε σερι δυο βαρδιες.Ειχε παρα πολλους σταθερους πελατες,σωστο fan club,και τρομερη μνημη.Σε θυμονταν παντα και ποτε ειχες ξαναπαει.Φοβερά ηταν τα προκαταρκτικα που γινονταν ορθια, μπροστα στο μεγαλο καθρεφτη.Μετα τη μετακομιση,(περιπου στο 2000), στο απεναντι στουντιο στη Σολωμου, ψιλοσαλταρισε, ειχε μια περιεργη συμπεριφορα,που σε τιποτα δεν θυμιζε την παλια καλη εποχη της.
Δουλευε και μετα το 2005, μερικες ωρες το πρωι στη Σολωμου.Τελευταια φορα την ειδα πριν ενα χρονο περιπου,σε αυτο το στουντιο, (οπου ειχα παει για τη Μπιανκα) οπου λογω ελλειψεως πελατειας της, παριστανε μαλλον τη τσατσα της Μπιανκα και αμα λαχει κανοντας και κανενα ντουετο με αυτη.Ηταν αγνωριστη κοντα στα 60,σαν περιπτερο,με τα αλλοτε ωραια βυζια της, να φθανουν μεχρι τα γονατα.Με θυμηθηκε αμεσως,σχεδον δεκα χρονια μετα, και μου κολλησε "να θυμηθουμε τα παλια".Εκανα οτι δεν καταλαβα και προχωρησα στα ενδοτερα, μονο με την Μπιανκα.
Με κοιταξε με το βλεμμα της γυναικας που καταλαβε οτι εχει πλεον τελειωσει σαν γυναικα....

(Ολα κανουν το κυκλο τους!)
 

trikardos

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
18 Σεπ 2008
Μηνύματα
11.075
Like
24
Πόντοι
166
Φίλε με πήγες δεκαετίες πίσω.Η κυρία Καίτη ήταν σε ένα υπόγειο σε ένα πολύ μικρό δρομάκι μεταξύ Μεθώνης και Ερεσσού.Ισως το πλέον μικροσκοπικό μπουρδέλλο τής Αθήνας.
Τριάντα περίπου τετραγωνικά με δύο δωμάτια πού μόλις χωρούσε το ημίδιπλο κρεββάτι και χωρίζονταν μεταξύ τους με κόντρα πλακέ.Υποτυπώδες σαλονάκι με σκαμπό και στο βάθος ένα υποτυπώδες υπερυψωμένο κουζινάκι πού διαχωριζόταν από το σαλονάκι με κουρτίνα.
Η κυρία Καίτη ήταν αρχόντισα και άριστη επαγγελματίας.Ψηλή γύρω στα σαράντα πέντε με
μεγάλα μαστάρια, σπαστό μαύρο μαλλί.Εξαιρετικά καλλιεργημένη γυναίκα.
Η τσατσα την προανήγγελε πάντα ως "η κυρία Καίτη" και πράγματι επρόκειτο περί
αληθινής κυρίας.
Την ανακάλυψα το 77 και για μέχρι το 81 την επισκεπτόμουν άπαξ τής εβδομάδος πάντα σε
πρωινή βάρδια.Την εποχή εκείνη η πρωινή βάρδια ήταν για μερακλίδικα γαμήσια χωρίς βιασύνες και άγχος.Τό βράδυ τσάρκα και κυαλάρισμα, το επόμενο πρωί επίσκεψη.
Για έναν λόγο πού ποτέ δεν εξήγησα όποτε με έβλεπε με φιλούσε και με προσφωνούσε "καλώς
τον Νικολάκη μου".Δεν τής χάλασα ποτέ την καρδιά.Ημουν πάντα ο Νικολάκης της κι ας της είχα εξηγήσει ότι αλλοιώς με βάφτισαν!
Γυναίκα με καθαρό μουνί καί κυρίως καθαρό μυαλό.Γαμιόμασταν πάντα ακάποτα και αυτό
άλλωστε ήταν ένα κίνητρο τής επιλογής μου.Οι νεότεροι ίσως θα τρομάξουν αλλά μέχρι το 85 αρκετές πουτάνες γαμιόντουσαν ακάποτα χωρίς την παραμικρή ανασφάλεια.Τό μπουρδέλλο
ήταν σίγουρα η ασφαλέστερη επιλογή από την σκοπιά τής υγιεινής.Ακόμη και οι ρεπατζούδες ήταν επαγγελματίες.
Είναι αυτονόητο ότι μετά από κάποιο καιρό περνούσα από το μπουρδέλλο ακόμη και για ένα καφεδάκι.Η κυρία Καίτη ήταν μιά πρόσχαρη και χαμογελαστή γυναίκα εντελώς απενοχοποιημένη για το περιεχόμενο τής δουλειάς της.Καθαρότερη ατμόσφαιρα, καθαρότεροι άνθρωποι, καθαρότερες αρχές.
Τότε τα φύλλα ήταν δύο.Οι άντρες και οι γυναίκες.Υπήρχαν και οι άντρες με κουσούρι.Τότε τούς λέγαμε πούστηδες.Δεν υπήρχαν ομοφυλόφιλοι, γκαίη, κλπ.
Η επίσκεψη ήταν στις 120 δραχμές και τόσο μού το κράτησε ακόμη κι όταν έφτασε στις 200.
Αξίζει να αναφερθεί ότι η περιοχή τών Εξαρχείων ήταν μπουρδελλομάνα.Είχα καταγράψει
περίπου σαράντα σπίτια.Πολλά από αυτά σε νεοκλασσικά κτίρια πού αργότερα ανακηρύχθηκαν διατηρητέα.
Δεν έμαθα τι απέγινε η κυρία Καίτη όμως κάθε φορά πού την συναντούσα ο κόσμος μού φαινόταν καλύτερος.

Aπό τα καλύτερα κείμενα που έχω διαβάσει εδώ μέσα!!!!!

Χωρίς καμία επιτήδευση και έπαρση, μόνο με την γλυκία μελανχολία της νοσταλγίας.



ΕΥΓΕ ΣΟΥ Νικόλάκή, σόρρυ Ξενοφώντα.

 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom