Νέα

Υπουργός ο ΑΔΩΝΙΣ - Impossible is Nothing Nr001

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα whowho
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 6K
  • Εμφανίσεις 208K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)
OP
OP
W

whowho

Σεβαστός
Εγγρ.
24 Ιουλ 2006
Μηνύματα
541
Κριτικές
77
Like
0
Πόντοι
2.067
Ταλέντο, σαν κι αυτόν

1.jpg




http://[URL unfurl="true"]www.star.gr/publishingimages/2013/02/200213154216_6385.jpg[/img[/URL]]


μονο αυτος τυπε....... :cool: ;D ;D
[/quote]
 

sarouman

Τιμημένος
Εγγρ.
22 Ιαν 2007
Μηνύματα
2.622
Κριτικές
69
Like
533
Πόντοι
7.125
μην ξεχνας....καθιερωσε το ρεπο,ανοιξε χιλιες θεσεις και αυξησε 20 τα εκατο τον μισθο σου τοτε και μαλιστα οχι τα επιδοματα αλλα τον βασικο.....ετσι;

προσωπικα απο το αγροτικο και ως ειδικευομενος μετα...εγω θυμαμαι τον μισθο μου να μειωνεται συνεχεια...
υπαρχουν και καποια μηνακια απληρωτες εφημερίες απο τοτε..επι υπουργείας του νομιζω... αλλα τα κανουμε αβαβα αυτα ε? ξερεις τι ωραια είναι να ξενυχτας και να μην σε πληρωνουν? γαματα!
θεσεις ειδικότητας δεν άνοιξαν...οι αναμονες είναι αστα να πανε... χρόνια και χρόναι ανεργίας..
χρόνια και χρόνια να δουλευεις στις κλινικες για λιγα μαυρα φράγκα...

θα έγραφα και αλλα.. όμως όταν γράφω επι προσωπικου δε μου βγαινει σε καλο σαυτο το σαιτ...

παντως φίλοι μου ειδικευομενοι παίρνουν αυτη τη στιγμη...κατω απο 900 ευρω... και μιλαμε για παιδια που κανουν τραχειοστομίες και κανουν διασωληνώσεις... δεν έχουν ιατρεία λεωφόρο Κηφισίας, Γλυφάδα κλπ...
Τέλος παντων ..μην το ψάχνεις...μετα ξυπνανε όλοι και γίνονται τα ίδια σκατα οι περισσότεροι,...
Τα βλεπω..
 

diomides

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
17 Μαΐ 2009
Μηνύματα
9.815
Κριτικές
1
Like
153
Πόντοι
166
Θα γίνουν απολυσεις στο χώρο της υγείας... Νοσοκομεία θα κλείσουν. Πολλοι χρόνιοι ασθενεις θα βρεθουν σε δύσκολη θεση. Κόσμος θα χάσει τη δουλεια του. Οικογένειες που ζουν με ενα μισθο...
Υπαρχουν γιατροι και νοσηλευτες που ματωνουν για το μισθο τους.

Προσωπικα θα ήθελα να δω με μεγάλη ευχαρίστηση κάποιους καθηγηταδες και διυθυντες κλινικων, κάποιους μεγαλοεπιμελητάδες ..να πανε όλοι στο διάολο...
Δυστυχως λίγο θα ζημιωθουν απο το κλεισιμο νοσοκομείων. Πολυ λιγο.
Εχουν ιατρεία εξω, πελατεία... μαυρο χρήμα παει και έρχεται αβέρτα..
Θα γίνουν αλλαγες στο χωρο.
Δεν είναι τυχαία η επιλογη του Αδωνι...
σωστος, οπως και η επιλογη μητσοτακη, σ'αυτες τις θεσεις επρεπε να μπουν ανθρωποι που πιστευουν σε αυτη την πολιτικη...
 

troueno

Μέλος
Εγγρ.
14 Απρ 2006
Μηνύματα
3.290
Κριτικές
1
Like
759
Πόντοι
96
 ο υπουργος σας πειραξε ενω για την Βούλτεψη δεν ειπε κανεις τίποτα . Ευτυχως αρνηθηκε αλλα δυστυχως θα παει η Ζετα Μακρή στην θεση της .

 Υπουργοι οι κορες και οι γιοι των πατεραδων τους και τα κομματόσκυλα .

Ας βαλουν τουλαχιστον μια κοπελα από μπουρδελό που να εχει ταλεντο στα τσιμπουκια σαν υπουργο .

Ας μπει ενας ταλαντουχος ανθρωπος σε ενα υπουργειο και ας ειναι το ταλεντο ασχετο με την θέση.
 

gl

Μέγας
Εγγρ.
6 Ιουλ 2009
Μηνύματα
129.587
Κριτικές
475
Like
494
Πόντοι
4.906
προσωπικα απο το αγροτικο και ως ειδικευομενος μετα...εγω θυμαμαι τον μισθο μου να μειωνεται συνεχεια...
υπαρχουν και καποια μηνακια απληρωτες εφημερίες απο τοτε..επι υπουργείας του νομιζω... αλλα τα κανουμε αβαβα αυτα ε? ξερεις τι ωραια είναι να ξενυχτας και να μην σε πληρωνουν? γαματα!
θεσεις ειδικότητας δεν άνοιξαν...οι αναμονες είναι αστα να πανε... χρόνια και χρόναι ανεργίας..
χρόνια και χρόνια να δουλευεις στις κλινικες για λιγα μαυρα φράγκα...

θα έγραφα και αλλα.. όμως όταν γράφω επι προσωπικου δε μου βγαινει σε καλο σαυτο το σαιτ...

παντως φίλοι μου ειδικευομενοι παίρνουν αυτη τη στιγμη...κατω απο 900 ευρω... και μιλαμε για παιδια που κανουν τραχειοστομίες και κανουν διασωληνώσεις... δεν έχουν ιατρεία λεωφόρο Κηφισίας, Γλυφάδα κλπ...
Τέλος παντων ..μην το ψάχνεις...μετα ξυπνανε όλοι και γίνονται τα ίδια σκατα οι περισσότεροι,...
Τα βλεπω..
εσυ τυπε πρεπει καθε πρωι να ριχνεις ενα χεσιμο στην φωτογραφια αυτουνου εδω για ολα αυτα που λες
images



δεν σου φταιξε τιποτα το αβραμοπουλακι
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
151.695
Κριτικές
1
Like
29.399
Πόντοι
8.006
προσωπικα απο το αγροτικο και ως ειδικευομενος μετα...εγω θυμαμαι τον μισθο μου να μειωνεται συνεχεια...
υπαρχουν και καποια μηνακια απληρωτες εφημερίες απο τοτε..επι υπουργείας του νομιζω... αλλα τα κανουμε αβαβα αυτα ε? ξερεις τι ωραια είναι να ξενυχτας και να μην σε πληρωνουν? γαματα!
θεσεις ειδικότητας δεν άνοιξαν...οι αναμονες είναι αστα να πανε... χρόνια και χρόναι ανεργίας..
χρόνια και χρόνια να δουλευεις στις κλινικες για λιγα μαυρα φράγκα...

θα έγραφα και αλλα.. όμως όταν γράφω επι προσωπικου δε μου βγαινει σε καλο σαυτο το σαιτ...

παντως φίλοι μου ειδικευομενοι παίρνουν αυτη τη στιγμη...κατω απο 900 ευρω... και μιλαμε για παιδια που κανουν τραχειοστομίες και κανουν διασωληνώσεις... δεν έχουν ιατρεία λεωφόρο Κηφισίας, Γλυφάδα κλπ...
Τέλος παντων ..μην το ψάχνεις...μετα ξυπνανε όλοι και γίνονται τα ίδια σκατα οι περισσότεροι,...
Τα βλεπω..
Βρε Σαρού, και ολοι αυτοι οι γιατροι με τις βιλες και τα εκατομμυρια στην Ελβετια πώς τα κανανε?
Δεν σταματαμε λιγακι το μελοδραμα με τον γιατρουδακο των 900 ευρω με τις απληρωτες εφημεριες?
 

gl

Μέγας
Εγγρ.
6 Ιουλ 2009
Μηνύματα
129.587
Κριτικές
475
Like
494
Πόντοι
4.906
  ο υπουργος σας πειραξε ενω για την Βούλτεψη δεν ειπε κανεις τίποτα . Ευτυχως αρνηθηκε αλλα δυστυχως θα παει η Ζετα Μακρή στην θεση της .

  Υπουργοι οι κορες και οι γιοι των πατεραδων τους και τα κομματόσκυλα .

Ας βαλουν τουλαχιστον μια κοπελα από μπουρδελό που να εχει ταλεντο στα τσιμπουκια σαν υπουργο .

Ας μπει ενας ταλαντουχος ανθρωπος σε ενα υπουργειο και ας ειναι το ταλεντο ασχετο με την θέση.
τυπε τι λες τωρα; :rockon: αν ειχαμε πρωθυπουργινα την αννα μαρια και τραβουσε ενα περιποιημενο τσιμπουκι στον γερμανο παραπληγικο παιζει να ειχε διαγραφει το χρεος μας :grin: :grin: :grin:
 

gl

Μέγας
Εγγρ.
6 Ιουλ 2009
Μηνύματα
129.587
Κριτικές
475
Like
494
Πόντοι
4.906
Βρε Σαρού, και ολοι αυτοι οι γιατροι με τις βιλες και τα εκατομμυρια στην Ελβετια πώς τα κανανε?
Δεν σταματαμε λιγακι το μελοδραμα με τον γιατρουδακο των 900 ευρω με τις απληρωτες εφημεριες?
εσυ φιλε αμα πας φετος παρο διακοπες και στραμπουληξεις το ποδι σου ψαξε γιατρο με βιλα στο νησι να στο ναρθηκωσει...γιατι αγροτικο των 860 ευρω δεν προκειται να βρεις ουτε για δειγμα εχουν παει ολοι γερμανια......ξυπνα.....για 860 ευρω μαλακας δεν γινεται κανενας....οι μαλακες πεθαναν οπως και οι αγνοι πατριωται
 
Εγγρ.
3 Ιουλ 2006
Μηνύματα
1.201
Like
204
Πόντοι
36
προσωπικα απο το αγροτικο και ως ειδικευομενος μετα...εγω θυμαμαι τον μισθο μου να μειωνεται συνεχεια...
υπαρχουν και καποια μηνακια απληρωτες εφημερίες απο τοτε..επι υπουργείας του νομιζω... αλλα τα κανουμε αβαβα αυτα ε? ξερεις τι ωραια είναι να ξενυχτας και να μην σε πληρωνουν? γαματα!
θεσεις ειδικότητας δεν άνοιξαν...οι αναμονες είναι αστα να πανε... χρόνια και χρόναι ανεργίας..
χρόνια και χρόνια να δουλευεις στις κλινικες για λιγα μαυρα φράγκα...

θα έγραφα και αλλα.. όμως όταν γράφω επι προσωπικου δε μου βγαινει σε καλο σαυτο το σαιτ...

παντως φίλοι μου ειδικευομενοι παίρνουν αυτη τη στιγμη...κατω απο 900 ευρω... και μιλαμε για παιδια που κανουν τραχειοστομίες και κανουν διασωληνώσεις... δεν έχουν ιατρεία λεωφόρο Κηφισίας, Γλυφάδα κλπ...
Τέλος παντων ..μην το ψάχνεις...μετα ξυπνανε όλοι και γίνονται τα ίδια σκατα οι περισσότεροι,...
Τα βλεπω..

Αγαπητέ, σε παρακαλώ θερμά:
Υπό αυτές τις συνθήκες, μη σταματήσεις να γράφεις.
Σε ένα τόσο κρίσιμο ζήτημα, όπως το συγκεκριμένο - ίσως το πλέον κρίσιμο - ας ακούγονται οι γνώμες ανθρώπων που δικαιούνται από πάσης απόψεως, να ομιλούν.
 

sarouman

Τιμημένος
Εγγρ.
22 Ιαν 2007
Μηνύματα
2.622
Κριτικές
69
Like
533
Πόντοι
7.125
Βρε Σαρού, και ολοι αυτοι οι γιατροι με τις βιλες και τα εκατομμυρια στην Ελβετια πώς τα κανανε?
Δεν σταματαμε λιγακι το μελοδραμα με τον γιατρουδακο των 900 ευρω με τις απληρωτες εφημεριες?

Μα τι να σου πω? Πως δεν υπαρχουν ανεργοι γιατροι? Πως είμαστε όλοι με τις βιλαρες?
Υπαρχουν φυσικα και αυτοι που τα καταφεραν... Μπορεί και να τους ζηλευουμε όλοι οι υπολοιποι λιγο.
Ναι υπαρχουν. Κυρίως αυτοι που είναι μια γενια πριν απο μας.
Αυτοι ναι φαγανε πολλα. Μαυρα λεφτα. Λεφτα απο την κλινικη, λεφτά απο το ιατρείο, λεφτά απο φαρμακάδες. Απο παντου. Οι χειρουργοι του ίδιο.. Πολλα φράγκα! Μαύρα!
Υπαρχει άφθονο μαυρο χρήμα στο χωρο. Μπορει να περιορίστηκε? Δεν το νομίζω.

Αλλα υπαρχουν και άνεργοι νεοι γιατροι. Ειμαστε πολλοι βλεπεις. Οι θεσεις ορισμενες. Οι παλιοι δεν αφήνουν τα ποστα. Και ο ανταγωνισμός μεγάλος.
Αλλα ο νεος γιατρος μεχρι τα 40-45 δεν έχει φράγκα.
Τωρα είναι αλλο θεμα τι γινεται ή τι κατανταει μετα..
 

gl

Μέγας
Εγγρ.
6 Ιουλ 2009
Μηνύματα
129.587
Κριτικές
475
Like
494
Πόντοι
4.906
Μα τι να σου πω? Πως δεν υπαρχουν ανεργοι γιατροι? Πως είμαστε όλοι με τις βιλαρες?
Υπαρχουν φυσικα και αυτοι που τα καταφεραν... Μπορεί και να τους ζηλευουμε όλοι οι υπολοιποι λιγο.
Ναι υπαρχουν. Κυρίως αυτοι που είναι μια γενια πριν απο μας.
Αυτοι ναι φαγανε πολλα. Μαυρα λεφτα. Λεφτα απο την κλινικη, λεφτά απο το ιατρείο, λεφτά απο φαρμακάδες. Απο παντου. Οι χειρουργοι του ίδιο.. Πολλα φράγκα! Μαύρα!
Υπαρχει άφθονο μαυρο χρήμα στο χωρο. Μπορει να περιορίστηκε? Δεν το νομίζω.

Αλλα υπαρχουν και άνεργοι νεοι γιατροι. Ειμαστε πολλοι βλεπεις. Οι θεσεις ορισμενες. Οι παλιοι δεν αφήνουν τα ποστα. Και ο ανταγωνισμός μεγάλος.
Αλλα ο νεος γιατρος μεχρι τα 40-45 δεν έχει φράγκα.
Τωρα είναι αλλο θεμα τι γινεται ή τι κατανταει μετα..
μην αγχεσαι.....χειροτερα απο τους χασοδικες που υπερασπιζονται ολα τα τομαρια αποκλειεται να κατανταει.....μπορει να σωσει και καναν ανθρωπο απο τον θανατο ενιοτε.....μια στις εκατο ρε παιδι μου που λεει ο λογος......
 

sarouman

Τιμημένος
Εγγρ.
22 Ιαν 2007
Μηνύματα
2.622
Κριτικές
69
Like
533
Πόντοι
7.125
Προσωπικα ...αντε να γράψω και προσωπικα. Αλλα δε θα μου βγει σε καλο το ξερω.
Εγω δεν έκοψα τα στουντιο και τα προγράμματα των 100 ευρω..μονο και μονο επειδή περναω μια φάση. Ναι είχα και προσωπικους λόγους. Αλλα δε με έπαιρνε και οικονομικα. Παει η δουλεια, παει και ο μισθος..απληρωτες και οι εφημερίες...
Το ίδιο και ένα σωρό άλλοι νεοι συναδελφοι, που ζουν στο ενοικιο, οδηγουν μπακατέλες και είναι χωρίς σπιτι οικογένεια στα 40 ! Ναι υπαρχει ανεργία σε όλους τους χωρους.

Τωρα που θα πατε διακοπες..κοιτατε να προσεχετε. Οι αγροτικοι γιατροι είναι  λίγοι πια και στα αρχίδια τους. Δεν έχουν λογο να κουραζονται για 800 ευρω. Τα παππουδια λυπαμαι που θα μενουν με βουλωμενους καθετηρες και θα πληρωνουν ταξι να πανε στο νοσοκομείο.
Τις προάλλες έβαλα έναν σε ένα γείτονα και μου είπε δίνει 40 ευρω πηγαινε άλα στο νοσοκομειο...
 

Ολλανδός

Μέλος
Εγγρ.
12 Δεκ 2012
Μηνύματα
7.971
Like
9
Πόντοι
66
Μια μέρα δεν διάβασα τα νέα και συνέβη τέτοιο γεγονός?
Έγινε υπουργός ο Άδωνις???????????
 

Νίπλης

Ανώτατος
Εγγρ.
4 Απρ 2013
Μηνύματα
67.551
Like
67.601
Πόντοι
12.756
Μια μέρα δεν διάβασα τα νέα και συνέβη τέτοιο γεγονός?
Έγινε υπουργός ο Άδωνις???????????

εδω εγινε η Φωφη , η Φωφη γαμω την τρελα μου ... ημαρτον ρε πουστη , την Φωφη ρε μαλακα βολεψανε !!!
 

Ολλανδός

Μέλος
Εγγρ.
12 Δεκ 2012
Μηνύματα
7.971
Like
9
Πόντοι
66
εδω εγινε η Φωφη , η Φωφη γαμω την τρελα μου ... ημαρτον ρε πουστη , την Φωφη ρε μαλακα βολεψανε !!!

Δεν το πιστεύω αυτό ρε πούστη....
Και η Φώφη στο Εθ.Αμ.?
Και ο Κούλης ο Μητσοτάκης?
Τι στον πούτσο γίνεται?
 

prowler7

Σεβαστός
Εγγρ.
10 Αυγ 2009
Μηνύματα
3.630
Κριτικές
29
Like
195
Πόντοι
2.007
H συμμετοχη ενος κομματος σε μια κυβερνηση συνεργασιας, κρινεται με βαση την κοινοβουλευτικη του δυναμη και το ποσοστο που πηρε στις εκλογες.
Εν προκειμενω η ΝΔ εχει 29,8% και το ΠΑΣΟΚ 12,2% μεχρι αποδειξεως του εναντιου.
Η συμμετοχη σε μια κυβερνηση δεν γινεται με βαση δημοσκοπησεις.
Σοβαρευτειτε.
οσες κι αν βρειτε δικαιολογιες το ξυλο δεν το γλιτωνετε!!!! :s&m_1: :s&m_1: :s&m_1:
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom