Νέα

Υπέρ των πλειστηριασμών πρώτης κατοικίας από funds ο Άρειος Πάγος

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα EXOTIKOS_ERASTHS
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 558
  • Εμφανίσεις 19K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

vais77

Σεβαστός
Εγγρ.
11 Νοε 2013
Μηνύματα
1.263
Κριτικές
9
Like
5.162
Πόντοι
1.436
Το μόνο που ξέρω είναι ότι ο δικηγόρος που το έχει αναλαβει του είπε να μην πληρώνει τώρα
 

urlauber

Σεβαστός
Εγγρ.
16 Νοε 2015
Μηνύματα
4.656
Κριτικές
1
Like
4.320
Πόντοι
1.706
Kai συμπληρωνω: στην χώρα της διαφθορας και της ψηφοθηριας ας χασουμε την πρωτη κατοικια για χρεη.

Ας πληρωσει πρωτα η νδ κ ο συριζα τα εκατομυρια που χρωστανε, τα καναλια, ας μη χαριζοντε τα δανεια στους εκατομυριουχους και μετα τα ξαναλεμε.
Ως ποτε ο φτωχος κι αδυναμος θα ειναι το θύμα?
 
  • Like
Αντιδράσεις: c79t

tellystalone6969

Μέγας
Εγγρ.
12 Δεκ 2012
Μηνύματα
12.658
Like
16.405
Πόντοι
3.656
ΜΙΑ ΧΩΡΑ ΦΟΥΣΚΑ ΜΙΑ ΧΩΡΑ ΠΑΣΟΚΟΘΡΕΜΜΕΝΩΝ ΨΩΡΟΠΕΡΗΦΑΝΩΝ ΧΩΡΙΑΤΑΡΑΔΩΝ Η ΕΛΛΑΔΑ και οι πλειστηριασμοί το θλιβερό επιμύθιο&

Η ΝΕΜΕΣΙΣ ΠΟΥ ΠΑΝΤΑ ΕΡΧΕΤΑΙ
Νομοτελειακά.

Ομολογουμένως πάντως, η αθλιότητα μετά τις εκλογές, θα κάνει πολλούς να ... νοσταλγούν τον ... πλούτο τον καιρό των lock down .

ΚΑΘΕ ΠΕΡΣΙ ΚΑΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ.
 

tellystalone6969

Μέγας
Εγγρ.
12 Δεκ 2012
Μηνύματα
12.658
Like
16.405
Πόντοι
3.656
Ξεπληρωμένες πρώτες κατοικίες, που δεν έχουν δάνει , υποθήκες προσημειώσεις κτλ ΛΟΓΩ ΩΦΕΙΛΗΣ ΕΝΦΙΑ
δεν έχουν προκύψει ακόμη ; Πως γίνεται ;;
Σίγουρα κάποιοι δεν έχουν πληρώσει ποτέ το φόρο .

ή είναι το season 2 αυτό ;
Πρώτα θα κατασχεθούν αυτά που δεν ξοφλήθηκαν και μετά αυτά που χρωστάνε τον ΕΝΦΙΑ ;

Όλοι και πολιτικοί και δημοσιογράφοι , έλεγαν πάντα
ΟΤΙ ΗΤΑΝ ΠΟΛΥ ΜΕΓΑΛΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΤΟ ΥΨΗΛΟ ΠΟΣΟΣΤΟ ΙΔΙΟΚΑΤΟΙΚΗΣΗΣ , παλιά κάπου 90% ...

έκαναν αγώνα και το μέιωσαν ... και ονειρεύονται να το μειώσουν κι άλλο .........

αν δεν έχεις σπίτι θα δουλεύεις πιο πρόθυμα για 800€ ....
6μερο 14ωρο με 5μερη άδεια ......
 

Geokoro

Σεβαστός
Εγγρ.
14 Νοε 2016
Μηνύματα
691
Κριτικές
29
Like
1.812
Πόντοι
1.196
Οχι φίλε μου, δεν μου τα λες καλα. Αν βγηκε αποφαση απο το ειρηνοδικειο και πληρωνει δοσεις, ισχυει αυτο. Δεν τιθεται θεμα νεας προσφορας. Προφανως είτε παράτησε το δικαστηριο, ειτε δεν πληρωσε τις δόσεις του νομου Κατσελη και εχασε τη ρυθμιση. Αν εχεις μπει στη ρυθμιση του νομου Κατσελη με δικαστικη αποφαση δεν σε αγγιζει κανενας.
Εκτός αν κάνει η τράπεζα έφεση και εκδικαστεί ξανά στο εφετείο και ακυρωθεί η απόφαση του ειρινοδικειου, περίπτωση ενός συγγενή μου. Τότε σου ζητάνε πίσω και αυτά που δεν έδινες για όσα χρόνια ήσουν στο νόμο Κατσέλη με απόφαση πρωτοδικείου; Έτσι μου είπε, για πες Αλεξ, λέει αλήθεια;
 

Noname_GR

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
3 Οκτ 2022
Μηνύματα
736
Κριτικές
5
Like
2.957
Πόντοι
726
ο Άρειος πάγος υπέρ των fund, έδωσε το οκ δηλαδή, οι αστυνομικοί και κλητήρες να πετάνε κόσμο έξω από το σπίτι τους .. οπωσ Σήμερα γυναίκα ανάπηρη!! Την πέταξαν λες και είναι σκουπίδι. Δεν ντράπηκαν!! Γαμω την Ελλάδα μας πως γίναμε έτσι.

Τράπεζες δικαστήρια και πολιτικοί τα τρώνε μαζί

 

Han Psolo

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
1 Νοε 2017
Μηνύματα
983
Like
1.473
Πόντοι
206
Στην ακούμπησε και σένα κάνας πασόκος όταν ήσουν μικρός και σου έμεινε κουσούρι. Καλά τα λέω φασιστόπουστα;
Απο το πόνο στην απάντηση μάλλον εγώ στην ακούμπησα πασοκοειδές σαπρόφυτο ΓΑΜΩ ΤΗΝ ΠΡΑΣΙΝΗ ΧΟΛΕΡΑ ΣΑΣ
 

urlauber

Σεβαστός
Εγγρ.
16 Νοε 2015
Μηνύματα
4.656
Κριτικές
1
Like
4.320
Πόντοι
1.706

Και πληρωστε εσεις φορους ,νομιζοντας πως θα παρετε συνταξη,
Πληρωσετε η οχι δανεια για σπιτια , αυτα θα πανε ΤΖΑΜΠΑ στα μουσλιμια.

Που ειναι η εθνικη πολιτικη κατα της υπογενητικοτητας?
Τα αρχιδια μου θα παιρνετε...
 

piii

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
23 Ιουλ 2019
Μηνύματα
102
Κριτικές
6
Like
273
Πόντοι
281
Τώρα που το σκέφτηκα καλύτερα, αν και έχουν περάσει και καμιά 4-5 χρόνια απο τότε, θυμάμαι τότε την δικηγόρο μου να μου λέει ότι θα πάρουμε αναβολή γιατί σε αυτή ημ/νία θα πέσουμε στην τάδε... που δεν βγάζει υποθέσεις υπερ των δανειοληπτών. Οπερ και έγινε αν και δεν άλλαξε και κάτι στην επόμενη γύρα. Εφαγα το κεφάλι μου... Και εδώ θα σταθώ επ' ευκαιρίας αν και κατα μία έννοια είναι αργά, μεγάλη προσοχή στον δικηγόρο που έχετε προσλάβει. Υπάρχουν γάτες, υπάρχουν και γατάκια... Εγώ προσωπικά έπεσα στην δεύτερη περίπτωση.
 

xratsas

Σεβαστός
Εγγρ.
8 Μαΐ 2019
Μηνύματα
492
Κριτικές
19
Like
1.922
Πόντοι
1.191
Kai συμπληρωνω: στην χώρα της διαφθορας και της ψηφοθηριας ας χασουμε την πρωτη κατοικια για χρεη.

Ας πληρωσει πρωτα η νδ κ ο συριζα τα εκατομυρια που χρωστανε, τα καναλια, ας μη χαριζοντε τα δανεια στους εκατομυριουχους και μετα τα ξαναλεμε.
Ως ποτε ο φτωχος κι αδυναμος θα ειναι το θύμα?
μια ζωη στην ιστορια της ανθρωποτητας ο αδυναμος παντα θα ειναι το θυμα
 

sexmasterrr

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
25 Οκτ 2010
Μηνύματα
446
Κριτικές
12
Like
1.429
Πόντοι
801
μια ζωη στην ιστορια της ανθρωποτητας ο αδυναμος παντα θα ειναι το θυμα
Η διαφορα ειναι οτι καποτε δεν τον ρωτουσε κανεις. Τωρα ψηφιζει μονος του τους θυτες του.
 

Han Psolo

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
1 Νοε 2017
Μηνύματα
983
Like
1.473
Πόντοι
206

Και πληρωστε εσεις φορους ,νομιζοντας πως θα παρετε συνταξη,
Πληρωσετε η οχι δανεια για σπιτια , αυτα θα πανε ΤΖΑΜΠΑ στα μουσλιμια.

Που ειναι η εθνικη πολιτικη κατα της υπογενητικοτητας?
Τα αρχιδια μου θα παιρνετε...
 

nikospireas

Τιμημένος
Εγγρ.
24 Δεκ 2007
Μηνύματα
1.541
Κριτικές
49
Like
81
Πόντοι
3.945

4.10 κρατος ντοβλετι....απεναντι στο οποιο ειμαστε ραγιαδες και οχι πολιτες....δεν υπαρχει κρατος νομου και κρατος δικαιου....αποτελεσμα ειναι η φαυλοκρατια ως μονιμο χαρακτηριστικο...συνεχιζει την αωνια παραδοση της αυθαιρεσιας των κυριαρχων και των δυνατων....

:coffee: :think:
 

raopau

Ανώτερος
Εγγρ.
14 Δεκ 2012
Μηνύματα
39.878
Like
20.933
Πόντοι
5.006
Ξεπληρωμένες πρώτες κατοικίες, που δεν έχουν δάνει , υποθήκες προσημειώσεις κτλ ΛΟΓΩ ΩΦΕΙΛΗΣ ΕΝΦΙΑ
δεν έχουν προκύψει ακόμη ; Πως γίνεται ;;
Σίγουρα κάποιοι δεν έχουν πληρώσει ποτέ το φόρο .

ή είναι το season 2 αυτό ;
Πρώτα θα κατασχεθούν αυτά που δεν ξοφλήθηκαν και μετά αυτά που χρωστάνε τον ΕΝΦΙΑ ;

Όλοι και πολιτικοί και δημοσιογράφοι , έλεγαν πάντα
ΟΤΙ ΗΤΑΝ ΠΟΛΥ ΜΕΓΑΛΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΤΟ ΥΨΗΛΟ ΠΟΣΟΣΤΟ ΙΔΙΟΚΑΤΟΙΚΗΣΗΣ , παλιά κάπου 90% ...

έκαναν αγώνα και το μέιωσαν ... και ονειρεύονται να το μειώσουν κι άλλο .........

αν δεν έχεις σπίτι θα δουλεύεις πιο πρόθυμα για 800€ ....
6μερο 14ωρο με 5μερη άδεια ......

μεχρι τωρα οι εφοριες δεν βγαζουν σε πλειστηριασμο την 1η κατοικια...και ουτε προβλεπετται να αλλαξει στο αμεσο μελλον...
 
  • Like
Αντιδράσεις: alex71

koursaros66

Ανώτατος
Εγγρ.
2 Δεκ 2006
Μηνύματα
587
Κριτικές
60
Like
3.562
Πόντοι
10.335
εσυ το ξεπληρωσες το δανειο σου ή δεν πήρες δάνειο ??

Μηπως πηρες σε Ελβετικά φράγκα ?
Μπαταχντζης και αυτός φαίνεται ! Στο ελληνικό κράτος ποτέ δεν κοίταξαν το καλοπληρωτή , τον συνεπή και να κάνουν εκεί μια έκπτωση . Μόνο στους ασυνεπείς και τσαμπατζήδες .
 

Noname_GR

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
3 Οκτ 2022
Μηνύματα
736
Κριτικές
5
Like
2.957
Πόντοι
726
Ο ΣΥΡΙΖΑ ξεκίνησε αυτό με τους πλειστηριασμούς , να λέμε την αλήθεια μάγκες
 

Noname_GR

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
3 Οκτ 2022
Μηνύματα
736
Κριτικές
5
Like
2.957
Πόντοι
726
Ναι; Τι λεει το site σου το πληκτρολογιο;
Βαλε λινκ. Αργεις
Ρε βλάκα σου προσβάλλαμε τους πολιτικούς και μας έχεις ζαλίζει ! Γίδι ! Μας ζάλισες με αυτό το σάιτ!
Δεν είμαι δημοσιογραφος ρε γίδι!
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom