Νέα

Yπαρχει ζωη μετα τη Ferrari?

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα RickDick
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 587
  • Εμφανίσεις 25K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

manasou

Μέλος
Εγγρ.
6 Μαρ 2013
Μηνύματα
783
Like
7
Πόντοι
6
εγω δεν ξερω αρα να μη μιλαω, αλλα εσυ προφανως με ξερεις και εχεις πληρη αποψη  :jerking: :jerking: :jerking: κλασσικο δειγμα ξερολα ελληναρα, εσεις την καταστρεψατε την Ελλαδα, καλα να παθετε, μακαρι να σας κοψουν τελειως τα λεφτα οι τραπεζες να ψοφησετε να ησυχασουμε. φτωχομπινεδες εξυπνακιδες

αντε αυτοκτονα τωρα και καλο υπολοιπο της βραδιας πισω απο την οθονη σου, εγω παω να παρω τη γκομενα μου και τις φιλες της να τις παω Βερτη.

Αυτός.. Γράφει αυτό: κλασσικο δειγμα ξερολα ελληναρα, εσεις την καταστρεψατε την Ελλαδα, καλα να παθετε, μακαρι να σας κοψουν τελειως τα λεφτα οι τραπεζες να ψοφησετε να ησυχασουμε. φτωχομπινεδες εξυπνακιδες

Και μετά γράφει αυτό: αντε αυτοκτονα τωρα και καλο υπολοιπο της βραδιας πισω απο την οθονη σου, εγω παω να παρω τη γκομενα μου και τις φιλες της να τις παω Βερτη.

Τώρα στο θέμα μας, εγώ τύπε είχα την veyron αλλά την πούλησα γιατί μου καιγε πολύ και κλάταρε συχνά όταν πήγαινα στο αμπέλι απ΄το χωματόδρομο (πολλά τα έξοδα). Πήρα ένα peugeot 106 rally λοιπόν και όποτε δω ferrari της κολλάω και βαράω κόφτες με το καμινέτο sebring που έχω για εξάτμιση να πετάει άκαυτες, σε απόχρωση γαλάζιο της αυγής οπότε όπως καταλαβαίνεις και αυτό καίει πολύ άρα θα το πουλήσω και αυτό και θα πάρω ποδήλατο. Προτάσεις για ποδήλατο παιδιά θα του βάλω και πατητούρες πίσω να μπορώ να πηγαίνω το γκομενάκι μου για λιόσπορους στο σύνταγμα. Επίσης το υπόλοιπο μετοχικό μου πακέτο, από το εργοστάσιο το πούλησα στον Μάνθο γιατί καιγότανε συχνά.
 

dude33

Μέλος
Εγγρ.
10 Νοε 2007
Μηνύματα
9.197
Like
759
Πόντοι
146
Η εκθεση που ειχα δωσει τη ferrari μου για πουλημα με ειδοποιησε οτι βρηκε αγοραστη και μεσα στην επομενη εβδομαδα θα γινει η αγωραπωλησια. Το αμαξι ηταν μια f430 f1 του 2006.

Τωρα εχω ενα porsche macan turbo το οποιο εχω καταβολευτει καθως ειναι το καλυτερο suv που υπαρχει αυτη τη στιγμη και μια s class του 2012 της εταιριας αλλα μου λειπει και ενα σπορ κατα προτιμιση cabrio. Ειμαι πολυ κοντα να παρω το καινουριο chevy corvette για πολλους λογους, επειδη μου αρεσει, κανει πολυ ωραιο ηχο, εχει τα καλυτερα φρενα, πολυ καλο (επιτελους) εσωτρικο και το κυριοτερο παρα τα ηλεκτρονικα του το πας στην αντιπροσωπεια και επισκευαζεται ευκολα. Δεν ειναι τοσο καλοκουρντισμενο εργαλειο οσο η ferrari ή το gtr που ειχα παλιοτερα και θελουν ειδικους μηχανικους με ειδικες γνωσεις ακομα και για να αλλαξουν λαδια  :( Το chevy ειναι raw power και μπορεις να κανεις με burnout ολοκληρη την συγγρου χωρις να φοβασαι μη παρεις το μοτερ στο χερι... πολυ εξωτικα οπως mclaren, pagani ή bugatti εινιαι εκτος τοπου και χρονου για την Ελλαδα γιατι κυκλοφορανε πολλοι επικινδυνοι μικροτσουτσουνοι καμμενοι πρεζακηδες που νομιζουν οτι νικησαν τον καπιταλισμο αμα σου γδαρουν το super car με το κλειδι του παπιου τους  :jerking: Τι μενει εκτος απο chevy ή παλι ferrari?

ford gt ή mustang
lambo
merc sls
aston martin
porsche (αν και εχω ηδη ενα)
bentley

ή σε πιο φθηνά
maseratti
jaguar

παρακαλω μονο σοβαρες απαντησεις

οποιος βοηθησει πραγματικα θα τον παω βολτα με οτι παρω :)

ευχαριστω
Με κανα GLX ή Astrea σε βλέπω να κυκλοφορεις και ασε τις μαλακιες !! :2funny:
 

rantanplangr30

Σπουδαίος
Εγγρ.
28 Σεπ 2013
Μηνύματα
3.906
Κριτικές
38
Like
4.943
Πόντοι
2.696
Με κανα GLX ή Astrea σε βλέπω να κυκλοφορεις και ασε τις μαλακιες !! :2funny:

Αυτό και πολύ του είναι:
6.bmp
 

maximos555

Μέλος
Εγγρ.
22 Νοε 2007
Μηνύματα
9.044
Like
0
Πόντοι
66
Το άσχετο τρολλ λεει την κλασσικη ατάκα με τα φρένα και το Hyundai.

Brembo φοράει ζώο , που έχεις δει Ferrari μονο σε φωτογραφία και το κόστος για να αλλάξεις και τα 4 τακακια μαζί με τις μπροστά δισκοπλακες δεν περνάει τα 1200€ στην αντιπροσωπία ή 600€ άμα τα βάλεις εξω. Ακόμα και τα ccb να έχει ηλίθιε δεν περνάει τα 3Κ.


Και πόσο κανει το Hyundai, παραπάνω;;;;  :2funny:
 

manasou

Μέλος
Εγγρ.
6 Μαρ 2013
Μηνύματα
783
Like
7
Πόντοι
6
By the way, δεν κατάλαβα (Τογιότα έχω) αλλά πιο το πρόβλημα με τα hyundai. Δεν έχουμε 2000. Τα σημερινά Hyundai είναι καλύτερης ποιότητας από τα περισσότερα casual αυτοκίνητα εκεί έξω. Μάλιστα φίλος που δουλεύει μέσα στην Hertz (εταιρία ενοικίασης οχημάτων) μου έλεγε ότι τα Hyundai δεν παρουσιάζουν προβλήματα ποτέ. Ενώ τα γερμανικά volks, Mercedes, Bmw έχουν προβλήματα συχνά. Την ώρα μάλιστα που τα hyundai σαν πιο low class οι τουρίστες τα γαμάνε τη μάνα. Επίσης από εσωτερικό είναι κλάσεις ανώτερα από τις αντίστοιχες κατηγορίες των άλλων εταιριών.

Δηλαδή:

i20
hyundai_i20_2015_interior.jpg


Polo
new_vw_polo_2014_interior.jpg


Και το polo είναι τόσο πιο ακριβό (3 χιλιάρικα) όσο και πιο αργό.
 

balkanexpress77

Μέλος
Εγγρ.
25 Απρ 2013
Μηνύματα
4.739
Like
6
Πόντοι
16
By the way, δεν κατάλαβα (Τογιότα έχω) αλλά πιο το πρόβλημα με τα hyundai. Δεν έχουμε 2000. Τα σημερινά Hyundai είναι καλύτερης ποιότητας από τα περισσότερα casual αυτοκίνητα εκεί έξω. Μάλιστα φίλος που δουλεύει μέσα στην Hertz (εταιρία ενοικίασης οχημάτων) μου έλεγε ότι τα Hyundai δεν παρουσιάζουν προβλήματα ποτέ. Ενώ τα γερμανικά volks, Mercedes, Bmw έχουν προβλήματα συχνά. Την ώρα μάλιστα που τα hyundai σαν πιο low class οι τουρίστες τα γαμάνε τη μάνα. Επίσης από εσωτερικό είναι κλάσεις ανώτερα από τις αντίστοιχες κατηγορίες των άλλων εταιριών.

Δηλαδή:

i20
hyundai_i20_2015_interior.jpg


Polo
new_vw_polo_2014_interior.jpg


Και το polo είναι τόσο πιο ακριβό (3 χιλιάρικα) όσο και πιο αργό.
βεβαια
εγω νεξτ θα παρω το μικρο ix35 2.0crdi
τζαπα πραμα,γυρω στα 15000 μεταχειρισμενο 3ετιας  0 προβληματα
 

fotiakaikaula

Μέλος
Εγγρ.
29 Μαΐ 2015
Μηνύματα
92
Like
0
Πόντοι
0
Χαζούλη δεν εχω πλήρη άποψη όπως λες , γιαυτό εξέτασα ολες τις πιθανές εκδοχές.
Με ή χωρίς λεφτά είσαι απλά ΜΠΑΖΟ αγράμματος,ψεύτης και χωρίς γούστο.
Και δις να βγάλεις αποχτήσει αυτά δεν φτιάχνονται.
Συνέχισε λοιπόν να πηδάς σε στούντιο και μπουρδέλα,κάνε τις τσάρκες σου με τα ποδαράκια σου και όταν πάρεις φερράρι τα ξαναλέμε.
Εμείς πάντως οι μπατήρηδες δεν πηδάμε σε στούντιο αλλά κλείνουμε κοριτσάκια πολύωρα ραντεβού που  εσύ δεν θα τα κάνεις ούτε στον υπνο σου.

Ενα καλό έχεις μόνο είσαι διασκεδαστής του σαιτ και μας κάνεις όλους και γελάμε.

εγω δεν ξερω αρα να μη μιλαω, αλλα εσυ προφανως με ξερεις και εχεις πληρη αποψη  :jerking: :jerking: :jerking: κλασσικο δειγμα ξερολα ελληναρα, εσεις την καταστρεψατε την Ελλαδα, καλα να παθετε, μακαρι να σας κοψουν τελειως τα λεφτα οι τραπεζες να ψοφησετε να ησυχασουμε. φτωχομπινεδες εξυπνακιδες

αντε αυτοκτονα τωρα και καλο υπολοιπο της βραδιας πισω απο την οθονη σου, εγω παω να παρω τη γκομενα μου και τις φιλες της να τις παω Βερτη.


για μερικούς δεν εχεις πλάκα όμως και κινδυνεύεις με ομαδικό φατούρο,προσεχε χαζούλη!!!


Αυτός.. Γράφει αυτό: κλασσικο δειγμα ξερολα ελληναρα, εσεις την καταστρεψατε την Ελλαδα, καλα να παθετε, μακαρι να σας κοψουν τελειως τα λεφτα οι τραπεζες να ψοφησετε να ησυχασουμε. φτωχομπινεδες εξυπνακιδες

Και μετά γράφει αυτό: αντε αυτοκτονα τωρα και καλο υπολοιπο της βραδιας πισω απο την οθονη σου, εγω παω να παρω τη γκομενα μου και τις φιλες της να τις παω Βερτη.

Τώρα στο θέμα μας, εγώ τύπε είχα την veyron αλλά την πούλησα γιατί μου καιγε πολύ και κλάταρε συχνά όταν πήγαινα στο αμπέλι απ΄το χωματόδρομο (πολλά τα έξοδα). Πήρα ένα peugeot 106 rally λοιπόν και όποτε δω ferrari της κολλάω και βαράω κόφτες με το καμινέτο sebring που έχω για εξάτμιση να πετάει άκαυτες, σε απόχρωση γαλάζιο της αυγής οπότε όπως καταλαβαίνεις και αυτό καίει πολύ άρα θα το πουλήσω και αυτό και θα πάρω ποδήλατο. Προτάσεις για ποδήλατο παιδιά θα του βάλω και πατητούρες πίσω να μπορώ να πηγαίνω το γκομενάκι μου για λιόσπορους στο σύνταγμα. Επίσης το υπόλοιπο μετοχικό μου πακέτο, από το εργοστάσιο το πούλησα στον Μάνθο γιατί καιγότανε συχνά.

κακομοιρε χαζοχαζε καληνυχτακια,αμα τους κοψουν τα χρηματα οι τραπεζες,εσυ που θα κρυφτεις με τοσο εμφανες χρημα(κατα δηλωση σου)?
παμε απο την αρχη λοιπον.
σεβασμος-αναγνωριση και οτι σχετικο δεν αγοραζονται,αρα ενας μαλακας κ μισος εισαι.
απο την στιγμη που πηγαινεις βερτη,εισαι κατωτατης υποσταθμης νεοπλουτος-μικροτσουτσουνος.
συνεχισε λοιπον να μας διασκεδαζεις,πραγματικα εχεις πολυ πλακα.
 

marlbgs

Μέλος
Εγγρ.
6 Οκτ 2008
Μηνύματα
121
Like
11
Πόντοι
1
Αυτός.. Γράφει αυτό: κλασσικο δειγμα ξερολα ελληναρα, εσεις την καταστρεψατε την Ελλαδα, καλα να παθετε, μακαρι να σας κοψουν τελειως τα λεφτα οι τραπεζες να ψοφησετε να ησυχασουμε. φτωχομπινεδες εξυπνακιδες

Και μετά γράφει αυτό: αντε αυτοκτονα τωρα και καλο υπολοιπο της βραδιας πισω απο την οθονη σου, εγω παω να παρω τη γκομενα μου και τις φιλες της να τις παω Βερτη.

Τώρα στο θέμα μας, εγώ τύπε είχα την veyron αλλά την πούλησα γιατί μου καιγε πολύ και κλάταρε συχνά όταν πήγαινα στο αμπέλι απ΄το χωματόδρομο (πολλά τα έξοδα). Πήρα ένα peugeot 106 rally λοιπόν και όποτε δω ferrari της κολλάω και βαράω κόφτες με το καμινέτο sebring που έχω για εξάτμιση να πετάει άκαυτες, σε απόχρωση γαλάζιο της αυγής οπότε όπως καταλαβαίνεις και αυτό καίει πολύ άρα θα το πουλήσω και αυτό και θα πάρω ποδήλατο. Προτάσεις για ποδήλατο παιδιά θα του βάλω και πατητούρες πίσω να μπορώ να πηγαίνω το γκομενάκι μου για λιόσπορους στο σύνταγμα. Επίσης το υπόλοιπο μετοχικό μου πακέτο, από το εργοστάσιο το πούλησα στον Μάνθο γιατί καιγότανε συχνά.


:rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon:

Ωραιος!!!
 

vavouson

Μέλος
Εγγρ.
30 Ιουλ 2008
Μηνύματα
20
Like
1
Πόντοι
0
για μενα η κορυφαια merc ειναι η s class, η maybach απλα προσπαθησε κακως κατα τη γνωμη μου να μμηθει τη bentley, το αποτελεσμα μπορει να ειναι εντυπωσιακο και ακριβο αλλα ειναι υβριδιο, καλυτερα να παρεις απευθειας μια bentley ή μια rolls αμα σου αρεσει η βρεττανικη αποψη της πολυτελειας ή μια s class μα θες μια επιχειρηματικη limo με εξαιρετικη ποιοτητα και υλικα αλλα και με βιομηχανικη τελειοτητα.

εγω ειμαι υπερμαχος των mercedes ετσι και αλλιως αλλα τα δικα μου βαλαντια χωρις να με νοιαζει προς το παρον φτανουν στην slk που εχω plus ενα grand για το βουνο.
Η αληθεια ειναι οτι η ηλικια μου και το στατους μου ( ελευθερος ) κανουν την slk το ιδανικο αυτοκινητο για να κυκλοφορω . 

Τωρα σε ακριβο αυτοκινητο περισυ εφτασα πολυ κοντα να παρω την jaguar ftype αλλα το σκεφτηκα και το ξανασκεφτηκα και τα λυπηθηκα ( εφαγα και ενα γερο κραξιμο απο τους γονεις μολις τους το ειπα ) χεχεχε.

 

silencious

Μέλος
Εγγρ.
18 Ιαν 2013
Μηνύματα
102
Κριτικές
1
Like
0
Πόντοι
1
Για την jag. XE τη γνώμη έχετε ?
 
OP
OP
RickDick

RickDick

Μέλος
Εγγρ.
2 Σεπ 2015
Μηνύματα
310
Κριτικές
3
Like
5
Πόντοι
1
εχουνε πολυ πλακα τα ναυαγια της ζωης που προσπαθουν να μου την "πουν" και αυτοακυρωνονται σαν τον αλλο που πηγε να μου την πει για το κοστος απο τα φρενα της ferrari μου και απο τη πολυ μαλακια ουτε καταλαβε οτι στην ουσια με επιβεβαιωνε οτι κανουν οσο ενα hundai  :2funny:

επισης πολυ πλακα εχουν οι αυτοκλητοι ψυχολογοι, που οχι απλα μου εχουν κανει ψυχογραφημα χωρις καν να γνωριζουν το παραμικρο για μενα, αλλα αμα τους αντιστρεψω την ψυχογραφια για εκεινους τρελαινονται  :2funny: :2funny: :2funny:

ελληνομπατιρηδες, κομπλεξικοι, παρτε το χαμπαρι, με τις τσαμπα μαγκιες και τις κομπλεξικες ταχα εξυπναδουλες το μονο που καταφερνετε ειναι να γινεστε νουμερα απο μηδενικα που ειστε.

ευχαριστω τους αξιοπρεπεις φιλους που μπορουν να συζητουν σοβαρα και μου στελνουν πμ.
 

Parakmiakos

Σεβαστός
Εγγρ.
7 Σεπ 2015
Μηνύματα
7.540
Κριτικές
28
Like
559
Πόντοι
1.056
εχουνε πολυ πλακα τα ναυαγια της ζωης που προσπαθουν να μου την "πουν" και αυτοακυρωνονται σαν τον αλλο που πηγε να μου την πει για το κοστος απο τα φρενα της ferrari μου και απο τη πολυ μαλακια ουτε καταλαβε οτι στην ουσια με επιβεβαιωνε οτι κανουν οσο ενα hundai  :2funny:

επισης πολυ πλακα εχουν οι αυτοκλητοι ψυχολογοι, που οχι απλα μου εχουν κανει ψυχογραφημα χωρις καν να γνωριζουν το παραμικρο για μενα, αλλα αμα τους αντιστρεψω την ψυχογραφια για εκεινους τρελαινονται  :2funny: :2funny: :2funny:

ελληνομπατιρηδες, κομπλεξικοι, παρτε το χαμπαρι, με τις τσαμπα μαγκιες και τις κομπλεξικες ταχα εξυπναδουλες το μονο που καταφερνετε ειναι να γινεστε νουμερα απο μηδενικα που ειστε.

ευχαριστω τους αξιοπρεπεις φιλους που μπορουν να συζητουν σοβαρα και μου στελνουν πμ.


ΟΧΑΟΧΑΟΧΑΟΧΟΑΟΧΑΟΧΟΑΧΟΑΟΧ

 
OP
OP
RickDick

RickDick

Μέλος
Εγγρ.
2 Σεπ 2015
Μηνύματα
310
Κριτικές
3
Like
5
Πόντοι
1
Αυτό. Model S, Tesla motors

https://[URL unfurl="true"]www.teslamotors.com/sites/default/files/images/model-s/gallery/exterior/hero-01.jpg?20151030[/img[/URL]]

Αν είχα τα φράγκα αυτό, με όλες τις δυσκολίες που αυτό συνεπάγεται.

[url=https://[URL unfurl="true"]www.teslamotors.com/models]https://www.teslamotors.com/models[/url[/URL]]

[MEDIA=youtube]DbPqIHwSHos[/MEDIA]

[MEDIA=youtube]1OPESlV1sQA[/MEDIA]
[/quote]εχω κανει test drive σε ενα τετοιο στην Αμερικη... μπορει να ειναι εντυπωσιακο εμφανισιακα και με πολλα μπλιμπλικια αλλα μονο το γεγονος οτι δεν ακους τιποτα παρα μονο τα λαστιχα ειναι απο μονο του πολυ αρνητικο για μενα. (υπαρχει λενε το option να παιζει το ηχοσυστημα ηχο μηχανης αναλογα με το γκαζι που πατας αλλα αυτα ειναι υπερβολικα γκατζετιστικα για μενα, προτιμω the real thing)
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom