Νέα

Υπάρχει θεός; Είναι ο θεός ο δημιουργός των πάντων;

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα kaligoul
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 1K
  • Εμφανίσεις 34K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

taurus1

Ανώτερος
Εγγρ.
8 Μαρ 2006
Μηνύματα
5.492
Κριτικές
31
Like
1.332
Πόντοι
6.305
Και η δική σου ειναι κλασικη απάντηση ανθρωπου που δεν ξερει να διαβαζει κ ακολουθως να κατανοει το νοημα. Απλα δεν ειναι σωστό να αλλοιωνει κανεις ή να συσχετιζει μια θρησκεια με μια άλλη, που προέρχονται απο αλλου και καταληγουν αλλου. Ειτε πιστευω οτι ειναι η μονη αληθεια (σαν πιστη) ειτε οχι, ο οποιοσδηποτε θα υπερασπιζοταν αυτο που πιστευει. Γκε-γκε?
Κανείς μας δεν καταλαβαίνει..μόνο ο liberistas κατέχει την αλήθεια..μήπως είναι εδώ για να μας σώσει από την αμαρτία?και μόνο που είμαστε εδώ είναι αμαρτία..να μην ξεχνιόμαστε..πέρα από την πλάκα δε μπορεί ο οποιοσδήποτε να βγάλει άκρη με τους θρησκόληπτους..είναι τυφλωμένοι ..όσα και να παραθέσεις για να τους δειξεις ,τις επιδράσεις που έχουν δεχτεί όλες οι θρησκείες από τον κοινωνικό αλλά και φιλοσοφικό περίγυρο,δεν πρόκειται να το δεχτού.Αλλά ποιός από αυτούς έχει διαβάσει κάτι παραπάνω από τη βίβλο -και αυτή σε κόμικ-
Γκε γκε είρωνα,θρησκόληπτε,που το παίζεις υπεράνω,αλλά ειρωνεύεσαι αυτούς που ψάχνουν και αναρωτιούνται..μείνε στο σκοτάδι της πίστης σου!!
 

Yorgos

Τιμημένος
Εγγρ.
21 Σεπ 2005
Μηνύματα
15.504
Κριτικές
22
Like
51
Πόντοι
4.095
Βλεποντας τα θεματα στην λιστα, διαβαζα 'Υπάρχει απόδειξη για την ύπαρξη του Θεού, η Κατερίνα Στικούδη'  :o
Εάν υπήρχε Θεός, τότε όλες οι γυναίκες θα ήταν σαν την Στικούδη να συμπληρώσω.  :2funny: :2funny: :2funny:

Άλλωστε από τα πλευρά μας τις έφτιαξε, τι τον χάλαγε να τις κάνει μουνάρες?

:2funny: :2funny: :2funny: :2funny:
 

taurus1

Ανώτερος
Εγγρ.
8 Μαρ 2006
Μηνύματα
5.492
Κριτικές
31
Like
1.332
Πόντοι
6.305
Εάν υπήρχε Θεός, τότε όλες οι γυναίκες θα ήταν σαν την Στικούδη να συμπληρώσω.  :2funny: :2funny: :2funny:

Άλλωστε από τα πλευρά μας τις έφτιαξε, τι τον χάλαγε να τις κάνει μουνάρες?

:2funny: :2funny: :2funny: :2funny:
Και να μας κάθονται, έτσι?μην κάνουμε μισές δουλειές!!!!!!
 

marianna2004

Μέλος
Εγγρ.
19 Απρ 2007
Μηνύματα
3.442
Κριτικές
3
Like
1
Πόντοι
16

Yorgos

Τιμημένος
Εγγρ.
21 Σεπ 2005
Μηνύματα
15.504
Κριτικές
22
Like
51
Πόντοι
4.095
Που είδες να κατακρίνω?
 

marianna2004

Μέλος
Εγγρ.
19 Απρ 2007
Μηνύματα
3.442
Κριτικές
3
Like
1
Πόντοι
16
Που είδες να κατακρίνω?
δεν το λεω γι αυτο ειλικρινα,απλα ενταξει εχει και μια φωτο,θελει για σεξ,δε σημαινει τιποτε αυτο..............δεν το λεω για σενα γενικα το ειπα.
 

liberistas

Μέλος
Εγγρ.
25 Ιαν 2008
Μηνύματα
211
Κριτικές
7
Like
0
Πόντοι
1
Κανείς μας δεν καταλαβαίνει..μόνο ο liberistas κατέχει την αλήθεια..μήπως είναι εδώ για να μας σώσει από την αμαρτία?και μόνο που είμαστε εδώ είναι αμαρτία..να μην ξεχνιόμαστε..πέρα από την πλάκα δε μπορεί ο οποιοσδήποτε να βγάλει άκρη με τους θρησκόληπτους..είναι τυφλωμένοι ..όσα και να παραθέσεις για να τους δειξεις ,τις επιδράσεις που έχουν δεχτεί όλες οι θρησκείες από τον κοινωνικό αλλά και φιλοσοφικό περίγυρο,δεν πρόκειται να το δεχτού.Αλλά ποιός από αυτούς έχει διαβάσει κάτι παραπάνω από τη βίβλο -και αυτή σε κόμικ-
Γκε γκε είρωνα,θρησκόληπτε,που το παίζεις υπεράνω,αλλά ειρωνεύεσαι αυτούς που ψάχνουν και αναρωτιούνται..μείνε στο σκοτάδι της πίστης σου!!

Μήπως ο taurus1 ειναι τυφλος τελικά? Πέρα απο την πλάκα (?), οταν μιλας με άτομα σαν εσας, αποδεικνυεται οτι τζάμπα ασχολεισαι κ κουβεντιάζεις. Εγω φιλε τουλαχιστον εχω μια πιστη, εσυ δεν εχεις τιποτα και ζεις στο παραμυθι της φιλαυτιας και του εγω.
 

liberistas

Μέλος
Εγγρ.
25 Ιαν 2008
Μηνύματα
211
Κριτικές
7
Like
0
Πόντοι
1
Πω πω τι μου σφύριξε ένα περιστέρι!!!!! (το άγιο πνεύμα θα ήταν μάλλον)

www.greeksexguide.net/liberistas]Liberistas[/url]


Ό,τι και να σου πω, ειναι λίγο. Βρηκες καποιον που εχει το ιδιο nick με μένα και το παρουσιάζεις ως δικο μου. Ευγε :dancing: Φερε και τις αποδειξεις, τι δισταζεις?
 

taurus1

Ανώτερος
Εγγρ.
8 Μαρ 2006
Μηνύματα
5.492
Κριτικές
31
Like
1.332
Πόντοι
6.305
Και για να επανέλθω στα επιστημονικά,πώς να συζητήσει κάποιος με άτομα που αγνοούν τα βασικά?
α)μελέτη της κοινωνιολογίας της θρησκείας..Max Weber, Καρλ Μαρξ,Ernst Troeltsch
β)ψυχολογία της θρησκείας..Gordon Allpor,E. D. Starbuck
γ)ανθρωπολογία..Bronislaw Malinowski,Clifford Geertz,Andrew Lang
Αυτά για αρχή..
 

liberistas

Μέλος
Εγγρ.
25 Ιαν 2008
Μηνύματα
211
Κριτικές
7
Like
0
Πόντοι
1
δεν το λεω γι αυτο ειλικρινα,απλα ενταξει εχει και μια φωτο,θελει για σεξ,δε σημαινει τιποτε αυτο..............δεν το λεω για σενα γενικα το ειπα.

Καλα εισαι στα καλά σου κι εσυ? Το οτι υπάρχει καποιος με ιδιο nick παει να πει οτι ειναι δικος μου λογαριασμος?? Ωραια λογικη!!
 

liberistas

Μέλος
Εγγρ.
25 Ιαν 2008
Μηνύματα
211
Κριτικές
7
Like
0
Πόντοι
1
Θα έπρεπε να ντρέπεστε για ολο αυτο με τη φωτο. Αλλα τι να περιμένει κανεις? Οταν δεν εχει επιχειρηματα κανεις, ψάχνει αλλους τροπους ασχετους για να 'χτυπησει', κι ας ειναι ασυνδετοι με τον άλλο.
 

taurus1

Ανώτερος
Εγγρ.
8 Μαρ 2006
Μηνύματα
5.492
Κριτικές
31
Like
1.332
Πόντοι
6.305
Μήπως ο taurus1 ειναι τυφλος τελικά? Πέρα απο την πλάκα (?), οταν μιλας με άτομα σαν εσας, αποδεικνυεται οτι τζάμπα ασχολεισαι κ κουβεντιάζεις. Εγω φιλε τουλαχιστον εχω μια πιστη, εσυ δεν εχεις τιποτα και ζεις στο παραμυθι της φιλαυτιας και του εγω.
απλά αποδεικνύεις αυτά που λέω..κατακρίνεις όσους δεν έχουν τα πιστεύω σου,διότι τρέμεις στην ιδέ α,πως είναι ψέματα..κλασική περίπτωση..αντίο..πάω να κατηχήσω ένα εικοσάχρονο πιπινάκι..
 

Yorgos

Τιμημένος
Εγγρ.
21 Σεπ 2005
Μηνύματα
15.504
Κριτικές
22
Like
51
Πόντοι
4.095
Liberista, έγραψα εγώ πουθενά ότι είσαι εσύ ο τύπος με το δάσος στον πούτσο?

:2funny: :2funny: :2funny:

Κατά τα λοιπά, για το εάν υπάρχει ή όχι Θεός, θα περιμένω την wikileaks να μας δώσει στοιχεία.

Κάποια στιγμή, θα βγούνε και εκεί τίποτα καλούδια από Βατικανό κλπ και θα πέσει τρελό γέλιο.

Σαν τα τυπάκια του Σοβιέτ θα τρέχετε, που ξαφνικά από την μία μέρα στην άλλη όλο το παραμύθι κατέρρευσε.
 

liberistas

Μέλος
Εγγρ.
25 Ιαν 2008
Μηνύματα
211
Κριτικές
7
Like
0
Πόντοι
1
απλά αποδεικνύεις αυτά που λέω..κατακρίνεις όσους δεν έχουν τα πιστεύω σου,διότι τρέμεις στην ιδέ α,πως είναι ψέματα..κλασική περίπτωση..αντίο..πάω να κατηχήσω ένα εικοσάχρονο πιπινάκι..

Aντε μπας κ ξεθολώσεις,αλλα δυσκολο.
 

liberistas

Μέλος
Εγγρ.
25 Ιαν 2008
Μηνύματα
211
Κριτικές
7
Like
0
Πόντοι
1
Liberista, έγραψα εγώ πουθενά ότι είσαι εσύ ο τύπος με το δάσος στον πούτσο?

:2funny: :2funny: :2funny:

Κατά τα λοιπά, για το εάν υπάρχει ή όχι Θεός, θα περιμένω την wikileaks να μας δώσει στοιχεία.

Κάποια στιγμή, θα βγούνε και εκεί τίποτα καλούδια από Βατικανό κλπ και θα πέσει τρελό γέλιο.

Σαν τα τυπάκια του Σοβιέτ θα τρέχετε, που ξαφνικά από την μία μέρα στην άλλη όλο το παραμύθι κατέρρευσε.

Kαι το οτι δημοσιευσες κάτι τοσο αισχρο και το οτι εψαξες να βρεις κατι τετοιο, αποδεικνυει το ποιον σου και τον χαρακτηρα σου. Σε λυπάμαι.
 

Yorgos

Τιμημένος
Εγγρ.
21 Σεπ 2005
Μηνύματα
15.504
Κριτικές
22
Like
51
Πόντοι
4.095
Kαι το οτι δημοσιευσες κάτι τοσο αισχρο και το οτι εψαξες να βρεις κατι τετοιο, αποδεικνυει το ποιον σου και τον χαρακτηρα σου. Σε λυπάμαι.
Πάω να αυτοκτονήσω τώρα. Με έκανες σκουπίδι.

PS: Δεν έψαξα, το άγιο πνεύμα μου το είπε. Αλήθεια. Εάν μπορείς απέδειξε το αντίθετο.
 

liberistas

Μέλος
Εγγρ.
25 Ιαν 2008
Μηνύματα
211
Κριτικές
7
Like
0
Πόντοι
1
Πάω να αυτοκτονήσω τώρα. Με έκανες σκουπίδι.

PS: Δεν έψαξα, το άγιο πνεύμα μου το είπε. Αλήθεια. Εάν μπορείς απέδειξε το αντίθετο.

Εσυ το ξεκινησες,αν εχεις τα κοτσια κ τις αποδειξεις, πες τα. Εσυ μπορεις να το κανεις μονο, εγω οχι. Βρες στοιχεια..για να σε δω. :headbang:
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom