Νέα

Ξενοδοχείο άνευ ηχομόνωσης!!!!!!

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα squeazy
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 81
  • Εμφανίσεις 18K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Ωρίων

Μέγας
Εγγρ.
7 Ιουλ 2019
Μηνύματα
6.365
Κριτικές
2
Like
18.180
Πόντοι
3.836
Τι πιο φυσιολογικό από το να δώσεις 30 ευρώ ξέρω γω , για να κοιμηθείς μια ώρα ενώ είσαι στην πολη σου; Όλοι το κάνουνε αυτό. Αλίμονο. Εγώ μια φορά νοίκιασα μια σουίτα στον Αστέρα Βουλιαγμένης διότι ήθελα να βγάλω ένα πετραδάκι που είχε μπει στο παπούτσι μου
Τώρα να διαβάζει κανένας που δεν με ξέρει, να νομίζει ότι είμαι εξώλης και προώλης.
Λοιπόν, πιάσαμε Πειραιά πρωί και θα φεύγαμε βράδυ. Κατέβηκα με τον ηλεκτρικό στο κέντρο. Έκανα τη βόλτα μου για να αγοράσω δώρα. Μεσημέριασε, έφαγα και με έπιασε μια γλυκιά νύστα. Πήγα στο "Μεγάλη Βρεταννία" για να ρίξω έναν υπνάκο και μου είπαν ότι είναι ρεζερβέ. Ένα από τα ξενοδοχεία που μου πρότεινε το google μετά, ήταν το Lida. Πήγα στον τιμοκατάλογο, είδα καλές τιμές και σκέφτηκα "γιατί να δώσω παραπάνω από 15€ για 2 ώρες υπνάκο" και τσουπ, βρέθηκα Κηφισιά.
Πού είναι το παράξενο;
 

Ωρίων

Μέγας
Εγγρ.
7 Ιουλ 2019
Μηνύματα
6.365
Κριτικές
2
Like
18.180
Πόντοι
3.836
Εγώ στο πριβέ συμπαθώ τον ηλικιωμένο καραφλάκια στη ρεσεψιόν. Κάθε φορά που πηγαίναμε, μόλις του έλεγα "ένα δωμάτιο παρακαλώ" με κοίταζε συνωμοτικά, με βλέμμα που δεν έμπαινε στο οπτικό πεδίο της φίλης μου και έλεγε χαμηλόφωνα "για λίγη ώρα; Έως 3 ώρες δηλαδή;" κι όταν απαντούσα πνιχτά "ναι", μου έδινε κλειδί και 2 τελεκοντρολ με ένα χαμόγελο ικανοποίησης.
Έβλεπε τον εβδομηντάρη με την εικοσάρα και δεν ήταν σίγουρος αν ήταν εγγονή του ή κόρη του ή γκόμενά του. Για αυτό.
 

CaptainK

Σεβαστός
Εγγρ.
15 Νοε 2021
Μηνύματα
2.691
Κριτικές
3
Like
9.381
Πόντοι
1.336
Τώρα να διαβάζει κανένας που δεν με ξέρει, να νομίζει ότι είμαι εξώλης και προώλης.
Λοιπόν, πιάσαμε Πειραιά πρωί και θα φεύγαμε βράδυ. Κατέβηκα με τον ηλεκτρικό στο κέντρο. Έκανα τη βόλτα μου για να αγοράσω δώρα. Μεσημέριασε, έφαγα και με έπιασε μια γλυκιά νύστα. Πήγα στο "Μεγάλη Βρεταννία" για να ρίξω έναν υπνάκο και μου είπαν ότι είναι ρεζερβέ. Ένα από τα ξενοδοχεία που μου πρότεινε το google μετά, ήταν το Lida. Πήγα στον τιμοκατάλογο, είδα καλές τιμές και σκέφτηκα "γιατί να δώσω παραπάνω από 15€ για 2 ώρες υπνάκο" και τσουπ, βρέθηκα Κηφισιά.
Πού είναι το παράξενο;
Πουθενά Ωρίωνα, πουθενά. Και επειδή βλέπω ότι θες λίγο ιδιωτικό χρόνο όταν πιάνουμε λιμάνι, όπως όλο το πλήρωμα, ετοιμάσου να κάνεις αυτοψία σε μερικά ξενοδοχεία μαζί με τον Καπετάνιο σου, για να βολέψουμε το πλήρωμα τώρα που θα δέσω Πέραμα για κάποιες μικροεπισκευές. Μολύβι , χαρτί και θα σημειώνεις τα πάντα .

Παρεμπιπτόντως , σε στοιχειώνει ακόμα αυτό το διαρκές εκκωφαντικό βουητό;
Έβλεπε τον εβδομηντάρη με την εικοσάρα και δεν ήταν σίγουρος αν ήταν εγγονή του ή κόρη του ή γκόμενά του. Για αυτό.
Και πρότεινε στο παιδί να πιει κρασί; Θα τον καταγγείλω αυτόν τον εκφυλο στο σύλλογο ξενοδόχων
 

Ωρίων

Μέγας
Εγγρ.
7 Ιουλ 2019
Μηνύματα
6.365
Κριτικές
2
Like
18.180
Πόντοι
3.836
Και επειδή βλέπω ότι θες λίγο ιδιωτικό χρόνο όταν πιάνουμε λιμάνι, όπως όλο το πλήρωμα, ετοιμάσου να κάνεις αυτοψία σε μερικά ξενοδοχεία μαζί με τον Καπετάνιο σου, για να βολέψουμε το πλήρωμα τώρα που θα δέσω Πέραμα για κάποιες μικροεπισκευές. Μολύβι , χαρτί και θα σημειώνεις τα πάντα .
henry danger GIF by Nickelodeon


Παρεμπιπτόντως , σε στοιχειώνει ακόμα αυτό το διαρκές εκκωφαντικό βουητό;
Δεν φεύγει με τίποτα. Μου είπε ο γιατρός ότι πρέπει να κάνω ένα ακουόγραμμα.
Και πρότεινε στο παιδί να πιει κρασί; Θα τον καταγγείλω αυτόν τον εκφυλο στο σύλλογο ξενοδόχων
Γιατί; Εδώ οι αρχαίοι έλεγαν "οίνος ευφραίνει παιδίαν" ή κάτι τέτοιο τέλος πάντων.
 

makis254

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
12 Οκτ 2010
Μηνύματα
165
Κριτικές
7
Like
436
Πόντοι
301
Εγώ στο πριβέ συμπαθώ τον ηλικιωμένο καραφλάκια στη ρεσεψιόν. Κάθε φορά που πηγαίναμε, μόλις του έλεγα "ένα δωμάτιο παρακαλώ" με κοίταζε συνωμοτικά, με βλέμμα που δεν έμπαινε στο οπτικό πεδίο της φίλης μου και έλεγε χαμηλόφωνα "για λίγη ώρα; Έως 3 ώρες δηλαδή;" κι όταν απαντούσα πνιχτά "ναι", μου έδινε κλειδί και 2 τελεκοντρολ με ένα χαμόγελο ικανοποίησης.

Μια φορά έκανε το ντιλ η συνοδός μου και το μόνο που της είπε κατακόκκινος ήταν ότι προσφέρουν και 2 ποτήρια κρασί.

Τον συμπαθούσα τόσο που όταν πετυχαίναμε την μαυρομαλλα, απογοητευόμαστε.
Ναι...είναι πολύ καλός!Γενικά είναι όλοι τους πολύ καλοί επαγγελματίες...και η μαυρομαλλα που λες,αν ενοουμε την ίδια τελευτεα έχει βελτιωθεί προς το καλητερο....είναι σχετικά καινούργια,και εμένα μου φαίνονταν λίγο μπλοκαρισμένη...στις τελευτεες όμως επισκέψεις τη βρίσκω ποιο χαμογελαστή,ποιο επικοινωνιακή,και ποιο άνετη!...τέλος παντον,εμενα αυτό το ξενοδοχείο στο κέντρο μου κάνει για πολλούς λόγους !...
 

CaptainK

Σεβαστός
Εγγρ.
15 Νοε 2021
Μηνύματα
2.691
Κριτικές
3
Like
9.381
Πόντοι
1.336
henry danger GIF by Nickelodeon



Δεν φεύγει με τίποτα. Μου είπε ο γιατρός ότι πρέπει να κάνω ένα ακουόγραμμα.

Γιατί; Εδώ οι αρχαίοι έλεγαν "οίνος ευφραίνει παιδίαν" ή κάτι τέτοιο τέλος πάντων.
Ακουόγραμμα και όχι ακοόγραμμα, οίνος ευφραίνει παιδίαν. Σε θαυμάζω ρε μπαγάσα κι ας λέει το πλήρωμα μυστήρια πράγματα για σένα.

Λοιπόν πλύσου, ξυρίσου και ετοιμάσου για αυτοψία σε τίμια όπως λες , ξενοδοχεία
 

Nubic

Μέγας
Εγγρ.
28 Οκτ 2019
Μηνύματα
4.340
Κριτικές
8
Like
11.006
Πόντοι
3.786
εδώ σου λέει η κοπέλα ότι δε βρίσκει άντρα αξιοπρεπή και εσύ κοιτάς τα γραμματικά λάθη;
Κοίτα πρώτα να καλύψεις τα κενά της αγοράς και μετά θα πιάσουμε την πλημμελή σχολική εκπαίδευση στα νέα ελληνικά.
 

DJ Aristarxos

Μέγας
Εγγρ.
13 Ιουν 2021
Μηνύματα
6.275
Like
15.581
Πόντοι
3.556
Πολυτελέστατο! Με αποσπώμενο μπαλκόνι!
Τυχεροί οι περαστικοί που δεν έπεσε στα κεφάλια τους..δεν έχω ξαναδεί κάτι παρόμοιο
Να έχεις βγει για τσιγάρο στο μπαλκόνι και να βρεθείς στο κενό..
 

Stelios_el_Conquistador

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
3 Ιαν 2016
Μηνύματα
68
Κριτικές
16
Like
580
Πόντοι
310
Δελφίνι Hotel στο Μοσχάτο, παλιά παραλιακή, καλές μαλακίες εύχομαι!!!
επίσης όπως είπαν και οι προλαλήσαντες οποιοδήποτε ξενοδοχείο ημιδιαμονής θα κάνει δουλειά πιστεύω!!!
 

xxx_male

Σεβαστός
Εγγρ.
25 Σεπ 2022
Μηνύματα
1.787
Like
6.777
Πόντοι
1.056
Προσοχή μη πάει κάποιος σε αυτό!
Screenshot_2023-01-21-20-41-53-678_com.android.chrome~2.jpg
Πολυτελέστατο! Με αποσπώμενο μπαλκόνι!

Τυχεροί οι περαστικοί που δεν έπεσε στα κεφάλια τους..δεν έχω ξαναδεί κάτι παρόμοιο
Να έχεις βγει για τσιγάρο στο μπαλκόνι και να βρεθείς στο κενό..

Δυστυχώς έχω δει μπαλκόνι να πέφτει μπροστά μου...

Πριν κάποια χρόνια στο απέναντι σπίτι, έκαναν πάρτυ και είχαν βγει αρκετά άτομα στο μπαλκόνι να καπνίσουν...

Έπεσε το μπαλκόνι, σκοτώθηκε μία κοπέλα, κάποιοι έμειναν παράλυτοι και κάποιοι τη γλύτωσαν με κατάγματα...

Αυτό που μου έχει μείνει είναι οι φωνές των ανθρώπων που είχαν καταπλακωθεί…

Γαμησέτα...

A83F918B-726C-4140-89D0-BC2E7C4D1826.jpeg
 

dekaneas25

Μέλος
Εγγρ.
10 Μαρ 2008
Μηνύματα
36
Like
240
Πόντοι
20
Καλησπερα.Θελω να παω με την γυναικα μου ετσι για την εμπειρια σε ξενοδοχειο κ η αληθεια ειναι πως θα ηθελα να μην εχει ιδιαιτερη ηχομονωση.
Εχετε να προτεινετε κατι στα Βορεια Προαστεια;
 

tasos.p

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
22 Απρ 2009
Μηνύματα
1.168
Κριτικές
3
Like
1.738
Πόντοι
216
καλησπερα θελω να μαθω αν στο hotel gls priamos μοσχατο ακουγονται τα γαμησια απο τα διπλανα δωματια...ευχαριστω!!!!
 
  • Like
Αντιδράσεις: stelda

kostassalp

Μέλος
Εγγρ.
13 Φεβ 2023
Μηνύματα
32
Like
12
Πόντοι
0
Καλησπέρα σε όλους. Θέλω να κατέβω Αθήνα διήμερο μόνο και μόνο να μείνω σε ένα ημιδιαμονης και να ακούω τους ήχους από τα διπλανά δωμάτια ίσως και λίγο μάτι αν γινόταν.. Παιδιά έχετε να προτείνετε κανένα ξενοδοχείο που να έχει θέμα με ηχομόνωση για να γίνει δουλίτσα.?????
 

Aristippos

Μέλος
Εγγρ.
24 Αυγ 2011
Μηνύματα
378
Like
412
Πόντοι
21
Στη Θεσσαλονικη ένα Μαντρινο είναι γαμιστρώνας; Θυμάμαι ειχα μείνει αναγκαστικά ένα βράδυ γιατί υπήρχε πρόβλημα με την κράτηση μου σε άλλο ξενοδοχείο και με έστειλαν για ένα βράδυ εκεί. Για να πάω στο δωμάτιο μου νόμιζα ότι διέσχιζα το διάδρομο των βογκητων. Άσε τους διπλανούς όλο το βράδυ. Ήμουν πιτσιρικάς τότε και το πήρα στην πλάκα.
 

JpoL

Μέλος
Εγγρ.
15 Ιουλ 2021
Μηνύματα
11
Like
8
Πόντοι
0
Καλησπέρα σε όλους. Θέλω να κατέβω Αθήνα διήμερο μόνο και μόνο να μείνω σε ένα ημιδιαμονης και να ακούω τους ήχους από τα διπλανά δωμάτια ίσως και λίγο μάτι αν γινόταν.. Παιδιά έχετε να προτείνετε κανένα ξενοδοχείο που να έχει θέμα με ηχομόνωση για να γίνει δουλίτσα.?????
Xcite Hotel Salem Αργυρούπολη δεν ειχα θέμα ποτέ!
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom