Νέα

Wearables & Smartwatches (Ρολόγια Παλμογράφοι)

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα kostas8000
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 33
  • Εμφανίσεις 4K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 6 άτομα (0 μέλη και 6 επισκέπτες)

tenniskiller

Μέλος
Εγγρ.
31 Ιουλ 2007
Μηνύματα
3.554
Κριτικές
1
Like
42
Πόντοι
16
Αν θέλετε και φθηνότερα των 100€ περίπου να σας πω και άλλα μοντέλα γιατί το έψαχνα κανένα μήνα.

Και εγώ έψαχνα να μιλάς στο τηλέφωνο και χωρίς Bluetooth, με GPS, εφαρμογές, αθλητικό ,αδιάβροχο και με αξιοπρεπή μπαταρία γιατί μερικά κρατάνε κάποιες ώρες μόνο.
Και κάμερα για φωτό και βίντεο.

Μερικά πολυδιαφημισμένα δεν έχουν

Α, και καλή μνήμη, το συγκεκριμένο έχει 3+32 ενώ τα καλύτερα είναι 1+16
 

tenniskiller

Μέλος
Εγγρ.
31 Ιουλ 2007
Μηνύματα
3.554
Κριτικές
1
Like
42
Πόντοι
16
Μόνο από Κίνα πάντα
Αγοράζω όλα τα κινητά από εκεί φτηνά και αξιόπιστα.
Δεν ψάχνομαι για ακριβότερα που πληρώνω μόνο διαφήμιση και μάρκα.

Δεν κάνω διαφήμιση αλλά τώρα όλοι ψωνίζουν από εκεί και γι αυτό το κράτος τα φορολογεί πλέον.
Κάποια μαγαζιά όμως κανουν εκτελωνισμο από Ευρώπη και δεν πληρώνουμε δασμούς, όπως θα ήθελε το μισητό τελωνείο μας.

Μάλλον τα ξέρετε τα κόλπα
 

gravatakias

Μέλος
Εγγρ.
19 Νοε 2017
Μηνύματα
1.254
Like
810
Πόντοι
96
και τι κανουμε με αυτο το ρολοι?
 

tenniskiller

Μέλος
Εγγρ.
31 Ιουλ 2007
Μηνύματα
3.554
Κριτικές
1
Like
42
Πόντοι
16
και τι κανουμε με αυτο το ρολοι?

Ολα όσα κάνει ένα τηλέφωνο αλλά χωρίς να κουβαλάς το τηλέφωνο αλλά φορώντας ένα ρολόι που αλλάζει καμία 30άρια προσόψεις.

Για wearbles είναι το θρεντ

Δες κανένα βίντεο στο you tube

Πολλοί ψάχνουν μόνο για σπόρ αλλά αυτό τα έχει όλα και σαν κινητό, χώρια που κατεβάζεις εφαρμογές όπως στο κινητό, gps κλπ.

Και κάμερα που δεν φαίνεται στο πλάι, όταν κάνεις σεξ.
 

gravatakias

Μέλος
Εγγρ.
19 Νοε 2017
Μηνύματα
1.254
Like
810
Πόντοι
96
καπου διαβασα οτι με το ζορι βγαζεις 1 μερα μπαταρια...
 

tenniskiller

Μέλος
Εγγρ.
31 Ιουλ 2007
Μηνύματα
3.554
Κριτικές
1
Like
42
Πόντοι
16
Οχι όλα, αυτό το παθαίνουν αυτά με μπαταρία γύρω στα 300 ma.
Αυτό έχει 650.
Αλλά αυτό να ξέρεις είναι θέμα επεξεργαστή. Πόσο σε βοηθάει ή κουράζεται.
Αυτό έχει ΜΤΚ
Το kW88 αντέχει κάποιες ώρες μόνο αν μετράς συνέχεια τους παλμούς, άλλα αντέχουν και 15 ημέρες χωρίς φόρτιση.

Εγώ το κόβω αυτό για 1,5 ημέρα με χρήση καλή.
Κάτι που είναι πολύ καλό.
 

xenitemenos

Μέγας
Εγγρ.
14 Οκτ 2018
Μηνύματα
7.668
Κριτικές
15
Like
11.269
Πόντοι
3.846
Οχι όλα, αυτό το παθαίνουν αυτά με μπαταρία γύρω στα 300 ma.
Αυτό έχει 650.
Αλλά αυτό να ξέρεις είναι θέμα επεξεργαστή. Πόσο σε βοηθάει ή κουράζεται.
Αυτό έχει ΜΤΚ
Το kW88 αντέχει κάποιες ώρες μόνο αν μετράς συνέχεια τους παλμούς, άλλα αντέχουν και 15 ημέρες χωρίς φόρτιση.

Εγώ το κόβω αυτό για 1,5 ημέρα με χρήση καλή.
Κάτι που είναι πολύ καλό.
Παίχτη, εχω εδώ και 3 χρόνια ένα Moto360, από αυτά τα επώνυμα που λες ότι δεν αξίζουν τα λεφτά τους γιατί είναι μόνο μάρκα κλπ.
Λοιπόν, μάθε 5 πράγματα για αληθινά ρολόγια και όχι για κινέζικο που ακόμα δεν έχεις καν πάρει στα χέρια σου και νομιζεις ότι πήρες πυραυλο.
Καταρχήν, το ρολόι αυτό εδώ και 3 χρόνια παίρνει συνεχώς όλες τις αναβαθμίσεις του Wear Os, κατευθείαν από την Google. Άραγε για πόσους μήνες θα παίρνει το δικό σου από τον Κινέζο; Που ειναι και στα 130ευρώ. Επίσης, η μικρη μπαταρία του Moto βγάζει άνετα 1μέρα συν, γιατί έχει optimised λειτουργικό από την google. Eσένα με διπλάσια μπαταρία, για να δούμε πόσο χρόνο θα βγάζει.

Τέλος, βάλε κανέναν κανονικο λινκ του ρολογιου που πήρες, γιατί ακόμα πολλά μπλα μπλα για κάτι που καν δεν ξέρουμε πώς είναι. Και μαθε να κρατας μικρό καλαθι για κατι που καν δεν εχεις δοκιμασει ακομη. Δεν είσαι εσύ ο μάγκας που ανακαλυψε τα κινεζικα τωρα. Υπαρχουν αυτα τα προιοντα εδω και χρονια στην αγορα και δεν σημαινει οτι ειναι και φτηνα και κανουν και τα ιδια πραγματα παντα με τα επωνυμα.
 

tenniskiller

Μέλος
Εγγρ.
31 Ιουλ 2007
Μηνύματα
3.554
Κριτικές
1
Like
42
Πόντοι
16
Ευτυχώς που είδα το μύνημα να παινέψω λίγο το σπίτι μου για να καταλάβεις.
Δεν είμαι κινέζος αλλά νομίζω το 80% αγοράζουν πλέον κινέζικα κινητά για να αρχίσουμε από εκεί.
Εγώ πήρα το one plus 6 στα 370€ περίπου και ρίχνει άνετα samsung και I phone την 1000€,μου το έχουν πει οι ιδιοι.

Οσο για τη σύγκριση με το smart watch σου είναι η μέρα με τη νύχτα, γιατί απλά δεν είναι smart watch.

Στις λεπτομέρειες τώρα το δικό σου στοίχιζε γύρω στα 250€ όταν το δικό μου θα το φέρω στα 130€.
Εσύ πρέπει να έχεις το κινητό μαζί σου για να πάρεις ειδοποιήσεις, ενώ εγώ από το χέρι μου μιλάω ή ακούω μουσική με Bluetooth αν θέλω ή κανονικά. Κοινώς εσύ ΔΕΝ μπορείς να πάρεις τηλέφωνο ή να απαντήσεις.
Η μνήμη ειναι χαώδης 512mb και 4 σε αντίθεση με 3-32.
Αλλη μπαταρία, επεξεργαστής γρήγορος και νέος.

Αυτά τα χαρακτηριστικά με βήματα κλπ τα έχουν και ρολόγια των 10€.

 

tenniskiller

Μέλος
Εγγρ.
31 Ιουλ 2007
Μηνύματα
3.554
Κριτικές
1
Like
42
Πόντοι
16
Το θρεντ μιλάει για smartwatch  και όλοι λέμε τη γνωμη μας.
Εχεις ένα ρολόι που το πήρες σε διπλάσια τιμή και σου κάνει τις λειτουργίες ούτε το 1/4 από το δικό μου. Οι ενημερώσεις δεν λένε τίποτα αν το ρολόι δεν υποστηρίζεται.

Στα smart watch υπήρχε μία στασιμότητα για δύο χρόνια και τώρα ξεκίνησαν πάλι να φτιάχνουν κάτι καλύτερο γιατί το μέλλον εκεί πάει.Εγώ τώρα δεν θα κουβαλάω το κινητό μαζί μου και η μνήμη αυτή μου επιτρέπει να το φορτώσω ακόμη και με 150 εφαρμογές.

Επίσης, δεν είχες κάμερα για φωτογραφίες και βίντεο, GPS και άλλα από ότι είδα.
Ενα ίδιο ρολόι από Κίνα δεν θα έκανε πάνω από 50€ maximum.
 

tenniskiller

Μέλος
Εγγρ.
31 Ιουλ 2007
Μηνύματα
3.554
Κριτικές
1
Like
42
Πόντοι
16
Το smart watch  είναι το kospet hope!!!

Υπάρχουν και άλλα καλά αν θέλετε να σας προτείνω για τηλέφωνα, κάμερες κλπ απο 80-120€ με καλές κριτικές.

Π.χ. το lemfo lem8
το zeblade Thor 4 plus

Και καλές μπαταρίες προπάντων
 

xenitemenos

Μέγας
Εγγρ.
14 Οκτ 2018
Μηνύματα
7.668
Κριτικές
15
Like
11.269
Πόντοι
3.846
Ευτυχώς που είδα το μύνημα να παινέψω λίγο το σπίτι μου για να καταλάβεις.
Δεν είμαι κινέζος αλλά νομίζω το 80% αγοράζουν πλέον κινέζικα κινητά για να αρχίσουμε από εκεί.
Εγώ πήρα το one plus 6 στα 370€ περίπου και ρίχνει άνετα samsung και I phone την 1000€,μου το έχουν πει οι ιδιοι.

Οσο για τη σύγκριση με το smart watch σου είναι η μέρα με τη νύχτα, γιατί απλά δεν είναι smart watch.

Στις λεπτομέρειες τώρα το δικό σου στοίχιζε γύρω στα 250€ όταν το δικό μου θα το φέρω στα 130€.
Εσύ πρέπει να έχεις το κινητό μαζί σου για να πάρεις ειδοποιήσεις, ενώ εγώ από το χέρι μου μιλάω ή ακούω μουσική με Bluetooth αν θέλω ή κανονικά. Κοινώς εσύ ΔΕΝ μπορείς να πάρεις τηλέφωνο ή να απαντήσεις.
Η μνήμη ειναι χαώδης 512mb και 4 σε αντίθεση με 3-32.
Αλλη μπαταρία, επεξεργαστής γρήγορος και νέος.

Αυτά τα χαρακτηριστικά με βήματα κλπ τα έχουν και ρολόγια των 10€.
Απλά γελάω.
Μιλάς για κάτι που καν δεν πήρες ακόμα στα χέρια σου και κοκορευεσαι χωρίς καν να το έχεις δουλέψει.
Εγώ πάλι δεν μιλάω θεωρητικά,αλλά για ένα ρολόι που υπάρχει στην αγορά εδώ και χρόνια και ακόμα παίρνει αναβαθμίσεις.

Εσύ αναλώνεσαι να μιλάς για χαζά χαρακτηριστικά. Σοβαρά τώρα,θα φοράς το ρολόι για να παίρνεις φώτο ή να ακούς μουσική από το ρολόι; Μήπως θα πηγαίνεις και μπροστά στις γκόμενες και θα το παίζεις ιστορία,ότι μιλάς στο ρολόι και έρχεται ο ΚΙΤ;; :p :p

Στο μεταξύ ούτε για αναβαθμίσεις ξέρεις αν θα παίρνει, ούτε μιλάς για το λογισμικό του, κάτι που δείχνει ότι είναι μάλλον της πλάκας και επιλέγεις να μην το σχολιάσεις.

Όσο για το ΟΡ6, ακριβά το πήρες.
Πριν λίγες βδομάδες ήταν στα 330€.

Σου συνιστώ να διαβάσεις λίγο παραπάνω για αυτά που μιλάς, γιατί αγνοείς βασικά πράγματα και είναι κρίμα να σε διορθώνω συνέχεια.
 

tenniskiller

Μέλος
Εγγρ.
31 Ιουλ 2007
Μηνύματα
3.554
Κριτικές
1
Like
42
Πόντοι
16
Δεν πειράζει, θα έχω εσένα να με διορθώνεις.
Κάτσε με τη παπάρα που πήρες 250€ που αξίζει ούτε 40 απέξω και δες κανένα βιντεάκι από αυτό που σου λέω.
Εχει ένα καλό με 19 λεπτά.
Απλώς ξέρω ότι από Κίνα οτι πάρω έρχεται τούμπανο.
Και τηλέφωνο παίρνεις και μυνήματα γράφεις χωρίς κινητό και κάνεις οτι θέλεις.
Η Motorola σε ευχαριστεί για τη μπαχατελα που πήρες.
Σε καμία βδομάδα θα το έχω

Αντε γειά

Ακου πριν τρία χρόνια και 250€

Εγώ το θέλω σαν κινητό να είναι και κομψό.
Εσύ κάτσε να μετράς ακόμα βήματα.
 

tenniskiller

Μέλος
Εγγρ.
31 Ιουλ 2007
Μηνύματα
3.554
Κριτικές
1
Like
42
Πόντοι
16
Μην μου στέλνετε συνέχεια pm, δεν είμαι έμπορος.

Θα σας γράψω μερικά μοντέλα αλλά θα τα πάρετε μόνο από bangood και gearbest με priority mail για να γλιτώσετε τελωνείο.

Εγώ έψαχνα ένα για τηλέφωνο αλλά χωρίς hands free, θα πρέπει να είναι lte. Αυτό σημαίνει ότι θέλει κάρτα sim για να είναι αυτόνομο. Μετά  4g για ταχύτητα, GPS, camera.
Εγώ έψαχνα να είναι και αδιάβροχο αλλά τελικά λίγα είναι για κάτω από το νερό.

Μακριά από τελωνείο γιατί δαγκώνουν, τύπου eBay και aliexpress
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom