Νέα

Βοσνία καί Ερζεγοβίνη

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Ακροατής_
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 90
  • Εμφανίσεις 6K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)
OP
OP
Ακροατής_

Ακροατής_

Σεβαστός
Εγγρ.
17 Αυγ 2023
Μηνύματα
3.687
Like
3.552
Πόντοι
1.706
Ναι αλλά στη Βοσνία υπάρχει φτώχεια..άρα δεν έχουν τη μαλακισμενη νοοτροπία των Ελληνίδων να βρούνε πλουιδο.λογικα κανένας κανονικός Βόσνιος θα τις γαμαει όχι εφοπλιστες..
Οι Βόσνιοι κάνουν κονέ, όπως έκαναν στήν Ελλάδα πρίν 30-40 χρόνια μεταξύ τους!!
Ο ξένος πρέπει κατά κάποιο τρόπο νά ενσωματωθεί, στήν κουλτούρα τους για νά γίνει αποδεκτός. Διαφορετικά...καμία τύχη!!
 
OP
OP
Ακροατής_

Ακροατής_

Σεβαστός
Εγγρ.
17 Αυγ 2023
Μηνύματα
3.687
Like
3.552
Πόντοι
1.706
Βόσνιες...


z26.png
z27.png
z30.png
z31.png
 

tsigkoleletos

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
27 Ιαν 2024
Μηνύματα
786
Κριτικές
13
Like
1.410
Πόντοι
496
Ναι αλλά στη Βοσνία υπάρχει φτώχεια..άρα δεν έχουν τη μαλακισμενη νοοτροπία των Ελληνίδων να βρούνε πλουιδο.λογικα κανένας κανονικός Βόσνιος θα τις γαμαει όχι εφοπλιστες..
Ούτε στην Σερβία!!!

Ενα Νορμάλ άνθρωπο θέλουν αρκεί να είναι σχετικά άνετος! Πολύ προσγειωμένος
 

leader96

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
26 Αυγ 2023
Μηνύματα
2.674
Like
2.712
Πόντοι
456
Ούτε στην Σερβία!!!

Ενα Νορμάλ άνθρωπο θέλουν αρκεί να είναι σχετικά άνετος! Πολύ προσγειωμένος
Αυτός τους λέμε αλλά δε καταλαβαίνουν..δεν είναι όλες οι γυναίκες σαν τις ελλεινιδες..εγώ πχ έχω δει πολλές αλβανίδες όμορφες..με τον άντρα τους να είναι εργάτης φτωχός..και επίσης γεωργιανές Ρουμάνες και άλλες..οι ελλεινιδες είναι η εξαίρεση!!
 

BIG_BIG_BEN

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
28 Φεβ 2024
Μηνύματα
1.290
Like
2.072
Πόντοι
216
Οι Βόσνιοι κάνουν κονέ, όπως έκαναν στήν Ελλάδα πρίν 30-40 χρόνια μεταξύ τους!!
Ο ξένος πρέπει κατά κάποιο τρόπο νά ενσωματωθεί, στήν κουλτούρα τους για νά γίνει αποδεκτός. Διαφορετικά...καμία τύχη!!

Ναι, και ένα βήμα παραπάνω.

Συντηρητική κοινωνία. Κέρδισαν την εκτίμηση μου, που δεν πείστηκαν με τίποτα να κάνουν τα εμβόλια.

Μουσουλμάνοι οι περισσότεροι.
 

tsigkoleletos

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
27 Ιαν 2024
Μηνύματα
786
Κριτικές
13
Like
1.410
Πόντοι
496
Αυτός τους λέμε αλλά δε καταλαβαίνουν..δεν είναι όλες οι γυναίκες σαν τις ελλεινιδες..εγώ πχ έχω δει πολλές αλβανίδες όμορφες..με τον άντρα τους να είναι εργάτης φτωχός..και επίσης γεωργιανές Ρουμάνες και άλλες..οι ελλεινιδες είναι η εξαίρεση!!
γενικα καμια φαρα δεν ειναι σαν τις ελλεηνιδες. ισως οι ιταλιδες αλλα τουλαχιστον αυτες αξιζουν να εχουν πιο ψηλα τη μυτη...

ξενες και ξερο ψωμι!
 

BIG_BIG_BEN

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
28 Φεβ 2024
Μηνύματα
1.290
Like
2.072
Πόντοι
216
Οι Ελληνίδες δεν συνιστούν μέτρο σύγκρισης, πιστεύω. Ειδικά όχι σε σύγκριση με τα υπόλοιπα Βαλκάνια.

Είναι εντελώς άλλη φάση, άλλη κατηγορία. Ψευδονεόπλουτες και λίγο φαντασμένες στα ίνστα τους και στην κοσμάρα τους οι περισσότερες στο μεταξύ. Είναι όμως «τα δικά μας παιδιά». Είμαστε κι εμείς οι πατεράδες του συχνά κοντόφθαλμοι και ξιπασμένοι.

Όσο για τη Βοσνία ή τη Σερβία, εκεί είχαν και «εμφύλιο» πόλεμο, ενώ πρωτύτερα κι επί δεκαετίες τον ισοπεδωτικό ζυγό του κομμουνισμού. Η Αλβανία μια ζωή στη φτώχεια επίσης.

Οι οικογένειες τους λοιπόν έχουν ζήσει στο πετσί τους έντονη βία και πραγματικά δύσκολες εποχές. Άλλες εμπειρίες, άλλα μυαλά, άλλη κατάσταση.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom