Νέα

Βεγγαλικά, γουρούνες, μινέρβες κλπ.

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα kolokotronis07
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 309
  • Εμφανίσεις 33K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)
OP
OP
K

kolokotronis07

Μέλος
Εγγρ.
7 Φεβ 2010
Μηνύματα
47
Like
0
Πόντοι
0
δίκιο έχεις,απλά μπαίνει ο καθένας και γράφει ενώ αν πραγματικά δε γούσταρε το θέμα δεν θα το διάβαζε καν και θα άφηνε και τους άλλους να κάνουν το κομμάτι τους
τεσπά

Α! το πιο σημαντικό μάγκες Π Ρ Ο Σ Ο Χ Η με όλα αυτά γιατί υπάρχουν παράγοντες που δεν ελέγχουμε.
δεν είναι μόνο η απροσεξία ή δική μας ή του δίπλα μας ,αλλά και θέματα κατασκευαστικά του κάθε βεγγαλικού.
έχω δει παιδιά δίπλα μου να γλυτώνουν το χέρι τους ή το μάτι τους στο τσακ.
Σε αυτό έχεις δίκιο. Υπάρχουν πάντως πολλά βεγγαλικά σε συσκευασία που έχουν πάρει έγγριση και είναι σίγουρα πιο ασφαλή..και δε μιλώ για σκορδάκια :grin:
 

rocco83

Μέλος
Εγγρ.
22 Ιουλ 2007
Μηνύματα
901
Like
103
Πόντοι
6
Ξέρει κανείς κανα μαγαζί που να έχει ποικιλία? μινέρβες και γουρούνες βρίσκεις σχεδόν παντού
φιλε μου καλο ειναι να ανταλλασουμε αποψεις ,αλλα το να ζητας μαγαζι ειναι λιγο ακομψο..Σκεψου λιγο οτι μπορει ο οποισδηποτε να διαβασει εδω το ονομα του επαγγελματια και να παει να του επιβαλλει ενα ωραιοτατο προστιμο και να του κλεισει και το μαγαζι.Οποτε μην ζητας τετοιες πληροφοριες.
 

pdorison

Μέλος
Εγγρ.
18 Ιουλ 2006
Μηνύματα
1.326
Like
0
Πόντοι
16
αυτα και καλα θεορουνται παρανομα? οι γουρουνες και οι μινερβες? τα βεγγαλικα σιγουρα ΔΕΝ ειναι παρανομα, υπαρχουν και σιτε ελληνικα που πουλανε βεγγαλικα
 

pdorison

Μέλος
Εγγρ.
18 Ιουλ 2006
Μηνύματα
1.326
Like
0
Πόντοι
16
οταν ημουνα μικρος εβαζα μεσα στα γραμματοκιβωτια της γειτονιας μου και τα τιναζε οραιες εποχες
 

rocco83

Μέλος
Εγγρ.
22 Ιουλ 2007
Μηνύματα
901
Like
103
Πόντοι
6
αυτα και καλα θεορουνται παρανομα? οι γουρουνες και οι μινερβες? τα βεγγαλικα σιγουρα ΔΕΝ ειναι παρανομα, υπαρχουν και σιτε ελληνικα που πουλανε βεγγαλικα
ναι με γουρουνα κοκκινη σου εκλεισαν το μαγαζι και χρηματικο προστιμο.Τωρα αν ειναι λογικο αυτο δεν ξερω..ειδικα αν τα χρησιμοποιει καποιος απο 21 και πανω.Αλλα θα ηθελα φιλε μου να πηγαινα σε Ανασταση σε εκκλησια και να μην ακουγοταν ΚΙΧ τοτε θα τους εβλεπες ολους τους κολογερους και τις κολογριες με ξυνισμενα μουτρα παλι επειδη δεν ακουσαν Ανασταση..Ελλαδα..
 

bianco_verdi

Μέλος
Εγγρ.
15 Ιαν 2010
Μηνύματα
1.723
Like
55
Πόντοι
16
στα χωριά ειδικά δε νοείται ανάσταση δίχως φασαρία
είναι έθιμο όπως το κάψιμο του ιούδα.
θα μας κάνουν και τα έθιμα παράνομα τώρα;;;
 

pdorison

Μέλος
Εγγρ.
18 Ιουλ 2006
Μηνύματα
1.326
Like
0
Πόντοι
16
καλα εγω στην ανασταση ποτε δεν εριχνα στην εκκλησια. απλα επειδη το πασχα κυκλοφορουσαν αυτα κυριως επερνα 1 κουτα και κατεστρεφα οτι μπορουσα.. θυμαμαι οτι ηταν αρκετα δυνατα παντως.. μπορουσες να φτιαξεις και "οπλο" με ενα σωληνα γερο και στουμπομενο απο τη μια πλευρα εριχνες μεσα μια μινερβα αναμενη και μπροστα μια μπιλια και ηταν πολυ δυνατο (κ επικινδυνο)

παλια πουλαγαν παντου!

τωρα αυτο που λες για την ανασταση μου εχει τυχει στο χωριο μου περυσι που ριξανε κανα δυο βεγγαλικα και αφησανε και κανα δυο περιστερια αλλα μπαμ μπουμ δεν ειχε.. ολοι ξενερωμενοι φυγανε!!!
 

Nyxtovatis

Μέλος
Εγγρ.
15 Απρ 2009
Μηνύματα
318
Like
0
Πόντοι
1
Απο την μερα που θυμαμαι το εαυτο μου δεν εχω περασει Πασχα που να μην "εκανα φασαρια" ή με αγορασμενα φεγγαλικα ή με αυτοσχεδια.
Δεν σκοπευω να την βγαλω στο μουγγο φετος .....!
Γι'αυτο γραφω τις απαγορευσεις στα @@μου !!!
Αυτες τις  :jerking:  :jerking: τις ακουω εδω και χρονια και παντα δεν τους περναει.
 

Nyxtovatis

Μέλος
Εγγρ.
15 Απρ 2009
Μηνύματα
318
Like
0
Πόντοι
1
Ξέρει κανείς κανα μαγαζί που να έχει ποικιλία? μινέρβες και γουρούνες βρίσκεις σχεδόν παντού

ναι ρε παιδια δωστε καμοια καλη δηευθινση με πικιλια σε βαβουροσαματατζηδικα μπας και δουμε ανασταση της προκοπης
 

LION7

Ανώτερος
Εγγρ.
26 Ιουλ 2007
Μηνύματα
30.780
Κριτικές
16
Like
10.246
Πόντοι
7.045
Tα καλύτερα είναι τα σκορδάκια  :rockon:
Δε συνιστώνται για άτομα με πρόβλημα ακοής
 

dimitrisniva

Μέλος
Εγγρ.
8 Ιουλ 2009
Μηνύματα
1.750
Like
3
Πόντοι
16
Εγω επερνα κροτιδες κοκκινες της ανοιγα απο την ταπα στο πισω μερος, της γεμιζα με σκαγια λιγο μπαρουτι ακομα και ετοιμες ...:rockon: :rockon: :rockon:
 

RevoXXX

Μέλος
Εγγρ.
28 Φεβ 2010
Μηνύματα
1.858
Κριτικές
3
Like
795
Πόντοι
96
καλησπερα παιδες μηπως ξερετε στην σαλονικα
σε ποια περιοχη πουλαει?
 

alohaaaaaa

Μέλος
Εγγρ.
8 Αυγ 2008
Μηνύματα
1.250
Κριτικές
7
Like
9
Πόντοι
16
Αμα θες να σου πω να φτιαξεις μια αυτοσχεδια γουρουνα σκετος δυναμιτης!!!
 
Εγγρ.
18 Ιαν 2009
Μηνύματα
219
Κριτικές
1
Like
0
Πόντοι
1
Γνωρίζει κανείς που θα βρω βεγγαλικά τώρα μιας και που πλησιάζει και το πάσχα? :sunglasses: είχα βρει κάτι ωραία και περίεργα πέρυσι αλλά στην Καλιθέα...Κάπου στα βόρεια προάστια κανα περίπτερο ξέτετε?

Άμα σε πιάσουν θα σε αποβάλουν από το σχολείο σου.
 

!blis

Σπουδαίος
Εγγρ.
27 Νοε 2009
Μηνύματα
9.651
Κριτικές
41
Like
2.916
Πόντοι
3.237

francesco

Σεβαστός
Εγγρ.
23 Ιαν 2007
Μηνύματα
2.469
Κριτικές
13
Like
1
Πόντοι
2.007
Α ρε φιλε τι μου θυμισες εγω  με κατι φιλους εβαζα γουρουνες και δυναμιτακια οταν  ημουν μικρος
10-14 χρονων!!!Χτυπουσαμε την πορτα στυος γειτονες τους βαζεμα γουρουνες στην πορτα και το σκαγαμε/Α ρε γελια α ρε εποχες!!!
 

rocco83

Μέλος
Εγγρ.
22 Ιουλ 2007
Μηνύματα
901
Like
103
Πόντοι
6
Πως τα πηγαμε??Γυρισαμε απο το μετωπο μπαρουτοκναπνισμενοι και καταμαυροι?
Κατι ακουσα για βαρελοτα κροτου(αρκετα δυνατα),κυλινδρικου σχηματος,μεγεθους ισα με μια σκυταλη περιπου,μαυρου χρωματος,κινεζικης προελευσης.Εριξε κανεις κανενα τετοιο ή τα ακουσε για να τα συγκρινει με τα κλασσικα κοκκινα μεφιστο?Πληροφοριες και σε πμ. 
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom