Νέα

Τσίπρας-ΣΥ.ΡΙΖ.Α.

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Pradadevil
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 65K
  • Εμφανίσεις 1M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 4 άτομα (0 μέλη και 4 επισκέπτες)

''Καθαρή Έξοδος από τα μνημόνια τον Αύγουστο''

  • Καμία έξοδος τον Αύγουστο. Ο Τσίπρας πάλι μας δουλεύει!

    Ψήφοι: 149 63,9%
  • Θα είναι έξοδος αλλά θα βρωμάει! Δούλεμα δηλαδή αλλά εν μέρει!

    Ψήφοι: 41 17,6%
  • Θα είναι έξοδος και θα είναι και καθαρή! Λέει αλήθεια!

    Ψήφοι: 43 18,5%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    233

gamiarits

Μέλος
Εγγρ.
24 Ιαν 2012
Μηνύματα
3.035
Like
2
Πόντοι
16
Μάλιστα...φαύλος κύκλος..Άλλοι κονομάνε από παντού (λόγω θέσης,διαπλοκής κτλ)κι άλλοι δεν
έχουν να πληρώσουν τα φάρμακα και το γάλα !!! Με αυτά τρελαίνομαι...

Καλως ηλθες στην πραγματικοτητα του καπιταλιστικου συστηματος, αδελφε.
 

Judge Dred89

Μέλος
Εγγρ.
9 Αυγ 2014
Μηνύματα
4.910
Like
4
Πόντοι
16
Καλως ηλθες στην πραγματικοτητα του καπιταλιστικου συστηματος, αδελφε.
του νεοφιλελευθερισμου πιο σωστα του ακρατου καπιταλισμου,,,ας μην ξεχναμε πως  το σκανδιναυικο μοντελο παραμενει το κορυφαιο εφαρμοσμενο μοντελο ολων των εποχων,μεχρι σημερα,κι ειναι στην βαση του καπιταλισμος αλλα με πολυ ισχυρη κοινωνικη προστασια κ εργασιακα δικαιωματα
 

pet1

Σεβαστός
Εγγρ.
4 Ιαν 2008
Μηνύματα
916
Κριτικές
48
Like
5
Πόντοι
1.300
Ρε φίλε ο Μητρόπουλος κατηγορείται για φοροδιαφυγή 1.000.000 ευρώ.
Ο ίδιος λέει κάτι παπαριές πως τα έβγαλε στο εξωτερικό και δεν ήταν υποχρεωμμένος να τα δηλώσει εδώ κλπ.
ΑΛΛΑ το ότι έβγαλε ένα μύριο από ΜΙΑ μόνο υπόθεση δεν το αρνήθηκε καν!

Λες αυτόν να τον έχει πάρει ο πόνος για όσους δεν έχουν ή μπας και σας δουλεύει;
Λέω εγώ τώρα με το φτωχό μου το μυαλό...

Αυτόν και πολλούς άλλους δεν τους έχει πάρει ο πόνος...Εσύ όμως, την αντέχεις τόση αδικία ;
Εγώ μέχρι στιγμής δεν αντιμετωπίζω πρόβλημα και έχω και κάποια ευχέρια...αλλά γύρω μου αυτά που βλέπω,με στεναχωρούν πολύ...Ας φάνε όσοι είναι να φάνε, να μην πεινάει ο κοσμάκης όμως, τα παιδάκια, οι γέροι....
 

pet1

Σεβαστός
Εγγρ.
4 Ιαν 2008
Μηνύματα
916
Κριτικές
48
Like
5
Πόντοι
1.300
Καλως ηλθες στην πραγματικοτητα του καπιταλιστικου συστηματος, αδελφε.

Εδώ είμαι φίλε..δεν ήρθα τώρα και δεν είμαι και μικρός...Στα 40+ είμαι...αυτά τα χάλια, δεν τα θυμάμαι ποτέ....
 

sbl

Μέλος
Εγγρ.
8 Αυγ 2008
Μηνύματα
2.204
Like
2
Πόντοι
16
Εγω θεωρω ότι με κοροιδευει αυτος που λεει ότι εχει το μαγικο ραβδακι.
Και δεν είναι διολου αυτος που ψηφιζω.

Σε λίγο θα ψηφίζεις Τσίπρα. Για να μην έρθουν οι ναζί.
Δεν θα είσαι ο μόνος. Οπότε μπορείς να παρηγοριέσαι με αυτήν την σκέψη. Ότι θα έχεις παρέα.
Εκβιασμός λέγεται. Εχει ξανασυμβεί πολλάκις. Θα το απολαμβάνεις στο μέλλον, όσο και τώρα.
 

sbl

Μέλος
Εγγρ.
8 Αυγ 2008
Μηνύματα
2.204
Like
2
Πόντοι
16
Νομίζω πως τελικά η μη αυτοδυναμία θα είναι σωτήρια για τον Σύριζα, αλλά και για την χώρα φυσικά.

Διότι ο Τσιπρανδρέας θα τα μαζέψει λέγοντας πως "Εγώ ήθελα να πάω στην Ε.Ε. να παίξω ξύλο με την Μέρκελ και την ΕΚΤ, αλλά οι εταίροι μου δεν με άφησαν οπότε αναγκάστηκα να συβιβαστώ, αλλά..."
Εδώ θα πέσει μια παπαριά του τίπου "Οι βάσεις φεύγουν" ή "Έξω από το ΝΑΤΟ και την ΕΟΚ".
Οι πιο παλιοί το έχουμε ξαναδεί το έργο, μόνο που όπως είχε κάποιος πει όταν η ιστορία επαναλαμβάνεται επαναλαμβάνετει ως φάρσα! Και δεν ξέρω σαν πόσο ικανός είναι ο ιμιτασιόν Αντρέας να κάνει το πόπολο να παραληρεί με παπαριές, όπως ο ορίτζιναλ.

Πόσο μάλλον όταν δεν θα γίνει σε οικονομικό επίπεδο αυτό που περιμένει ο καθένας από όσους θα ψηφίσουν Σύριζα.
Ας πούμε εμένα θείος μου 86 ετών μου εδήλωσε πως θα ψηφίσει Σύριζα διότι οι τωρινοί του έχουν μειώσει την σύνταξή του στα 1.800 τον μήνα από τα 4.300(!!!!) που έπαιρνε πριν!!!

Ακριβώς για όσα περιέγραψες η αριστερή πολιτική του Σύριζα θα αφορά μόνο οτιδήποτε δεν έχει άμεση σχέση με τα οικονομικά για αντιστάθμισμα, οπότε στο πλαίσιο αυτό ετοιμαζόμαστε ήδη για μαζικές ελληνοποιήσεις αλλοδαπών, κρουαζιέρες των Τούρκων στον Κορινθιακό, μηδενική ανοχή στην μη ανοχή της λαθρομετανάστευσης, συνεκμεταλλευση στο Αιγαίο και το Ιόνιο, αναγνώριση ανύπαρκτων μειονοτήτων, γάμους με εξωγήινους, σύνταξη στους κοινωνικούς αγωνιστές όπως ο Ρωμανός, προσλήψεις τρανς κ ρομα στο δημόσιο ως ευπαθείς κοινωνικές ομάδες και όσο άλλα μπορεί κάποιος να φανταστεί, όπως πχ θητεία στα 80/σύνταξη στα 18...
Οπότε οι ακραιφνείς Δεξιοί ξέρουμε ήδη που θα αποταθούν, όπως ξέρουμε που θα αποταθούν και οι γιαλαντζί.
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
152.517
Κριτικές
1
Like
30.281
Πόντοι
8.006
Σε λίγο θα ψηφίζεις Τσίπρα. Για να μην έρθουν οι ναζί.
Δεν θα είσαι ο μόνος. Οπότε μπορείς να παρηγοριέσαι με αυτήν την σκέψη. Ότι θα έχεις παρέα.
Εκβιασμός λέγεται. Εχει ξανασυμβεί πολλάκις. Θα το απολαμβάνεις στο μέλλον, όσο και τώρα.
Οι ναζί τελειώσανε.
 

sbl

Μέλος
Εγγρ.
8 Αυγ 2008
Μηνύματα
2.204
Like
2
Πόντοι
16
Οι ναζί τελειώσανε.

Ο Παναθηναϊκάκιας το λέει αυτό?
Γιατί τα ίδια έλεγες και πριν τις ευρωεκλογές, αλλά σε έναν μήνα και κάτι μέρες η Χ.Α θα παίρνει εντολή σχηματισμού κυβέρνησης ως τρίτο κόμμα. Περαστικούλια
 

gianevan

Σεβαστός
Εγγρ.
15 Φεβ 2009
Μηνύματα
17.130
Like
5.776
Πόντοι
1.206
Εδώ είμαι φίλε..δεν ήρθα τώρα και δεν είμαι και μικρός...Στα 40+ είμαι...αυτά τα χάλια, δεν τα θυμάμαι ποτέ....

Γεννήθηκες δηλαδή το 1970+;

Διότι τότε πάει να πει πως μεγάλωσες στην πιο πλούσια χώρα του κόσμου! Αυτήν που είχε τα περισσότερα Καγιέν σε ΑΠΟΛΥΤΟ ΑΡΙΘΜΟ από κάθε άλλη χώρα στον κόσμο, τα περισσότερα κωλάδικα (ένα σε κάθε χωριό), τις περισσότερες ανατολικοευρωπαίες πουτάνες και που όλοι οι κάτοικοι της είχαν (ή τουλάχιστον θα ήθελαν να είχαν) Αρμάνι, Εσκάντα και Λουί Βυιτόν χωρίς να παράγει και τίποτα σπουδαίο, απλά ενθυλακώνοντας τις επιδοτήσεις των κουτόφαγκων και πέρνοντας και δανεικά από πάνω. Σε μια χώρα που κάποιοι Δ.Υ. παίρνανε (ακόμα την παίρνουν!) σύνταξη μετά από 15 χρόνια δουλειάς, πάει να πει πριν τα 40 τους!

Όλα αυτά μας έφεραν εδώ που είμαστε, είτε μας αρέσει είτε όχι! Κι όχι φυσικά οι "τοκογύφοι του εξωτερικού" διότι πρώτον κανείς δεν σε δανείζει με το ζόρι και δεύτερον διότι τόκος 2-3% ασφαλώς και δεν είναι τοκογλυφικός.
Αυτά λοιπόν ΔΕΝ γινόταν να συνεχιστούν για πάντα οπότε η οικονομική κρίση ήταν αναπόφευκτη.
Ε, ο Σύριζα περίπου μας υπόσχεται πως θα μας γυρίσει σ' εκείνην την εποχή, που ασφαλώς και θα μας άρεσε να συνεχίζαμε να βρισκόμαστε. Μόνο που τα θαύματα μια φορά γίνονται και το δικό μας κράτησε και πολύ! Από το 1981 μέχρι το 2009, κοντά 30 χρόνια...
 

Judge Dred89

Μέλος
Εγγρ.
9 Αυγ 2014
Μηνύματα
4.910
Like
4
Πόντοι
16
Οι ναζί τελειώσανε.
κ μαζι τους δυστυχως και  η  οποια  πατριωτικη δεξια  στην ελλαδα,τους καπελωσαν αυτοι,,,
,τωρα βολευτειτε με τον μητσοτακη 2 γουρλοματη  πλεον κ αδωνη παπαρα αλλαγη...
 

bihtis

Μέλος
Εγγρ.
8 Ιαν 2010
Μηνύματα
1.706
Κριτικές
7
Like
382
Πόντοι
36
Γεννήθηκες δηλαδή το 1970+;

Διότι τότε πάει να πει πως μεγάλωσες στην πιο πλούσια χώρα του κόσμου! Αυτήν που είχε τα περισσότερα Καγιέν σε ΑΠΟΛΥΤΟ ΑΡΙΘΜΟ από κάθε άλλη χώρα στον κόσμο, τα περισσότερα κωλάδικα (ένα σε κάθε χωριό), τις περισσότερες ανατολικοευρωπαίες πουτάνες και που όλοι οι κάτοικοι της είχαν (ή τουλάχιστον θα ήθελαν να είχαν) Αρμάνι, Εσκάντα και Λουί Βυιτόν χωρίς να παράγει και τίποτα σπουδαίο, απλά ενθυλακώνοντας τις επιδοτήσεις των κουτόφαγκων και πέρνοντας και δανεικά από πάνω. Σε μια χώρα που κάποιοι Δ.Υ. παίρνανε (ακόμα την παίρνουν!) σύνταξη μετά από 15 χρόνια δουλειάς, πάει να πει πριν τα 40 τους!

Όλα αυτά μας έφεραν εδώ που είμαστε, είτε μας αρέσει είτε όχι! Κι όχι φυσικά οι "τοκογύφοι του εξωτερικού" διότι πρώτον κανείς δεν σε δανείζει με το ζόρι και δεύτερον διότι τόκος 2-3% ασφαλώς και δεν είναι τοκογλυφικός.
Αυτά λοιπόν ΔΕΝ γινόταν να συνεχιστούν για πάντα οπότε η οικονομική κρίση ήταν αναπόφευκτη.
Ε, ο Σύριζα περίπου μας υπόσχεται πως θα μας γυρίσει σ' εκείνην την εποχή, που ασφαλώς και θα μας άρεσε να συνεχίζαμε να βρισκόμαστε. Μόνο που τα θαύματα μια φορά γίνονται και το δικό μας κράτησε και πολύ! Από το 1981 μέχρι το 2009, κοντά 30 χρόνια...
Κι εγώ 40+ είμαι και πολ. μηχανικός ..θα συμφωνήσω απολύτα μέχρι και τις 2 πρώτες παραγράφους, όμως δεν ειχαν όλοι καγιέν και προ κρισης πολλοί ηταν οι μεροκαματιαρηδες που δεν κλεψαν δραχμή από το δημόσιο και τωρα αυτοί φορτωθηκαν περισσότερο την κριση..επίσης ο ΣΥΡΙΖΑ δεν ειπε οτι θα γυρισουμε πισω στο 2009 και να το ήθελε δε γινεται απλά γιατί δεν μπορει να δανειστεί για να έχει ελλείματα..το σιγουρο είναι ότι με αυτό το μοντελο διακυβερνησης πάλι δε σωνεται το πραμα απλουστατα γιατι δεν κινειται χρημα..δεν γινεται με ύφεση και 30% ανεργία να θες να εχεις πλεόνασμα για να σου δινουν λεφτα για να αποπληρωνεις τα παλιά χρεη, ετσι θα ολοκληρωθει η καταστροφη...
 

Kman2

Σπουδαίος
Εγγρ.
18 Ιουλ 2010
Μηνύματα
20.997
Κριτικές
1
Like
13.992
Πόντοι
2.606
Γεννήθηκες δηλαδή το 1970+;

Διότι τότε πάει να πει πως μεγάλωσες στην πιο πλούσια χώρα του κόσμου! Αυτήν που είχε τα περισσότερα Καγιέν σε ΑΠΟΛΥΤΟ ΑΡΙΘΜΟ από κάθε άλλη χώρα στον κόσμο, τα περισσότερα κωλάδικα (ένα σε κάθε χωριό), τις περισσότερες ανατολικοευρωπαίες πουτάνες και που όλοι οι κάτοικοι της είχαν (ή τουλάχιστον θα ήθελαν να είχαν) Αρμάνι, Εσκάντα και Λουί Βυιτόν χωρίς να παράγει και τίποτα σπουδαίο, απλά ενθυλακώνοντας τις επιδοτήσεις των κουτόφαγκων και πέρνοντας και δανεικά από πάνω. Σε μια χώρα που κάποιοι Δ.Υ. παίρνανε (ακόμα την παίρνουν!) σύνταξη μετά από 15 χρόνια δουλειάς, πάει να πει πριν τα 40 τους!

Όλα αυτά μας έφεραν εδώ που είμαστε, είτε μας αρέσει είτε όχι! Κι όχι φυσικά οι "τοκογύφοι του εξωτερικού" διότι πρώτον κανείς δεν σε δανείζει με το ζόρι και δεύτερον διότι τόκος 2-3% ασφαλώς και δεν είναι τοκογλυφικός.
Αυτά λοιπόν ΔΕΝ γινόταν να συνεχιστούν για πάντα οπότε η οικονομική κρίση ήταν αναπόφευκτη.
Ε, ο Σύριζα περίπου μας υπόσχεται πως θα μας γυρίσει σ' εκείνην την εποχή, που ασφαλώς και θα μας άρεσε να συνεχίζαμε να βρισκόμαστε. Μόνο που τα θαύματα μια φορά γίνονται και το δικό μας κράτησε και πολύ! Από το 1981 μέχρι το 2009, κοντά 30 χρόνια...

Εντάξει όχι και στην πιο πλούσια.Και στη Σουηδία αν αυτά που ρίξανε σε δημόσια έργα κοινωνικές παροχές τα ρίχνανε σε κωλάδικα οι Σουηδοί θα είχανε ξεσκιστεί στον πούτσο.Είναι και θέμα προτεραιοτήτων τι αρέσει σε κάθε λαό.Ο Γερμανός σιχαίνεται να πίνει τον καφέ του δίπλα σε εξατμίσεις αυτοκινήτων.Προτιμά να πίνει χάλια καφέ σε κυριλέ μέρος παρά γαμάτο καφέ δίπλα στα μηχανάκια.Ο Ελληνας το αντίστροφο.
Οπότε δε νομίζω οτι τσέπωσαν και τόσα πολλά οι Ελληνες.Αλλα είναι τα αίτια της ξεφτίλας.
 

Kman2

Σπουδαίος
Εγγρ.
18 Ιουλ 2010
Μηνύματα
20.997
Κριτικές
1
Like
13.992
Πόντοι
2.606
Κι εγώ 40+ είμαι και πολ. μηχανικός ..θα συμφωνήσω απολύτα μέχρι και τις 2 πρώτες παραγράφους, όμως δεν ειχαν όλοι καγιέν και προ κρισης πολλοί ηταν οι μεροκαματιαρηδες που δεν κλεψαν δραχμή από το δημόσιο και τωρα αυτοί φορτωθηκαν περισσότερο την κριση..επίσης ο ΣΥΡΙΖΑ δεν ειπε οτι θα γυρισουμε πισω στο 2009 και να το ήθελε δε γινεται απλά γιατί δεν μπορει να δανειστεί για να έχει ελλείματα..το σιγουρο είναι ότι με αυτό το μοντελο διακυβερνησης πάλι δε σωνεται το πραμα απλουστατα γιατι δεν κινειται χρημα..δεν γινεται με ύφεση και 30% ανεργία να θες να εχεις πλεόνασμα για να σου δινουν λεφτα για να αποπληρωνεις τα παλιά χρεη, ετσι θα ολοκληρωθει η καταστροφη...

Δε γίνεται να επιστρέψουμε στο 2009 γιατί δεν είναι ίδιο το ανθρώπινο υλικό με το 2009.Αν δε μας δώσουν αυτά που θέλουμε τον πούλο.Απλά δε γίνεται.
 

gamiarits

Μέλος
Εγγρ.
24 Ιαν 2012
Μηνύματα
3.035
Like
2
Πόντοι
16
Δεν είναι ναζί οι Χ.Α.Αμα τους έβλεπε ο Χίτλερ θα τους έδερνε.Σιγά τους ναζί.Τέλος πάντων.

Μη τους εστελνε και κατευθειαν φουρνο;  :2funny:

URL]]
 

Kman2

Σπουδαίος
Εγγρ.
18 Ιουλ 2010
Μηνύματα
20.997
Κριτικές
1
Like
13.992
Πόντοι
2.606
Το να λέει κανείς οτι η Χ.Α. είναι ναζί είναι σα να υποστηρίζει οτι ο Χίτλερ σεβόταν τα τάγματα ασφαλείας στην Ελλάδα.Χρήσιμοι κάπως αλλά όχι και τίποτα σπουδαίοι ή αδιαμφισβήτητοι.
 

asia_fun

Μέλος
Εγγρ.
19 Νοε 2009
Μηνύματα
3.888
Κριτικές
1
Like
5
Πόντοι
16
ερχονται καλυτερες μερες για τη χωρα, τουλαχιστον σε κοινωνικο επιπεδο
πρωτα απ ολα ο συριζα ειτε μονος του κυβερνησει (ακομα καλυτερα) ειτε με το ποταμι
το μονο σιγουρο οτι θα περασει ολα τα κοινωνικα νομοσχεδια
(ιθαγενεια, προστασια μειονοτητων, γαμος ομοφυλοφιλων, ενισχυση συμφωνου συμβιωσης, διαχωρισμος εκκλησιας κρατους, και τοσα αλλα)
θα υπαρχει μια πληρη κοινωνικη φιλελευθεροποιηση
που τοσο εχει αναγκη η χωρα για να παει μπροστα (να παψει ο ελληνας να ζει για τη γνωμη του αλλου γι αυτον  :uglystupid:)
αυτα τα ακροδεξια κομπλεξ που μας εφεραν εδω  :idiot:
απο κοινωνικους νομους λοιπον η χωρα θα γινει σκανδιναυια
μονο και μονο γι αυτο ο συριζα πρεπει να κυβερνησει κανα χρονο
τωρα αν δε τα καταφερει στα οικονομικα και παραειναι κρατιστης
με λαφαζανηδες και στρατουληδες να τσυριζουν
φυσικα και θα πεσει αλλα
μικρο το κακο καθως διαφαινετε
οτι η μετεξελιξη της νδ
θα ειναι ενα κομμα που θα κανει κουμαντο η ντορα με τον κυριακο
και αρα θα γινει κεντρωα φιλελευθερη στροφη  :uglystupid:
και οι κοινωνικοι νομοι που θα ψηφιστουν απ το συριζα δεν θα αλλαξουν
στο νεο κομμα θα προσχωρησουν και πολλα ικανα στελεχη απο δραση, διμιουργια ξανα
φιλελευθερη συμμαχια
τοτε ειναι που θα γινει η φιλελευθεροποιηση της οικονομιας  :uglystupid:
σε αυτη τη νεα δημοκρατια δε θα εχουν φυσικα θεση
ακροδεξιοι οπως βοριδης, αδωνης, φαηλος

 

KYRMEDIOS

Μέλος
Εγγρ.
8 Ιαν 2013
Μηνύματα
2.767
Like
3
Πόντοι
16
ερχονται καλυτερες μερες για τη χωρα, τουλαχιστον σε κοινωνικο επιπεδο
πρωτα απ ολα ο συριζα ειτε μονος του κυβερνησει (ακομα καλυτερα) ειτε με το ποταμι
το μονο σιγουρο οτι θα περασει ολα τα κοινωνικα νομοσχεδια
(ιθαγενεια, προστασια μειονοτητων, γαμος ομοφυλοφιλων, ενισχυση συμφωνου συμβιωσης, διαχωρισμος εκκλησιας κρατους, και τοσα αλλα)
θα υπαρχει μια πληρη κοινωνικη φιλελευθεροποιηση
που τοσο εχει αναγκη η χωρα για να παει μπροστα (να παψει ο ελληνας να ζει για τη γνωμη του αλλου γι αυτον  :uglystupid:)
αυτα τα ακροδεξια κομπλεξ που μας εφεραν εδω  :idiot:
απο κοινωνικους νομους λοιπον η χωρα θα γινει σκανδιναυια
μονο και μονο γι αυτο ο συριζα πρεπει να κυβερνησει κανα χρονο
τωρα αν δε τα καταφερει στα οικονομικα και παραειναι κρατιστης
με λαφαζανηδες και στρατουληδες να τσυριζουν
φυσικα και θα πεσει αλλα
μικρο το κακο καθως διαφαινετε
οτι η μετεξελιξη της νδ
θα ειναι ενα κομμα που θα κανει κουμαντο η ντορα με τον κυριακο
και αρα θα γινει κεντρωα φιλελευθερη στροφη  :uglystupid:
και οι κοινωνικοι νομοι που θα ψηφιστουν απ το συριζα δεν θα αλλαξουν
στο νεο κομμα θα προσχωρησουν και πολλα ικανα στελεχη απο δραση, διμιουργια ξανα
φιλελευθερη συμμαχια
τοτε ειναι που θα γινει η φιλελευθεροποιηση της οικονομιας  :uglystupid:
σε αυτη τη νεα δημοκρατια δε θα εχουν φυσικα θεση
ακροδεξιοι οπως βοριδης, αδωνης, φαηλος

Το έχω προσέξει ότι μερικοί εδώ μέσα το ντουμανιάζετε πρωί πρωί ....  :grin:
 

Eisenfaust

Ανώτερος
Εγγρ.
11 Απρ 2011
Μηνύματα
1.217
Κριτικές
58
Like
2.597
Πόντοι
7.276
(ιθαγενεια, προστασια μειονοτητων, γαμος ομοφυλοφιλων, ενισχυση συμφωνου συμβιωσης, διαχωρισμος εκκλησιας κρατους, και τοσα αλλα)
θα υπαρχει μια πληρη κοινωνικη φιλελευθεροποιηση
που τοσο εχει αναγκη η χωρα για να παει μπροστα
Kαι αναρωτιόμουν τί κρατάει τη χώρα πίσω....
Το σύμφωνο συμβίωσης και η ιθαγένεια, και τα "ακροδεξιά κόμπλεξ"
Και όχι ότι εκτός από καφετέριες και σουβλατζίδικα δεν έχει τίποτα άλλο
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
152.517
Κριτικές
1
Like
30.281
Πόντοι
8.006
ερχονται καλυτερες μερες για τη χωρα, τουλαχιστον σε κοινωνικο επιπεδο
πρωτα απ ολα ο συριζα ειτε μονος του κυβερνησει (ακομα καλυτερα) ειτε με το ποταμι
το μονο σιγουρο οτι θα περασει ολα τα κοινωνικα νομοσχεδια
(ιθαγενεια, προστασια μειονοτητων, γαμος ομοφυλοφιλων, ενισχυση συμφωνου συμβιωσης, διαχωρισμος εκκλησιας κρατους, και τοσα αλλα)
θα υπαρχει μια πληρη κοινωνικη φιλελευθεροποιηση
που τοσο εχει αναγκη η χωρα για να παει μπροστα (να παψει ο ελληνας να ζει για τη γνωμη του αλλου γι αυτον  :uglystupid:)
αυτα τα ακροδεξια κομπλεξ που μας εφεραν εδω  :idiot:
απο κοινωνικους νομους λοιπον η χωρα θα γινει σκανδιναυια
μονο και μονο γι αυτο ο συριζα πρεπει να κυβερνησει κανα χρονο
τωρα αν δε τα καταφερει στα οικονομικα και παραειναι κρατιστης
με λαφαζανηδες και στρατουληδες να τσυριζουν
φυσικα και θα πεσει αλλα
μικρο το κακο καθως διαφαινετε
οτι η μετεξελιξη της νδ
θα ειναι ενα κομμα που θα κανει κουμαντο η ντορα με τον κυριακο
και αρα θα γινει κεντρωα φιλελευθερη στροφη  :uglystupid:
και οι κοινωνικοι νομοι που θα ψηφιστουν απ το συριζα δεν θα αλλαξουν
στο νεο κομμα θα προσχωρησουν και πολλα ικανα στελεχη απο δραση, διμιουργια ξανα
φιλελευθερη συμμαχια
τοτε ειναι που θα γινει η φιλελευθεροποιηση της οικονομιας  :uglystupid:
σε αυτη τη νεα δημοκρατια δε θα εχουν φυσικα θεση
ακροδεξιοι οπως βοριδης, αδωνης, φαηλος
Αυτος ψηφιζει.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom