Νέα

Τσίπρας-ΣΥ.ΡΙΖ.Α.

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Pradadevil
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 65K
  • Εμφανίσεις 1M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 4 άτομα (0 μέλη και 4 επισκέπτες)

''Καθαρή Έξοδος από τα μνημόνια τον Αύγουστο''

  • Καμία έξοδος τον Αύγουστο. Ο Τσίπρας πάλι μας δουλεύει!

    Ψήφοι: 149 63,9%
  • Θα είναι έξοδος αλλά θα βρωμάει! Δούλεμα δηλαδή αλλά εν μέρει!

    Ψήφοι: 41 17,6%
  • Θα είναι έξοδος και θα είναι και καθαρή! Λέει αλήθεια!

    Ψήφοι: 43 18,5%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    233

Walter White

Μέλος
Εγγρ.
14 Ιαν 2014
Μηνύματα
1.516
Like
0
Πόντοι
16

Θα μας πεις τίνος κλωνος ειμαι μωρή κότα;
 

tramountana

Σεβαστός
Εγγρ.
2 Φεβ 2010
Μηνύματα
76.755
Κριτικές
2
Like
2.714
Πόντοι
1.306
μηπως θες να εχεις τη χαρα του να ρουφιανευεις τους απεργους?????
και ναι απεργιες και καταληψεις

χαπάκη μου σε όλη μου την επαγγελματική ζωή δεν έκανα ούτε μια ώρα απεργία και για τον λόγο αυτό το βιβλιάριο ενσήμων μου δεν έχει ούτε ένα κενό από το 1984 και μετά ….

ότι προβλήματα είχα τα συζητούσα με τους υπεύθυνους της επιχείρησης και πάντα τα έλυνα στα πλαίσια των συζητήσεων και της αμοιβαίας κατανόησης…

ποιές απεργίες και ποιούς απεργούς ρε μαλάκα ?? αυτές που προκυρήσσονται στα χαρτιά από τους εργατοπατέρες (που δεν χάνουν τίποτε) και τις ακολουθούν κάτι λίγα θύματα σαν και σένα ?? εσείς είσαστε γνωστά βλήματα στην πιάτσα σας ξέρουν έτσι και αλλιώς όλοι….

και ποιές καταλήψεις ρε νούμερο ?? τις μοναδικές καταλήψεις που κάνετε είναι σε τίποτε σχολεία βάζοντας τους πιτσιρικάδες μπροστά για να αποφύγετε τον κίνδυνο να σας μπουζουριάζει ο εισαγγελέας…. αντε και να προγκήξετε και καμμιά γριά που πάει να ψωνίσει, αράζοντας έξω από τα μαγαζιά και κάνοντας σαματά καμμιά δεκαριά καμμένοι…
 

tramountana

Σεβαστός
Εγγρ.
2 Φεβ 2010
Μηνύματα
76.755
Κριτικές
2
Like
2.714
Πόντοι
1.306
ποιος ειναι ο τεμπελης με την κοτσιδα ρε που παει  για πρωθυπουργος????

ένας είναι ο τεμπέλης με την κοτσίδα που πάει για προωθυπουργός

αυτό το ηλίθιο υποκείμενο που λέγεται Αλέξης Τσίπρας ….

τεμπέλης γιατί δεν έχει κολλήσει ούτε ένα ένσημο στην ζωή του (όχι δηλαδή ότι έχουν κολλήσει πολλοί από τους άλλους) και αγράμματος διότι ο ίδιος παραδέχτηκε ότι στο πανεπιστήμιο αντέγραφε για να περάσει τα μαθήματα και το λύκειο το τελείωσε χαριστικά ως πρόεδρος του δεκαπενταμελούς (άλλη μαλακία αυτή) δίνοντας μάλιστα συνέντευξη στην οποία δήλωνε ότι θέλει να είναι χαλαρός και να πηγαίνει όποτε γουστάρει σχολείο (στην Παναγιωταρέα)…
 

Walter White

Μέλος
Εγγρ.
14 Ιαν 2014
Μηνύματα
1.516
Like
0
Πόντοι
16
ένας είναι ο τεμπέλης με την κοτσίδα που πάει για προωθυπουργός

αυτό το ηλίθιο υποκείμενο που λέγεται Αλέξης Τσίπρας ….

τεμπέλης γιατί δεν έχει κολλήσει ούτε ένα ένσημο στην ζωή του (όχι δηλαδή ότι έχουν κολλήσει πολλοί από τους άλλους) και αγράμματος διότι ο ίδιος παραδέχτηκε ότι στο πανεπιστήμιο αντέγραφε για να περάσει τα μαθήματα και το λύκειο το τελείωσε χαριστικά ως πρόεδρος του δεκαπενταμελούς (άλλη μαλακία αυτή) δίνοντας μάλιστα συνέντευξη στην οποία δήλωνε ότι θέλει να είναι χαλαρός και να πηγαίνει όποτε γουστάρει σχολείο (στην Παναγιωταρέα)…

Περαν των όσων παραδέχτηκε ο αμόρφωτος, πέρασε μαθήματα στο "πανεπιστήμιο" χωρίς καν να εμφανιστεί στην εξεταστική. Γύφτος και παράσιτο μια ζωή, όπως όλοι αυτοί που τον γλύφουνε
 

hippoaki

Μέλος
Εγγρ.
7 Απρ 2009
Μηνύματα
2.810
Κριτικές
1
Like
2
Πόντοι
16
ποιοι εισαστε οι "εσεις"; Προσδιορισέ το
το μεις παει στους απορους χαμηλομισθους χαμηλοσυνταξιουχος και εν γενει φτωχους με την ενοια οτι ζουμε κατω απο τα ορια της βασικης διαβιωσης
 

Walter White

Μέλος
Εγγρ.
14 Ιαν 2014
Μηνύματα
1.516
Like
0
Πόντοι
16
το μεις παει στους απορους χαμηλομισθους χαμηλοσυνταξιουχος και εν γενει φτωχους με την ενοια οτι ζουμε κατω απο τα ορια της βασικης διαβιωσης

Μάλιστα.

Και ποιος απο αυτους σε έθεσε εκπρόσωπό τους, ωστε να έχεις δικαίωμα να χρησιμοποιεις το "εμεις" αντί για το "εγώ";
 

hippoaki

Μέλος
Εγγρ.
7 Απρ 2009
Μηνύματα
2.810
Κριτικές
1
Like
2
Πόντοι
16
χαπάκη μου σε όλη μου την επαγγελματική ζωή δεν έκανα ούτε μια ώρα απεργία και για τον λόγο αυτό το βιβλιάριο ενσήμων μου δεν έχει ούτε ένα κενό από το 1984 και μετά ….

ότι προβλήματα είχα τα συζητούσα με τους υπεύθυνους της επιχείρησης και πάντα τα έλυνα στα πλαίσια των συζητήσεων και της αμοιβαίας κατανόησης…

ποιές απεργίες και ποιούς απεργούς ρε μαλάκα ?? αυτές που προκυρήσσονται στα χαρτιά από τους εργατοπατέρες (που δεν χάνουν τίποτε) και τις ακολουθούν κάτι λίγα θύματα σαν και σένα ?? εσείς είσαστε γνωστά βλήματα στην πιάτσα σας ξέρουν έτσι και αλλιώς όλοι….

και ποιές καταλήψεις ρε νούμερο ?? τις μοναδικές καταλήψεις που κάνετε είναι σε τίποτε σχολεία βάζοντας τους πιτσιρικάδες μπροστά για να αποφύγετε τον κίνδυνο να σας μπουζουριάζει ο εισαγγελέας…. αντε και να προγκήξετε και καμμιά γριά που πάει να ψωνίσει, αράζοντας έξω από τα μαγαζιά και κάνοντας σαματά καμμιά δεκαριά καμμένοι…

1ον δεν ξερω για σενα εγω ξερω οτι πλεον οι εργοδοτες και δινουν πολλυ χαμηλους μισθους που δεν μπορει πλεον καποιος να βιοποριστει, αλλα απειλουν κι ολας,
επισης εχουμε οργανωσει με το πρωην σωματειο μου 3 καταληψεις σε επιχειρησεις για την 27 νοεμβριου που η καθε επιχειρηση απασχολει πανω απο 100 εργαζομενους και τους δινει μισθους πεινας η μια εξ αυτων ειχε κανει και αιτηση για ασφαλιστικα μετρα και μαντεψε πηρε τα αρχιδια ολονων των αγωνιστων
 

hippoaki

Μέλος
Εγγρ.
7 Απρ 2009
Μηνύματα
2.810
Κριτικές
1
Like
2
Πόντοι
16
ένας είναι ο τεμπέλης με την κοτσίδα που πάει για προωθυπουργός

αυτό το ηλίθιο υποκείμενο που λέγεται Αλέξης Τσίπρας ….

τεμπέλης γιατί δεν έχει κολλήσει ούτε ένα ένσημο στην ζωή του (όχι δηλαδή ότι έχουν κολλήσει πολλοί από τους άλλους) και αγράμματος διότι ο ίδιος παραδέχτηκε ότι στο πανεπιστήμιο αντέγραφε για να περάσει τα μαθήματα και το λύκειο το τελείωσε χαριστικά ως πρόεδρος του δεκαπενταμελούς (άλλη μαλακία αυτή) δίνοντας μάλιστα συνέντευξη στην οποία δήλωνε ότι θέλει να είναι χαλαρός και να πηγαίνει όποτε γουστάρει σχολείο (στην Παναγιωταρέα)…

ενω ολοι οι αλλοι εχουν κολλησει ενσημο σαν και το σαμαρα και τον γαπ πολλα ενσημα ρε παιδι μου
η σαν το τζημερο που ουτε καν το πανεπιστημιο δεν εχει βγαλει και ειναι αποφοιτος δευτεροβαθμιας εκπαιδευσης
επισης ο τσιπρας περαν των ολων εχει βγαλει και το λυκειο αλλα και το πανεπιστημιο ολα τα αλλα ειναι λασπη
αυτο για το λυκειο που το εχει πει
οσο για το πανεπιστημιο ελα τωρα κανεις πλακα εδω ολοι οι φοιτητες εχουν αντιγραψει πας καλα
 

Walter White

Μέλος
Εγγρ.
14 Ιαν 2014
Μηνύματα
1.516
Like
0
Πόντοι
16
Αν αλλάξουμε το "εμεις" που πουλάει χωρις να εχει δικαιωμα ο χίπο, και το κάνουμε "εγω" - οι προτάσεις εχουν περισσότερο ενδιαφέρον

"γιατι εγώ δε μπορω να ζω με 400 ευρώ" ας πουμε.
 

gamiarits

Μέλος
Εγγρ.
24 Ιαν 2012
Μηνύματα
3.035
Like
2
Πόντοι
16
Λυσαξτε τσαουσες.
Απο το Μαρτη κυβερνηση της αριστερας! Ξυδακι...
Αυτη θα ειναι η πραγματικη μεταπολιτευση.
 

jhonny64

Σεβαστός
Εγγρ.
31 Μαρ 2007
Μηνύματα
67.517
Like
2.731
Πόντοι
1.306
εχουμε ηδη προγραμματισει και καταληψεις
και το μεροκαμματο πεινας το επιστρεφουμε στον εργοδοτη αυτος ομως τι θα κανει χωρις εμας
πως θα δουλεψει την επιχειρηση

λες να μην βρει;

ξερεις υπαρχουν και σοβαροι και εργατικοι ανθρωποι δεν ειναι ολοι τεμπεληδες και μπαχαλακηδες σαν μερικους  που το παιζουν αγωνιστες
 

caracortado

Μέλος
Εγγρ.
16 Ιαν 2012
Μηνύματα
2.783
Like
72
Πόντοι
16
Λυσαξτε τσαουσες.
Απο το Μαρτη κυβερνηση της αριστερας! Ξυδακι...
Αυτη θα ειναι η πραγματικη μεταπολιτευση.

....αριστεράς είπατε;  :grin: Θα συμμετέχει και η συντρόφισα Γιάννα;  :2funny:
 

tramountana

Σεβαστός
Εγγρ.
2 Φεβ 2010
Μηνύματα
76.755
Κριτικές
2
Like
2.714
Πόντοι
1.306
1ον δεν ξερω για σενα εγω ξερω οτι πλεον οι εργοδοτες και δινουν πολλυ χαμηλους μισθους που δεν μπορει πλεον καποιος να βιοποριστει, αλλα απειλουν κι ολας,
επισης εχουμε οργανωσει με το πρωην σωματειο μου 3 καταληψεις σε επιχειρησεις για την 27 νοεμβριου που η καθε επιχειρηση απασχολει πανω απο 100 εργαζομενους και τους δινει μισθους πεινας η μια εξ αυτων ειχε κανει και αιτηση για ασφαλιστικα μετρα και μαντεψε πηρε τα αρχιδια ολονων των αγωνιστων

τον μισθό τον ξέρεις πριν πιάσεις δουλειά…. δεν είναι δικαιολογία “μου δίνει λίγα” .. ας μην πήγαινες να πιάσεις δουλειά με τα λίγα και ας πήγαινες αλλού που δίνουν περισσότερα…

τι ακριβώς απειλούν ?? ότι δεν έχουν δουλειά και θα σε απολύσουν ?? έχουν κάθε δικαίωμα εφόσον σου δώσουν την νόμιμη αποζημίωση

τι καταλήψεις ?? θα μπείτε μέσα στις εγκαταστάσεις ή θα στηθείτε έξω από την πόρτα ?? γιατί μέσα στις εγκαταστάσεις θα φάτε το ξύλο της αρκούδας από τα ΜΑΤ που θα φωνάξει (και πολύ δίκαια) για να σας πετάξουν έξω…

έξω από την πόρτα μπορείτε να στηθείτε και να φωνάζετε… δεν επιτρέπεται να εμποδίσετε την είσοδο και ειδικά να αγγίξετε κανέναν που θέλει να μπεί μέσα… και όποιος θέλει να μπεί μπορεί να φωνάξει την αστυνομία να τον συνοδεύσει… και τότε να σας δώ αγωνισταράδες που την πέφτετε και βρίζετε γριές και ορμάτε δέκα δέκα σε έναν (καλή ώρα όπως τα χρυσά αυγά)…

και φυσικά το Ι4 το πήρες με μέσον… γιατί αν πραγματικά έχεις βροχικό άσθμα (τέτοιας βαρύτητας που να δικαιολογεί το Ι4) δεν θα μπορούσες να στέκεσαι με τις ώρες έξω από τις αυλόπορτες μέσα στο κρύο και με τον κίνδυνο να πέσουν χημικά  (έτσι λέει το κωλόχαρτο που πλήρωσες για να πάρεις τεμπέλη)
 

hippoaki

Μέλος
Εγγρ.
7 Απρ 2009
Μηνύματα
2.810
Κριτικές
1
Like
2
Πόντοι
16
....αριστεράς είπατε;  :grin: Θα συμμετέχει και η συντρόφισα Γιάννα;  :2funny:

γιατι κακο ειναι δηλαδη οτι συζηταει με μερκελ γιαννα η παει στο κομο η στο σεβ για να εκθεσει τις αποψεις και τα προβληματα της χωρας και του μνημονιου

η τους εταξε οτι θα τους την χαρησει αν γινει κυβερνηση????
 

Walter White

Μέλος
Εγγρ.
14 Ιαν 2014
Μηνύματα
1.516
Like
0
Πόντοι
16
εγω λεω για τον συντροφο τσιπρα πως περασε το λυκειο χαριστικα επειδη ηταν προεδροςς 15 μελους και στην τελικη τι το κακο λεει στο βιντεο???? αν στη τριτοβαθμια εκπαιδευση εχουμε το δικαιωμα να λειψουμε σε καποιοα ωρα που το κακο

επισης εσυ δεν σκουζεις και λες να επενδυσουμε τις γνωσεις και στα ταλεντα μας στον εαυτο μας ρε
επισης αλλα τα χρονια του ωναση και αλλα τα σημερινα χρονια και εμενα η γιαγια μου αποφοιτος δημοτικου ηταν απλα τα παλια χρονια δεν διναν βαρυτητα σε γνωσεις πλεον ομως για να βρεις μια δουλεια πρεπει να εχεις αναπτυξει προσοντα και αυτο γινεται με την αποφοιτηση απο καποιο πανεπιστημιο
οχι σαν το τζημερο που εγινε διευθυντης με απολυτηριο λυκειου
και ναι ολοι οι φοιτητες κανουν σκονακια ασε που μερικοι δεν το παραδεχονται

Κανεις οτι δεν καταλαβαινεις αλλα αυτο δεν αλλάζει το ότι ο αμορφωτος που εχετε για αρχηγό ουτε σχολείο πήγε ουτε και σπουδασε ποτέ.
 

jhonny64

Σεβαστός
Εγγρ.
31 Μαρ 2007
Μηνύματα
67.517
Like
2.731
Πόντοι
1.306
γιατι κακο ειναι δηλαδη οτι συζηταει με μερκελ γιαννα η παει στο κομο η στο σεβ για να εκθεσει τις αποψεις και τα προβληματα της χωρας και του μνημονιου

η τους εταξε οτι θα τους την χαρησει αν γινει κυβερνηση????

το καλο για εμας ειναι οτι δεν θα γινει κυβερνηση

το κακο για σας ειναι οτι σας εχουν γραμμενους ολοι αυτοι που αναφερεις
 

Walter White

Μέλος
Εγγρ.
14 Ιαν 2014
Μηνύματα
1.516
Like
0
Πόντοι
16
Μάλιστα.

Και ποιος απο αυτους σε έθεσε εκπρόσωπό τους, ωστε να έχεις δικαίωμα να χρησιμοποιεις το "εμεις" αντί για το "εγώ";

υπενθύμιση σε χίπο, επειδή ξεχασε να απαντήσει
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom