Νέα

Τραβέλια - γενική συζήτηση

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα giorgospapa
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 24K
  • Εμφανίσεις 5M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 26 άτομα (1 μέλη και 25 επισκέπτες)
Εγγρ.
3 Φεβ 2012
Μηνύματα
3.710
Κριτικές
30
Like
7.255
Πόντοι
3.886
Καλησπέρα στην ομάδα
Σκέφτομαι να πάω Elena sunrise τώρα που γυρισε μόνιμα Αθήνα
Αξίζει να πάω ή λέτε να το αποφύγω
Στην ραντεβού σκοπεύω να είμαι παθητικός
Ευχαριστώ πολύ
Αν πας πες μας φίλε γτ με ενδιαφέρει κ εμένα
 

Calico cat

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Ιουν 2022
Μηνύματα
1.337
Like
2.898
Πόντοι
456
Ρε δεν πατε καλα εδω μεσα ειναι καλα ν τ Κουμπας ενω κανεις 3 μερες ν βγαλεις ενα 100αρικο ..μπραβω σας ρε κουβαρνταδες ολοι
Συμφωνώ ότι κάποιες έχουν ξεφύγει. Η συγκεκριμένη τουλάχιστον είχε από παλιά πιο υψηλές τιμές ,δεν έγινε τώρα.

Κάποιοι μπορεί να τα έχουν και να τα δίνουν,το πρόβλημα είναι ότι πολλές που το είχαν στο 50ρικο ξαφνικά το πήγαν 100 κι 120 χωρίς να το αξίζουν ούτε εμφανισιακά ούτε σαν συμπεριφορά...
 

LePa7

Μέλος
Εγγρ.
27 Μαρ 2020
Μηνύματα
53
Like
68
Πόντοι
0
Συναγωνιστές καλησπερα! Κάποτε (πριν 10 χρ περίπου) είχα την τύχη να γνωρίσω από κοντά την Εύα Κουμαριανού όταν πέρασε από δίπλα μου την ώρα που έβγαινα από το αμάξι…
Προφανώς δεν ήταν κάτι το ουαου σε εμφάνιση αλλά ειναι «ιέρεια» του χώρου. Κανονίσαμε να ανέβω για ποτό σπίτι της καμια ώρα μετά ώστε να έκανε μπανιο αλλα τελικά μου το ακύρωσε. Εκ τότε έμεινα με την απορία.
Έχει κάποιος εμπειρία;
 

ΜΕΝΕΔΗΜΟΣ

Σπουδαίος
Εγγρ.
10 Μαρ 2014
Μηνύματα
6.379
Κριτικές
2
Like
5.550
Πόντοι
2.356
Συναγωνιστές καλησπερα! Κάποτε (πριν 10 χρ περίπου) είχα την τύχη να γνωρίσω από κοντά την Εύα Κουμαριανού όταν πέρασε από δίπλα μου την ώρα που έβγαινα από το αμάξι…
Προφανώς δεν ήταν κάτι το ουαου σε εμφάνιση αλλά ειναι «ιέρεια» του χώρου. Κανονίσαμε να ανέβω για ποτό σπίτι της καμια ώρα μετά ώστε να έκανε μπανιο αλλα τελικά μου το ακύρωσε. Εκ τότε έμεινα με την απορία.
Έχει κάποιος εμπειρία;
- Με αφορμή το σχόλιό σου θα ήθελα να πω τόσο σε εσένα όσο και σε άλλους φίλους ότι τα χρόνια περνάνε. Η Εύα, όπως όλοι οι άνθρωποι μεγαλώνουμε. Και εγώ την είχα πάρει στη Συγγρού, προ αμνημονεύτων ετών, ναι είχε σωματάρα και ήταν νομίζω 10 χρόνια νεότερη.
Ε δεν νομίζω ότι θα είναι το ίδιο σήμερα. Κάποια στιγμή την είδα στο δρόμο, στη Συγγρού.

- Ένα από τα κύρια χαρακτηριστικά πλέον, στον κόσμο των τρανς, με τον οποίο έχω πάψει εδώ και καιρό να ασχολούμαι (υπήρξα συστηματικός πελάτης τους) και δεν ξέρω αν "επιστρέψω" είναι ότι οι παλιές "αποχωρούν" από τον χώρο, είτε λόγω κόπωσης είτε λόγω ηλικίας είτε λόγω του κακού ανταγωνισμού (δεν θα επεκταθώ περισσότερο).

Για τις νέες που βγαίνουν στη δουλειά αυτή δεν έχω να πω κάτι. Κατευθύνονται ΑΥΣΤΗΡΑ και ΜΟΝΟ από το χρήμα και ΤΙΠΟΤΑ ΑΛΛΟ. Αγγαρεία κάνουν και αυτό κάνει μπαμ - για αυτό μετά από λίγο καιρό τα παρατάνε. Οι πελάτες των Τρανς είναι πολύ ιδιότροποι - και ελάχιστοι ψάχνουν ξεπέτες. Οι δε κριτικές εύκολα μπορούν να βγάλουν off κάποια η οποία είναι κακός επαγγλεματίας.

Αν παρατηρήσετε, στο κανεσεξ.gr έχουν βγει όλες οι ξένες - ενώ οι αγγελίες από ένα σημείο και μετά είναι σαν τα φύλλα της τράπουλας που παίζεις στα χέρια σου, ίδιες και ίδιες. Κάποιες μάλιστα βαριούνται τόσο πολύ που ούτε καν βγάζουν νέες φωτογραφίες. Για να μη μιλήσω για της Βραζιλιάνες και τις Βουλγάρες ή τις άλλες ξένες ραμολιμέντα που βγαίνουν αριστερά δεξιά.
Επειδή πολλοί τις έχουν πάρει χαμπάρι, η φτώχεια και το ότι είναι στα αζήτητα θα τις οδηγησει ξανά στη Συγγρού όπου περνάνε διάφοροι καυλωμένοι "της στιγμής" και ίσως από εκεί τσιμπήσουν κανα κορόιδο.
 
Τελευταία τροποποίηση:

Daeva2

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
30 Μαΐ 2021
Μηνύματα
392
Like
1.409
Πόντοι
201
"Για τις νέες που βγαίνουν στη δουλειά αυτή δεν έχω να πω κάτι. Κατευθύνονται ΑΥΣΤΗΡΑ και ΜΟΝΟ από το χρήμα και ΤΙΠΟΤΑ ΑΛΛΟ. Αγγαρεία κάνουν και αυτό κάνει μπαμ - για αυτό μετά από λίγο καιρό τα παρατάνε".

Και για ποιο άλλο λόγο θα έπρεπε να βγουν στη δουλειά δηλαδή; Για τη χαρά του αθλήματος;
 

salonikios86b

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
3 Σεπ 2011
Μηνύματα
250
Κριτικές
13
Like
656
Πόντοι
901
"Για τις νέες που βγαίνουν στη δουλειά αυτή δεν έχω να πω κάτι. Κατευθύνονται ΑΥΣΤΗΡΑ και ΜΟΝΟ από το χρήμα και ΤΙΠΟΤΑ ΑΛΛΟ. Αγγαρεία κάνουν και αυτό κάνει μπαμ - για αυτό μετά από λίγο καιρό τα παρατάνε".

Και για ποιο άλλο λόγο θα έπρεπε να βγουν στη δουλειά δηλαδή; Για τη χαρά του αθλήματος;
Εννοούσε μαλλον ότι δεν είναι επαγγελματίες αλλά αρπαχτρες.
 

Calico cat

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Ιουν 2022
Μηνύματα
1.337
Like
2.898
Πόντοι
456
Όλες το χρήμα κοιτάνε είτε είναι τρανς είτε γυναίκες εκ γενετής.

Οι τρανς που μεγαλώνουν όπως λέτε θέλουν την αρπαχτή γιατί πλέον το χάνουν το τραίνο και κάπως πρέπει να βγάλουν τα προς το ζην.

Η Κουμαριανού λογικό να είναι ξεπέτα γιατί πλέον κοντεύει τα 60 οπότε τα φορτηγά από πούτσες που έχει πάρει θέλουν σέρβις και πέταμα...Σκληρό αλλά αληθινό.

Ακόμα και τα στανταράκια που έχουμε μετά από κάποια χρόνια θα βαρεθούν-κουραστούν-σταματήσουν οπότε αναγκαστικά θα στραφούμε σε άλλες.

Το ζήτημα είναι οι καινούργιες να μη χρεώνουν τα κέρατα τους γιατί ακριβώς η ζήτηση διαμορφώνει την τιμή. Αν όλοι τις μποϊκοτάρουν-προσγειώσουν από νωρίς θα έχουμε και καλύτερα αποτελέσματα...
 

niceman

Μέλος
Εγγρ.
1 Οκτ 2007
Μηνύματα
422
Κριτικές
2
Like
72
Πόντοι
1
Ρε παιδια καλο μηνα λογο κιλοβατώρας αλλαξαν οι τιμες? τι γινεται ?
 

Calico cat

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Ιουν 2022
Μηνύματα
1.337
Like
2.898
Πόντοι
456
Καλό μήνα. Λόγω πονηριάς κυρίως αρχίζουν και χρεώνουν παραπάνω. Κάποιες,όχι όλες.

Στο χέρι μας είναι να προσγειωθούν. Δεν είσαι στη Μύκονο, στην Αθήνα είσαι. 50 άντε 60 είναι μια λογική τιμή όπως ήταν πάντα. Τα 100ρια είναι όταν έχεις και την ανάλογη εμφάνιση/εξυπηρέτηση.

Elena Sunrise ας πούμε φαίνεται πολύ τούμπανο άρα λογικό να χρεώνει παραπάνω.
 

niceman

Μέλος
Εγγρ.
1 Οκτ 2007
Μηνύματα
422
Κριτικές
2
Like
72
Πόντοι
1
Καλό μήνα. Λόγω πονηριάς κυρίως αρχίζουν και χρεώνουν παραπάνω. Κάποιες,όχι όλες.

Στο χέρι μας είναι να προσγειωθούν. Δεν είσαι στη Μύκονο, στην Αθήνα είσαι. 50 άντε 60 είναι μια λογική τιμή όπως ήταν πάντα. Τα 100ρια είναι όταν έχεις και την ανάλογη εμφάνιση/εξυπηρέτηση.

Elena Sunrise ας πούμε φαίνεται πολύ τούμπανο άρα λογικό να χρεώνει παραπάνω.
Βραζιλιανικο χθες ζήτησε για μισάωρο 150 που παμε
Η ανάρτηση συγχωνεύτηκε αυτόματα:

μας βλέπω στα Σινεμά παλι
 

Calico cat

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Ιουν 2022
Μηνύματα
1.337
Like
2.898
Πόντοι
456
Οι Βραζιλιάνες κάνουν τουρ φίλε μου οπότε λογικό να έχουν τέτοιες τιμές.

Είχα δώσει στη Gisele Bittencourt γύρω στα 150 για μια ωρίτσα ( δυο φορές μάλιστα) αλλά η τύπισσα είναι τούμπανο σε όλα .

Το ίδιο και η Bianca Hills...Τι να συγκρίνουμε τώρα....:hi:
 

diamantino

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
20 Ιουν 2018
Μηνύματα
819
Κριτικές
1
Like
1.698
Πόντοι
206
Οι Βραζιλιάνες κάνουν τουρ φίλε μου οπότε λογικό να έχουν τέτοιες τιμές.

Είχα δώσει στη Gisele Bittencourt γύρω στα 150 για μια ωρίτσα ( δυο φορές μάλιστα) αλλά η τύπισσα είναι τούμπανο σε όλα .

Το ίδιο και η Bianca Hills...Τι να συγκρίνουμε τώρα....:hi:
ναι ειχα δωσει και εγω παλιοτερα 150 ευρω ,ωστοσο απο τοτε μεχρι σημερα τα οικονομικα εχουν φτασει να ειναι μια καταστροφη..τωρα πλεον μονο θα κοιτω φοβαμαι..βαλε και 100 χλμ αποσταση που πρεπει να ταξιδεψω για Αθηνα..αχ Πουκετ με 1000μπατ ,25-28 ευρω δηλαδη,για 3 ωρες στο δωματιο και αν σας βαλω φωτογραφιες θα καταλαβετε για τι προκειται
 

diamantino

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
20 Ιουν 2018
Μηνύματα
819
Κριτικές
1
Like
1.698
Πόντοι
206
και η vivi carvalio εχει πολυ καλες κριτικες αλλα που λεφτα πλεον ...
 

salonikios86b

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
3 Σεπ 2011
Μηνύματα
250
Κριτικές
13
Like
656
Πόντοι
901
Η αλλη έπαιρνε 50 πήγε ένα μήνα στη Μύκονο γύρισε και ζητάει 150 και 200 για μια ώρα.... οι βραζιλιάνες που λέτε...ποιες είναι? 10-15? Αυτές έρχονται κάθε χρόνο κάθονται 1,2 μήνες και βγάζουν όσα δεν θα έβγαζαν πουθενα στον κόσμο... και απτις 15 πόσες είναι οι αρπαχτές και πόσες τιμάνε τα όσα παίρνουν? Μια Βιβή να σκάσουν το 150ρι και να νιώσουν ένα γαμησι να αξίζει... τα βλέπουν οι Ελληνίδες να σου και τα 100σταρια και αυτές για το μισάωρο παρακαλώ... αφού υπάρχουν πεινασμένοι που τα δίνουν δεν μπορεί να αλλάξει.
 

batraxomouris

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
26 Φεβ 2012
Μηνύματα
10.386
Κριτικές
5
Like
4.103
Πόντοι
606
Οσο βρησκουν λεφτα θα χρεωνουν ολοοι η αλλη θ κουτσοβολεβοντάι
 

ΜΕΝΕΔΗΜΟΣ

Σπουδαίος
Εγγρ.
10 Μαρ 2014
Μηνύματα
6.379
Κριτικές
2
Like
5.550
Πόντοι
2.356
"Για τις νέες που βγαίνουν στη δουλειά αυτή δεν έχω να πω κάτι. Κατευθύνονται ΑΥΣΤΗΡΑ και ΜΟΝΟ από το χρήμα και ΤΙΠΟΤΑ ΑΛΛΟ. Αγγαρεία κάνουν και αυτό κάνει μπαμ - για αυτό μετά από λίγο καιρό τα παρατάνε".

Και για ποιο άλλο λόγο θα έπρεπε να βγουν στη δουλειά δηλαδή; Για τη χαρά του αθλήματος;
- Καλημέρα. Άκουσε να δεις αγαπητέ μου συναγωνιστή και μέλος @Daeva2 ,

- Μάλλον πρέπει να είσαι ιδιαίτερα "νέος" στη θεματολογία και τη φιλοσοφία του "πελάτη των τρανς" και έχεις πολύ μικρή εμπειρία. Κατανοητό και απολύτως σεβαστό.

- Όταν ασκείς ένα επάγγελμα, ειδικά αυτό του ιερόδουλου, με τις όποιες ιδιαιτερότητες έχει αυτό το επάγγελμα, θα πρέπει πρωτίστως να σέβεσαι τον εαυτό σου και μετά τον πελάτη.

- Κανένας δεν είπε ότι θα πρέπει να εργάζονται από χόμπυ. Φυσικά όποιος εργάζεται ή οποίος παρέχει τις υπηρεσίες του πρέπει να πληρώνεται και πρέπει να πληρώνεται πολύ καλά.

- Αυτό που θέλω να πω είναι πολύ εύκολα κατανοητό - ας μην κάνουμε ότι δεν καταλαβαίνουμε - Νοηματικά αυτό που γράφω σημαίνει ότι δεν πρέπει να βλέπεις τον άλλον ξερά ως ένα 50ευρω. Ο λόγος που κάποιος επιλέγει το τρανς και όχι μια μούντζα είναι συγκεκριμένος. Ε ως επαγγελματίας τρανς τίμησέ τον αυτόν τον πελάτη. Αν θες να τον ξεπετάξεις για να χύσει στα μπαμ και να του πάρεις εύκολα το 50αρικο να ξέρεις ότι θα φας σκατά. Αυτό εν ολίγοις λέω.

- Ο λόγος λοιπόν, για να στο πω χύμα, που βγαίνουν στην πιάτσα οι νέες τρανς, σήμερα, οι πιο πολλές είναι καθαρά βιοποριστικός και στην εξίσωση ο παράγοντας ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΣΜΟΣ απουσιάζει σχεδόν προκλητικά και εις βάρος του πελάτη. Πολλές είναι εκείνες που τα έχουν ακούσει παραφουσκωμένα από άλλες και άλλους ότι θα βγάζουν εύκολα γρήγορα λεφτά από κορόιδα... Αυτό θέλω να πω. Και αυτό θα στο επιβεβαιώσουν και τα μηνύματα εδώ αν παρακολουθήσεις συστηματικά το φόρουμ.
Πλέον είναι τρανς επαγγελματίες στην συντριπτική τους πλειοψηφία δεν μπορούν να είναι καλοί επαγγελματίες. Δυστυχώς. Για πολλούς και διαφορετικούς λόγους.

Φυσικά ΔΕΝ φταίνε μόνο οι ίδιες. Είναι πολυπαραγοντικό το θέμα.

Τα σέβη μου.
 
Τελευταία τροποποίηση:

ΜΕΝΕΔΗΜΟΣ

Σπουδαίος
Εγγρ.
10 Μαρ 2014
Μηνύματα
6.379
Κριτικές
2
Like
5.550
Πόντοι
2.356
Ρε παιδια καλο μηνα λογο κιλοβατώρας αλλαξαν οι τιμες? τι γινεται ?
Πιστεύω, πέραν της πλάκας, τις όποιες αλλαγές θα τις καθορίσει η προσφορά και η ζήτηση. Σε αυτήν την εξίσωση σίγουρα εμπλέκεται και το κόστος της ενέργειας.
Η πορνεία είναι ένας "καθαρός" οικονομικός κλάδος και από της ουσίας, μαζί με το real estate σε μεγάλο βαθμό αποτελούν τους "δείκτες" κατά κάποιο τρόπο της ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΗΣ οικονομίας.
 
Εγγρ.
28 Μαΐ 2011
Μηνύματα
10.258
Κριτικές
7
Like
13.999
Πόντοι
3.936
- Ο λόγος λοιπόν, για να στο πω χύμα, που βγαίνουν στην πιάτσα οι νέες τρανς, σήμερα, οι πιο πολλές είναι καθαρά βιοποριστικός και στην εξίσωση ο παράγοντας ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΣΜΟΣ απουσιάζει σχεδόν προκλητικά και εις βάρος του πελάτη.

Αυτό ισχύει κυρίως για τις παλιές τρανς που τις πετούσαν στο δρόμο κ έτρωγαν κ ξύλο.

Οι νέες βγαίνουν για τον πλουτισμό κ το lifestyle που θα έχουν μέσα από τα κέρδη.
Πλέον είναι τρανς επαγγελματίες στην συντριπτική τους πλειοψηφία δεν μπορούν να είναι καλοί επαγγελματίες. Δυστυχώς. Για πολλούς και διαφορετικούς λόγους.

Φυσικά ΔΕΝ φταίνε μόνο οι ίδιες. Είναι πολυπαραγοντικό το θέμα.

Τα σέβη μου.


Γιατί δεν μπορούν;

Θες να μας το αναλύσεις λίγο.


Για παράδειγμα 3-4 Ελληνίδες που μου έρχονται στο μυαλό πως μπορούν κ είναι επαγγελματίες;
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom