Νέα

Τρανς Ραφαέλα: Πεινούσα και έκανα βίζιτες για να ζήσω, θέλω να ησυχάσω

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα patrick
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 50
  • Εμφανίσεις 10K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

kolanteros

Μέλος
Εγγρ.
21 Σεπ 2015
Μηνύματα
69
Like
0
Πόντοι
0
τυπε απαξιωνεις τον 60αρη τραβελο που δεν τον παιρνουν οι γαμιαδες του απο το χερι να τον γνωρισουν στην οικογενεια τους? :S :S :S

ρατσισμος κσι κατινια αυτη η ντροπη. ας δουμε την καλη πλευρα οτι αν τελικα βγει στο κλαρι και δουλευει κι ο ανδρας θα εχουν δυο μηνιατικα.  :rockon:
 

ΝΑΣΟΣ ΑΘΑΝΑΣΙΑΔΗΣ

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
26 Ιαν 2016
Μηνύματα
27.236
Κριτικές
49
Like
22.169
Πόντοι
24.596
τα τρανσακια ερωτευονται περιεργα και με λαθος τροπο. :S αν ομως δαγκωσουν λαμαρινα δινουν τα παντα. εκανα παρεα με ενα τρανσακι που με γουσταρε πολυ αλλα και με χαρτζιλικωνε.  :rolleyes:το κακο ηταν οτι ζηλευε που πηγαινα με γυναικες. δεν ηταν επαγγελματιας παντως.
τυπε απο που εβρισκε τα λεφτα και σε χαρτζιλικωνε? :think:
 

poppop

Μέγας
Εγγρ.
30 Ιουλ 2006
Μηνύματα
12.196
Κριτικές
13
Like
4.588
Πόντοι
4.765
τα τρανσακια ερωτευονται περιεργα και με λαθος τροπο. :S αν ομως δαγκωσουν λαμαρινα δινουν τα παντα. εκανα παρεα με ενα τρανσακι που με γουσταρε πολυ αλλα και με χαρτζιλικωνε.  :rolleyes:το κακο ηταν οτι ζηλευε που πηγαινα με γυναικες. δεν ηταν επαγγελματιας παντως.
τύπε στον ακουμπαγε καθόλου η μόνο εσύ?
 

kolanteros

Μέλος
Εγγρ.
21 Σεπ 2015
Μηνύματα
69
Like
0
Πόντοι
0
δεν ειχε και καμια περιουσια να ακουμπησει.  :grin: ψιλιαζομαι οτι ηθελε παρεουλα κι οποιος θελει παρεουλα σε τετοια θεματα ολο και ασημονει χερια για αγκαλιες. :erection:
οτι ειχε απο τους δικους της. επαιζε ομως σπιταρωνα.  :rockon:
 

kolanteros

Μέλος
Εγγρ.
21 Σεπ 2015
Μηνύματα
69
Like
0
Πόντοι
0
δεν μου τον ειχε φορμαρει. προφανως ζηλευε που δεν ηρθα ποτε πολυ κοντα της αλλα της φερομουν καλα και με γουσταρε. δεν της ελεγα ποτε οτι παω με γυναικες και δεν εβρισκε πατημα.  :S  στο κλαρινο παντως ηταν ασιγκρατητη η τιπισσα.  :wanker:
 

kolanteros

Μέλος
Εγγρ.
21 Σεπ 2015
Μηνύματα
69
Like
0
Πόντοι
0
εχω καταληξει οτι για να παει κομπλε μια σχεση με τρανσακι πρεπει να σου αρεσει πολυ κατι η πολλα πανω της.  :rockon: ας πουμε η ραφαελα δεν θα μου ταιριαζε αλλα αυτη που μου ειχε τυχει με ψιλοκαυλωνε.  :wanker:
 

kolanteros

Μέλος
Εγγρ.
21 Σεπ 2015
Μηνύματα
69
Like
0
Πόντοι
0
τωρα πως τα αλβανια μπορουν και τα χοντροπαιρνουν απο τις πορνες δεν ξερω. :S σιγουρα θα ειναι καποια αρχαια τεχνη που ξερουν μονο αυτοι.  :2funny: εμενα δεν μου πηγαινε καρδια κι αν μαλιστα εβγαινε κλαρι η τιπισσα θα ξενερονα. τωρα τι να πω.? αν τυχον εβγαινε η βγαινει τωρα δεν ξερω.
 

gavelos

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
9 Μαΐ 2016
Μηνύματα
1.737
Κριτικές
21
Like
655
Πόντοι
326
Από την ηλεκτρονική έκδοση του ΕΘΝΟΥΣ http://www.ethnos.gr/koinonia/arthro/peinousa_kai_ekana_bizites_gia_na_ziso_thelo
_na_isyxaso-64416904/]_na_isyxaso-64416904/[/url]

Εδώ και 34 χρόνια η Ραφαέλα δίνει κάθε βράδυ ραντεβού στη Συγγρού. «Δυστυχώς, είμαι εδώ, σταθερά, στο ίδιο σημείο».

Μεγάλωσε στην Κέρκυρα στο ίδρυμα όπου την εγκατέλειψε η μητέρα της. «Δεν γνώρισα μπαμπά. Αδέρφια δεν ξέρω, μπορεί και να έχω. Hταν πολύ δύσκολα τα παιδικά μου χρόνια, αλλά έτσι είναι η ζωή, συμβαίνει και στα καλύτερα σπίτια». Σε ηλικία 15 ετών έφυγε από το ίδρυμα όταν την ενημέρωσαν ότι δεν υπήρχε δυνατότητα να μένει άλλο εκεί. Hρθε στην Αθήνα κι εγκαταστάθηκε στο Ζάππειο.
Τα βράδια κοιμόταν στα παγκάκια. «Κι από εκεί εξελίχθηκα», λέει γελώντας με τη θλίψη ζωγραφισμένη στα μάτια της. «Δεν με παίρνανε σε δουλειά γιατί ήμουν πουσ...άκι. Πεινούσα, γουργούριζε η κοιλιά μου κι έκανα βίζιτες για να ζήσω. Εκείνη την εποχή ένα άτομο σαν εμένα ήταν πρόβλημα στην Αθήνα». Από τότε που πήγαινε στο Δημοτικό ήξερε ότι ένιωθε έλξη για τα αγόρια. «Δεν είχα μιλήσει σε κάποιον γι’ αυτό όσο ήμουν στο ίδρυμα γιατί δεν ένιωθα ότι κάτι ήταν λάθος. Το κατάλαβα όταν βγήκα έξω στην κοινωνία. Από τη συμπεριφορά του κόσμου είδα ότι είμαι κάτι άλλο».
Τριγυρνώντας στους δρόμους της Αθήνας η Ραφαέλα συνειδητοποίησε την ύπαρξη της θηλυκής της πλευράς. «Βασικά μου άρεσε να έλκονται από μένα τα αγόρια. Και για να συμβεί αυτό έπρεπε να έχω γυναικεία εικόνα». Τι έκανε; «Eβαψα το μαλλί μου ξανθό, άρχισα να χτυπάω ορμόνες και σύντομα μεγάλωσε το στήθος μου. Στα 18 μου χρόνια είχα μεταμορφωθεί σε κορίτσι. Μου άρεσε η εικόνα της γυναίκας που έβλεπα στον καθρέφτη. Ναι, είχα ολόξανθα μακριά μαλλιά και αληθινό στήθος». Ποτέ στη ζωή της δεν ένιωσε ερωτική έλξη για κορίτσι.
«Προφανώς έτσι γεννήθηκα». Πότε άρχισε να περνά καλά; «Δεν θυμάμαι κάτι τέτοιο. Υπήρχε άρνηση από την κοινωνία και πολύ μπούλινγκ παντού και για πολλά χρόνια. Θυμάμαι, το 1982, ήμουν τότε 20 χρονών, όταν καταλάβαιναν ότι είμαι τρανς, δεν μπορούσα να νοικιάσω σπίτι, να πάω σε καφετέρια. Hμασταν κάτι εξωπραγματικό, ξίνιζε η εικόνα μας. Oχι πως σήμερα δεν υπάρχει ρατσισμός, αλλά εντάξει την παλέψαμε». Παρότι τα πράγματα έχουν βελτιωθεί συγκριτικά με τις προηγούμενες δεκαετίες ακόμη και σήμερα η καθημερινότητα για τη ζωή μιας τρανς ενίοτε είναι αβάσταχτη. Είναι μια διαρκής μάχη με το στίγμα και τις διακρίσεις. Τι φοβάται; «Δεν φοβάμαι τίποτα. Εύχομαι να τελειώσει γρήγορα όλο αυτό». Τι θα ήθελες να κάνεις; «Να ησυχάσω, να μην υπάρχω. Με κούρασε η ζωή. Δεν θέλω πια. Ναι, είμαι δυναμική αλλά χόρτασα. Πέρασε το τρένο και το έχασα».
Τη ρωτάω αν έχει ερωτευτεί. «Πάντα ερωτευόμουν λάθος ανθρώπους. Αυτούς που δεν άξιζαν. Και με ερωτεύτηκαν άνθρωποι που τους κλώτσαγα. Εχω μετανιώσει. Αλλά ήμουν ανώριμη». Αυτό που στενοχωρεί περισσότερο τη Ραφαέλα είναι ότι οι άνθρωποι δεν έχουν την παιδεία ώστε να κατανοήσουν ότι κάποιοι άλλοι έχουν διαφορετική σεξουαλικότητα από το κοινώς αποδεκτό. «Δεν είμαι διαφορετικός άνθρωπος, όπως προσπαθεί η κοινωνία να πιστέψει. Δεν ανήκω σε αυτούς, αλλά είμαι ακριβώς ίδια με αυτούς. Και ξέρεις ποιο είναι το λάθος; Στα 30 χρόνια που δουλεύω εδώ στη Συγγρού, οι περισσότεροι πελάτες έρχονται να πηδ...ούν μαζί μου. Είναι παντρεμένοι με παιδιά και στο δωμάτιο μαζί μου γίνονται σιχαμένοι. Οταν τελειώσουν θέλουν να φύγουν πρώτοι για να μην τους δουν, μου λένε. Ντρέπονται. Επιστρέφουν σπίτι τους και φιλάνε τα παιδιά τους. Την ημέρα, αυτοί είναι οι καλοί άνθρωποι για την κοινωνία, ενώ εγώ είμαι το απόβρασμα».
τωρα που θα βγαλει βιβλιο θα λυσει το οικονομικο της πρόβλημα γιατι στη πιατσα δεν πιανει η μπογια της...προσεχως στις εκδοσεις πατακη
 

Nikol

Μέλος
Εγγρ.
16 Ιουν 2016
Μηνύματα
123
Like
274
Πόντοι
21
Ο Ελληνας εχει γεννηθει για να κρινει τα παντα εκτος απο το τομαρι του
Καποιοι απο εσας οσο κ να μη θελετε να το διαπιστωσετε ειστε αξιοι της μοιρας σας κ της κρισης σας!!
Κοιταξτε καποια στιγμη τι υπαρχει διπλα σας κ τι ακριβως ειναι αυτο κ αφηστε την κριση γιαυτους π εχουν αποψεις εμπεριστατωμενες και με ουσια!
Τραβελος ο ενας
60αρα ο αλλος
Πως μιλατε ετσι; ποιοι νομιζετε οτι ειστε κ ποιος σας δινει το δικαιωμα να κρινετε ετσι ανθρωπους πισω απο την ψευτομαγκια του πληκτρολογιου;
Κακομοιρια σε ολο το μεγαλειο
Ορμηξτε τωρα... να με φατε... αλλα ετσι ειναι οσο κ να κραξετε!!!!
 

ΝΑΣΟΣ ΑΘΑΝΑΣΙΑΔΗΣ

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
26 Ιαν 2016
Μηνύματα
27.236
Κριτικές
49
Like
22.169
Πόντοι
24.596
Ο Ελληνας εχει γεννηθει για να κρινει τα παντα εκτος απο το τομαρι του
Καποιοι απο εσας οσο κ να μη θελετε να το διαπιστωσετε ειστε αξιοι της μοιρας σας κ της κρισης σας!!
Κοιταξτε καποια στιγμη τι υπαρχει διπλα σας κ τι ακριβως ειναι αυτο κ αφηστε την κριση γιαυτους π εχουν αποψεις εμπεριστατωμενες και με ουσια!
Τραβελος ο ενας
60αρα ο αλλος
Πως μιλατε ετσι; ποιοι νομιζετε οτι ειστε κ ποιος σας δινει το δικαιωμα να κρινετε ετσι ανθρωπους πισω απο την ψευτομαγκια του πληκτρολογιου;
Κακομοιρια σε ολο το μεγαλειο
Ορμηξτε τωρα... να με φατε... αλλα ετσι ειναι οσο κ να κραξετε!!!!
ωραια,εξηγησε μας εμπεριστατωμενα και με ουσια γιατι ο αλλος εκδιδοταν,πεινουσε λεει,συσσιτια δεν εχει ο δημος του? :think:
 

kolanteros

Μέλος
Εγγρ.
21 Σεπ 2015
Μηνύματα
69
Like
0
Πόντοι
0
γιατι να σε φανε ρε φιλαρακι.?  :uglystupid: και ποιος σου ειπε οτι ολοι κατηγορουν τα τρανσακια.?
 

kolanteros

Μέλος
Εγγρ.
21 Σεπ 2015
Μηνύματα
69
Like
0
Πόντοι
0
ωραια,εξηγησε μας εμπεριστατωμενα και με ουσια γιατι ο αλλος εκδιδοταν,πεινουσε λεει,συσσιτια δεν εχει ο δημος του? :think:


ενταξει τωρα κι εσυ ρε νασο. με σισιτια θα την βγαλουν.?  :uglystupid: απλως θα μπορουσαν να δουλεψουνε καπου. ευκαιριες παντα υπαρχουν και τα τρανσακια δεν εχουν καποιο μιονεκτημα. σωστος νικολετακι.?
 

Nikol

Μέλος
Εγγρ.
16 Ιουν 2016
Μηνύματα
123
Like
274
Πόντοι
21
ωραια,εξηγησε μας εμπεριστατωμενα και με ουσια γιατι ο αλλος εκδιδοταν,πεινουσε λεει,συσσιτια δεν εχει ο δημος του? :think:
Τωρα σοβαρα το ρωτας αυτο;;;
Εκεινη την εποχη αν καποιος ηθελε να εργαστει οπως ακριβως ηταν μπορουσε;;
Και γιατι να απευθυνθει στα συσσιτια;;;
Για καποιους το να προσπαθησεις να βγαλεις μονος/μονη τα προς το ζην ειναι πολυ σημαντικο! Σου δινει αξια κ δυναμη αυτο! Γιατι να επαναπαυθεις σε μια κατασταση στασιμη;;;
Η κοινωνια το κρατος δεν εδινε τοτε τη δυνατοτητα σε καμμια τρανς γυναικα να καταφερει κατι διαφορετικο κ το ξερουμε ολοι αυτο
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom