Νέα

Τραγικό τροχαίο στο Μοσχάτο: ΙΧ σκότωσε πεζή μητέρα με το παιδί της

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα agios69
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 153
  • Εμφανίσεις 7K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

nick9x

Μέγας
Εγγρ.
24 Ιουλ 2007
Μηνύματα
2.411
Κριτικές
14
Like
3.423
Πόντοι
4.895
Μπορεί να ήταν αυτόπτης μάρτυρας, οπότε και καλά θα έκανε να δώσει κατάθεση.
Σε κάθε περίπτωση οι ποδηλάτες το έχουν παραξηλώσει όταν παραβιάζουν κόκκινα,  στόπ, κινούνται πάνω στα πεζοδρόμια και έχουν γραμμένο τον κ.ο.κ.
Οκ, καταλαβαίνω ότι δεν είναι εύκολο να σταματήσεις απόλυτα το Ποδήλατο αλλά οι δρόμοι δεν είναι ποδηλατοδρόμιο. Είναι για όλους.
 

nick9x

Μέγας
Εγγρ.
24 Ιουλ 2007
Μηνύματα
2.411
Κριτικές
14
Like
3.423
Πόντοι
4.895
Μαζί γράφαμε, sorry
 

gusmx5

Μέλος
Εγγρ.
6 Ιαν 2007
Μηνύματα
3.138
Κριτικές
6
Like
61
Πόντοι
16
ελα ντε , ποια μερα θα πατησω κανεναν
τους βλεπω σε παραλιακη , βουλιαγμενης , συγγρου , κηφισο  :s&m_1:
αγνοια κινδυνου και μαλακια στον εγκεφαλο  :jerking:
Μαλακα ειναι ζωα μιλαμε!!!στην ποσειδωνος με το ποδηλατο και τα αμαξια μαλιοκουβαρα διπλα τους!αντι να πανε απο τον ποδηλατοδρομο που ξεκιναει απο φλοισβο και παει μεχρι γλυφαδα!!!Εγω οποτε εκανα ποδηλατο απο κει πηγαινα...μαλακας ειμαι να με σκοτωσουν?
 

deuka75

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
15 Αυγ 2011
Μηνύματα
6.599
Κριτικές
16
Like
123
Πόντοι
356
γαμημένοι ποδηλάτες  :2on1: :2on1: :2on1:

δεν αργει η στιγμη που θα περασω κατω απο το αυτοκινητο καποιον απο αυτους και θα τον κανω ενα με το σκελετο


Μαλακιστήρια, νομίζουν ότι είναι σε παιδική χαρά, στ' αρχίδια τους όλα. Από πάνω από τους  μαλάκες έπρεπε να περάσει, την πλήρωσε η γυναίκα και το παιδάκι τζάμπα και άδικα.
 

BLONDTTTT

Μέλος
Εγγρ.
21 Ιουλ 2011
Μηνύματα
15
Κριτικές
1
Like
0
Πόντοι
0
+1000

Πιο ωραιο παντως θα ναι αν πετυχεις καμμια 30ρια μαζεμενους
Καλά, εσείς είστε μεγάλοι άντρες...
Να ρωτήσω, η κοιλιά πού έχει φτάσει και τρέφετε τέτοιο μίσος ΓΙΑ ΟΛΟΥΣ ΤΟΥΣ ΠΟΔΗΛΑΤΕΣ;
'Η μήπως είστε του..."ντόπα, γυμναστήριο, αλλά δεν μπορώ να τρέξω ούτε να γαμήσω. Αλλά δεν πειράζει, αφού έτσι και αλλιώς ΕΓΩ ΠΛΗΡΩΝΩ."
Υ.Γ.: Τα ποδήλατα κυκλοφορούν ΝΟΜΙΜΩΣ ΣΤΟΥΣ ΔΡΟΜΟΥΣ, μάθετε να συνυπάρχετε ζώα, που απειλείτε κιόλας, κάφροι.
 

deuka75

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
15 Αυγ 2011
Μηνύματα
6.599
Κριτικές
16
Like
123
Πόντοι
356
Τύπε βρίζε όσο θέλεις, όταν θα περάσει νταλίκα και θα κάνουν σπλατς σαν βατραχάκια εμείς θα γελάμε.

Και τι νόμιμα ρε καραμήτρο, έχει η ποσειδώνος ποδηλατόδρομο; 
 

alpula

Τιμημένος
Εγγρ.
25 Οκτ 2005
Μηνύματα
15.214
Κριτικές
41
Like
25.603
Πόντοι
17.470
Καλά, εσείς είστε μεγάλοι άντρες...
Να ρωτήσω, η κοιλιά πού έχει φτάσει και τρέφετε τέτοιο μίσος ΓΙΑ ΟΛΟΥΣ ΤΟΥΣ ΠΟΔΗΛΑΤΕΣ;
'Η μήπως είστε του..."ντόπα, γυμναστήριο, αλλά δεν μπορώ να τρέξω ούτε να γαμήσω. Αλλά δεν πειράζει, αφού έτσι και αλλιώς ΕΓΩ ΠΛΗΡΩΝΩ."
Υ.Γ.: Τα ποδήλατα κυκλοφορούν ΝΟΜΙΜΩΣ ΣΤΟΥΣ ΔΡΟΜΟΥΣ, μάθετε να συνυπάρχετε ζώα, που απειλείτε κιόλας, κάφροι.
εγω που δεν απειλησα,να σου πω οτι οι ποδηλατες δεν σεβονται καν τα σηματα&τα φαναρια,πανε μπουλουκι και περνανε με τσαμπουκα,βγαζουν τον εναλλακτικο τροπο μετακινησης με κομπλεξισμο
 

deuka75

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
15 Αυγ 2011
Μηνύματα
6.599
Κριτικές
16
Like
123
Πόντοι
356

kolpos75

Σεβαστός
Εγγρ.
19 Σεπ 2006
Μηνύματα
4.035
Like
4.369
Πόντοι
1.706
και μόλις κατάλαβαν τι μαλακία είχαν κάνει...και ο κόσμος άρχισε να τους κράζει...την έκαναν με ελαφρά πηδηματάκια...ούτε καν κατέβηκαν από τα ποδήλατα...

Συγνώμη, θες να πεις έγινε αυτό το φοβερό ατύχημα και δεν κατέβηκαν καν από τα ποδήλατα., δεν έδωσαν πρώτες βοήθειες και απλά εξαφανίστηκαν.
 

ΜΕΝΕΔΗΜΟΣ

Σπουδαίος
Εγγρ.
10 Μαρ 2014
Μηνύματα
6.379
Κριτικές
2
Like
5.548
Πόντοι
2.356
ΛΟΙΠΟΝ. Το διάβασα και εγώ στις ειδήσεις και σοκαρίστηκα.

Άκουσα ότι προσπάθησε να αποφύγει ποδηλάτες που πήγαν να περάσουν κάθετα το δρόμο...

Δεν γνωρίζω ποιός φταίει ακριβώς κλπ. Πάντως όποιος κυκλοφορεί με ποδήλατο στους δρόμους της Αθήνας είναι εν ΔΥΝΑΜΕΙ ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΤΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΤΟΥ ΟΣΟ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ.

ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ, ας καταλάβουν οι ποδηλάτες ότι ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ καμία υποδομή στην Ελλάδα για να κυκλοφορούν. Τους έβλεπα χθες στη παραλιακή... αποτελούν μεγάλο πρόβλημα


Φυσικά φταίει και ο οδηγός. Λόγω ταχύτητα ή καθυστερημένς - λανθασμένης αντίδρασης.

Αλλά οι ποδηλάτες εν γένει στο δρόμο είναι επικίνδυνοι. Όσοι οδηγούν αυτοκίνητο το γνωρίζουν.

Μακάρι να είχαμε ποδηλατόδρομουςνα παίρναμε όλοι ποδήλατα. δεν έχουμε όμως.
 

kolpos75

Σεβαστός
Εγγρ.
19 Σεπ 2006
Μηνύματα
4.035
Like
4.369
Πόντοι
1.706
Πολύ σωστά όλα όσα λες.

Επιπλέον και τα ποδήλατα θεωρούνται τροχόφορά.

Άλλο το ποδήλατο με τα υδραυλικά δισκόφρενα και τις αναρτήσεις  και άλλο αυτά με τά φθαρμένα παπουτσάκια στα φρένα.  Ανάλογα ισχύουν και για τους ποδηλάτες τους.  

Αυτά τα άτομα που κάνουν βόλτες στην παραλιακή κάτι σαββατόβραδα που όλοι βγαίνουν έξω να διασκεδάσουν είναι αντίκοινωνικοί και επικίνδυνοι.   Ίσως μετά αυτό το τραγικό ατύχημα κάποια πράγματα ν αλλάξουν.
 

deuka75

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
15 Αυγ 2011
Μηνύματα
6.599
Κριτικές
16
Like
123
Πόντοι
356
Το θέμα είναι ότι για να ζήσουν τα ζωάδια, που την έκαναν με ελαφρά πηδηματάκια μετά το ατύχημα οι ξεφτιλισμένοι, σκοτώθηκε το παιδάκι.

Τα μαλακιστήρια που το θεωρούν cool να κάνουν ποδηλατάδα στην Ποσειδώνος που με την πρώτη στραβή θα σκοτωθούν 3-4 για την πάρτη τους, να τους σταματούν και να τους βάζουν το ποδήλατο στον κώλο.
 

Επιρρεπής

Ανώτατος
Εγγρ.
11 Ιουν 2014
Μηνύματα
4.058
Κριτικές
52
Like
16.743
Πόντοι
10.686
Πολύ σωστά όλα όσα λες.

Επιπλέον και τα ποδήλατα θεωρούνται τροχόφορά.

Άλλο το ποδήλατο με τα υδραυλικά δισκόφρενα και τις αναρτήσεις  και άλλο αυτά με τά φθαρμένα παπουτσάκια στα φρένα.  Ανάλογα ισχύουν και για τους ποδηλάτες τους.  

Αυτά τα άτομα που κάνουν βόλτες στην παραλιακή κάτι σαββατόβραδα που όλοι βγαίνουν έξω να διασκεδάσουν είναι αντίκοινωνικοί και επικίνδυνοι.   Ίσως μετά αυτό το τραγικό ατύχημα κάποια πράγματα ν αλλάξουν.
Γιατί πρέπει ρε γμτ να συμβεί κάτι τραγικό,για να ξεκινήσει η μακρόχρονη διαδικασία-συζήτηση για το πού-πώς-πότε θα διορθωθεί μια εξαρχής στρεβλή κατάσταση,και δεν μπορούμε σ'αυτήν τη ρημαδοχώρα να οργανώσουμε κάτι σωστά στην αφετηρία του; :headbang:  :headbang:
(Η μεγάλη τραγωδία είναι για το επιζών παιδί...  :'( ).
 

nick9x

Μέγας
Εγγρ.
24 Ιουλ 2007
Μηνύματα
2.411
Κριτικές
14
Like
3.423
Πόντοι
4.895
Καλά, εσείς είστε μεγάλοι άντρες...
Να ρωτήσω, η κοιλιά πού έχει φτάσει και τρέφετε τέτοιο μίσος ΓΙΑ ΟΛΟΥΣ ΤΟΥΣ ΠΟΔΗΛΑΤΕΣ;
'Η μήπως είστε του..."ντόπα, γυμναστήριο, αλλά δεν μπορώ να τρέξω ούτε να γαμήσω. Αλλά δεν πειράζει, αφού έτσι και αλλιώς ΕΓΩ ΠΛΗΡΩΝΩ."
Υ.Γ.: Τα ποδήλατα κυκλοφορούν ΝΟΜΙΜΩΣ ΣΤΟΥΣ ΔΡΟΜΟΥΣ, μάθετε να συνυπάρχετε ζώα, που απειλείτε κιόλας, κάφροι.
Νόμιμα είναι όταν συνοδεύονται από όχημα συνοδείας και τηρούν τον κ.ο.κ
Αν προορίζονται για ατομική μετακινηση θα πρέπει να φέρουν μέχρι και πινακίδες κυκλοφορίας (το ξέρω τραβηγμένο αλλά έτσι προβλεπόταν). Καταργήθηκε απο το 2007.
Όμως αυτό δεν σημαίνει οτι δεν πρέπει να τηρούν τον κ.ο.κ. ως οχήματα.
 

ΜΕΝΕΔΗΜΟΣ

Σπουδαίος
Εγγρ.
10 Μαρ 2014
Μηνύματα
6.379
Κριτικές
2
Like
5.548
Πόντοι
2.356
Πολύ σωστά όλα όσα λες.

Επιπλέον και τα ποδήλατα θεωρούνται τροχόφορά.

Άλλο το ποδήλατο με τα υδραυλικά δισκόφρενα και τις αναρτήσεις  και άλλο αυτά με τά φθαρμένα παπουτσάκια στα φρένα.  Ανάλογα ισχύουν και για τους ποδηλάτες τους.  

Αυτά τα άτομα που κάνουν βόλτες στην παραλιακή κάτι σαββατόβραδα που όλοι βγαίνουν έξω να διασκεδάσουν είναι αντίκοινωνικοί και επικίνδυνοι.   Ίσως μετά αυτό το τραγικό ατύχημα κάποια πράγματα ν αλλάξουν.

Έτσι!
 

maximilian

Μέλος
Εγγρ.
25 Σεπ 2009
Μηνύματα
1.643
Like
30
Πόντοι
16
Καλά, εσείς είστε μεγάλοι άντρες...
Να ρωτήσω, η κοιλιά πού έχει φτάσει και τρέφετε τέτοιο μίσος ΓΙΑ ΟΛΟΥΣ ΤΟΥΣ ΠΟΔΗΛΑΤΕΣ;
'Η μήπως είστε του..."ντόπα, γυμναστήριο, αλλά δεν μπορώ να τρέξω ούτε να γαμήσω. Αλλά δεν πειράζει, αφού έτσι και αλλιώς ΕΓΩ ΠΛΗΡΩΝΩ."
Υ.Γ.: Τα ποδήλατα κυκλοφορούν ΝΟΜΙΜΩΣ ΣΤΟΥΣ ΔΡΟΜΟΥΣ, μάθετε να συνυπάρχετε ζώα, που απειλείτε κιόλας, κάφροι.

Παλικάρι καλή είναι η ποδηλασία σαν άσκηση αλλά όταν κάνεις ποδήλατο σε δημόσιους δρόμους οφείλεις να σέβεσαι ορισμένους κανόνες:

-Δεν περνάς με κόκκινο
-Δεν περνάς με STOP
-Απαγορεύεται ρητά να πηγαίνουν δύο ποδηλάτες δίπλα-δίπλα και να κλείνουν ολόκληρη λωρίδα
-Δεν κάνεις αναστροφή όπου και όποτε σου γουστάρει
-Κάθεσαι σπίτι σου άμα έχει 8 μποφόρ αέρα γιατί πας βάρκα γιαλό και αργά ή γρήγορα θα προκαλέσεις ατύχημα
-Δεν προσπαθείς να περάσεις λεωφορείο σε στάση γιατί ανά πάσα στιγμή μπορεί να ξεκινήσει και εσύ να μείνεις στην αριστερή λωρίδα σα μαλάκας 
-Δεν ανεβαίνεις όποτε γουστάρεις σε πεζοδρόμια γιατί εκεί περπατάνε παιδάκια.
-Δεν περνάς από αριστερά  αυτοκίνητα σταματημένα σε φανάρι γιατί σε λίγο θα ξεκινήσουν και θα είσαι πάλι στη μέση σα μαλάκας με 25 χλμ/ώρα.
-Δεν κατουράς όπου να ναι!!

Και και άλλο. Όσοι μαλάκες έχουν βάσεις για ποδήλατα δεμένες στο πορτ μπαγκάζ όταν δεν μεταφέρουν ποδήλατα να τις βγάζουν γιατί είναι δημόσιος κίνδυνος!
 

bihtis

Μέλος
Εγγρ.
8 Ιαν 2010
Μηνύματα
1.706
Κριτικές
7
Like
382
Πόντοι
36
Τα τροχαία είναι μάστιγα...κρίμα πάλι για το τραγικό γεγονός..στην Ελλάδα είναι ακόμα χειρότερα..χαμηλή παιδεία οδηγών και κακή νοοτροπία ..κάκιστοι δρόμοι και απουσία του κράτους...κάποιος θα πρέπει να είναι αυτόπτης μάρτυρας για να πει ποιος έφταιγε.. το κακό όμως έγινε.. Εγώ είμαι χρόνια μοτοσικλετιστής και είναι θαύμα που είμαι ακόμα αρτιμελής..
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom