Νέα

Τωρα εισαι τρεντυ. Στα 90ζ ησουν παπακι, φλαι και αλητεια!

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα -
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 63
  • Εμφανίσεις 4K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

antifa

Σπουδαίος
Εγγρ.
15 Αυγ 2008
Μηνύματα
340
Κριτικές
23
Like
374
Πόντοι
2.272
Θυμάμαι ακόμα το πρώτο μου γαμησι στο Φυλής 35, ένα παρακμιακό μπουρδέλο με μια έμπειρη 35αρα 40αρα Ελληνίδα, που αν την έβλεπα τώρα θα έτρεχα να φύγω... :grin: Το παράβολο ήταν 3000 δραχμές. Θυμάμαι και τη στιχομυθία καθώς περίμενα με ένα φίλο και συμμαθητή. Ρώτησα την τσατσά αν μπορώ να πάω τουαλέτα, μου λέει χοντρό ή ψιλό, της λέω ψιλό και μου δείχνει το νιπτήρα του δωματίου... Καλτ επικ  :heavymetalbig:
Νοσταλγησα τώρα...
 

thalasolikos37

Μέλος
Εγγρ.
16 Φεβ 2017
Μηνύματα
386
Κριτικές
3
Like
755
Πόντοι
81
Ακριβώς έτσι.Εγώ μόνο στο γήπεδο πήγαινα,και μπουρδελότσαρκες.Όταν έγινε το "ντου" από τις Ρωσίδες κάπου τέλη 1991 με 2000-3000δρχ γάμαγες θεές.Τα μωρά που είχαν έρθει τότε δεν τα βλέπουμε πλέον.Ίσως σε περιοδικά με μοντέλα.Και κάποιοι μαλάκες πλακονόντουσαν να δείξουν πόσο άντρες ήταν και στο σπίτι τράβαγαν μαλακια.
μάλιστα το γήπεδο ήταν σταθερά Κυριακή μεσημέρι αν θυμάμαι καλά 15:00 ή 16:00  όλα τα παιχνίδια :think:  :think:
 

Jimmy Jim

Μέλος
Εγγρ.
7 Ιαν 2014
Μηνύματα
3.385
Like
121
Πόντοι
16
τα 80 πιο παρθενα και φρεσκα...στα 90 μας ειχε ξεβλαχεψει ο κωστοπουλος και ηταν πολυ δηθεν...
στα πολυ θετικα ?η εισβολη του ανατολικου μπλοκ που στης γυναικες βοηθησε να γαμησει μουναρα και ο καθε πικραμενος...

μην μπαχαλεύεις σου είπε ο μήτσος
 

james tiberius kirk

Σεβαστός
Εγγρ.
4 Φεβ 2013
Μηνύματα
3.412
Κριτικές
5
Like
5.534
Πόντοι
1.056
Αξεχαστα χρονια πουλαγα την ψυχη μου  στον διαολο να γυρισα παλι πισω

Ημουν μεσα της πουτανας
Metallica - Fade to Black Live in Nea Smyrni (27-6-1993)

Ζηλεύω τύπε...
1993, η χρονιά που ξεκίνησαν να έρχονται πολύ μεγάλα ονόματα για συναυλίες.
Θυμάμαι εκείνη τη χρονιά Guns n Roses, Elton John, Metallica, Scorpions, Cure.
 

james tiberius kirk

Σεβαστός
Εγγρ.
4 Φεβ 2013
Μηνύματα
3.412
Κριτικές
5
Like
5.534
Πόντοι
1.056
Θυμάμαι ακόμα το πρώτο μου γαμησι στο Φυλής 35, ένα παρακμιακό μπουρδέλο με μια έμπειρη 35αρα 40αρα Ελληνίδα, που αν την έβλεπα τώρα θα έτρεχα να φύγω... :grin: Το παράβολο ήταν 3000 δραχμές. Θυμάμαι και τη στιχομυθία καθώς περίμενα με ένα φίλο και συμμαθητή. Ρώτησα την τσατσά αν μπορώ να πάω τουαλέτα, μου λέει χοντρό ή ψιλό, της λέω ψιλό και μου δείχνει το νιπτήρα του δωματίου... Καλτ επικ  :heavymetalbig:
Νοσταλγησα τώρα...
Κι εμένα το πρώτο μου γαμήσι με Ελληνίδα εργαζόμενη, είχα τρελό άγχος μην μου τύχει κανένα μπάζο, αλλά τελικά ήταν μια γυναίκα εμφανίσιμη και με πολύ απαλό δέρμα, που ακόμα το θυμάμαι...
 

ΛΗΞΙΑΡΧΟΣ...

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
2 Μαΐ 2016
Μηνύματα
6.035
Κριτικές
39
Like
15.336
Πόντοι
24.346
Ζηλεύω τύπε...
1993, η χρονιά που ξεκίνησαν να έρχονται πολύ μεγάλα ονόματα για συναυλίες.
Θυμάμαι εκείνη τη χρονιά Guns n Roses, Elton John, Metallica, Scorpions, Cure.
Το 81 είχε έρθει Ν. Φιλαδέλφεια  ο Γκάλαχερ (πολύ μικρός για να κατεβώ Αθήνα), και το 88 οι Iron Maiden στο ίδιο γήπεδο (εκεί πήγα). Στο αλσάκι πίσω από το γήπεδο το ξύλο της αρκούδας μεταξύ Αθηναίων και Θεσσαλονικιών.
 

james tiberius kirk

Σεβαστός
Εγγρ.
4 Φεβ 2013
Μηνύματα
3.412
Κριτικές
5
Like
5.534
Πόντοι
1.056
Οπωσδήποτε είχαν γίνει σπουδαίες συναυλίες και πριν το 1993: Rory, Police, Deep Purple, Amnesty International, Scorpions και φυσικά οι τεράστιοι PINK FLOYD το 1989 στο ΟΑΚΑ.
Μετά το 1990 ομως ξεκίνησε να υπάρχει σταθερή ροή μεγάλων ονομάτων.
 

rantanplangr30

Σπουδαίος
Εγγρ.
28 Σεπ 2013
Μηνύματα
3.906
Κριτικές
38
Like
4.941
Πόντοι
2.696
μάλιστα το γήπεδο ήταν σταθερά Κυριακή μεσημέρι αν θυμάμαι καλά 15:00 ή 16:00  όλα τα παιχνίδια :think:  :think:

Ναι τότε σπάνια γινόταν βράδυ κάποιο παιχνίδι.Κυρίως για Ευρωπαϊκή διοργάνωση.Τα άλλα μεσημέρια.Είχα φάει κρύα και βροχές στη Φιλαδέλφεια...Ωραία χρόνια όμως.
 

Rapturee

Μέλος
Εγγρ.
18 Αυγ 2012
Μηνύματα
446
Like
254
Πόντοι
21
και ο προεδρος στο 15μελες γαμουσε το καλυτερο μουνι του σχολειου, ετσι ηταν το εθιμο !

Ο προεδρος τους 15μελους εχει καταστρέψει την ελλαδα ολοκληρωτικά τυπε, και αφησε 100 ατομα να παν στην αλλη διασταση :thubsdown:
 

qertq

Μέλος
Εγγρ.
17 Ιουλ 2011
Μηνύματα
2.507
Κριτικές
1
Like
246
Πόντοι
36

ρε τυπε που τα θυμηθηκες αυτα ?????? Τι μου θυμησες Αμπελοκηποι σιτυ πουκλαδικο,τεχνικο,γενικο,γυμνασιο να κατεβαινουμε για ντου και πετροπολεμο στους φλωρους του μαρασλειου.
Πετροπολεμο με τους σκιναδες στο λιμανι στο γκυζι ντου μαζι με τα πανκια στους καρεκλαδες. Απιστευετες εποχες.

Πορεια με την μεγαλες καταληψεις πετροπολεμος
πορεια 17 Νοεμβρη μετα πετροπολεμος στην πρεσβεια τα κουμουνια να φυλανε την πορεια τους  οι αναρχες να κανουν επεισοδια
γαμισετα απιστευτες εποχες.
τοτε η Αθηνα ειχε τουλαχιστον 10 Rock club και τουλαχιστον 2 dark gothik  etc ...ειχε και τα φλωρικα αυτοκινηση κτλ κτλ .

Ολες οι κραγμενες αδερφες που τωρα ακουνε ελληνικα τοτε κρυβοντουσαν μην φανε ξυλιγκι τι πανταζης και μαλακιες τι μακρο και πουστιες τι παεγκυ ζηνα μου λες και πρασινα αλογα τι ταμτα και τα αρχιδια μας κουνιουνται τι Νινο και στον δινω.

οι γκομενες τοτε ηταν ακομα στην αρχη τις μαλακιας τους τις απελευθερωσης πρωτου να αρχισουν να τους περνουν ολους ,
ηταν εποχες που μπορουσες να την πεσεις σε γκομενα στο ξεκαρφωτο και σου καθοτανε αμα γουσταρε .
ουτε γνωστοι ουτε ποιος εισαι γιατι ο κοσμος ηταν πιο απλος δεν ειχε το μυαλο του στην μαλακια.

θυμαμαι ειχα fly μαυρο αβρυλια DR.  marteens παλεστηνιακο  και παει λεγοντας .

Για την ιστορια ....
Τα fly τα ξεκινησαν οι παοκτζηδες και τα φορουσαν αναποδα. Για το λογο γεμιζανε τα τριγωνα που ειχε το fly με αμμο. Γιαυτο εβλεπες κατι ζωα να τρωνε στην πλατη και στα πλευρα δοκαρια απο οικοδομες και δεν καταλαβαιναν τιποτα. τους καρφωναν με τα κατσαβιδια και ηταν ακομα ορθιοι και δεν εβλεπες αιμα τιποτα...ζωα μιλαμε

θυμαμαι μετα το γηπεδο στην κηφησιας αφου ειχε τελειωσει  στην πεφτανε καποιοι για να σου παρουν τα αρβυλια η το fly  η το κασκολ .

τις πορειες  παναθηναικου απο αλεξανδρας για οακα τις πορειες ολυμπιακου απο πειραια με το τραινο για οακα αστα να πανε πολλη ξυλο ..

αστ ανα πανε  τι μου θυμησες
Αμα ελεγες οτι αγαπας την χωρα σου ησουνα φασιστας του κερατα. Γιαυτο μας πανε γαμιοντας τωρα.
Πληρωνουμε τον ψευτοκουμουνισμο του τοτε


δες το κλιπ εδω και θα καταλαβεις γιατι βγηκε


Λαμογιες παντα υπηρχαν απλα δεν ειχε παρει τοσο πολλη αερα το μυαλο του κοσμου οπως τωρα.Τωρα ο κοσμος χαζεψε πολλη ρε παιδι μου . Εκλεισε τις τραπεζες ο τσιπρας τον ψηφισανε τους εβαλε φορους που ειπε οτι δεν θα βαλει τον ψηφησανε καηκανε τα ζωα θα τον ξαναψηφησουνε.......................

οχι πως τοτε με τον μαλακα τον παπαντρεου δεν ειχαμε τα ιδια  μωρα τα ιδια ειχαμε απλα ειχαμε παχιες αγελαδες γιατι ειχαμε δραχμη  και εκοβε χρημα που μονο στην Ελλαδα ειχε αξια . Ερχονταν οι Γερμανοι και κανανε τσαμπα διακοπες τσαμπα πινανε τσαπμα γαμουσανε  και παει λςγοντας.
ειχαμε και την ισοτιμια
185.76 δραχμες το 1 μαρκο
560.56 δραχμες η 1 λιρα αγγλιας
780 δραχμες η 1 λιρα κυπρου
350 δραχμες 1 δολαριο και παει λεγοντας .... και το γαμιση επεφτε κανονικα,απλα ειχε πιο πολλη κοσμο γιατι ηταν ολα τσαμπα
Μας δινανε δανειο και μας γαμουσαν για 10 χρονια...
Τι δανεια μας εδωσε οι τοτε ΕΟΚ τι μετα  τα πακετα Ντελορ  τι με το μετρο τι με τα λιμανια τι να θυμηθω πλεον στα σαραντα μου
οι πασοκαρα τα γαμισε ολα τους γαμισε την μανα
και τωρα εχουμε τον ΣΥΡΙΖΑ ΠΑΣΟΚ να τα γαμισι και αυτος ολα
τσαμπα την βγαζανε  και τα κουμουνια το 2015 με τον ΣΥΡΙΖΑ θελανε να ξαναφερουμε την δραχμη να μας γαμανε πιο φτηνα οι φασιστες ....
 

ggg777

Μέλος
Εγγρ.
29 Μαΐ 2008
Μηνύματα
631
Κριτικές
2
Like
276
Πόντοι
26
Τη χούφτα του γαμούσε,όπως οι περισσότεροι "γόηδες".Οι χαζογκόμενες τότε ψήφιζαν τους ωραίους λες και θα τα έφτιαχναν μαζί τους.Και αν τα έφτιαχνε κάποια ήταν μόνο για να τον μοστράρει στις φίλες της.Οι περισσότερες,το 98%,αποφοιτούσαν από το σχολείο παρθένες.Δεν είναι όπως τώρα που στα 16 τον έχουν φάει.
Σωστός!!!
 

DmtrsxXx

Γλομπεάρχης
Εγγρ.
5 Αυγ 2010
Μηνύματα
11.154
Κριτικές
496
Like
62.095
Πόντοι
39.662
θυμαμαι ειχα fly μαυρο αβρυλια DR.  marteens παλεστηνιακο  και παει λεγοντας .

εγω τυπε ημουνα σκληρος καριολης φορουσα βερμαχτ ....


τωρα βεβαια μεγαλωσα σοβαρεσα και φοραω εσπαντριγες
 

Συνημμένα

  • DSCN4548[1]1_350x350.jpg
    DSCN4548[1]1_350x350.jpg
    19,1 KB · Εμφανίσεις: 26
  • 87.jpg
    87.jpg
    169,1 KB · Εμφανίσεις: 56

DmtrsxXx

Γλομπεάρχης
Εγγρ.
5 Αυγ 2010
Μηνύματα
11.154
Κριτικές
496
Like
62.095
Πόντοι
39.662
Τη χούφτα του γαμούσε,όπως οι περισσότεροι "γόηδες".Οι χαζογκόμενες τότε ψήφιζαν τους ωραίους λες και θα τα έφτιαχναν μαζί τους.Και αν τα έφτιαχνε κάποια ήταν μόνο για να τον μοστράρει στις φίλες της.Οι περισσότερες,το 98%,αποφοιτούσαν από το σχολείο παρθένες.Δεν είναι όπως τώρα που στα 16 τον έχουν φάει.

κανεις λαθος τυπε..
ο προεδρος γαμουσε αβερτα οποια ηθελε, ειδικα στις καταληψεις χανονταν πολλες παρθενιες.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom