Νέα

Το τραπεζικο μας σύστημα!

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα stam_90
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 215
  • Εμφανίσεις 12K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Ποια τράπεζα χρησιμοποιειτε?(καταθέσεις,πιστωτικές,κλπ)

  • Alpha bank

    Ψήφοι: 14 21,2%
  • Εθνικη

    Ψήφοι: 14 21,2%
  • Eurobank

    Ψήφοι: 15 22,7%
  • Τράπεζα Πειραιως

    Ψήφοι: 7 10,6%
  • Marfin

    Ψήφοι: 4 6,1%
  • Αλλη

    Ψήφοι: 12 18,2%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    66
OP
OP
stam_90

stam_90

Τιμημένος
Εγγρ.
8 Οκτ 2009
Μηνύματα
36.095
Κριτικές
158
Like
450
Πόντοι
2.046

george234

Μέλος
Εγγρ.
6 Σεπ 2008
Μηνύματα
3.102
Like
1
Πόντοι
16
Η Εurobank ενταξει το ξερει ολος ο κοσμος τι καριολια ειναι, η Citibank θα προσθεσω επισης ( Ευτυχως απο οτι φαινεται τα μαζευουν σιγα σιγα) αλλα για την Κυπρου πρωτη φορα ακουω, γιατι?

Απο alpha, εθνικη ειμαι σε γενικες γραμμες ευχαριστημενος (παρεμπιπτόντως το καταστημα στον αγιο δημητριο της Alpha ειναι λες και ειναι δημοσιο, ολοι τα ξυνουν, ας τους μαζεψει καποιος)
 

Provios

Μέλος
Εγγρ.
19 Φεβ 2008
Μηνύματα
488
Κριτικές
1
Like
3
Πόντοι
1
Eπαυξάνω στο "αδίστακτο" της eurobank. Mραβιλίκι από την 1η μέρα της καθυστέρησης. (Ειδικά πριν απο 2ετία, που έδιναν fashion τα εισπρακτικά τους).
Καμμία αντίληψη της συνολικής εικόνας του πελάτη, καμμία ενδοεταιρική συνεργασία είτε συνεννόηση μεταξύ τμημάτων της, άκερδα εν τέλει αδιαπραγμάτευτη πολιτική επι παντώς, Βλεπ. ημιμάθεια του retail............
Προφανώς μεγάλοι στόχοι αναρτημένοι, σε "πρόσφατα" κολεγιακά στελέχοι .........
 

Provios

Μέλος
Εγγρ.
19 Φεβ 2008
Μηνύματα
488
Κριτικές
1
Like
3
Πόντοι
1
george234.....
έχεις δίκιο απόλυτο ! Ξέχασα βλέπεις την Citibank ..........
 

planitarhis

Μέλος
Εγγρ.
21 Φεβ 2008
Μηνύματα
80
Κριτικές
3
Like
0
Πόντοι
0
Το καλό είναι οτι γλυτώσαμε από τα μεσημεριανά τηλέφωνα για απόκτηση πιστωτικής κάρτας  :rockon: :rockon: :rockon:
Πάντως η Εurobank στο τηλεοπτικό σποτ της μας λέει ότι είναι για να μας βοηθάει ...    :jerking: :jerking: :jerking:
 

asus09

Σπουδαίος
Εγγρ.
24 Φεβ 2010
Μηνύματα
751
Κριτικές
10
Like
652
Πόντοι
2.357
Εγώ συνεργαζόμουν με Eurobank, Πειραιώς & Citibank. Κάτοχος για πολλά χρόνια πιστωτικών καρτών τους. Χρησιμοποιούσα πολύ τις κάρτες, πλήρωνα πάντα στην ώρα μου, γενικά ήμουν ένας καλός πελάτης για πάνω απο 10 χρόνια. Τα όρια των καρτών μου ανέβαιναν συνέχεια, με αποτέλεσμα να έχω φτάσει συνολικά το ποσόν των 100.000 ευρώ περίπου. (όριο σε όλες τις κάρτες). Εδώ και δύο χρόνια έχουν ακυρωθεί όλες, αφού σταμάτησα να τις πληρώνω. Πρίν γίνει αυτό βέβαια τις ξέσκισα με αγορές και αναλήψεις μετρητών. Η Eurobank εκτός από ένα εξώδικο και κάποια τηλέφωνα στο πρώτο 6μηνο δεν έχει ασχοληθεί μαζί μου. Οι άλλες δύο συνεχίζουν να με πέρνουν τηλέφωνα για διακανονισμό του χρέους με εκπτώσεις στο κεφάλαιο έως και 70% και χάρίζουν τους τόκους. Η απάντηση που πέρνουν μόνιμα είναι οτι αδυνατώ να πληρώσω.
Επειδή δεν έχω τίποτα στο ονομά μου, και επειδή οι συμβάσεις των πιστωτικών καρτών σου δίνουν χρήματα καλή τι πίστη, δεν μπορούν να κάνουν κάτι για να εισπράξουν..... Αν κάποιος λοιπόν, δεν έχει περιουσιακά στοιχεία και δεν τον ενδιαφέρει αν θα μπεί Τειρεσία,  :knockinb: :zfuck: :fuck2:      ΓΑΜΗΣΤΕ ΤΟΥΣ!!!!!!
Δεν μπορούν να σας κάνουν τίποτα παραπάνω....
 

nikos278

Μέλος
Εγγρ.
8 Δεκ 2007
Μηνύματα
5.078
Κριτικές
3
Like
10
Πόντοι
66
ρε μαγκες για να μην ανοιξω νεο θεμα εχω μια ερωτηση που μου προεκυψε το απογευμα
εγω μια οικονομικη διαφωνια γυρω στα 10.000 με μια εταιρια(οχι φυσικο προσωπο)την οποια για διαφορους λογους λογιστικους πιο πολυ μαζι με τον λογιστη μου την τραβαω δικαστικα γιατι υπαρχει τελος παντων ενα θεμα.
η εταιρια εμαθα σημερα οτι βαρεσε κανονι(πτωχευση)επειδη δεν εχω προλαβει να μιλησω με το λογιστη η το δικηγορο μου να φανταστω οτι αυτο το διακαστηριο παυει να υφισταται ετσι δεν ειναι?
 

planitarhis

Μέλος
Εγγρ.
21 Φεβ 2008
Μηνύματα
80
Κριτικές
3
Like
0
Πόντοι
0
πρέπει να ορισθεί κάποιος δικηγόρος να την εκπροσωπήσει ως εκκαθαριστής ...  φέξε μου και γλίστρησα  :jerking: :jerking: :jerking: 
 

forest

Ανώτερος
Εγγρ.
19 Ιαν 2006
Μηνύματα
3.992
Κριτικές
38
Like
451
Πόντοι
6.055
Η ελλαδα γεματη ΚΛΕΦΤΕΣ ΚΑΙ ΑΠΑΤΕΩΝΕΣ,οι τραπεζιτες ΟΜΩΣ ΠΑΓΚΟΣΜΙΟΙ ΚΛΕΦΤΕΣ ΚΑΙ ΑΠΑΤΕΩΝΕΣ,ΚΑΙ ΠΛΕΩΝ ΩΣ ΠΑΓΚΟΣΜΙΑ ΕΞΟΥΣΙΑ,κανουν τα παιχνιδια τους και τις ΔΟΥΛΕΙΕΣ ΤΟΥΣ με τροπους που βλαπτουν τις κοινωνιες και τους πολιτες του κοσμου ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΕΝΑ ΣΥΝΘΗΜΑ ΠΟΥ ΟΛΟΥΣ ΜΑΣ ΕΝΩΝΕΙ ΤΡΑΠΕΖΙΤΕΣ ΚΛΕΦΤΕΣ,ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΟΙ ΔΟΛΟΦΟΝΟΙ
 

yumyum

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
22 Σεπ 2009
Μηνύματα
54
Κριτικές
10
Like
123
Πόντοι
290
ρε μαγκες για να μην ανοιξω νεο θεμα εχω μια ερωτηση που μου προεκυψε το απογευμα
εγω μια οικονομικη διαφωνια γυρω στα 10.000 με μια εταιρια(οχι φυσικο προσωπο)την οποια για διαφορους λογους λογιστικους πιο πολυ μαζι με τον λογιστη μου την τραβαω δικαστικα γιατι υπαρχει τελος παντων ενα θεμα.
η εταιρια εμαθα σημερα οτι βαρεσε κανονι(πτωχευση)επειδη δεν εχω προλαβει να μιλησω με το λογιστη η το δικηγορο μου να φανταστω οτι αυτο το διακαστηριο παυει να υφισταται ετσι δεν ειναι?

Δεν θελω να σε απογοητευσω αλλα κατα πασα πιθανοτητα τα εχεις χασει.
Μην ξεχνας οτι ασχετα με το ποσο παντα εξοφλουναι πρωτα τα χρεη του δημοσιου.
ΙΚΑ εφορια κτλ.
 

polemistis

Μέλος
Εγγρ.
18 Νοε 2006
Μηνύματα
1.162
Like
6
Πόντοι
16
Εγώ πάντος μιά χαρά γελάω... Το ίδιο είχε κάνει και φίλος πρίν από μένα και εκτός τον Τειρεσία δεν έγινε τίποτα άλλο....

Νομίζω ότι αυτό ισχύει αν δεν αποδειχθεί δόλος στις πράξεις σου. Αλλά δεν είμαι νομικός να σου πω σίγουρα.
 

asus09

Σπουδαίος
Εγγρ.
24 Φεβ 2010
Μηνύματα
751
Κριτικές
10
Like
652
Πόντοι
2.357
Νομίζω ότι αυτό ισχύει αν δεν αποδειχθεί δόλος στις πράξεις σου. Αλλά δεν είμαι νομικός να σου πω σίγουρα.

Να στο εξηγήσω με απλά λόγια όπως μου το είπε ο φίλος που το έκανε πρίν από μένα αλλά και ο δικηγόρος μου που ρώτησα. Αν διαβάσεις τη σύμβαση, δεν είναι κάτι που ζητάς εσύ από την τράπεζα όπως ένα καταναλωτικό δάνειο. Βάση κάποιων κριτηρίων η τράπεζα σε εμπιστεύεται και σου δίνει την κάρτα, ορίζοντας κάποιο όριο καλή τη πίστη ότι θα τα πληρώσεις. Γι' αυτό και δεν μπορούν να σου κάνουν τίποτα πέρα από Τειρεσία. Σήμερα μάλιστα με ξαναπήραν από Σιτι και με ρώτησαν αν έχει αλλάξει κάτι και μπορώ να πληρώσω με μείωση του κεφαλαίου μέχρι και 80% και χάρισμα οι τόκοι σε τρείς δόσεις....
 

GIORGOSK

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
14 Σεπ 2005
Μηνύματα
6.516
Κριτικές
4
Like
1.766
Πόντοι
266
Εγώ συνεργαζόμουν με Eurobank, Πειραιώς & Citibank. Κάτοχος για πολλά χρόνια πιστωτικών καρτών τους. Χρησιμοποιούσα πολύ τις κάρτες, πλήρωνα πάντα στην ώρα μου, γενικά ήμουν ένας καλός πελάτης για πάνω απο 10 χρόνια. Τα όρια των καρτών μου ανέβαιναν συνέχεια, με αποτέλεσμα να έχω φτάσει συνολικά το ποσόν των 100.000 ευρώ περίπου. (όριο σε όλες τις κάρτες). Εδώ και δύο χρόνια έχουν ακυρωθεί όλες, αφού σταμάτησα να τις πληρώνω. Πρίν γίνει αυτό βέβαια τις ξέσκισα με αγορές και αναλήψεις μετρητών. Η Eurobank εκτός από ένα εξώδικο και κάποια τηλέφωνα στο πρώτο 6μηνο δεν έχει ασχοληθεί μαζί μου. Οι άλλες δύο συνεχίζουν να με πέρνουν τηλέφωνα για διακανονισμό του χρέους με εκπτώσεις στο κεφάλαιο έως και 70% και χάρίζουν τους τόκους. Η απάντηση που πέρνουν μόνιμα είναι οτι αδυνατώ να πληρώσω.
Επειδή δεν έχω τίποτα στο ονομά μου, και επειδή οι συμβάσεις των πιστωτικών καρτών σου δίνουν χρήματα καλή τι πίστη, δεν μπορούν να κάνουν κάτι για να εισπράξουν..... Αν κάποιος λοιπόν, δεν έχει περιουσιακά στοιχεία και δεν τον ενδιαφέρει αν θα μπεί Τειρεσία,  :knockinb: :zfuck: :fuck2:       ΓΑΜΗΣΤΕ ΤΟΥΣ!!!!!!
Δεν μπορούν να σας κάνουν τίποτα παραπάνω....
επικίνδυνη αλλά και σύγχρονος αισιόδοξη η προτροπή σου  :grin:
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom