Νέα

Το success story του καφέ Mikel..

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα nickpie2008
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 1K
  • Εμφανίσεις 65K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Ποια η γνωμη σας για τα καφε Mikel

  • Μουφα

    Ψήφοι: 76 14,2%
  • Γαμιστερά

    Ψήφοι: 13 2,4%
  • Αντιγραφη των Starbucks

    Ψήφοι: 24 4,5%
  • Μόδα ειναι θα περασει

    Ψήφοι: 165 30,8%
  • Μεγαλε παιρνω καφε με 1ευρω στη γειτονια μου

    Ψήφοι: 70 13,1%
  • Μας εχουν πρήξει τα @ρχιδια

    Ψήφοι: 111 20,7%
  • Εχουν κορυφαιο καφε

    Ψήφοι: 28 5,2%
  • ΔΓ/ΔΑ

    Ψήφοι: 48 9,0%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    535

n.aleftantos

Μέλος
Εγγρ.
28 Ιουλ 2010
Μηνύματα
4.967
Κριτικές
2
Like
305
Πόντοι
36
Δεν υπαρχει περιπτωση να κανεις σε ενα χρονο αποσβεση , κατι μαλακια εχουν κανει , στα αποτελεσματα τους δειχνει οτι δουλευουν με 98% μεικτο κερδος ... :jerking: και κοκαινη να πουλαγαν δεν θα ειχαν τετοιο ποσοστο ....μαγειρεμενα ειναι ...
ηθελε να ανοιξει ενας φιλος μου πριν ενα χρονο σε κεντρικο σημειο της θεσ/νικης(τελικα το ανοιξε αλλος)και στο γραφειο που πηγε συμφωνα με την μελετη που του κανανε οι συμβουλοι θα επρεπε να πουλα 4500 καφες ημηρεσιως για να κανει αποσβεσει στην αρχη και σε στη συνεχεια ενα ανεκτο κερδος
 

Ολλανδός

Μέλος
Εγγρ.
12 Δεκ 2012
Μηνύματα
7.971
Like
9
Πόντοι
66
ηθελε να ανοιξει ενας φιλος μου πριν ενα χρονο σε κεντρικο σημειο της θεσ/νικης(τελικα το ανοιξε αλλος)και στο γραφειο που πηγε συμφωνα με την μελετη που του κανανε οι συμβουλοι θα επρεπε να πουλα 4500 καφες ημηρεσιως για να κανει αποσβεσει στην αρχη και σε στη συνεχεια ενα ανεκτο κερδος

Είναι δυνατόν να πουλάει τόσους?Αν και απ' ότι ξέρω, στο πακέτο βασίζεται γιατί αν περίμενε από τα λιγοστά τραπέζια, βράστα.....
 

n.aleftantos

Μέλος
Εγγρ.
28 Ιουλ 2010
Μηνύματα
4.967
Κριτικές
2
Like
305
Πόντοι
36
Γιατρε ρωτα τον φιλο σου πως καταφερε ο Μικες να κανει 343.000 πωλησεις με κοστος πωληθεντων 3.600  :new_shocked:

Και αν σου πει αυριο του στελνω 2 εκατομμυρια ευρω απο το κεφαλαιο που εχω στη παντα  ;)
εχεις ρε 2 μυρια στην μπαντα ρε θυριο? :grin: :grin:
 

n.aleftantos

Μέλος
Εγγρ.
28 Ιουλ 2010
Μηνύματα
4.967
Κριτικές
2
Like
305
Πόντοι
36
Γιατρε ρωτα τον φιλο σου πως καταφερε ο Μικες να κανει 343.000 πωλησεις με κοστος πωληθεντων 3.600  :new_shocked:

Και αν σου πει αυριο του στελνω 2 εκατομμυρια ευρω απο το κεφαλαιο που εχω στη παντα  ;)
εχει ρε συ ενα πολυ μιστηριο συστημα ο τυπος
στελνεις για ενα μηνα το προσωπικο που κανει τους καφεδες στη λαρισσα για εκπαιδευση αν δεν του κανουν στελνεις αλλους
και σου πουλαει νταβατζηλικη απο καφεδες γαλατα μεχρι και τις χαρτοπετσετες
 

Νίπλης

Ανώτατος
Εγγρ.
4 Απρ 2013
Μηνύματα
67.571
Like
67.656
Πόντοι
12.756
ηθελε να ανοιξει ενας φιλος μου πριν ενα χρονο σε κεντρικο σημειο της θεσ/νικης(τελικα το ανοιξε αλλος)και στο γραφειο που πηγε συμφωνα με την μελετη που του κανανε οι συμβουλοι θα επρεπε να πουλα 4500 καφες ημηρεσιως για να κανει αποσβεσει στην αρχη και σε στη συνεχεια ενα ανεκτο κερδος

Βοηθησε με λιγο να καταλαβω 4.500 χιλιαδες καφεδες για να κανει αποσβεση των αρχικων εξοδων πανω στο χρονο ? γιατι εγω τα μαγαζια που βλεπω στο σιτε τους για να τα φτιαξεις θελεις κανα 200.000 χιλιαδες , εξοπλισμο μεσα κανα 100.000 , συν ολα τα αλλα τα κερατιατικα ...

4.500 χιλιαδες καφεδες την μερα δεν πουλαει τωρα ουτε το da capo .... στις καλες εποχες πουλαγε 6.000 με 5000 αλλα γινοταν τις γαμιολας στο Κολωνακι ... τις καλες εποχες μιλαω παντα ...
 

Νίπλης

Ανώτατος
Εγγρ.
4 Απρ 2013
Μηνύματα
67.571
Like
67.656
Πόντοι
12.756
εχεις ρε 2 μυρια στην μπαντα ρε θυριο? :grin: :grin:

παραπανω εχω ρε τυπε , για τις δυσκολες μερες , κατι οικονομιες κλιμακος που εκανα απο την δουλεια  ;) αλλα ειναι αλλη κουβεντα αυτο  ;)
 

Ολλανδός

Μέλος
Εγγρ.
12 Δεκ 2012
Μηνύματα
7.971
Like
9
Πόντοι
66
εχει ρε συ ενα πολυ μιστηριο συστημα ο τυπος
στελνεις για ενα μηνα το προσωπικο που κανει τους καφεδες στη λαρισσα για εκπαιδευση αν δεν του κανουν στελνεις αλλους
και σου πουλαει νταβατζηλικη απο καφεδες γαλατα μεχρι και τις χαρτοπετσετες
Όλο το προσωπικό, όχι μόνο αυτοί που κάνουν τους καφέδες!Δεν έχεις δει πως είναι ντυμένοι οι σερβιτόροι?Λες και είναι ο Άλφρεντ απ' τον Μπάτμαν!
 

Νίπλης

Ανώτατος
Εγγρ.
4 Απρ 2013
Μηνύματα
67.571
Like
67.656
Πόντοι
12.756
εχει ρε συ ενα πολυ μιστηριο συστημα ο τυπος
στελνεις για ενα μηνα το προσωπικο που κανει τους καφεδες στη λαρισσα για εκπαιδευση αν δεν του κανουν στελνεις αλλους
και σου πουλαει νταβατζηλικη απο καφεδες γαλατα μεχρι και τις χαρτοπετσετες

Ποσες εταιριες εχει ο τυπος ? γιατι για να βγαζει τετοιο ισολογισμο πρεπει να εχει αλλες εταιριες που πουλαει το γαλα στα μαγαζια κτλ ...αυτη η εταιρια που εχει το σιτε φαινεται καθαρη με την εννοια οτι πουλαει μονο "το ονομα" ...γιατι ειδα και κατι εξοδα διαθέσεωςς κτλ ...
 

n.aleftantos

Μέλος
Εγγρ.
28 Ιουλ 2010
Μηνύματα
4.967
Κριτικές
2
Like
305
Πόντοι
36
παραπανω εχω ρε τυπε , για τις δυσκολες μερες , κατι οικονομιες κλιμακος που εκανα απο την δουλεια  ;) αλλα ειναι αλλη κουβεντα αυτο  ;)
δεν εφαγες κανενα φουρφουρι απ το μιστερ αλτερ εσυ την γλυτωσες??
στο ασχετο μασεφτα το συντομοτερο γιατι ο αλεφαντος οσφραινεται κλειδωμα αλλα κυπρου πριν τα χριστουγεννα
 

Νίπλης

Ανώτατος
Εγγρ.
4 Απρ 2013
Μηνύματα
67.571
Like
67.656
Πόντοι
12.756
Όλο το προσωπικό, όχι μόνο αυτοί που κάνουν τους καφέδες!Δεν έχεις δει πως είναι ντυμένοι οι σερβιτόροι?Λες και είναι ο Άλφρεντ απ' τον Μπάτμαν!

Το να εκπαιδευτει το προσωπικο για να εχει μια ποιοτητα το μαγαζι στο θεμα του σερβις δεν ειναι κακο , ουτε το να ειναι σωστα ντυμενοι ειναι κακο ...αλλα γιατι να παει στην Λαρισσα το προσωπικο και να μην κατεβει ενας απο τους μαγκες στην Αθηνα να τους μαθει ?
 

Νίπλης

Ανώτατος
Εγγρ.
4 Απρ 2013
Μηνύματα
67.571
Like
67.656
Πόντοι
12.756
δεν εφαγες κανενα φουρφουρι απ το μιστερ αλτερ εσυ την γλυτωσες??
στο ασχετο μασεφτα το συντομοτερο γιατι ο αλεφαντος οσφραινεται κλειδωμα αλλα κυπρου πριν τα χριστουγεννα

σκορπισμενα τα εχω απο εδω και απο εκει γιατρε στην ξενιτια ... δεν ειναι να εχεις λεφτα εδω ... μονο τα τρεχοντα εξοδα  ;)
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
151.722
Κριτικές
1
Like
29.409
Πόντοι
8.006
Καγκουριλίκια της αισχίστης μορφής.
 

n.aleftantos

Μέλος
Εγγρ.
28 Ιουλ 2010
Μηνύματα
4.967
Κριτικές
2
Like
305
Πόντοι
36
Ποσες εταιριες εχει ο τυπος ? γιατι για να βγαζει τετοιο ισολογισμο πρεπει να εχει αλλες εταιριες που πουλαει το γαλα στα μαγαζια κτλ ...αυτη η εταιρια που εχει το σιτε φαινεται καθαρη με την εννοια οτι πουλαει μονο "το ονομα" ...γιατι ειδα και κατι εξοδα διαθέσεωςς κτλ ...
δεν εχω ιδεα απο ισολογισμους και εσοδα εξοδα μεγαλων εταιριων αλλα το σιγουρο ειναι οτι πουλαει καφεδες γαλατα κτλ
 

Ολλανδός

Μέλος
Εγγρ.
12 Δεκ 2012
Μηνύματα
7.971
Like
9
Πόντοι
66
Το να εκπαιδευτει το προσωπικο για να εχει μια ποιοτητα το μαγαζι στο θεμα του σερβις δεν ειναι κακο , ουτε το να ειναι σωστα ντυμενοι ειναι κακο ...αλλα γιατι να παει στην Λαρισσα το προσωπικο και να μην κατεβει ενας απο τους μαγκες στην Αθηνα να τους μαθει ?

Η εξυπηρέτηση είναι φανταστική....
Στην Λάρισσα είναι αυτός, οπότε μάλλον γι' αυτό τους φέρνει εκεί!
 
Εγγρ.
26 Απρ 2012
Μηνύματα
4.684
Κριτικές
8
Like
40
Πόντοι
16
στα σερρας που λες γιατρε η επενδυση εφτασε τα 350 χιλιαρικα βεβαια εδω και ενα μηνα που δουλευει γινεται πανικος ανευ λογου και αιτιας κατε με



 Με 350 χιλιάρικα μπορείς να μην δουλεύεις και να βγάζεις άνετα 120 χιλιάδες ετησίως αφορολογητα από το σπίτι σου.


 Δεν θα καταλάβω ποτε την εμμονή ορισμένων να δαπανούν τέτοια τεράστια ποσά σε τόσο υψηλού ρίσκου επενδυσεις.

 Και γιατί? Για να μαζεύεις δυο -  δυο τα ευρώ από τους καφέδες....  :jerking: :jerking: :jerking:


Anyway, ο καθένας με το μυαλό που κουβαλάει κάνει ό,τι νομίζει...


 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
151.722
Κριτικές
1
Like
29.409
Πόντοι
8.006
 Με 350 χιλιάρικα μπορείς να μην δουλεύεις και να βγάζεις άνετα 120 χιλιάδες ετησίως αφορολογητα από το σπίτι σου.


 Δεν θα καταλάβω ποτε την εμμονή ορισμένων να δαπανούν τέτοια τεράστια ποσά σε τόσο υψηλού ρίσκου επενδυσεις.

 Και γιατί? Για να μαζεύεις δυο -  δυο τα ευρώ από τους καφέδες....  :jerking: :jerking: :jerking:


Anyway, ο καθένας με το μυαλό που κουβαλάει κάνει ό,τι νομίζει...
Κάνοντας τι? Τοκογλυφια?
 

Επισκέπτης
 Με 350 χιλιάρικα μπορείς να μην δουλεύεις και να βγάζεις άνετα 120 χιλιάδες ετησίως αφορολογητα από το σπίτι σου.


 Δεν θα καταλάβω ποτε την εμμονή ορισμένων να δαπανούν τέτοια τεράστια ποσά σε τόσο υψηλού ρίσκου επενδυσεις.

 Και γιατί? Για να μαζεύεις δυο -  δυο τα ευρώ από τους καφέδες....  :jerking: :jerking: :jerking:


Anyway, ο καθένας με το μυαλό που κουβαλάει κάνει ό,τι νομίζει...

πως θα βγάζεις120 με 350 τύπε; παρασιτικά; με forex κλπ;
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom