Νέα

Το παράλογο φαινόμενο των Mgtow και των incels

  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)
Εγγρ.
8 Ιουν 2016
Μηνύματα
11.433
Like
7.117
Πόντοι
1.206
Έχω παρατηρήσει αυτά τα 2 wannabe κινήματα,τόσο εδώ αλλά και γενικά στο νετ.Άλλοι λένε ότι είναι ολόιδια,άλλοι ότι διαφέρουν αρκετά.Όπως το βλέπω εγώ,περισσότερο μοιάζουν παρά διαφέρουν.Διότι αμφότερα wannabe κινήματα ενστερνίζονται πάνω κάτω μια ακραία έως παράλογη και βλακώδη ιδεολογία,ρίχνοντας (ανύπαρκτες) ευθύνες προς πάσα κατεύθυνση ενώ εθελοτυφλούν στα δικά τους λάθη.Τόσο οι mgtow όσο και οι incels έχουν υπέρμετρο εγωισμό,αρνούμενοι αφενός να δεχθούν την ευθύνη τους για την προσωπική τους κατάσταση και αφετέρου βρίσκουν ηλίθιες αιτίες για να αιτιολογήσουν τους ισχυρισμούς τους (Δύση,Καπιταλισμός,κανόνας 80/20),συν την πλύση εγκεφάλου που δέχονται από νοσηρούς,''υπνωτισμένους'' τύπους (π.χ Δικασπόλος) οι οποίοι λόγω αρνητικών παρελθοντικών βιωμάτων στα ερωτικά τους,προσπαθούν να παρασύρουν κι άλλους ευάλωτους ή συμπάσχοντες στον ίδιο βούρκο.Στην πραγματικότητα δεν φταίει τίποτα από όλα αυτά που κατά καιρούς λένε/γράφουν μέσα σε πνέυμα μίσους και θυμού,αλλά οι ίδιοι με την στάση ζωής τους.
Το νοσηρό,στενόμυαλο,ακραίο mindset,η άσχημη ή μέτρια εξωτερική εμφάνιση,η μιζέρια,το μίσος και οι εκδικητικές τάσεις τους αλλά κυρίως η έλλειψη προσπάθειας εκ μέρους τους,οι υπέρμετρες απαιτήσεις τους είναι ο λόγος αυτής της κατάστασης.Περιμένουν να αλλάξει ο κόσμος και να γίνει ιδεατός κατά αυτούς.Θεωρούν ότι τους αξίζει μια γυναικάρα,χωρίς να προσπαθήσουν ενώ δεν έχουν το ανάλογο πακέτο να προσφέρουν.Θεωρούν ότι δεν φταίνε πουθενά.
Τι πιστέυετε εσείς?
Ας αρχίσει η συζήτηση.
 

athinaios44

Ανώτερος
Εγγρ.
19 Μαΐ 2018
Μηνύματα
49.605
Like
46.462
Πόντοι
6.256
κανεις σωφρων ανθρωπος δεν πιστευει οτι οι γυναικες της σημερινης εποχης ειναι στην συντριπτικη τους πλειοψηφια καριολες,πουτανες,συμφεροντολογες κλπ και αυτο δυστυχως εχει φρικαρει πολυ κοσμο και αναγκαστικα ενστερνιζονται αυτα τα κινηματα συσπειρωνονται πισω απο αυτα και ετσι δεν κοιτανε την καμπουρα τους καθολου
 
OP
OP
Ράγκναρ Λόθμπροκ
Εγγρ.
8 Ιουν 2016
Μηνύματα
11.433
Like
7.117
Πόντοι
1.206
κανεις σωφρων ανθρωπος δεν πιστευει οτι οι γυναικες της σημερινης εποχης ειναι στην συντριπτικη τους πλειοψηφια καριολες,πουτανες,συμφεροντολογες κλπ και αυτο δυστυχως εχει φρικαρει πολυ κοσμο και αναγκαστικα ενστερνιζονται αυτα τα κινηματα συσπειρωνονται πισω απο αυτα και ετσι δεν κοιτανε την καμπουρα τους καθολου
Το χείριστο όλων είναι ότι έχουν κλείσει τα αυτιά τους και δεν ακούνε μια λογική κουβέντα

Μέχρι τις 10 θα έχει γράψει ο Μπόκολος στάνταρ
 
Εγγρ.
26 Μαρ 2012
Μηνύματα
11.570
Like
13.672
Πόντοι
3.656
Έχω παρατηρήσει αυτά τα 2 wannabe κινήματα,τόσο εδώ αλλά και γενικά στο νετ.Άλλοι λένε ότι είναι ολόιδια,άλλοι ότι διαφέρουν αρκετά.Όπως το βλέπω εγώ,περισσότερο μοιάζουν παρά διαφέρουν.Διότι αμφότερα wannabe κινήματα ενστερνίζονται πάνω κάτω μια ακραία έως παράλογη και βλακώδη ιδεολογία,ρίχνοντας (ανύπαρκτες) ευθύνες προς πάσα κατεύθυνση ενώ εθελοτυφλούν στα δικά τους λάθη.Τόσο οι mgtow όσο και οι incels έχουν υπέρμετρο εγωισμό,αρνούμενοι αφενός να δεχθούν την ευθύνη τους για την προσωπική τους κατάσταση και αφετέρου βρίσκουν ηλίθιες αιτίες για να αιτιολογήσουν τους ισχυρισμούς τους (Δύση,Καπιταλισμός,κανόνας 80/20),συν την πλύση εγκεφάλου που δέχονται από νοσηρούς,''υπνωτισμένους'' τύπους (π.χ Δικασπόλος) οι οποίοι λόγω αρνητικών παρελθοντικών βιωμάτων στα ερωτικά τους,προσπαθούν να παρασύρουν κι άλλους ευάλωτους ή συμπάσχοντες στον ίδιο βούρκο.Στην πραγματικότητα δεν φταίει τίποτα από όλα αυτά που κατά καιρούς λένε/γράφουν μέσα σε πνέυμα μίσους και θυμού,αλλά οι ίδιοι με την στάση ζωής τους.
Το νοσηρό,στενόμυαλο,ακραίο mindset,η άσχημη ή μέτρια εξωτερική εμφάνιση,η μιζέρια,το μίσος και οι εκδικητικές τάσεις τους αλλά κυρίως η έλλειψη προσπάθειας εκ μέρους τους,οι υπέρμετρες απαιτήσεις τους είναι ο λόγος αυτής της κατάστασης.Περιμένουν να αλλάξει ο κόσμος και να γίνει ιδεατός κατά αυτούς.Θεωρούν ότι τους αξίζει μια γυναικάρα,χωρίς να προσπαθήσουν ενώ δεν έχουν το ανάλογο πακέτο να προσφέρουν.Θεωρούν ότι δεν φταίνε πουθενά.
Τι πιστέυετε εσείς?
Ας αρχίσει η συζήτηση.
στα αρχίδια μας τι πιστεύεις. Δες καμιά 200ριά βίντεο από άτομα που επιχειρηματολογούν, ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΤΟΤΕ, ΙΣΩΣ καταλάβεις τι λένε
 

athinaios44

Ανώτερος
Εγγρ.
19 Μαΐ 2018
Μηνύματα
49.605
Like
46.462
Πόντοι
6.256
Το χείριστο όλων είναι ότι έχουν κλείσει τα αυτιά τους και δεν ακούνε μια λογική κουβέντα

Μέχρι τις 10 θα έχει γράψει ο Μπόκολος στάνταρ
τον Μποκολο τον δικαιολογω καπως γιατι η πρωην του ηταν και ειναι καριολα και του γυρισαν τα μυαλα..βεβαια απο την αλλη τις καριολες που εχω γνωρισει εγω γαμησε τα...ομως το βλεπω χαλαρα οτι γαμησα ακομα ενα μουνακι,μου βγηκε ξεκωλι και παω παρακατω
 

jim28

Ανώτερος
Εγγρ.
7 Ιαν 2007
Μηνύματα
1.936
Κριτικές
26
Like
2.327
Πόντοι
6.955
Ο φεμινισμός μετράει μέρες...απλά και ξεκάθαρα. Τώρα είμαστε στην φάση που οι άνδρες στις δυτικές κοινωνίες δεν θέλουν να παντρευτούν διότι από το συμβόλαιο του γάμου βγαίνουν χαμένοι τις περισσότερες φορές.
 
OP
OP
Ράγκναρ Λόθμπροκ
Εγγρ.
8 Ιουν 2016
Μηνύματα
11.433
Like
7.117
Πόντοι
1.206
στα αρχίδια μας τι πιστεύεις. Δες καμιά 200ριά βίντεο από άτομα που επιχειρηματολογούν, ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΤΟΤΕ, ΙΣΩΣ καταλάβεις τι λένε
Καταρχήν ξεφόρτωσε λίγο μαγκιά γιατί βλέπω πολλά νεύρα (μονίμως).
Δεύτερον ήταν σίγουρο ότι εσύ θα γράψεις σε τέτοιο νήμα.
Τρίτον,έχω δει βίντεο από κάτι τύπους σαν τον Δικασπόλο αλλά δεν καταπίνω αμάσητο σανό σαν εσένα.
 

athinaios44

Ανώτερος
Εγγρ.
19 Μαΐ 2018
Μηνύματα
49.605
Like
46.462
Πόντοι
6.256
Ο φεμινισμός μετράει μέρες...απλά και ξεκάθαρα. Τώρα είμαστε στην φάση που οι άνδρες στις δυτικές κοινωνίες δεν θέλουν να παντρευτούν διότι από το συμβόλαιο του γάμου βγαίνουν χαμένοι τις περισσότερες φορές.
οσες γνωρισα νορμαλ γυναικες καμμια δεν ηταν φεμινιστρια...ισα ισα εβριζαν γιατι καταλαβαιναν οτι ο φεμινισμος τους κανει κακο στις σχεσεις με τους ανδρες
 
OP
OP
Ράγκναρ Λόθμπροκ
Εγγρ.
8 Ιουν 2016
Μηνύματα
11.433
Like
7.117
Πόντοι
1.206
τον Μποκολο τον δικαιολογω καπως γιατι η πρωην του ηταν και ειναι καριολα και του γυρισαν τα μυαλα..βεβαια απο την αλλη τις καριολες που εχω γνωρισει εγω γαμησε τα...ομως το βλεπω χαλαρα οτι γαμησα ακομα ενα μουνακι,μου βγηκε ξεκωλι και παω παρακατω
Καμία δικαιολογία ρε εσύ.Όλοι μας έχουμε γνωρίσει καριόλες,τι σημαίνει αυτό?Πρέπει να κάνουμε στροφή 180 μοιρών?Αν ναι,τότε θα πρεπε να είμαστε όλοι σαν τον Λάκη και τον Σαββίδη
 

athinaios44

Ανώτερος
Εγγρ.
19 Μαΐ 2018
Μηνύματα
49.605
Like
46.462
Πόντοι
6.256
OP
OP
Ράγκναρ Λόθμπροκ
Εγγρ.
8 Ιουν 2016
Μηνύματα
11.433
Like
7.117
Πόντοι
1.206
οσες γνωρισα νορμαλ γυναικες καμμια δεν ηταν φεμινιστρια...ισα ισα εβριζαν γιατι καταλαβαιναν οτι ο φεμινισμος τους κανει κακο στις σχεσεις με τους ανδρες
Επειδή εσύ είσαι μια χαρά συζητήσιμος:
Όσο κακό έχει κάνει και ο μισογυνισμός,έχει κάνει και ο υπέρμετρος φεμινισμός.Είναι πολλές γυναίκες που θέλουν να βάλουν τα δυο πόδια σε ένα παπούτσι στους άντρες,και τους βλέπουν όντως σαν σκουπίδια.Όμως μερικοί κοιτάνε μόνο ότι τους συμφερει.
 
OP
OP
Ράγκναρ Λόθμπροκ
Εγγρ.
8 Ιουν 2016
Μηνύματα
11.433
Like
7.117
Πόντοι
1.206
Έχουμε μπόλικους incel εδώ στο μπου. Όλοι ίδια κοψιά είναι: ακροδεξιοί, Τραμπικοί, σεξιστές, μισογύνηδες, ρατσιστές, ευθυνόφοβοι, κλπ.
Και ομορφόπαιδα (τρομάρα τους),αυτό το ξέχασες!
 
  • Χαχα
Αντιδράσεις: px75

athinaios44

Ανώτερος
Εγγρ.
19 Μαΐ 2018
Μηνύματα
49.605
Like
46.462
Πόντοι
6.256
Επειδή εσύ είσαι μια χαρά συζητήσιμος:
Όσο κακό έχει κάνει και ο μισογυνισμός,έχει κάνει και ο υπέρμετρος φεμινισμός.Είναι πολλές γυναίκες που θέλουν να βάλουν τα δυο πόδια σε ένα παπούτσι στους άντρες,και τους βλέπουν όντως σαν σκουπίδια.Όμως μερικοί κοιτάνε μόνο ότι τους συμφερει.
και ειναι πολλες παρα πολλες αυτες που θελουν ενα μαλακα να τον κανουν οτι θελουν...και τον βρισκουν κιολας σχετικα ευκολα
 
Εγγρ.
26 Μαρ 2012
Μηνύματα
11.570
Like
13.672
Πόντοι
3.656
Καταρχήν ξεφόρτωσε λίγο μαγκιά γιατί βλέπω πολλά νεύρα (μονίμως).
Δεύτερον ήταν σίγουρο ότι εσύ θα γράψεις σε τέτοιο νήμα.
Τρίτον,έχω δει βίντεο από κάτι τύπους σαν τον Δικασπόλο αλλά δεν καταπίνω αμάσητο σανό σαν εσένα.
Αφού λοιπόν ΝΟΜΙΖΕΙΣ πως ο Δικάσπολος είναι κάτι σαν μέγιστος Αρχιερέας των MGTOW, δείχνει την άγνοια και τη βλακεία σου. Οι MGTOW είναι ξεχωριστά άτομα, το καθένα έχει τις πεποιθήσεις του και ακολουθούν το δικό τους δρόμο. Εσύ τι ζόρι τραβάς αν κάποια άτομα έχουν αποφασίσει να μην ζεύονται πια στο αλέτρι της σύγχρονης Κοινωνίας και να ακολουθήσουν το δικό τους δρόμο, με τα δικά τους θέλω, χόμπυ κλπ; Αν θεωρείς όλα όσα γράφουμε ανοησίες, με γειά σου και χαρά σου. Παντρέψου, και θα ζήσεις εσύ καλά και μεις καλύτερα
 

jim28

Ανώτερος
Εγγρ.
7 Ιαν 2007
Μηνύματα
1.936
Κριτικές
26
Like
2.327
Πόντοι
6.955
Οι διαλέξεις του Δικασπόλου αποτελούνται από μπερδεμένες σκέψεις και δεν έχουν αλληλουχία στην σύνθεση κι ανάλυση των εννοιών. Εν τούτοις έχουν κάποιες αλήθειες. 'Οποιος θέλει να μυηθεί στην φιλοσοφία κια την στάση ζωής των M___w (υπάρχει λόγος που δεν γράφω την λέξη για να προστατέψω το side) ας ακούσει ραδιοφωνικές εκπομπές του tom leykis και διαλέξεις του Darius M στο youtube.
Αυτοί οι τύποι εμένα μου άλλαξαν τον τρόπο σκέψης προς το καλύτερο και ανέβασαν στο ζενίθ την αυτοπεποίθηση μου.
 
OP
OP
Ράγκναρ Λόθμπροκ
Εγγρ.
8 Ιουν 2016
Μηνύματα
11.433
Like
7.117
Πόντοι
1.206
Αφού λοιπόν ΝΟΜΙΖΕΙΣ πως ο Δικάσπολος είναι κάτι σαν μέγιστος Αρχιερέας των MGTOW, δείχνει την άγνοια και τη βλακεία σου. Οι MGTOW είναι ξεχωριστά άτομα, το καθένα έχει τις πεποιθήσεις του και ακολουθούν το δικό τους δρόμο. Εσύ τι ζόρι τραβάς αν κάποια άτομα έχουν αποφασίσει να μην ζεύονται πια στο αλέτρι της σύγχρονης Κοινωνίας και να ακολουθήσουν το δικό τους δρόμο, με τα δικά τους θέλω, χόμπυ κλπ; Αν θεωρείς όλα όσα γράφουμε ανοησίες, με γειά σου και χαρά σου. Παντρέψου, και θα ζήσεις εσύ καλά και μεις καλύτερα
Θα σου μιλήσω ως πιο έξυπνος και πιο λογικός από εσένα:
Μέγιστος Αρχιερέας όχι,αλλά μαλάκας ναι.
Σωστά,τραβάνε τον δικό τους δρόμο,άλλωστε το λένε και τα αρχικά αλλά η στενομυαλιά και η ξεροκεφαλιά τους είναι το κάτι άλλο.
Όσο για την τελευταία πρόταση σου,άλλη μια φορά απέδειξες την χαζομάρα σου και το σκεπτικό σου που είναι των άκρων:Αν κάποιος δεν είναι mgtow,ίνσελ δεν σημαίνει ότι πάει για γάμο κλπ.
Μάθε να σκέφτεσαι (αν μπορείς,που αμφιβάλλω πολύ).
 
Εγγρ.
26 Μαρ 2012
Μηνύματα
11.570
Like
13.672
Πόντοι
3.656
Θα σου μιλήσω ως πιο έξυπνος και πιο λογικός από εσένα:
Μέγιστος Αρχιερέας όχι,αλλά μαλάκας ναι.
Σωστά,τραβάνε τον δικό τους δρόμο,άλλωστε το λένε και τα αρχικά αλλά η στενομυαλιά και η ξεροκεφαλιά τους είναι το κάτι άλλο.
Όσο για την τελευταία πρόταση σου,άλλη μια φορά απέδειξες την χαζομάρα σου και το σκεπτικό σου που είναι των άκρων:Αν κάποιος δεν είναι mgtow,ίνσελ δεν σημαίνει ότι πάει για γάμο κλπ.
Μάθε να σκέφτεσαι (αν μπορείς,που αμφιβάλλω πολύ).
Ο Πυρήνας της Φιλοσοφίας των MGTOW είναι να μην κάνεις μόνιμη σχέση με γυναίκες, τελεία. Μόνιμη σχέση εξ ορισμού είναι ο Γάμος. Τι δεν καταλαβαίνεις; Όταν παντρευτείς, ΑΠΟΤΟΜΑ χάνεις την οποιαδήποτε δύναμη είχες στη σχέση, για το λόγο ότι βάζεις και το Κράτος στη σχέση, αφού παντρεύτηκες / έκανες Σύμφωνο Συμβίωσης. Και οι Νόμοι είναι φτιαγμένοι με τέτοιο τρόπο, που δεν βρίσκεις δίκιο. Πάντα κρέμεσαι από την καλή διάθεση της γυναίκας σου. Οποιαδήποτε στιγμή της την καρφώσει μπορεί να σε πετάξει από το τραίνο, και να χάσεις τα πάντα. Αν δεν θέλεις να το καταλάβεις, θα υποστείς τις συνέπειες. Τα νεαρά αγόρια στην Αμερική το έμαθαν το μάθημά τους. Είδαν τον πατέρα / θείο / μεγάλο αδελφό να καταστρέφεται και οικονομικά και Κοινωνικά από ένα διαζύγιο και δεν παντρεύονται, κατά μεγάλο ποσοστό
 
OP
OP
Ράγκναρ Λόθμπροκ
Εγγρ.
8 Ιουν 2016
Μηνύματα
11.433
Like
7.117
Πόντοι
1.206
Ο Πυρήνας της Φιλοσοφίας των MGTOW είναι να μην κάνεις μόνιμη σχέση με γυναίκες, τελεία. Μόνιμη σχέση εξ ορισμού είναι ο Γάμος. Τι δεν καταλαβαίνεις; Όταν παντρευτείς, ΑΠΟΤΟΜΑ χάνεις την οποιαδήποτε δύναμη είχες στη σχέση, για το λόγο ότι βάζεις και το Κράτος στη σχέση, αφού παντρεύτηκες / έκανες Σύμφωνο Συμβίωσης. Και οι Νόμοι είναι φτιαγμένοι με τέτοιο τρόπο, που δεν βρίσκεις δίκιο. Πάντα κρέμεσαι από την καλή διάθεση της γυναίκας σου. Οποιαδήποτε στιγμή της την καρφώσει μπορεί να σε πετάξει από το τραίνο, και να χάσεις τα πάντα. Αν δεν θέλεις να το καταλάβεις, θα υποστείς τις συνέπειες. Τα νεαρά αγόρια στην Αμερική το έμαθαν το μάθημά τους. Είδαν τον πατέρα / θείο / μεγάλο αδελφό να καταστρέφεται και οικονομικά και Κοινωνικά από ένα διαζύγιο και δεν παντρεύονται, κατά μεγάλο ποσοστό
Μόλις απέδειξες τι έλεγα.
Μια από τις ηλίθιες αιτίες σας είναι ο Νόμος!
Θα μπείτε στην παρανομία μήπως?
 

George71

Μέγας
Εγγρ.
13 Αυγ 2019
Μηνύματα
8.480
Like
11.039
Πόντοι
3.556
Πίσω από όλα βρίσκεται η βαρεμάρα.

Μία γυναίκα σήμερα, αρκεί να φροντίζει τον εαυτό της και θα τα έχει όλα στα πόδια της.
Ο άντρας πρέπει:

- Να φροντίζει τον εαυτό του
- Να αφοσιώνει χρόνο-κόπο-θυσίες στο παιχνίδι-καμάκι
- Να μερινμά για τα προς το ζην. Τα αγόρια όταν ενηλικιωθούν αρχίζουν τα χτυπήματα στην πλάτη "αντε βρες καμια δουλεια τωρα", "κομμένο το χαρτζιλικι", "ειναι ο αντρας του σπιτιου", κλπ, Τα κορίτσια αρκεί ένα "μπαμπακούλι μου είδα μία ωραία τσάντα στη βιτρίνα και μου άρεσε πολύ"
- Το κυριότερο από όλα Ο ΑΝΤΡΑς ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΔΙΝΕΙ ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΑ ΜΑΧΗ ΓΙΑ ΝΑ ΚΡΑΤΗΣΕΙ ΤΗ ΣΧΕΣΗ ΤΟΥ, ΝΑ ΠΡΟΣΕΧΕΙ ΜΗΝ ΠΑΡΑΣΤΡΑΤΕΙ, ΠΩς ΦΕΡΕΤΑΙ, ΜΗ ΣΤΕΝΟΧΩΡΗΣΕΙ ΤΗΝ ΚΟΠΕΛΙΑ, κλπ

Ε για να κάνει κάποιος όλα τα παραπάνω, απαιτεί να θυσιάσει το σημαντικότερο πράγμα που του έχει δωρίσει ο θεός και η Φύση, δηλαδή το ΧΡΟΝΟ, και ολα αυτά για αμφίβολα αποτελέσματα, αφού ακόμα και αν τα κάνει, τίποτα δεν αποκλείει από το να βρεθεί στα κρύα του λουτρού.
Και όχι μόνο το χρόνο θυσιάζει, αλλά και πάρα μα πάρα πολλές μικρο/μεγαλο-απολαύσεις της ζωής, όπως χρόνο με την παρέα του, σούρες, ελευθερία, καμάκι σε άλλες, περηφάνια, ανεξαρτησία, χόμπυ, κλπ

Το αποτέλεσμα όλων των παραπάνω απαιτήσεων, ένα μόνο συναίσθημα προκαλεί στο σύχρονο άνδρα: ΒΑΡΕΜΑΡΑ

Προφανώς το θέμα σηκώνει βιβλία ανάλυσης και δε χωράει σε ένα ποστ, γι αυτό και το κλείνω εδώ.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom