Νέα

Το Νο 1 Μυστικο της ΔΙΑΙΤΑΣ και τα άλλα μυστικα .

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Κώστας Λαδάκης
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 418
  • Εμφανίσεις 27K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)
OP
OP
Κ

Κώστας Λαδάκης

Σεβαστός
Εγγρ.
21 Απρ 2011
Μηνύματα
23.685
Κριτικές
6
Like
8.794
Πόντοι
1.686
Ωραία πάω να κάνω προόνηση το βράδυ αερόβια και βάρη να κάψω 800 θερμίδες(να μαι έτσι σε έλλειμα 1200 θερμίδων από της διατήρησης) και να φάω αμέσως μετά ένα γεύμα 700 θερμίδες και να την πέσω..Λες ότι θα βάλω λίπος?

Αυτό είναι διαφορετικό .

Καλύτερα όμως να τρώς 4 ωρες ΠΡΙΝ την προπόνηση !

Βέβαια αν θέλεις να κάνεις μπόντυ μπίλντιγκ ,πρέπει να τρως

πρωτεϊνες ΜΕΤΑ την προπόνηση ! Οχι όμως τέσσερις ώρες πριν τον ύπνο

και αν δεν μπορείς ,έστω δύο ώρες πριν τον ύπνο.
 
OP
OP
Κ

Κώστας Λαδάκης

Σεβαστός
Εγγρ.
21 Απρ 2011
Μηνύματα
23.685
Κριτικές
6
Like
8.794
Πόντοι
1.686

Ενα βοήθημα για το χάσιμο βάρους είναι και το CLA .

Βοηθά στο κάψιμο λιπών ,αν πέρνεις 1 κάψουλα σε κάθε γεύμα ,με

την προϋπόθεση να έχεις αρνητικό θερμιδικό ισοζύγιο !

ΔΕΝ είναι φάρμακο ,είναι ένα από τα Ω3 λιπαρα οξέα που χρειάζεται

ο οργανισμός μας .
 

Velvy_2

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
11 Ιουν 2010
Μηνύματα
17.699
Κριτικές
1
Like
2
Πόντοι
166
Πραγματικά είναι άπειρα κουραστικός ο τρόπος που γράφεις. Αφού θέλεις να κάνεις ένα καλό όσον αφορά τη διατροφή, γράψε ΕΝΑ γαμημένο ποστ κι αυτό με παραγράφους, όμορφα κι ωραία. Έλα μπράβο.
 

alphonso

Τιμημένος
Εγγρ.
17 Οκτ 2007
Μηνύματα
17.681
Κριτικές
3
Like
4.226
Πόντοι
606
Θέλετε να μάθετε ποιό είναι το Νούμερο ΕΝΑ μυστικό της δίαιτας

που οι περισσότεροι διαιτολόγοι δεν σας το λένε ?

Λοιπόν ,το Νούμερο ΕΝΑ μυστικό της Δίαιτας, που οι περισσότεροι

διατροφολόγοι δεν σας το λένε, είναι ότι όχι μόνο πρέπει να τρώτε 5 φορές

την ημέρα μικρές ποσότητες τροφής   ( αντί για τρείς φορές ,μεγαλύτερες

ποσότητες ) και   ότι πρέπει να έχει "κάψει" ο οργανισμός σας το γεύμα

που φάγατε ( ή και να έχει  αναπληρώσει το έλλειμμα γλυκογόνου και

αμινοξέων στους μύες και το ήπαρ )

ΠΡΙΝ φάτε το επόμενο (μικρό ) γεύμα ,ΑΛΛΑ και πρέπει

να έχετε ένα ΜΙΚΡΟ έλλειμμα θερμίδων σε ΟΛΟ το χρονικό διάστημα

πριν το επόμενο γεύμα ,ΚΑΘΩΣ και να ΞΕΓΕΛΑΣΕΤΕ τον οργανισμό σας

όσο μπορείτε ,ώστε να μην "καταλάβει " ότι κάνετε ΔΙΑΙΤΑ  !


Σε ΚΑΜΙΑ χρονική στιγμή δεν πρέπει να έχει "χορτάσει " ο οργανισμός

και πρέπει συνεχώς

να έχει ένα ΜΙΚΡΟ έλλειμμα θερμίδων ( αν είναι μεγέλο ,θα μειώσει

τις καύσεις )
,αλλά και να μην έχει "καταλάβει " ο οργανισμός σας

ότι κάνετε δίαιτα !

Το τι σημαίνει πρακτικά αυτό θα το δούμε  στα επόμενα ποστ !
εγω τρωω μονο 2 φορες τη μερα αλλα τρωω σαν πουστης
 
Εγγρ.
30 Οκτ 2008
Μηνύματα
1.726
Like
151
Πόντοι
16
Όσον αφορά το ΟΖΟΝ που ανέφερε ο συναγωνιστής ,

ενδεχομένως να βοηθάει στη δίαιτα .

Αλλά αυτό που σίγουρα κάνει είναι να ΑΠΟΛΥΜΑΙΝΕΙ

το νερό που πίνετε ( με όζον ) και να απολυμαίνει

τη στοματική κοιλότητα και το στομάχι !

Ντροπή τέτοια παραπληροφόρηση για το όζον.
Το όζον όντος απολυμαίνει αλλά για να το κάνει αυτό χρειάζεται  ποσότητες που είναι δηλητηριώδη  για τον άνθρωπο, οι συσκευές  που πουλανε στο εμπόριο για να κοροϊδεύουν το κόσμο παράγουν ελάχιστο όζον ούτος ώστε να μη σε δηλητηριάσουν αλλά αυτό έχει σαν αποτέλεσμα να μη κάνει ουτε απολύμανση.
 

χρηστος10

Μέλος
Εγγρ.
20 Οκτ 2010
Μηνύματα
5.803
Like
0
Πόντοι
66
Κωστα αν θες :grin: ακου τι κανω που ειμαι σε διαιτα :grin: Ξηπναω στεις 7.00 το πρωι τρωω μια φετα ψωμι ολικης αλεσης με μια κουταλια του γλυκου απο πανω μελι και μια του γλυκου ταχινι. με λιγη κανελα απο πανω τους :grin: Στις 7,30 μετα απο μιση ωρα Κανω ποδηλατο σε ψιλοανιφορες για 1,30 ωρα καλυπτω χωρις να λαχανιαζω...!!! Σχεδον 20 χιλιομετρα. :grin: Στο καπακι κανω μπανιο :grin: και μετα απο μιση ωρα τρωω :grin:..    2 αυγα.. το ασπραδι(την 1 μερα τρωω τα 2 ασπραδια την επομενη τρωω και το ενα κιτρινο μερα παρα μερα το ενα κιτρινο δηλαδη τον κροκο :grin:) μια ντοματα.. μια φετα ψωμι ολικης αλεσεως.. στην ντοματα βαζω μια κουταλια της σουπας εξτρα παρθενο ελαιολαδο και ενα κοματακη τυρι φετα.. Μαζι με μια κουταλια υχθυελαιο μοριακα αποσταγμενο απο τοξινες και οτι αλο εχει απο ρυπανση η θαλλασα.. Ολα αυτα διαρκουν μεχρι τις 10 το πρωι προπονιση μπανιο πρωινο.. Μετα κατα τις 1 το μεσημερη τρωω μια κουταλια του γλυκου γυρη με λιγο μελι γιατι ειναι πολυ πικρη.. Και ενα κοματι παστελι με μελι μετα απο λιγο...    Κατα τις 3 το μεσημερι τρωω ΠΧ σημερα εχω ρεβυθια με ρυζι μαυρο συνοδεια απο σαλατα χωριατικη χωρις τυρι μεσα με μια κουταλια της σουπας ελαιολαδο και μια κουταλια μαζι με αυτα ιχθυελαιο :grin:.. Και ενα ποτυρακι μικρο κοκκινο κρασι και ενα φρουτο ροδακινο, η μπανανα :grin:..    Το απογευμα με το που ξυπνησω απο την μεσιμεριανη σιεστα κοιμαμαι 1 ωρα(γιατι εχω ακουσει οτι ο οργανισμος μας ανεξαρτητα αν κανουμε 1 η 2 ωρες γυμναστικη δεν πρεπει να ξεπερνα τις 2 ωρες ξεκουρασις ακινισιας δηλαδη :) λογο του κυκλοφοριακου δηλαδη πρεπει να κινουμαστε με λιγα λογια :grin: και οχι να επαναπαυομαστε οτι καναμε γυμναστικη το πρωι :grin:) Τρωω  μια μπαρα παστελι με μελι και 12 αμυγδαλα :) .. Και το βραδυ τρωω πηνω... δηλαδη :) Ενα ποτυρι γαλα με κεφιρ :grin: και μια φετα ολικης αλεσης ψωμι με μια φετα κασερι διαιτης απο πανω :) Ξεχασα να αναφερω οτι την ημερα τρωω 2 κουταλακια του γλυκου γηρη :grin: και 2 φρουτα η μπανανα και 1 ροδακινο :grin: Εχω χασει σε 2 μηνες σχεδον 7 κιλλα πως τα παω κωστα πανω κατω αν θες μου λες... :)  ΥΓ ΥΨΩς 1,83...  ΗΜΟΥΝ 93.. ΕΙΜΑΙ ΤΩΡΑ 86 :grin: :grin: :grin:
 

Vagos The Pimp

Μέλος
Εγγρ.
21 Μαρ 2009
Μηνύματα
1.965
Like
1
Πόντοι
16
Κωστα αν θες :grin: ακου τι κανω που ειμαι σε διαιτα :grin: Ξηπναω στεις 7.00 το πρωι τρωω μια φετα ψωμι ολικης αλεσης με μια κουταλια του γλυκου απο πανω μελι και μια του γλυκου ταχινι. με λιγη κανελα απο πανω τους :grin: Στις 7,30 μετα απο μιση ωρα Κανω ποδηλατο σε ψιλοανιφορες για 1,30 ωρα καλυπτω χωρις να λαχανιαζω...!!! Σχεδον 20 χιλιομετρα. :grin: Στο καπακι κανω μπανιο :grin: και μετα απο μιση ωρα τρωω :grin:..    2 αυγα.. το ασπραδι(την 1 μερα τρωω τα 2 ασπραδια την επομενη τρωω και το ενα κιτρινο μερα παρα μερα το ενα κιτρινο δηλαδη τον κροκο :grin:) μια ντοματα.. μια φετα ψωμι ολικης αλεσεως.. στην ντοματα βαζω μια κουταλια της σουπας εξτρα παρθενο ελαιολαδο και ενα κοματακη τυρι φετα.. Μαζι με μια κουταλια υχθυελαιο μοριακα αποσταγμενο απο τοξινες και οτι αλο εχει απο ρυπανση η θαλλασα.. Ολα αυτα διαρκουν μεχρι τις 10 το πρωι προπονιση μπανιο πρωινο.. Μετα κατα τις 1 το μεσημερη τρωω μια κουταλια του γλυκου γυρη με λιγο μελι γιατι ειναι πολυ πικρη.. Και ενα κοματι παστελι με μελι μετα απο λιγο...    Κατα τις 3 το μεσημερι τρωω ΠΧ σημερα εχω ρεβυθια με ρυζι μαυρο συνοδεια απο σαλατα χωριατικη χωρις τυρι μεσα με μια κουταλια της σουπας ελαιολαδο και μια κουταλια μαζι με αυτα ιχθυελαιο :grin:.. Και ενα ποτυρακι μικρο κοκκινο κρασι και ενα φρουτο ροδακινο, η μπανανα :grin:..    Το απογευμα με το που ξυπνησω απο την μεσιμεριανη σιεστα κοιμαμαι 1 ωρα(γιατι εχω ακουσει οτι ο οργανισμος μας ανεξαρτητα αν κανουμε 1 η 2 ωρες γυμναστικη δεν πρεπει να ξεπερνα τις 2 ωρες ξεκουρασις ακινισιας δηλαδη :) λογο του κυκλοφοριακου δηλαδη πρεπει να κινουμαστε με λιγα λογια :grin: και οχι να επαναπαυομαστε οτι καναμε γυμναστικη το πρωι :grin:) Τρωω  μια μπαρα παστελι με μελι και 12 αμυγδαλα :) .. Και το βραδυ τρωω πηνω... δηλαδη :) Ενα ποτυρι γαλα με κεφιρ :grin: και μια φετα ολικης αλεσης ψωμι με μια φετα κασερι διαιτης απο πανω :) Ξεχασα να αναφερω οτι την ημερα τρωω 2 κουταλακια του γλυκου γηρη :grin: και 2 φρουτα η μπανανα και 1 ροδακινο :grin: Εχω χασει σε 2 μηνες σχεδον 7 κιλλα πως τα παω κωστα πανω κατω αν θες μου λες... :)  

come-at-me-bro-i-do-cardio.jpg
:) ;) :cheesy: :grin:
 
Εγγρ.
30 Οκτ 2008
Μηνύματα
1.726
Like
151
Πόντοι
16

petrosyn

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
25 Ιουλ 2008
Μηνύματα
14.588
Like
0
Πόντοι
166
δείξε μου το ιχθυέλαιο σου να σου πω ποιος είσαι
 

Επισκέπτης
Κωστα αν θες :grin: ακου τι κανω που ειμαι σε διαιτα :grin: Ξηπναω στεις 7.00 το πρωι τρωω μια φετα ψωμι ολικης αλεσης με μια κουταλια του γλυκου απο πανω μελι και μια του γλυκου ταχινι. με λιγη κανελα απο πανω τους :grin: Στις 7,30 μετα απο μιση ωρα Κανω ποδηλατο σε ψιλοανιφορες για 1,30 ωρα καλυπτω χωρις να λαχανιαζω...!!! Σχεδον 20 χιλιομετρα. :grin: Στο καπακι κανω μπανιο :grin: και μετα απο μιση ωρα τρωω :grin:..    2 αυγα.. το ασπραδι(την 1 μερα τρωω τα 2 ασπραδια την επομενη τρωω και το ενα κιτρινο μερα παρα μερα το ενα κιτρινο δηλαδη τον κροκο :grin:) μια ντοματα.. μια φετα ψωμι ολικης αλεσεως.. στην ντοματα βαζω μια κουταλια της σουπας εξτρα παρθενο ελαιολαδο και ενα κοματακη τυρι φετα.. Μαζι με μια κουταλια υχθυελαιο μοριακα αποσταγμενο απο τοξινες και οτι αλο εχει απο ρυπανση η θαλλασα.. Ολα αυτα διαρκουν μεχρι τις 10 το πρωι προπονιση μπανιο πρωινο.. Μετα κατα τις 1 το μεσημερη τρωω μια κουταλια του γλυκου γυρη με λιγο μελι γιατι ειναι πολυ πικρη.. Και ενα κοματι παστελι με μελι μετα απο λιγο...    Κατα τις 3 το μεσημερι τρωω ΠΧ σημερα εχω ρεβυθια με ρυζι μαυρο συνοδεια απο σαλατα χωριατικη χωρις τυρι μεσα με μια κουταλια της σουπας ελαιολαδο και μια κουταλια μαζι με αυτα ιχθυελαιο :grin:.. Και ενα ποτυρακι μικρο κοκκινο κρασι και ενα φρουτο ροδακινο, η μπανανα :grin:..    Το απογευμα με το που ξυπνησω απο την μεσιμεριανη σιεστα κοιμαμαι 1 ωρα(γιατι εχω ακουσει οτι ο οργανισμος μας ανεξαρτητα αν κανουμε 1 η 2 ωρες γυμναστικη δεν πρεπει να ξεπερνα τις 2 ωρες ξεκουρασις ακινισιας δηλαδη :) λογο του κυκλοφοριακου δηλαδη πρεπει να κινουμαστε με λιγα λογια :grin: και οχι να επαναπαυομαστε οτι καναμε γυμναστικη το πρωι :grin:) Τρωω  μια μπαρα παστελι με μελι και 12 αμυγδαλα :) .. Και το βραδυ τρωω πηνω... δηλαδη :) Ενα ποτυρι γαλα με κεφιρ :grin: και μια φετα ολικης αλεσης ψωμι με μια φετα κασερι διαιτης απο πανω :) Ξεχασα να αναφερω οτι την ημερα τρωω 2 κουταλακια του γλυκου γηρη :grin: και 2 φρουτα η μπανανα και 1 ροδακινο :grin: Εχω χασει σε 2 μηνες σχεδον 7 κιλλα πως τα παω κωστα πανω κατω αν θες μου λες... :)  ΥΓ ΥΨΩς 1,83...   ΗΜΟΥΝ 93.. ΕΙΜΑΙ ΤΩΡΑ 86 :grin: :grin: :grin:
Μάλλον δε δουλεύεις γιατί θα μπερδευόσουν. :grin:
 

χρηστος10

Μέλος
Εγγρ.
20 Οκτ 2010
Μηνύματα
5.803
Like
0
Πόντοι
66
Μάλλον δε δουλεύεις γιατί θα μπερδευόσουν. :grin:
ναι δεν δουλευω :grin: :2funny: :2funny: Το ωμεγα 3 σε ονομα λεγεται ζονα ειναι αυτου του γιατρου πιο πανω μοριακα αποσταγμενο 65 ευρω τα 5 μπουκαλακια :2funny: :2funny:
 

Steven_1

Μέλος
Εγγρ.
6 Δεκ 2007
Μηνύματα
2.659
Κριτικές
3
Like
17
Πόντοι
16
OP
OP
Κ

Κώστας Λαδάκης

Σεβαστός
Εγγρ.
21 Απρ 2011
Μηνύματα
23.685
Κριτικές
6
Like
8.794
Πόντοι
1.686


Σημαντικός κανόνας ,που προκύπτει από τον Ν. 1 κανόνα για δίαιτα ,είναι
αν θέλετε να χάσετε βάρος ,να τρώτε περίπου 2 ώρες ΠΡΙΝ την προπόνηση ,ΟΧΙ ΜΕΤΑ !
Μην το  μπερδεύετε το πρόγραμμα για μποντυμπίλντιγκ ,που πρέπει κανείς να τρώει
μετά την γυμναστική για να αυξήσει τους μύωνές του .

 
OP
OP
Κ

Κώστας Λαδάκης

Σεβαστός
Εγγρ.
21 Απρ 2011
Μηνύματα
23.685
Κριτικές
6
Like
8.794
Πόντοι
1.686
Ντροπή τέτοια παραπληροφόρηση για το όζον.
Το όζον όντος απολυμαίνει αλλά για να το κάνει αυτό χρειάζεται  ποσότητες που είναι δηλητηριώδη  για τον άνθρωπο, οι συσκευές  που πουλανε στο εμπόριο για να κοροϊδεύουν το κόσμο παράγουν ελάχιστο όζον ούτος ώστε να μη σε δηλητηριάσουν αλλά αυτό έχει σαν αποτέλεσμα να μη κάνει ουτε απολύμανση.

Υπάρχει αναφορά στο πιο κάτω μπλογκ .                                   Ωστόσο όσον αφορά την μικροβιοκτόνο του δράση στο "οζονωμένο "νερό  από τη συσκευή που πίνει κανείς ,σε κάποιες μελέτες φαίνεται ότι το απολυμαίνει .Εξάλλου ένα μέρος του όζοντος που παράγει η συσκευή εξατμίζεται από το ποτήρι με το νερό που πίνει κανείς .
 

gl

Μέγας
Εγγρ.
6 Ιουλ 2009
Μηνύματα
129.587
Κριτικές
475
Like
494
Πόντοι
4.906
Σημαντικός κανόνας ,που προκύπτει από τον Ν. 1 κανόνα για δίαιτα ,είναι
αν θέλετε να χάσετε βάρος ,να τρώτε περίπου 2 ώρες ΠΡΙΝ την προπόνηση ,ΟΧΙ ΜΕΤΑ !
Μην το  μπερδεύετε το πρόγραμμα για μποντυμπίλντιγκ ,που πρέπει κανείς να τρώει
μετά την γυμναστική για να αυξήσει τους μύωνές του .
πολυ σωστος......
 
OP
OP
Κ

Κώστας Λαδάκης

Σεβαστός
Εγγρ.
21 Απρ 2011
Μηνύματα
23.685
Κριτικές
6
Like
8.794
Πόντοι
1.686

Γνωρίζεις εσυ ,όπως και πολλοί ενημερωμένοι ,σχετικά συναγωνιστές ,πολλά πράγματα για
τη διατροφή και τη Δίαιτα .Όμως οι περισσότεροι δεν έχουν συνειδητοποιήσει τον
πιο πάνω Ν.1 κανόνα για τη Δίαιτα και κυρίως δεν ξέρουν πως να τον εφαρμόσουν ΣΤΗΝ ΠΡΑΞΗ .
Επίσης δεν γνωρίζουν τις βασικές μεταβολικές οδούς στη Διατροφη ,που έχουν σχέση με τη Δίαιτα και έτσι θα προσπαθήσω να  παρουσιάσω τα θέματα αυτά κατανοητά .
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom