Νέα

Το «φαινόμενο» Παντελής Παντελίδης

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα jstar
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 158
  • Εμφανίσεις 19K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

billy13

Τιμημένος
Εγγρ.
23 Μαρ 2008
Μηνύματα
29.142
Κριτικές
123
Like
187
Πόντοι
3.090
Ρε τύπε εδώ τα σκουπίδια του Καρβέλα και της Πάνια έφτασαν κάποτε να πουλάνε παραπάνω από τη Σακίρα και τη Μαντόνα αυτός σε πείραξε; Που τουλάχιστον ακούγεται και ευχάριστα.
Πιο ευχάριστο είναι να καταπιείς ένα κουτί καρφίτσες................. :idiot:
 

o palios

Μέλος
Εγγρ.
18 Οκτ 2007
Μηνύματα
956
Like
2
Πόντοι
6
το γιου τιουμπ ,λογικα τα πηρε και τον εβγαλε τοσο ψιλα ,ειναι αθλιος κατα τα αλλα.
 

lsh

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
12 Αυγ 2010
Μηνύματα
635
Κριτικές
75
Like
81
Πόντοι
306
παντως ετσι οπως του το εφτιαξε η Μινος θυμιζει πολυ εντονα  τον σφακιανακη..

πιο κλωνος δεν παει!

Μάλιστα, thanks για το link, τώρα τον έμαθα. Πρόκειται για ένα είδος που κάποιοι ονομάζουν μουσική αλλά απέχει λίγο απο αυτό που θεωρώ εγώ μουσική για αυτό δεν τον ξέρω. Βέβαια μάλλον εγώ είμαι ο προβληματικός γιατί μόλις το ανέφερα στο γραφείο τώρα, πέσανε να με φάνε 10 άτομα ότι είμαι άσχετος που δεν τον ξέρω, ο τύπος λέει είναι πασίγνωστος.
 
OP
OP
jstar

jstar

Μέλος
Εγγρ.
5 Απρ 2010
Μηνύματα
2.441
Like
12
Πόντοι
16
Μάλιστα, thanks για το link, τώρα τον έμαθα. Πρόκειται για ένα είδος που κάποιοι ονομάζουν μουσική αλλά απέχει λίγο απο αυτό που θεωρώ εγώ μουσική για αυτό δεν τον ξέρω. Βέβαια μάλλον εγώ είμαι ο προβληματικός γιατί μόλις το ανέφερα στο γραφείο τώρα, πέσανε να με φάνε 10 άτομα ότι είμαι άσχετος που δεν τον ξέρω, ο τύπος λέει είναι πασίγνωστος.
Ναι και εγω σε συζητησεις τα ίδια ακούω.Πέφτουν να σε φάνε μολις πεις κάτι εναντιον του τύπου.Και ΔΕΝ ΑΚΟΥΓΕΤΑΙ ρε παιδια.να είχε φωνη να έλεγα πως οκ ο αυστραλοπιθηκας εχει φωναρα..αλλα δεν εχει τιποτα,ουτε φωνη,ουτε σκηνικη παρουσια,ουτε τπτ..μαλλον ο ελληνας γουσταρει παρατραγουδα οπως σωστα ανεφερε ενας φιλος πιο πριν
 

ΧΧΧ-Man

Μέγας
Εγγρ.
19 Οκτ 2008
Μηνύματα
2.220
Κριτικές
46
Like
3.621
Πόντοι
4.365
--ΣΟΡΙ ΓΙΑ ΤΑ ΚΕΦΑΛΑΙΑ.. ΕΙΜΑΙ ΔΟΥΛΕΙΑ ΣΤΟ ΛΑΠΤΟΠ Κ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΠΩΣ ΑΛΛΑΖΟΥΝ--

ΡΕ ΤΙ ΚΟΜΠΛΕΞΙΚΟΙ ΕΛΛΗΝΑΡΕΣ ΕΙΣΑΣΤΕ ΟΛΟΙ...??? :idiot:
ΜΗΝ ΔΕΙΤΕ ΕΝΑΝ  ΑΝΘΡΩΠΟ ΝΑ ΠΡΟΚΟΨΕΙ..ΑΜΕΣΩΣ ΝΑ ΠΕΣΕΤΕ ΝΑ ΤΟΝ ΦΑΤΕ...
Ο ΤΥΠΟΣ ΕΧΕΙ ΤΟΣΑ ΕΚΑΤΟΜΥΡΙΑ VIEWS STO YOUTUBE -ΚΑΙ ΜΗΝ ΑΚΟΥΩ ΜΑΛΑΚΙΕΣ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΦΤΙΑΧΤΟ-
ΠΡΟΦΑΝΩΣ ΤΟΝ ΓΟΥΣΤΑΡΕΙ ΠΟΛΥΣ ΚΟΣΜΟΣ...
ΔΗΛΑΔΙ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΚΑΚΟ...?
ΤΙ ΚΑΝΕΙ Ο ΤΥΠΑΚΟΣ...  ΜΙΑ ΚΙΘΑΡΟΥΛΑ..  ΜΙΑ ΚΑΜΕΡΑ.. ΚΑΙ ΛΕΕΙ ΤΑ ΤΡΑΓΟΥΔΑΚΙΑ ΤΟΥ... Κ ΤΑ ΑΝΕΒΑΖΕΙ...
ΤΟΣΟ ΚΑΚΟ ΕΙΝΑΙ ΠΙΑ...????

ΥΓ..ΔΕΝ ΜΟΥ ΠΟΛΥΑΡΕΣΟΥΝ ΤΑ ΤΡΑΓΟΥΔΙΑ ΤΟΥ..ΕΙΝΑΙ ΑΠΛΑ ΚΑΛΟΣ...
ΑΛΛΑ ΜΟΥ ΤΗΝ ΣΠΑΕΙ Ο ΤΟΣΟΣ ΠΟΛΕΜΟΣ ΠΟΥ ΤΟΥ ΓΙΝΕΤΑΙ ΑΠΟ ΚΑΠΟΙΟΥΣ ΚΟΜΠΛΕΞΙΚΟΥΣ...
ΔΗΛΑΔΙ ΟΣΟΙ ΒΓΑΙΝΟΥΝ ΑΠΟ ΤΑ ΤΑΛΕΝΤ ΣΟΟΥ..ΤΟΥΣ ΠΡΟΩΘΟΥΝΕ.. ΚΑΙ ΚΑΛΑ...
ΑΥΤΟΣ..ΠΟΥ ΤΟ ΠΑΛΕΥΕΙ ΜΟΝΟΣ ΤΟΥ...ΓΙΑΤΙ ΝΑ ΜΗΝ ΤΟ ΑΠΟΔΕΧΕΣΤΕ...????

ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΦΩΝΗ.. ΕΙΝΑΙ ΣΧΕΤΙΚΟ... ΟΣΟΙ ΔΕΝ ΑΚΟΥΝΕ ΓΕΝΙΚΑ ΤΕΤΟΙΑ ΤΡΑΓΟΥΔΙΑ... ΑΣ ΜΗΝ ΑΣΧΟΛΟΥΝΤΕ..
 

kolompourdas

Σεβαστός
Εγγρ.
10 Μαρ 2012
Μηνύματα
3.591
Like
2.931
Πόντοι
1.706
Ναι και εγω σε συζητησεις τα ίδια ακούω.Πέφτουν να σε φάνε μολις πεις κάτι εναντιον του τύπου.Και ΔΕΝ ΑΚΟΥΓΕΤΑΙ ρε παιδια.να είχε φωνη να έλεγα πως οκ ο αυστραλοπιθηκας εχει φωναρα..αλλα δεν εχει τιποτα,ουτε φωνη,ουτε σκηνικη παρουσια,ουτε τπτ..μαλλον ο ελληνας γουσταρει παρατραγουδα οπως σωστα ανεφερε ενας φιλος πιο πριν
Να πεις ότι τα τραγούδια του δεν σ' αρέσουν, οκ, γνώμη σου, ο καθένας γουστάρει διαφορετικό είδος μουσικής.
Αλλά η φωνή είναι κάτι το αντικειμενικό, και αν λες ότι αυτός ο τύπος δεν έχει φωνή τότε συγγνώμη αλλά είσαι κομπλεξικός.
 

sferdeklos

Μέλος
Εγγρ.
13 Ιουν 2008
Μηνύματα
9.019
Κριτικές
2
Like
20
Πόντοι
66
Οι συναυλιες του Παντελη Παντελιδη γαμανε.
Τα σπαμε και πεφτει και ξυλο... :rockon: :rockon: :rockon:

(1:16 στα δεξια)
 

LION7

Ανώτερος
Εγγρ.
26 Ιουλ 2007
Μηνύματα
30.780
Κριτικές
16
Like
10.239
Πόντοι
7.045
Προβλήματα που 'χει ο κόσμος
 

bestman69

Μέλος
Εγγρ.
18 Απρ 2009
Μηνύματα
2.714
Like
8
Πόντοι
16
Να πεις ότι τα τραγούδια του δεν σ' αρέσουν, οκ, γνώμη σου, ο καθένας γουστάρει διαφορετικό είδος μουσικής.
Αλλά η φωνή είναι κάτι το αντικειμενικό, και αν λες ότι αυτός ο τύπος δεν έχει φωνή τότε συγγνώμη αλλά είσαι κομπλεξικός.

Μην το λες, όλοι εδώ μέσα με Θεοδωράκη και Χατζιδάκη μεγάλωσαν. Δεν καταδέχονται τέτοια τραγουδάκια ούτε για το αμάξι. Με το Τρίτο Πρόγραμμα βγάζουν το μποτιλιάρισμα...
 

razorxt

Μέλος
Εγγρ.
17 Μαρ 2012
Μηνύματα
3.324
Κριτικές
2
Like
396
Πόντοι
36
Μην το λες, όλοι εδώ μέσα με Θεοδωράκη και Χατζιδάκη μεγάλωσαν. Δεν καταδέχονται τέτοια τραγουδάκια ούτε για το αμάξι. Με το Τρίτο Πρόγραμμα βγάζουν το μποτιλιάρισμα...

  :2funny:
 

kazabuburas

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
13 Απρ 2012
Μηνύματα
7.064
Κριτικές
27
Like
645
Πόντοι
376
Γεγονος Α. Στις 24 του μηνα στο ΟΑΚΑ προμηνυεται sold out για τον εορτασμο των 20 χρονων της 'μουσικης προσφορας' του Φοιβου.

Γεγονος Β. Η μοναδικη χωρα οπου δεν ξεπουλησαν τα ειστηρια τους οι ΑC/DC στην παγκοσμια περιοδεια του 'Black Ice' ηταν η ελλαδα.



Κατι που διαβασα προσφατα και μου δειχνει ολα οσα θελω να ξερω για την μουσικη νοοτροπια του νεοελληνα.
Δεν ξερω ποιος ειναι αυτος που λες. Και δεν θα μαθω κιολας μαλλον  :sunglasses:
Το μονο που μπορω να πω ειναι πως απο την οικονομικη κριση καποια στιγμη θα βγουμε.
Απο την πολιτιστικη κριση ομως δεν το βλεπω, οσα χρονια κι αν περασουν.  ;)
 

taurus1

Ανώτερος
Εγγρ.
8 Μαρ 2006
Μηνύματα
5.487
Κριτικές
31
Like
1.321
Πόντοι
6.305
Γεγονος Α. Στις 24 του μηνα στο ΟΑΚΑ προμηνυεται sold out για τον εορτασμο των 20 χρονων της 'μουσικης προσφορας' του Φοιβου.

Γεγονος Β. Η μοναδικη χωρα οπου δεν ξεπουλησαν τα ειστηρια τους οι ΑC/DC στην παγκοσμια περιοδεια του 'Black Ice' ηταν η ελλαδα.



Κατι που διαβασα προσφατα και μου δειχνει ολα οσα θελω να ξερω για την μουσικη νοοτροπια του νεοελληνα.
Δεν ξερω ποιος ειναι αυτος που λες. Και δεν θα μαθω κιολας μαλλον  :sunglasses:
Το μονο που μπορω να πω ειναι πως απο την οικονομικη κριση καποια στιγμη θα βγουμε.
Απο την πολιτιστικη κριση ομως δεν το βλεπω, οσα χρονια κι αν περασουν.  ;)
Κακό δεν είναι να ξέρεις/ακούς Κιάμο ή Οικονομόπουλο ή Παντελίδη (ή νομίζεις ότι οι 2 πρώτοι είναι καλύτεροι?)..Κακό είναι να μην έχεις και άλλες παραστάσεις και να αρκείσαι στους προαναφερθέντες..Κάθε ώρα, κάθε στιγμή δεν είναι ίδια..Και στα μπουζούκια θα πας ,και στο σκυλάδικο..Αρκεί να μπορείς να αναγνωρίσεις τί είναι μουσική και τί όχι..
Τον συγκεκριμένο ούτε εγώ τον ήξερα, αλλά αφού μας έχουν ταράξει στα ραδιοφωνα τον <<έμαθα>>..Ένας wannabe Σφακιανάκης, με ανεκτή φωνή χωρίς όμως τραγούδια..Και δεν είναι ο μόνος! Αν εξετάσεις τα τραγούδια που λένε οι <<φτασμένοι>> σταρς ,μια από τα ίδια..Ακόμα και τα λαικά του 80 ,ήταν καλύτερα..Και βγάζει εφημερίδα CD με τις τοπ επιτυχίες του Κιάμου..Ήμαρτον ρε!
Αλλά και πάλι περί ορέξεως ..
 

sakhs_go

Μέλος
Εγγρ.
25 Νοε 2011
Μηνύματα
432
Like
4
Πόντοι
1
κομπλεξικοι ολου του κοσμου ενωθειτε  :birdman:
 

razorxt

Μέλος
Εγγρ.
17 Μαρ 2012
Μηνύματα
3.324
Κριτικές
2
Like
396
Πόντοι
36
σε οποιον αρεσει ρε παιδια

δεν ειναι ανωτερος καποιος που ακουει κλασικη μουσικη

απο καποιον που ακουει οικονομοπουλο ...
 

taurus1

Ανώτερος
Εγγρ.
8 Μαρ 2006
Μηνύματα
5.487
Κριτικές
31
Like
1.321
Πόντοι
6.305
σε οποιον αρεσει ρε παιδια

δεν ειναι ανωτερος καποιος που ακουει κλασικη μουσικη

απο καποιον που ακουει οικονομοπουλο ...
δλδ κάποιος που διαβάζει μόνο Μίκι Μάους είναι πολιτιστικά ίσος με κάποιον που διαβάζει Και κλασικούς? δεν είναι όλοι οι άνθρωποι στο ίδιο πνευματικό επίπεδο..ας μην ισοπεδώνουμε τα πάντα με μια αριστερίστικη λογική..ένα άτομο που ακούει μόνο Οικονομόπουλο ή διαβάζει μόνο Αρλεκιν πολιτιστικά είναι κατώτερο.
 

likos7

Μέλος
Εγγρ.
12 Μαΐ 2010
Μηνύματα
43
Like
0
Πόντοι
0
Ελεος... :headbang:
 

Συνημμένα

  • muslim-care copy.jpg
    muslim-care copy.jpg
    131,6 KB · Εμφανίσεις: 64

doritis spermatos

Μέλος
Εγγρ.
26 Δεκ 2007
Μηνύματα
9.863
Κριτικές
2
Like
4
Πόντοι
66
αποδειξη της δυναμης των trolls ειναι ο παντελιδης
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom