Νέα

Τί τρέχει επιτέλους με αυτές τις ελλεηνίδες;

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα freddie krueger
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 188K
  • Εμφανίσεις 7M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 10 άτομα (0 μέλη και 10 επισκέπτες)

Που οφειλεται που η ελληνιδα ζηταει τον ουρανο με τ αστρα?

  • αυτο εχει μαθει απο την μανα της

    Ψήφοι: 852 29,4%
  • υπερπροστατευτικη οικογενεια

    Ψήφοι: 169 5,8%
  • δεν ξερει τι της γινεται

    Ψήφοι: 499 17,2%
  • καλα να παθει ας μεινει στο ραφι

    Ψήφοι: 320 11,0%
  • χεστην ,δεν ασχολουμαι με ελλεεινιδες

    Ψήφοι: 313 10,8%
  • καλα κανει,ετσι πρεπει

    Ψήφοι: 99 3,4%
  • αφου κι ετσι παλι τρεχουμε απο πισω της

    Ψήφοι: 557 19,2%
  • αλλο

    Ψήφοι: 89 3,1%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    2.898

Filislover

Μέλος
Εγγρ.
2 Μαΐ 2024
Μηνύματα
521
Κριτικές
1
Like
392
Πόντοι
26
Πολλές χιλιάδες σελίδες και ακόμη να απαντηθεί πως ο μέσος Έλληνας (5αρι) καταφέρνει και γαμαει και το 8 μένει στο ράφι παίζοντας μαλακία.
Αυτά να τα πεις στους μαλακες παπαφιλιπ και υπουργαρα που νομίζουν πως μόνο με σώμα γαμας,με δουλειά λεφτά και φράγκα γαμας και 5 Άρι να είσαι μια χαρά γαμας αν δουλεύεις βγάζεις λεφτά κλπ.Το σώμα το κοιτάνε οι καθυστερημένες οι ανήλικες που θέλουν κοιλιακούς αλλά αυτές δε τις μετράω καν για γκόμενες είναι τσουτσεκια συν ότι δε κοιτάω γκόμενες κάτω των 18.
Η ανάρτηση συγχωνεύτηκε αυτόματα:

τι να γαμησεις ρε καπαμα24 με τα 11,3?
αερομασαζ στο μουνι τους κάνεις και μετά πας και τον μπαίζεις στο νιπτήρα :2funny::2funny::2funny:
Δε είναι 11.3 είναι 15 επίσης αν έκανα αερομασαζ δε θα έχυνε η μαρίνα Σέρβα με τη πάρτη μου και μη μου πεις ότι είπε ψέματα γιατί τα είδα.
 

papaphilips

Ανώτατος
Εγγρ.
26 Ιουλ 2018
Μηνύματα
21.600
Κριτικές
97
Like
47.048
Πόντοι
17.311
Δε είναι 11.3 είναι 15 επίσης αν έκανα αερομασαζ δε θα έχυνε η μαρίνα Σέρβα με τη πάρτη μου και μη μου πεις ότι είπε ψέματα γιατί τα είδα.
εδώ δε βλέπεις τι γράφεις ρε ηλιθιε24 και κάθε φορά μας λες και άλλα παραμυθια :2funny::2funny::2funny:
 

papaphilips

Ανώτατος
Εγγρ.
26 Ιουλ 2018
Μηνύματα
21.600
Κριτικές
97
Like
47.048
Πόντοι
17.311
Οκ ότι Πεις παπαφιλιπε45 μικροψωλη γέρο και άσχημε.
πάνε πλύνε την κωλοτρουπιδα σου και πέσε για ύπνο ρακοκιοφτε24, αρκετές μπαρουφες έγραψες και σήμερα, αύριο πάλι.
 

Νιμουπαγίδας

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
5 Φεβ 2024
Μηνύματα
636
Like
1.283
Πόντοι
206
Ενώ είναι αστείο και συνάμα διασκεδαστικό. Σε κάθε νήμα που μπαίνω, να διαδραματίζεται το λιγότερο ένας καυγάς.
Θέλω να παραθέσω το εξής άκυρο θέμα.
Έπεσε προσφάτως στην αντίληψη μου, ένα νέο τρεντ. Στο οποίο ρωτάνε κόσμο στον δρόμο. Αν θα προτιμούσε να μείνει σε ένα απομονωμένο δωμάτιο, με μία αρκούδα ή έναν εντελώς άγνωστο άνδρα.
Και υπάρχει μεγάλο ποσοστό κόσμου (κυρίως μισανδριστικό) που επιλέγουν μη ειρωνικά την αρκούδα. Με την δικαιολογία πως ο άγνωστος άνδρας, μπορεί να είναι δολοφόνος ή βιαστής.
Κάτι που εγώ προσωπικά, βρίσκω τρομερά αστείο μα ταυτόχρονα απίστευτα λυπηρό.
ΓΝΩΜΟΥΛΑ;;;
 

st@rdust

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
7 Δεκ 2006
Μηνύματα
15.694
Like
1.350
Πόντοι
366
Ενώ είναι αστείο και συνάμα διασκεδαστικό. Σε κάθε νήμα που μπαίνω, να διαδραματίζεται το λιγότερο ένας καυγάς.
Θέλω να παραθέσω το εξής άκυρο θέμα.
Έπεσε προσφάτως στην αντίληψη μου, ένα νέο τρεντ. Στο οποίο ρωτάνε κόσμο στον δρόμο. Αν θα προτιμούσε να μείνει σε ένα απομονωμένο δωμάτιο, με μία αρκούδα ή έναν εντελώς άγνωστο άνδρα.
Και υπάρχει μεγάλο ποσοστό κόσμου (κυρίως μισανδριστικό) που επιλέγουν μη ειρωνικά την αρκούδα. Με την δικαιολογία πως ο άγνωστος άνδρας, μπορεί να είναι δολοφόνος ή βιαστής.
Κάτι που εγώ προσωπικά, βρίσκω τρομερά αστείο μα ταυτόχρονα απίστευτα λυπηρό.
ΓΝΩΜΟΥΛΑ;;;
Αν και θεωρώ το ερώτημα-δίπολο προβοκατόρικο απο μόνο του.
Αστείο δεν το βρίσκω και τόσο. Λυπηρό ίσως περισσότερο. Τραβηγμένο ή μη, το αποτέλεσμα, έχει μια δόση πραγματικότητας. Ή τουλάχιστον συμβαίνει, εκ του αποτελέσματος. Είτε μας αρέσει είτε όχι. Για εμένα αυτό που σηκώνει περισσότερη ανάλυση είναι η αιτία και όχι το ίδιο το αποτέλεσμα. Και για τα αίτια ανοίγει μεγάλη κουβέντα.
Πάντως, το μίσος, σε ιδεολογικό επίπεδο, και απο τη μεριά του άντρα προς τη γυναίκα και το αντίθετο, υπάρχει, και ίσως είναι πιο έντονο απο ότι ήταν πριν 50 χρόνια, ας πούμε. Βέβαια μπορεί να μας γίνεται πιο έντονα αντιληπτό λόγω και της -δυνατότητας- αντανάκλασης των ιδεολογικών τάσεων της κοινωνίας μέσω του διαδικτύου.

Και είναι αυτονόητο ότι έστω μια ισχνή φεμινιστική αντίληψη των πραγμάτων να υπάρχει σε κάποιον, θα χρησιμοποίησει ένα τέτοιο προβοκατόρικο ερώτημα για προπαγανδηστικούς σκοπούς. Να περάσει δηλαδή το μήνυμα, ότι νιώθουμε περισσότερο φόβο κι ανασφαλείς με έναν άντρα παρά με μια αρκούδα.
Αλλά και χωρίς να υφέρπει κάποια φεμινιστική αντίληψη, οι γυναίκες ως πιο αδύναμες βιολογικά (σωματοδομή - δύναμη) γνωρίζουν ότι σε μια δύσκολη κατάσταση (μάχη) ο άνδρας έχει υπεροχή. Οπότε το ένστικτο του φόβου παίζει κι αυτό βασικό ρόλο στην τοποθέτησή τους (απ' τη στιγμή μάλιστα που εκ των πραγμάτων, να βρεθούν σε ένα δωμάτιο με αρκούδα είναι απίθανο). Απ΄την άλλη είναι και τα περιστατικά βίας που σχεδόν καθημερινώς συμβαίνουν γύρω μας εις βάρος γυναικών, βιασμοί κτλ κτλ, που κι αυτά εντείνουν το φόβο και την προκατάληψη που δημιουργείται για τη βίαιη φύση των αντρών εν γένει.
Πόσες φορές σας έχει τύχει, να μην μπεί γυναίκα στο ασανσέρ μαζί σας, ή στο δρόμο να αλλάξει πεζοδρόμιο όταν περπατάτε από πίσω της... (είναι το ένστικο του φόβου...)
Πάντως κατ εμε, όποιος θέτει τέτοια ερωτήματα, είναι απριορι προβοκατορ, λακαμάς, και έχει σκοπιμότητα να πάει την απάντηση εκεί που θέλει... Αν έπεφτα σε έναν τέτοιο, θα του τα έλεγα λιγάκι αντρικά :wink: αφού αυτή την απάντηση αναζητούσε (προδίκαζε) εκ των προτέρων :knuppel: (λίγο ατέρμονο μου φαίνεται αυτο...) :D:
 
Τελευταία τροποποίηση:

The Saint*

Τιμημένος
Εγγρ.
28 Ιουλ 2010
Μηνύματα
55.746
Κριτικές
90
Like
33.449
Πόντοι
24.700
Γιαχαρανταν πουτανακια παπαφιλιπς μαγκι σαιντ
Ωρα για ξεσκισμα.
Εδινα εντατικα σεμινάρια αυτοβελτιωσης σε ατομα και δεν ειχα χρονο να παιζω με εσας.
Βαλτε βαζελίνη

Δεν είναι σωστό από μέρους σας να μας να μας στήνετε στα ραντεβού.

Κάντε επιτέλους έναν προγραμματισμό για το πότε θα μας ξεσκίσετε και ενημερώστε με για την ημέρα, γιατί πρέπει να κλείσω ένα ραντεβού με καρδιολόγο στο ΙΚΑ και με έχετε δεσμεύσει με το να σας περιμένω. :coffee:
 

The Saint*

Τιμημένος
Εγγρ.
28 Ιουλ 2010
Μηνύματα
55.746
Κριτικές
90
Like
33.449
Πόντοι
24.700

Ακροατής_

Σεβαστός
Εγγρ.
17 Αυγ 2023
Μηνύματα
4.023
Like
3.775
Πόντοι
1.706
Ενώ είναι αστείο και συνάμα διασκεδαστικό. Σε κάθε νήμα που μπαίνω, να διαδραματίζεται το λιγότερο ένας καυγάς.
Θέλω να παραθέσω το εξής άκυρο θέμα.
Έπεσε προσφάτως στην αντίληψη μου, ένα νέο τρεντ. Στο οποίο ρωτάνε κόσμο στον δρόμο. Αν θα προτιμούσε να μείνει σε ένα απομονωμένο δωμάτιο, με μία αρκούδα ή έναν εντελώς άγνωστο άνδρα.
Και υπάρχει μεγάλο ποσοστό κόσμου (κυρίως μισανδριστικό) που επιλέγουν μη ειρωνικά την αρκούδα. Με την δικαιολογία πως ο άγνωστος άνδρας, μπορεί να είναι δολοφόνος ή βιαστής.
Κάτι που εγώ προσωπικά, βρίσκω τρομερά αστείο μα ταυτόχρονα απίστευτα λυπηρό.
ΓΝΩΜΟΥΛΑ;;;
Δέν νομίζω ότι διαφέρει καί πολύ ο μέσος άνδρας από μία αρκούδα...καί εξηγούμαι...
Αν πάς μία βόλτα καί εντοπίσεις 10 άνδρες...θά διαπιστώσεις ότι τουλάχιστον οι 7...είναι κοντόχοντροι αγενείς καί σκατάδες...σάν αρκουδιάρηδες δηλαδή...
Από τούς υπόλοιπους 3...οι 2 θά είναι περίπου στόν μέσο όρο δηλαδή 5άρια...καί τήν διαφορά εμφανισιακά θά τήν κάνει ο ένας καί άν!!
Αρα...είναι λογική η απάντηση γιά εμένα!! :2funny:
:heavymetalbig:
 

papaphilips

Ανώτατος
Εγγρ.
26 Ιουλ 2018
Μηνύματα
21.600
Κριτικές
97
Like
47.048
Πόντοι
17.311
Προσεχε μη σου φυγει ο ποντος απο το καλσον ρε αντράκλα εσυ,γιατι εμαθα χοανη για τριαξονικο εκανε ο γαμιας τον κωλο της πρωην σου.
καλά εσύ πρόσεχε μη σου φύγει το στραπον και πάρει αέρα η κωλοτρουπιδα σου παλι και σφυρίζεις στις στροφές όταν πηγαίνεις μύτη τακούνι το κάρο με τα γιδοπρόβατα.
:effemine:
 

papaphilips

Ανώτατος
Εγγρ.
26 Ιουλ 2018
Μηνύματα
21.600
Κριτικές
97
Like
47.048
Πόντοι
17.311
Ρε σουργελο αυτα που σου λενε κάποιοι μη τα αναπαραγεις,εσυ εγινες ξεφτίλας,τι μυτες τακούνια τσαμπουνας και γιδοπροβατα...
μη νευριάζεις μπούλη ανεστακο Ζαν, θα σφίξει η κωλοτρουπιδα σου και θα πονάς μετά.
:effemine:
 

Νιμουπαγίδας

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
5 Φεβ 2024
Μηνύματα
636
Like
1.283
Πόντοι
206
Αν και θεωρώ το ερώτημα-δίπολο προβοκατόρικο απο μόνο του.
Αστείο δεν το βρίσκω και τόσο. Λυπηρό ίσως περισσότερο. Τραβηγμένο ή μη, το αποτέλεσμα, έχει μια δόση πραγματικότητας. Ή τουλάχιστον συμβαίνει, εκ του αποτελέσματος. Είτε μας αρέσει είτε όχι. Για εμένα αυτό που σηκώνει περισσότερη ανάλυση είναι η αιτία και όχι το ίδιο το αποτέλεσμα. Και για τα αίτια ανοίγει μεγάλη κουβέντα.
Πάντως, το μίσος, σε ιδεολογικό επίπεδο, και απο τη μεριά του άντρα προς τη γυναίκα και το αντίθετο, υπάρχει, και ίσως είναι πιο έντονο απο ότι ήταν πριν 50 χρόνια, ας πούμε. Βέβαια μπορεί να μας γίνεται πιο έντονα αντιληπτό λόγω και της -δυνατότητας- αντανάκλασης των ιδεολογικών τάσεων της κοινωνίας μέσω του διαδικτύου.

Και είναι αυτονόητο ότι έστω μια ισχνή φεμινιστική αντίληψη των πραγμάτων να υπάρχει σε κάποιον, θα χρησιμοποίησει ένα τέτοιο προβοκατόρικο ερώτημα για προπαγανδηστικούς σκοπούς. Να περάσει δηλαδή το μήνυμα, ότι νιώθουμε περισσότερο φόβο κι ανασφαλείς με έναν άντρα παρά με μια αρκούδα.
Αλλά και χωρίς να υφέρπει κάποια φεμινιστική αντίληψη, οι γυναίκες ως πιο αδύναμες βιολογικά (σωματοδομή - δύναμη) γνωρίζουν ότι σε μια δύσκολη κατάσταση (μάχη) ο άνδρας έχει υπεροχή. Οπότε το ένστικτο του φόβου παίζει κι αυτό βασικό ρόλο στην τοποθέτησή τους (απ' τη στιγμή μάλιστα που εκ των πραγμάτων, να βρεθούν σε ένα δωμάτιο με αρκούδα είναι απίθανο). Απ΄την άλλη είναι και τα περιστατικά βίας που σχεδόν καθημερινώς συμβαίνουν γύρω μας εις βάρος γυναικών, βιασμοί κτλ κτλ, που κι αυτά εντείνουν το φόβο και την προκατάληψη που δημιουργείται για τη βίαιη φύση των αντρών εν γένει.
Πόσες φορές σας έχει τύχει, να μην μπεί γυναίκα στο ασανσέρ μαζί σας, ή στο δρόμο να αλλάξει πεζοδρόμιο όταν περπατάτε από πίσω της... (είναι το ένστικο του φόβου...)
Πάντως κατ εμε, όποιος θέτει τέτοια ερωτήματα, είναι απριορι προβοκατορ, λακαμάς, και έχει σκοπιμότητα να πάει την απάντηση εκεί που θέλει... Αν έπεφτα σε έναν τέτοιο, θα του τα έλεγα λιγάκι αντρικά :wink: αφού αυτή την απάντηση αναζητούσε (προδίκαζε) εκ των προτέρων :knuppel: (λίγο ατέρμονο μου φαίνεται αυτο...) :D:
Πολύ δυνατά επιχειρήματα και μία αρκετά τεκμηριωμένη γνώμη θα έλεγα. Απλά αυτό το trend έχει γίνει πλέον viral. Τώρα για ποιον λόγο το ακολουθεί ο καθένας και το αναπαράγει. Είναι άλλου παππά ευαγγέλιο. Άλλοι το κάνουν γιατί απλά «πουλάει», άλλοι γιατί θέλουν να αποσπάσουν ακραίες αντιδράσεις από αυτό και πάει λέγοντας. Συνεχίζει να μου φαίνεται αστείο και λυπηρό ταυτόχρονα.
 

papaphilips

Ανώτατος
Εγγρ.
26 Ιουλ 2018
Μηνύματα
21.600
Κριτικές
97
Like
47.048
Πόντοι
17.311
Τελευταία τροποποίηση:

Νιμουπαγίδας

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
5 Φεβ 2024
Μηνύματα
636
Like
1.283
Πόντοι
206
Δέν νομίζω ότι διαφέρει καί πολύ ο μέσος άνδρας από μία αρκούδα...καί εξηγούμαι...
Αν πάς μία βόλτα καί εντοπίσεις 10 άνδρες...θά διαπιστώσεις ότι τουλάχιστον οι 7...είναι κοντόχοντροι αγενείς καί σκατάδες...σάν αρκουδιάρηδες δηλαδή...
Από τούς υπόλοιπους 3...οι 2 θά είναι περίπου στόν μέσο όρο δηλαδή 5άρια...καί τήν διαφορά εμφανισιακά θά τήν κάνει ο ένας καί άν!!
Αρα...είναι λογική η απάντηση γιά εμένα!! :2funny:
:heavymetalbig:
*Βασίλης Λεβέντης has entered the chat with insults like «ζώα» and «αρκουδέηδες».*
*It's super effective.*
 

Filislover

Μέλος
Εγγρ.
2 Μαΐ 2024
Μηνύματα
521
Κριτικές
1
Like
392
Πόντοι
26
Ρε μπρο αραχιων τι γελάς πάνω σε αυτό που λέω τι σου φάνηκε αστείο?έγινες και εσύ μλκας σα τους άλλους ?γιατί ρε μπρο να μου πει ψέματα ότι θα πήγαινε μαζί μου μου χρωστάει λεφτά και με γλύφει αυτό πες μου μόνο και δε απευθύνομαι μόνο σε σένα αλλά και στους άλλους.
 

Αρραχίων

Μέλος
Εγγρ.
15 Απρ 2022
Μηνύματα
393
Κριτικές
4
Like
672
Πόντοι
81
Ρε μπρο αραχιων τι γελάς πάνω σε αυτό που λέω τι σου φάνηκε αστείο?έγινες και εσύ μλκας σα τους άλλους ?γιατί ρε μπρο να μου πει ψέματα ότι θα πήγαινε μαζί μου μου χρωστάει λεφτά και με γλύφει αυτό πες μου μόνο και δε απευθύνομαι μόνο σε σένα αλλά και στους άλλους.
Δεν γελαω απο κακία ,άλλωστε εχουμε μιλήσει και εχεις καταλάβει πως εξαρχής δεν είχα -έχω κανένα πρόβλημα μαζί σου , γελάω για αυτό που είπες οτι σε αφήνει στο 'διαβάστηκε ' και δεν σου απαντάει.
 

athinaios44

Ανώτερος
Εγγρ.
19 Μαΐ 2018
Μηνύματα
49.445
Like
46.177
Πόντοι
6.256

papaphilips

Ανώτατος
Εγγρ.
26 Ιουλ 2018
Μηνύματα
21.600
Κριτικές
97
Like
47.048
Πόντοι
17.311
Εσυ δεν εισαι ικανος να κλασεις θες και να χυσεις?
Αντε παραπερα μη σε φτυσω λαι πνιγεις
γιατι σου εχω γαμησει ετσι τη ψυχουλα ρε συ ανεστακο... και χωρις σεμιναρια κιολας ? :think:
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom