Νέα

Τί τρέχει επιτέλους με αυτές τις ελλεηνίδες;

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα freddie krueger
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 188K
  • Εμφανίσεις 7M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 43 άτομα (9 μέλη και 34 επισκέπτες)

Που οφειλεται που η ελληνιδα ζηταει τον ουρανο με τ αστρα?

  • αυτο εχει μαθει απο την μανα της

    Ψήφοι: 847 29,3%
  • υπερπροστατευτικη οικογενεια

    Ψήφοι: 169 5,9%
  • δεν ξερει τι της γινεται

    Ψήφοι: 496 17,2%
  • καλα να παθει ας μεινει στο ραφι

    Ψήφοι: 319 11,1%
  • χεστην ,δεν ασχολουμαι με ελλεεινιδες

    Ψήφοι: 312 10,8%
  • καλα κανει,ετσι πρεπει

    Ψήφοι: 98 3,4%
  • αφου κι ετσι παλι τρεχουμε απο πισω της

    Ψήφοι: 557 19,3%
  • αλλο

    Ψήφοι: 88 3,0%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    2.886

LION-974

Σπουδαίος
Εγγρ.
19 Ιουν 2008
Μηνύματα
2.386
Κριτικές
10
Like
2.772
Πόντοι
3.385
Όχι αδερφέ αν ήταν τόσο απλά δεν θα το ρωτούσα συνέχεια. Ξέρω άπειρους ασχημομέτριους που γαμάνε με 0€. Άνεργοι, φοιτητές, ή χαμηλόμισθοι.
Ξέρω άντρες με αφτιά κεραίες κινητικής, στραβές μύτες, καράφλα, κοιλιά και μισθό το πολύ 1000€ που γαμάνε αβέρτα. Άμα μάλιστα παίρνουν και λίγο αναβολικό και φαίνεται κοιλιακός τα μουνάκια χτυπιούνται ποια θα τον πάρει πρώτη.

Προσωπικά δεν έχω κάνει καμία αναφορά σε χρήμα: στην ίδια χώρα ζούμε, έχω δει τα όσα περιγράφεις. Και ποτέ δεν πίστεψα ότι το να είσαι άφραγκος και άσχημος σημαίνει ότι δε γαμάς: αντιθέτως μπορεί να ξεσκίζονται κάποιοι πολύ πιο εύκολα και περισσότερο από εμφανίσιμους και άνετους οικονομικά.

Επαναλαμβάνω: κάποιες ελκύονται μία χειρότερη εμφάνιση και το προτιμούν γιατί το θεωρούν πιο ''ασφαλές''. Κάποιες άλλες μπορεί να το θεωρούν ''γοητευτικό'' να είναι με έναν χάλια (σε αντίθεση με κάποιον καθώς πρέπει που είναι λίγο ντεμοντέ). Κάποιες το παίζουν ''υπεράνω'' και σε αυτή την προσπάθεια κάνουν τις επιλογές που βλέπεις.

Αυτό πάντως που προσπαθώ να πω είναι ότι δεν μπορείς να δώσεις μία γενική και ενιαία εξήγηση για αυτό που βλέπεις (και ομοίως βλέπω): κάθε γυναίκα έχει το δικό της τρόπο σκέψης που την ωθεί στο αποτέλεσμα για το οποίο συζητάμε.
 

Ακροατής_

Σεβαστός
Εγγρ.
17 Αυγ 2023
Μηνύματα
3.676
Like
3.543
Πόντοι
1.706
Οκ θα το δεχτώ και θα το πάω ένα βήμα παρακάτω. Αν το κάνουν για το χρήμα τότε είναι εκπόρνευση.

Γιατί τότε θίγονται αν υπονοήσεις ότι είναι ή τις αποκαλέσεις πουτάνες. Κοινή λογική έτσι δεν λέω κάτι παραπάνω.
Στήν πραγματικότητα...η γυναίκα πού πάει μέ έναν άνδρα γιά τό χρήμα...είτε είναι παντρεμένη είτε όχι...είναι πόρνη 100%
Οταν όμως είναι παντρεμένη "Καλύπτεται κοινωνικά" από τό πέπλο τού γάμου...
Θίγονται διότι είναι κομπλεξικές...ασταθείς...καί τρομερά φοβικές στό τί θά πούνε όλοι οι άλλοι!! :undecided:
 

argyrotoxos

Ανώτερος
Εγγρ.
16 Σεπ 2010
Μηνύματα
31.755
Κριτικές
62
Like
40.117
Πόντοι
8.530
Όχι αδερφέ αν ήταν τόσο απλά δεν θα το ρωτούσα συνέχεια. Ξέρω άπειρους ασχημομέτριους που γαμάνε με 0€. Άνεργοι, φοιτητές, ή χαμηλόμισθοι.
Ξέρω άντρες με αφτιά κεραίες κινητικής, στραβές μύτες, καράφλα, κοιλιά και μισθό το πολύ 1000€ που γαμάνε αβέρτα. Άμα μάλιστα παίρνουν και λίγο αναβολικό και φαίνεται κοιλιακός τα μουνάκια χτυπιούνται ποια θα τον πάρει πρώτη.


Οκ θα το δεχτώ και θα το πάω ένα βήμα παρακάτω. Αν το κάνουν για το χρήμα τότε είναι εκπόρνευση.

Γιατί τότε θίγονται αν υπονοήσεις ότι είναι ή τις αποκαλέσεις πουτάνες. Κοινή λογική έτσι δεν λέω κάτι παραπάνω.
Aποτυχημενες συμμαθητριες τους μπορεί να γαμανε αυτοί οι καλικάντζαροι αλλά σίγουρα τίποτα της προκοπής.
Ίσως βέβαια να βρίσκουν εκτός από αποτυχημένες και καμμένες στα μυαλά ώστε να τους τα'ι'ζουν και να τους ποτίζουν κιόλας...τόση ανωμαλία στις μεγαλουπόλεις και ιδίως στην Αθήνα...όλο και θα υπάρχουν τέτοια ναυάγια.
 

argyrotoxos

Ανώτερος
Εγγρ.
16 Σεπ 2010
Μηνύματα
31.755
Κριτικές
62
Like
40.117
Πόντοι
8.530
Στήν πραγματικότητα...η γυναίκα πού πάει μέ έναν άνδρα γιά τό χρήμα...είτε είναι παντρεμένη είτε όχι...είναι πόρνη 100%
Οταν όμως είναι παντρεμένη "Καλύπτεται κοινωνικά" από τό πέπλο τού γάμου...
Θίγονται διότι είναι κομπλεξικές...ασταθείς...καί τρομερά φοβικές στό τί θά πούνε όλοι οι άλλοι!! :undecided:
Πολλές γυναίκες λειτουργούν έτσι για να έχουν μια κοινωνική και οικονομική προοπτική οι ίδιες και τα παιδιά τους.
Δεν νομίζω ότι νιώθουν έλξη για τον κάθε χαλιαμουτρα αλλά για το πορτοφολι του.
 

Ακροατής_

Σεβαστός
Εγγρ.
17 Αυγ 2023
Μηνύματα
3.676
Like
3.543
Πόντοι
1.706
Πολλές γυναίκες λειτουργούν έτσι για να έχουν μια κοινωνική και οικονομική προοπτική οι ίδιες και τα παιδιά τους.
Δεν νομίζω ότι νιώθουν έλξη για τον κάθε χαλιαμουτρα αλλά για το πορτοφολι του.
Οχι πολλές...σχεδόν όλες όσες τό κάνουν...πιστεύω πάνω από τό 95% τών γυναικών αυτών!!
Διαφορετικά γιατί νά τό κάνουν ?
Νά έχουν έναν άσχημο άνδρα ?
Δέν υπάρχει καμία περίπτωση...αλλά καμία...μόνο γιά τό χρήμα!! :undecided:
 

Ακροατής_

Σεβαστός
Εγγρ.
17 Αυγ 2023
Μηνύματα
3.676
Like
3.543
Πόντοι
1.706
Ο μέσος Ελληνογαμέας -Αν καί τό έχω ξαναπεί αυτό- είναι κάτω τού μέσου όρου εμφανισιακά καί οικονομικά...καί ψάχνει min 7άρια γκόμενες!!
Κάποιος άνδρας γιά νά έχει επιτυχία σέ 7άρι γκόμενα στήν Ελλάδα...πρέπει νά είναι η αρκετά φραγκάτος...η min 8άρι εμφανισιακά!!
Εδώ πρέπει νά λέμε σκληρές αλήθειες...καί όχι νά χαιδεύουμε τά αυτιά!! :undecided:
 

Anestis zapatas

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
15 Μαρ 2024
Μηνύματα
1.586
Κριτικές
1
Like
1.227
Πόντοι
216
Μην περιμενετε να αρεσετε σε ολες τις γυναίκες,γενικά οι γυναικες δεν εχουν γουστο στους άντρες.
Οταν βλέπεις μια μαζα γυναικων π.χ να τους αρεσει ο μπισμπικης ενας χοντρομπαλας τοτε καταλαβενετε οτι γουστο δεν υπάρχει.
Ναι μεν κοιτανε την εμφάνιση αλλα οχι σαν σύνολο.
Π χ λεει μια μου αρεσουν οι μελαχροινοι και αν της πας εναν ανοιχτοχρωμο αλλα ωραιο και ενα μελαχροινο μετριο το μελαχροινο θα προτιμησει..γενικα οι γυναίκες στην εμφάνιση δεν κοιτάνε το συνολο αλλα συγκεκριμένα χαρακτηριστικά ο αντρας απο την αλλη κοιταει το συνολο αλλα μπορει να ρηξει τα στανταρ του,η γυναίκα γενικά δεν τα ριχνει εύκολα.
 

Ακροατής_

Σεβαστός
Εγγρ.
17 Αυγ 2023
Μηνύματα
3.676
Like
3.543
Πόντοι
1.706
Μην περιμενετε να αρεσετε σε ολες τις γυναίκες,γενικά οι γυναικες δεν εχουν γουστο στους άντρες.
Οταν βλέπεις μια μαζα γυναικων π.χ να τους αρεσει ο μπισμπικης ενας χοντρομπαλας τοτε καταλαβενετε οτι γουστο δεν υπάρχει.
Ναι μεν κοιτανε την εμφάνιση αλλα οχι σαν σύνολο.
Π χ λεει μια μου αρεσουν οι μελαχροινοι και αν της πας εναν ανοιχτοχρωμο αλλα ωραιο και ενα μελαχροινο μετριο το μελαχροινο θα προτιμησει..γενικα οι γυναίκες στην εμφάνιση δεν κοιτάνε το συνολο αλλα συγκεκριμένα χαρακτηριστικά ο αντρας απο την αλλη κοιταει το συνολο αλλα μπορει να ρηξει τα στανταρ του,η γυναίκα γενικά δεν τα ριχνει εύκολα.
Κανείς άνθρωπος δέν αρέσει σέ όλους τούς άλλους...αυτό πιστεύω είναι αποδεκτό από όλους!!
Αλλά ας πώ ένα παράδειγμα...μιά γυναίκα 1.85 ύψος...γύρω στά 70 κιλά...νέα...μέ καθαρή καί λευκή επιδερμίδα...πόσοι θά έλεγαν όχι ?
Ενώ μία άλλη 1.58 ύψος...70 κιλά...νέα...μέ καθαρή καί λευκή επιδερμίδα...πόσοι θά έλεγαν ναι ?
Σίγουρα υπάρχουν άνδρες...πού θέλουν καί τίς 2!! :undecided:
 

PanosK13

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
2 Νοε 2023
Μηνύματα
209
Κριτικές
4
Like
439
Πόντοι
281
Πολύ μεγάλη κουβέντα.

Εντελώς συνοπτικά μπορώ να σου ότι αυτό συμβαίνει γιατί βρίσκονται γυναίκες που τους επιθυμούν έτσι όπως ακριβώς είναι. Εκτός αυτού, η εμφάνιση είναι μία παράμετρος από τις πολλές που μπορεί να ''τραβήξει'' μία γυναίκα, δεν είναι η μόνη. Ούτε ένας εμφανίσιμος πλεονεκτεί εξ αυτού του λόγου και μόνον έναντι ενός άσχημου.

Εκτός αυτού, πείθομαι ότι σήμερα η καλή εμφάνιση δεν είναι αναγκαίο διαβατήριο για να βρεις γυναίκα, πολλές επιλέγουν σκόπιμα λιγότερο εμφανίσιμους (βλέπω πολλές γύρω μου που είναι παντρεμένες έτσι) γιατί τους θεωρούν πιο ''σίγουρους'' από έναν γοητευτικό player.
Απο εκει να καταλαβεις δηλαδη για το τι μυαλα κουβαλανε αυτα τα εκσυγχρονισμενα διποδα...Και γαμω τα κριτηρια εχουν οι σημερινες "γυναικες" ρε πουστη μου...Λεει μεσα της ας πουμε:"θα επιλεξω εναν ασχημαντρα ωστε να αναδειξω τη δικη μου εμφανιση"!Ο μισανδρισμος στα καλυτερα του.
 

Ακροατής_

Σεβαστός
Εγγρ.
17 Αυγ 2023
Μηνύματα
3.676
Like
3.543
Πόντοι
1.706
Απο εκει να καταλαβεις δηλαδη για το τι μυαλα κουβαλανε αυτα τα εκσυγχρονισμενα διποδα...Και γαμω τα κριτηρια εχουν οι σημερινες "γυναικες" ρε πουστη μου...Λεει μεσα της ας πουμε:"θα επιλεξω εναν ασχημαντρα ωστε να αναδειξω τη δικη μου εμφανιση"!Ο μισανδρισμος στα καλυτερα του.
Αυτό πού λές γίνεται μόνο σέ γυναίκες πού πάνε γιά χρήμα!!
Αν έχουν χρήμα...σχεδόν καμία δέν τό κάνει.
Νά έχει χρήμα η άλλη καί νά πάρει έναν άσχημο ? μόνο στήν περίπτωση...γιά νά μεγαλώσει τήν περιουσία της...διαφορετικά τό αποκλείω!! :undecided:
 

Sub-Zero

Μέγας
Εγγρ.
10 Οκτ 2021
Μηνύματα
12.067
Like
15.645
Πόντοι
3.656
Μάγκες έχω ρωτήσει άπειρες φορές και δεν έχω πάρει απάντηση. Γιατί οι άσχημοι γαμάνε;

Το σωστό ερώτημα είναι,πώς γίνεται κάποιοι μετριοάσχημοι να έχουν γκόμενες πάνω απ'τα κυβικά τους

Γιατί φαντάζομαι...άσχημοι που γαμάνε άσχημες,δεν μας απασχολεί
 

Ακροατής_

Σεβαστός
Εγγρ.
17 Αυγ 2023
Μηνύματα
3.676
Like
3.543
Πόντοι
1.706
Το σωστό ερώτημα είναι,πώς γίνεται κάποιοι μετριοάσχημοι να έχουν γκόμενες πάνω απ'τα κυβικά τους
Πολύ απλά...αντέχουν καλύτερα οικονομικά από κάποιους άλλους!!
Δέν υπάρχει καμία περίπτωση ωραίος μέ χρήμα...νά χάσει από ασχημομέτριο μέ χρήμα!!
Αυτά είναι γνωστά!! :undecided:
 

Sub-Zero

Μέγας
Εγγρ.
10 Οκτ 2021
Μηνύματα
12.067
Like
15.645
Πόντοι
3.656
Τι κραταει τους άντρες σε μια τοξικη γκόμενα γυναίκα?
Η ελλείψη επιλογων,δεν εχουν επιλογές οποτε επιμένουν εκει σ αυτη τη μια με οποιοδηποτε κοστος.

Έλλειψη επιλογών σε συνδυασμό με μεγάλη περίοδο ανομβρίας πριν γνωρίσουν αυτήν
Η ανάρτηση συγχωνεύτηκε αυτόματα:

Δέν υπάρχει καμία περίπτωση ωραίος μέ χρήμα...νά χάσει από ασχημομέτριο μέ χρήμα!!

Υπάρχει
 

Ακροατής_

Σεβαστός
Εγγρ.
17 Αυγ 2023
Μηνύματα
3.676
Like
3.543
Πόντοι
1.706
Πού υπάρχει έχεις δεί εσύ ποτέ ?
Εγώ έχω γυρίσει όλη τήν γή 3 φορές...καί δέν τό έχω δεί!!
Εσύ πού τό είδες ?
Καί μιλάω παγκόσμια όχι μόνο στήν Ελλάδα!!
Εξυπακούεται ότι μιλάμε νά έχουν σχετικά...τό ίδιο πνευματικό επίπεδο!!
Οχι ο ένας νά είναι πανίβλακας...καί ο άλλος πανέξυπνος!! :undecided:
 
Τελευταία τροποποίηση:

Sub-Zero

Μέγας
Εγγρ.
10 Οκτ 2021
Μηνύματα
12.067
Like
15.645
Πόντοι
3.656
Πού υπάρχει έχεις δεί εσύ ποτέ ?
Εγώ έχω γυρίσει όλη τήν γή 3 φορές...καί δέν τό έχω δεί!!
Εσύ πού τό είδες ?
Καί μιλάω παγκόσμια όχι μόνο στήν Ελλάδα!!
Εξυπακούεται ότι μιλάμε νά έχουν σχετικά...τό ίδιο πνευματικό επίπεδο!!
Οχι ο ένας νά είναι πανίβλακας...καί ο άλλος πανέξυπνος!! :undecided:

Καταρχήν,πως το εννοείς;

Να βγαίνουν ο ωραίος με τον ασχημομέτριο και να φλερτάρουν μαζί;

Ή ο ασχημομέτριος να έχει πιο ωραία γκόμενα απο τον ωραίο;

Γιατί στο τελευταίο υπάρχουν πολλά παραδείγματα.Ο Μπέκαμ,ο Ρονάλντο πχ,ωραίοι με χρήμα,έχουν πιο άσχημες γυναίκες από πολλούς ασχημομέτριους... και με πολύ λιγότερο χρήμα
 

NELLO

Μέλος
Εγγρ.
5 Απρ 2024
Μηνύματα
82
Like
114
Πόντοι
0
Επισης,
περα των Αποδεδειγμενα Ομορφων ανδρων, τον Πολυ Μετρατων και τον Επωνυμων,
οι οποιοι μπορουν να ριξουν πολυ μεγαλο ποσοστο γυναικων,

=====Παντα συζηταμε για κατηγοριες γυναικων 6.5 συν=====

Εκτος απο τις ιδιαιτερες Κατηγοριες
Οι συμφεροντολογες /--χρηματα/διασκεδαση /να περνανε καλα
Οι ευκολες / καταλαβαινετε, δεν χρειαζετε αναφορα...
Οι με αδυναμιες / οποιεσδήποτε αδυναμιες.....ψυχολογικα-εξαρτησεις-βιωματα-χαρακτηρας-ουσιες
Οι υπολογιστριες / εχω τον σκοπο μου-στοχο μου κτλ
Οι προς τακτοποιηση / θελω να τακτοποιηθω-να χωθω-να κανω παιδι
Οι υπερφιαλες / εγω αξιζω τον καλυτερο-- μεσα στο καλυτερο αυτοκινητο--στο χαι χοτελ--στο χαι κλαμπ κτλ..
Οι υπολογιστριες / κανει αυτην την δουλεια-βγαζει τοσα-μενει εκει-
Οι αλητο-μαγκισες / ο πρωτος στην νυχτα-ο μπιστολιας-το αφεντικο-ο δερνων-ο τα παιρνω-ο ξυπνιος κτλ
Οι της εποχης / ο τραπερ- ο μοδατος-ο μπαι-μπαι-
Οι υποτακτικες / ο ταδε δικηγορος-γιατρος-καταστηματαρχης-μανατσερ-αρχιτεκτων κτλ
ειτε σε συνδιασμο απο αυτα

Βασικο σημειο για τις υπολοιπες ειναι ποιες αξιες εχουν-αξιακα κριτηρια / αυτοεκτιμηση
και ποιο ειναι το πρωτυπο τους για εναν ανδρα / ενφανιση-εικονα-στατους
Τι μπορει πραγματικα να τους δημιουργήσει ελξη, ωστε να ξεκινησουν ενα φλερτ...
 

Ακροατής_

Σεβαστός
Εγγρ.
17 Αυγ 2023
Μηνύματα
3.676
Like
3.543
Πόντοι
1.706
Καταρχήν,πως το εννοείς;

Να βγαίνουν ο ωραίος με τον ασχημομέτριο και να φλερτάρουν μαζί;

Ή ο ασχημομέτριος να έχει πιο ωραία γκόμενα απο τον ωραίο;

Γιατί στο τελευταίο υπάρχουν πολλά παραδείγματα.Ο Μπέκαμ,ο Ρονάλντο πχ,ωραίοι με χρήμα,έχουν πιο άσχημες γυναίκες από πολλούς ασχημομέτριους... και με πολύ λιγότερο χρήμα
Τούς διάσημους ας τούς αφήσουμε καλύτερα... διότι εκεί παίζονται πολλά...καί μεγάλα συμφέροντα πού δέν τά ξέρουμε!!
Ας πούμε λοιπόν γιά τούς απλούς ανθρώπους!!
Θά δώσω ένα παράδειγμα...υπάρχει περίπτωση γκόμενα πού εκ τών προτέρων γνωρίζει έναν άνδρα...ωραίο φραγκάτο καί πνευματικά επαρκής,
νά μήν τόν διαλέξει...καί στήν θέση του νά έχει προτίμηση γιά έναν άλλο άνδρα...μέ τά παραπάνω προσόντα καί χαρακτηριστικά...αλλά άσχημο ? :think:
 

Sub-Zero

Μέγας
Εγγρ.
10 Οκτ 2021
Μηνύματα
12.067
Like
15.645
Πόντοι
3.656
Θά δώσω ένα παράδειγμα...υπάρχει περίπτωση γκόμενα πού εκ τών προτέρων γνωρίζει έναν άνδρα...ωραίο φραγκάτο καί πνευματικά επαρκής,
νά μήν τόν διαλέξει...καί στήν θέση του νά έχει προτίμηση γιά έναν άλλο άνδρα...μέ τά παραπάνω προσόντα καί χαρακτηριστικά...αλλά άσχημο ? :think:

Υπάρχει ρε φίλε.Γιατί σου φαίνεται τόσο περίεργο;Δε θέλουν όλες ωραίους
 

Sub-Zero

Μέγας
Εγγρ.
10 Οκτ 2021
Μηνύματα
12.067
Like
15.645
Πόντοι
3.656

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom